Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96551) molnartibor válasza cof (#96550) üzenetére


molnartibor
tag

Most hívtam őket, várják a papírokat és állítólag küldtek sms-t :D

(#96552) razorbenke92

Tudom, hogy volt már róla szó, de ez nekem új volt.

RL***EE esetén figyeljétek a spam mappát. "Csomag Kínából" tárggyal kaptam egy ilyet:

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#96553) Ciccuka válasza razorbenke92 (#96552) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ezeket általában Pick Pack Pontokra viszik.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#96554) razorbenke92 válasza Ciccuka (#96553) üzenetére

Kíváncsi leszek, hogy mi lesz vele, mert amúgy meg postafiókra rendeltem, és oda nem viszi ki a futár. Szóval akkor már jobban járok, ha egy posta közeli pick-pack ponton landol.

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#96555) bl4ze válasza Ciccuka (#96553) üzenetére


bl4ze
veterán

Nekem utóbbi időben 3 ilyen volt: mind a 3 Sprinter futáros volt, házhoz kézbesítve.

.:. bl4ze .:.

(#96556) slakehun


slakehun
csendes tag

Szia CoF!

Vissza térvea kérdésre, még az jutott eszembe, hogy ahonnan vásároltam, ott nem adtam meg telefonszámot és a kiszállítási címet is egy postára kértem. Ezesetben honnan kapok értesítést, ha be kell nyújtanom a vámkezelési nyilatkozatot?
A postának már írtam ezügyben, de a válaszadás e-mailben csak olyan gyors, mint a vámkezelés.
Előre is köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#96557) cof válasza slakehun (#96556) üzenetére


cof
veterán

Szia!

Ezer éve nem rendeltem olyan helyről ahol nem kell megadni telefonszámot. Na de mindegy is, a levél akkor a postára fog menni, de figyeld a nyomkövetőt és küldd az adatokat ha esedékes lesz.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#96558) Dinter válasza cof (#96557) üzenetére


Dinter
addikt

Sziasztok!

Redmi note 10-et (sima vagy S) honnan tudnék tréfa nélkül/EU-ból rendelni?

(#96559) slakehun válasza cof (#96557) üzenetére


slakehun
csendes tag

Rendben, köszi! :)

(#96560) bl4ze


bl4ze
veterán

Azért most komolyan.... szívjon már a Posta g+%/ . 15 napja ülnek egy pár dolláros cuccon, 15 napja :(

UJ906553xxxCN
2021.03.02. | 23:22 Szállítás Egységképző érkeztetése
2021.03.03. | 13:05 A bejövő küldemény átvétele a kicserélőben Nemzetközi Posta Kicserélő Központ

A másik még "csak" 5 napos :(
UG124912xxxBE
13 Mar 2021 10:38 Receive item at office of exchange - Nemzetközi Posta Kicserélő Központ

:W :W :W

.:. bl4ze .:.

(#96561) Occon adom


Occon adom
aktív tag

Ma voltam a postán, 600 grammos csomagot kellett volna visszaküldenem Pozsonyba az eladónak 8000Ft ért adtak volna csomagszámot hozzá, anélkül 6000Ft a költsége. A Csomagküldő 800Ft -rt hozta el onnan, de a DPD is 1200Ft ba került a szállitás Pozsonyból, hát hol van itt az értelem? Melósok alulfizetve a postán a "szolgáltatás" pedig aranyáron!
ÉS amit vár az ember az meg nem jön.Csesszék meg aki így üzemelteti!

(#96562) razorbenke92 válasza Occon adom (#96561) üzenetére

Ami nem levélcsomag, az elég drágán fut, főleg, ha külföldi.

De hogy pozitív dolgot is említsünk: Belföldön néhányszáz forintból az elsőbbségi ajánlott bubis borítékaimat munkanap előtti este adom fel, és másnap reggelre meg szokták kapni a címzettek. Ez azért elég drága lenne futárral.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#96563) GZoli7


GZoli7
senior tag

Azért együk hozzá, hogy te valami nagyon szerencsés helyen laksz.
Nálunk, vidéki "nagyváros" egy kisebb postáján feladva a dolgokat, azért inkább egy hét szokott lenni a kézbesítés.

(#96564) wintikek


wintikek
tag

Érdeklődnék másnak is van hasonló "gondja"? Alis csomag, RE CN.
Nagyon meglepődtem, hogy ilyen hamar (1 nap) átváltott posta kicserélőről ezekre a Submittal for redirectingekre, azóta viszont semmi. Azt hittem vámolásra fog várni 3 hetet...
Idáig az volt a tapasztalatom, hogy ezek a bejegyzések után kb naponta van új bejegyzés, mindig közelebb a célhoz :D
Igazából az a kérdés, hogy ez tuti az amire gondolok, küldik tovább belföldön posták fele, nem elkezdték tényleg visszaküldeni ugye? Nagyon fura, hogy a vám részen így átment(pont határ alatt van), egyébként egy táska, noname alis, csak nem küldik vissza nem?

17 Mar 2021
02:59
Submittal for redirecting or returning
Országos Logisztikai Központ

HUNGARIAN POST
17 Mar 2021
01:33
Submittal for redirecting or returning
Országos Logisztikai Központ
HUNGARIAN POST

16 Mar 2021
07:30
Receive item at office of exchange
Nemzetközi Posta Kicserélő Központ
HUNGARIAN POST

12 Mar 2021
17:13
Receiving receptacle from abroad

[ Szerkesztve ]

(#96565) bl4ze


bl4ze
veterán

A 17 napja beérkezett, és 16 napja kicserélőben átvett küldeményre ennyit sikerült böfögniük :
Tisztelt Ügyfelünk!

Közönséges küldeményként kezeljük a UJ906553xxxCN számú küldeményt, ezért csak a beérkeztetése látszik, ezért nem kerül további rögzítésre.

Üdvözlettel:
XXXX G.Melinda

Rettenet. :W

.:. bl4ze .:.

(#96566) internetezoo válasza bl4ze (#96565) üzenetére


internetezoo
senior tag

A 145 Ft-os levél és közönséges mégis "szalad" 3 nap múlva a címzethez.
Nekem volt egy csomagom Kínából ami ugyanúgy "egység érkeztetése" volt. Kinyitották a konténert, vonalkód beolvasva és ráragasztották a "regisztrált nemzetközi" címkét. Ezt a magyar posta nyomkövető rendszerébe felvitték majd 2 nap múlva jött a csomag amit majd sokkal később frissítettek.
Van másik 2 csomagom ami ugyanúgy:
2021. 03. 17. 11:58 - A bejövő küldemény átvétele a kicserélőben, Nemzetközi Posta Kicserélő Központ.
Ez március 17., a Cainao nyomkövetőé március 13-i.

[ Szerkesztve ]

(#96567) Occon adom válasza razorbenke92 (#96562) üzenetére


Occon adom
aktív tag

Ja 25mm alatti levél úgy 600Ft, köszönöm! Ajánlva és elsőbbségi nélkül is. Mondjuk 1 db proci.
internetezoo
Nekem elvileg 02.-n megérkezett a Liszt F reptérre a csomagom, alias telefontok azóta vakarják a seggüket, hogy miért is vannak a melósok ott, mert hozzá nem nyúltak, gondolom ha megbökik lássák meg , ugrani fog-e vagy repülni. :D

[ Szerkesztve ]

(#96568) RI/OS


RI/OS
őstag

Úgynézki egy giveawayen nyertem egy 3000 dolláros razer notebookot.
Remélem tévedek de ebben a pöcegödörben ezért komolyan le akarnak majd gombolni 18% vámmal meg 27% áfával?

(#96569) cof válasza RI/OS (#96568) üzenetére


cof
veterán

Attól függ honnan jön. Ha EU-n belül akkor nincs se VÁM se ÁFA.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#96570) RI/OS válasza cof (#96569) üzenetére


RI/OS
őstag

Ezt nem tudom még de a szponzor amerikai cég aki szervezte.Ettől még persze küldhetik EUból. Ha amerikából küldik akkor hogy néz ki?

(#96571) cof válasza RI/OS (#96570) üzenetére


cof
veterán

Ha USA-ból akkor megkérdezik mennyiért vetted, de mivel nem fizettél érte, ők majd megszabnak egy új árat, vagy te is küldhetsz nekik egy árat, hogy ennyibe kerül. És abból számolják az ÁFA-t.

De nézd meg a szabályzatot ahol nyerted, mert általában a cég rendezi az ÁFA-t is.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#96572) HollyBoni válasza RI/OS (#96570) üzenetére


HollyBoni
veterán

Szerintem előbb alaposan olvasd át a szabályzatot, aztán pedig a cégtől kérdezd ezeket a dolgokat. Ők tudnak pontos választ adni, nem mi PH-n.

(#96573) Occon adom


Occon adom
aktív tag

Mi van Ferihegyen?
A Március 02-n érkezett csomagom ott rohad a posta raktárába lassan 3 hete!

(#96574) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Na most hozta a postás a 03.02-án kicserélőben átvett cuccokat. :DDD

The Truth is out there...

(#96575) Occon adom válasza Lackooo84 (#96574) üzenetére


Occon adom
aktív tag

Nekem is :D most hozta, még 1 van hátra a többit majd egyszer megkapom :(

http://smartparcel.gotoubi.com/ Belga posta , de tetű lassú UG822390675BE

[ Szerkesztve ]

(#96576) bl4ze válasza Occon adom (#96573) üzenetére


bl4ze
veterán

Nekem is bent állnak, van pár.... :(

UG126210xxxBE
13 Mar 2021 06:41 Receive item at office of exchange Nemzetközi Posta Kicserélő Központ
UG124912xxxBE
13 Mar 2021 10:38 Receive item at office of exchange Nemzetközi Posta Kicserélő Központ

UJ906553xxxCN
03 Mar 2021 13:05 Receive item at office of exchange Nemzetközi Posta Kicserélő Központ

Ez a negatív rekorder, 19 napos, 20 napja érkezett - majd másnap átvették a NPK-ban.

.:. bl4ze .:.

(#96577) razorbenke92 válasza razorbenke92 (#96554) üzenetére

Újpesti postafiókra rendelt Banggood Express RL..EE csomagot a Sprinter (Meest) a Soroksáron rakta Pick Pack Pontra.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#96578) Sentinel80 válasza wintikek (#96564) üzenetére


Sentinel80
aktív tag

@wintikek

Ez a Submittal for redirecting or returning amolyan továbbítás szintjén kell érteni, amúgy valóban szerencsés az elnevezés, hogy esetleg az ember idegbajt kapjon.

Most azt érzékelem én is amit az előttem szólók, valami történik, vagy a kicserélőben a csomag tsunami temette alá az ott dolgozókat vagy a langolierek eszik meg a valóságot, de nekem is 03.12 felvétel az eladótól azóta semmi nem történt.

legutóbb pár napra rá volt egy ilyen státusz: Küldemény előkészítése nemzetközi szállításra, 8 napra epdig már itt volt. Most vagy nincs beolvasva, vagy nem tudnak többet fogadni és még mindig a Hollandok vendégszeretetét élvezi vagy elveszett. Egyenlőre látva ezeket a 15 napos tolódásokat reménykedek. :R

(#96579) wintikek válasza Sentinel80 (#96578) üzenetére


wintikek
tag

Megérkezett egyébként azóta tegnap.
Nekem csak annyi volt a fura, hogy a vámon szokatlanul hamar átment, sose ment át ilyen hamar ott csomagom.
Utána pedig ahhoz voltam szokva, hogy ha már megjelenik ez a submittal for redirecting bejegyzés, onnantól naponta minimum egy értesítés jön ahogy közeledik a helyi postához.

Szóval pirospont a posta vámosainak most tőlem :)

(#96580) korikmate válasza razorbenke92 (#96577) üzenetére


korikmate
tag

Nekem egy ilyenem 2019 év végén eltűnt, nyomkovetőben ezek a EE levelek sajnos kézbesítettként jelennek meg, és még nem voltam felvilágosítva arról, hogy ezekről SPAM mappába érkező email jön :D Most kerestem vissza a napokban, és jött mail, de csak arról, hogy beért az EU-ba. Utána semmi, pénzt meg nem kaptam vissza akkor, mert kézbesítettként látszanak ezek a sz*rok.

Egyébként szintén Újpest, most rendeltem nemrég Bangoodról egy EE nyomkövetős Bangood express csomagot (ami azért a beígért véghatáridő utolsó napján csak befutott), azért "csak" az oktogonig kellett menni :))

[ Szerkesztve ]

(#96581) bl4ze


bl4ze
veterán

SMS érketett ma, hogy küldeményem jött és menjek be érte a helyi postára.
Átvettem, és meglepetésemre 3 (!) küldemény volt gumival összefogva !
Ezek :

UJ906553355CNA
2021.03.03. | 13:05 bejövő küldemény átvétele a kicserélőben Nemzetközi Posta Kicserélő Központ --- 21 NAP !

UG126210208BE
2021.03.13. | 06:41 A bejövő küldemény átvétele a kicserélőben Nemzetközi Posta Kicserélő Központ ---- 11 NAP !

UJ960870834CN
2021.03.18. | 10:44 A bejövő küldemény átvétele a kicserélőben Nemzetközi Posta Kicserélő Központ --- 6 NAP !

Ahogy látható nagyon vegyes a kép. 3 hét és 6 nap között bármi lehet... :(
És még várok több dolgot is, ami még nem érkezett meg. Mindegyik U-s.

.:. bl4ze .:.

(#96582) agroman válasza bl4ze (#96581) üzenetére


agroman
senior tag

metoo

ezeket tuti valahol osszevarjak..

------

(#96583) internetezoo válasza bl4ze (#96581) üzenetére


internetezoo
senior tag

Vagy csak kellett a hely és útnak indították.

(#96584) #27070592


#27070592
törölt tag

Csaló adathalászok

Sziasztok. A linkben is részletezett csaló sms-t én is megkaptam, a fedex nevében próbálkoznak a drágák. Senki ne dőljön be!

(#96585) ElektrikusDE válasza #27070592 (#96584) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Én már régen megkaptam még tavaly többször is, jelentettem a FEDEX-nek azt válaszoltak hogy ők nem tehetnek semmit.

Azóta én sem foglalkozom vele.

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#96586) #27070592 válasza ElektrikusDE (#96585) üzenetére


#27070592
törölt tag

Hi,

ma reggel megkaptam a másodikat, másik számról. Természetesen mindkét szám ment tiltólistára, üzenetek törölve.

(#96587) korikmate


korikmate
tag

Hali
Cseh szállítással Aliról várok csomagot, Feucht ban van, fingers cross...

Viszont érdekes, és ilyet még soha nem láttam, hogy Postal.ninja oldalon egy alternatív számot is kínál, ami egyrészt régebben utazott (kb akkor, amikor az én csomagomat feladták) és valahová Oroszország környékére tart, már át is vették.

Ez hiba a mátrixban? Vagy WTF?

(#96588) #04441088


#04441088
törölt tag

Na egy kis infó azoknak, akiknek hetek, hónapok óta nem mozdul a csomag a kicserélőből.
Elvileg az U kezdetű csomagokkal van gond.
Egyrészt bízom benne, hogy ez a tetves posta csődbe megy minél hamarabb, nevetséges, amit csinálnak.
Másrészt. Ezekre a csomagokra a drágalátos ügyfélszolgálat szerint a feladó nem fizette ki az értesítést és a kiszállítást sem. Azt mondta a nő, hogy valószínűleg a bejegyzés után 10-15 napot álltak a helyi postán majd mentek vissza a feladónak.
Annyira érdekes, hogy legalább 10 alkalommal voltam február 9.-e óta postán, sose volt csomagom vagy sose találták meg. Költsék gyógyszerre. :K :W

[ Szerkesztve ]

(#96589) razorbenke92 válasza #04441088 (#96588) üzenetére

Nekem egy LB..BE küldeményem járt úgy, hogy vámkezelés vége után már mutatta, hogy a logisztikai kp-ban van.
Majd ezután eltünt minden ami a "vámkezelés vége" után volt. Volt már sz.r a posta rendszere így nem próbáltam utánajárni, szimplán vártam.
Azóta sem jött meg a postára.
(Amikor elkezdődött ez a "nem visszük ki a külföldi levélcsomagokat" buli, akkor béreltem egy postafiókot, így azonnal át tudom venni, amint a postára érkezik)

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#96590) mekex


mekex
tag

@staker
"Ezekre a csomagokra a drágalátos ügyfélszolgálat szerint a feladó nem fizette ki az értesítést és a kiszállítást sem."
Ezt hogy érted? A postai egyezményben az van, hogy minden posta kiviszi a levélküldeményt kölcsönösségi alapon. Ha például én küldök egy levelet Kínába, itt felrakom a magyar bélyeget és a Kínai posta nem kér többletdíjat a kézbesítésért.
Nekem március 6.-a óta van a Nemzetközi kicserélőben a küldeményem. Azóta többször is voltam csomagot átvenni a postán és nem mondták, hogy ott lenne egy másik csomagom. Azért is külön kell fizetni, hogy egyáltalán megmondják ott van-e a csomagom, ha a postán keresem a csomagom? :W

[ Szerkesztve ]

(#96591) #04441088 válasza mekex (#96590) üzenetére


#04441088
törölt tag

Az ügyfélszolgálat mondta, mást nem tudok mit írni, csak ezt. Eddig is utáltam ezt a csöves postát, ezután se lesz másképp.

(#96592) cof válasza mekex (#96590) üzenetére


cof
veterán

Hülyeségeket beszél... Emberhiány van, mivel nincs ember aki annyi pénzért dolgozna, esőben, hóban, kánikulában és így oldották meg ezt az ügyet. A világon sehol nem jön SMS vagy e-mail, hogy fáradj be érte a postára ha egyszer te a lakcímedre rendeltél valamit.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#96593) korikmate válasza korikmate (#96587) üzenetére


korikmate
tag

Közben már a csomaglogisztikán van a csomag, úgyhogy végülis tárgytalan, csak fura, hogy miért párosít a ninja hozzá egy tök másik számot.

(#96594) sgabor válasza korikmate (#96587) üzenetére


sgabor
csendes tag

A Feucht-ról szerény német tudásommal eddig csak azt tudtam, hogy nedveset jelent. De sajnos, ahogy a te csomagod, úgy az enyém is (szintén Aliról lett rendelve, európai raktárból) ebben a szép csengésű német település postai logisztikai központjában van, illetve már csak volt, mert szinte biztos, hogy azt ellopták. Olvass vissza a Topicban Feucht-ra keresve. Hihetetlen, hogy ez a nagyvolumenű lopássorozat évek óta folyik, ráadásul pont a fegyelmezettség csúcsának tekintett Németországban! Hogy nem tudnak bekamerázni minden négyzetmétert? A tracking nekem már 2021.03.11 óta, 2 hete nem mozog. Egyébként Feucht-ot nyugodtan átkeresztelhetnék Diebstahl-ra. :((

(#96595) Secretknight válasza sgabor (#96594) üzenetére


Secretknight
aktív tag

Jah,én tavaly jártam így.Az alternatív számon, Italyban átvették a csomagot :C Szerencsére a reklamációra azonnal kártalanított a BG.

(#96596) internetezoo


internetezoo
senior tag

Másnak is jött magyar telefonszámról sms, hogy csomagja jött? rickthompson.ninja/track/...?

(#96597) #04441088 válasza internetezoo (#96596) üzenetére


#04441088
törölt tag

Google. Hírek a rendőrség oldalán, a Telekom oldalán és még millió helyen.:O

[ Szerkesztve ]

(#96598) agroman


agroman
senior tag

nem kulfold, de posta..uj bankkartyat kuldott a bankom, ma kaptam meg: a feladasi postai pecset februar 19. :DDD
ezek nem akarnak dolgozni..

------

(#96599) razorbenke92 válasza agroman (#96598) üzenetére

Te legalább megkaptad. Nálunk az utcában többen is vagyunk, akik szimplán meg sem kaptuk. Mindenki kérhetett újat bankfióki átvételre.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#96600) agroman válasza razorbenke92 (#96599) üzenetére


agroman
senior tag

ok. azt mar nem akartam megirni, hogy a bank kuldott kozben levelet, hogy aktivaljam mar..felhivtam oket es toroltek a kartyat es ujat kuldtek..ma a toroltet kaptam meg..most mar varhatom az ujat. :C

------

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.