Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-21 14:17:30

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80701) Diesel38 válasza Sundesz (#80699) üzenetére


Diesel38
tag

Valami központi nagy beázás lehet náluk. Youtubon láttam egy magyar Legos srác is most kapta meg a SAH-tól és dettó el volt ázva.

(#80702) RapaNui1 válasza Diesel38 (#80701) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Én még nem láttam a legutolsó csomag tartalmát mert nem vagyok otthon majd csak holnap késő este tudom megnézni, de előre tartok most már tőle, hogy mi lesz, pedig abban van a Ninkago szettem is.

(#80703) maross válasza RapaNui1 (#80702) üzenetére


maross
veterán

Most hogy mondod nekem is uton van a micro ninjago es egy masik szett....remelem nem kaptak a jobol

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#80704) ripla


ripla
őstag

(#80705) Llew válasza ripla (#80704) üzenetére


Llew
senior tag

Ha filmhűek akartak lenni Szauronnak az avatar felé hosszu kezeket es labakat kellett volna kapnia. Igy a sisak miatt csak egy nagyfejű valaki mint a beszelője

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#80706) Throme válasza Llew (#80705) üzenetére


Throme
veterán

Az a "koronás" figura most Sauron, vagy a lidércek vezetője?
Ha Sauron, akkor nem jó a minifig felhozatal Gollamot tekintve (most nem néztem kik a többiek).
Sauron legyőzése után találták meg Szemagolék a gyűrűt.
Akkor még hobbit formában. Aztán lett belőle Gollam kb 500 év alatt.
Mire a kis Gollam "kialakult" addigra Sauron már csak egy bazi nagy szem lett.

(#80707) RapaNui1 válasza Throme (#80706) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Én ilyen dolgokba bele sem gondoltam. Szeretem a filmeket, de azért nem vagyok sem ekkora SW sem LOTR fan, hogy ilyen mélységekben belegondoljak ezekbe a dolgokba :)

(#80708) Thodeus válasza Throme (#80706) üzenetére


Thodeus
aktív tag

Az Sauron, de mivel nem konkrét jelenetet ábrázol a set így azt tesznek bele amit akarnak, függetlenül attól, hogy kronológiailag ki miként volt egy időben.

[ Szerkesztve ]

(#80709) Llew válasza Throme (#80706) üzenetére


Llew
senior tag

Ilyen keszleteknel sokszor a helyszinhez temahoz köthető figurak vannak, nem konkrét jelenetek.
A Dune keszletben is van ilyen figura aki jelenet szinten nem passzol.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#80710) Thodeus válasza Thodeus (#80708) üzenetére


Thodeus
aktív tag

egy időben
egy helyen

(#80711) Balesz1899


Balesz1899
aktív tag

Frodóék is ott vannak a gyűrűvel, szóval lehet Gollam is :)

(#80712) Crus válasza ripla (#80704) üzenetére


Crus
őstag

...és össze is rakta.

[link]

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#80713) yahagyma


yahagyma
tag

Ennyiért sztem csapjon le rá akinek nagy vágy a Technic Porsche 911 GT3 RS, az első 1:8 technic supercar

https://www.jofogas.hu/pest/Lego_Technic_Porsche_911_GT3_RS_147781570.htm

[ Szerkesztve ]

Sokan akarnak örökké élni, miközben azt sem tudják, mit kezdjenek magukkal a következő hétvégén...

(#80714) Derron


Derron
aktív tag

75387 Beszállás a Tantive IV™-be, ára lement sok helyen 19k alá, viszont az árukereső szerint hónap elején volt 17k alatt is. Miről maradtam le?
Egyébként gyereknap közeledtével szoktak akciók lenni?

(#80715) almos94


almos94
aktív tag

Sziasztok!

Gondolom volt már erről a szettről szó: [Barad-dur]
Én most találtam meg a megjelenő készletek között a Lego honlapján, de ez valami eszméletlen király lett/lesz! Nem szoktam megjelenéskor 200ezerért venni legót, de erre nem tudok nemet mondani, úgyhogy legkésőbb júniusban meg fogom venni.
Esetleg valami tipp, trükk, hogy kedvezőbb legyen az ár?
05.26-ig ajándék készletet adnak a 38ezer forint feletti vásárlások esetén, de szerintem ezt max pár ezerért lehet elpasszolni.

Miért érdemes tanulni??? A tanulás meghozza gyümölcsét, a gyümölcsből meg ugyebár pálinkát lehet főzni...

(#80716) Tyler Durden válasza almos94 (#80715) üzenetére

Szerintem ne a a lego-tól vedd, nézz körbe marketen, tutti lesznek jóárasítottak.

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#80717) Crus válasza almos94 (#80715) üzenetére


Crus
őstag

Rivendellt láttad már amúgy? :B

Marketen lesz az 130-140k körül, megjelenés után 1-2 hónappal már... persze GWP nélkül.

[ Szerkesztve ]

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#80718) hami85 válasza almos94 (#80715) üzenetére


hami85
tag

Az exkluzív GWP-t eladod majd 40000ért :) és akkor már csak 150be van a szett. Plusz kapsz pontokat @sah-on.

(#80719) apholyon


apholyon
aktív tag

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#80720) Neurotoxin válasza apholyon (#80719) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Tegnap szembejött velem, nagyon adja, az elgondolás ugyanaz, mint a Tejút esetében :DDD

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#80721) almos94 válasza Crus (#80717) üzenetére


almos94
aktív tag

Láttam, az is gyönyörű, de a a Barad-durt nálam meg sem közelíti. Mindig jobban vonzott a sötét oldal :DD
Az a baj, hogy a Marketplace-et utálom a sok hülye miatt.
Úgy érzem, hogy nem fogok tudni várni heteket, hónapokat...

Miért érdemes tanulni??? A tanulás meghozza gyümölcsét, a gyümölcsből meg ugyebár pálinkát lehet főzni...

(#80722) Crus válasza almos94 (#80721) üzenetére


Crus
őstag

Akkor tiszta ügy... fizeted a teljes árat, kapod a GWP-t, összerakod és boldog vagy. Ennek sajna ára van. Aki egy kicsit bír várni, jelentős összeget spórolhat. Pl. a D&D készlet cirka 1.5 hónapja vehető és bontatlanul a másodpiacon van már 40k-val olcsóbban...

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#80723) nyul105 válasza Crus (#80722) üzenetére


nyul105
senior tag

eladta helyetted a mimicet :)
meg ja amugy a nyiregyiek 20-30%kal lego alatt árulják a szetteket, főleg nyárra mennek lejebb.

(#80724) Crus válasza nyul105 (#80723) üzenetére


Crus
őstag

Részemről én Mimic-kel vettem Nyíregyről, a bolti ár alatt jóval. :)

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#80725) RapaNui1 válasza almos94 (#80721) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Most már abban sem vagyok biztos, hogy ha kivár az ember jobban jár, mintha megveszi első napon a szettet gwp és egyéb ajándékokkal, majd azokat értékesítve lehet olcsóbbra jön ki az egész, mint akár hónapok múlva is a másod piacról. ( lásd 21348 D&D szett esetében) Persze jó sok idő elteltével talán, és már ebben sem lehet bízni, szóval talán meg tudod venni jóval olcsóbban, de ez sem igaz mindenre, mert pl a Középkori város főtere valami oknál fogva csak nem akar nagyon lemenni, továbbra is tartja a sah ár mínusz 15-20%-ot. A hófehérke hamarabb bezuhant gondolom az nem annyira népszerű készlet. Azért idővel még mindig elérhető a sah ár minusz 30-40% a legtöbb készlet esetében, de a mostani exclusive gwp társítások során nem minden esetben érdemes azt kivárni. Persze ez mindig lutri akár így akár úgy gondolkodik az ember és mindig az idő mondja meg, hogy melyik volt épp a jó döntés.

(#80726) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Az emberek olyan mértékű része, mely a piacon szemmel látható, szinte árfenntartás nélkül bele van b*zulva a lotr-ba, és ennek egy szelete az, akinek bármely témába vágó készlet szinte mindent megér. Így nem tartom kizártnak, hogy a 40-60000 közötti kategóriába csúszik be a gwp, mert biztos nem lesz belőle sok.

Drága? Nézd meg a mimic ládát, vagy épp a 7 percig anno elérhető űrszondát (vagy műholdat, nem tudom mi a neve)

(#80727) Crus válasza HUN_Sector (#80726) üzenetére


Crus
őstag

Micro launcher GWP-t 16k-ért is lehetett vinni, nekem végül 18k-ért lett meg, ennyiért jelenleg is van eladó... Mimic úgy látom beállt 30k-ra, nyilván semmilyen univerzumban nem ér ennyit. Ahogy látom u.a. az arcok árulják, de hetek óta nem megy.

Lehetetlennek tartom azt a béna Bara-Dúr GWP-t 40-60k között, de kiderül. Nekem nagy duzzogva érne max 15k-t, de igazából nem kell... ha a toronyra rá lennek pörögve, akkor nyilván kéne, de akkor meg fognám aztán előrendelném.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#80728) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

Jelezném a nagyérdeműnek, hogy az [egyéb összerakós cuccoknak ] megszületett a saját topikja, így aki esetleg ebben a témakörben mutatná meg a cuccait, érdeklődne stb, ott tud kiteljesedni ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#80729) RapaNui1 válasza Crus (#80727) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Azért azt ne felejtsük el, hogy míg a mimic esetében nem volt itt lesz egy minifigura is. Az hogy ez mennyire exclusive azt nem tudom, de ez nagyban befolyásolhatja majd az árat.

(#80730) HUN_Sector válasza Crus (#80727) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Ulysses űrszonda, ez volt az:
[link]
1800 pontért (akkoriban még más volt a pontkiosztás)

(#80731) Crus válasza RapaNui1 (#80729) üzenetére


Crus
őstag

Akkor mese nincs... akit kicsit is érdekli, rendelje elő, mert ha bejön amit mondtok, akkor irgalmatlanul gyorsan elfogy.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#80732) Crus válasza HUN_Sector (#80730) üzenetére


Crus
őstag

Bocsi, jogos! Nem vágtam, hogy melyikre gondolsz.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#80733) Throme válasza LÁZ (#80728) üzenetére


Throme
veterán

.. nem egyéb, hanem kimondottan cada...

(#80734) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

szpész dinner gwp promó a sah-on

A legalább 38 000 Ft feletti vásárlások mellé.*
A promóció vége: 2024. 05. 26.

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#80735) RapaNui1 válasza Crus (#80731) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Pont ezaz hogy nem tudni. Lehet csak 10 ezret ér majd a végén, ez a zsákbamacska része.

(#80736) RapaNui1 válasza LÁZ (#80734) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Délután még láttam egyet jófogáson 7800ft-ért, de elkapkodták.

(#80737) Throme válasza RapaNui1 (#80735) üzenetére


Throme
veterán

Elképedve nézem, ahogy itt felárazzák azt a GYU gwp-t.
Egyetértek azzal (#80731Crus) hogy akinek ennyit megér, az az egész erődöt megveszi mellé.

Amúgy 9 darab kell belőle, mert az úgy dukál ;]
9 x 60k huf... :DDD

(#80738) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Na, az sw gwp-k és a 25. évfordulós érme eladása levitt 45000ft-ot a tie striker árából. Ennyiért már egyből barátibb :)

(#80739) Mozaart válasza LÁZ (#80728) üzenetére


Mozaart
aktív tag

És akkor ezentúl warn ha itt valaki posztol nem legot? Orulnek neki. :) Na jo csak egy barati figyelmeztetes. :D

[ Szerkesztve ]

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#80740) Throme válasza Mozaart (#80739) üzenetére


Throme
veterán

Szerintem az összefoglalóba is mehetne a link, hogy ha valaki nem legós építőkockákról akar beszélni, meg se próbálja (off-ban se), de van hova mennie és kiírhatja magából.

(#80741) Zotyipotyi válasza HUN_Sector (#80738) üzenetére


Zotyipotyi
csendes tag

Azt hogy sikerült, vagy hogy jött ki a matek?
Csak mert pl. az érmét már 4900 Ft-ért is árulják MarketPlace-en...

(#80742) sb válasza Mozaart (#80739) üzenetére


sb
veterán

Teljes készletnél szerintem jogos. Melléktémaként, csak említés szinten vagy pl. random elemeknél kicsit kivitelezhetetlennek tűnik az ilyen szintű szétválogatás... De lehet, hogy ez csak az én agyamba égett bele a ph-s előtanulmányokkal. :D

(#80743) HUN_Sector válasza Zotyipotyi (#80741) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Yavin battle érme+droidszállító+zacsis aat = 25000
vip pontos 25. Évfordulós érme (nem összekeverendeőek) - 18000

43000ft
Plusz ugye egy rakat pontot kaptam

[ Szerkesztve ]

(#80744) sb válasza HUN_Sector (#80743) üzenetére


sb
veterán

vip pontos 25. Évfordulós érme (nem összekeverendeőek) - 18000
:Y :Y

(#80745) nyul105 válasza HUN_Sector (#80743) üzenetére


nyul105
senior tag

ha 25ert eladtad akkor jókor adtad el mert már 20k az egész marketen.

(#80746) Crus


Crus
őstag

Nem akarok senkit anyagi csődbe juttatni, de....

10325 Alpesi házikó 31.900 Ft ami eleve fincsi, ehhez még raksz 7k értékben valamit (nekem képeslapok régóta wishen voltak, kettőt betoltam mellé), és máris ingyenes szállítás Packetára, VAN UTÁNVÉTEL IS, de ami fontosabb, hogy a 40687 "Étterem földönkívülieknek" GWP is szépen beugrik mellé!

Első lego.bravostore.hu rendelésem, meglátjuk...

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#80747) tPedro_ válasza nyul105 (#80745) üzenetére


tPedro_
őstag

Pont ezt akartam írni én is. 25k az nagy mák volt.

(#80748) Crus


Crus
őstag

Tudom, flood, spam, ban, de ezt még muszáj, főleg Rapanui figyelmébe:

Lego.bravostore.hu dettó.
10341 NASA Artemis Űrkilövő rendszer
+40712 Mikro rakétakilövő-állomás GWP
+40687 Étterem földönkívülieknek GWP
+Ingyenes szállítás
+Utánvétel van.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#80749) sb válasza Crus (#80746) üzenetére


sb
veterán

Ezt írtam. :)

Az Artemis viszont új nekem is. Nem rossz.
Már akinek bejön. A végeredmény szép de építés alapján nekem nem igazán tetszett.

(#80750) geriand76 válasza Crus (#80748) üzenetére


geriand76
csendes tag

A legszebb, hogy a Lego-nál még csak "hamarosan jön" státuszban van, a Barvostore-nál meg készleten :C

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.