Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#104751) rainman72


rainman72
nagyúr

UN74 teszt IPS [link]
Színhelyes beállítás.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#104752) vendingo


vendingo
veterán

Van arra valami megoldás, hogy a tv kikapcsolt állapotban ne táplálja az usb-t?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#104753) junior19 válasza rainman72 (#104751) üzenetére


junior19
senior tag

Ezek a tesztek a színhelyes beállításoktól nagyon messze vannak, lehet azzal a pc-vel, amin futtatja a programot, ezek az értékek a jók.
De általánosan ezek az értékek biztosan rosszak, s nagyon sok logikai ellenmondás is vannak a mérés eredménye és az értékek között.
Itt is a Szakértői módok a legpontosabbak. Ha feltételezzük, hogy utána ezek valamelyikét kalibrálta, akkor a mért 6500K színhőmérséklet mellett mi indokolja a fehéregyensúly állítását, ami 6500K lesz a mérés végén.
Az a Fényerő 44-es érték is elég jelentősen vágni fogja a feketét, én biztosan nem ajánlanám ilyen értéket használva.
A nem túl izmos kontrasztot még csökkentsük, az lg-re nem igazán jellemző, hogy gyári értéken vágná a fehéret, így ennek sincs értelme.
Persze ki lehet próbálni, de szerintem a gyári értékek pontosabb képet adnak, mint az ott megadott értékekkel.

codec project

(#104754) OPiiPO válasza rainman72 (#104751) üzenetére


OPiiPO
addikt

Színhelyes beállítás panel kalibráció nélkül hogyan :F

rainman: ok, értem :K

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#104755) rainman72 válasza OPiiPO (#104754) üzenetére


rainman72
nagyúr

Nem én állítom,sorry :R :R

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#104756) AssAssynn válasza rainman72 (#104751) üzenetére


AssAssynn
őstag

Köszi.

Nem tudjuk, az UN80-ra is érvényesek lehetnek ezek a beállítások?

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#104757) OPiiPO


OPiiPO
addikt

LG UN7400 PH teszt

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#104758) rainman72 válasza OPiiPO (#104757) üzenetére


rainman72
nagyúr

Pár hsz-al visszább ugyanezt linkeltem :DDD

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#104759) junior19 válasza OPiiPO (#104754) üzenetére


junior19
senior tag

Ez egy pc-hez végzett kalibrálás. Nem a panelt kalibrálja, nem a tévé értékeit módosítja, hanem a program a mérések után készít egy icc fájlt, amit azután a win színkezelésébe kell betölteni.
Ezért is írtam, hogy ez általánosan nem alkalmazható, a gyári értékek használata jobb lehet.
Nem is a fórumtársat akartam én bántani, ő csak megosztotta, csak a figyelmet felhívni, hogy az ott megadott értékeket nagyon nem jó használni.
A programnak csak a fehér beállítására van szüksége, a köztes "kalibrálást" ő végzi, ami bekerül az icc fájlba. Enélkül viszont a köztes értékeken inkább rontunk a képen, mint javulást érnénk el.

[ Szerkesztve ]

codec project

(#104760) OPiiPO válasza junior19 (#104759) üzenetére


OPiiPO
addikt

Ok, így már világos :R

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#104761) Peet


Peet
senior tag

Sziasztok!
Segítsetek nekem légy szíves!
Egy új LG TV-t szeretnék venni az LG 43UK6950PLB helyett (amivel teljesen megvoltam elégedve különben, csak elvitték). Maradnék most is a 43" mellett, de a fenti leírás alapján sem igazodom ki az LG jelölésrendszerében.
Az LG oldalán most ezeket találom középső lábbal (amilyen a fenti készülék is volt, és amelyik kialakítás nekem jobban tetszik):
- 43UN70003LA
- 43UN81003LB
- 43UJ750V
- 43UM7450PLA
- 43UM7400PLB
- 43NANO793NE
Megnéztem az LG összehasonlítását is, de jelentős különbségeket nem találtam ott sem.
Melyiket ajánljátok és miért? Mik a különbségek? Mire figyeljek?

Megjegyzés: A Youtube már rengeteg reklámot nyom, és kerestem valami reklámblokkolót az LG-re de nem találtam, és a domain blokkolás nem működött. Megoldásnak gondolnám a Youtube Vanced alkalmazást ami a telefonomon jól működik, de mivel az LG-n ha jól tudom WebOS meg,y így oda nem lehet felrakni. Van olyan LG ami sima Androidot futtat és felvarázsolható rá, vagy más gyártót kell keresnem akkor? Egyáltalán a sima Androidot futtató TV-re felrakható a fenti app vagy a Google Play korlátozottan fut a TV-ken, esetleg gyenge a hardverük hozzá?

(#104762) rainman72 válasza Peet (#104761) üzenetére


rainman72
nagyúr

Szükitsd le a 43UN81 vagy a 43Nano793-ra.
Kb hasonló képminőséget kapsz.
Többi régebbi vagy nem ajánlott.
Lgre nincs android,ha ez kell akkor más márkát kell választani vagy tenni rá Mi stick-t például.
Nincs korlátozva a Google play áruház szinte minden app van tvre.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#104763) Cactustop válasza vendingo (#104752) üzenetére


Cactustop
csendes tag

Nano 793 ne a hàtso usb-t kb. 30 perc utàn àramtalanitja kikapcsolàs utàn. Az oldalsòn mindig megmarad a tàpfesz, de az adatforgalmat leàllitja a tv ìgy pl. egy oda dugott vinyo se pörög feleslegesen annak ellenère hogy a led vilàgit rajta. De pl telot tudsz rajta tölteni. :) Beàllitàsokban a gyorsinditàs+ legyen kikapcsolva, az àltalànos beàllitàsokban a hdd energiatakarèkos üzemmòd pedig bekapcsolva.

(#104764) TeeJay válasza Cactustop (#104763) üzenetére


TeeJay
félisten

Fura nekem UN8000 van és be van dugva USB-be 1méteres LED szalag és ahogy kinyomom a TV-t leáll egyből. Mondjuk nekem a gyors bekapcsolás ki van nyomva

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#104765) yaszuf


yaszuf
csendes tag

Sziasztok!

A csatolt képen látható problémám lenne egy LG LED tv-n. Kb 4 éves, nem mai, de eddig semmi baj nem volt vele.
A keret körül sötét sávok jelentek meg egyik napról a másikra. Ezzel lehet vmit kezdeni gazdaságosan?

Előre is köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#104766) dunc válasza TeeJay (#104764) üzenetére


dunc
nagyúr

"gyors bekapcsolás " ez hol állítható?

(#104767) snooze válasza dunc (#104766) üzenetére


snooze
veterán

beállitások-további beállitások-általános-gyors inditás+

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#104768) Gyarmati_ válasza TeeJay (#104764) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Nálunk is "leáll" a led szalag ha kikapcsoljuk a tv-t.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#104769) Wolverine válasza beach head (#104749) üzenetére


Wolverine
félisten

Plusz annak fém a hátlapja, a másik kettőnek műanyag. Ez stabilabbá teszi a szerkezetet és segíti a hőelvezetést.
Elméletileg.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#104770) asdf_ válasza yaszuf (#104765) üzenetére


asdf_
veterán

Nem nézek tv-t, így nem tudom, hogyan néz ki az RTL-es ajánló. Az a középső vlágos izé, az benne van, vagy egy kupakját vesztett ledet látunk, ami szarrávilágítja a panelt (és ami a centrumat a csíkoknak, amik árnyékok)?

(#104771) yaszuf válasza asdf_ (#104770) üzenetére


yaszuf
csendes tag



Szemléltetésként itt 1 másik kép. A szélein a sötét csíkok ugyanott vannak.

(#104772) TeeJay válasza Wolverine (#104769) üzenetére


TeeJay
félisten

Plusz nem tudjuk hogy a +1 HDMI-n kívül mi egyéb változás van még
hiszen más alaplap lehet benne, más proci is lehet
komolyabb táp, esetleg több LED ami finomabban szabályozható
ezt mind nem tudjuk csak akkor derülne ki ha mindkét TV-t szét kapná valaki és átnéznék :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#104773) Wolverine válasza TeeJay (#104772) üzenetére


Wolverine
félisten

Pontosan...

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#104774) asdf_ válasza yaszuf (#104771) üzenetére


asdf_
veterán

Az lesz akkor, amire gondoltam. A háttérvilágítás ledjén van egy műanyag diffúzorkupak.Az leesett róla, emiatt felette bazivilágos a kép, körben meg árnyékot vet. Szét kell szedni a TV-t, le kell szedni elölről a keretet, szétcsavarni meg pattintgatni az LCD panel összes rögzítését, kiemelni az LCD panelt meg az összes pereputtyot ami fölötte van, visszarakni és rögzíteni a kupakot/cserélni azt, majd az egészet vissza. Hasra 1,5-2 óra meló, plusz mivel ha elbénázza az ember, eltörheti az LCD panelt és ebben az esetben ezt pótolni kell, ezért nem 3 ezer ft/óra alapon pörög a számláló. Szerintem 25-35e Ft körül megoldja neked egy szaki.

(#104775) yaszuf válasza asdf_ (#104774) üzenetére


yaszuf
csendes tag

Köszi a gyors választ! Ebből lehet új TV lesz inkább :D

(#104776) asdf_ válasza yaszuf (#104775) üzenetére


asdf_
veterán

Mondanám, hogy ha kidobod szólj, mert aláállok, de szemre 40"-os (de még az is lehet, hogy 32"), az meg nem kell :D
De azért írj az LG szerviznek, konkrétan megnevezve a problémát, teljes típusszámmal együtt, meg guglizd meg, hogy mennyiért csinálja meg ezt egy szerelő (és ne az első szembejövő újpalotait kérdezd meg, annak rettenetesen nem szimpatiklus a weboldalán a sok szöveg, meg a kamuprofilképes értékelés, meg az x Ft-tól, ahol x egy nagyon kicsi irreális szám) és csak utána dönts, lehet, hogy 20e-ből már megvan, azért ha valaki ezt csinálja naponta, annak lehet, hogy gyorsan átpörög a keze alatt.

[ Szerkesztve ]

(#104777) vendingo válasza Cactustop (#104763) üzenetére


vendingo
veterán

Köszönöm az infót, megpróbálom beállítani. Chromecast van rádugva.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#104778) Absinthe16


Absinthe16
csendes tag

Sziasztok!
Új konzolhoz (PS5) szeretnék valami újabb TV-t, amint ki lehetne valamelyest aknázni a konzolban lévő teljesítményt.
Viszonylag alacsonyabb árkategóriában találtam az 55NANO863NA típusú Nanocell-es tv-t, ami elviekben tudja a 4K/120Hz-et, illetve HDMI 2.1-es.
Az lenne a kérdésem, hogy ezt valóban tudja vagy sem, mivel találtam információkat, hogy nem igazán tudja, és az LG tv-k közül csak az OLED-eket ajánlják a PS5--höz.

A gond az, hogy nem akarok 400 ezret most kiadni egy CX-re mondjuk, és vannak kételyeim abban is, hogy felesleges a 4K/120Hz, mivel legtöbb játék úgy is csak 4K/60Hz-et fog tudni és nekem az előző generációról az is nagy előrelépés lenne.

Erre a 4K/60Hz-re tökéletes nekem a 55UN74003LB típus is? Árban ez teljesen jó.

Köszi!

(#104779) syIex válasza Absinthe16 (#104778) üzenetére


syIex
veterán

Nem fog kelleni a 4K/120Hz az új konzolokhoz.. Tudni tudják, de a játékok nem fogják max multi részénél a COD és ehhez hasonlóak.

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#104780) toompa válasza Absinthe16 (#104778) üzenetére


toompa
őstag

Ha kicsit visszaolvasol vagy keresel, nano793 és a 9-es széria ajánlott. A 8-as nem. Ha kell a 120Hz, akkor 9-es mindenképp.

(#104781) Catman


Catman
aktív tag

A 120Hz miatt felesleges az új TV. Inkább a VRR miatt lehet elgondolkozni rajta, ha majd egyszer támogatni fogja a PS. Én 55nano903-at vettem hasonló megfontolásból, akcióban ki lehet fogni a 863-hoz hasonló áron (235-ért vettem januárban a MM-ban).

(#104782) AssAssynn válasza Absinthe16 (#104778) üzenetére


AssAssynn
őstag

Másik kérdésedre is válaszolva ha maradsz a 60hz-nél, akkor az un74 teljesen jó.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#104783) Absinthe16 válasza AssAssynn (#104782) üzenetére


Absinthe16
csendes tag

Köszi a válaszokat, akkor sztem maradok az un74-nél. Amúgy sima FullHD Tv-ről váltok, így mindenképp lenne vásárlás, és én nem látom azt, hogy feltétlen kellene a 120Hz, hisz kevés játék fogja támogatni.

(#104784) asdf_ válasza Absinthe16 (#104783) üzenetére


asdf_
veterán

Ahogy írták fennebb, nem feltétlen a 120Hz a lényeg, hanem a VRR.

(#104785) vendingo válasza Absinthe16 (#104783) üzenetére


vendingo
veterán

Az lehet, hogy jelenleg nincs nagyon 120Hz játék, de szerintem ez alap dolog lesz pár év múlva.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#104786) zolka1982 válasza fujitsu97 (#104736) üzenetére


zolka1982
csendes tag

Szia.
Jó minőségű hangot csak a HDMI kábellel tudnád elérni , ha ezzel is szakad vagy csúszik akkor a elgondolkodnék a szervizen, vagy tesztelni egy másik hangrendszeren.

(#104787) pontyos


pontyos
senior tag

Sziasztok! 65" ban szeretnék venni, melyik a zászlóshajó nanocell? 903as lenne talán a legjobb választás? Ez a csúcsmodell? [link]
Köszi szépen

[ Szerkesztve ]

(#104788) rainman72 válasza pontyos (#104787) üzenetére


rainman72
nagyúr

4K-ban igen de amúgy nem!
Nano95-től fölfele meg 8K [link] [link]
Igazán jó tvk idén jöbbek elvileg,QNed néven.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#104789) pontyos válasza rainman72 (#104788) üzenetére


pontyos
senior tag

Igen 4K ban szeretnék vásárolni valamit, 65 coll a minimum.

(#104790) TeeJay válasza pontyos (#104789) üzenetére


TeeJay
félisten

Elég neked egy UN7300-7400 vagy 8000-8100 is 65"-ban
Minden plusz csak fingreszelés az LCD-nél
NANO is plusz réteg semmi több meg a FALD is csak próbálkozás a kontraszt növelésre
Vagy akkor vegyél VA paneles 60-70-82" paneles LG-t

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#104791) monster95


monster95
tag

Sziasztok.Szeretnék új tv-t venni.
LG 65NANO793
LG 55NANO91
Melyik lenne jobb választás?

(#104792) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Na, sikerült végre fényképet csinálnom a bevilágításról. Már csak pár nap van hátra a 14 napos elállásból, úgyhogy jobb lesz dűlőre jutnom.

Éjszaka, teljesen sötétségben készült a két fénykép. És a turpisság abban volt, hogy nem volt szabad közelről fényképezni, hanem kb. 4 méter távolságból kellet. 2x-es zoom-ot használtam.
A szemből nézve bal oldali kávánál, alul lévő bevilágításról van szó, amit nem nehéz észrevenni. Fénykép alapján máshol sem tökéletes, de kamera nélkül, szabad szemmel csak az a bal oldali látszódik. Szabad szemmel minden máshol tökéletes a kép, csak az az egy rész zavaró eléggé.
A TV típusa: 55UN80
A kérdés pedig: szerintetek ez normális így? A többi is ilyen, vagy csak kifogtam egy rosszat?
A képek:

[ Szerkesztve ]

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#104793) vendingo válasza monster95 (#104791) üzenetére


vendingo
veterán

Mindjárt jönnek, és megmondják, hogy ne vegyél nanot, hanem un 7300 vagy 7400-at, mert az kell neked.
Amúgy inkább egy 65" 793 mint egy kisebb 91-es.
Nekem a 793 nagyon bejött, szebb képe van, mint az un 7400-nak.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#104794) TeeJay válasza AssAssynn (#104792) üzenetére


TeeJay
félisten

Háttérfény mennyin van?
Mikroszálas kendővel ahol nagyobb a bevilágítás végig törölted már finoman nyomva?

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#104795) fujitsu97 válasza zolka1982 (#104786) üzenetére


fujitsu97
csendes tag

Szia!
Köszi a választ.
Másik hangrendszer amin lenne optikai sajnos nincsen kéznél, de mindenképpen az lesz még a teszt, hogy akkor a Tv okés-e, csak kell kölcsönözzek egyet valaki ismerőstől. De sajnálatos lenne ha megint a TV hibás, az előző UN74003 is hibás volt.

(#104796) creed33 válasza vendingo (#104793) üzenetére


creed33
aktív tag

Szebb képe meg több beállítási lehetősége van a nanonak az un szériával szemben. Már csak ezért is érdemesebb megvenni.
Aki főleg TV csatornák nézéséhez keres okostévét annak az IPS panellel szereltet ajánlom a VA panellel szemben.

(#104797) Cactustop válasza fujitsu97 (#104795) üzenetére


Cactustop
csendes tag

Úgy próbàltad màr a hangot, hogy a hangbeàllìtàsoknàl a tv hangszoro+optikai helyett csak az optikai beàllìtàst hasznàlod? Igy elvileg nagyobb erőforràs jut az optikai kimenet bitfolyamànak a szinten tartàsàhoz mintha mèg a tv hangszoro kimenetet is vezèrelnie kène. Nem tul acèlos "hangkàrtya" van àm ezekben a tvkben....

(#104798) oldman70


oldman70
csendes tag

Sziasztok!

[Ez] ajánlott tipus? Sajna csak ez a méret jöhet szóba

Köszi

(#104799) AssAssynn válasza TeeJay (#104794) üzenetére


AssAssynn
őstag

Képbeállítások: "eredeti". Háttérfény: 50
De konzollal a képbeállítás "játék"-ra ugrik, valamint néhány játéknál bekapcsol a HDR.
Bárhogy is van, ugyanúgy látszódik a bevilágítás.
Mikroszálassal próbáltam törölgetni, nyomkodni, a kávát óvatosan megütögetni, semmi sem segített rajta. :(

Tudom képről nem az igazi, de te milyennek látod ezt a helyzetet?

[ Szerkesztve ]

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#104800) fujitsu97 válasza Cactustop (#104797) üzenetére


fujitsu97
csendes tag

Volt próbálkozás minden formában sajnos már. De teszek még egy próbát napközben. Csak érdekes, hogy egy régi LG 42LW659S, egy újabb Samsung 58MU6122k és egy Philips 43PUS6503/12 TV-knél jó a beépített lejátszó és a YT-os hang is az optikai kimeneten ugyanezen erősítőn, ami egy LG HT762 DVD lejátszós házimozi. Sajnos most nem aktuális ezt a 700W-os házimozit lecserélni egy vele minimum egyenértékűre.
Ezert örültem volna ha a klasszikus optikai kimeneten legalább átmegy a hang akadás nélkül.
de továbbra is a fura az, hogy ugyanilyen volt a 65UN74003-as is. Lehetséges hogy szoftver probléma még mindig?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.