Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#52951) Pyttawrx válasza VÁMpír (#52950) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Hát karcsú az már. Ssd vagy hdd van benne?

(#52952) VÁMpír válasza Pyttawrx (#52951) üzenetére


VÁMpír
aktív tag

SSD.
Amúgy a többi funkcióban nem lassú. A sok Chrome (vagy Firefox, azt is próbáltam) tab az ami kikészíti egy ideje.
Emlékszem régen az volt a mondás, h "netezés? ahhoz a legratyibb gép is jó"

(#52953) I02S3F válasza VÁMpír (#52952) üzenetére


I02S3F
őstag

Ez a mondás idejét múlt. Bár 8 giga rammal azért nem kellene gondnak lennie. Mik futnak a háttérben?

(#52954) peestike


peestike
senior tag

Új laptopot szeretnénk, ne a legalja kategória legyen.
Erről mik a vélemények? Most egy hp 250 g5 i3 megy akksi nélkül már, 4 giga rammal. (igazából semmi extra elvárás, megbízható legyen, 0 játék és mozgatás, ssd, 15.6, megfelelő mennyiségű ram win 10 alá)

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#52955) I02S3F válasza peestike (#52954) üzenetére


I02S3F
őstag

Ha nem mozgatod, akkor asztali miért nem jó? Teljesítményben többet kapnál kevesebb pénzért!

(#52956) Pano válasza I02S3F (#52955) üzenetére


Pano
addikt

tartósságról nem is beszélve

(#52957) peestike válasza I02S3F (#52955) üzenetére


peestike
senior tag

Nem akarok külön monitort, házat, a laptop egyszerűbb, plusz fogyasztásban sem mindegy, hogy egy laptop megy, vagy egy külön ház fűt procival, videokártyával. Egyébként teljesen igazatok van, tisztában vagyok vele, hogy az asztali jobb lenne, egyszerűbb talán, de most nem játszik.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#52958) I02S3F válasza peestike (#52957) üzenetére


I02S3F
őstag

Ajánlom ezt a topic-ot.

(#52959) Pyttawrx válasza I02S3F (#52953) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

20-30 oldal egyszeri kezelésére…. Erre kevés a 8gb

(#52960) I02S3F válasza Pyttawrx (#52959) üzenetére


I02S3F
őstag

Igen! Egyébként ezt a felhasználói szokást nem értem! Tényleg szükség van egyszerre annyi oldalra? Egyszerűbb lenne ezen változtatni, mint ramot venni a gépbe. Szerintem.

(#52961) Pyttawrx válasza I02S3F (#52960) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

De hidd el h van ilyen. Pl én 2 monitoron vagyok, és kb 10 chrome tab, és a többi. 16gb van. És kb 50-70% a ram kihasználás. Inkább ramot veszek ha kell.

(#52962) I02S3F válasza Pyttawrx (#52961) üzenetére


I02S3F
őstag

Elhiszem! :K

(#52963) SeniorTilla válasza I02S3F (#52960) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Plusz 1. Nekem is átlagos 10-20 ablak van megnyitva, van hogy több is, plusz excel, outlook, stb.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52964) VironB


VironB
csendes tag

Sziasztok!

Problémánk van egy ProoBook 450 G1-el.
Tegnap az történt, hogy bekapcsoltuk a gépet és kb. a rendszer betöltése után "se kép se hang".Gondoltam lemerült az akksi. Ráduktam a töltőre a led világított is sárgán, bekacsoltam úgy jelzi hogy tölt (led sárga, és írja is hogy töltés) de 0%-ról nem mozdul a töltötség.
Márciusban vettük bele ezt az utángyártott akksit, de általában hálózatról van használva.
Annyi, hogy most egy hétig nem volt bekapcsolva(nem is volt hálózatra dugva) és kb olyan 15-17%-on állt mikor elraktuk.

Az akksit leteszteltem azt írta, hogy:- Calibret/Kiégett biztosíték ha jól emlékszem.
Másik töltővel is próbáltam ugyan az a helyzet.
Kérdésem az lenne, lehetséges hogy az akksi adta meg magát ilyen hamar, vagy a gépben romlott el valami?

Köszönöm!

(#52965) Pyttawrx válasza VironB (#52964) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Akksi nélkül megy? Simán előfordulhat egy ut akksinál is.

(#52966) VironB válasza Pyttawrx (#52965) üzenetére


VironB
csendes tag

Igen, megy.

Megpróbáltam az előző akksival ami már "halott" ott nem is ég a led illetve már a bekapcsoláskor egyből bejön a képernyő, hogy cserélni kell az akksit, de ennél semmi ilyen nincs.

Ha az akksi lesz a gond, akkor nem sokat bírt. :((( (elvileg cseregaranciás 1 évig)

(#52967) Kbali válasza VironB (#52966) üzenetére


Kbali
nagyúr

Akkor csere. Mondjuk tizenszázalékos töltöttséggel nem túl jó elrakni a gépet, mégha a lítiumos akksik állásukban keveset is merülnek.

(#52968) Pyttawrx válasza VironB (#52966) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

mi a típusa az ut akksinak? Igen ahogy Kbali is írja, érdemes minél nagyobb százalékos töltöttséggel eltenni, ha jól tudom 80+, ami jó lehet

(#52969) VironB válasza Pyttawrx (#52968) üzenetére


VironB
csendes tag

Általában hálózatról van használva. Az elmúlt hét kivételével szerintem szinte soha nem volt ennyire alacsony töltöttséggel elrakva, vagy legalább is nem ilyen "hosszú" időre(1 hét).
Ebből is tanultam...

Az akksi az ilyen:

(#52970) SeniorTilla válasza VironB (#52964) üzenetére


SeniorTilla
veterán

15-17%-ra töltve nagy hiba volt eltenni az akkut, mert lemehetett mélymerülésbe. Legalább 60%-ra fel kell tölteni.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52971) Pyttawrx válasza VironB (#52969) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akkor csere, gariban. :) Ha sikerül.

[ Szerkesztve ]

(#52972) VironB válasza Pyttawrx (#52971) üzenetére


VironB
csendes tag

Remélem sikerül.

#52967 Kbali, #52970 SeniorTilla
Nem volt tervben a gép mellőzése ennyi ideig.Ezután majd jobban figyelünk rá.

(#52973) s.roland93


s.roland93
csendes tag

Sziasztok! Lenne egy olyan problémám, hogy van egy hp probook 455 g4 és bekapcsoláskor a gombot lenyomva felvillan az összes led és elalszik, aztán mégegyszer meg ledek felvillannak és elindul a gép, ergo kétszer kell megnyomni a bekapcsoló gombot.

Találkozott már valaki ilyennel?
Válaszokat előre is köszönöm :R

(#52974) Pyttawrx válasza VironB (#52972) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

De nem csak az akksit küldö vissza? Hálóról megy a gép nem?

(#52975) Zolinho1026


Zolinho1026
tag

Sziasztok!

Lenne valakinek kölcsönbe/eladni 840 G1-hez való töltője a mai napon Miskolc közelében?
Sajnos otthon hagytam, és reggel kellene munkára a gép.

Loxone and Loxberry superuser

(#52976) SeniorTilla válasza Zolinho1026 (#52975) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Wasquez, szólhattál volna tegnap, vittem volna neked egyet :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52977) Zolinho1026 válasza SeniorTilla (#52976) üzenetére


Zolinho1026
tag

Ma jöttem csak, és BP után jutott eszembe :))

Loxone and Loxberry superuser

(#52978) bzolika10


bzolika10
aktív tag

Sziasztok!
Adot egy HP tpn-c125 laptop egy középső vízszintes csíkkal a kijelzőjén. Már bekapcsoláskor megjelenik, úgyhogy valószínüleg hardveres problémáról lehet szó. Van valakinek valami ötlete, hogy mi okozhatja ezt a hibát?

(#52979) VironB válasza Pyttawrx (#52974) üzenetére


VironB
csendes tag

De igen, csak az akksit küldöm/tem.

A gép mellőzését úgy értettem, hogy nem volt tervben hogy ilyen alacsony akksi százalékkal 1 hétig be sem lesz kapcsolva, mert általában napi használatban van, csak hát most sajnos így jöttek össze a dolgok.

Ma jön meg cseregaranciában az új akksi.

(#52980) Pyttawrx válasza VironB (#52979) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

JAh oké, bocsi csak nekem enm volt egyértelmű, de így ok. :D

(#52981) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Sziasztok.

Egy HP 450 laptopnál melyik program maradt el ,hogy nem ismeri fel a kártyaolvasó a memóriakártyát?

(#52982) SeniorTilla válasza Gedeon31 (#52981) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Jó lenne tudni, hogy melyik G sorozat. De ha beírod, hogy pl. Probook 450 G7 drivers, akkor ki fogja dobni a google.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52983) Gedeon31 válasza SeniorTilla (#52982) üzenetére


Gedeon31
addikt

A G1 sorozat . A kártya jó ,mert a fényképezőben tökéletes

(#52984) FeZ...


FeZ...
aktív tag

Sziasztok !

Hátha tud valaki segíteni, van valamilyen konkrétabb információja. Egy HP Zbook G2-ről van szó. Valahol olvastam, hogy elvileg bele lehet tenni M.2 (vagy talán NVMe, bocsánat, még nem teljesen világos a téma :B ) SSD-t. A kérdésem arra vonatkozna, hogy valaki tudna konkrétumot erről, netalántán konkrét típust is tudna-e ajánlani ? Vagy van-e valami zökkenője a dolognak, ha amúgy működne ? Most is SSD van benne, de persze a HDD helyén, a "kártya" csak pusz tároló lenne.

[ Szerkesztve ]

(#52985) #55525888


#55525888
törölt tag

Urak, új HP 15S gépnél van esetleg valami HP segédprogram, akksi kímélésre/szintentartásra?
98 százalékban töltőre dugva megy asztalon és nem szeretném idő előtt leölni az akksiját, főleg mert bontani kell a cseréjéhez, nem moduláris.
A notebook.hu-s eladó úriember szerint valamelyik konkurens gyártónál már létezik olyan, ami X százalék körül tartja a szintet, a degradálódás minimalizálására.
Vagy nagyon félrebeszélek, és nincs ilyesmi?

(#52986) Süvi válasza #55525888 (#52985) üzenetére


Süvi
őstag

Lenovo Vantage programban van Akkumulátortöltési küszöbérték beállítás:
"Ha a számítógépet elsősorban csatlakoztatott hálózati adapterrel használja, akkumulátorral viszont csak ritkán,akkor meghosszabbíthatja az akkumulátor élettartamát, ha maximális töltési értékként 100%-nál kisebb beállítást használ. Ez azért hasznos, mert a ritkán használt akkumulátorok élettartama hosszabb, ha nem teljesen feltöltve tárolja őket."

(#52987) #55525888 válasza Süvi (#52986) üzenetére


#55525888
törölt tag

Azaz, erről beszélt! Nagyon köszönöm! :R

Már csak meg kell találnom a HP-s megfelelőjét, ha van :)

(#52988) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Szegény laikus testvéremre rásóztak egy HP 250 i3 7020U laptopot, hát lassúcska szegény. Beleraknék neki egy Crucial MX500 SSD-t. Külföldön él, ott a webáruház eladó azt mondta neki, hogy nem biztos, hogy ebben a laptopban működni fog ez az SSD. Nem teljesen értem, hogy miért ne működne, Ti mit gondoltok?

Köszi!

Aquila non captat muscas.

(#52989) #55525888 válasza Hegyirabló (#52988) üzenetére


#55525888
törölt tag

Egy brand gépnél lehet lutri egy hardvercsere, de azért ennek mennie kéne, ha az eredeti gyári cucc helyére megy. Mekkora kapacitású lenne?

(#52990) Hegyirabló válasza #55525888 (#52989) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Szia!

500-as, most terás HDD van neki benne, kihasználva belőle 100GB, ezért gondoltam, hogy az 500-as bőségesen elég, főleg ha a HDD-ből külsőt csinálok neki.

Aquila non captat muscas.

(#52991) Pyttawrx válasza Hegyirabló (#52988) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. De HP 250 ???

Lehet arra gondolt, hogy nincs benne sata hely, vagy előkészítés, csak m.2? :F
Bár ezt a mondatom a lassúcska szavad miatt kizárnám, mert akkor vélhetően HDD van benne. :D
De a lényeg ne vedd meg azt bele, mert ez a típus melegebb, mint a többi, és a laptopba még annyira sincs hűtése.
Vegyél bele WD BLUE 3D vagy Samsung Evo 860 vagy 870 SSD-t 2,5" Sata.

(#52992) #55525888 válasza Hegyirabló (#52990) üzenetére


#55525888
törölt tag

Akkor sima ügynek tűnik. Jól mondja a mester, 500-as WD Blue (3d nandos) vagy Samsung!
Hacsak nem lenne elég egy 250-es :)

(#52993) Hegyirabló válasza Pyttawrx (#52991) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Szia!

Valami rémlik a Crucial melegedéséről, bár nekem is ilyen van, csak terás, nyilván asztali gépben más. De nem a BX500 a melegedős?

Szerk: Köszi mindenki!

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#52994) Pyttawrx válasza Hegyirabló (#52993) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen az még jobban. De erre is volt jelzés laptop esetén.

(#52995) SeniorTilla válasza FeZ... (#52984) üzenetére


SeniorTilla
veterán

m.2 ssd tehető bele

Itt megnézheted, milyen megy benne:

http://h10032.www1.hp.com/ctg/Manual/c04493862

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52996) SeniorTilla válasza #55525888 (#52985) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A BIOS-ban van akku kímélő üzemmód beállítás, pontosan nem emlékszem hol, de biztos megtalálod.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52997) #55525888 válasza SeniorTilla (#52996) üzenetére


#55525888
törölt tag

Köszönöm! Megnézem még egyszer. :R

Magát a BIOS-t egyébként hol lehet update-elni?

Találtam egy HP Support Assistant című programot, mindenféle hasztalan dologgal, de mintha azt írták volna a lapon, hogy a bios frissítést is ez csekkolja, ha van. Tényleg?

-------------------------------------------------------------------

Még valami, ramot vennék. Nem is a mennyiség, hanem az 1 csatornás ram kezelés miatt.
Gondolkodom, hogy 2x16, vagy csak egy 8-ast vegyek a meglévő mellé.
3200mhz, cl22, 1.2v, ilyen sodimm modulok rogyásig vannak a boltokban, de van esetleg preferált gyártó, amelyik nagyszerű termékével esélyesebb, hogy együtt megy a gyári modullal?
Ez a gyári modul, a slot 1 üres.

(#52998) FeZ... válasza SeniorTilla (#52995) üzenetére


FeZ...
aktív tag

Köszönöm szépen, megnézem. :K

(#52999) tototos


tototos
őstag

Sziasztok!

Hp Probook 650 G1-hez rendeltem egy ilyen keretet. [link]
A probléma vele, hogy nem ismeri fel a benne lévő hdd/ssd meghajtót. Kicsit tovább kutatva a dolgot az 1,5gb/s-es hdd-t minden gond nélkül felismeri viszont az ennél gyorsabbakat nem. Ez mitől lehet? Rossz a keret?

Köszönöm

(#53000) SeniorTilla válasza #55525888 (#52997) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Simán a windows update megcsinálja

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.