Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#28001) deathtania válasza Balupapa (#28000) üzenetére


deathtania
senior tag

egy tipp: szerintem próbáld meg formázni az akksit, az hátha segít. (teljesen lemerít, míg kikapcsol, majd feltölt használat közben 100%-ra)

amúgy töltötted vonaton? (egyik ismerős csajnak 2 aksiját vágta haza így a máv, azóta nem meri ott tölteni.)

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#28002) Sanyabá válasza zsolthee (#27997) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Múltkoriban meg azt javasolták hogy a HDD menne a CD helyére, az SSD meg fix lenne. Akkor meg caddy nem is kellene?

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#28003) deathtania válasza Sanyabá (#28002) üzenetére


deathtania
senior tag

caddy nélkül elég nehezen rakod be a CD meghajtó helyére a HDD-t, már a méretbeli különbségek miatt is. :D
de az tény, hogy az ssd inkább natívan csatlakozzon az alaplaphoz, ne holmi caddy-n keresztül, mivel úgy elvileg gyorsabb is lesz. :)

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#28004) Sanyabá válasza deathtania (#28003) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Na jó, most már tényleg nem tudom hogy mi legyen? :O

Lassan felteszem szavazásra a kérdést,hogy hogyan legyen. Amelyikre kapom a legtöbb szavazatot,úgy lesz! :K

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#28005) Biqci válasza sagit (#27991) üzenetére


Biqci
aktív tag

Nekem van, mi lenne a kérdés?

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#28006) Biqci válasza deathtania (#28001) üzenetére


Biqci
aktív tag

Az IC-n kérdeztem meg a multkor a kalauzt, hogy hol van a 220-as csatlakozó(már hozzászoktam, hogy a Lajtán túl alap), erre mondja, hogy sokan beperelték a MÁV-ot, mert tönkrevágta a (szó szerint idézve:"kütyüt") gépüket. Na itt van a magyar valóság.

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#28007) Balupapa válasza deathtania (#28001) üzenetére


Balupapa
senior tag

köszönöm amjd kirpobalom

nem utaztam vonaton :U

_-=*WheelWhores*=-_

(#28008) sagit válasza Biqci (#28005) üzenetére


sagit
addikt

milyen konfigba?

WXGA+ miatt lehet váltok rá

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#28009) Biqci válasza sagit (#28008) üzenetére


Biqci
aktív tag

P8400 proci, 2G ram(egyenlőre), 500hdd, Win7 ultimate 64bit, 1280x800 kijelző

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#28010) Balupapa válasza Biqci (#28009) üzenetére


Balupapa
senior tag

egyenlőre a tortát vágjuk fel.
amit keresel szó azaz egyelőre :R

_-=*WheelWhores*=-_

(#28011) sagit válasza Biqci (#28009) üzenetére


sagit
addikt

vga intel vagy ati?

melegedés és akkuidő? :R

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#28012) Biqci válasza sagit (#28011) üzenetére


Biqci
aktív tag

Vga Intel, melegedés Youtube hd videóknál kb. max. 55-60fok maghőmérséklet, akkuidő kb. 3-3,5 óra 6 cellás akksi, kb. 10% elhasználódás, minden bekapcs ami lehet(megy wifi, bekapcsolva kékfog, full képernyőfény).

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#28013) deathtania válasza Sanyabá (#28004) üzenetére


deathtania
senior tag

neked kell eldöntened. én ilyenkor fel szoktam rajzolni két oszlopot. egyikbe beleírom az új cucc árát, a másikba hogy mennyiért tudnám elpattintani a mostanit+mennyit kellene ráköltenem, hogy olyan legyen, mint amit venni akarok. amelyikből jobban kijövök anyagilag, azt csinálom a végén.
vagy másik eset, ha a pénz nem számít: szintén két oszlop: egyikbe mi van mellette, másikba mi van mellette. amelyikbe többet tudok felírni, azt csinálom a végén. :)

mivel nem tudom, hogy milyen notid van, és milyenre tudnád váltani, így sajnos összegileg nem tudok neked tanácsot adni. DE eddigi tapasztalataim szerint ha eladod a régit, és veszel egy olyat, mint amilyet csináltál volna a régiből az mindig többe kerül, mintha magad felfejlesztenéd a másikat (pl +4 GB ram boltban általába + 8-10k, ha magad megcsinálod 4k). SSDnél ugyanez. és akkor ráadásul ha egy SSD-s notit veszel, akkor abban nincs HDD, csak SSD+optika, így ha nagyobb tárhelyet szeretnél, akkor venned kell egy külső hdd-t, ami mint tudjuk a "mobilitása" miatt sérülékenyebb (leeshet, stb).

ha a mostaniban kicseréled, akkor meg tudod azt csinálni, hogy SSD + caddyben HDD (máris több, azonnal elérhető tárhely) + egy külső házba beleteszed az optikát (gondolom nem használod minden nap), így ha valamikor kell, akkor usb-n tudod csatlakoztatni a géphez.

én a magam részéről a hdd->ssd csere + caddyben hdd + külső boxban optika híve vagyok, így én ezt javaslom neked.

www.brczart.hu

(#28014) _Orbi_


_Orbi_
aktív tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem, amire sehol sem találok választ (talán majd itt valakitől)!

Van nekem egy HP Pavilion G6-1006SH nevezetű masinám, amiben egy p360-as AMD proci van.
Kicsit szűkösnek találom már egy ideje és most eljutottam oda, hogy kellene egy kicsit combositani.
Tehát a kérdés a következő:

Ha beleteszek egy Phenom II N970-es procit ebbe a gépbe, akkor az működni fog? Tudtommal gyárilag is volt ilyen procival, de erre nem esküdnék meg.

Előre is köszi a segitséget! :R :R

(#28015) kutga válasza _Orbi_ (#28014) üzenetére


kutga
nagyúr

Előtte itt érdeklődj mindenképp:

Notebook / laptop alkatrészek cseréje

Let the Zone take me if I am.

(#28016) _Orbi_ válasza kutga (#28015) üzenetére


_Orbi_
aktív tag

Köszi, megkérdezem ott :R

[ Szerkesztve ]

(#28017) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Na semmi fejlemény a notimmal kapcsolatban, és már 4 hét 1 napnál járunk, éljen...;)

(#28018) Pocok256 válasza B-L-A-C-K (#28017) üzenetére


Pocok256
veterán

én már "feszült" lennék a helyedben az tuti.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#28019) B-L-A-C-K válasza Pocok256 (#28018) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Most úgyse tudok mit csinálni, ha hibás alkatrészt kapnak nem tudom hanyagjára állítólag...Azaz ha bemegyek kiverem a dilit mivel lennék előrébb? Semmivel...

(#28020) sagit válasza B-L-A-C-K (#28019) üzenetére


sagit
addikt

rendelj nekik te ebay-ről ;]

viccet félretéve... nem sietik el

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#28021) B-L-A-C-K válasza sagit (#28020) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Inkább adjanak egy zsír új szériát...

(#28022) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Tényleg ha több mint 1 hónapig oda van ilyenkor kitoldódik annyi idővel a garancia is?

(#28023) Sanyabá válasza deathtania (#28013) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Ez a notim: EliteBook 8530p
Intel(R) Core(tm)2 Duo vPro Processor T9600 (6M Cache , 2.8 GHz)
4GB DDR2-800 RAM
15,4" 1680x1050 16:10 tükröződésmentes,matt kijelző
ATI Mobility Radeon HD3650 256Mb GDDR3 (128bit,DirectX v10.1,MXM2)
500 GB Samsung sata 5400
Ez mostan 110-120-at ér, ebbe 128GB SSD+ caddy kb. 30 ezer., tehát lenne 140-150- be a gép.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#28024) Kazimír


Kazimír
őstag

alexan, cigam, machogrande

Köszönöm a driver-segéd tippeket, tanácsokat! :K
Hétvégén próbálkozom majd velük.

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#28025) kutga válasza Sanyabá (#28023) üzenetére


kutga
nagyúr

Nem rossz gép, egy SSD sokat dobna rajta. Én mondjuk 64 gigásat vettem, a W7 meg a programjai azon is kényelmesen elvannak.

Let the Zone take me if I am.

(#28026) BoC1ka válasza Sanyabá (#28023) üzenetére


BoC1ka
senior tag

elnezest az offert de van garancia a gepen? csak nagyon nem ertem a 110-120 h jott ki. inkabb 90 nem? Szerintem mindenkeppen jobban jarsz vele ha ezt fejleszted minthogy uj elitebookot venni..nem dobnak rajta akkora sebessegnovekedest az ujabb proci...ssd vel lehet a legtobbet gyorsitani ugye...

[ Szerkesztve ]

YNWA

(#28027) Sanyabá válasza kutga (#28025) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Köszi, de egy 128GB-os még jobb lenne ,nekem is Win 7 van fent.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#28028) B-L-A-C-K válasza kutga (#28025) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Pont tegnap csináltam egy kis HDD vs SSD tesztet, igaz nem HP gépen, de tényleg sokat dob az mindenen...:)

(#28029) deathtania válasza B-L-A-C-K (#28028) üzenetére


deathtania
senior tag

sőt, a legtöbbet az dobja, még akár régebbi gépeken is simán megéri inkább abba fektetni, mint eladni (haverom centrino-laposa szárnyalni kezdett úgy hogy előtte kb 3 min volt a bekapcsolás, utána 20 sec lett. :)

www.brczart.hu

(#28030) Sanyabá válasza BoC1ka (#28026) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Még van garancia rajta.
115-ért vitték volna. :K + futár . Van aki értékeli ezt a gépet.
Ez az egyik, a másik meg, hogy alatta meg én nem adnám oda.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#28031) machogrande válasza Sanyabá (#28030) üzenetére


machogrande
tag

ezt 115e ft-ért ,az se volt egy hozzáértő...

(#28032) machogrande válasza machogrande (#28031) üzenetére


machogrande
tag

nézd meg ,mit árulok 130e ft-ért :)

(#28033) Sanyabá válasza machogrande (#28031) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Savanyú a szőlő? :D

Oszt mit árulsz, újabb EliteBook-ot?

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#28034) machogrande válasza Sanyabá (#28033) üzenetére


machogrande
tag

sokmindent :C

(#28035) Z86 válasza Sanyabá (#28030) üzenetére


Z86
őstag

Én se adnám olcsóbban, sőt... :)
Túl sokba kerülne egy új elitebook, inkább marad a régi.

(#28036) B-L-A-C-K válasza B-L-A-C-K (#28022) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

:F

(#28037) deathtania válasza B-L-A-C-K (#28036) üzenetére


deathtania
senior tag

barátnőm delljénél ráírták a garancialevélre, hogy mikor vitte be szervízbe, mikor hozta el onnan akkor ráírták azt a dátumot is, és hogy annyival meghosszabbodik a garancia is, és ráírták a garancia új időpontját (azt hiszem, hogy talán 17-18 nappal meghosszabbodott). szerintem a hpnál is valahogy így járnak el.

www.brczart.hu

(#28038) soldi3r válasza deathtania (#28037) üzenetére


soldi3r
veterán

ebben nem lennék biztos :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#28039) cigam válasza soldi3r (#28038) üzenetére


cigam
félisten

Pedig a jelenlegi törvények alapján ez így van.
Amennyiben a jótállásra kötelezett a hibás terméket kijavítja, a jótállás időtartama a Ptk. 308. § (3) bekezdése alapján meghosszabbodik a hiba közlésétől – és nem jelentkezésétől/felfedezésétől - számított annyi idővel, amíg a jogosult a dolgot rendeltetésszerűen nem használhatta. Kiemelt fontossággal bír a felfedezett hiba jótállóval történő közlésének az időpontja, vagyis a jogosultnak a felek együttműködési kötelezettsége alapján igyekeznie kell a bejelentés megtételével.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#28040) deathtania válasza soldi3r (#28038) üzenetére


deathtania
senior tag

black kérdésére senki sem válaszolt, én leírtam az én tapasztalataimat. elvileg így kellene működnie, mivel ebben az időszakban te nem tudod zavartalanul használni, és a gyártónál van a noti. de ha neked több tapasztalatod van a témában, akkor légy oly kedves, és oszd meg velünk. :)

(#28039) cigam: +1 :K

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#28041) zsolthee válasza Sanyabá (#28023) üzenetére


zsolthee
senior tag

Én most vettem a páromnak egy 8530-at, csak épp Centrino CPU-sat.
Holnap lesz benne a 2. 2GB-os modul, de az 64GB-os Samsung SSD-vel már most nagyon gyors.
Nem tudom mire használod, de ha nem játékra kell akkor szinte mindenre tökéletes.

Szerintetek a centrino-s helyett C2D vPro-t be tudok tenni ebbe a gépbe? Ugyan az a foglalat mindkettőnél?

[ Szerkesztve ]

(#28042) deathtania válasza zsolthee (#28041) üzenetére


deathtania
senior tag

centrino szerintem más technológia, és a bios nem kezelné. de cáfoljatok meg nyugodtan...

www.brczart.hu

(#28043) Khaal


Khaal
őstag

Sziasztok, vettem használtan egy 6910p-t, sorozatszám alapján megnéztem, még garanciális, viszont garipapir / számla nincs hozzá. Tud valaki ajánlani olyan hp szervizt ahol nem gond a papírok hiánya és garanciálisan megcsinálnák a gépet?

(#28044) soldi3r válasza deathtania (#28040) üzenetére


soldi3r
veterán

itt is van különbség az elmélet és a gyakorlat között

E30 (oo=[][]=oo)

(#28045) wwhy


wwhy
veterán

Vmilyen linuxot probalt-e mar vki 2530p-n? Kiprobaltam mar vagy 5 disztrit, de egyiket sem taltam nagyon jonak, foleg, h allandoan kek-sarga villogassal mukodik a wifi, igy tenyleg karacsonyfa :U

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#28046) kutga válasza Khaal (#28043) üzenetére


kutga
nagyúr

Szerintem bárhova beviheted, a garanciát a gép alján lévő termékkód és szériaszám alapján ellenőrzik.

Let the Zone take me if I am.

(#28047) BoC1ka válasza Sanyabá (#28030) üzenetére


BoC1ka
senior tag

115 ért személy szerint eladtam volna :) nekem is volt 8530p-m anno...jó gép amúgy...csak hp elkövette a hibát, hogy ddr2 vel szerelte azt a szériát is...most az elődjét hajtom:) és énis gondolkodok egy ssd be..:)

YNWA

(#28048) wwhy válasza kutga (#28046) üzenetére


wwhy
veterán

Sajnos HP esetében nem így működik ... hivatalosan kötik az ebet a garipapírhoz+számlához, de jobb helyeken tudnak emberségesek is lenni (smartservice) :)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#28049) Sanyabá válasza zsolthee (#28041) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Majd nem mindenre használom,csak épp játékra nem.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#28050) kutga válasza wwhy (#28048) üzenetére


kutga
nagyúr

Én egyszer szervizeltettem Albacompnál, igaz garanciális időn túl.

Akkor ezek szerint megvan hova kell menni legközelebb. :P

Let the Zone take me if I am.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.