Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96251) bl4ze válasza Nimda (#96250) üzenetére


bl4ze
veterán

Tavaly év végén is még minden RxxxxxxxxGB-t a GLS hozott.
Brexit miatt úgy látszik megkapta a posta, a vámkezelés miatt az a tippem.
Én is várok most egy UK dolgot, igaz kis dolog, egy borítékban de nem nyomkövethető:
egy tok és 2 edzett üveg, 2600 HUF. Remélem hamar megkapom és nem rostokol a vámon..... :B

.:. bl4ze .:.

(#96252) Nimda válasza bl4ze (#96251) üzenetére


Nimda
addikt

Az enyém LOxxxxxxxxxGB. Pár hete is rendeltem, ugyanilyen betűkódokkal és az simán megjött postára. Ez meg 58 GBP, ami már ÁFA köteles. Remélem nem ülnek rajta hetekig.

Még annyi kérdés, hogy ilyenkor küldenek értesítést, vagy egyszerűen átvételkor kell kifizetnem az ÁFA+kezelési költséget?

[ Szerkesztve ]

(#96253) bl4ze válasza Nimda (#96252) üzenetére


bl4ze
veterán

Olvasd el az összefoglalót: ott minden le van írva a vámkezelésről.
Ha látod ,hogy vámon - küld nekik az infókat, ne várd meg a postai levelet.
Minden le van írva részletesen, sarcot átvételkor fizeted postán v. postásnak.

.:. bl4ze .:.

(#96254) Nimda válasza bl4ze (#96253) üzenetére


Nimda
addikt

Vámköteles küldemény NAV regisztráció / Under postal customs procedure bejegyzés megjelenése esetén fizetnünk kell,

Ilyen információ még nincs, hiszen a TN eltűnt remélhetőleg valami rendszer hiba miatt. De akkor elküldöm az infókat nekik, köszi! :)

(#96255) iceQ!


iceQ!
addikt

Sziasztok,

Ilyennel ki találkozott már? Eddig volt tracking, ma reggelre már nincs követési infó :(

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#96256) Nimda válasza iceQ! (#96255) üzenetére


Nimda
addikt

Igen, nálam is ez a hiba, de állítólag akadozik a szolgáltatás. Már tegnap délután sem volt infó.

[ Szerkesztve ]

(#96257) iceQ! válasza Nimda (#96256) üzenetére


iceQ!
addikt

Akkor "megnyugodtam", hogy másnál is ilyen :D Köszi :)

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#96258) bl4ze válasza iceQ! (#96255) üzenetére


bl4ze
veterán

Sajnos nagyon gyakori. Mit várjunk egy több mint 2 Mrd Forintért megcsinált nyomkövetési rendszertől?
Hát azt, hogy csomószor elszáll, hétvégén ilyenkor nincsen élet csak hétfőn amikor az ügyeletes Csinovnyik megnézi és úrjaindítja a rendszert.... Szánalom és agyrém :W

.:. bl4ze .:.

(#96259) Nimda válasza bl4ze (#96258) üzenetére


Nimda
addikt

Megjavult, az NKK- ban van a csomagom, még csak most jön a vám.

(#96260) MrPetya19


MrPetya19
addikt

Hello
A mailboxde-ről lenne kérdésem.
Ilyen 1000+ eurós terméket is rájuk lehet bízni?
A kedvenc német webshopomnál gondoltak egyet, és valamiért nem szállítanak kis hazánkba, viszont megint nagyon jó akciójuk van a régóta kiszemelt laptopra.
Köszi előre is!

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#96261) Nigér


Nigér
őstag

Hali!
"Held by customs" meddig szokott tartani?
32 dolcsis pakkról van szó, tehát ettől nem fog mozogni a gigájuk...
:R

(#96262) Nigér válasza Nigér (#96261) üzenetére


Nigér
őstag

Tárgytalan...

(#96263) tupacamaru válasza MrPetya19 (#96260) üzenetére


tupacamaru
veterán

Én mostanában két VGA-t is küldettem haza, semmi gond nem volt.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#96264) GAbre


GAbre
veterán

Üdv!
Ma adott fel ismerős dhl paket-el csomagot.
Mind2-en más információt olvastunk szállítási időkről.Mik a tapasztalatok ezügyben?
De már vagy 5 órája feladta,de még mindíg nem jött email feladásról,nyomkövetésről.Ez miatt aggódni kéne?

Avatar

(#96265) MrPetya19 válasza tupacamaru (#96263) üzenetére


MrPetya19
addikt

Köszi.
Akkor beadom szerintem, mivel a support nem válaszolt hogy miért nem szállítanak.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#96266) aleister


aleister
veterán

Urak, jól emlékszem, hogy van olyan szabály, hogy ha a vámolás során fizetendő áfa nem éri el a vámkezelés díját (3500 forint a postánál), akkor kérvény ellenében eltekintenek a vámkezelési eljárástól, kvázi nem kell megfizetni az áfát?

Néztem az összefoglalót és a NAV állásfoglalást is, de nem találtam erről semmit

Egy cikket találtam erről, idézem:
"Tehát 22 EUR-ig semmilyen vámeljárás nem történik, DE, a 2017. évi CLII. törvény 162 paragrafus 5. pontja kimondja - az uniós vámjog végrehajtásáról szóló jogszabály -, hogy amennyiben a vámteher 10 EUR-t nem haladja meg, akkor ezt a terhet nem kell megfizetni. 37/100*0,27= 9,99 EUR, vagyis 37 EUR összegig nem kell aggódnunk, hogy vámolás alá kerül a rendelt árú, ez a mai árfolyamon számolva durván 11.500 forintot jelent."

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#96267) aleister válasza aleister (#96266) üzenetére


aleister
veterán

Megkerestem a jelenlegi formájában a jogszabályt. Így szól a vonatkozó rész:

"(5) A vámhatóság által kiszabott, illetve visszautalandó, jogcímenként kis összegű, 10 EUR-nál vagy az ezzel megegyező, a 138. § (1) bekezdése szerinti árfolyamon átszámított forintösszegnél kevesebb egyéb terhek összegét - kivéve a jövedéki termék után kiszabott egyéb terheket - nem kell megfizetni, illetve visszafizetni. Az így meg nem fizetett összeget a vámigazgatási eljárás lezárásával egyidejűleg törölni kell, a vissza nem térítendő összeget pedig bevételként köteles elszámolni a vámhatóság. Nem kell megfizetni, illetve visszafizetni azt a tíz euró alatti, egyéb teher különbözetet, valamint visszafizetni azt a 10 EUR alatti vámtúlfizetést, amely az egy határozatban egy vagy több jogcímen kiszabott és megfizetett összeg különbségéből keletkezett. Az így keletkezett tartozást a vámhatóság utólag törli, a túlfizetést pedig köteles bevételként adónemenként belső bizonylattal előírni és elszámolni."

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#96268) iceQ! válasza iceQ! (#96226) üzenetére


iceQ!
addikt

Erre esetleg valaki tudja a választ? Fura, hogy egy tracking oldal sem frissül több mint másfél hete áll az áru :U

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#96269) UserX


UserX
őstag

Sziasztok!

Bocsi, ha végig olvasgatnám a Topicot biztos megtalálnám a választ, de erre most nincs időm. Köszönöm, ha ennek ellenére segítettetek! :) :R

Angliából rendelnék vegyiárut, mindösszesen 9.05 Font értékben (+szállítás, ami kb. ugyanennyi, de nekem még így is megéri) PayPal-al.

1. Ezután kell-e külön ÁFÁ-t vagy bármi mást fizetnem és kb. mennyit?

2.Ha igen, mi a teendőm?

Azt tudom, hogy az Egyesült Királyság kilépett a vámunióból. 2020-ban még semmi probléma nem volt. EU-n kívülről még sohasem rendeltem, a jogszabályokban járatlan vagyok! :B

Előre is köszönöm! :R

(#96270) aleister válasza UserX (#96269) üzenetére


aleister
veterán

22 EUR-ig nincs vám. Sőt, ahogy lentebb írtam, elképzelhető, hogy 37-ig sem, de erre egyelőre nem kaptam megerősítést.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#96271) razorbenke92 válasza aleister (#96270) üzenetére

Ahogy mondod, annyi helyesbítéssel, hogy az értékhatár havonta változik.
Jelenlegi NAV tájékoztatás szerint:

Az uniós vámjog végrehajtásáról szóló 2017. évi CLII. törvény 138. §. és 162 §., valamint az általános forgalmi adóról szóló 2007. évi CXXVII. törvény előírásai alapján kiszámolt alábbi értékhatárokig áfamentes a küldemény:
2021. február: 37,31 €-ig, 45,25 USD-ig, 58,52 AUD-ig, 57,45 CAD-ig, 33,05 £-ig és 40,21 CHF-ig.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#96272) cof válasza aleister (#96270) üzenetére


cof
veterán

Az Aliexpressen minden hónapban a topikgazda beírja az aktuális vámmentes összegeket, most ennyi:

2021. február: 37,31 €-ig, 45,25 USD-ig, 58,52 AUD-ig, 57,45 CAD-ig, 33,05 £-ig és 40,21 CHF-ig.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#96273) UserX válasza aleister (#96270) üzenetére


UserX
őstag

:) Nagyon szépen köszönöm! :R

(#96274) aleister


aleister
veterán

Köszönöm a megerősítést Urak! :R

Egy dolog nem tiszta még előttem. Ez mikori árfolyamot vesz alapul? A vásárlás pillanatában lévőt, vagy a vámolás idején aktuálisat?
Ha rendelek valamit, ami még vámmentes, majd megérkezik 4-5 hét múlva, mire pl az USD erősödik, az EUR gyengül, ezáltal meghaladja az áfa a 10 EUR-t, akkor mi van?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#96275) cof válasza aleister (#96274) üzenetére


cof
veterán

Mindig a beérkezés ideje számít, szóval a többi az EUR/HUF árfolyamon múlik.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#96276) aleister válasza cof (#96275) üzenetére


aleister
veterán

Köszi!
Akkor célszerű azért némi ráhagyással számolni azt a 37 EUR-t. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#96277) Darthforce92


Darthforce92
tag

Sziasztok! Valakinek van ismerőse Spanyolban, aki hajlandó lenne csomagokat tovább postázni? Kozmetikai termékekről lenne szó.

(#96278) totron


totron
addikt

Belföld, 14 napos elállás érvényesítése, webes rendelés. Ajándékozott termékről van szó: csak a megrendelő küldheti vissza vagy a kedvezményezett önállóan is végig tudja vinni a procedúrát?

(#96279) Nimda


Nimda
addikt

Már vagy 5 napja rostokol a kicserélőben a cucc. Vámkezelési igényt leadtam, hihetetlen lassúak. Ha UK még uniós tag lenne, már rég nálam lenne.

(#96280) Nimda


Nimda
addikt

Kellet panaszkodnom, már a vámkiértesítés státuszban van. Tegnap elküldtem nekik az adatokat, ilyenkor küldjem el mégegyszer vagy észre fogják venni? :)

[ Szerkesztve ]

(#96281) Gerzsi


Gerzsi
tag

Sziasztok, Tegnap vagy ma rendelt valaki valamit banggoodról revolute kártyával? Sikerült?

(#96282) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Sajnos, amit keresek terméket csak egy lengyel webshopban találtam meg. De ők meg nem szállítanak Mo-ra. Létezik valami megoldás arra, hogy futárszolgálat elhozza tőlük a terméket nekem?

(#96283) iceQ!


iceQ!
addikt

Sziasztok,

Magánszemély küldhet nekem külföldről dohányt? Németországból jönne a dohi, egyik ismerősöm postázná.

Ez alapján elméletileg nem lenen gond: [link]

Ezzel kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#96284) jtzk


jtzk
tag

Sziasztok!

Rendeltem Lengyelországból egy fél raklap méretű csomagot magányszemélyként.
Dachser szállítja. Jelenleg ezt írják állapotnál:

Információ: Vámkezelés handling (EKAER sz.hiány vagy hibás)
Dachser Brwinów (Warszawa/Warsaw, Poland)

Ez mit jelenthet?

Köszönöm! :R

(#96285) Secretknight válasza jtzk (#96284) üzenetére


Secretknight
aktív tag

A feladó nem csinált hozzá EKAER-t vagy rossz számot (esetleg nem létező) adott meg.

(#96286) razorbenke92 válasza iceQ! (#96283) üzenetére

Szia,

Ha lesz több időm visszakeresem, de ha jól emlékszem, amit linkeltél csak arra vonatkozik, amit saját használatra utazásról vagy vendégként hozol.
Nem akarok nagy hülyeséget írni, de mintha azt olvastam volna egyszer, hogy a 22 EUR szabály nem élne a jövedékire.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#96287) iceQ! válasza razorbenke92 (#96286) üzenetére


iceQ!
addikt

Óhh értem. Egy vlogban hallottam, hogy ez amúgy nem probléma (??), mert magánszemély ad fel magánszemélynek. Mivel ez már egyszer adózott termék, így ebbe nem tudnak belekötni (az adott mennyiségig, azaz 1 kilóig).

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#96288) -Skylake- válasza iceQ! (#96287) üzenetére


-Skylake-
addikt

Nem a maganszemely a lenyeg, hanem az hogy magyarorszagon jovedeki ados termekek tavkereskedelme minden esetben tiltott. Tehat ha Te magad kimesz nemetbe , veszel 800 szal cigit es hazajosz vele, az rendben van. Ha a baratod felad neked egyetlen szal cigit postan, az mar torvenybe utkozik. Az altalad linkelt oldal is a /travel alatt van, a postazas nem utazas.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#96289) jtzk válasza Secretknight (#96285) üzenetére


jtzk
tag

Köszi!

Ebből én mit fogok tapasztalni? Nem jön meg a csomag, nem kapok értesítést? Nem tudom nyomon követni?
Ettől függetlenül szállítják nekem?

Köszi

(#96290) kmarci25


kmarci25
veterán

Csak tájékoztatásul: a mailboxde februárban nem enged új regisztrációt. Gondolom kapacitás problémáik vannak. Csak azért írom, mert aki még nincs regisztrálva, annak ne ajánljuk, mert lyukra fut vele.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#96291) iceQ! válasza -Skylake- (#96288) üzenetére


iceQ!
addikt

Értem. Így már világos :R

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#96292) Secretknight válasza jtzk (#96289) üzenetére


Secretknight
aktív tag

Ha EKAER köteles,akkor értesítik a feladót hogy pótolja.Miután ez megtörtént ,kezelik a dokumentumokat és továbbítják.Neked nincs tennivalód.

(#96293) Nimda válasza Secretknight (#96292) üzenetére


Nimda
addikt

Számít, ha előbb küldtem el a vámkezelési nyilatkozatot, mint ahogy az értesítés jött? Ugyanúgy figyelembe veszik?

[ Szerkesztve ]

(#96294) Nimda válasza Secretknight (#96292) üzenetére


Nimda
addikt

Bocsi az előző konkrétan nem neked ment.

(#96295) Saturn-V


Saturn-V
újonc

Sziasztok!
Első vámkezelési megbízásom előtt állok és az összefoglaló elolvasása után is maradt egy nem teljesen tiszta dolog. Az Egyszeri import vámkezelési megbízás kitöltésekor meg kellene adni a feladó nevét és címét. Aliexpressről történő rendelésnél ez esetben elegendő az üzlet fantázianevét (pl. Xyz Store) megadni? Itt ugye az üzlet címe nem szerepel. Vagy ki kell bányászni az üzlet ékes kínai írásjelekből álló hivatalos adatait? Hogyan szoktatok ilyenkor eljárni? Előre is köszönöm!

(#96296) ablack válasza Saturn-V (#96295) üzenetére


ablack
senior tag

Feladási hely: Kína
A feladó neve pedig "Aliexpress, Bolt_neve" szerintem jó lesz.

A feladó címéhez nem is látok kitölthető mezőt. Alatta a címzett adatai vannak.

[ Szerkesztve ]

(#96297) razorbenke92 válasza Saturn-V (#96295) üzenetére

Ha van kedvem kikeresem, ha nincs, csak simán beírom például azt hogy "Aliexpress"

Sosem volt még vele gondom.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#96298) daw460


daw460
csendes tag

Sziasztok, amerikából rendelnék egy egeret ami $105 szállítással, viszont kaptam egy kupont garancia miatt + van egy sajátom is így ebből lejönne $75 így amit valójában fizetnék az $30. Kérdésem, hogy ilyenkor melyik összeggel kell számolnom? Tehát a $105 után kell áfát+költséget fizetnem, vagy mivel $30-at fizetek így a jelenlegi határ alatt van és átengedik?

(#96299) -Skylake- válasza daw460 (#96298) üzenetére


-Skylake-
addikt

Abból az összegből fogják a terheket megállapítani ami a számlán szerepel. Ha a számlán összesen annyi van, hogy 30USD akkor egyértelmű, ha az fog rajta szerepelni, hogy 105 USD - 75USD árengedmény, akkor meg fognak keresni a kedvezmény jogalapját illetően ahol majd szépen leírod, hogy volt két darab kedvezményre jogosító kuponod (amit mutass is be) és ezzel vetted "akciósan" 30 dollárért.

Alapvetően mindig abból az összegből számolnak ami a számlán szerepel , csak ilyen esetekben igazolnod kell a kedvezmények jogalapját, hogy ne lehessen kijátszani a rendszert (ugye ha én webshopként árulok valamit 500 USD-ért , az áfa+vámköteles , de minden további nélkül megcsinálhatnám azt, hogy eladom neked a webshopban a terméket 15 dollárért , te meg privtában utald át paypal-on a maradék 485 dollárt. Ezt kizárandó kell tudnod bebizonyítani, hogy neked valóban csak 30 dollárodba került egy 105 dolláros termék , de ha ezt be tudod akkor nincsen semmi gond).

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#96300) -Skylake- válasza -Skylake- (#96299) üzenetére


-Skylake-
addikt

Meg annyit, hogy "atcsusszani" ez biztosan nem fog. Nagyjabol igy szamolj :

A termek ara 30 USD , a szallitas legyen mondjuk a pelda kedveert 10 USD. A termek ara + szallitasi koltseg 40 USD. A pelda kedveert a DHL vamkezelesi dija (ez minden esetben fizetendo) 5.990 forint, tehat a termek ar + szallitasi koltseg + vamkezelesi dija nagyjabol 18.000 forint. Ez a 18.000 forint az , amibol a tovabbiakban az AFA-t szanoljuk. Tehat 18.000x1.27 = 22.860 forint. Ezt az egeszet 300 forintos dollarral szamoltam vegig, tehat felfele kerekits. Lenyeg a lenyeg, mire ez a termek hozzad kerul az nagysagrendileg 23-24.000 forint lesz.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.