Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96101) Skyhunter válasza Lackooo84 (#96100) üzenetére


Skyhunter
senior tag

Gyulán lakok, a cucc meg Alsónémediben van....még ha nyár lenne, talán lenne kedvem elgurulni érte, de holnap hajnalra -14 lesz itt... :D

(#96102) Lackooo84 válasza Skyhunter (#96101) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ja, azt hittem a helyi depoban van. Alsónémedi az a hub, nem kis szar depo. :D

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#96103) Kalip30


Kalip30
újonc

Sziasztok. 2020 december 28-án adtam le egy rendelést ali expressről. Elfogadták meg minden, a cuccot Franciaországból hozzák. Az a helyzet hogy már 2021 jan 5én itt kellet volna már lennie, de sehol sincs.. Sajnos nyomkövető kód ami járt hozzá nem működik sehol. Ilyenkor mi a szitu?
A másik dolog pedig kínából hozzák, december 19-én rendeltem és jan 16án legkésőbb kellet volna jönnie. A nyömkövetési kóddal csak azt mutatja a magyar postánál hogy a "felvétel a feladótól" ez kb dec. 28-án történt azóta semmi sincs. Valami tipp? LT NL es a kód.

(#96104) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Viszonylag nagy értékben szeretnék vásárolni ebből a boltból, de megszólaltak a vészharangok, ezért hozzátok fordulok a kérdéseimmel.

Ha jól látom akkor ez egy olasz webshop, viszont nincs paypal, csak az alábbi fizetési módok, mernétek így vásárolni tőlük? Tartok tőle, ha gond van nem tudom visszaszerezni a pénzem, bár ennek ellenkezőjét ígérik.

Ha azt mondjátok, hogy nyugodt szívvel vásárolhatok innen, akkor ennek a terméknek a megvásárlása esetén, kell még valami plusz költségre számítani?
Elméletileg Uniós ország, így vám nincs, csak áfa, viszont a hírdetésben az szerepel, hogy az már benne van az árban. (Subtotal of Items VAT / Tax included € 957.62)
Volna még valami ami elkerülte a figyelmemet?

Köszönöm a türelmet és a segítséget előre is.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#96105) jackbacsi87


jackbacsi87
senior tag

Sziasztok!
Aliexpressről rendeltem kamerát 22$ értékben. Nav persze megfogta, vámeljárás alatt van.
Csatolnám a számlát a vámkezelési megbízáshoz, viszont az Aliexpress oldalán nem találok ilyet. Fizetés Revolut-tal történt, visszakerestem a tranzakciót, de ott a számla letöltés nem működik. Ilyen esetben mi a megoldás?
Printscreen elfogadják? :DD

Illetve 11.11-én a kuponok miatt van olyan vásárlásom, aminek a végösszege 200$ körül van. Több eladó cuccai, külön csomagban jönnek majd, mind 40$ alatt, csak egyben fizettem ki, tehát szintén vám mentes lesz. Viszont Revoluton egy 200$-os tételként látszik. Azzal mit tudok majd kezdeni?

(#96106) trebrona válasza jackbacsi87 (#96105) üzenetére


trebrona
nagyúr

https://www.posta.hu/static/internet/download/maganszemelyek_reszere_tajekoztato_level.pdf

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#96107) silver10 válasza Lackooo84 (#96092) üzenetére


silver10
aktív tag

Nos, tegnap túljutott a vámon. El se hiszem. Akár ide is érhet jövő hét közepén, végén.
alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

(#96108) tboldi válasza tboldi (#96073) üzenetére


tboldi
nagyúr

Fckyea! Túljutott Feuchton a csomag. :C
Mondtam én, hogy a francnak se kell 4 db Honda Jazz ültetőrugó. :D


(#96109) chepavel válasza csurgoi (#96084) üzenetére


chepavel
aktív tag

Koszi, pont ezt kerestem! :) :R
(Obi rendeles nalam is)

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

(#96110) mekex


mekex
tag

Sziasztok, Van egy ebayről rendelt SpeedPak-al szállított csomagom, ami december 21.-én megérkezett Magyarországra és azóta semmi. EE10012104114190001020003C0N
Lehetséges, hogy az MPL kapja meg a SpeedPak-os csomagokat? Mert az MPL sosem hagyott értesítőt nekem.
Több speedpakos csomagom rendben megérkezett, közöttük van olyan is, mely december 21.-én érkezett Magyarországra, sőt utánna is. Mit lehet ilyenkor tenni, hol keressem a csomagot? :F

[ Szerkesztve ]

(#96111) bl4ze válasza mekex (#96110) üzenetére


bl4ze
veterán

Mindenképpen az MPL hozza, viszi - miért nem náluk keresed a csomagszámmal ?
21 Dec 2020 13:10 YOUR SHIPMENT HAS ARRIVED AT THE POSTAL OPERATOR OF THE COUNTRY OF DESTINATION AND WILL BE DELIVERED IN THE COMING DAYS. Hungary

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#96112) mekex


mekex
tag

Ezt, hogy érted, hogy mindenképp az MPL hozza? A legtöbb SpeedPak-os csomagot a sima Magyar Posta hozta nekem, nem a Magyar Posta Logisztika (MPL). Amúgy a postán kerestem, de elhajtottak, nem is álltak szóba velem rendesen, mondván hogy hagynak értesítőt. És milyen trackinggel keressem náluk, mert ez a tracking szám nem érvényes a magyar postánál???

[ Szerkesztve ]

(#96113) mekex válasza mekex (#96112) üzenetére


mekex
tag

Írtam a SpeedPak-nak cs@orangeconnex.com
Közben eszembe jutott a tavaly ők adták meg az európai tracking számot ami a kínai speedpak-os tracking számhoz tartozik. Sajnos csak hétfőn lesz válasz.

[ Szerkesztve ]

(#96114) -FreaK- válasza wintikek (#96065) üzenetére


-FreaK-
veterán

Na, hát mégse.. Most jött az alábbi email az eladótól. Csinálhatnak egyáltalán ilyet?

"Nachricht vom Verkäufer Linsoul Audio-DE:

Dear Customer,
Thanks for your support on us.
We contact you about the GL2000.
Please notice that shipment will arranged at the end of this month by order time turns.
GL2000 is shipped from China, other than GERMAN, ITALY, SPAIN AND New Zealand, the others EU countries need to take VAT into consideration, Please understand.
In this case, can you accept the VAT ?
If yes, we will arrange shipment once we get the replenish.
If not, we are afraid that you have to issue a cancellation request,
Waiting for your reply.
Your patience and understanding is much appreciated.
Regards,
Suzy
Linsoul Customer Support"

Ha törlöm a rendelést, simán vissza utalják 1-2 napon belül?

(#96115) Skyhunter válasza bl4ze (#96095) üzenetére


Skyhunter
senior tag

Vannak még csodák ebben a xemét világban...történt ugyanis, hogy amíg nyomoztuk a csomagot, az eldónak is írtam etsyn. Utána még1xer, amikor elrendeződött a dolog (legalábbis remélem, hogy holnap kihozzák).
Ennek ellenére ma reggel félálomban csipog a telefon, és csipásan csak annyit bírtam elolvasni, hogy valami refound. Mondom, neeee, amikor már egyenesbe jöttek a dolgok, emberünk visszafordítja a csomagot a ködös Albionba....de nem, írt is :
"Hello, i have sent you a refund of £35.0 shipping cost, sorry for the problems.
Regards Martin"
Mondom, lol.

(#96116) bl4ze válasza Skyhunter (#96115) üzenetére


bl4ze
veterán

az igen, ez korrekt. pedig nem az ő hibája, hogy balfasz nálatok a GLS.....
ez korrekt, több mint korrekt. :D

.:. bl4ze .:.

(#96117) Predator2 válasza Predator2 (#96104) üzenetére


Predator2
addikt

Erre valaki?

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#96118) pulutodurumo válasza Predator2 (#96117) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Van rendes elérhetőség, cégnév. Itt leellenőrizve is rendben van.
Ha mégis valami történne, elveszne a csomag útközben, bármi még mindig ott a bankod chargeback lehetősége. Bonyolultabb mint egy PayPal vita, de ennyi.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#96119) GZoli7 válasza Predator2 (#96117) üzenetére


GZoli7
senior tag

Én [ennyit] tudok segíteni.

(#96120) tisztelturam


tisztelturam
tag

Ez mit jelent?

(Gearbest 2020.11.12-ei rendelésem)

13 Jan 2021 10:26 Departure to country of destination (Belgium Post - Bpost)
13 Jan 2021 06:47 Parcel is handled (Belgium Post - Bpost)
13 Jan 2021 02:26 Departure to country of destination (Yanwen Logistics)
12 Jan 2021 22:47 Parcel is handled (Yanwen Logistics)
08 Jan 2021 16:00 Port of destination - Arrival

Már ha valós a nyomkövetés.. Innentől kb mennyi idő lehet amíg megkapom? Bár az időből kiindulva gyalog hozzák.. :(

[ Szerkesztve ]

(#96121) mandras81


mandras81
senior tag

Sziasztok,

UK-ből rendeltem csomagot novemberben 60 font értékben 2020 december 20-i szállítással, ami (az eladó korrekt tájékoztatása mellett) idén január 11-ére csúszott. Ma kaptam az sms-t a postától, hogy töltsem ki a vámkezelési megbízást.

UK-ből ugye idéntől van import ÁFA. Kérdésem az lenne, hogy van-e bármi köze a megrendelés időpontjának az vámkezelésnél, vagy kizárólag a szállításé dönt?

(#96122) vesir válasza mandras81 (#96121) üzenetére


vesir
tag

"A termékmozgásokkal összefüggésben a kilépési megállapodás előírja, hogy amennyiben az
Egyesült Királyság területéről úgy adnak fel vagy fuvaroznak el terméket valamely tagállam
(pl. Magyarország) területére, vagy valamely tagállam területéről (pl. Magyarország) úgy adnak
fel vagy fuvaroznak el terméket az Egyesült Királyság területére, hogy a feladás vagy fuvarozás
az átmeneti időszak vége (2020. december 31) előtt kezdődött, azonban ezt követően ért véget,
úgy ezeket az ügyleteket áfa szempontból továbbra is a Közösségen belüli ügyletekre vonatkozó
szabályok szerint kell kezelni (Közösségen belüli termékértékesítés, Közösségen belüli
termékbeszerzés, távértékesítés)." [link]

Én erre hivatkoznék a helyedben.

(#96123) Skyhunter válasza Skyhunter (#96115) üzenetére


Skyhunter
senior tag

Bazz...éreztem. 14.30-ig nem jelentkeztek faternál, mondom ránézek a trackerre....sikertelen kézbesítés. Központ felhív, megadták a kézbesítő számát, rácsörgök...mondja a madár, hogy neki senki nem szólt, ő újra az én címemre akarta kézbesíteni...kabaré. :W Szerencsére rugalmas volt, és közben leszállította édesapámnak. Hihetetlen gané banda. :(((

(#96124) mekex válasza mekex (#96113) üzenetére


mekex
tag

Na megkerült. :C A postán volt december 30.-a óta. :W
A poén az, hogy azóta már kerestem 4-szer a postán, csak akkor nem keménykedtem. Most ragaszkodtam, hogy nézzék meg rendesen.
A SpeedPak nem tudott adni helyi tracking numbert, mert az csak az ES (SpeedPak Standard) kezdetű küldeményszámoknál van, a SpeedPak Economy-nál sima könyveletlen levélküldeményről van szó. :DD

(#96125) mandras81 válasza vesir (#96122) üzenetére


mandras81
senior tag

Az a gáz, hogy nálam a feladás is idén volt...

(#96126) bl4ze válasza mekex (#96124) üzenetére


bl4ze
veterán

nagy szerencséd van, hogy nem fordították vissza.
volt rajta egyébként másik, lokál tracking? nézted ???
durva..... :(

.:. bl4ze .:.

(#96127) Baloo27 válasza Baloo27 (#96041) üzenetére


Baloo27
aktív tag

Megkèrdeztem a postaimport-ot, hogy mi a helyzet a január 6. óta egysègkèpző èrkeztetèse státuszban ragadt LT405566805NL ragszámú csomagommal. Direkt rákèrdeztem,hogy eltűnt-e, vagy nem került mèg vámeljarás elè?
Erre ez a válasz:
"AZ informatikai rendszerünk alapján ez a ragszámú küldemény nem érkezett meg az országba."
Igen ès?

(#96128) mekex válasza bl4ze (#96126) üzenetére


mekex
tag

Szia, Nem volt helyi tracking rajta. Kértem, hogy nézzék meg rendesen, mert attól tartok, hogy visszaküldik. Mondták, hogy nem küldik vissza, hanem ott tartják a postán.
Volt már olyan, hogy több mint egy hónap után felhívtak telefonon, hogy ott van egy csomagom és vegyem át, mert nemsokára visszaküldik ha nem veszem át.
Érdemes telefonszámot is feliratni a comagra, bár a legtöbb kínai alapból ráírja.

(#96129) bl4ze válasza mekex (#96128) üzenetére


bl4ze
veterán

az igen, szép !
szerencséd, hogy nem küldték vissza.... ja telefonszám ALAP.

.:. bl4ze .:.

(#96130) ablack válasza mekex (#96128) üzenetére


ablack
senior tag

Nekem már többször volt olyan mostanában hogy csak egy sms-t küldtek hogy csomagod érkezett a postára, de semmi nyomkövetési számot nem tartalmazott. Értesítőt se dobtak be.

(#96131) bl4ze


bl4ze
veterán

Van egy DHL eCommerce USA (iHerb) küldeményem, melyhez 2 tracking is látszik :

GM275322484044940xxx
ezzel megérkezett hazánkba 3 napja :
16 Jan 2021 18:48 Arrival in country [destination country – tracking updates may end here, will be delivered shortly]. Processed at transit facility BUDAPEST, HU
Kapott egy második "LOCAL" trackinget, az viszont sehol sem látható, található :
UV098422xxxDE
Valaki kapott mostanság DHL eCommerce USA küldeményt, élni fog ez a UVxxxxxxxxxDE ?

Nem tudom így igazából követni, mert a GM-es nem követhető itthon már, hogy meddig ülnek rajta a reptéren.....

.:. bl4ze .:.

(#96132) D-LAN|FuRioN


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Sziasztok!

Volt egy ukrajnai rendelésem ami hibás volt, múltkor érdeklődtem itt a visszaküldésről. Visszaküldtem a tag sikeresen átvette, ebay szerint két napja van visszautalni, viszont hiába updateltem be ebay-en a tracking számot, ott nincs nyomkövetés pedig a posta stb oldalakon jól látható a nyömkövetés szerint, hogy a csávó átvette ma a csomagot. Próbáltam már átírni Hungarian Post-ot adtam meg, most Magyar Posta Ltd. van, amiket neten láttam azokkal próbálkoztam, mert van ups,fedex, usps és other. Othernél írtam be a postát és a tracking számot, de csak ennyi van:

No tracking information to show. Please check back later.

Item in transit. Pedig volt vagy 10 lépés és esemény mire eljutott hozzá. Ilyenkor az ebay mit néz? Vagy ha megreklamálom holnap után, hogy már megkapta akkor ellenőrzik? Csávónak írtam, hogy megérkezett e a csomag, mert akkor még csak az ukrán posta írta h átvette, de délre befrissült a magyar is, hogy kézbesítve. Tag azóta se reagált semmit, csak elolvasta a levelet.

Viszont ő is sima postával küldte nekem a csomagot az végig követhető volt az ebayen. Nem értem.

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#96133) ANOka


ANOka
őstag

Lehet tudni, hogy az NL nyomkövetett küldemények miért nem "mozognak"?
Van, ami ~70 napja!

(#96134) ablack válasza ANOka (#96133) üzenetére


ablack
senior tag

LT*********NL

Nálam mozognak. 2 is van, mind a kettő elég hasonló.

[ Szerkesztve ]

(#96135) ecaddsell válasza ANOka (#96133) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Totál be vannak dugulva. A követés is megbízhatatlanná vált.
Volt olyan csomagom ami 11.23-tól 1.15-ig utazott át rajtuk.
Mintha a mostani csomagok talán kicsit jobban mennének.

(#96136) bl4ze válasza ANOka (#96133) üzenetére


bl4ze
veterán

Nálam rendben mozog NL-es :

08 Jan 2021 15:12 Accepted by carrier
13 Jan 2021 14:00 Hand over to airline SHENZHEN
14 Jan 2021 16:15 Linehaul Arrival Liege, Belgium
18 Jan 2021 10:51 The shipment is handed over in bulk, final acceptance of goods to be confirmed
19 Jan 2021 09:04 The item is processed at the PostNL sorting center
19 Jan 2021 17:05 The item is on transport to the country of destination

...teljesen rendben mozog. Sebesség is ok.

.:. bl4ze .:.

(#96137) Baloo27 válasza ANOka (#96133) üzenetére


Baloo27
aktív tag

Akkor Nálad is hasonló?

19.12.2020 08:04 The Item Is Pre-advised To Postnl
19.12.2020 09:04 Sorting
26.12.2020 13:28 The Item Is Ready For Transport To The Last Mile Carrier
26.12.2020 13:55 The Item Is Ready For Transport To The Last Mile Carrier
28.12.2020 08:13 The Shipment Is Handed Over In Bulk, Final Acceptance Of Goods To Be Confirmed
31.12.2020 05:07 Arrived Origin Post Office
31.12.2020 12:10 Arrived At Sorting Center
04.01.2021 16:36 Send Item Abroad (export)
06.01.2021 16:30 Import (item Arrived At Country Of Destination) Hungary

Ugyanez a csomag:
19.12.2020 08:04 Accepted From Sender
31.12.2020 08:26 Accepted From Sender
31.12.2020 12:09 Consolidated For Local Delivery
02.01.2021 08:30 Send Item Abroad (export)
05.01.2021 05:30 Flight Depart
06.01.2021 16:31 Import (item Arrived At Country Of Destination)
19.01.2021 10:57* Update Item Information

Az utolsó *-os bejegyzés mi lehet? Tudja valaki?

(#96138) run4fun


run4fun
tag

Sziasztok!
01.06-i rendelés TomTop-ról, német raktárból állítólagos 3-5 napos shippinggel. Megállt egy csodálatos helyen, nem tudom hallottatok-e már róla, Feucht-nak hívják. :W

Fr, 08.01.2021, 06:48, Feucht, GermanyThe shipment will be transported to the destination country/destination area and, from there, handed over to the delivery organization. (Homepage / online shipment tracking: https://www.posta.hu/nyomkovetes/nyitooldal?searchvalue=CS991506125DE)

Magyar Postát hívtam, nem érkezett be az országba a csomag.
Van értelme még várnom erre? Mikor indítsam meg PayPalnál a pénzvisszakérést? Tomtop support bocsánatot kér ezzel és arra bíztat, hogy várjak még.
Köszi! :)

(#96139) tisztelturam válasza run4fun (#96138) üzenetére


tisztelturam
tag

Nekem az ilyen rendelésem 3 hétbe telt mire megkaptam. Ebből 5 nap volt a tomtopnál hogy semmi jelzés nem volt. Rájuk írtam ,hogy illene már cselekedni írták hogy elnézést de amikor rendeltem nem is volt a termék raktáron csak hirtelen akkor kaptak miután rájuk írtam..érdekes mód pár órán belül már shipped volt.

(#96140) run4fun válasza tisztelturam (#96139) üzenetére


run4fun
tag

Itt az a gyanús, hogy elvileg már a Feuchtban van 01.08. óta, ami egy vesztőhely. Ergo jelzés van, ki is indult a csomag, ott pedig megállt.

(#96141) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello, a Bangood megbízható mostanában (gondlom van PayPal)?
És még azt kérdezném, hogy a "Bangood Express" egy jó szállítási lehetőség?

THX!

(#96142) razorbenke92 válasza SunMount3r (#96141) üzenetére

Szia!

Az utóbbi időben nálam elsődlegessé vált a Bangood. Mindent nagyon hamar megkaptam még a karácsonyi időszakban is. A "Bangood Express" nyomonkövetett levélcsomagként érkezett, teljesen rendben volt.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#96143) Secretknight válasza razorbenke92 (#96142) üzenetére


Secretknight
aktív tag

10 éve rendelek tőlük.Azt azért tegyük hozzá hogy ha valami nagyon akciós,és rárendelsz,fizetsz,de közben kifogy a készlet.Akkor a magyar rendelést hagyják lógva.Természetesen visszafizetik kb. 2 hónap múlva,na de kérem.... Legutóbb karácsonyi telefon akcióban jártam így.És előtte már sokszor.

(#96144) run4fun válasza run4fun (#96138) üzenetére


run4fun
tag

Paypal dispute-ot megnyitottam, miután DHL.de és Magyar Posta sem tud semmit a csomagomról...valószínűleg fekete lyukba esett.

(#96145) zako


zako
tag

Csak hogy pozitív példa is legyen: január 2-án, szombaton rendeltem Aliról LED-es utastér izzót, ma már világít az autóban! :) China Post Ordinary Small Packet Plus-szal jött, és még az Aliexpress is csak január 25-február 16 közé saccolta a kézbesítést. :C

(#96146) Monoton


Monoton
tag

Sziasztok!
Első alkalommal vámolják valószínűleg az egyik rendelésemet. A posta nyomkövetési oldalán az utolsó információ az alábbi.
"A címzett értesítése a vámkezelési folyamat megkezdéséről" - 01.19

Eddig nem kaptam se SMS-t, se e-mailt. Körülbelül mennyi időt szokott igénybevenni az értesítés?

(#96147) Zozzant válasza Monoton (#96146) üzenetére


Zozzant
addikt

Minek azt megvárni. Mehet az email: postaimport@posta.hu
Tárgyban a ragszám, leírod mit vettél, honnan, mennyiért. Csatolod róla a számlákat, bizonylatot. ENNYI, és kéred a vám ügyintézést.
Párszor már ezt csináltam.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#96148) Secretknight válasza Zozzant (#96147) üzenetére


Secretknight
aktív tag

Így van,egy percig se várj,intézd minél előbb!

(#96149) DonThomasino


DonThomasino
veterán

USA ból érkezik egy csomagom. 12800 HUF ~ 35,5 EUR
Akkor kell áfát fizetnem ami kb 12800*0,27= 3456
Illetve a Kezelési költség (vámügynöki szolgáltatás) = 3500
Ezt a kezelési költséget minden esetben fizetni kell ha vámkezelésre kerül?

Mondhatom azt hogy nem kérem és akkor vissza küldik a feladóhoz?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#96150) Mr.Pentele válasza DonThomasino (#96149) üzenetére


Mr.Pentele
tag

Szia!

Ha ÁFA-t vagy vámot kell fizetni, akkor kezelési költség van mindenképpen. Egyébként, ha nem fizeted ki ezeket a plusz terheket, akkor visszaküldik a csomagot a feladónak.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.