Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93101) ati888 válasza bl4ze (#93098) üzenetére


ati888
senior tag

Köszi, pont ilyet kerestem. Egész jó árak vannak.

(#93102) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Tudnátok segíteni az alábbi termék megrendelésében? [link]
Mi a különbség a különböző warehouseok között?
Mivel ez már túllóg a 22 eurós határ felé, ezért az lenne a kérdésem, hogy van-e mód úgy megrendelni ezt, hogy ne kelljen áfát fizetni rá?

Köszönöm! :R

(#93103) maj-viktor válasza maj-viktor (#92427) üzenetére


maj-viktor
őstag

valaki kérdezte, hogy a MEEST-es EE-végű észt postás pickpackpont-os csomagról honnan tudtam melyik pick pack pont-ra érkezik a csomag...
Ide is beírom, hátha később valakinek jó lesz keresőnek: rá 1-2napra a pick pack pont is küldött e-mailt a meest-es e-mail után benn a pontos ppp-s címmel

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#93104) bl4ze válasza Vasinger! (#93102) üzenetére


bl4ze
veterán

Ezt még pont meg tudod venni, alatta van a sarcolható összegnek. (januárban 41 USD ha jól rémlik)
A Fast23, Fast08 pedig EU raktár - kicsit drágábban, de gyorsan és vám nélkül érkezik.
Fast23 raktárból venném, ha ez kell.

Nekem Oclean Z1 fogkefém van, nagyon jó, nagyon szeretem.

.:. bl4ze .:.

(#93105) Vasinger! válasza bl4ze (#93104) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

A 41 USD hatar alatt semmit nem kell akkor extrakent fizetni EU-n kivul?

A fast23-as raktarnal csak a DHL-es verzio olcso, de az meg futaros megoldas ami nem annyira jo ha nem vagyok otthon. :/
A Fast08 is EU-bol jonne, igaz? Csak 1-2 euroval lenne igy darabb. :F

(#93106) bl4ze válasza Vasinger! (#93105) üzenetére


bl4ze
veterán

Nem kell.

Az uniós vámjog végrehajtásáról szóló 2017. évi CLII. törvény 138. §. és 162 §., valamint az általános forgalmi adóról szóló 2007. évi CXXVII. törvény előírásai alapján kiszámolt alábbi értékhatárokig áfamentes a küldemény:
2020. január: 41,23 USD-ig, 60,19 AUD-ig, 54,26 CAD-ig, 40,43 CHF-ig, 31,45 £-ig és 288,49 CNY-ig.

Igen, Fast08 is EU.

.:. bl4ze .:.

(#93107) Silent77 válasza Vasinger! (#93105) üzenetére


Silent77
veterán

A DHL sima posta, nem futár. :N

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#93108) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

mailboxde.com -mal kapcsolatban kérnék segítséget.

karácsony előtt rendeltem rajtuk keresztül az amazon.de-ről otthoni címemre. most már inkább a melóhelyemre rendelnék.

be lehet állítani második (magyarországi) címet? hogy ne kelljen átírni a meglévőt, hanem csak váltani a két cím között? vagy csak az átírás lehetséges?

(#93109) Ance válasza Sanyi.mTs (#93108) üzenetére


Ance
őstag

Csak egy címet lehet beállítani alapra, de emlékeim szerint át lehet írni a továbbküldés előtt. Múlt héten küldtek nekem, de sajnos nem emlékszem 100%-ra. Az, hogy beállítva csak 1 küldési cím lehet, az biztos.

Ha már felmerült, nekem is van kérdésem. Hova írnátok be még plusz az ID-t? Nem tudom másnál volt-e probléma, de sajnos sok cégnél túl hosszú a mailboxde neve, plusz az én nevem, plusz az ID, így azt gyakran lehagyják. A mailbox.de azt írja elő, hogy a névnél szerepeljenek. Próbált már valaki úgy címezni boltnál, hogy a mailbox.de a cég, a név pedig ő? Akkor kiférne az ID is.

[ Szerkesztve ]

(#93110) aytukabozs


aytukabozs
addikt

hello
Nálatok is magához tért a posta nyomkövető rendszere?
Befrissült ma a Trackchecker app-ban csomó minden ami a 'normális' követők szerint már hetek óta látható. (Rendes nemzetközi TN-ek).

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#93111) Mr.Pentele válasza aytukabozs (#93110) üzenetére


Mr.Pentele
tag

Magához tért, de még nagyon hiányos. Időben kissé le van maradva, remélem hamarosan az is rendeződik.

(#93112) fairi válasza aytukabozs (#93110) üzenetére


fairi
addikt

jaja végre életre kelt, 1 hét de sikerült csapatnak.

(#93113) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Rendeltem egy 37 USD értékű fejhallgatót Kínából, amit vámeljárás alá vontak.
Jól értelmeztem az összefoglalót, hogy a 37 dollár 27%,-a jön erre, plusz 3500 Ft kezelési költség?

Köszönöm a segítséget :R

Szerk.: Most olvasom, hogy 41 USD-g minden mentes? Akkor lehet, hogy csak adstot kell szolgáltatnom ellenőrzesképpen?
Csak posta nyomkövetési programjában látom, hogy "Postai vámeljárás - címzett értesítése a vámkezelési folyamatról megkezdéséről".

[ Szerkesztve ]

(#93114) Jim74 válasza Jim74 (#93113) üzenetére


Jim74
nagyúr

Elnézést az elgépelésekért, mobilról írtam és már nem engedte utólag javítani.

(#93115) aytukabozs válasza Jim74 (#93113) üzenetére


aytukabozs
addikt

"Most olvasom, hogy 41 USD-g minden mentes? "
Azt mi nem tudhatjuk. Most olvasod?:D
Igen, az amúgy.:)
"Akkor lehet, hogy csak adstot kell szolgáltatnom ellenőrzesképpen?"
Igen.

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#93116) Jim74 válasza aytukabozs (#93115) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm szépen a választ :R
Ilyenkor kell valami dokumentumot csatolni? Ha igen, akkor mit? Aliexpresses rendelési adatok, bankkártya terhelés visszaigazolás kinyomtatva?

(#93117) storm4 válasza Jim74 (#93116) üzenetére


storm4
aktív tag

Üdv!

Itt: [link] szépen le van írva minden.

Bocsássunk meg ellenségeinknek,de nevüket soha ne felejtsük el! A sebek a múltra emlékeztetnek,de nem kell meghatározniuk a jövőt.

(#93118) Jim74 válasza storm4 (#93117) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm :R

Az összefoglalóban van az alábbi jogszabály idézet:

""A vámhatóság által kiszabott, illetve visszautalandó, jogcímenként kis összegű, tíz eurónál vagy az 51. § (1) bekezdése szerinti árfolyamon átszámított forintösszegnél kevesebb egyéb terhek összegét - kivéve a jövedéki termék után kiszabott egyéb terheket - nem kell megfizetni, illetve visszafizetni. Az így meg nem fizetett összeget a vámigazgatási eljárás lezárásával egyidejűleg törölni kell, a vissza nem térítendő összeget pedig bevételként köteles elszámolni a vámhatóság. Nem kell megfizetni, illetve visszafizetni azt a tíz euró alatti, egyéb teher különbözetet, valamint visszafizetni azt a tíz euró alatti vámtúlfizetést, amely az egy határozatban egy vagy több jogcímen kiszabott és megfizetett összeg különbségéből keletkezett. Az így keletkezett tartozást a vámhatóság utólag törli, a túlfizetést pedig köteles bevételként adónemenként belső bizonylattal előírni és elszámolni."

Ez alapján, ha jól értem, akkor csak nyilatkoznom kell és nem kell semmit fizetni? Erre vonatkozólag említették a 41USD-s összeget?

Elnézést, hogy ilyen értetlen vagyok, de ez az első csomagom, amit vámeljárás alá vontak.

[ Szerkesztve ]

(#93119) storm4 válasza Jim74 (#93118) üzenetére


storm4
aktív tag

Ezen hsz. alapján a jelenlegi áfahátar kicsit több,mint 41dollár,tehát,ha minden jól megy,akkor a nyilatkozat,számlarészlet és megrendelés visszaigazolás beküldése után le vámkezelik és nem kell fizetni semmit (még a 3500Ft postai eljárási díjat sem)

Bocsássunk meg ellenségeinknek,de nevüket soha ne felejtsük el! A sebek a múltra emlékeztetnek,de nem kell meghatározniuk a jövőt.

(#93120) Jim74 válasza storm4 (#93119) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm :R
Még egy kérdés: annak van jelentősége, hogy 2019.12.24-én fizettem ki az áru ellenértékét? Vagy a vámeljárás alá vonás időpontja számít az értékhatár megállapításánál?

(#93121) storm4 válasza Jim74 (#93120) üzenetére


storm4
aktív tag

Ezt sajnos nem tudom megmondani,pedig már nem egyszer csináltam,de sosem figyeltem,hogy mikori időponthoz számították az értékhatárt :B (szerintem mindig az aktuálishoz nézik)

[ Szerkesztve ]

Bocsássunk meg ellenségeinknek,de nevüket soha ne felejtsük el! A sebek a múltra emlékeztetnek,de nem kell meghatározniuk a jövőt.

(#93122) Jim74 válasza storm4 (#93121) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R Majd kiderül, hogy mi lesz :DDD

(#93123) Ance válasza Jim74 (#93122) üzenetére


Ance
őstag

A vámeljárás kezdetének időpontja számít.

E-úton intézd mindenképp (csak azért írom, mert kinyomtatott dolgokról írtál).

Az aliexpress rendelési összesítést kell csatolni, ahol látszik a csomagszám, az ára és a postaköltség. Ez alapján kell kitölteni a vámeljárást kérvényező nyomtatványt. Ha nincs fizetési kötelezettségem, akkor én csak ezeket szoktam küldeni.

(#93124) ati888


ati888
senior tag

Sziasztok!

Mailboxde hogy működik, kell érte fizetni valami éves díjat?

Ati

(#93125) Jim74 válasza Ance (#93123) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm az infókat :R

Az E-úton azt jelenti, hogy mailen küldjem a doksikat, vagy ez valami ügyfélkapus megoldás? Scannelni is kell (nyilatkozatra aláírás szükséges), vagy elég számítógépen kitölteni és mailezni?

[ Szerkesztve ]

(#93126) storm4 válasza Jim74 (#93125) üzenetére


storm4
aktív tag

E-mailban kell a doksikat beküldeni és a nyomtatványt kitöltve szkennelni kell aláírva.
Nagyjából így:

Vagy megvárod az ajánlott levelet és az abban lévő nagy részt kitöltött nyomtatvány kitöltését fejezed be

[ Szerkesztve ]

Bocsássunk meg ellenségeinknek,de nevüket soha ne felejtsük el! A sebek a múltra emlékeztetnek,de nem kell meghatározniuk a jövőt.

(#93127) Jim74 válasza storm4 (#93126) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm :R
És ez alapján Neked nem kellett ÁFA-t és VÁM-ot fizetni (illetve 3500,-Ft kezelési költséget)?

[ Szerkesztve ]

(#93128) storm4 válasza Jim74 (#93127) üzenetére


storm4
aktív tag

Nem kellett semmit fizetnem,tegnap hozta a postakocsi.

Bocsássunk meg ellenségeinknek,de nevüket soha ne felejtsük el! A sebek a múltra emlékeztetnek,de nem kell meghatározniuk a jövőt.

(#93129) Jim74 válasza storm4 (#93128) üzenetére


Jim74
nagyúr

:R
Akkor ezek szerint tudja a posta ezt a 41 USD határt és nem kell külön felhívni rá a figyelmet?

(#93130) storm4 válasza Jim74 (#93129) üzenetére


storm4
aktív tag

A kitöltött nyomtatványt, illetve a doksikat továbbítják a NAV felé és ők tudnak mindent is. ;)

Bocsássunk meg ellenségeinknek,de nevüket soha ne felejtsük el! A sebek a múltra emlékeztetnek,de nem kell meghatározniuk a jövőt.

(#93131) Jim74 válasza storm4 (#93130) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm szépen a részletes tájékoztatást :R

(#93132) Ance válasza ati888 (#93124) üzenetére


Ance
őstag

Nem kell. Csak akkor, ha automatikus csomagtovábbítást kérsz, de kb. 1 perc elintézni azt, hogy továbbküldjék, szóval gondolom a sok csomagra találták ki. Egyedül az alkalmi díjukat kell megfizetni a továbbításért, ami 5 kiló alatti csomagért most 4.10 euró. Ez van a postaköltség felett, ami 9 euró körül van egy átlagos, 5 kiló alatti csomagért.

(#93133) ati888 válasza Ance (#93132) üzenetére


ati888
senior tag

Köszi a választ, ha látok valami nagyon jó vételt akkor kipróbálom.

(#93134) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok!

Két kérdést szeretnék feltenni nektek.

1) Banggood
2019. szeptember 26-án postára adtak nekem 2db Xiaomi Yeelight mozgásérzékelős lámpát. Karácsonyra szerettem volna elajándékozni, de még a mai napig sem érkeztek meg.
2019. december 10-e környékén az After-Sale Details-hez sikerült odakörmölni, hogy nem érkezett meg a termék, és visszatérítést szeretnék.
Sem oda, sem máshova nem érkezett a Banggood felől semmi. 6500 forintot pedig nem szeretnék veszni hagyni.
Mit tehetek ez ügyben ?

2) Aliexpress
2019. július 30-án rendeltem egy csomag o-gyűrűt.
2019. október 6-án megkezdtem a kifizetett összeg visszaigénylését. Az eladó a legutóbbi üzenetében, november 2-án azt írta, hogy Ali-ék 15 munkanapon belül visszatérítik a pénzem.
Erre azóta is várok.
Mit tehetek ez ügyben 2 ? :)

Ezt a két esetet leszámítva egyik oldallal sem volt hatalmas problémám (utóbbitól már többször kaptam refund-ot, meg nem érkezett termékek után); most igazán az előbbin vagyok meglepődve, mert mindig nagyon nyugodtam vásároltam ott.

Bármilyen tippet, tanácsot megköszönök.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#93135) agroman válasza jolti05 (#93134) üzenetére


agroman
senior tag

"megkezdtem a kifizetett összeg visszaigénylését. "

ez mit jelent? dispute-ot inditottal? az nem huzodik eddig.
ha csak az eladonak irtal, akkor az keves volt.
ilyen idiotavolsagbol mar nem tudsz semmit csinalni.

------

(#93136) jolti05 válasza agroman (#93135) üzenetére


jolti05
őstag

"dispute-ot inditottal?"

Így van. Ha nem húzódik eddig, akkor mit látni a képen?



Ezzel együtt természetesen semmilyen visszatérítés sem érkezett.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#93137) agroman válasza jolti05 (#93136) üzenetére


agroman
senior tag

dispute finished.. Your refund progress.

szerintem megkaptad csak nem vetted eszre a szamladon..

------

(#93138) jolti05 válasza agroman (#93137) üzenetére


jolti05
őstag

Hetente néztem/nézem a számlám, nem kaptam meg.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#93139) aytukabozs válasza jolti05 (#93134) üzenetére


aytukabozs
addikt

bankszámlád/kartyád ugyanaz mint vásárláskor?

Ha igen a válasz, akkor vedd fel a kapcsolatot az ali ügyfélszolgálattal, mert ez a tranzakció furán be van ragadva.

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#93140) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Mit tegyek, ha a GLS tracking státusz delivered-re váltott fél órája, a futár meg sehol? [link]
Németországból várok csomagot, péntek óta Alsónémediben van.
Ma reggel háromnegyed hétkor frissült, "the parcel is expected to be delivered during the day" -re. 9:16-kor meg "the parcel has been delivered"-re, de itt is Alsónémedi szerepel (Budapestre jön a csomag).
Itt ülök azóta is, várom. Futár száma nincs meg, nem kaptam semmilyen értesítőt ugye, mint a belföldi rendeléseknél...
Most akkor arról van szó, hogy nem akart erre jönni a futár, és mehetek verni a nyálamat, vagy rosszul olvasom a tracking-et, és még beeshet ma?

[ Szerkesztve ]

(#93141) bl4ze válasza Fitzgerald (#93140) üzenetére


bl4ze
veterán

GLS központi telefonszám ????

.:. bl4ze .:.

(#93142) aytukabozs válasza Fitzgerald (#93140) üzenetére


aytukabozs
addikt

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#93143) Ance válasza Fitzgerald (#93140) üzenetére


Ance
őstag

Meg tudod nézni, ki írta alá. Ha a te neved van ott, nem a te írásoddal, akkor tudod, hogy susmus van, ha nem, akkor csak tévedés. Indulásnak nem rossz.

(#93144) Fitzgerald válasza Ance (#93143) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Itt a trackingnél "Fazekas Mercedes" szerepel az aláírásnál, határozottan nem én vagyok. Azóta írtam már az ügyfélszolgálatnak, remélem villámgyorsan kivizsgálják a dolgot.

(#93145) Sanyi.mTs válasza Ance (#93143) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

nem tudom te hogy vagy vele, de mióta a kis kütyüjük képén kell aláírni kézzel, nekem egyszer sem sikerült még a családnevemet se kiírni.

(#93146) Ance válasza Sanyi.mTs (#93145) üzenetére


Ance
őstag

Nekem egy vonal az aláírásom kb. úgyhogy mindig ugyanolyan.szép. :)

(#93147) ropi02 válasza Janos250 (#92922) üzenetére


ropi02
csendes tag

" |gy van. Sokáig semmi, aztán megindul. "

Ez az "aztán" kb. hány nap? Úgy 9 napja lett "shipped", a tn még nem él. (BG, EUPL, DHL)

(#93148) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Még november 26 -án rendeltem a banggoodról "Standard Shipping" -gel, azóta sem hozott a posta semmit se, sajnos tracking number nincs, expected delivery daten már túl vagyok.
Mit tudok tenni ilyenkor?

Köszi a választ.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#93149) Secretknight válasza pvt.peter (#93148) üzenetére


Secretknight
aktív tag

Nekem ugyanez ...éppen ma írtam nekik hogy hol van a csomagom?Ha refundolják jó,ha nem,akkor megírom hogy paypal dispute.Erre azért vissza utalnak vagy kompenzálnak.De ha nem,akkor elindítom a dispute-t.

(#93150) pvt.peter válasza Secretknight (#93149) üzenetére


pvt.peter
őstag

Panaszt hol tudok írni?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.