Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93751) pulutodurumo válasza sgabor (#93750) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Azért jelszót ugye változtattál, és megnézted hogy az email címet nem írta-e át? És a többi oldalon, ahol ugyan ez a felh.név jelszó páros van megadva, gyorsan kezdd el módosítani.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#93752) Ben.93


Ben.93
tag

Egy kis helyzetjelentés:

Aliexpresses standard posta (utolsó információ):

Shipment left country of origin warehouse
2020-03-01 07:05:01 [GMT+8]

Ma sikeresen megérkezett! A csomagon valami Taiwan posta volt feltüntetve, számomra teljesen ismeretlen tracking számmal, de nem néztem utána, mert nem érdekel, a lényeg, hogy itt van.

Úgy tűnik, azért van remény, mindenesetre Kínából én nem rendelek most, max pár száz forintos tételeket...

CN-es, SG-s csomagok azok viszont állnak rendesen egyelőre...

(#93753) margithid


margithid
veterán

Nekem még mindig nincs track szám 13.-ai bg elvileg szállított rendelesről.. :(

(#93754) mcsontos válasza margithid (#93753) üzenetére


mcsontos
tag

Még nem aktív TN sincs?

(#93755) margithid válasza mcsontos (#93754) üzenetére


margithid
veterán

Posta oldalán rakerestem, de nem látja meg...

(#93756) lejeno67 válasza margithid (#93753) üzenetére


lejeno67
csendes tag

Akinek régebbi BG-s rendelése van csekkolja az oldalt mert ma 3db rendelést zártak le egyikhez sem volt track. Természetesen mindegyikről van fizetési igazolás Paypalen. Supportnak ment a mail mert Chaten nem tudtak segíteni. Persze ott van hogy pár napon belül a pénzt és a pontokat jóváírják, köszi kivagyok segítve. Tényleg egy jó ideig off lesz a rendelés, ennek így semmi értelme.

[ Szerkesztve ]

(#93757) lejeno67 válasza margithid (#93755) üzenetére


lejeno67
csendes tag

17track, Trackingmore próbáltad?

(#93758) DJ. Ru$y válasza sgabor (#93750) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

OTP-vel vedd fel a kapcsolatot, vissza tudják fordítani a pénzt elvileg.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#93759) mcsontos válasza margithid (#93755) üzenetére


mcsontos
tag

Én is így vagyok, CS....DE TNt kaptam, trackchecker/17tracks automatikusan a flytexpresshez rendelte hozzá hogy még banggood raktárból ment ki, in transit, de se a magyar posta se a dhl paket nem látja még

(#93760) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

Nem tudja valaki, hogy az Aliexpress-ről a küldemény milyen útvonalon érkezik Magyarországra?

Mert lenne egy rendelésem, ami elérhető Ali-n is, illetve Olaszországban is és nem tudom melyik érne ide gyorsabban az aktuális helyzet miatt.....

Ötlet, vélemény?

Köszi

(#93761) DJ. Ru$y válasza Pityke78 (#93760) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Attól függ milyen postával adják fel. Kínából jöhet akár összevissza, például beléptetik az EU-ba Németországba és onnan jön ide hozzánk, de jöhet közvetlen Kínából Mo-ra is stb.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#93762) Pityke78 válasza DJ. Ru$y (#93761) üzenetére


Pityke78
őstag

Én csak azt látom, hogy AliExpress Standard Shipping és hogy 19-27 nap.

Az Olaszra meg azt írja, hogy Italy DHL és 1-2 munkanap......de ez nem tudom mennyire valós jelenleg, illetve valamennyivel drágább is.

(#93763) margithid válasza lejeno67 (#93757) üzenetére


margithid
veterán

Próbáltam semmi. Milyen support címre írtál?
Remélem visszatérítik nekem is.

(#93764) lejeno67 válasza margithid (#93763) üzenetére


lejeno67
csendes tag

Erre küldj reklamációt a tárgyban az order száma legyen: cservice@banggood.com
Késztíts képernyő fotót több nyomkövető oldalról és csatold be.

[ Szerkesztve ]

(#93765) margithid válasza lejeno67 (#93764) üzenetére


margithid
veterán

Küldtem nekik, reméljük sikerül.
Ha másnem paypalnak írok majd..

(#93766) p76 válasza pulutodurumo (#93710) üzenetére


p76
senior tag

Még mindig nem kaptam ilyen levelet.
Az ajánlott levélben küldenek vámkezelési nyilatkozat papírt?
Vagy azt mindenképpen le kell töltenem és kinyomtatnom?

(#93767) pulutodurumo válasza p76 (#93766) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Igen, ha fizetni kell mindig küldenek. Ugyan azt kapod meg, amit be tudsz küldeni elektronikusan is. De már rég elküldhetted volna emailben. A követés szerint vámkezelés alatt van?

[ Szerkesztve ]

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#93768) skyrush7


skyrush7
aktív tag

Az legalsó február végi (27-28), utánuk március eleje-közepe. A nem követett csomagokról abszolút nincs hír.
Kíváncsi leszek a pénteken megrendelt regisztrált air mail mikor kerül egyáltalán a postára. (LCD telefonhoz, korábban 2 hét alatt megjött kétszer is, meglátjuk a mostani helyzet mennyit változtat ezen).

(#93769) p76 válasza pulutodurumo (#93767) üzenetére


p76
senior tag

Még mindig itt áll:
A címzett értesítése a vámkezelési folyamat megkezdéséről 2020.03.19. 11:45 Postai vámeljárás

Emailben beküldéshez is az kell hogy ezt a nyomtatványt kinyomtatni-kitölteni-aláírni-lefényképezni, és azt a képet beküldeni +számla pdf?

(#93770) pulutodurumo válasza p76 (#93769) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Pontosan.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#93771) bl4ze


bl4ze
veterán

Van egy rendkívül fura Belga postás küldeményem, a mai napig nem érkezett meg :
LVS100600000133xxxxx
01 Mar 2020 17:42 Shipment information received
03 Mar 2020 23:46 Accepted by carrier
....
09 Mar 2020 12:00 Arrival at export hub
12 Mar 2020 08:30 Hand over to airline
.... innen semmi majd megjelentek nagyon furcsa bejegyzések :
20 Mar 2020 23:04 Depart from Wuwei,Estimated time of arrival at port:4-3/4-4
22 Mar 2020 10:13 Arrive in Shankou,Estimated time of arrival at port:4-3/4-4
24 Mar 2020 03:00 Depart from Shankou,Estimated time of arrival at port:4-3/4-4
25 Mar 2020 06:16 Depart from Sayak,Estimated time of arrival at port:4-3/4-4
:Y

Március 12 hand over to airline - majd 8 nap múlva olyan mintha hajóra raknák??? "Estimated time of arrival at port:4-3/4-4" ??? WTF
Belga posta csak ennyit mutat :
Your international parcel is ready to be handled by bpost2020-03-08 | 06:00

.:. bl4ze .:.

(#93772) htc07 válasza bl4ze (#93771) üzenetére


htc07
addikt

felpakolták egy repülőre, azt meg egy anyahajóra. ;]

(#93773) Bluesnail válasza bl4ze (#93771) üzenetére


Bluesnail
csendes tag

Nem hajóval jön, hanem vasúton.
[link]
[link]

(#93774) bl4ze válasza Bluesnail (#93773) üzenetére


bl4ze
veterán

Köszi. Ajj de nagyon boldog vagyok ettől.... egy pár dolláros cucc. Miért kellett ezt vonattal küldeni :(

.:. bl4ze .:.

(#93775) Kispósi


Kispósi
aktív tag

Üdv,

Egy félig off kérdésem lenne. Terveztem egy "csomagposta dobozt" amit uncsim amerikában elkezdett árulni. Haza fog küldeni nekem egyet ajándékba. Ebben az esetben kell vámot/áfát fizessek? Mert ha megfogják és megnézik az árát akkor vámkötles lenne. Hogy tudom majd bizonytani hogy nem fizettem érte? Mellékeljünk egy levelet? Vagy mutassuk meg, hogy rajta vagyok a honlapon mit tervező?

(#93776) DJ. Ru$y válasza Kispósi (#93775) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

2 nyelven legyen a csomagban benne egy levél, a rokontól, hogy "Ajándékként küldi xy az yz rokonságban álló zy-nak." És, ha kapsz bekérőt vagy felnyitják, akkor látják, hogy valóban ajándék, ha bekérik, akkor pedig le tudod írni, hogy nyugodtan nyissák ki, benne van a levél.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#93777) bl4ze válasza bl4ze (#93771) üzenetére


bl4ze
veterán

Egyre hülyébb bejegyzések jönnek be a Belgapostás LVSxxxxxxxxxxx pakkhoz :

29 Mar 2020 21:01 Arrive in Brest,Estimated time of arrival at port:4-3/4-4,Reasons for delay:please pick up your cargo of the destination for Brest after received the pick-up documents

.:. bl4ze .:.

(#93778) Occon adom


Occon adom
aktív tag

Bocs az offért, feladtam egy csomagot postán, a csomag követője, illetve a vonalkód ez
PN000019xxxxx , ezt hogy tudom úgy beütni, hogy lássam is az útját, merre jár?

(#93779) p76 válasza pulutodurumo (#93770) üzenetére


p76
senior tag

Köszönöm szépen!
Ma megjött a levél. Nem nagyon van munkára fogható postás, azért tartott ilyen sokáig.

(#93780) DJ. Ru$y válasza Occon adom (#93778) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A vonalkód alatt aláhúzott számok a nyomkövetéshez szükséges számok. Fontos, hogy némelyik csak akkor kezd el bármit mutatni, ha elhagyja a helyi postát.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#93781) Occon adom válasza DJ. Ru$y (#93780) üzenetére


Occon adom
aktív tag

Köszönöm, régebben ahogy feladtam a csomit, már mutatta hol történt a feladás.

(#93782) agroman válasza bl4ze (#93777) üzenetére


agroman
senior tag

nekem is ugyanazen az uton jott parhete..szoval #neszarjbe! :D

------

(#93783) agroman válasza Occon adom (#93781) üzenetére


agroman
senior tag

ez meg azelott lehetett hogy fejlesztettek a posta informatikajat.. :DDD

------

(#93784) bl4ze válasza agroman (#93782) üzenetére


bl4ze
veterán

Oks, akkor jó :) innentől neked mennyi idő volt a kézbesítésig?

.:. bl4ze .:.

(#93785) agroman válasza bl4ze (#93784) üzenetére


agroman
senior tag

par het.. :D meg nem ert belgiumba sem..

------

(#93786) margithid


margithid
veterán

13.-ai banggood szállított rendelesemhez továbbra sincs tracking szam.
Support irja, hogy varjak, de félek itt valami baj lesz és nem fogom megkapni amit megrendeltem.

(#93787) mcsontos válasza margithid (#93786) üzenetére


mcsontos
tag


Nekem így áll 03.09. óta, flytexpress trackerébe beírtam a még sehol nem élő CS..DE TN-t és ezt adja ki rá.

[ Szerkesztve ]

(#93788) lejeno67 válasza margithid (#93786) üzenetére


lejeno67
csendes tag

Nézd meg hogy a BG oldalán a csomagod mikor került shipped állapotba. Ettől a dátumtól kezdve számold ki a megadott maximum napot de csak a munkanapokat a kapott dátum előtti napon a supporttól kapott levélre válaszold meg hogy nem lett kézbesítve és továbbra sem követhető. Írd bele hogy mivel nem lett leszállítva és el sem indult töröljék a rendelést indítsák el a refundod. Sajnos sok ilyen lesz nekem is van 2 BG-s ami a mai napig nem indult de legalább van számom de ezzel sem megyek sokra.

[ Szerkesztve ]

(#93789) margithid válasza mcsontos (#93787) üzenetére


margithid
veterán

Nekem is ezt írják.
Ez meg csak a 11. munkanap szállítás óta, szóval még varhatok, de ketlem, hogyha eddig nem jutott el németbe, akkor a következő 9 napban elér a címemre..

(#93790) bl4ze válasza agroman (#93785) üzenetére


bl4ze
veterán

az széép... hogy b3%%ák meg :W

.:. bl4ze .:.

(#93791) razorbenke92

Sziasztok, csak egy érdekesség:
Van egy bejáratott ebayes eladóm (alice1101983). Szinte mindene van ami elektronikai diy. Nem nála a legolcsóbbak a cuccok, de tényleg mindent egy helyről lehet megvenni, amit azzal hálál meg nagyobb vásárlásnál, hogy trackinggel látja el a küldeményt, ami nagy előny (egy tackelt csomag vs. sok untracked ami a postai csomaghányadék kupacon köt ki, a postás meg vagy dob róla értesítőt vagy nem).
Volt egy nagyobb kosaram összerakva, és vártam a hétfőt, hogy a helyreálló Revolut árfolyammal megrendeljem a cuccokat.
Meglepetésemre az 50$-os kosárból 80$ lett. Ugyanis minden egyes tételhez hozzárendelt 3$ postaköltséget.

Azon túl, hogy felveszem vele a kapcsolatot és majd tudok biztosat is, egyelőre az a gyanúm, hogy untracked küldeményt már nem vállal be ebben a helyzetben. Az más kérdés, hogy az ebayen ez nagyon bután van megcsinálva, és mind a 10 tételnél hozzáadja a 3$ postaköltséget, annak ellenére, hogy biztos nem egyenes az arány.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#93792) mcsontos válasza margithid (#93789) üzenetére


mcsontos
tag

Nekem erős a gyanúm, hogy már ott van a cucc, csak nem érkeztették be

(#93793) margithid válasza mcsontos (#93792) üzenetére


margithid
veterán

Miből gondolod ezt?

(#93794) mcsontos válasza margithid (#93793) üzenetére


mcsontos
tag

hát a legtöbb EU rendelést oda érkeztetik, vámolják és onnan szortírozzák országokra bontva, ráadásul ott most szerintem nagyobb a fennforgás mint a CN/HK raktárban. i guess

(#93795) DonDennis


DonDennis
senior tag

Sziasztok, szeretnék rendelni az Ebayről, viszont a termék amire licitálni lehet Németországban van és nem postáz külföldre. Van erre esetleg mód? Pl. van PH-n olyan tag aki ezzel foglalkozik, hogy hozzá rendelem meg ő pedig tovább postázza nekem? Vagy van olyan cég akihez lehet rendelni Németországba és ők továbbítják nekem? Köszönöm szépen a segítséget.

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#93796) envagyok


envagyok
veterán

22usd vételár +2.31usd szállítási költségű biztonsági kamerára jött a postától egyszeri import vámkezelési megbízás.
Rosszul tudom, hogy erre nem kellene áfát fizetnem meg vámkezelési költséget?
Az a, vagy a b, vagy a c opciót x-eljem be?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#93797) goldenfish7


goldenfish7
tag

Sziasztok!

Egyébként van remény, hogy Kínából G**kbuying oldalról rendelt csomagom EU Priority Line szállitással 1 hónap alatt megérkezzen, ha a mai nap még Shenzenben szortírozzák és 03.26-án volt az utolsó szállítási bejegyzés? :F

(#93798) razorbenke92 válasza envagyok (#93796) üzenetére

A komplett ár ezekszerint 24.31 USD ami jelen árfolyam szerint 22 EUR fölött van, tehát eljárás alá tartozik, de nullás határozattal fogod megkapni:
Az uniós vámjog végrehajtásáról szóló 2017. évi CLII. törvény 138. §. és 162 §., valamint az általános forgalmi adóról szóló 2007. évi CXXVII. törvény előírásai alapján kiszámolt alábbi értékhatárokig áfamentes a küldemény:
2020. március: 40,01 USD-ig, 59,71 AUD-ig, 52,96 CAD-ig, 39,36 CHF-ig és 30,76 £-ig.
2020. április: 40,72 USD-ig, 68,37 AUD-ig, 58,26 CAD-ig, 39,07 CHF-ig és 33,88 £-ig.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#93799) envagyok válasza razorbenke92 (#93798) üzenetére


envagyok
veterán

És azon a papíron az A opciót kell bejelölni, azaz a posta intézkedjen, vagy B vigye a navhoz, vagy c egy harmadik félhez.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#93800) envagyok válasza razorbenke92 (#93798) üzenetére


envagyok
veterán

Most hívtam a postát, ők azt mondták, hogy a 3500ft eljárási költséget mindenképp meg kell fizetnem szerintük, ha az A pontot, azaz a postai vámkezelést választom.
Azért már kb 50% sarc durva lenne a semmiért.
Akkor ezen az egyszeri import vámkezelési megbízáson melyik lehetőséget kell választani, hogy ne kelljen fizetnem kezelési díjat sem?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.