Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#52751) Haapaet


Haapaet
csendes tag

köszi
lehet, csak pihennie kellett...
(wifi gombbal nem kapcsoltam ki, a wifi rendben működik/működött, bios-ban eddig is engedélyezve volt)

Sokadik bluetooth-eszközökkel kapcsolatos hibák javítása windows funkció rendbe tette, kiírta, hogy bluetotth antenna hiba javítva.

(#52752) Land


Land
veterán

Üdv! HP 8530p-hez vennék utángyártott aksit.
A gyári: 5200 mAh, 14.4 V

Ezek jók hozzá? A feszülség eltérés miatt kérdezem.
Ez ugyanazt hozza: link
Ez 10.8 v-os: link

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#52753) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!

Tudom nem teljesen ide való de mivel HP ban gondolkodom úgy döntöttem megkérdezem itt is.

Tudnátok segíteni notebook vásárlásba ?
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 2-4 hónapon belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? 155000Ft
(3) Felhasználás? irodai programok, játék,
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Semmi extra, kislányomnak szánnám hosszútávra. Most elsős, vagyis ezen ismerkedne meg a net világával. Mivel hosszútávra gondolok így később (pár év) valószínűleg apró játékok is érdekelni fogják
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
pasz ne legyen túl nagy
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Valószínűleg szerintem szeretné hurcolgatni is magával de mindig fix helyen használná ahol van lehetőség táp csatlakoztatására
Vagyis utazás közben nem használná
(7) Operációs rendszer? Windows 10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége? SSD 320Gb minimum; memória 8Gb de ha bővíthető akkor elég a 4Gb is. Esetleg ha nem elég akkor majd bővítem
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? Tudjam monitorra csatlakoztatni
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Lehet használt is de számlával, Magyarországi garanciával rendelkezzen.
Illetve ha lehet olyan klaviatúra lenne a jó, ha ráfolyik véletlen az ital ne legyen rögtön kuka.
Bár ez csak álom ebben az árkategóriában

Itt nézelődtem de a sokaságban teljesen elvesztem. :)

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#52754) Kbali válasza hódmaci (#52753) üzenetére


Kbali
nagyúr

Újban nem fogod megtalálni a neked megfelelőt. Használtban Elitebook, Probook sorozatból nézelődnék, de ebben az ársávban max. bolti garanciásat fogsz találni, gyárit nemigen.

(#52755) principali


principali
csendes tag

Helló!
Vettem egy HP Elitebook 840 G2 laptopot ,bekapcsoláskor ezt írja ki Machine is not in committed state! Ezt hogyan lehet eltüntetni?
Üdv!

(#52756) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ez egy elég abnormálisan felpuffadt akksi, ugye? [kép] [kép]
Milyenre érdemes cserélni, gyári vagy utángyártott? (Lehet venni jó áron gyárit?)
Abból vettem észre, hogy azt hittem én voltam hülye, és ráültem / rosszul pakoltam táskába a notit, mert nem záródik jól a fedél és alig lehet kattintani a touchpad-on. a HWInfo szerint még kapacitív az akksi, így először nem gondoltam erre, csak mikor levettem a hátlapot, hogy kiporszívózzam a hűtőventit.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#52757) Pyttawrx válasza janos666 (#52756) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Igen ez egy nem normálisan kinéző akksi. :)
Ha lehet eredetiz vegyél bele. Utángyártottban pedig green cell-t, azok elég megbízhatóak.. De első körben gyárit ennék.

(#52758) janos666 válasza Pyttawrx (#52757) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A Green Cell kb. féláron volt (ebay-en és árukeresőn néztem szét), úgyhogy azt vettem. :R Láthatóan az eredeti HP sem bírta tovább ~3 évnél, és viszonylag ritkán használom a gépet akksiról, úgyhogy nem nagyon számít, ha kicsit gyengébb lesz a névleges kapacitástól, vagy kevesebb töltési cíklusnál kopik el.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#52759) hódmaci válasza Kbali (#52754) üzenetére


hódmaci
senior tag

Köszönöm. :)

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#52760) Catman


Catman
aktív tag

Nem tudom, hogy csak én nyúltam-e bele, de úgy tűnik, hogy a második 15s laptopunk is szervizben fog kikötni alaplap hibával. Már nem is vagyok annyira elégedett a HP-val. :)

(#52761) SeniorTilla válasza Catman (#52760) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A 15s a legolcsóbb alapmodell. Igaz, nem kellene alaplahibásnak lennie, és az én statisztikám szerint nem is jellemző rá. Legközelebb vegyél magasabb kategóriát, nem fogod megbánni.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52762) Catman válasza SeniorTilla (#52761) üzenetére


Catman
aktív tag

Magával a gép felépítésével és teljesítményével továbbra is elégedett vagyok, de remélem nem lesz rendszeres a szervizbe küldözgetés...

(#52763) Csápájev válasza Catman (#52762) üzenetére


Csápájev
őstag

Ugye kettőt vettél. Az egyiket kell már másodjára javítani vagy mindkettő lehasalt?

(#52764) Catman válasza Csápájev (#52763) üzenetére


Catman
aktív tag

Sajnos mindkettő megadta magát...

(#52765) Csápájev válasza Catman (#52764) üzenetére


Csápájev
őstag

:F azért az szép...

(#52766) Kbali válasza Catman (#52764) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ugye nincs ágyban, ölben használat? Ha igen, nem csodálkozom. Gyakorlatilag nincs tartása a gépháznak, nyeklik-nyaklik - ezeket asztalon kell használni.

(#52767) Catman válasza Kbali (#52766) üzenetére


Catman
aktív tag

Asztalon van használva, mozgatva is ritkán volt eddig... Szerintem ezek gyári hibásak voltak. Azt sem tartom kizártnak, hogy visszaküldött darabokat fogtam ki.

(#52768) akipapi válasza Catman (#52767) üzenetére


akipapi
tag

Szia!

Tudom ez nem vigasztal, 3 hete vettem a lányomnak egy HP 15s-eq1039nh laptopot. Kicsomagolás után az első bekapcsoláskor nem indult, csak a Caps Lock villogott 5/3-at. 3 napon belül voltunk, ezért cserélték alaplaphibával. Az első HP laptopunk és így egy kicsit nehézkesen indult az ismerkedés vele.

(#52769) Catman válasza akipapi (#52768) üzenetére


Catman
aktív tag

Akkor úgy tűnik, ez szériahiba a 15s-nél. Most beszéltem egyébként a supporttal, és a srác szerint az 5.3-as hiba a CMOS akku hibájára szokott utalni...

(#52770) SeniorTilla


SeniorTilla
veterán

Srácok, legolcsóbb gép, nem ajánlott kategória (még én is ezt mondom pedig árulom őket). Nem véletlenül. Vegyetek Paviliont inkább.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52771) Catman válasza SeniorTilla (#52770) üzenetére


Catman
aktív tag

A két gép így is félmilló volt. OK, hogy gyenge a műanyag, biztos a kijelző is valami olcsóbb fajta, stb. De azért az ember elvárná, hogy legalább működjön. Ez szerintem nem kellene, hogy árkategóriától függjön...

(#52772) zolee001 válasza Catman (#52771) üzenetére


zolee001
őstag

Mindegy melyik márka ha az alsókategóriás (tesco gazdaságos) terméket vásárolod,mind hulladék
A termékek árképzése nem a magyar piacra /keresetekhez lett képezve,ellenben jogos a véleményed,legalább müködjön (de a gari lejárata után rögtön pusztuljon)

(#52773) SeniorTilla válasza Catman (#52771) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Igen ez igaz, nyilván hiába olcsó, működjön, ne legyen alaplaphibás. Ellég sok 15s-t eladtam már én is, de különösebben nem voltak velük problémák. Te valami nagyon rossz szériába nyúlhattál bele.

Új gépnél nem is értem, hogy lehet CMOS elem hiba.... ugye elég érdekes. Ezek az elemek évekig bírják használt gépekben is.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52774) Catman válasza SeniorTilla (#52773) üzenetére


Catman
aktív tag

Szerintem vagy tényleg egy hibás szállítmányba sikerült belenyúlnom, vagy visszaküldött példányokat kaptam... Remélem, javítás után már nem lesz több probléma velük. Ha a 3 év gari alatt más gond nem lesz, akkor elégedett leszek. :)

(#52775) SeniorTilla válasza Catman (#52774) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Melyik boltból vetted, meg szabad kérdezni?

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52776) Catman válasza SeniorTilla (#52775) üzenetére


Catman
aktív tag

MediaMarkt

(#52777) SeniorTilla válasza Catman (#52776) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Gondolom ott volt a legolcsóbb. Most is néztem egy modellt, ami náluk sokkal olcsóbb, mint máshol az árukeresőn. Nyilván visszavitt gép. Nem is ezzel lenne gond, hiszen olcsóbb, megéri. Csak működjön. :B

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52778) akipapi válasza SeniorTilla (#52777) üzenetére


akipapi
tag

A mi hibás gépünk is onnan való :(
Nekünk el is mondták az okospultnál, hogy ha nem tudom ott a helyszínen prezentálni a hibát és kérem a cserét, akkor megy vissza a gép eladásra. Szerencsére bizonyítani tudtam az igazam.

[ Szerkesztve ]

(#52779) Catman válasza akipapi (#52778) üzenetére


Catman
aktív tag

Hát, akkor eléggé csalódtam a MMban... Egyébként nem ott volt a legolcsóbb, csak ott volt olyan konfig, ami a legjobban tetszett.

(#52780) Csápájev válasza SeniorTilla (#52777) üzenetére


Csápájev
őstag

De visszavitt, hibás gépet miért adnak el újra? Nyilván azt is visszaviszik. :F

(#52781) Pyttawrx válasza Csápájev (#52780) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Dehogy! tudod van a 14 napos elállás pl. Ismerősöm is kifogta volna és mutattam neki, nézd itt a felhasználónév, valami külföldi vette meg ezelőtt, vissza is vittük mi is :). Mondjuk ott az is probléma volt, hogy nem tudtam előcsalogatbi az nvidia karit, sehol és sehogy. Persze hülyénk néztek. akkor picit ráncoltam a szemöldököm, és tisztelettel megkértem, hogy akkor mutassa meg segítsen...... Visszaadták a pénzt mi meg megvettük máshonnan.

(#52782) SeniorTilla


SeniorTilla
veterán

Welcome to the Real World :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52783) FeZ...


FeZ...
aktív tag

Sziasztok ! Valaki meg tudná mondani, hogy milyen dokkoló kompatibilis a Zbook 15 G2-vel ?
Keresgéltem a neten, de egyértelmű adatot nem találtam. Egy hirdetésből kivadásztam egyet, elvileg HSTNN-I11X számú dokkolóval használta az illető.
A másik kérdésem az lenne, hogy a dokkolók tápja másmilyen mint a laptop eredeti tápja ? Vagy kérdezhetném úgy is, hogy a laptop gyári tápjával használhatóak vagy másmilyen (pl. nagyobb) kell hozzájuk ?

(#52784) SeniorTilla válasza FeZ... (#52783) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Keress rá itt az aprón ki hirdet dokkolókat, tuti lesz akinek van hozzá való.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52785) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Egy használtan, "bolti" garanciával vett Envy x360-on széthullott mindkét USB Type-A csatlakozó. (Egy pendrive is tönkrement miatta, mert nem jött ki belőle egyben a benn ragadt műanyag hulladék.) Lehet ezeken a PCB-ken USB foglalatot cserélni (forrasztással). Vállal ilyesmit valaki hardeverapro-n értelmes áron, ha nem lehet / sikerül "leverni" a "bolton" (azt hiszem inkább csak apró bazáros, mint komolyabb üzlet).
A gyári garancia érvényes lenne erre? (Hogy normál használat mellett szétszakadt az USB port. Kitört a műanyag vezetősín, és ott lóg az érintkező.)
U.i.: Ez nem az enyém, ami ST-től van. Ez a húgomé, de én ajánlottam neki a gépet apróról. :(((

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#52786) szalai112 válasza Pyttawrx (#52724) üzenetére


szalai112
senior tag

Szia
Írtad neked is hp pavilin x360 notesz géped van.
Menyit bír az akku ja nálad?

(#52787) Pyttawrx válasza szalai112 (#52786) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Zoom esetében 3 körül biztos, irodai munka 5? De nem igazán mértem

(#52788) szalai112 válasza Pyttawrx (#52787) üzenetére


szalai112
senior tag

Kösszi :R

(#52789) SeniorTilla válasza janos666 (#52785) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Törésnél nem érvényes a garancia, ez fizikai behatás sajnos. Cserélni biztos lehet az usb csatit, egy jó szervizest kell találnod hozzá.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52790) erahurka


erahurka
félisten

Sziasztok!

250 G8 notija van valakinek itt? Most jött egy ilyen, a billentyűzet QWERTZ kiosztás, de nincs Í billentyű lent az Y mellett :F Ilyen a hivatalos magyar kiosztása? :F

(#52791) erahurka válasza erahurka (#52790) üzenetére


erahurka
félisten

Na megvan közben, lent van az Alt Gr környékén (WTF).

Abban még segítsetek már, hogy HP-hez is van ilyen driver telepítős program mint DELL-nél? Amit felrakok, felismeri a konkrét notit és lerántja mindenhez a friss illesztőszoftvert. :R

(#52792) SeniorTilla válasza erahurka (#52790) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Igen ilyen már régóta. A bal shiftre is fel lehet tenni az í betűt.

HP Support Assitant a program neve, ez leszedi a drivereket nagyjából.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52793) janos666 válasza erahurka (#52791) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Manapság már a Win10 is le szokott húzni mindent, aminek van értelme, beleértve még a kezelőpultos programot (pl. ventilláto-szabályzás) is a Store-ból, sőt az UEFI firmware frissítőt is. (Néha kíváncsiságból megnézem ezeket a gyártói frissítéskezelő progikat, és inkább öregebb drivert kínál, ha nem ugyan azt, mint amit a Win10 feltett). Ergo inkább bloatware.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#52794) erahurka válasza janos666 (#52793) üzenetére


erahurka
félisten

Jaja, amúgy én is azt tapasztalom DELL-en hogy nagyon akarja a két éves GPU drivert, mikor már rég feltettem az Intel DCH driverét.

Amúgy az Intel frissítéskezelő programja viszont bevált nekem.

(#52795) Dhampir válasza erahurka (#52790) üzenetére


Dhampir
félisten

Még egyéb fejlesztés is történt a G8-as EliteBook és ProBook notebookok esetében (csak a 850 és 450 modelleket néztem). Hasonlóképpen, mint az Omen esetében, elegánsan beillesztették a felső sorba a funkcióbillentyűk közé a bekapcsológombot. :)

(#52796) erahurka válasza Dhampir (#52795) üzenetére


erahurka
félisten

Hát itt nincs beillesztve :D

(#52797) Dhampir válasza erahurka (#52796) üzenetére


Dhampir
félisten

Igen, legalább ott még a hagyományos, különálló gomb dívik. :)

Az előző hozzászólásomból kimaradt, hogy a HP ProBook 650 G8 esetében is a funkcióbillentyűk közé szorították. :(

(#52798) nyepi


nyepi
tag

Sziasztok!
Nemrég kértem segítséget tőletek abban, hogy a laptopom az utóbbi időben elkezdte azt csinálni, hogy egyszerűen nem kapcsol ki. (HP Probook 650 G1)
Akkor többen is alaplap hibára gyanakodtatok.
Sajnos beigazolódni látszik, hogy alaplaphibás lett a gép.
Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy merre lenne érdemes elindulnom!
Javít ilyet valaki itthon? Vadásszak eBay-ről? Vagy keressek itthon újat? Esetleg bontottat?
Nem vagyok túl tapasztalt az IT-ben, nem igazán tudom, hogy melyik irányba induljak. :(
Köszi

(#52799) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Tapasztalatotokra vagyok kíváncsi.
Háttér világításos billentyűzetet szeretnék venni Probook notihoz.
Hol érdemes nézelődni, ahol nincsenek elszállva az árak? Csak magyar "nyelvű" érdekel.

THX

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#52800) neophyte79


neophyte79
tag

Sziasztok,
lenne egy hp 15s-eq1045nh notebook, wdc pc sn530 sdbp npz-256g nvme-vel.
Tudna vakaki egy read testet írni? Nálam 1200 mb/s, a gyártó szreint ennél többet kellene tudnia.
Köszönöm.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.