Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93601) -=RelakS=- válasza cof (#93600) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Mit érek vele, ha tényleg a kézbesítőnél van?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#93602) cof válasza -=RelakS=- (#93601) üzenetére


cof
veterán

Hazaviszi szerinted? Délután érdeklődnék, hogy miért játszanak vele.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#93603) wintikek válasza -=RelakS=- (#93599) üzenetére


wintikek
tag

-=RelakS=-, relax. :DD
Még délután is megkaphatod akár.
Ha meg csak szimplán nem akarta odavinni a csomagot akkor majd este látod, hogy sikertelen kézbesítés. Értesítőt nem tudom kaptam e valaha ha "nem tudták" kézbesíteni :D

(#93604) -=RelakS=- válasza wintikek (#93603) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Most hogy így mondod, ez csak rátesz egy lapáttal, mert sikertelen kézbesítést nem látok :D
Amúgy ha meg ennyire "last mile" a csomag, akkor be vagyok sózva rendesen :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#93605) mdav88 válasza bl4ze (#93594) üzenetére


mdav88
senior tag

Nekem is van, sot nem csak small packet, hanem rendes airmail is, ami 25-e ota a nemzetkozi kicsereloben van. A repterrol nem jonnek ki a csomagok, voltam ma postan, kb ures volt a polc ami roskadozni szokott.....

(#93606) -=RelakS=- válasza wintikek (#93603) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Azért ez is tipikus.
Nekiállok picsogni, hogy mi van, erre megjön :))



A csomag, úgy értem!

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#93607) bl4ze válasza mdav88 (#93605) üzenetére


bl4ze
veterán

USA-ból érkező küldeményem 4-5 nap alatt kijött a reptérről, vámmentesen kezelve
Lehet a CN-HK pakkoktól paráznak.... :o

.:. bl4ze .:.

(#93608) wintikek válasza -=RelakS=- (#93606) üzenetére


wintikek
tag

Látod, látod, mondtam hogy relax :DD

(#93609) attiati


attiati
veterán

USA-ból érkező csomagokat hogyan érinti, hogy lezárták a személyszállítást USA-Európa között?

Azt gondoltam volna józan parasztésszel, hogy ezeket teherszállító repülőkön utaztatják és nem érinti. De most egy cikkben olvastam, hogy például egy kézműves sörbolt rendelt usa-ból sör különlegességeket, de nem tudják leszállítani a repülőforgalom leállítása miatt, ezért ők is visszamondták.

(#93610) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Úton van egy csomagom Kínából, megjött Magyarországra már, tegnap délben az szerepelt a posta oldalán, hogy "Belföldi feldolgozásra továbbítva", mai napra ez eltűnt és tegnap este 2 időponttal is bekerült ez:

"Feldolgozás A küldemény feldolgozása folyamatban 2020.03.13. | 21:13
Feldolgozás A küldemény feldolgozása folyamatban 2020.03.13. | 21:34"

Mi történhetett vagy ez a normális feldolgozás menete? Nekem ilyen még nem volt, hogy eltűnt egy időpont és bejegyzés a követésből.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#93611) pulutodurumo válasza DJ. Ru$y (#93610) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Lehet hogy pihentetik, de ez csak tipp.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#93612) cof válasza DJ. Ru$y (#93610) üzenetére


cof
veterán

Ez a bejegyzés már megszűnt: Belföldi feldolgozásra továbbítva

Valami kis bug lehetett a rendszerben, az van helyette amit írsz, A küldemény feldolgozása folyamatban.

Példa: #93552

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#93613) DJ. Ru$y válasza cof (#93612) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

+ pulutodurumo

Köszi szépen!:R

Nekem mind a 2 bejegyzés az OLK-kal van megjelölve, hátha hétfőn megjön.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#93614) margithid


margithid
veterán

Vajon a németországból érkező banggoodos szállítást mennyire fogja bezavarni a koronavirusos lezárások?

(#93615) bl4ze válasza margithid (#93614) üzenetére


bl4ze
veterán

.:. bl4ze .:.

(#93616) attiati válasza attiati (#93609) üzenetére


attiati
veterán

erről van valakinek infója, hogy a teherszállítást is lezárták usa-eu között?

(#93617) Aygo57


Aygo57
újonc

Sziasztok! Aliexpresszen vásároltam egy terméket. A mai napon (2020.03.15) lejár a szállítási határidő. Próbáltam megnyitni a vitát de nem engedi az Ali rendszere. Azt irja hogy a termék tranzit zónában van várjak türelemmel. Próbáltam kérni a vásárlói védelem hosszabbítását de azt sem engedi megnyitni az Ali rendszere. A terméket nem kaptam meg, attól félek hogy már nem is kapom de visszatéritést sem tudok kezdeményezni. Ilyenkor mi a teendő?

(#93618) Saccco válasza Aygo57 (#93617) üzenetére


Saccco
nagyúr

Lejárat után tudsz case-t nyitni. Így jártam pár napja én is egy csomaggal. Automatikusan átállt kézbesítettre és tudtam rá dispute-ot nyitni.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#93619) Ben.93


Ben.93
tag

Üdv!

Azt szeretném kérdezni, hogy van CN-es, SG-s, meg Ali standardos csomagjaim is, amelyek igen régóta állnak a tracking szerint. Pontosabban elküldték, de nincs változás azóta.

A mostani helyzet kihatással lehet erre? Meg fogom kapni őket azért? :DDD

(#93620) akyyy


akyyy
senior tag

januárban kinából rendeltem egy töltőt, jó egy hónap alatt, de legjött. nyomonkövetés szerint még honkongi reptéren volt, közbe meg már be volt dobva postaládába :D

a másik: Lengyelből rendeltem mult héten egy rollert, DPD-vel fog jönni, nyomonkövetés már van. határzárak miatt mi lehet vajon? :D
tudom, senki se jövőbe látó, elvileg ez áru, és áruszállítás talán mehet (be is bszna ha megszünnének a nemzetközi kamion és teher forgalmak, ....)
inkább az idegesít, hogy míg az előbbi termék 500 ft volt, addig ez egy jó 100 e : \

(#93621) Ben.93 válasza akyyy (#93620) üzenetére


Ben.93
tag

Nekem is hasonló a bajom, valaki okos hozzászólhatna :DDD

Január elején még 2 hét alatt itt voltak rendeléstől számítva a kínai csomagok...

Most meg 3-4 hete elküldöttekre várok... :(

(#93622) Because


Because
őstag

gearbest-ről valakinek rendelése? hogy álltok? nekem ma lesz, hogy 1 hónapja paid... visszatérítésnek csak saját kuponokat ajánlottak, kössz...

(#93623) mdav88 válasza Because (#93622) üzenetére


mdav88
senior tag

60 napon túl. semmi.
Félig akarják visszatéríteni, a pontokkal felére lealkudott árat...
Én hanyagolom őket ezután, több problémám van velük, mint bárki mással.

(#93624) Victoryus válasza Victoryus (#93596) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Megérkezett végre. Nyomkövető szerint még repül :D

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#93625) Because válasza mdav88 (#93623) üzenetére


Because
őstag

én is befejeztem, bár telefonom is innen van, de semmi többet

(#93626) p76


p76
senior tag

Nekem 7 nap után ért Magyarországra Feucht-ból a cucc most.
Most azt írja ki:
HELD AT CUSTOMS DHL eCommerce US
HUNGARY, Hungary

(#93627) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok!

Aliexpress rendeléssel kapcsolatban szeretnék kérdezni.

2019. december 9-én rendeltem ~4400 forint értékben egy eladótól.
Folyamatosan figyelemmel kísértem a Package Information-t (megragadt a következőn: Arrived at destination country/Region), majd tegnap szembesültem vele, hogy az Order Status finished, elvileg február 9-e óta.

Különösen figyelmetlen voltam, ha ezt ennyire nem vettem észre.

Az "automatikusan válaszoló robot rendszer" (https://alimebot.aliexpress.com/) szerint kiestem abból a periódusból, amikor panaszkodhatok, így azt javasolta, hogy beszéljek az eladóval.
Az eladó pedig azt írta, hogy idézem: "Oh, it's over time, you can submit a dispute". (Amit ugye nem tudok megtenni.)

100 nap telt el a rendelésem óta, a csomag pedig nem érkezett meg.
Mit tehetek ilyenkor?

Szépen megkérhetem az eladót, hogy utalja vissza a pénzem (az újraküldésben nem bízok), és ha rendes, akkor megteszi, ha nem, akkor pedig buktam a pénzem?

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#93628) agroman válasza jolti05 (#93627) üzenetére


agroman
senior tag

sajnos igen..illetve ezenkivul remenykedhetsz hogy egyszer csak megerkezik..megis.

milyen trackinget kaptal egyebkent?

------

(#93629) akyyy válasza akyyy (#93620) üzenetére


akyyy
senior tag

már pesten van

(#93630) jolti05 válasza agroman (#93628) üzenetére


jolti05
őstag

Köszi a választ!

Próbáltam a reménykedést, de sajnos hamar elmúlt :(

13 karakter, RO-val kezdődik, EE-vel végződik. Nem tudom, hogy ezzel válaszoltam-e a kérdésre :B

Tegnap a 17track semmit sem írt, ma meg:

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#93631) cof válasza jolti05 (#93630) üzenetére


cof
veterán

Aliexpress topikba kellett volna jönnöd olvasgatni, kérdezni. Ez Meest cég szállította magyarországra. [link]

Hogy 3 hónapig őriznék-e azt nem tudom.

Mivel az Ali védelem lejárt, csak az eladó tudja a pénzed visszaadni, mondjuk paypal-ra.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#93632) agroman válasza jolti05 (#93630) üzenetére


agroman
senior tag

akkor meg van egy halvany remenyed, felhivod a sprinter futarszolgalatot es megkerdezed, nincs-e naluk? ez ugyanis valoszinuleg egy észt postan (EE) keresztul jott csomag ami vagy a sprinter altal kiszallitott vagy pick-pakk pontra kirakott csomag es ha rendesen megadtad a mobilszamodat akkor kapsz egy sms-t rola. hivd fel oket. esetleg a parcelsapp.com-on is ellenorizd a trackinget.

------

(#93633) jolti05


jolti05
őstag

Köszi a válaszokat!

Parcelsapp:
2019. december 23.
Felvétel a feladótól
HAHN APT Y ETOE EGT (EGYESÜLETEN EURÓPAI), Németország
Ez a végső állapot. A Carrier nem nyújt további nyomkövető frissítéseket.

Meest Tracking:
Parcel with that number not found

Track24:
Tracking information about: RO*********EE
23.12.2019 08:15:00 [Magyar Posta]
Receive item from customer
DEHNHY
Sem SMS-t, sem email nem kaptam, a telefonszámom pedig megfelelően van feltüntetve ali-n.

MST számom szintén nincs, így nem tudok mire hivatkozni a Sprinternél :(

Tracking alapján Hong Kongból repülővel közlekedett Németországba (Hahn Apt).

Írtam a Meest supportnak, hátha tudnak valamit a csomagról.

Az eladónak pedig megírom, hogy ha szeretne fair lenni, akkor visszautalhatná az összeget.
Bár kizártnak tartom, hogy ez bekövetkezne :)

[ Szerkesztve ]

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#93634) cof válasza jolti05 (#93633) üzenetére


cof
veterán

A sprinternek írj, mert az már náluk van, a RO..EE számmal. Bár ennyi idő után nem tudom mit csinálnak a csomagokkal ha nem jelentkeznek érte. Az a baj, hogy kézbesítettnek jelöli a nyomkövető. A parcelsapp.com-on nézd meg.

Itt nézted? [link]

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#93635) fairi válasza jolti05 (#93633) üzenetére


fairi
addikt

Buktad a csomagod és a pénzt is. Kétleném három hónapig őriznék neked bárhol is.

(#93636) jolti05


jolti05
őstag

Meest: Parcel with that number not found :( (szintén)

Ismét köszönöm, írtam a Sprinternek, de tudatosítom magamban, hogy most így jártam :) Bárhogy is, azt hiszem, az elmúlt ~8 évben ez az első "igazi" bukásom, úgyhogy próbálok nem szomorkodni.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#93637) cof válasza jolti05 (#93636) üzenetére


cof
veterán

Látom, hogy már nézted a parcelsapp-on is. Az a baj, hogy ez be sem ért az országba, mert amint a futár cég lerakja egy pickpack ponton már delivered lesz a státusz. Itt egy történet, így néz ki: [link]

Szóval, úgy gondolom, hogy ez be sem ért az országba, és azért sem kaptál sms-t és e-mail-t a sprintertől, mert nem vették át, még a németeknél elveszett.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#93638) bazsy_


bazsy_
tag

Sziasztok!
Van egy Iherb-es rendelésem Usa-ból a végösszeg szállítással $39.52 februárban rendeltem , a posta be is kérte hogy nyilatkozzak a termékekről, amit el is küldtem és nyugodtan vártam a csomagot ami tegnap meg is hoztak volna de kb 6000 Ft-ot kellett volna fizetnem, de nem vettem át. Volt már több ilyen rendelésem is iherbről is és még sosem kellett fizetnem igyekszem 40 dollár alatt maradni hogy elkerüljem ezt. Nem tudnak a postánál számolni, vagy új törvény van? Mit lehet ilyenkor csinálni? Tudtommal 2017. évi CLII. törvény alapján még nem kellene fizetni ilyen értékhatárnál.

[ Szerkesztve ]

(#93639) bl4ze válasza bazsy_ (#93638) üzenetére


bl4ze
veterán

Ha a vásárlás napján a $39.52 alatta volt a limitnek, akkor reklamáld meg,
hivatkozz arra, és az összefoglalóban a jogszabályra. (2500 HUF, 10 EUR alatti....)

Nekem is volt mostanság iHerb pakkom : én beküldtem mindent, hivatkoztam a jogszabályra és 3 nap múlva vámmentesen kijött. Nekem a vásárlás értéke igaz csak $27.16 volt

.:. bl4ze .:.

(#93640) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

BG-ről rendeltem egy tabletet. EU priority Line. Várható érkezése 03.24. Majd kiderül.
Ma jött az első visszajelzés.

Célállomás - Gyorsítótárazás ideje: 2020-03-20 10:27:22 (GMT+01:00)
2020-03-20 07:47 Insert item into bag
2020-03-19 17:28 Receive item from customer

Feladás - Gyorsítótárazás ideje: 2020-03-20 11:58:57 (GMT+01:00)
2020-03-20 06:47 Feucht, Germany, The shipment will be transported to the destination country/destination area and, from there, handed over to the delivery organization.

2020-03-20 06:11 Feucht, Germany, The international shipment has been processed in the export parcel center
2020-03-19 16:28 Köln, Germany, The international shipment has been processed in the parcel center of origin

(#93641) lejeno67 válasza Kukcaman (#93640) üzenetére


lejeno67
csendes tag

Bátorításként, két rendelésem volt BG-ről ami Feuchton keresztül jött és mind a kettő nálam van, nem tűnt el. 03.09 és 03.17 kézbesítés 8 és 10 napos átfutással.

(#93642) lejeno67


lejeno67
csendes tag

Sziasztok!
A YunTrack szám követés kamu vagy nem? Visszakerestem a topicban de nem eggyértelmű a válaszokból ítélve. Ami fura még hogy 14 számból álló track van a csomaghoz betük nélkül. Tapasztalatom szerint ez DPD legalább is BGről az ilyen csomagok DPDvel jöttek gond nélkül. A YunExpress oldalán elég kalandos bejegyzések vannak, a DPD oldalán pedig 03.09-el egy bejegyzés hogy az adatok bekerültek a rendszerbe és ennyi. TomTop rendelés és a TomTop a YunExpresst jelöli meg szállítónak. Nagyon kamu szaga van a dolognak.
A YunExpress bejegyzés:

delivery to local courier----VIENNA - AUSTRIA102020/03/18 17:00:55
Shipment in transit by truck----AMSTERDAM - NETHERLANDS92020/03/17 18:35:55
Clearance processing complete at GATEWAY----AMSTERDAM - NETHERLANDS82020/03/15 22:17:41
Arrive at international airport to abroad | AMSTERDAM AIRPORT----AMSTERDAM - NETHERLANDS72020/03/15 06:46:00
Departure from airport to destination country----HONG KONG - CHINA62020/03/13 01:10:00
Arrive at international airport to abroad----HONGKONG - CHINA52020/03/10 18:00:00Departed Facility In processing center----SHENZHEN42020/03/10 13:40:28
Shipment has been processed in operational center----SHENZHEN32020/03/10 07:46:04
Arrived at Sort Facility SHENZHEN----SHENZHEN22020/03/10 04:57:55
Shipment information received12020/03/07 14:22:57

[ Szerkesztve ]

(#93643) Kukcaman válasza lejeno67 (#93641) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Szóval akkor jövő héten elvileg megjön, mint itt vissza olvastam.
Kicsit bugyuta kérdés, de fertőtlenítik a küldeményeket, mármint a határnál?

(#93644) lejeno67 válasza Kukcaman (#93643) üzenetére


lejeno67
csendes tag

Amennyiben legkésőbb keddig látsz egy olyan bejegyzést hogy "EU csomag érkeztetése" akkor igen ha ez a bejegyzés nem lesz több napig akkor sajnos kámfor lett. Lásd korábbi posztok.
Na ez jó kérdés hogy fertötlenik vagy nem ezt csak ott dolgozó tudná megmondani pontosan. Bár sanszos hogy nem.

(#93645) Secretknight válasza lejeno67 (#93644) üzenetére


Secretknight
aktív tag

Dehogy fertőtlenítik...az enyém 1 hónapot állt a konténerben,az elég idő hogy bármi éhen haljon.

(#93646) htc07


htc07
addikt

Sziasztok, China Post nyomkövetett csomag ma becsekkolt a hazai postánál, Dongguan-ból indult két hete (HK melletti régió, karanténban).

#93643 Kukcaman: ja, max. bedobják egy raktárba pár hétre ;] nehezen képzelem el, hogy kézi permetezővel locsolják a beérkező csomagokat egyesével. Na meg itthon azokat se tesztelik kb., akik bizonyítottan fertőzött emberrel érintkeztek, majd biztos a kínából rendelt fogkrémadagoló meg világitó cipőfűző lesz, amit fertőtlenítenek.

[ Szerkesztve ]

(#93647) jolti05 válasza cof (#93637) üzenetére


jolti05
őstag

Igen, köszönöm, azt hiszem teljesen jól látod a helyzetet.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#93648) margithid


margithid
veterán

Banggoodról rendeltem, 13.-án szállítva, de track infom még nincs.
Aggodjak?😀

(#93649) mdav88 válasza Secretknight (#93645) üzenetére


mdav88
senior tag

Az enyemen barmi is volt, mar megpusztult. Egy honapja erkezett magyarorszagra, nincs meg kezbesitve...

(#93650) Kukcaman válasza lejeno67 (#93644) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Köszi az infót.
Ma frissült.

(#93646) htc07: Ezt a permetezős témát elképzeltem :D Réz vagy műanyag permetező?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.