Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#53601) demars válasza Pyttawrx (#53600) üzenetére


demars
addikt

Köszönöm.
:R

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#53602) Pyttawrx válasza demars (#53601) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Sőt igazából az sem szükséges, nem kell átalakító. Lemented az imaget valami külső meghajtóra) Majd a Macrium progiból csinálsz bootolható pendrive-ot. Beteszed az új ssd-t a helyére, Pendrive-ról boot, majd a külső mehjatón lévő maget vissza teszed az ssd-re.

(#53603) demars válasza Pyttawrx (#53602) üzenetére


demars
addikt

Köszi, így egyszerűnek tűnik.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#53604) zsoltip


zsoltip
őstag

Üdv Fórumtársak!

HP X2 612 G1 készülékbe hány db SSD hely van, és azok milyen "csatlakozó formátummal" (m.2?) rendelkeznek?

És milyen méretű, milyen hosszú SSD mehet vajon bele?

Köszönettel.

[ Szerkesztve ]

(#53605) SeniorTilla válasza zsoltip (#53604) üzenetére


SeniorTilla
veterán

sztem 1db van benne, a többit nézd meg a specben

Google: PN, aztán specifications, így írd be

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53606) zsoltip válasza SeniorTilla (#53605) üzenetére


zsoltip
őstag

Én is így vagyok, h sztem... :N
Ezért is kérdezem itt. :U

(#53607) MrTuttle


MrTuttle
csendes tag

Sziasztok!

Gondolkodom egy hasznalt Zbook 14u G5 vasarlasan.
Van valakinek tapasztalata ezzel a tipissal?

Koszi!

(#53608) fojtviki


fojtviki
senior tag

Sziasztok. Esedekesse valik lassan egy laptop vasarlas. Annyi lenne a kerdes, hogy ennel: [link] lehet e a kesobbiekben memoriat boviteni vagy forrasztott? Koszonom :R

(#53609) SeniorTilla válasza fojtviki (#53608) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Két foglalat van benne, simán lehet bővíteni 2 modullal.

https://support.hp.com/hk-en/document/c07960643

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53610) fojtviki válasza SeniorTilla (#53609) üzenetére


fojtviki
senior tag

Koszonom :R

(#53611) akaido válasza MrTuttle (#53607) üzenetére


akaido
addikt

HP 15 G3 gépem van, az stabi, jól bővíthető.
A meglévő Thunderbolt dokkolóra azonban néha kényeskedik.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#53612) SeniorTilla válasza akaido (#53611) üzenetére


SeniorTilla
veterán

??? Olyan nincs, hogy HP 15 G3

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53613) akaido válasza SeniorTilla (#53612) üzenetére


akaido
addikt

Valóban, HP Zbook 15 G3.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#53614) SeniorTilla válasza akaido (#53613) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Igen az valóban jó gép. Az u sorozat vékonyabb, kevésbé masszív, olcsósított. És nem olyan bővíthető, mint a rendes Zbook.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53615) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló Mindenki!

Segítséget szeretnék kérni! Adott egy Hp 15s-fq2012nh laptop, amiben kicseréltem a gyári 256-s micron ssd-t egy wd sn550 1tb-ra. Ezt követően a laptop HARD DISK - 3F0 hibát dob. A biosban a configuration/ UEFI HII configuration/ Intel rapid storage technology alatt látszódik a meghajtó. A boot options-ban semmit sem tudok nagyon állítani, secure boot enable-t is engedélyezetem, de nem hozott megoldást. A neten már kerestem a 3F0 hibát és mindenütt a legacy-t állítottak, de ilyen menüpont nincs a bios-ban. A win 10 telepítő elindul pendrive-ról, de a telepítő nem lát meghajtót. Mit csináltam rosszul, mivel lehet a gond? Segítségeteket előre is köszönöm! :R

(#53616) akaido válasza Gtaati (#53615) üzenetére


akaido
addikt

Amikor velem történt ugyanez a hibaüzi, akkor az lett megoldás hogy, a BIOS-ban az összes ellenőrzést lefuttattam, így a HDD ellenőrzéseket is.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#53617) barcsajani


barcsajani
tag

Sziasztok!
Kérdésem az lenne, hogy egy HP 15-dw1018nh laptop mennyit ér használtan? Körülbelül 3 hónapos, új állapot, minden gyári tartozékkal.
Erről van szó: [link]

S23U + M51 + Galaxy Watch 3 Titanium + Buds

(#53618) akaido válasza barcsajani (#53617) üzenetére


akaido
addikt

Itt a hardverapron szerintem olyan 150-ért hirdethetnéd.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#53619) Gtaati válasza akaido (#53616) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló, köszönöm a válaszodat! Lefuttattam mindkét hdd-re vonatkozó tesztet, melyek sikeresen le is zárultak, de a probléma továbbra is fenn áll :(

(#53620) akaido válasza Gtaati (#53619) üzenetére


akaido
addikt

Szereld ki a vinyót majd újra be, utána a UEFI BIOS-ban Load Setup Defaults, majd utána próbáld a Component Teszteket lefuttatni.
Ha minden oké, akkor a gép bekapcsolása után az F9 lenyom, a Boot menüben kiválasztani miről induljon a gép.

Esetleg: [link]

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#53621) Gtaati válasza akaido (#53620) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló, közben sikerült megoldani a problémát, kézzel kellett az intel vezérlő driver-t telepítéskor alárakni. :R

(#53622) akaido válasza Gtaati (#53621) üzenetére


akaido
addikt

grat! :C

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#53623) Lokarson


Lokarson
tag

Sziasztok!

Mi a tapasztalat, gyakori hordozáshoz érdemes Pavilion 14-et venni?
Vannak ajánlott típusok a Pavilionon belül?
Vagy ehhez már Probook 440 g8 javasolt mindenképpen ?
Köszönöm.

Üdv, Lokarson.

"Ha jön a világvége kimegyek majd külföldre, ott nem talál meg elrejtőzöm előle..."

(#53624) SeniorTilla válasza Lokarson (#53623) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Pytta-t kérdezd, ő használ ilyen gépet.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53625) Thocy a ZAGY válasza Lokarson (#53623) üzenetére


Thocy a ZAGY
tag

Egy évig használtam céges gépként egy 10. generációs i5-tel szerelt 14-es Paviliont, napi hordozással. Az első hónapban sikerült beleönteni egy pohár kávét is a billenytűzetbe (szerencsére feketén iszom, különben jó eséllyel összeragadt volna minden), simán túlélte. Tudtommal most is jól működik az utódomnál. Ha lejár a 2013-ban vett Latitude e5430 ideje (még nem észbontóan lassú sok memóriával és SSD-vel) szerintem ilyet veszek helyette, elnézve a jelenlegi Latitude árakat.

A legtöbb ember nem jut el a ''Miért pont Én?''-től a ''Miért ne?''-ig.

(#53626) Pyttawrx válasza Lokarson (#53623) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. 2020 február elejétől használok egy ilyet HP Pavilion x360 - 14-dh1002nh. Azonal SSD meg RAM bővítés-csere volt. Nekem nem jött be a kihajthatósága, kényelmetlen, hogy a bill gombjai ott vannak alaul (igen nem működik olyankor, az világos, én vetteb ipad-et erre a célra.) Zsanérjai stabilak, nincs gond vele, érintőt használgatom, de ugy így kevés az igénybevétele. Cooler-t kellett cserélnem kb 1 év elteltétel.
Egy másik fórumtag meg a touchnál hall valami fura hangot, én nagyon ritkán hallom, ha épp figyelem, amúgy nem is veszem észre, ha nem mondja. :D

Szóval mindennap használom, naponta hordozom, bírja, stabil én szeretem. Én az érintő nélküli változatot jobban ajánlom, de persze kinek mi.

(#53627) SeniorTilla válasza Pyttawrx (#53626) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Most jött ki az új x360-as. Ezt még a tengelye körül is meg lehet forgatni, mint anno a tx-eket. Nem hittem volna, hogy még egyszer felhozzák, de a 3:2-es kijelzők után már nem tudok csodálkozni semmin.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53628) BladePocok


BladePocok
tag

Sziasztok!

Nézegettem laptopokat és megakadt ezen a modellen a szemem. (HP 255 G8)
Áfa+szállítással együtt bő 210 ezer Ft lenne, egyetlen hátrányként talán a külföldi billentyűzetet tudnám felróni neki (és esetleg a garanciával kapcsolatos dolgokat később), de ilyen áron ilyen teljesítményű eszközt (újonnan) én egyik magyar oldalon/webshopban sem találtam.
Mit gondoltok ERRŐL a HP laptopról, van aki esetleg ezt használja napi szinten, mik a tapasztalatok?
Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#53629) Lokarson válasza Pyttawrx (#53626) üzenetére


Lokarson
tag

Pyttawrx, Thocy a ZAGY: Köszönöm!

"Ha jön a világvége kimegyek majd külföldre, ott nem talál meg elrejtőzöm előle..."

(#53630) SeniorTilla válasza BladePocok (#53628) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ez ennyiért nagyon jó vétel. Alapgép, nyeklik-nyaklik, gyenge a billentyűzete és a kijelzője is, olcsó műanyagból van, de ennyi pénzért nem találsz ilyen teljesítményű gépet. Kíváncsi vagyok, tudják-e szállítani.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53631) tisszekreny


tisszekreny
tag

Sziasztok,

A segítségeteket szeretném kérni RAM bővítéssel kapcsolatban.
Gép: HP Pavilion X360 14-DH0019NH 6VR66EA
Gyárilag 8GB RAM van benne, DDR4-2400 MHz.

Segítsetek kérlek, az alábbi memóriák közül melyik lehet jó bele, illetve melyiket ajánlanátok?
1. Kingston KCP426SS8/16: DDR4 - 2666 MHz - 1x16 GB - CL 19 - 1.2 V - 260 pin
2. Kingston KVR26S19S8/16: DDR4 - 2666 MHz - 1x16 GB - CL 19 - 1.2 V - 260 pin
3. Kingston KVR32S22S8/16: DDR4 - 3200 MHz - 1x16 GB - CL 22 - 1.2 V - 260 pin
4. Kingmax GSAH 16GB: DDR4 - 2666 MHz - 1x16 GB - CL 19 - 1.2 V - 260 pin

Segítségeteket előre is köszönöm.

(#53632) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Sziasztok!

Kinéztem [link] készüléket.
Tök jó a leírás, de kérdés, hogy ez általánosságban mennyire ajánlott tipus?
RAM / SSD Bővítés csak HP által lehetséges? HDDnek van itt helye?
LAN port itt nincs is?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#53633) Pyttawrx válasza tisszekreny (#53631) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Ha a 8GB-os modul mellé teszed, akkor egyiket sem. :) Ha helyette, akkor a 2666MHz közül bármelyik. Jól emlékszme, h ebbe 1 slot van?

(#53634) tisszekreny válasza Pyttawrx (#53633) üzenetére


tisszekreny
tag

Szia,
Két slotja van, max 32 GB-ig kezeli.

(#53635) SeniorTilla válasza tisszekreny (#53631) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Miért nem veszel bele 2400-as ramokat? Fillérekért lehet venni itt HA-n, olcsóbbak mint a 2666-osok

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53636) SeniorTilla válasza bajnokpityu (#53632) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A Pavilionok ajánlott gépek, jó minőségűek, fém palmresttel. Magadnak is bővítheted, SATA hely nincs benne. USB-C to LAN a megoldás a lanra.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53637) Pyttawrx válasza tisszekreny (#53634) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ok, akkor egy db használt 8gb ddr4-et vegyél bele. Nekem is ilyen notim van csak 1xxx a tied meg 0xxx sorozat. Nekem is 2 slot van, és tettem bele egy másik 8-ast. Gondolkodtam sokáig 2x 16gb, de nekem elég a 2x8. Szóval azért vegyél bele 8-ast és ne 16-os, mert így meglesz a Dual Channel a ram és a proci közt. Tehát vagy 2x8 vagy 2x16

(#53638) tisszekreny válasza Pyttawrx (#53637) üzenetére


tisszekreny
tag

Köszönöm a segítséget, e szerint járok el.

(#53639) bajnokpityu válasza SeniorTilla (#53636) üzenetére


bajnokpityu
félisten

néztem ma egy 15ös paviliont, de ez sztem full műanyag burkolatú.
ettől függetlenül szép, és könnyű gép, szóval belevágok.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#53640) SeniorTilla válasza bajnokpityu (#53639) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A palmrest (ami a billentyűzet és touchpad körül van) alumínium. Hidd el, szedtem már szét párat. Nem fogod megbánni, ha megveszed. Egyébként mi a típusa?

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53641) bajnokpityu válasza SeniorTilla (#53640) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Elhiszem, pláne, mert ismerem a korrektségedet.
De nagyon nem tünt annak a MMben, amit taperásztam. az inteles volt.

15-eh1009nh-t vettem.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#53642) bajnokpityu válasza bajnokpityu (#53641) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ehhez a tipushoz elvben használhatnék satas SSDt? Van egy 512esem ilyen, 100%os 1 év használat után is.
Valamint milyen ramot ajánlotok, amivel tuti menni fog?
És tényleg HPnál úgy működik, hogy magam kicsavarozhatom az alját, hogy csereberéljem a cuccokat? Nem gondoltam volna, de örülök ennek.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#53643) SeniorTilla válasza bajnokpityu (#53642) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nincs a gépben sata port, nvme ssdt használj. RAM ugyanolyan legyen mint ami most benne van.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53644) bajnokpityu válasza SeniorTilla (#53643) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nmve ből is létezik satas, nem pciEXes. így értettem.
pl WD RED SA500
[link]
1db 8gigás modul lesz benne várhatóan?

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#53645) SeniorTilla válasza bajnokpityu (#53644) üzenetére


SeniorTilla
veterán

És miért jó ez a sata ssd? Jó lassú. :)

Ezt a két linket ajánlom neked, a második a fontosabb:

https://support.hp.com/us-en/product/hp-pavilion-laptop-pc-15-eh0000/35719385/manuals

http://h10032.www1.hp.com/ctg/Manual/c06719992.pdf

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53646) bajnokpityu válasza SeniorTilla (#53645) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Mert van. Egyébként Asztali gépen semmi difit nem éreztem köztük, csak meroprogram mutatja sokszor gyorsabbnak. Valóságban nincs difi...

Köszönöm elolvasom.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#53647) SeniorTilla válasza bajnokpityu (#53646) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nézd meg a melegedést is az SSD-nél, ha beleteszed.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53648) bajnokpityu válasza bajnokpityu (#53646) üzenetére


bajnokpityu
félisten

a manualból az derül ki, h satas és pci os ssdt is fogad.
egyik weblapon meg azt találtam 2x4GB 3200Mhz ram való bele, akkor magyarul ki mindkettő, és új 2x8 bele.
van olyan tipus, ami biztosan jó ezekbe? ryzen tudom, eléggé válogatós ramból.

ez az SSD topus kifejezetten nem meleg, azzal nem lesz baj.

Kerestem videot, mi a difi a két SSD tipus között:
[link]

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#53649) SeniorTilla válasza bajnokpityu (#53648) üzenetére


SeniorTilla
veterán

sztem a kingstonnal nem lesz gond

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53650) bajnokpityu válasza SeniorTilla (#53649) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Kerestem videot, mi a difi a két SSD tipus között:
[link]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.