Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-21 14:17:30

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80651) Mauzes válasza HUN_Sector (#80647) üzenetére


Mauzes
őstag

Hát az nagyon fura, mert ez 1 évvel ezelőtt jött meg és tavaly még ment a Lego másodpiac. Nálam 60-70% nyerő volt a bontatlanon és még az összerakott készleten is 20%. A modular construction site még megvan, azt nem tervezem eladni.

(#80652) nyul105 válasza sb (#80650) üzenetére


nyul105
senior tag

* részt olvasd el standard PA nem megy a gwp.
amugy mitől standard egy PAB?

(#80653) ripla


ripla
őstag

Néhány jobb minőségű kép.
Nem tudom mit vártatok, a filmben is így néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#80654) RapaNui1 válasza Llew (#80648) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Szerintem ha lesz akkor a következő nagy szett az lesz, bár van még jó pár ikonikus helyszín amit el lehet készíteni legóból. Ott a Helm szurdok, Rohan, a Hobbitlak, a kocsma, Vasudvard és még számtalan másik hely.

(#80655) balint82 válasza Crus (#80649) üzenetére


balint82
senior tag

Ez a gwp exkluzív (?) figurával lesz vagy 30-50e a másodpiacon.

Google Pixel 4a

(#80656) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

Ewok falu projektben vagyok, nájszajándéknak, ha vkinél lapul bnib, és hajlandó vmi beszámolós biznisz keretén belül átruházni a tulajdonjogot, támogatom

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#80657) Djuree válasza LÁZ (#80656) üzenetére


Djuree
félisten

nászajándéknak ewok falu? wtf. :D
amúgy jófogáson nem tudom fent van e még, igaz az bontott volt de nagyon jó áron volt. nézz rá esetleg. én is meg akartam venni de másra ment el a pénz...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#80658) Balesz1899 válasza RapaNui1 (#80654) üzenetére


Balesz1899
aktív tag

Helm szurdok már volt.

Bár nem ilyen nagy darabszámmal, az tény.

[ Szerkesztve ]

(#80659) ripla válasza Djuree (#80657) üzenetére


ripla
őstag

NÁJSZajándékot írt, lehet havernak megy. :DD

(#80660) Llew válasza ripla (#80653) üzenetére


Llew
senior tag

Nem vartam mást mint a filmben csak a mögöttes logikat nem értem. Tény, nem vagyok rajongó sem. Ugyanakkor a regi zsaklak egy jopofa készlet szerintem, a Rivendale pedig tenyleg kiemelkedően szép. Pont ezert szerintem nem rajongókat is megmozgat. Ennel szerintem erre nem sok esely van.

A GWP mondjuk jópofa, bár kicsit kicsi a nazgul szerintem. Vagy aranytalan a fighez. Ebből kellett volna inkabb önmagaban egy Ninjago megasarkany meretű készlet.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#80661) Crus válasza balint82 (#80655) üzenetére


Crus
őstag

De erre tuti lesz kereslet is, mint a Mimic ládára, meg a micro rakétakilövőre? Nem nagyon látom benne a vonzerőt, de lehet, hogy tévedek és sokan szeretnék majd...

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#80662) ripla válasza Llew (#80660) üzenetére


ripla
őstag

Én arra gondoltam, hogy az a nazgul tök jól fog mutatni az egyik torony tetején. :)

#80661Crus
Ez? Akkora rajongóbázisa van mint a Star Wars univerzumnak. Úgy fogják vinni mint a cukrot.

(#80663) balint82 válasza Crus (#80661) üzenetére


balint82
senior tag

Bár egyre kevésbé érzem, hogy mi lehet megérős, de ha csak ehhez a szetthez adják ezt a GWP - t és hamar elfogy, akkor könnyen felszaladhat az ára + a Gyűrűk Ura mindig is népszerű volt/lesz.
Bár ugye a várhatóan 200e ár sem egy könnyed beugró.

Google Pixel 4a

(#80664) Crus válasza balint82 (#80663) üzenetére


Crus
őstag

De aki 200k-ért vesz egy ilyen setét tornyot, az nem akarja a GWP-t is megtartani?

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#80665) RapaNui1 válasza balint82 (#80663) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Épp ezért is lesz feltehetően borsos ára a gwp-nek. A D&D esetében elkövettem azt a hibát, hogy nem rendeltem meg megjelenéskor, bár feltehetően nemsokára eléri a 100k vagy az alatti árat, de ennél most elgondolkodom, mert a Riwendell sem volt azóta sem 147k-ért még másod piacon sem, mint a tavalyi akcióban, de az ugye azért volt mert megszűntek a kocka store-ok. Ha lesz pluszban még valami eladható ajándék mellé, vagy dupla pontok esetleg, akkor tuti nem hagyom ki, valahogy kigazdálkodom.

(#80666) Djuree válasza ripla (#80659) üzenetére


Djuree
félisten

ja tényleg, túl gyorsan olvastam, szal lehetséges. :DD

a nazgul lovasát nem akarja valaki majd eladni nekem? nagy moc nazgulom van hozzá. :)) most egy harry potteres olyan gonosz szellem ül rajta, nem tudom a nevét. :)

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#80667) RapaNui1 válasza Crus (#80664) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Én pl.az árcsökkentés miatt szeretném a gwp-t eladni, engem az nem érdekel csak a torony :)

[ Szerkesztve ]

(#80668) Crus válasza RapaNui1 (#80665) üzenetére


Crus
őstag

D&D szerintem kötelező! Nyíregyről jött a készlet + a Mimic láda nagyon baráti áron, Hun_Sector-nak hála meg végre befutott a kalandfüzet is. :R

Pontosan annyira örülök ennek a pakknak, mint anno a Rivendellnek. Elképesztőek, gyönyörűek! (Igen, nekem is jobban tetszett az eredeti D&D koncepció, de túl vagyok rajta :-)

Rivendell valóban nem volt soha sehol 150k alatt, de 150k-ért láttam 2x is marketen! Most 155k-ért is vihető, ha nem lenne meg nyilván annyiért vevős lenne.

A másikra: De nem érzed úgy, hogy hiányzik akkor valami a teljes képből, ha a GWP-t elpasszolod? Nálam ez azt hiszem OCD, kezeltetni kéne :O

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#80669) apholyon válasza Mauzes (#80651) üzenetére


apholyon
aktív tag

+HUN_Sector

Köszi! Azért kérdezem, mert agyalok a kalóz szigeten, de ha túlagyalnám, aztán meggondolnám magam, akkor már mindegy, ha másfélszer annyiba kerülne... :U

A LotR toronynál nem igazán értem a kérdőjeleket, a filmben is így nézett ki, nem lehet szivárványszínű... Lásd még: klasszik SW űrhajók, mind szürke (és többek között nekem is megvan egy csomó... :D ). Nyilván lehet morfondírozni, hogy miért nem valami "vidámabb" készletre esett a választás, szerintem Hobbit lak már sorban áll a tervezőasztalon, de ez is fogyni fog vélhetőleg. A Nazgul szerintem szörnyű, bármelyik MOC jobb...

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#80670) LÁZ válasza Djuree (#80657) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

öcsémöccse leszfelesége már évek óta rá van kattanva, szóval más ötlet nem lévén ez lesz a csapásirány...

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#80671) sb válasza nyul105 (#80652) üzenetére


sb
veterán

Tudom. Ezért írtam, hogy ki kellett volna válogatnom a legkelendőbbeket. Azt megéri rendelni, a standard-ot már kevésbé, ha nem számít bele a gwp-be...

Hogy mitől standard? Attól amire azt mondja a Lego. Nem látok mintát, még csak ritkaságra sem, vannak tök ritkának tűnő elemek amiket besorolnak legkelendőbbnek.
De néha látszólag hibás besorolások is vannak, ugyanaz az elem mindkét csoportban benne van duplán... vagy akár más áron is.

(#80672) nyul105 válasza sb (#80671) üzenetére


nyul105
senior tag

köszi :R

szerk: most próbaltam rászürni a “legkelendőbbekre”, arra se adta a gwpt

szerkszerk: na most meg megadta kismadárra pl

[ Szerkesztve ]

(#80673) HUN_Sector válasza Djuree (#80666) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

150.000-ért megkapod :D

[ Szerkesztve ]

(#80674) sb válasza Crus (#80668) üzenetére


sb
veterán

Erre elfelejtettem reagálni. Egyetértek. Első felháborodás (túl "Játékos") után én is írtam, hogy elég korrekt szett, Rivendellhez is hasonlóan összetett. Talán a szokásos ár vs "játékos" problémát lehetne max felvetni, de még árban sem annyira elszállt ahhoz képest.
Erős szett.

És ha már itt tartunk: Továbbra sem tud vki weboldalt, fórumot ahol csak a sárkány elemkészlete (csak azok a zacsik) meglenne listázva? :)

(#80675) Crus válasza sb (#80674) üzenetére


Crus
őstag

Most ha jól látom már 105k körül van piacon. Aki nem olyan OCD-s hülye, mint én, annak szerintem ez már elég BB érte. Persze benézhet 99k körülre, de az alá szvsz soha.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#80676) Fifaisshit


Fifaisshit
őstag

Falconbricks féle scan tökéletesen és gyorsan működik a minifigekhez :D
Be is húzva mind még az elején :)

[ Szerkesztve ]

(#80677) RapaNui1 válasza Crus (#80675) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Ezy nagyobb 4%-os akcióban 88.800ft, szóval szerintem a 90-95 ezer sem elképzelhetetlen, használtan akár 70-80k főleg úgy hogy akitől 65k-ért vettem a hófehérkét a jófogáson foxpost szállítással jelenleg már csak 60k-ért árulja.

(#80678) Crus válasza RapaNui1 (#80677) üzenetére


Crus
őstag

Emlegetett szamár: Rivendell került fel bontatlanul 150k-ért marketre.

(D&D-re nagyon kíváncsi leszek mi lesz a legalja bontatlanul.)

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#80679) Throme válasza Crus (#80678) üzenetére


Throme
veterán

Nincs ebben semmi varázslat.
....olvassák a fórumot :)

(#80680) balint82 válasza Throme (#80679) üzenetére


balint82
senior tag

190e áron nyit a szem.

Google Pixel 4a

(#80681) tocsek18 válasza balint82 (#80680) üzenetére


tocsek18
senior tag

(#80682) Sundesz


Sundesz
őstag

Elmentem a csomagomért, nem kellett volna, elázott. A SAH rendelések felével mindig probléma van nálam, de ez egy másik szint már.

Hörcsög Powa'

(#80683) nyul105 válasza tocsek18 (#80681) üzenetére


nyul105
senior tag

az áthúzott ár gwpk esetén csak dísz vagy van bármi jelentősége?
pl ha elállás esetén “elfelejtem visszaküldeni”, akkor ennyivel kevesebbet utalnak vissza??

(#80684) ripla


ripla
őstag

A Barad-dúr egy tízessel kevesebbe kerül a Rivendell-nél, ami mínusz 696 Lego alkatrészt jelent. Szerintem nincs elszállva az ár, továbbra is a forint az ami semmit nem ér.

[ Szerkesztve ]

(#80685) tocsek18 válasza nyul105 (#80683) üzenetére


tocsek18
senior tag

passz, lehet azért mert még nem érvényes a promóció
ha elfelejted visszaküldeni akkor ők meg elfelejtik visszautlni a pénzt :DDD

"Ha pénzvisszatérítést igényelve visszaküldesz egy, az ajánlatban részt vevő LEGO vásárlást, akkor az ajándékot is vissza kell juttatnod a szóban forgó LEGO vásárlással együtt."

azért ez nem néz ki rosszul

[ Szerkesztve ]

(#80686) balint82 válasza tocsek18 (#80685) üzenetére


balint82
senior tag

De miért nem a Mona Lisa van a falon? :F

Google Pixel 4a

(#80687) balint82 válasza Sundesz (#80682) üzenetére


balint82
senior tag

Ez elképesztő, honnan rendelted? :Y

Google Pixel 4a

(#80688) LÁZ válasza Sundesz (#80682) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

nem semmi :(

mehet is vissza, aztán fussanak neki még1x....

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#80689) Sundesz válasza balint82 (#80687) üzenetére


Sundesz
őstag

Lego.com

Hörcsög Powa'

(#80690) balint82 válasza Sundesz (#80689) üzenetére


balint82
senior tag

Sajnálom, remélem a gwp-k nen sérültek.

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 4a

(#80691) Llew válasza LÁZ (#80688) üzenetére


Llew
senior tag

Ha visszaküldi szerintem ugrik a gwp meet mar kifutott. Vagy ezt újra küldik.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#80692) bobafett válasza LÁZ (#80656) üzenetére


bobafett
tag

200e Ft-ért tudok adni egy bontatlant :)

(#80693) Crus válasza tocsek18 (#80685) üzenetére


Crus
őstag

Pont itt a gond. Brutális a kontraszt. Nem mellesleg ugye egyik helyről a másikra bajosan volt rálátás, teljesen más helyen vannak Középfölde térképén.

Nekem ez így olyan feeling, mintha a batcave lenne a Rivendell mellett.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#80694) Crus válasza Sundesz (#80682) üzenetére


Crus
őstag

Nem merek semmit mondani.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#80695) RapaNui1 válasza Sundesz (#80682) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Érdekes mert nekem pl. Egy kisebb kartonba csomagolva szépen elrakva, de folpack nélkül papírral kibélelve érkeztek mint mindig, a droid szallító pedig be volt csomagolva még egy plusz szintén papírral bélelt kartonba. Nekem is a dpd szállítja ki, de faluhelyen a dpd-s és a gls-es srác is ismer, már tudja mi jön nekem és hogyan kell vele bánnia, már mielőtt kiveszik a kocsiból nézik is a dobozt vagy mondják előre hogy vigyaztak ám rá, nincs rajt sérülés, de nézzem meg én is bármi gond van csak szóljak. Szóval nekem nem volt még ilyen gondom, de a legutolsó csomagot még nem láttam. Persze bármikor megeshet mással is ez és ez sajnos nagyon bosszantó, főleg úgy hogy feltehetően ezek a gwp-k nem pótolhatóak, max pontokat tudnak érte felajánlani. Kisebb sérüĺések nyomódások már előfordultak nálam is feltehetően a nem megfelelően gondos csomagolás miatt, mert a külső dobozon sérülés nyoma nem látszott, de ezeket a Lego pontokkal kompenzálta, de egy ilyen mértékű kár esetén nem is tudom mi a bevett eljárás, bár az elázott csomag esete nem hiszem hogy a Lego hibája, inkább azé aki kiszállította.

(#80696) RapaNui1 válasza tocsek18 (#80685) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Nem néz ki rosszul, de míg a Riwendell befért a vitrinbe ez bajosan fog beférni, ráadásul mivel fekete a por is azonnal meglátszik rajt , szóval van itt dilemma rendesen de ettől eltekintve nekem is tetszik, már csak pénzt kell hozzá szereznem. :)

[ Szerkesztve ]

(#80697) sb válasza Llew (#80691) üzenetére


sb
veterán

Ha profik akkor van némi tartalék ilyen esetekre... de valószínűleg ilyennel nem foglalkoznak Legóéknál. Ha nem sérültek a gwp-k, biztos, hogy érdemes lebeszélni előre, hogy mit küld vissza és mit nem.

Viszont beázással, meg hát a doboz képre nézve ez DPD gond. Nem hinném, hogy szétázott salátaként adta volna fel a S@H.

[ Szerkesztve ]

(#80698) maross válasza Sundesz (#80682) üzenetére


maross
veterán

Szep. Nalam se volt semmi, mikor a targonca nyoma rajta volt a karton es a legosdobozon is :). De nalam soha nem volt ilyen foliaban, mint ezek.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#80699) Sundesz válasza RapaNui1 (#80695) üzenetére


Sundesz
őstag

DPD-nél csomagolták újra az egészet. Mellékeltek képeket is. Csak a gwp miatt nem akartam csípőből elállni.

Hörcsög Powa'

(#80700) RapaNui1


RapaNui1
aktív tag

Hát igen. Ez egy nagy dilemma ilyenkor, hogy mit csináljon az ember, mert ez elég nagy értékvesztés a GWP tekintetében is. Ha magam miatt vettem volna a gwp-t talán beletörődnék, de ha befektetésként vagy eladási szándékkal akkor igencsak dühítene a dolog, de mit lehet egyáltalán csinálni, mert ez egyértelműen a dpd hibája, a dokumentumokkal el is ismerték.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.