Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93451) UzziVp válasza moma (#93449) üzenetére


UzziVp
tag

Amikor beér a vámra.

(#93452) moma


moma
őstag

Köszi! Akkor érdemes ráhagyni kicsit, a forint stabilitását elnézve :)

we all deserve a bit of luck.

(#93453) TBT


TBT
addikt

Fura, hogy a 29 (11 dollár a rendelés, 18 dollár a szállítás) dolláros csomagot meg akarja vámoltatni a DHL. A vámkezelés + áfa miatt 2x annyiba fog kerülni az egész. :(
Pls, kill me now.

[ Szerkesztve ]

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#93454) azbest válasza TBT (#93453) üzenetére


azbest
félisten

Az, hogy bekéri az igazolásokat teljesen normális. 29 dolcsit ha tudod igazolni, a 10 euros szabályra hivatkozva el kell engedjék az áfáját.

A kezelési költség érdekesebb téma, mert valószínűleg attól függ, hogy elengedik-e, hogy ők végigtolják e a felesleges könyvelési bonyolítást, ahogy az elengedett áfát kell könyvelni a navnál, vagy szimplán azt a pecsétet nyoma a vámtisztviselő rá, hogy áfamentes. Mivel a futárcégeknek ez jó kis bevétel, így lehet ott inkább megdolgoztatják a vámtiszteket (akiket gondolom a dedikált feladat miatt lényegében bérelnek az államtól valószínűleg), hogy csináljáék végig macerás procedúrát.

Persze olyan érdekessége is van a történetnek, hogy ha "elfelejtik" alkalmazni a 10 eurós szabályt, a jogtalanul kiszabott 10 euro alatti díjat az ügyfél sem kérheti vissza. Szóval ha inkorrektek, akkor van rá módjuk, hogy kifizettessék a szabály ellenére és ez ellen nem lehet sokat tenni, max panasszal élni - de a pénz nem jár vissza.

[ Szerkesztve ]

(#93455) wintikek


wintikek
tag

Hali!
Rendeltem amazon.co.uk-ről 18k értékbe.
Nem igazán követem mostanában az eseményeket...
UK-ból jövő csomagnál még mindig nem kell vámolástól tartani ugye?
Amazon is lassabb lehet most a vírus miatt?

[ Szerkesztve ]

(#93456) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Kisebb csoda de megjött a 64 eurós csomag, vám nélkül. Lehet ennek köze ahhoz, hogy Koreából jött de a cég Luxemburgban van bejegyezve és oda is szólt a számla és a tranzakció?
Vagy csak mázli?

Fontos kérdés mert a jövőben is több csomag várható tőlük! :)

wintikek: Ez év végéig nem kell fizess az UK csomagok után. Amazonos csomagok nem igazán lassultak be nálam újabban sem.

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#93457) kgabor89 válasza Secretknight (#93431) üzenetére


kgabor89
csendes tag

Neked jött már valami státusz? :F

(#93458) Secretknight válasza kgabor89 (#93457) üzenetére


Secretknight
aktív tag

Az égvilágon semmi...BG-nál teljesen megállt az élet.Nem is rendelek semmit.Van ott egy ügyem,már két ügyintéző csajjal leveleztem,a 2. már azt írta hogy a főnökei elé tárja az ügyet hogy milyen módon kárpótolnak 2-3 napon belül.Ez volt 2 hete :)

(#93459) ecaddsell válasza Secretknight (#93458) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Banggood-ról feb. 7-én rendeltem, 22-én vettem át. Azt tudni kell viszont, hogy több raktáruk van szóval lehet van ahol nem megy ilyen flottul (egyébként kapton szalag volt amit vettem).

(#93460) Secretknight válasza ecaddsell (#93459) üzenetére


Secretknight
aktív tag

Ezek CN ,tehát közvetlen kínai.Szerintem a vírus az oka.Hullanak el az ügyintézők,nincsenek fuvarosok és postások sem :U

(#93461) ecaddsell válasza Secretknight (#93460) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Közvetlen kínából rendeltem (aznap két rendelésem jött, a másik az Alis volt).
Volt ami tényleg nehezebben indult meg.
A legjobban érintett tartományt leszámítva a betegek száma az összlakosságot nézve nem kiemelkedő. Sokkal inkább a terjedést megállítását célzó intézkedések amik lebénítanak mindent.

(#93462) Secretknight válasza ecaddsell (#93461) üzenetére


Secretknight
aktív tag

Erre céloztam én is :) .A többi - pánikkeltés.

Mindenesetre nekem 9 vagy 10 rendelésem állt be,és a reklamáció. Mindegyik 6 héten túl van.
Tegnap megjött egy, az viszont 3 hetes ....az bezzeg megjött :)

[ Szerkesztve ]

(#93463) Ance


Ance
őstag

Az amazon a francia oldalon megrendelt csomagom a mai nap délután Milánóból indította. Szuper. Esetleg választhatott volna egy kevésbbé vírusos helyet. :D

(#93464) cof válasza Micsurin (#93456) üzenetére


cof
veterán

Mázli.

Akkor nem lett volna az, ha EU-n belül történik a feladás.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#93465) Flinter válasza lionskull (#93440) üzenetére


Flinter
tag

Nincsenek túl jó vélemények az ebuy7-ről... https://ca.trustpilot.com/review/ebuy7.com

(#93466) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Beleszaladtam egy pofonba ebayen. Gyanúsan olcsó volt a cucc, de gondoltam max refund lesz. Természetesen nem eredeti terméket kaptam, meg is reklamáltam az ebay rendszere szerint vissza kell küldenem a cuccot. Na mivel az eladó egy kamugép, mivel tudom úgy visszaküldeni, hogy követhető trackinget kapjak? A postának az ajánlott levele ugyanúgy csak telefonon lekérdezhető, mint belföldön? Mert akkor az szerintem nem jó.

A másik kérdés, hogy a paypal visszafizeti a visszaküldés árát ez így volt régen, most nem találok róla infót ill. ha keresőbe beírom akkor olyan címre irányít ami nem létezik: [link]
Működik ez még? ha nem akkor nem foglalkozok a dologgal mert drágább lesz a posta mint a cucc..

(#93467) bl4ze válasza BaLee (#93466) üzenetére


bl4ze
veterán

Visszafizeti, igen.
Bárhol nyomkövethető ha ajánlott küldemény : RxxxxxxxxxxHU

Ha EU-ból vetted, úgy futárral is küldheted. Lehet olcsóbb.

.:. bl4ze .:.

(#93468) margithid


margithid
veterán

Bangoodnal és gearbestnel az EU priority line rendelesnel tuti nem kell áfát és vámot fizetni?
Csak mert valahol olvasni, hogy valakinek kellett...

(#93469) Secretknight válasza margithid (#93468) üzenetére


Secretknight
aktív tag

Egyszer sikerült úgy küldeniük hogy fizettem az áfát egy telefon után,pedig EU priline-al rendeltem.Nem úgy küldték.De ez csak egyszer történt meg,a többi 99 esetben jól küldték áfa mentesen.

(#93470) margithid válasza Secretknight (#93469) üzenetére


margithid
veterán

Értem, köszi!
Vajon lehet mostanság csúszás, 1-2 hetet írnak küldésnél, de a koronavírus miatt nem lehetnek késések?

(#93471) lionskull válasza Flinter (#93465) üzenetére


lionskull
tag

Igen, pont a szállítási költségek miatt kérdem, mert más oldalakhoz képest gyanúsan alul számláz. Például a FedEx szállítása 2,5kb súlyig 4600 forintot ír, ami viszont a hivatalos díjszabással nem mutat azonosságot, enyhén szólva sem, sőt a saját kalkulátoruk szerint sem. Szerintem ha az lesz amit egy hozzászóló említ hogy még sok ezret rá akarnak pakolni szállítás címén, akkor visszaküldés lesz a dologból. Annyi eszem van mindenesetre hogy paypalt használok ilyen ügyletekre, bízom a legjobbakban. Mindenesetre a megrendelés jelen pillanatban a "complette" státusznál tart, feladásról még nincs értesítés.

(#93472) Secretknight válasza margithid (#93470) üzenetére


Secretknight
aktív tag

Nekem gyakorlatilag az összes csúszik,van amelyik jan.17.-i fizetett rendelés,elvileg mindet postázták,bár ezt kétlem.A legtöbb extended shippinges,de szinte mindre jött hogy automatikusan visszafizetnek ha xxx időn belül nem kapom meg az árut.Soknál a nyomonkövetés ott megáll hogy a fuvarozónál megrendelték a tr számot,de még az árut nem kapta meg a futárcég. No akkor ez meg se mozdult...

(#93473) margithid válasza Secretknight (#93472) üzenetére


margithid
veterán

Szép remények...

(#93474) Micsurin válasza cof (#93464) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Köszi akkor a rendeléseket inkább mégis egyesével 2-4 nap eltéréssel fogom feladni most, akkor határ alatt vagyok.

Így nem tudnak belekötni vagy igen?

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#93475) cof válasza Micsurin (#93474) üzenetére


cof
veterán

Akkor nem. Persze bekérhetik az adatokat, de nem kell fizetni semmit.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#93476) ecaddsell


ecaddsell
aktív tag

Tegnap egyéni rekordom született Hongkongból: 6 nap (sima könyvelt mini levél)
A posta is dicséretes időt futott.
Úgy látom több helyen kezdenek normalizálódni a dolgok.

(#93477) kgabor89 válasza Secretknight (#93458) üzenetére


kgabor89
csendes tag

Az enyém végre megmozdult! :C
Status on Fr, 28.02.2020 14:03 hours:
The international shipment has been processed in the parcel center of origin

(#93478) TomBond


TomBond
aktív tag

Egy eléggé érdekes dologba futottam bele ma. Még sosem rendeltem 22 euro felett, így sosem volt, még vám eljárásom. Most viszont van egy csomag, ami meghaladja az összeghatárt. Ezt meg is fogták, és a tegnapi napon elküldtem az e-mailt a kért adatokkal, és számlákkal. Ma viszont megérkezett a csomag (átvenni nem tudtuk, mert nem voltunk itthon).
Ilyenkor mi van?

Enermax 850w; ASUS PRIME H770-PLUS; Intel i5-13600K; 64GB RAM; ASUS RX 6750XT 12GB; Sams 970EVO+ 250GB; SoundBlaster Zx; Win11 Pro x64

(#93479) Zozzant válasza TomBond (#93478) üzenetére


Zozzant
addikt

Átveszed a postán.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#93480) TomBond válasza Zozzant (#93479) üzenetére


TomBond
aktív tag

Az oké, hogy átveszem, de ott kell majd fizetni a kiszabott díjat?

Enermax 850w; ASUS PRIME H770-PLUS; Intel i5-13600K; 64GB RAM; ASUS RX 6750XT 12GB; Sams 970EVO+ 250GB; SoundBlaster Zx; Win11 Pro x64

(#93481) Ance válasza TomBond (#93480) üzenetére


Ance
őstag

Ott. Mindet. :D

(#93482) agroman válasza TomBond (#93480) üzenetére


agroman
senior tag

ha leirtad volna pontosan mennyi, akkor meg az is kiderulhet hogy semennyit sem kell fizetni. ugyanis 10EUR alatti afa ertek alatt elengedhetik a dijat.

------

(#93483) Golyobis


Golyobis
aktív tag

Heló.

Kínából szerettem volna rendelni egy félmilla körüli műszert, de nem webshopból, hanem közvetlenül a gyártótól. Nem tudom hogy ez így magánszemélyként járható-e.
A gyár válaszolt a levelemre, és úgy látszik mennyiségileg lehet rendelni akár csak 1 db-ot is, küldött árlistát is.

Amúgy ránézésre megbízható helynek látszik.

Gondolom vámoltatni fogják a csomagot és fizetni kell majd az áfát is, ez nem gond amennyiben csak pénz kérdése, de nem fogják visszafordítani vagy valami ugye? Ha vámeljárás történik akkor arról kapok értesítőt, és nem előre kell intézkedni?

Milyen buktatókra lehet még számítani?

[ Szerkesztve ]

(#93484) pulutodurumo válasza Golyobis (#93483) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Első "buktató" a fizetés. Valószínűleg csak banki utalás lehet, arra viszont nincs vásárlói védelem mint egy PayPal fizetés esetén.
Ilyen értékű, és ilyen módon rendelt cuccot szinte biztos hogy DHL-lel, vagy más futárszolgálattal küld majd el. A vámolást a szállító elintézi jó pénzért.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#93485) Ance válasza Golyobis (#93483) üzenetére


Ance
őstag

Mondjuk ha a “műszer” egy távirányítású géppuska állvány, akkor lehetnek más gondok is, de ezt neked kell tudni. :D Mi csak azt tudjuk, hogy műszer. Olvasd el a “mit tilos behozni”kisokost.

(#93486) Golyobis válasza Ance (#93485) üzenetére


Golyobis
aktív tag

Nem semmi ilyesmiről nincs szó. :)

Ez lenne a cucc.

A fizetési módot nem tudom még :/

Van egy link az oldalukon az alibabára, ott azt írják hogy:

We accept T/T for bulk order and PayPal for samples.

(#93487) bl4ze válasza Golyobis (#93486) üzenetére


bl4ze
veterán

És ez eu-ban nem kapható?
Kínából kell?
Kérdezz rá paypal fizetésre

.:. bl4ze .:.

(#93488) Ance válasza Golyobis (#93486) üzenetére


Ance
őstag

Ez nem ilyen? [link]11

(#93489) Secretknight válasza kgabor89 (#93477) üzenetére


Secretknight
aktív tag

Igen,most az elmúlt pár napban az összes megmozdult,már mind úton van ,vagy az EU-ban.
Halleluja

[ Szerkesztve ]

(#93490) Golyobis válasza Ance (#93488) üzenetére


Golyobis
aktív tag

Csak hasonló.
Egye ehhez hasonlót rendeltem már EU-ból, de nem jött össze: a képminőség is rossz volt (halvány vibráló vízszintes piros-kék csíkok a képernyőn), és nem is tudott felvételt készíteni, annak ellenére hogy a leírásban többször is szerepelt az hogy "tf card" (SD), kiderült hogy az egy másik modellre érvényes...
Trükkös dolog, nagyon oda kell figyelni a részletekre, pl, nem elég hogy tud felvételt készíteni, de az is számít hogy hova menti a felvételeket, belső memóriába, amit esetenként built in sd card-nak írnak, vagy ténylegesen számítógépre transzportálható módon. Az sem mindegy hogy milyen kiterjesztésbe menti a videókat, ha valami istenhátamögötti kiterjesztés amit semmivel sem tudok megnyitni akkor megint szívás van.
Tehát ez nekem már a második kör, egyszer már választottam, és rosszul, és most újra keresgéltem, és ez volt szimpi, tud egy csomó extra funkciót is, ami pontosítja a méréseket.

Lehet hogy ezzel is befürdök ki tudja... Próbálkozni kell...

Amúgy az 500 fontos postázási költség is érdekes annál amit linkeltél...

[ Szerkesztve ]

(#93491) aytukabozs válasza Golyobis (#93490) üzenetére


aytukabozs
addikt

Ha ez egy olyan műszer, aminek működéséhez egy szoftver kell, akkor azzal lehetnek gondok.
Autodiagnosztikai műszereket legalábbis dobált vissza korábban a NAV ilyen okkal.

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#93492) tboy72


tboy72
aktív tag

Ezzel mi lehet vajon?

Csak jojózik Pekingben, de nem akar az istennek sem elindulni!

[ Szerkesztve ]

(#93493) cubix válasza tboy72 (#93492) üzenetére


cubix
tag

Visszadobálja a kínai export vám.

「시작이 반이다」

(#93494) tboy72 válasza cubix (#93493) üzenetére


tboy72
aktív tag

Csak azt nem értem, hogy miért nem egyszer dobja vissza és a szükséges javítás után indul újra?
Mert Pekingben jojózik az export, meg a vám között. Hiába meg vissza az exportra, ott senki nem fogja kijavítani a visszadobás okát!

[ Szerkesztve ]

(#93495) Golyobis válasza bl4ze (#93487) üzenetére


Golyobis
aktív tag

"We accept payment by bank transfer, or Visa/Master Card from Alibaba Trade Assurance, If you don't have Alibaba account, it's very easy to have one, just go to www.alibaba.com to create one account there, then I will send you the payment link once you send me your email address that you use to login in Alibaba.
Alibaba Trade Assurance is a very secure payment way for customers than bank transfer, because our supplier can only have the payment when customer receive the package."

Tényleg megbízható az alibaba fizetése?

"The shipping cost for your order is US$ 185 by DHL door to door shipping, local tax is not included."

Ez nem sok egy kicsit?

aytukabozs:

Szerintem nem kell hozzá. PC-vel nem lehet használni, csak átvinni rá a filmeket usb-vel vagy kártyával.

[ Szerkesztve ]

(#93496) Golyobis válasza Golyobis (#93495) üzenetére


Golyobis
aktív tag

(A kérdés igazából mindenkinek szólt.)

(#93497) cubix válasza tboy72 (#93494) üzenetére


cubix
tag

Írj az eladódnak, ezt neki kell elintéznie.

「시작이 반이다」

(#93498) Golyobis válasza Golyobis (#93496) üzenetére


Golyobis
aktív tag

Az alibaba regisztáció cégnevet is kért hm. Nemgond, van cégem is, de nem szívesen keverem bele semmibe.

Van valakinek tapasztalata az alibabával?

(#93499) azbest válasza Golyobis (#93498) üzenetére


azbest
félisten

Az alibana alapvetően nagyker oldal. Lehet 1-1 darabot is vásárolhatsz némelyik eladótól, de jellemzően inkább nagy mennyiségű céges importra való. Az aliexpres a kisker oldal, ott viszont bármilyen zug eladó is árulhat.

A szállítás kínából sincsen ingyen. Pláne egy nagy, vaskos koffer-szerszámé. Nameg ha több tucatot rendelnek, akkor valsz jobban jön ki darabra.

Google képkereső dob ki más találatokat is, van ami európai. Itt egy brit weblap is [link]
Ezt is látatlanban rendeled, semmi sem biztosítja, hogy jobb lenne, mint a másik kínai, amit euból rendeltél. Én azért több százezres munkaeszközt nem vakon, kínai apróról vennék.

(#93500) Golyobis válasza azbest (#93499) üzenetére


Golyobis
aktív tag

Az ugyan annak látszik, de közvetlenül a gyártótól lehet hozzá választani még kiegészítőket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.