Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#52401) KRoy19 válasza dewill79 (#52400) üzenetére


KRoy19
őstag

Én tuti nem titkosítottam, bármit is jelenten ez. Mi az a bitlocker? :B

(#52402) dewill79 válasza KRoy19 (#52401) üzenetére


dewill79
tag

(#52403) KRoy19 válasza dewill79 (#52402) üzenetére


KRoy19
őstag

Eze egy új gép, szóval nem volt még rajta windows és nem is tudom rátelepíteni, mivel nem látja a telepítő csak azt a külső ssd-t amiről telepíteném a windows-t.

(#52404) Pyttawrx válasza KRoy19 (#52399) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akár privibe kuldj mar kepet a biostol, az ssd a security és a boot menüről

(#52405) KRoy19 válasza Pyttawrx (#52404) üzenetére


KRoy19
őstag

Rendben, holnap küldök. Egyébként az ubuntu telepítő gond nélkül látja az ssd-t.

(#52406) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Üdv. Media marktban találok olyan készletet mellyel hp laptopokat lehet csavarozni? Vslamilyen speciális csavarhuzó kellhet.

(#52407) mrbego válasza Remekelek28 (#52406) üzenetére


mrbego
aktív tag

Ez ránézésre torx csavarfej.
Pl: [link]

Persze ebből sokféle méret van. A megfelelő kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

Üdv, P

(#52408) Remekelek28 válasza mrbego (#52407) üzenetére


Remekelek28
őstag

Rendelni most nem akarnék. Ha lehetne holnap venném meg. S rendes imbuszkulcs nemigazán jó bele.

Mediaba vagy praktikerbe próbálkozzak?

(#52409) wreakz válasza Remekelek28 (#52408) üzenetére


wreakz
tag

Torx lesz ez, egyértelműen Praktiker, vagy Obi,
Szerintem T4, vagy T5 lesz. Esetleg egy model nevet tudsz adni ? Sok gyári HP-s Service videó van aminél odaírják pontosan a méretét.

(#52410) Remekelek28 válasza wreakz (#52409) üzenetére


Remekelek28
őstag

Folio 1040 g3 remélem drarsbra is árulják nem csak 4000 ft os készletben.

[ Szerkesztve ]

(#52411) Pyttawrx válasza Remekelek28 (#52408) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Praktikerbe kapsz, egy készletért nem sok a 4000. De vigyázz an gagyi is az 1x tudod használni. :)

(#52412) SeniorTilla


SeniorTilla
veterán

Folio-d van és sok a 4000.- Ft? :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52413) Pyttawrx válasza SeniorTilla (#52412) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:D

(#52414) Remekelek28 válasza SeniorTilla (#52412) üzenetére


Remekelek28
őstag

1 db kell belőle. És ugy igen. Valoban volt 4000 ft ért legolcsóbbsn,de holnap hozzájutok ingyen. Szülőknek vsn készlet. Ezért sok a 4000. Annyi értelme lett volna h ma meg tudtam volna csinálni. De már kibirom azt az 1 napot.

(#52415) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Van egy 840 G1 gépem. Mostanában azt vettem észre , hogy éjszaka lemerül teljesen , úgy hogy full töltéssel kapcsolom le a gépet.

Haldoklik az akkumulátor ? Vagy lehet hogy van valami app ami lehúzza Win10 alatt? :F

(#52416) Pyttawrx válasza Remekelek28 (#52414) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

1 normálisabb csavarhúzó 2-3 ft :) De igen, ha van akkor nem kell venni. Csak enni erővel ott is kezdhetted volna... :D :R

(#52417) Pyttawrx válasza WhiteWalker (#52415) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
A HP-nek a support assistant progija megmondja az akksid állapotát. Nézd meg
Plusz az energia gazdálkodásban az alvó állapotnál a felébresztési időt tiltsd le:

[ Szerkesztve ]

(#52418) WhiteWalker válasza Pyttawrx (#52417) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Ez le volt tiltva , a HP assist ennyit ir:

Ez nekem nem mond semmit , hogy "kisül" :U

(#52419) Gus válasza WhiteWalker (#52418) üzenetére


Gus
aktív tag

A kisül azt jelenti, hogy éppen akkuról megy, és nem tölti.

[ Szerkesztve ]

(#52420) Pyttawrx válasza WhiteWalker (#52418) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nem erre gondoltam, hanem erre:

(#52421) WhiteWalker válasza Pyttawrx (#52420) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Ezt hol találom benne? Mert ha ráklikkelek a föoldalon a HP notebookomra ( eszközeim/saját notebook) / műszaki jellemző fül , akkor csak ennyit ir az akkumulátorról , amit linkeltem.

(#52422) Pyttawrx válasza WhiteWalker (#52421) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Főoldal akku, majd ott az akkumulátor ellenőrzés futtatása.

(#52423) WhiteWalker válasza Pyttawrx (#52422) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Nekem marhára nincs ilyen felületem... :W

Most szedtem le a HP oldaláról a HP aszisztenst. Gondolom ez a legfrissebb verzió.

(#52424) Pyttawrx válasza WhiteWalker (#52423) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ez a régebbi.

(#52425) WhiteWalker válasza Pyttawrx (#52424) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Szerencse , hogy a HP oldaláról szedtem le... Azt hittem , hogy ott a legfrissebb leledzik... :U

(#52426) Pyttawrx válasza WhiteWalker (#52425) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

am abba is kell lennie, ha jól tudom a microsoft storebol ingyen reg nélkül kell már leszedni

(#52427) Sanyabá


Sanyabá
senior tag

Következő lenne a kérdésem:
Van egy EliteBook 8540w 15.6 colos gépem és abból át lehet-e tenni SSD-t, és a HDD-t (mert nagyobb és jobb minőségűek) 17.3 colos Probook-ba? A Probook-ban is van az előbb említett dolgokból.
Addig nem akarjuk szétszedni, hogy meg nézzük.
Köszönöm!

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#52428) SeniorTilla válasza Sanyabá (#52427) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Attól függ. A HDD-t biztos, az SSD-t nem biztos. PN alapján nézd meg a neten.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52429) kisskd


kisskd
tag

Sziasztok!
Van tipp arra a felállásra, ha "szeszélyes" a Thunderbolt 3 dock, és nem tudok firmware frissíteni? Vannak ilyen dokkolóink, amire Zbook 15 G3 és Zbook 14u G6 van kötve.
Van amikor minden OK, de általában a 3. (TB-n a 2db DP mellé kötött) monitort nem látja, illetve igen gyakran nem/akadozva mennek a USB-n bekötött dolgok (egér, bill pl.). Kihúzogatás/újraindítgatás után idővel jó lesz, aztán megint nem megy.
BIOS-ok frissek, kábelek gyáriak (de van UGY is, a helyzet változatlan), aktív tápolt USB táp sem segít.
Próbáltam frissíteni a dokkolót, az SP96414 tűnik a legfrissebbnek, ezen szépen végigfutnak a frissítések, kivéve az utolsó, ami elvileg az "Intel Thunderbolt 3 Dock Firmware"-t firssítené a 0.0.3.1.3 verzióról a 27.0.x.x.x-re, de ez mindig hibára fut, akárhogy kombinálom a gépeket/dokkolókat.
Van bevált megoldás a hiba kiküszöbölésére/frissítésre? Elég kellemetlen, hogy itt a 2 gép kifejezetten dokkolósra tervezve, meg egy marék dokkoló, és "hol megy, hol nem", de inkább nem tökéletesen.

(#52430) SeniorTilla válasza kisskd (#52429) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ez elég spéci probléma, én megkérdezném a beszállítót/gyártót erről.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52431) kisskd válasza SeniorTilla (#52430) üzenetére


kisskd
tag

Teszek egy próbát, de kicsit tartok tőle, hogy mivel a dokkolók nem garisak, nem fogunk sok helyre jutni.

(#52432) WhiteWalker válasza Pyttawrx (#52426) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Eskü nem találom... :W Melyik verzió van fent Neked? Linket tudnál küldeni?

(#52433) Pyttawrx válasza WhiteWalker (#52432) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Verzió: 9.7.238.0

(#52434) Sanyabá válasza SeniorTilla (#52428) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Nos , próbáltam utána nézni de gyakorlatiasságom hiányában nem leltem meg.
HP Probook 4720s 17.3 vs. HP EliteBook 8540w 15.6 lenne szó.
Te lehet hogy fejből is tudod, amit én keresgélés után sem leltem meg.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#52435) SeniorTilla válasza Sanyabá (#52434) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ezek már idősebb gépek, ezért kellene megnézni, hogy milyen SSD foglalat van bennük. mSata, vagy ilyesmi. Egyébként az a tuti, ha megnézed. Ezeket még könnyen lehetett szerelni, van szerelőnyílásuk. 1 csavarhúzó kell és pár perc.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52436) Petyás


Petyás
tag

Sziasztok!

Barátnőm laptopján (G7 250) induláskor megjelent egy startup menu:

A HP-s oldalra ránéztem, de ...
Miért történhetett? Merre keresgéljek?
Köszönöm!

(#52437) SeniorTilla válasza Petyás (#52436) üzenetére


SeniorTilla
veterán

ESC-t megnyomtad

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52438) Tim82 válasza Sanyabá (#52434) üzenetére


Tim82
nagyúr

Biztos, hogy mindkettőben 2,5" SATA hely van csak (nincsen mSATA, m.2 SATA vagy más).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#52439) SeniorTilla válasza Tim82 (#52438) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Igaz, most már látom én is, csak nagyon régiek és nem emlékeztem :)

https://support.hp.com/us-en/document/c02030611

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52440) Pyttawrx válasza Petyás (#52436) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Enter leütésre mi történik?
Amúgy így elsőre nem tud bebootolni a háttértárról, ez lehet szoftveres (pl nem sikerült, vagy nem befejezett frissítés miatt, vagy lehet hardveres hiba, azaz HDD/SSD hiba)

(#52441) SeniorTilla válasza Pyttawrx (#52440) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ha háttértár hiba, akkor hibaüzenetet szokott kidobni, nem a startup menüt. Ezt az ESC-re adja ki, most installálok 3 250 G7-est :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52442) Pyttawrx válasza SeniorTilla (#52441) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Rémlett, de lehet rosszul, hogy akkor is csinál lyet, ha nem tud bootolni, és hibaüzenet nélkül, de lehet rosszul emlékszem. Elvlik mi lesz ha jelez a kérdező :)

(#52443) Petyás válasza SeniorTilla (#52441) üzenetére


Petyás
tag

Köszönöm!

(#52444) sssirius válasza kisskd (#52429) üzenetére


sssirius
tag

Ugyan ezzel a problémával küzdök én is (Zbook 14u g6). Én főleg terhelésnél vettem észre, hogy egér megakad, billentyűleütés ismétlődik, usb-s mikrofon recseg (vagy egyáltalán nem megy át semmi). Ha találtok rá magyarázatot én is kíváncsi lennék. Baromi zavaró.

(#52445) kbela365


kbela365
tag

Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata 4K-s kijelzővel rendelkező HP notebookkal? A Spectre x360-amban egy 4K-s kijelző van, amit ha 4K felbontással használok, akkor a teljes alap grafikus megjelenítést használó alkalmazások (pl. passziánsz) esetében is kb. fél perc alatt 60 fok főlé megy a hőmérséklet (CPU és GPU is), bekapcsol a ventillátor és zúg. Zúg és zúg és zúg, egészen addig, amíg be nem zárom az érintett alkalmazásokat és le nem hül a gép.
Ha 1920x1080 felbontásban használom, akkor semmi ilyen nem jelentkezik, szinte soha nem kapcsol be a hűtés.

Lehet, hogy a 4K felbontás ennyire megterheli ezt a gépet (Intel UHD videó van benne, semmi dedikált videókártya), hogy így melegszik?

(#52446) SeniorTilla válasza kbela365 (#52445) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Sok 4k-s spectre-t eladtam már, de ezzel a problémával még nem jelzett vissza senki. Mindenesetre érdekes. Próbáld meg felhívni a supportot, mi lehet az oka.

Contact HP - Phone Assist | HP® Magyarország

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52447) kbela365 válasza SeniorTilla (#52446) üzenetére


kbela365
tag

köszi, teszek egy próbát.

(#52448) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Sziasztok!
Nem tudom találkoztatok-e már iylen problémával...
Adott egy HP Elitebook 8460p laptop... Win10 van rajta jelenleg. Lekapcsolom a gépet, kijelző kikapcsol, majd a CPU venti 100%-on fúj, a hardveres wifi/hangerő szabályzó gombok világítanak...
Vissza kapcsolni vissza lehet. el is kussol a venti, normál folyamat szerint indul is a gép...
HA akkuról kapcsolom le, akkor is csinálja, felnyomja a ventit koppra de kb 3 másodperc után elkussol és leáll a gép...

(#52449) donjohnson válasza bacsis (#52448) üzenetére


donjohnson
addikt

biztos rossz valamilyen energiagazdálkodási driver vagy régi a bios és nem kommunikál megfelelően.
2011-es gépre win7 való szerintem, nem win10.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#52450) bacsis válasza donjohnson (#52449) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Legfrissebb BIOS van a gépen...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.