Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#52351) Kbali válasza Surfym@n (#52350) üzenetére


Kbali
nagyúr

energiasémákban nincs beállítva valami a wifi környékén (szerintem egy kártya a BT modullal), ami tétlenség esetén lekapcsolhat?

(#52352) Andris_2


Andris_2
aktív tag

Sziasztok! Egy HP Probook 640 G8 (250F3EA) notebookot rendeltem. Van ahol azt írják van benne WWAN kártya, de a legtöbb helyen azt, hogy nincs, szóval majd kiderül. Ha nincs benne akkor milyen típust érdemes venni? A HP utragagyi, hulladék weboldalán semmit nem lehet megtalálni :( , remélem maga a gép jobb lesz, mint a weboldaluk. Köszi!

(#52353) SeniorTilla válasza Andris_2 (#52352) üzenetére


SeniorTilla
veterán

miért nem a boltot kérdezed, ahol rendelted? :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52354) Gus válasza Andris_2 (#52352) üzenetére


Gus
aktív tag

Mivel az alkatrészlistán nem szerepel, szerintem csak opcionális. Betehető utólag. Mivel garanciális, szakszerviz építheti be. Tévedés jogát fenntartom. :-)
[link]

(#52355) Andris_2 válasza SeniorTilla (#52353) üzenetére


Andris_2
aktív tag

Igen, majd az lesz. :)

(#52356) Andris_2 válasza Gus (#52354) üzenetére


Andris_2
aktív tag

Köszi, érdekes, hogy bizonyos processoroknál ezt írja, amit linektél:

Intel Core i7-1135G7 processors for models with UMA graphics memory with WWAN

Ez nem az? :F

(#52357) Gus válasza Andris_2 (#52356) üzenetére


Gus
aktív tag

Az az alaplap integrált processzorral, ami tartalmazza az előkészítést, azaz van rajta foglalat ahová lehet tenni a WWAN modult.

(#52358) Andris_2 válasza Gus (#52357) üzenetére


Andris_2
aktív tag

Ok, köszi, akkor tutira opcionális szerintem is.

(#52359) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

4 nap után használtam volna azt a betűt, ami nem a helyén van. Ezt most komolyan gondolta a HP? :F

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#52360) Pyttawrx válasza kakuk.tamas (#52359) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ha a í betűre gondolsz, ez már egy ideje így van. Meg szokni csak. :D

[ Szerkesztve ]

(#52361) kakuk.tamas válasza Pyttawrx (#52360) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Igen, arra. Először azt hittem, hogy rossz í betűm... Aztán nézem, hogy nem is ott van ahol lennie kellene.
Nem nagy probléma igazából, csak pont kívül esik a kényelmes használatból...

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#52362) Paatikus


Paatikus
csendes tag

Sziasztok. Vettem egy HP 250 g7est, azt szeretném kérdezni. Kell e valamit intézni , hogy a 3 év garancia érvényes legyen. E..G 3 év garival árulja. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#52363) Karcsi1001


Karcsi1001
tag

Üdv Mindenkinek.
Szeretnék segítséget kérni. Éjszakai bagoly vagyok, ezért vettem egy világító billentyűs HP 15-dw0029nh laptopot. De pár napja nem világít, és nem tudom mit kell ki-vagy be kapcsolni, vagy netán elromlott? Eddig jó volt.
Ha valaki tud tanácsot adni, azt előre is nagyon köszönöm (csak használom, de nem értek a számítástechnikához :U ).

"Az emberek egymásért születtek. Vagy tanítsd, vagy tűrd hát őket." MARCUS AURELIUS

(#52364) Karcsi1001 válasza Karcsi1001 (#52363) üzenetére


Karcsi1001
tag

Végre megtaláltam a Google-n keresztül, a HP súgója segítségével.
Az F5-ös gomb a billentyű világítás ki-be kapcsolója.

"Az emberek egymásért születtek. Vagy tanítsd, vagy tűrd hát őket." MARCUS AURELIUS

(#52365) Szt_eltviz


Szt_eltviz
csendes tag

HP 17-ca1001nh 17,3" FHD AG IPS, Ryzen 3 3200U, 8GB, 512GB SSD, Win 10, fehér
Idős szüleimnek lenne, ezért nagy képernyő, ezen kívül ez a legolcsóbb árukeresőn :)
Van valami ok, hogy ne vegyem meg? Ismert hibák esetleg?

(#52366) SeniorTilla válasza Szt_eltviz (#52365) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Olcsóbbat nem nagyon találsz, úgyhogy megveheted nyugodtan.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52367) vimes


vimes
senior tag

Sziasztok,

van egy HP Gaming Pavilion - 15-cx0999nl típusú gépem, benne egy Realtek RTL8822BE ac wifi adapter. Olvastam hp fórumon néhány thread-et (meg itt is láttam, hogy voltak akik panaszkodtak korábbról), hogy vannak gondok ezzel a kártyával... nálam is problémás sajnos a kicsike - gond van a pinggel:
- Vagy azt csinálja, hogy a legtöbb csomag 10-20 ms-on belül visszajön, és percenként egy alkalommal lesz egy csomag amihez ~2000 ms válaszidő tartozik
- Tegnap pedig volt olyan is, hogy folyamat 300 ms felett volt a ping, kb. fél óráig, aztán "lenyugodott", és azt produkálta, amit az előző pontban írtam

5 Ghz-es hálót használok, nincsen interferencia a szomszédok wifi-jével (kb. az enyém az egyetlen 5 GHz-es háló amit lát a gép), a routert most cseréltem emiatt egy zsír újra, de úgy néz ki ez nem volt elég.

Két kérdésem van, hátha most is van itt valaki, aki korábban belefutott ilyen gondba ezzel a kártyával, van van vele valamilyen tapasztalata:
- Drivier gond lehet? Érdemes próbálkozni valamelyik (régebbi?) driver verzióval, vagy esélytelen?
- Vagy a kártya cseréje nélkül nem úszom meg? Valami olyat olvastam, egy ezzel kapcsolatos HP fórum thread-en (a link nincs meg sajna :( ), hogy a HP-nál erre valami whitelist van, hogy milyen kártyákat lehet használni, nem elég az, hogy ugyanaz az interfész (jelen esetben PCIe). Erről tud valaki valamit esetleg?

Előre is köszi :R

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#52368) kisazzab


kisazzab
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék 2in1 laptopot es a HP x360-at néztem ki. Viszont 15.6-os kellene. Sehol nem talalok, elkepzelheto hogy mar nincs? Numerikus bill. miatt is a nagyobb kellene. Ha nincs mar ez a tipus van ra alternativa?

(#52369) Pyttawrx válasza kisazzab (#52368) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nekem is a pavilion x360 van, mondjuk nekem nem kell annyira numerikus rész, ha hordozod sokat, akkor ez a nagyság a max szerintem, ami kényelmes. Numerikus-ra megoldás lehet egy usb num pad

(#52370) kisazzab válasza Pyttawrx (#52369) üzenetére


kisazzab
csendes tag

A kettő együtt kellene. 15.6 meret es 360. Letezik ilyen tipus ami ma kaphato is?

(#52371) SeniorTilla válasza kisazzab (#52370) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Hogyne létezne. Én nem értem miért kérdezed még mindig, amikor már kaptál választ.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52372) kisazzab válasza SeniorTilla (#52371) üzenetére


kisazzab
csendes tag

Azért mert egy webshopban sincs, nem árulják. Tudsz esetleg helyet ahol kapható?

(#52373) gebro


gebro
aktív tag

Üdv.
Egy HP 8440p-hez keresnék egy új akkumulátort. Van valamilyen bevált és ajánlott beszerzési forrás, ahonnan érdemes megrendelni?

(#52374) sssirius


sssirius
tag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy HP Zbook 14u G6-ot. Még tesztelgetem, de egyelőre azt a jelenséget észleltem, hogy ha elindítok rajta egy játékot (24"-os monitorra kötve HP UltraSlim dokkolóval), akkor idővel az USB eszközök elkezdenek nem működni vagy be-be akadnak. Pl. egér megáll és ki-be kell dugnom, hogy menjen vagy billentyűzeten gépelek és le akarom írni, hogy pl "körte", de "körtttttttttttttttttttttttttttttttt" lesz belőle - hiába nyomom le az e betűt írja tovább a t betűket.
Adott a notebook, ahogy írtam dokkolóra van csatlakoztatva, amin keresztük a monitor csatlakozik, illetve az összes USB portja fullon van.
(a játék maga nem egy hiperszuper extra dolog - meg amúgy is... ha nem bírja kezdjen el akadozni vagy amit akar, de ne dobálja le az usb-s eszközöket)

Találkozott már valaki ilyesmivel? Jótanács?

(#52375) SeniorTilla válasza sssirius (#52374) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Hát, először is ez nem gamer gép, ne játssz rajta. Zbook Istene forog a sírjában.

Másodszor: húzd ki az usbs cuccokat, főleg a dokkolót és nézd meg úgy, aztán egyenként vissza. A dokknak van saját tápja? Ha nincs, az is okozhatja.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52376) Dhampir válasza SeniorTilla (#52375) üzenetére


Dhampir
félisten

A régebbi ProBookok viszont egész jól bírták a játékot. :D

(#52377) KRoy19


KRoy19
őstag

(#52378) SeniorTilla válasza KRoy19 (#52377) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Igen IPS, de abból a leggyengébb 250 nites:

Képernyő
39,6 cm (15,6 hüvelyk) képátlójú, FHD (1920 x 1080), IPS, keskeny peremű, csillogásmentes,
250 nit fényerő, 45% NTSC

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52379) KRoy19 válasza SeniorTilla (#52378) üzenetére


KRoy19
őstag

Igen, olvastam a leírást, viszont sem a gyártó oldalán sem másik webshop-ban ahol árulják ezt a típust nincs feltüntetve, hogy Ips paneles lenne ez a modell.

(#52380) SeniorTilla válasza KRoy19 (#52379) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Mondjuk most hogy belegondolok, a 250 nit és 45% NTSC nem lehet IPS, inkább sima TN panel. Lehet, hogy elírás. A 15s belépőmodell, amik nálam megfordultak eddig, azok nem IPS-esek voltak.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52381) vimes válasza vimes (#52367) üzenetére


vimes
senior tag

Ha valaki hasonló helyzetbe kerülne, akkor ez a megoldás - a notebook ugye win10-zel telepítve jön, de valamelyik okos HP-s segédprogram egy olyan verziót talál a 8822BE-hez (2023.x.x.x), ezeket a hibákat produkálja.
Újratelepítettem a gépet, de a saját Win10-zel, ami persze nem tartalmazott egy HP-s segédprogramot sem. A Windows pedig már egy másik (2024.x.x.x) verziót talált, amivel már nem jelnetkezett egyik említett gond sem. Persze bekapcsolt Bluetooth-al még mindig nem az igazi (talán jön majd még egy olyan verzió, ahol ezt is javítják), de ha ki van kapcsolva, nincs már gond a pinggel hál' Istennek (legalábbis az utóbbi 3 napban nem volt).

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#52382) KRoy19 válasza SeniorTilla (#52380) üzenetére


KRoy19
őstag

Sejtettem, köszi. :R

(#52383) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Üdv Nem tudjátok a Hp elitebook folio 1040 G3-ba ha most 8 gb ram van,bővithető? és pontosan milyen kell bele? Olvastam DDR3-at és DDR4-et is.. Illetve hány mhz?

(#52384) dewill79 válasza Remekelek28 (#52383) üzenetére


dewill79
tag

Szia!
Alaplapra forrasztott, nem bővíthető!
üdv

(#52385) Remekelek28 válasza dewill79 (#52384) üzenetére


Remekelek28
őstag

Valahol ugy olvastam,hogy 16 gb ig bővithető.

(#52386) dewill79 válasza Remekelek28 (#52385) üzenetére


dewill79
tag

Max.Memory 16384 MB , DDR4-2133, Dual-Channel, soldered, no RAM slot

(#52387) Remekelek28 válasza dewill79 (#52386) üzenetére


Remekelek28
őstag

Akkor csak kicserélni tudom ?vagy még azt se?

[ Szerkesztve ]

(#52388) dewill79 válasza Remekelek28 (#52387) üzenetére


dewill79
tag

Azt sem, rá van forrasztva az alaplapra.

(#52389) SeniorTilla válasza dewill79 (#52388) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Így van

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52390) KRoy19 válasza SeniorTilla (#52380) üzenetére


KRoy19
őstag

Mégiscsak Ips paneles a gép, így el is hoztam, viszont az Istenért nem tudom rávenni, hogy bootoljon usb-ről.

-Megcsináltam a rufussal egy UEFI-s boot drive-ot.
-biosban kilőve a secure boot (alapból szürke és disabled)
-boot választásnál nem lehet kiválasztani, csak a belső ssd-t

mikor újraindítom akkor kidobál egy csomó üzenetet, hogy "Acpi bios error (bug)", meg hogy failed to load intel firmware

(#52391) SeniorTilla válasza KRoy19 (#52390) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ha rendesen meg van csinálva a pendrive, akkor F9-re elő kell jönnie a boot menüben, akár secure boot-tal is. Csinálj egyet a windows creation tollal, azok mennek rendesen.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52392) KRoy19 válasza SeniorTilla (#52391) üzenetére


KRoy19
őstag

Először azzal csináltam, de semmi. Utána csináltam rufus-al.

Egyébként mintha egyszer láttam volna, hogy kiírta, hogy "firmware failed to load usb driver", úgy meg nehéz lesz usb-ről bootoltatni.

[ Szerkesztve ]

(#52393) SZIGMA válasza KRoy19 (#52392) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Szia!

Próbáld végig az USB portokat illetve csinálj GPT-s telepítőt, lehet csak annyi a baj, hogy az kell hozzá.

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#52394) KRoy19 válasza SZIGMA (#52393) üzenetére


KRoy19
őstag

A Rufus-al GPT-s telepítőt csináltam és végigpróbáltam mindkét usb portot mindkét verzióval (Rufus, creation tool), de semmi.

Ebből elállás lesz.

(#52395) Pyttawrx válasza KRoy19 (#52394) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Hátha segít:
Rufus beállítások:
Rufus-t így állítsd: (ha lhet a friss rufussal csináld, és 20H2 isot szedj le)
1. lehetőség (Ez akkor kell ha a géped, vagy a bios beállítás nem uefi szerint van)
fat32/mbr/bios vagy Uefi
2. lehetőség (Ez akkor kellha Uefi-s a géped, és a bios beállítások is.)
fat32/GPT/uefi nem CSM
Illetve:
[link]

Secure boot-ot kapcsold be a biosban, és a legacy opciókat tiltsd.
Ha van kedved nézd még meg, hátha csak vmi apróság lesz :)

[ Szerkesztve ]

(#52396) KRoy19 válasza Pyttawrx (#52395) üzenetére


KRoy19
őstag

Köszi a tippet. Ma délután még szenvedek vele, ha nem jutok semmire, akkor holnap délelőtt visszaviszem.

(#52397) Pyttawrx válasza KRoy19 (#52396) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nincs mit, remélem sikerül, majd jelzed úgyis :)

[ Szerkesztve ]

(#52398) KRoy19 válasza Pyttawrx (#52397) üzenetére


KRoy19
őstag

Úgy tűnik, hogy a pendrive nem teljesen 100%-os, mert most megcsináltam a külső ssd-t.Rufus Gtp-vel is és creation toolal készítve is bebootol, viszont amikor odaérek, hogy melyik partícióra telepítsem a windowst egyik esetben sem látja a telepítő a belső SSD-t.

Mingyárt agyfaszt kapok ettől....

(#52399) KRoy19 válasza KRoy19 (#52398) üzenetére


KRoy19
őstag

A biosban egyébként látszik az ssd....

(#52400) dewill79 válasza KRoy19 (#52399) üzenetére


dewill79
tag

Szia!
Csak egy tipp :
Véletlenül nem volt előtte valamikor titkosítva a laptop ssd-je? (vagy gyárilag be volt-e kapcsolva a Bitlocker rajta)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.