Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem

Hozzászólások

(#5801) G.Zs. válasza big-J (#5800) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Ez egy hibas konszenzus. Az elso par ev is ugy fizet, ahogy az elvarhato egy adott szakmai szinten.
Kerdes, hogy megfelelsz-e te magad az adott szintnek az otthon szerzett tapasztalattal.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5802) Mercutio_ válasza KMan (#5799) üzenetére


Mercutio_
félisten

A válság óta az egyéb állások 2/3-a is bizalmi alapon / személyes ajánlás alapján kerül betöltésre ;)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5803) Viszlát válasza #69182976 (#5786) üzenetére


Viszlát
addikt

Azért ezt ennyivel elintézni szerintem enyhe túlzás. A 90k az inkább 4.5x pénz, de ahogy emvy írja a 3x az azért elképzelhető.

A kérdés szerintem az, hogy milyen életvitelt folytatsz. Ha bulizós, állandóan étteremben evős, stb. típus vagy és szereted megadni a módját, akkor az itt sokkal drágább mint otthon és valóban nem biztos, hogy előrébb vagy (általánosságban véve minden szolgáltatás jóval drágább). De ha nem ez a jellemző, akkor azért például egy 60k-s fizuból (havi nettó ~3600) nagyon könnyű félretenni annyit amit most otthon keresel, még úgy is, hogy Londonban eszetlen drágák az albérletek.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#5804) EQMontoya válasza Viszlát (#5803) üzenetére


EQMontoya
veterán

60k-s fizuból (havi nettó ~3600)
Ez alapján csak 3500.
No offense, nem nagy difi. A progresszív adózás tisztességes fizuknál már eléggé látványos.

Egyébként nekem is az jött ki a matekból, hogy egy tisztességes itthoni fejlesztői fizuhoz (br 700+) képest 60k körül van az, amin érdemes elgondolkodni.

Same rules apply!

(#5805) Viszlát válasza EQMontoya (#5804) üzenetére


Viszlát
addikt

Saccoltam, de a 3500 még a mostani gyenge árfolyamon is 1.438e forint, elnézést a kerekítésért. :)

Mint írtam, sok minden függ az életviteltől, céloktól, stb. De mindent összevetve szerintem azért az elég jelentős különbség, ha 500ezret könnyedén félre tudsz tenni, vagy ennyiből élsz összesen.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#5806) EQMontoya válasza Viszlát (#5805) üzenetére


EQMontoya
veterán

Persze, ennyit itthon nem nagyon lehet félretenni fizetésből, ez tény.
Azért én ebbe beleárazok olyanokat, hogy ha nem valami kivételes helyzetről van szó, akkor baráti társaság/család zömét itthagyja az ember, meg pl. Londonban nem feltétlen fogsz autót tartani, BP-n meg simán, ha nem a belváros közepén laksz.

Same rules apply!

(#5807) Viszlát válasza EQMontoya (#5806) üzenetére


Viszlát
addikt

Ezért is írtam, hogy nem lehet ezt ilyen egyszerűen elintézni (még szimplán a kereset felől megközelítve sem, nemhogy az egyéb szempontok figyelembe vételével). Családot/barátokat beárazni saját tapasztalat alapján lehetetlen, de nyilván ez egyéntől is függ.

Rengeteg a szubjektív tényező. Én például Londonba nem tudom mekkora fizetésért lennék hajlandó dolgozni menni, élhetetlen, szörnyű hely, más meg valószínűleg az én kisvárosomtól kapna frászt, pörgésre vágyik, itt meg túl nagy a nyugi...

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#5808) G.Zs. válasza Viszlát (#5807) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Hamarosan elkezdek irni errol az elhetetlen szornyu helyrol egy hataratkelo posztot "Hogy elek Londonban falusi eletet" vagy valami hasonlo lesz a cime.
Toltok majd fel hozza jopar kepet es videot a temze parti elovilagrol, a parkban szabadon legeleszo szarvasokrol, a rajokban repkedo papagajokrol es az elkepesztoen szep zold teruletekrol amik itt vannak a szomszedomban.

Addig is ha valaki kivancsi ra milyen szep is tud lenni ez a rettenetes hely, keressen ra a Richmond Upon Thames nevre.

London nem egyenlo Central Londonnal. Nagyon nem.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5809) Viszlát válasza G.Zs. (#5808) üzenetére


Viszlát
addikt

Nagyon off itt, de ahogy nem egyenlő Central Londonnal, ugyanúgy nem egyenlő a Richmond Park környékével sem. Az irodák nagy része meg nem a parkban van, szóval lehet videózni a reggeli csúcsidőszakot bármilyen közlekedési eszközön, a mocskot, a napközben 10-11 millió embert magába nyelő megavárost.

Persze nincs azzal semmi gond ha te szeretsz ott, ahogy írtam ez saját vélemény, nem kell ennyire érzékenynek lenni.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#5810) G.Zs. válasza Viszlát (#5809) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Eleg sok munkahely van itt London nyugati reszen, nagy cegek kozpontjaibol is talalsz joparat.
Nem kotelezo Central Londonban dolgozni, en is csak hetvegen jarok be szorakozni vagy kulturalodni.
De persze kinek a pap... :)

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5811) adalbert1


adalbert1
veterán

Ti gondolkodtatok már azon, hogy több pénz helyett esetleg több szabadságot elérni?
Mondjuk egy +30% emelés helyett inkább heti 4 nap munka 5 helyett, vagy +1 hónap szabadság (igaz, ha heti 1 nappal számolok, az már inkább 2 hónap lenne)? Jelenleg úgy érzem, hogy egy bizonyos szint elérése után már heti 1 extra szabadnap sokkal többet számítana, mint az a bér, amit arra a napra kifizetnek, lehetne nyugodtabban tanulni, családdal lenni, sportolni, hobbikkal foglalkozni, ügyet intézni (ez mondjuk nagyon nem tetszik, a legtöbb hivatal/leolvasó/stb. nagyon nem munkahelybarát, így sok mindent csak hosszas egyeztetés után lehet elintézni).

(#5812) FLx válasza adalbert1 (#5811) üzenetére


FLx
addikt

Ahol eleve van lehetőség otthonról dolgozni néha, ott ennek nem sok teteje van. Amúgy akármennyire is jó fej a munkáltató, azért vagy ott, hogy dolgozz, heti négy napban sokkal kevesebbet termelnél mint amennyit havi 50-100ezres emelés is érne. Ergo, én még nem láttam olyan helyet, ahol ilyesmit engedtek volna. De ha ilyen igények vannak, akkor el kell menni vállalkozónak, semmi munkaidő.

(#5813) proof88 válasza adalbert1 (#5811) üzenetére


proof88
addikt

Na igen. Ha túl korán megyek dolgozni, még semmi sincs nyitva. Ha túl későn, akkor meg már nem lesz nyitva semmi akkor amikor hazamennék. :DDD
De nem panaszkodok, mert rugalmas a munkaidőm, szóval ez csak álpanaszkodás a részemről. De munkaidőben nem akarok mást intézni, mert akkor nem haladok a munkával. :D

(#5814) EQMontoya válasza adalbert1 (#5811) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ha ilyesmi a cél, akkor remote meló, vagy Hollandia - nem fizetnek túl jól, de elég nyugisnak tűnik arrafelé a élet, és adnak évente 30 napot.

Same rules apply!

(#5815) dellfanboy válasza EQMontoya (#5814) üzenetére


dellfanboy
senior tag

azert Hollandiaba a 30 nap nem altalanos, volt ajanlatom 25-el...
es ahol most dolgozok Hollandiaban egyaltalan nem nyugis, a multiknal ugyanugy huzzak az igat a holland kollegaim.(bar meg csak fel eve vagyok itt)

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#5816) adalbert1 válasza FLx (#5812) üzenetére


adalbert1
veterán

Lehet, hogy csak az a probléma, hogy még anno diákként és részmunkaidőben dolgozva hozzászoktam, hogy sokkal több szabadidőm van - most sem a munka mennyiségével van gondom, hanem inkább azzal, hogy úgy érzem, mellette másra nem jut időm (pl. fáradtan sokszor nincs kedve az embernek már új dolgok tanulásával foglalkozni, könyvekből, filmekből és játékokból is több évnyi backlogom van)- igaz, lehet hogy inkább időmenedzsment módszereket kellene első körben tanulmányoznom. :)
Ahhoz, hogy mondjuk sikeres vállalkozóvá váljak, még bőven lenne hova fejlődnöm szakmai vonalon és soft skillek tekintetében is, talán a legjobb azt lenne elérni, hogy pár év múlva sikeresen pályázzak különböző contractoros munkákra, ahol sikerülne jóval többet keresni, mint amennyit 1 év alatt felélek, és akkor az se aggasztana esetleg, hogy két szerződés között pár hónapig munkanélküli lennék (sőt, akkor pont jutna idő minden másra) - főleg, ha a hátam mögött lenne 1-2 évre elegendő megtakarítás is.

(#5817) Oppenheimer válasza FLx (#5812) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Én hallottam olyan emberről az SAP-nál, aki heti 3 napot dolgozik, persze neki a pár hónapos kanadai útját is családostul állta a cég.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#5818) lord.lakli válasza Oppenheimer (#5817) üzenetére


lord.lakli
őstag

3 napot dolgozik, vagy 3 napot dolgozik bent és a többit otthon?

(#5819) Oppenheimer válasza lord.lakli (#5818) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Csak simán heti 3.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#5820) FLx válasza adalbert1 (#5816) üzenetére


FLx
addikt

Bizony ilyen a munkásélet, majd megszokod. :) Egyébként vállalkozóként még rosszabb, hidd el. Ott nincsen ám fizetett szabi és társai, nem dolgozol, nem is eszel. Aztán az ember azt gondolja, hogy majd heti pár óra meló és jön a sok pénz, sajnos ez elég ritka. Folyton kaparni kell az ügyfelek után, határidős szerződések, stb. Én pár éve abba is hagytam, inkább kevesebb pénzért fix munkaidő, aztán otthon lehet pihenni, vállalkozói élet mellett még annyit se lehet mint heti 5x8-ban.

ps. Egyébként most még rengeteg szabadidőd van, beszéljük át újra 1-2 gyerek után. :D

[ Szerkesztve ]

(#5821) emvy válasza adalbert1 (#5811) üzenetére


emvy
nagyúr

En ugy irattam a szerzodesemet, hogy barmikor atvalthatok 80%-os uzemmodba.

while (!sleep) sheep++;

(#5822) Viszlát válasza adalbert1 (#5811) üzenetére


Viszlát
addikt

Abszolut, sokkal tobbet er szerintem is. Azonban utos kartyakkal kell rendelkezni, vagy olyat ajanlani amit senki mas nem tud, vagy olyat amivel a donteshozot segited nagy mertekben. En peldaul azt csinaltam, hogy felvallaltam az executive on call szerepkort, ami azt jelenti, hogy alapesetben (ha nem vagyok szabin) engem hivnak ha barmi olyan tortenik a cegnel amihez jovahagyas vagy mas jellegu asszisztalas szukseges. A csavar a tortenetben az, hogy az igy ledolgozott plusz orakat nem kerem tuloraban kifizetni (ami dupla oraber lenne), hanem normal dijon fizetik es a duplazast szabiban kapom meg. 2015-ben igy osszesen 54 nap szabadsagom volt. Nekem jo igy mert kulonosebben nem erint kellemetlenul ha hetvegen be kell menjek par orat ejjel egy karbantartast vagy szervercseret felugyelni, a kollegak, fonokok meg orulnek, hogy nem oket rangatjak.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#5823) kobe24


kobe24
tag

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni a hozzáértőktől, hogy egy webfejlesztő mennyire viheti kb., mennyire keresett a piacon, és mennyire fizetik meg? A válaszokat előre is köszönöm!

(#5824) EQMontoya válasza kobe24 (#5823) üzenetére


EQMontoya
veterán

Full stack dev. szerintem elég sokra. Akár br. 1M-ig is, sok tapasztalattal.
Ez nem a phpistike kategória. js, sql, html5, css, ruby, php, esetleg még python, hasonlók.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#5825) big-J válasza adalbert1 (#5811) üzenetére


big-J
őstag

Én gyakornoknak 4*10 órát csinálok, nagyon bírom, csüt. du-tól szabad vagyok, ami szinte 3.5 nap szabad, sokkal többnek tűnik, mint a 2. Bár valami flex idő meg home office van, de nem hiszem teljesben belehet hosszú távon játszani, itt vagy más helyen. Valaki esetleg csinál hasonlót teljes állásban, multinál?

Amúgy a legegyszerűbb life hack +10% hosszabb ébren töltött szabadidőért: ne egyetek cukros, vagy nehéz kaját lefekvés előtt 3-4 órával. Ha a gyomrod dolgozik sok energia elmegy az emésztésre, és nem is alszol olyankor annyira mélyen. Kevesebb, de minőségibb alvással hosszú távon is napi 1-1.5 órát lehet megspórolni.

[ Szerkesztve ]

(#5826) sutszi válasza big-J (#5825) üzenetére


sutszi
veterán

Én majdnem ezt csináltam tavaly egész évben. 4*9 meg 4*9.5 és akkor pénteken délig voltam max. Az a gond, ezzel, hogy baromira nem jut idő másra hétfőtől csütörtökig, és fárasztó. Pénteken nem ritkán elaludtam délután. (Pedig nem vagyok nagy alvó) Idén visszaálltam 5*8-ra. A napok rövidebbnek tűnnek, és péntekre nem vagyok zombi. De ami igazán rossz volt, hogy belecsúsztam "elvileg" lecsúsztatható órák gyűjtögetésébe. Amit aztán jól nem tudtam lecsúsztatni. A főnök ráadásul körberöhögött, hogy 50+ órám van... Az szerinte semmi, az éves munkaidőkeretem 2%-a. Ő 200 órákkal ment pluszba anno. Az más kérdés, hogy én nem vagyok hülye és a semmiért nem fogok. Plusz azért meg is látszik rajta... :U
Az én szempontból meg több mint 1 hét... szabadság ha úgy van... Szóval ehhez nagyon erős támogatás kell vezetői oldalról is, hogy ne legyen gáz.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#5827) Mercutio_ válasza sutszi (#5826) üzenetére


Mercutio_
félisten

Tipikus, hogy több területről péntek délután 1-2 között fut be az egész héten halogatott nemszeretem dolgok...hétfői határidővel :Y nesze neked pénteki rövid nap :(((

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5828) sutszi válasza Mercutio_ (#5827) üzenetére


sutszi
veterán

Ezek a rövid napok már csak ilyenek. De valahogy a hét többi napján annyira nem kritikusak...

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#5829) FLx válasza sutszi (#5826) üzenetére


FLx
addikt

Egyébként nagyon sok helyen ez úgymond tervezett trükk a fizetetlen túlórára. Azt mondják, hogy persze, ha tovább maradsz bent, vagy hétvégén kell melózni, majd lecsúsztatod később. Aztán nagyon jól tudják, hogy annyi gyűlik össze, hogy sose lesz időd a határidős melók miatt lecsúsztatni, és/vagy nem is vezeti senki rendesen az órákat. ezért felét elfelejtik kivenni.

(#5830) sutszi válasza FLx (#5829) üzenetére


sutszi
veterán

Igen, mostanra nekem is leesett, hogy ez kivitelezhetetlen. Én ugyan vezettem egy második jelenléti ívet emiatt. De tényleg az volt, hogy mindig van valami határidős feladat....ami annyira fontos, hogy tegnapra kell. Így aztán szépen lepereg az év és ott állok a nem hivatalos számaimmal... De senkit nem érdekel igazán. Ilyen csúsztatásos történetbe nem nagyon megyek bele már...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#5831) bandus válasza emvy (#5821) üzenetére


bandus
veterán

ez tök király megoldás, észben tartom, hátha egyszer eljutok egy ilyen alkupozícióba :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#5832) #69182976 válasza Viszlát (#5803) üzenetére


#69182976
törölt tag

Közben beszéltem a HR-essel és ez egy 50-60 ezer GBP -s munka lenne, Londonban. Ha itthon 500-at viszek haza, számításaim szerint kint nem fogok jobban élni. Lehet rákérdezek hogy hajlandóak-e szolgálati lakást biztosítani, legalább az első 6-12 hónapra, mert úgy már kifejezetten vonzó lenne. Bár nem tudom ez mennyire reális.

(#5833) FLx válasza #69182976 (#5832) üzenetére


FLx
addikt

Semennyire sem reális. :)

(#5834) emvy válasza #69182976 (#5832) üzenetére


emvy
nagyúr

60k GBP szerintem jobb, mint 500k netto itthon (erzesre).

while (!sleep) sheep++;

(#5835) syl5 válasza #69182976 (#5832) üzenetére


syl5
őstag

Ezek bruttó, vagy nettó értékek?

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#5836) dellfanboy válasza #69182976 (#5832) üzenetére


dellfanboy
senior tag

hat en nem csak az elso havi nettot vetnem ossze a magyarral, ki tudja milyen kapcsolatokat alakitasz ki, a CV-be se rossz hogyha szakmai tapasztalatokat kulfoldon szereztel, lehet Mo-n hamarabb leszel vezeto/szakerto
kulfoldi munka miatt olyan soft skill-jeid fejlodnek amik otthon soha,,,
lehet h fel ev utan eloleptetnek mert sokkal jobb vagy mint a tobbi, ha kulfoldon vagy, melot is konnyebb talalni mas cegnel kint es lehet tobb fizut kerni..
50 k gbp bruttoja, havi 3ezer, megha a fizud felet elkoltod akkor is tobbet tudsz sporolni mint a magyar nettod teljesen, raadasul kozbe a BP kecot ki lehet adni..

mondom ezt ugy, hogy most en is kulfoldon dolgozok

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#5837) FLx válasza dellfanboy (#5836) üzenetére


FLx
addikt

Ezt sose értettem amúgy, miért olyan nagy szám ha valakinek külföldi munkahelyek vannak a CV-ben? A nyelvtudást most hagyjuk, de ezen kívül? Ott minden cég nagyon menő, meg mindenki de ért hozzá? Én rendszeresen dolgozom külföldiekkel, multinál is, mid size businessben is, de nem látom ott a nagy menőséget, sőt. IT vonalon a legtöbb jó magyar szakember megeszi reggelire az amerikaiakat pl., de még soft skillekben is btw. Szóval azért mert valaki kint bohóckodik pár évig, szakmailag semmivel se lesz jobb, de Magyarországon van most ez a külföldön minden menőbb hozzáállás, főleg azoknál akik két évig kint mosogattak. No offense. :)

(#5838) KMan válasza FLx (#5837) üzenetére


KMan
őstag

Azt hiszem az en kulfoldi munkahelyem erre jo ellenpelda. Olyan technologiakkal dolgozunk es darabszamot valamint minoseget gyartunk ami otthon jelenleg nem elerheto. A nyelvtudas vagy inkabb az aktiv nyelvhasznalat szerintem elony. Magyarorszagon peldaul sok fiatal nem kapja kezhez a diplomajat mert egyedul a nyelvvizsgaja hianyzik. Mosogatas nem ertem hogy jon most ide... Ebben a topicban foleg olyanok laknak akiknek van felsofoku vegzettsege, nyelvtudasa es magas jovedelme, ergo nem mosogatnak sehol. Max a konyhaban :DDD

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#5839) PazsitZ válasza KMan (#5838) üzenetére


PazsitZ
addikt

Szerintem itt a mosogatás átvitt értelemben merült fel.
Bőven vannak kint is átlag cégek, ahol nincs semmi speciális. Ellentétben azzal, ami itt is nagyon szépen megmutatkozik, h rengetegen alapértelmezettnek veszik külföldi munka=rocketscience.
Egyébként pedig a külföldön mindenki expert is ugyanolyan vegyes, ha nem rosszabb, mint itthon. Nyílván előfordulnak nagy koponyák is, de van rengeteg átlag megélhetési coder, akinél nem nehéz jobbank lenni.

Bár nem saját tapsztalatból beszélek, de bőven dolgoztam/doglozok külföldiekkel plusz nem egy ismerősöm volt kint és megosztotta a tapasztalatát.

Szóval azzal egyet tudok érteni, hogy sokan túl hype-olják a külföldi állások egészét.

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#5840) dellfanboy válasza FLx (#5837) üzenetére


dellfanboy
senior tag

mert a hr-es csajszika elobb hivja be azt aki kulfoldon is bizonyitott egy mas kulturaban, mint aki lehuzott x evet 1 cegnel? meg egy magyar allasra kik jelentkeznek? magyarok meg talan elvetve 1-2 felvideki, erdelyi magyar. es egy londoni-ra? szerintem uj zelandtol kezdve del afrikatol canadan es indian at mindenki
magyarkent teged valasztottak? mutatja hogy azert csak tudsz valamit, ergo meno vagy?
raadasul kotve hinnem, hogy otthon az osszes munkahely arrol szol, hogy nagyon kreativ, komoly szakmai feladatokat kell megoldani, nyilvan van par ceg, de nem hinnem,
hogy ez lenne a jellemzo. en nem mondanam butabbnak a nyugat europaikat de okosabbnak se, en igy vegiggondolva a kollegaiman ugyanolyan szazalekben latom a zseniket, akikkel elmeny egyutt dolgozni, a favagokat, meg az idiotakat. a fizuk megis alsohangon a duplaja triplaja mint otthon.

ugy erzem Te arra fokuszalsz, hogyha vki
szakerto-nagy koponya teruletenek a specialistaja. nyilvan aki ilyen szinten penge az mo-n is annyit keres amennyit nem szegyel-) es o valasztja meg a sajat ugyfeleit
vezetoi szinten pedig szerintem nem kell ecsetelnem hogy miert elony a kulfoldi munkatapasztalat, sot most igy nem is nagyon ismerek olyan vezetot ( cegemnel, multi) aki nem tanult/dolgozott (akar projekten is)
kulfoldon.

raadasul en meg mindig nem ertem ha mo-n kapsz netto 500-at az miert van egyszinten egy angol pl. az emlitett gbp 50-60k-s fizuval?

en nem veszem magamra, es igazsag szerint mindenki azt csinal amit akar, de szerintem 2x, 3x evesen egy kulfoldi munka inkabb elony mint hatrany, akar anyagilag akar szakmailag, nyilvan ha otthon nagyon penge fejleszto voltal es elmesz angliaba linux desktopot uzemeltetni egy kkv-hoz az visszalepes, de ha fejlesztokent folytatod akkor nem latom azt a negativ elmenyt .
ha meg nem tetszik hazajossz par honap utan es folytathatod ahol hagytad-)

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#5841) Viszlát válasza #69182976 (#5832) üzenetére


Viszlát
addikt

Teljesen felesleges pazarolnod az idődet ezzel a munkalehetőséggel amíg ilyen álomképeket kergetsz, hogy szolgálati lakás. :) Nem tudom, hogyan számoltad ki, így megítélni sem tudom a helyességét, maximum ismételni tudnám magam, azt meg minek. Aki Londonban felél 3000-3500 fontot havonta, az nem tudom itthon hogyan él meg 500e forintból...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#5842) amargo válasza dellfanboy (#5836) üzenetére


amargo
addikt

Ez mindig vita lesz szerintem azok között, akik ki mentek és akik otthon maradtak.
Én is kb csak azt az érvet eltudom fogadni, hogy egy HR ezt nézi, de kb ennyi is a jelentősége, semmi más. Szakmailag semmilyen előnyt nem kapsz külföldi munkától, ezt nem is értem, itt mire gondolsz, ha kifejted azt megköszönöm.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#5843) Mercutio_ válasza KMan (#5838) üzenetére


Mercutio_
félisten

"Ebben a topicban foleg olyanok laknak akiknek van felsofoku vegzettsege, nyelvtudasa es magas jovedelme"
A nyelvtudás és a magas jövedelem se minden esetben áll fenn, utóbbi egyébként is relatív.

Van egyébként olyan életvitel, ami itthon könnyebben kihozható a havi nettó 500-ból. (Szolgáltatások 1-2 hetente fodrász/pedikűrös/masszőr, hetente többször ebéd és vacsora étteremben, taxival közlekedés, stb.)

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5844) Viszlát válasza Mercutio_ (#5843) üzenetére


Viszlát
addikt

Igen, erre gondoltam én is, de ha mindezt olyan helyeken csinálja ahol igazán drága, akkor az otthon se fér bele. Tegnap hazafelé megálltunk egy az átlagosnál talán kicsit jobb vidéki vendéglőben ebédelni, fejenként 6-8k elment mindenestől, pedig nem evett senki szarvasgombás bélszínt libamájjal töltve. Ez heti 4-5 alkalommal számolva havonta bőven 100 feletti kiadás... Bár biztos vannak emberek akik 500-ből több mint százat étteremben hagynak, de szerintem ez nagyon nem normális dolog... Ha meg olcsó helyen eszik, vagy kiszállíttat, az kint se sokkal több, ugyanúgy belefér, csak ugye az arányok mások.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#5845) #69182976 válasza syl5 (#5835) üzenetére


#69182976
törölt tag

500k HUF nettó, az 50-60k GBP pedig bruttó érték. Utóbbi 3000-3500 fontot jelent havonta, nettóban. Számításaim szerint Londonban elmenne lakhatásra 1800, utazásra 200, kajára 300. Marad 700-1200 élni, ami soknak hangzik de itthon is marad majd' 350k forintom (= 850 GBP) a havi fix kiadások után (és szintén bérlem a lakást).

(#5846) emvy válasza #69182976 (#5845) üzenetére


emvy
nagyúr

> 1800

Azert annyi nem, ha egyedul vagy, akkor 1100-1300 korul kenyelmesen el lehet lenni. Ha Mo-n 150k a havi fix kiadasod, akkor meg foleg.

while (!sleep) sheep++;

(#5847) G.Zs. válasza #69182976 (#5845) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Irrealis amit szamolsz. Gondolj bele, ami otthon 150 k-bol kijon az itt Londonban 1 milla lenne?
Draga a varos, de azert nem ennyire. Ha egyedul jossz kb 1500GBP vel szamolhatsz havi fixre es marad meg egyszer ennyi minden masra.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5848) EQMontoya válasza G.Zs. (#5847) üzenetére


EQMontoya
veterán

Hogy jössz ki 1500-ból, ha bő 1000 a kecó?

Same rules apply!

(#5849) G.Zs. válasza EQMontoya (#5848) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Az 1500GBP valoban egy kicsit optimista becsles volt, de most keszitettem egy kalkulaciot szigoruan a havi fix kiadasokra, ha most egyedul akarnek kikoltozni, es azert a vegeredmeny joval inkabb ehhez kozelit, mint a 2300 fonthoz.

Lakas: 900GBP + kb 250GBP szamlakra es council tax-ra.

Ketzonas havi berlet: 124GBP (tegyuk fel hogy Central Londonban fog dolgozni, amire nagy az esely.)

Kaja: 300GBP

Osszesen: 1574GBP

Nagyjabol ennyi. Mint lathato, probaltam egy teljesen elheto eletmodot megalmodni viszonylag keves munkaba jarassal toltott idovel. Nem a vilag vegen kellene elni hanem Deptfordban, 2-es zonaban kivalo kozlekedessel a belvarosba, kozel a Greenwich parkhoz, normalis kornyeken.

Pontos osszeget nehez szamolni, a rezsi nagyban fugg a fogyasztastol, a kaja is valtozhat, talan tobb is lenne egy kicsit, de mondjuk havi 1700 fonttal szamolva nem hiszem hogy nagyon mellenyulunk.
Az pedig 500 fonttal kevesebb, mint amit o kalkulalt.

A kalkulaciot a reggeli kavem mellett kb 15 perc alatt csinaltam, kikoltozes elott ennel azert joval tobbet foglalkozik az ember a koltsegek optimalizaciojaval, szal talan az 1500 font sem lehetetlen normalis eletkorulmenyek mellett.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5850) EQMontoya válasza G.Zs. (#5849) üzenetére


EQMontoya
veterán

Azért ha egyszer-egyszer megiszol egy sört a városban a kollégákkal, vagy mondjuk veszel két inget meg egy pár cipőt, akkor inkább 2000 körül lesz az átlagosan szerintem, de ez így valóban korrekt.

Same rules apply!

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.