Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57025) Throme


Throme
veterán

A legfrissebb Batman filmben néztem a verdát, hogy valóban különböznek a kerekek elől és hátul, vagy sem. Elég nehéz jól megfigyelni a filmen az autót.

Gondoltam az első kerekeket lecserélem olyanra, mint hátul látható.

Eredeti:

Nagyobb kerekekkel:


...túlexpózva:

Mivel a lego technics autók kereke nem úgy fordul, mint egy normál autóé (tengely végen csapszeg), hanem majdnem, mint egy lovaskocsié (az egész tengely fordul) ezért sajnos ez a megoldás játszhatatlanná teszi az autót, mert kanyarodásánál a kerék hozzáér a kasztnihoz, a kerékjáratban. Egyenesen semmi gondja persze.

Kipróbáltam kisebb kerékkel (az eredeti első kerekek)
túlexpós:


A nagy kerék esetében a tengelyt lejjebb kellett építeni, hogy beférjen egyáltalán a nagy kerék és itt ezt a módosítást meghagyva került fel a kiskerék, így egy szintben van a hátsóval, az autó vízszintesben van így is.
Első kerekek kormányzása tökéletes, nem ér bele semmibe, ahogy az eredetin sem, de így meg azért nem néz ki olyan jól. Túl nagy a kerékív ezeknek a kisebb kerekeknek. Viszont játszható.

Ez a pici MOC-olás nem jár szerencsével. Nagyon át kéne építeni elől, hogy anagyobb kerekek akadálymentesen forogjanak kanyarodásnál.
Vagy építeni egy rugós felfüggesztést, megemelkedő kasznival...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.