Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96751) Kékes525 válasza vesir (#96750) üzenetére


Kékes525
félisten

"Telefonszámot vagy e-mailt megadott a feladó?"

A számlán rajta van a telefonszámom.

Akkor nem kell adót fizetnem és holnap megkapom?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#96752) 1amarr


1amarr
tag

Sziasztok! Olyan van, hogy egy TN alapján a csomag magyarországi státuszáról a szállítást végző szolgáltatónak van hiteles adata, de a Magyar Postának még nincs? Furcsa ez nekem. Kamu generált adatokról van szól?

(#96753) #73959936 válasza 1amarr (#96752) üzenetére


#73959936
törölt tag

a 17track is azt mutatja, hogy itt van Mo-on

(#96754) baly81 válasza 1amarr (#96752) üzenetére


baly81
aktív tag

Ha időd engedi, olvass visszább pár hozzászólást, mert visszamenőleg legalább 50 hsz-ban ezt tárgyaltuk!
Kérdésedre a válasz egyébként: IGEN, a posta el van maradva, nem kamu a tracking!

[ Szerkesztve ]

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

(#96755) bl4ze


bl4ze
veterán

posta.hu megint teljesen megbízhatatlan, nem trackel - nem frissül :(

RV5531247xxCN
2021.04.06. | 18:45 Szállítás A bejövő küldemény átvétele a kicserélőben
Nemzetközi Posta Kicserélő Központ
Miközben 2 órája megkaptam: átvettem.

LW3143731xxDE
2021.04.02. | 11:12 SzállításA bejövő küldemény átvétele a kicserélőben
Nemzetközi Posta Kicserélő Központ
miközben máshol pedig ezt látom, erről értesít:
07 Apr 2021 11:59 Cleared customs HUBUDA, HU
08 Apr 2021 04:36 Processed at delivery terminalHU1000, HU
08 Apr 2021 08:29 Final delivery HU2031 (nem kaptam még meg - lehet autón van, doboz)

.:. bl4ze .:.

(#96756) 1amarr válasza baly81 (#96754) üzenetére


1amarr
tag

Köszi! Mea culpa, csak az összefoglalót olvastam el.

(#96757) baly81 válasza 1amarr (#96756) üzenetére


baly81
aktív tag

Nincs mit! Kb arra számíts, hogy a Mo-ra érkezés után 5-8 nap múlva fogják regisztrálni. Ekkortól fogod látni a posta rendszerében. Majd ettől kezdődik a feldolgozás, ami kb újabb egy hét lesz. Ettől persze lehet több is, kevesebb nagyon nagy szerencsével....

[ Szerkesztve ]

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

(#96758) 1amarr válasza baly81 (#96757) üzenetére


1amarr
tag

Igen, így már sejtem, hogy azért nem jelent meg a magyar rendszerben, mert még nem kezdtek el vele dolgozni, de a CN le tudta jelenteni, hogy a "gép leszállt". Akkor... várunk. :))

[ Szerkesztve ]

(#96759) Geri12345 válasza bl4ze (#96755) üzenetére


Geri12345
tag

"Miközben 2 órája megkaptam: átvettem."

Úgy tudom, hogy a Magyar Posta rendszerében eleve van egy 3 vagy 4 órás késés akkor is, amikor minden jól működik. A mobilalkalmazásban valamivel kisebb a késés, de az sem valósidejű.

(#96760) Mr.Pentele válasza bl4ze (#96755) üzenetére


Mr.Pentele
tag

Nekem ma érkezett meg egy RE...CN, a 6-i bejövő küldemény átvétele szöveg van az Magyar Posta trackingben. Más oldalról tudtam meg, hogy ma már kézbesítőnél van. Kézbe is kaptam egy negyed órája kb. Nagyon le van maradva a Posta oldala.

Érdekes, hogy ami 5-én kapta a bejövő küldemény átvétele státuszt, arról még semmi hír.

[ Szerkesztve ]

(#96761) bl4ze válasza Mr.Pentele (#96760) üzenetére


bl4ze
veterán

Nagyon, tényleg.
Agyrém. Kiváncsi vagyok a Német LxxxxxxxxxDE merre jár, hol lehet.
08 Apr 2021 04:36 Processed at delivery terminalHU1000, HU
08 Apr 2021 08:29 Final delivery HU2031 (nem kaptam még meg - lehet autón van, doboz)

.:. bl4ze .:.

(#96762) embe


embe
nagyúr

Erről az új vámeljárásról van valami konkrétabb infó?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#96763) Mr.Pentele válasza bl4ze (#96761) üzenetére


Mr.Pentele
tag

Nekem az utolsó sorból amit ide másoltál úgy tűnik, mintha már kézbesítették volna. A HU2031 az Érd 1-es postát jelöli.

Nálam így áll, amit ma vettem át:

2021.04.06. 2:54 Arrival at inward office of exchange BUDAPEST

2021.04.07. 17:58 Item out of sorting centre HU1000
(OLK-t elhagyta)

2021.04.08. 4:24 Item out of sorting centre HU3392 (Füzesabonyi Logisztikai Üzemből kijött)

2021.04.08. 7:26 Arrival at delivery office HU3301
(Eger 1 posta, kézbesítőnek kiadták)

A final delivery az azt jelenti szerintem, hogy már átvették, kézbesítve lett. Ez alapján gondolom, hogy a tiéd már lezárult a sikeres kézbesítéssel.

Most látom ahogy írod, hogy dobozt vársz. Mivel L kezdetű és nem R ezért lehet majd csak papír értesítőt kapsz a postaládádba. Én is jártam így már L-essel, postán vettem át. A helyedben én hívnám a központot.

[ Szerkesztve ]

(#96764) vesir válasza Kékes525 (#96751) üzenetére


vesir
tag

Igen, ilyen állapotban általában már a kézbesítés a következő lépés, a With delivery courier bejegyzés fogja jelenteni, hogy már a kézbesítőnél van.

Az ugyan nem derül ki a képről, hogy rá kell-e fizetned, de ha nem kaptál SMS-t / e-mailt, akkor valószínűleg nem. Ha meg mégis, akkor majd a futárnak kell fizetned.

(#96765) vesir válasza embe (#96762) üzenetére


vesir
tag

(#96766) Darth_Revan válasza embe (#96762) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Hát az gyönyörű lesz... 5000 Ft-os kis bizbasz +27% áfa+5000 Ft kezelési költség (legalább). :W

(#96767) baly81 válasza embe (#96762) üzenetére


baly81
aktív tag

Több infóm nincs, de egy sejtésem igen... Ha mindent vámolni fognak, akkor még hosszabb lesz a csomagfeldolgozás ideje.

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

(#96768) vesir válasza Darth_Revan (#96766) üzenetére


vesir
tag

A cikkből:

A posta jelentős informatikai fejlesztéssel és logisztikai kapacitásbővítéssel készül a jogszabályi változásra, arra törekedve, hogy a vámeljárási folyamat automatikus és minél gyorsabb legyen, írják.
A lényeg pedig: „A tervek szerint a vámügynöki szolgáltatás díja termékértékhez igazítottan sávos lesz. Az új folyamatban az ügyfelek számára elsődlegesen az online fizetés lesz ajánlott, amelyhez díjelőny is társul”.

[ Szerkesztve ]

(#96769) embe


embe
nagyúr

Nagyszerű lesz ez. A kis bizbaszokat nem fogja megérni kintről berendelni, nem éri meg vesződni vele.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#96770) bl4ze válasza Mr.Pentele (#96763) üzenetére


bl4ze
veterán

Nem lett kézbesítve, és doboz-nem a sima postás szokta hozni, hanem autó.
De nem jött meg, nem hozták - közben meg jön e-mail, hogy kézbesítve iher-ből :

Apr 8, 2021 8:29 AM CEST HU2031, HU DELIVERED
Apr 8, 2021 4:36AM CEST HU1000, HU PROCESSED AT DELIVERY TERMINAL
:Y

Remélem még befut, posta.hu vagy app semmi ilyent nem mutat... "persze"....

.:. bl4ze .:.

(#96771) Mr.Pentele válasza bl4ze (#96770) üzenetére


Mr.Pentele
tag

Értem, hogy a valóságban nem kézbesítették, de az Érd 1-es posta kézbesítettnek könyvelte le 8:29-kor, ami valószínűleg már a nemzetközi nyilvántartásba is befutott, ezért tudja az iherb is. Én ennek utána járnék a telefonos ügyfélszolgálaton mondjuk...

Vagy pedig arról van szó, hogy a delivered bejegyzés nem arra akar utalni hogy kézbesítve lett, mert van amikor az egyes adatbázisok ugyanazt a státuszt máshogy "fordítják le". Szerintem választ a posta telefonos ügyfélszolgálat tud neked adni erre.

[ Szerkesztve ]

(#96772) baly81 válasza Darth_Revan (#96766) üzenetére


baly81
aktív tag

Sok kínai cégnek van már lerakata az EU-n belül, (tudatában vannak az EU törvénykezéseinek) készülnek, hogy ne veszítsenek annyi ügyfelet. Persze valamivel drágábbak is lesznek a termékek emiatt, de közel sem az áfa+vámeljárás költségével! Az már más kérdés, hogy nem is mindent kaphatunk majd meg ezekben a warehouse-okban...

Amúgy én is nagyon sajnálom ezt az egészet! Oké, hogy adóbevétel... De eddig sem a mi javunkra volt fordítva. És talán kis túlzással mondhatom, hogy nem is feltétlenül a többletbevétel a cél, hanem a kínai gazdaság világszintű visszaszorítása, mondhatni hatalmi harc...
Sok olyan cuccom van, amihez csak kínából tudok rendelni alkatrészt. Pl. ilyen 1-2 speciális méretű golyóscsapágy, idén ezekből betáraztam. Ennyit még megtehet mindenki, a szállítási opcióra figyelve még a posta lassúsága ellenére is ideér júni 31-ig.

[ Szerkesztve ]

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

(#96773) baly81 válasza bl4ze (#96770) üzenetére


baly81
aktív tag

Korábban már írtam nektek, hogy én is így jártam!
Nem kaptam meg a csomagot, de a posta és a külföldi tracking is azt mutatta, hogy sikeresen kézbesítve lett a csomag. Másnap reggel jött egy e-mail, hogy menjek be a postára, mert csomagom jött!
Lehet nálad is ez van!

[ Szerkesztve ]

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

(#96774) ablack válasza embe (#96762) üzenetére


ablack
senior tag

Tegyük fel rendelek egy 2, 5 és 10 USD értékű terméket 3 különböző eladótól, akkor valószínűleg mind a hármat nyomkövetési szám nélkül adják fel.
A posta honnan fogja tudni melyik került épp vám elé? Mert kibontás nélkül még én se tudnám lehet megmondani a 3 csomagról egymás mellett hogy melyikben mi van. Kapacitás erre pedig biztos hogy nem lesz hogy kibontsák és lefotózzák.

[ Szerkesztve ]

(#96775) baly81 válasza ablack (#96774) üzenetére


baly81
aktív tag

Csomagazonosítója minden csomagnak van/lennie kell! Ez korábban sem volt másképp! Ha más nem is, de egy sorszámot minden csomag kap! Ez alapján be lehet azonosítani, az más, hogy nincs nyomkövetés, de én még nem kaptam olyan csomagot, amin nem lett volna LP, vagy S vagy akármilyen azonosító sem!
Én úgy képzelem el ezt a rendszert, ha te rendelsz valamit, akkor az érkezéséig leadod a nyilatkozatot, kifizeted a pénz (ÁFA + eljárási illeték). Biztosan nem minden csomagot fognak kibontani (véges kapacitás miatt), megnézni, max megröntgenezik őket. Szúrópróba szerűen meg kiemelnek egy-egy csomagot, aztán ha eltér a beadott nyilatkozattól, akkor adócsalási ügyként kezelik, kapsz plusz bírságot és ők fogják meghatározni az értékét, meg mivel hamis a vámárú nyilatkozat, átkerül a NAV-hoz az ügy, ami további eljárásokra is okot adhat...
Szóval nem éri majd meg a rizikót.
De ez csak az én fikcióm!

[ Szerkesztve ]

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

(#96776) bl4ze válasza Mr.Pentele (#96771) üzenetére


bl4ze
veterán

Megtörtént, fejetlenség és agyrém :(

1) Központi ÜF: igen, azt látja Ő is, hogy ma 0829-kor az ÉRD 1-es postára került, ott van.
MENJEK BE ÉRTE. Mondom hahó, nem oda tartozok - az nem a "mi" postánk, oda nem megyek - és értesítés sem jött. Az a központi "elosztó" posta, nem ahová én tartozom.
Ő nem tudja, nem érti - ezt látja hívjam Őket.

2) ÉRD 1-es posta : 10 perc után kinyögte, hogy csak "régi" elavult bejegyzést lát, hogy a küldemény 0402-én az országba ért... Mondom ne szórakozzon már a központi ÜF látja a küldeményt NÁLUK, de én nem oda tartozom,,, stb. SEMMIT nem tudott mondani, várjak szépen - vagy ha akarom hívjam fel a helyi, illetékes postát.
2021 április Magyar Posta : agyrém. :W :W

baly81 : Az lesz. Megvárom a holnap reggelt. Én is azt gyanítom, hogy b+%/nak kihozni, majd mehetek be covid kellős közepén a postára érte. iherb küldemény: 20x20cm doboz...

:(( :(

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#96777) ablack válasza baly81 (#96775) üzenetére


ablack
senior tag

De hiába van sorszáma ha az eladó azt nem továbbítja a részemre, akkor az alapján én nem tudom beazonosítani hogy melyik rendelés és mi van benne.

Az hogy előre le kell adni nyilatkozatot lehet megoldás, csak akkor nem biztos hogy az a csomag lesz vámkezelve éppen, amely után nyilatkoztál, ha az eladó nem adta át neked a sorozatszámát akkor a posta se fogja tudni rendeléshez kötni.

De a nyomkövetés nélküli csomagok általában kis értéket tartalmaznak, lehet hogy nem fognak vele törődni, ellenőrizni, hogy abban valójában mi van, és csak a követhetőeket ellenőrzik jobban.

[ Szerkesztve ]

(#96778) Geri12345 válasza bl4ze (#96776) üzenetére


Geri12345
tag

Nekem kb 1,5 éve volt hasonló tapasztalatom a Magyar Posta telefonos ügyfélszolgálatával egy Franciaországból érkező csomaggal.
A központi számon megkérdezték tőlem, hogy azt látják, hogy a Rákoskeresztúr 1-es postán van, akkor mégsem Budapest? Hát mondom de, Rákoskeresztúr Budapest része. Jó, akkor hívjam fel őket, mert többet nem tudnak.

A néni bepötyögte a követési számot, és kevesebbet látott, mint én az alkalmazásban, de tapasztalatból tudta, hogy már a legközelebbi postán kell lennie, és szerencsére tényleg ott volt.

(#96779) Mr.Pentele válasza bl4ze (#96776) üzenetére


Mr.Pentele
tag

Huh, akkor beigazolódott amit sejtettem. L kezdetűt nekem azért nem hozták ki, mert nem R-es és sokkal nagyobb volt mint a postaláda nyílása, ergo azt alkalmazták amit az untracked-es "túlméretezett" esetekben szoktak. Értesítőt kaptam, mehettem be érte. Úgy látszik, ezek szerint már más stratégiára váltottak: beírják csuklóból, hogy delivered, ahelyett hogy a küldemény a kézbesítőnél van. Mert nekem ez a státusz benn volt, aztán ennek ellenére találtam meg a cédulát a postaládámban. A final delivery a személyes átvétel után került be. Nem elég, hogy egész nap vártam rá, nem mozdultam sehová, még mehettem is be. Ebből az esetből tanulva nem fogok meglepődni, hogy a jövőben érkező L kezdetű BE végűm esetében nem hozza a postás.

Egyébként te melyik postához tartozol? Nálunk Egerben is van több posta, de kézbesítést csak a 1-es végez, a többi csak felvevőként funkcionál. Az összes postás onnan indul ki reggel és oda is tér vissza a munkaidő végén.

[ Szerkesztve ]

(#96780) baly81 válasza ablack (#96777) üzenetére


baly81
aktív tag

Aliexpress és eBay rendeléseim során, ami kb. 1100+ csomagot jelent, egyetlen egy olyan eladó volt, aki összetévesztette egy másikkal a csomagazonosítómat. Szóval ez a tévedés nem hiszem, hogy általános lenne!

Te a nyilatkozatba a csomagazonosítót, termék nevét, értékét feltünteted. Szerintem már előre be lehet majd küldeni a vámárú nyilatkozatot, nem kell megvárnod a beérkezést/értesítést. Ezáltal sokkal gyorsabban is tudnának végezni.

Ha mégsem azzal az azonosítóval érkezik a csomag (kb 0,01% rá az esély) akkor meg visszadobnak egy e-mailt, hogy korrekcióra szorul a nyilatkozat, hisz a terméket így is- úgy is be tudják azonosítani!

De, pár hónap és kiderül minden! :)

[ Szerkesztve ]

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

(#96781) Geri12345 válasza Geri12345 (#96778) üzenetére


Geri12345
tag

A betelefonálás apropója pedig az volt, hogy a nyomkövetésbe a Redirected to addressee's new address került, pedig nem én aztán nem változtattam címet, meg nem irányítottam át máshova.

(#96782) bl4ze válasza Mr.Pentele (#96779) üzenetére


bl4ze
veterán

Nekem a napoklban más L-est is kihoztak, az is könyvelt küldemény volt.
Én nem Érd 1, hanem Érd 3 postához tartozom, ezt is jeleztem a droidoknak...

.:. bl4ze .:.

(#96783) Mr.Pentele válasza bl4ze (#96782) üzenetére


Mr.Pentele
tag

Szóval nálatok több posta is végez kézbesítést, nem csak az 1-es számú. Remélem hamarosan megoldódik a helyzeted, én még egy április 5-én országba érkezettet várok. Amit írtam fentebb, érdekes is hogy a később érkeztetett jött meg ma.

(#96784) Occon adom válasza Mr.Pentele (#96783) üzenetére


Occon adom
aktív tag

akkor én várhatok a márciusi ra bőven, megint hátrébb került :(

(#96785) bl4ze válasza Mr.Pentele (#96783) üzenetére


bl4ze
veterán

Holnap kiderül. Ma nem hozták, a zöld autó sem.

Április 5-i az még semmi... Abból bármi lehet: 1-2 nap, de komoly hetek is... főleg ha U-s

.:. bl4ze .:.

(#96786) babszon


babszon
csendes tag

Sziasztok,

Szerintetek ebből lesz holnapra csomag? vámhoz szükséges számlát beküldtem nekik, viszont semmi válasz nem jött tőlük.. ( mondjuk ez a vámos email is nyögvenyelősen jött meg, elvileg 3 szor küldték el... )


Certified HPE Engineer - MASE - Certified DELL PowerStore - Unity Engineer - Vmware VCP-DCV 2023 - Nutanix NCP-MCI

(#96787) Mr.Pentele válasza bl4ze (#96785) üzenetére


Mr.Pentele
tag

Nem U-s. RD...CN és nem áru van benne, hanem egy kinn élő ismerősöm küldött nekem levelet.

(#96788) vesir válasza babszon (#96786) üzenetére


vesir
tag

Ha kifizetted a felszámított díjakat, akkor holnap vinniük kellene.

(#96789) babszon válasza vesir (#96788) üzenetére


babszon
csendes tag

hát sajna még vám határozat sincs... nem tudom mit ülnek rajta ennyit.. nyilván ez irónikus kérdés :D Nem tudjátok, hogy ha esetleg délelőtt folyamán megjön a határozat betudok topogni érte a reptérre? vagy covid miatt zárva vannak? elég sürgős cumó van benne... :/

Certified HPE Engineer - MASE - Certified DELL PowerStore - Unity Engineer - Vmware VCP-DCV 2023 - Nutanix NCP-MCI

(#96790) Kuter


Kuter
senior tag

[link] Akkor ez most hogy lesz? Rendelek egy 300ft üvegfóliát +27 áfa + 3000 ft vámeljárás.

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#96791) UberMutant válasza Kuter (#96790) üzenetére


UberMutant
őstag

úgy lesz, hogy nem onnan rendelsz fóliát

(#96792) Geri12345 válasza Kuter (#96790) üzenetére


Geri12345
tag

Biztos hogy ezt az oldalt akartad belinkelni?

(#96793) ablack válasza Kuter (#96790) üzenetére


ablack
senior tag

ÁFA biztos, kezelési költség szerintem kevesebb lesz érték arányában.

(#96794) Chrystall


Chrystall
senior tag

Ne tudja valaki, hogy a nyáron megszűnő 22 eurós áfamentes limit az ájándék küldeményekre is fog vonatkozni? Vagy az más tészta?

(#96795) razorbenke92 válasza Chrystall (#96794) üzenetére

Kicsit visszább belinkelték. Magánszemély-magánszemély küldeménye 45Eur értékig marad mentes.

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#96796) Chrystall


Chrystall
senior tag

Hála az égnek...

(#96797) cof


cof
veterán

Március elejei kicserélős bejegyzésű csomagja van még valakinek rajtam kívűl? Mert itt látom mindenki már az áprilisiakat várja. :))

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#96798) baly81 válasza cof (#96797) üzenetére


baly81
aktív tag

Március 17 a legkorábbi nekem, ami ekkor ért be az országba és még nem kaptam meg. A posta rendszerében már látom. Következők érkezése a ninja szerint 23-27-ig, azok 1 kivétellel még a posta rendszerében sincsenek benne!
Az egy kivétel egy regisztrált csomag (RB).

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

(#96799) Occon adom válasza vesir (#96765) üzenetére


Occon adom
aktív tag

Egy ilyen NAV-os pdf van.

Ki fogja ezt csinálni? Időben ezután 2 hónap ügyintézés? Egy nyomorult csomagot nem tudnak pár nap alatt ledolgozni, nemhogy vámolni! Márciusi csomim ott rohad ezeknél a kicserélőben, nem lehet ezektől semmit sem várni tojnak a melójukba, mint a FELELŐS FŐNÖKEIK! Tetves pártbuzival az élén...

(#96800) Mr.Pentele válasza cof (#96797) üzenetére


Mr.Pentele
tag

Nekem március 23-ra írja a bejövő küldemény átvétele a kicserélőben státuszt U-s BE végűre. Ahogy olvasom itt a fórumot, még tutira sokat kell várnom ha még a március elejiek sem értek célba másoknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.