Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#51001) Kussolj


Kussolj
csendes tag

Sziasztok!
Adott egy Elitebook 830 G6, aminek tudom a serialját, de fizikailag nem férek hozzá. Ki szeretném deríteni, hogy melyik fajta (250-400-1000 nit, 45-72% NTSC, Sure View) kijelző van benne.
A HP PartSurfer ezt állítja róla: PNL,13.3FHD AG UWVA 840 flat Privacy3,IV
Ezt hogyan kéne értelmezni, a Privacy3 a Sure View gen3-ra utalhat, amiből kövektezik, hogy 1000 nit és 72% NTSC?

Más: a 830 G5 létezik 120Hz-es panellal, míg a G6-nál nem látok ilyen opciót. Ennek mi az oka?

(#51002) vtechun


vtechun
veterán

Sziasztok!

Látom pont az a téma, ami engem is aggaszt. Elitebook 8460p-m van. Gyakran és magasan jár a ventije. Seperc alatt 90-98 fokra felmegy a hőmérséklet. Szerintetek mi lehet az oka?

Leszedtem az Intel Extreme Tuning Utility-t, hogy megnézzem miket ír. Rányomva a stress tesztre, az addigi alap 55-60 fokról 2 másodperc alatt felmegy 90 fölé(ja és persze throttlingol is). Kikapcsolva a stress tesztet, ugyanennyi idő alatt lemegy. Szerintetek mi miatt lehet? Gyakorlatilag 2 másodperc alatt el is vezetődik a felesleges hő, meg ugyanolyan gyorsan be is melegszik. Szóval a gyanúm, hogy a heatpipe (hőcső) lenne rossz, nem tűnik igazoltnak. Tiszata a venti is, nemrég volt újrapasztázva is, akkor pár óráig mintha jobb lett volna, de lehet csak placebo érzés volt. Ötlet? Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#51003) SeniorTilla válasza Kussolj (#51001) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Kussolj
csendes tag

ez marha jó :D :D :D

Privacy Screen-est ne vegyél, sokat ront a képminőségen és a fényerőn kikapcsolt állapotban is, bekapcsolva pedig katasztrófa. A sureview rétege mindig ott van a kijelző előtt. Csillog, fakul oldalról, stb-stb. Csak office feladatokra való maximum

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#51004) bigrock


bigrock
addikt

Sziasztok!
Ismerősömnek vagy egy HP Probook 13,3" laptopja, ami nem indul.
Ha kiveszem az akksit és rádugom a tápot, kb. 2-3 mp-ig világít a power LED, de aztán elalszik és nem kapcsol be. A táp leadja a 19,6 V-ot.
Ha az akksit visszateszem, amikor bepattant a helyére, ugyanez a jelenség és szintén nem indul. Ha viszont bent van az akksi és úgy adom rá a tápot, akkor meg sem villan a power LED. Valami ötlet?

(#51005) Farkassacred válasza Farkassacred (#50945) üzenetére


Farkassacred
őstag

Végül akksi és ventilátor csere is lett a dologból énnálam, és szerencsére egy nap alatt el is intézték a cserét, egyedül csak a hétvége miatt kellett várni. Most mintha egy teljesen más laptop lenne a kezemben, "áldom a jó istent". Korrektek voltak nagyon a hp-s kollégák, ilyen jó szervizes tapasztalatom még sosem volt eddig. A csomagolás is atom biztos volt a kiszállításnál. 5/5 pont.
Sok régebbi laptopnál úgy látszik érdemes lehet a ventilátor cserén is elgondolkodni pasztázás mellett. Nálam ez mondjuk pont egy típus hiba valszeg a 2017-es daraboknál ha jól olvastam, tehát ismerős lehetett a szervizesek előtt szerencsére.
Még egyszer köszi a tanácsokat. :R

(#51006) SeniorTilla válasza Farkassacred (#51005) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Prémium gép, prémium szolgáltatásokkal. :) Örülök, hogy sikerült!

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#51007) zolee001


zolee001
őstag

Urak!
Véletlenül nincs valakinek HP Spectre X2 Pro masinája amin fellelhetö az eredeti recovery image (windows 8.1)?
Köszönettel

(#51008) Pyttawrx válasza zolee001 (#51007) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A hp cloud recovery nem játszik? Vagy az csak w7 megvw10?

(#51009) zolee001 válasza Pyttawrx (#51008) üzenetére


zolee001
őstag

Pont ennek a nyomorult tipusnak nincs, a HP hungary adott egy külsö tel számot ahonnan lehet rendelni recoveryt,felhivtam közöltem,hogy a HP irányitott oda és harsán kacaj volt a reakció

(#51010) Pyttawrx válasza zolee001 (#51009) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Annyit még kérdezhetek. Hogy miért kell a 8.1?

(#51011) zolee001 válasza Pyttawrx (#51010) üzenetére


zolee001
őstag

54 db gép,Windows server domain,minden átkozott update után a nyomorék win10 gépek félig müködnek,minden alkalommal domainból ki majd vissza (hivatalos MS workaround)igy ez kissé unalmas már
W7,W8 kliensek évek óta teszik a dolgukat ahogy kell probléma nélkül
Mivel vpn,pki infrastruktura,ipsec,nap,ts gateway+server is van amihez nem árt ha müködik a domain és a group policy igy meguntam
(server 2012 van upgrade server 2016 ra olyan 1.5 milla)

(#51012) Pyttawrx válasza zolee001 (#51011) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Tiszta win 8.1 telepítés? Utána macriummal klón?

(#51013) zolee001 válasza Pyttawrx (#51012) üzenetére


zolee001
őstag

A server automatikusan menti minden kliensét image alapon is,hdd csere esetén automatikusan visszarakja az imaget a WDS server
Macrium home usereknek való
Az origi imagehez én ragaszkodnék,majd felhivom a HP usát,ott kicsit más a ügyfélkezelés,pláne 1000 usd-s gépeknél

(#51014) Pyttawrx válasza zolee001 (#51013) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Okok. :)

(#51015) SeniorTilla válasza zolee001 (#51007) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Az 54 darabból egyről sem lett lementve a recovery amikor még tiszta új volt? Ajjajjjjajjjajj. Mit csinált a T. Rendszergazda Úr (aki akkor kezelte a gépeket)? Kávézott :DD :DD :DD

Ha bármelyik user lementette később is akár (és megengedtétek neki), akkor ott a megoldás ;)

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#51016) zolee001 válasza SeniorTilla (#51015) üzenetére


zolee001
őstag

Most jön a poén
Ezen gépek jelenlegi ára 527.000 ft,ezen darabok a HP!!!! managerinél /üzeletkötöinél voltak és nem annyira régen "jóárasitva" kiszórta HP mint használt gépek. (némelyikben 9!!! üzemóra volt összesen)
Elviekben megszokott dolog,hogy az eredeti háttértárat nem adják használtakhoz (adatvédelem) de mivel ezekben elég macerás lenne a mittom én milyen ssd-t cserélni igy valami full format akármivel gyalulták le (gondolom én)
Mindez az én feltételezésem de a céghez (jelenlegi tulaj) már igy kerültek
A csodás 04 es WU katyvasz 100 % on járatja a gpu-t random modon és használhatatlánná téve az összes ilyen eszközt,ez volt az utolsó szög
A HP hivatalos oldala is sokatmondó ha már nincs Recovery tölük.figyelmeztetnek,hogy az aukciós oldalakon (ebay) figyeljen oda a user,hogy tipusszám alapján vegyen recoveryt (ha talál)
2019 ben járt le róluk a gari,szal nem p1 es akármihez kellene support

(#51017) Farkassacred válasza zolee001 (#51016) üzenetére


Farkassacred
őstag

Ez mikori gép? Beírtam ezt a típust a keresőbe és egy 2013-as lapos fogadott. Ott meg az 500 ezres ár gyanús lenne, de gondolom ez egy újabb tempósabb darab.

[ Szerkesztve ]

(#51018) zolee001 válasza Farkassacred (#51017) üzenetére


zolee001
őstag

https://www.emag.hu/hp-spectre-13-pro-13-3-touch-notebook-angol-dx73rbbbm/pd/DX73RBBBM/?X-Search-Id=aa457ce7ed9e8cc7ba40&X-Product-Id=28009989&X-Search-Page=1&X-Search-Position=0&X-Section=search&X-MB=0&X-Search-Action=view
ilyenek,

(#51019) SeniorTilla válasza zolee001 (#51016) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Használt gépre nincs support, ezt mindenki tudja. Gondolom az áruk sem 527e Ft volt :)

Egyébként nem kell gyári image, a win10 szépen kezeli az összes gépet, a régebbieket is, x360-asokat, speciális cuccokat is. Én feltenném a helyedben az egyikre, ráereszteném az win updatet, esetleg kézzel néhány spec. HP-s programot vagy környezetet, és ha kész, abból installálni a többit.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#51020) SeniorTilla válasza Farkassacred (#51017) üzenetére


SeniorTilla
veterán

tényleg drága volt, én is árultam őket korábban, de nem 2013-as gépek. 2017-18-ban mentek nálam (mondjuk nem 500-ért, hanem 215-250 között...)

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#51021) Farkassacred válasza zolee001 (#51018) üzenetére


Farkassacred
őstag

Szép darab azt meg kell hagynom, bár az ára is húzós azért. Megbízható e vajon ez az emag ilyen téren azt nem tudom, nem biztos hogy megkeresném őket, ha használt terméket keresek épp.
SeniorTilla: Az érintő képernyő nyomhatta meg az árát, jól mutat ezeknél a gépeknél nem vitatom. De én az istenért se akarnám összetapicskolni a kijelzőt, elég a porszemeket letakarítani róla.. :DD

(#51022) Andras67


Andras67
újonc

Sziasztok!
Beárazással kapcsolatban valaki tudna itt segíteni? :F
Lenne egy eladó hp notebookom de nem igazán tudom mennyit érhet és csak egy olyan topicot találtam beárazásra ami már le volt zárva.

(#51023) j.la


j.la
tag

Sziasztok,
Egy ideje fontolgatom a laptopvásárlást, de nem tudok dönteni két széria között. Envy vs. Elitebook. Korábban egy Elitebook 8460p-m volt.

Van valamilyen lényegi különbség a két széria közt? Tudtok ebben segíteni?

Köszi szépen!

(#51024) SeniorTilla válasza j.la (#51023) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Az envy szép és karcsú, az elitebook pedig üzleti

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#51025) j.la válasza SeniorTilla (#51024) üzenetére


j.la
tag

Köszi! Megbízhatóság szempontjából melyiket ajánlanád?Teljesen átlagos használatra lenne. Mik a tapasztalatok?

(#51026) Farkassacred válasza j.la (#51025) üzenetére


Farkassacred
őstag

Nem egy kategória a kettő, ha jól rémlik. Az elite egy lépéssel feljebb áll minőségben (ahogy árban is persze..), de átlagos napi használatra az envy jobb választás lehet. Megbízható mindkét típus, innentől már csak az számít, hogy hol veszed. :K Tavaly engem pont egy media marktban kiállított envy típus vett rá a laptop vásárlásra, szimpatikus kis vasnak tűnt a helyszínen nagyon is.

(#51027) zolee001 válasza Farkassacred (#51021) üzenetére


zolee001
őstag

Passzolom,életemben nem vásároltam a román szutyoktól de magyartól sem,nem tudom,hogy mennyiben alkudott meg a cégvezér a HP val,maga a masina valóban jól teljesit,3 db nak nem volt klavija igy a cégvezér a kezembe nyomta
ujlenyomatok csak sötét képernyönél láthatóak,reklámjában olvastam,hogy vmi taszitó anygaggal van bevonva (azt hittem csak maszlag )
Ellenben az idösebb Sonym ahol nem kell tapicskolni csak a levegöben mutogatni (gesture) az hiányzik

(#51028) malnabokor


malnabokor
senior tag

Sziasztok,
Van egy EliteBook 840 G5-öm (i5-8350) egy HP Ultraslim Dock 2013-as dokkolóban, és jövő héten érkezik egy LG 29WL500-B monitor, ami HDR képes.
A monitoron 2 db HDMI 2.0 bemenet van, az Ultraslim Dockon 2 db Displayport 1.2(?) kimenet (és egy VGA). A laptopon egy HDMI 1.4 (de ehhez nem férek hozzá, ha a dokkolóban van a laptop, mert pont eltakarja).

Szeretném a HDR-t kihasználni, viszont őszintén szólva elvesztem, hogy mi milyen szabvány és hányas verziótól támogatja. Mi lenne a legjobb megoldás, milyen átalakítót, új dokkolót, stb vegyek?

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#51029) apaszka


apaszka
veterán

Sziasztok!
Nálam ez a jelenség! Nulla fél éve

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#51030) Pyttawrx válasza apaszka (#51029) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Csak töltőről használod?

(#51031) apaszka válasza Pyttawrx (#51030) üzenetére


apaszka
veterán

Persze,mert az aksi nulla! Ha berakom elsem indul a laptop vele.
Nem veszi a töltést! Jó egy éve már ,egyik pillanatról a másikra megadta magát!

:W

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#51032) Pyttawrx válasza apaszka (#51031) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akkor mi lett volna a kérdésed?

(#51033) apaszka válasza Pyttawrx (#51032) üzenetére


apaszka
veterán

Mi lehet vele a gond? Havi egyszer lett berakva,és használva pár órát,és 3/4 ig feltöltve,aztán pihi!
Van e értelme valami okos emberrel felújítatni ,vagy megérné e megnézetni ?

(A fogyvédők előtt van amúgy ,de nem bízom benne nagyon!)
Garanciálisan jelezve lett nekik,de húzták az időt aztán meg elutasították a szervizt...)

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#51034) Pyttawrx válasza apaszka (#51033) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Az akksi tönkremehet így is. Viszont ebben az állapotában ki kellene venni a laptopból. Nem célszerű így benne hagyni. Sajnos ez csere. Ha teheted gyárit vegyél. Ha nem hurcolod a noti, úgymond asztaligépként használod, akkor meg nem biztos hogy kell, max ha biost akarsz frissíteni. :)

(#51035) apaszka válasza Pyttawrx (#51034) üzenetére


apaszka
veterán

Köszönöm a tanácsot!
Amúgy nincsen benn ... :R

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#51036) Pyttawrx válasza apaszka (#51035) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szívesen. :)

(#51037) #33889536


#33889536
törölt tag

Sziasztok! Nagyon laikus vagyok... Ezt a notit meg szabad venni? HP PAVILION GAMING 15-DK0013NH (i5-9300H (2,4 GHz, 8 MB), 8 GB DDR4, SSD 512 GB, GTX 1660 Ti 6GB GDDR6). Átlagár 400 000 Ft körül van, Bestbyte akció: 325 000 Ft.

Kb. 15 éve játszottam utoljára :) , anno még a COD1-gyel és a Far Cry 1-gyel, de most kedvet kaptam újra, hogy néha kikapcsolódjak az elmult pár év fps játékaival. Ezen kívül böngészésre, youtubre, filmnézésre használnám a gépet. A válaszokat előre is köszönöm!

(#51038) #33889536


#33889536
törölt tag

Ha valakit zavar, akkor az "elmult" és a "youtubre" miatt elnézést.

(#51039) SeniorTilla válasza #33889536 (#51037) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Megveheted, de ha kicsit hozzáteszel, már oment is vehetsz, ami azért jobb minőség, felső kategória. Sőt, ugyanott van árban, mintha ezt felbővítenéd 16GB-ra, ami azért erősen ajánlott egy gamer gépnél.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#51040) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok,

kb. 2 hónapos HP EliteBook 830 G6 + Win10:

normális jelenség az, hogy kikapcsolva, mindent kihúzva belőle, kb 1-2%-ot merül naponta?

Amit próbáltam:
- minden WakeOnLan dolgot kikapcsoltam, mind BIOS, mind Win10 esetén
- BIOS-ban az energiagazdálkodás 79%-ra tölti az akksit, fast charge kikapcsolva
- legfrissebb BIOS
- Windows alatt hibernálást kikapcsoltam
- ha bedugva van a TypeC-s Dell dokkoló (tudom, még nem jött meg a sajátja..) akkor 1 hétvége alatt 0-ra meríti.

Tudok még valamit tenni, ez ilyen, vagy gari? :)

Előre is köszi,
Attila

(#51041) SeniorTilla válasza KrAt (#51040) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ez nem normális, ha TELJESEN ki van kapcsolva a gép, akkor nem szabad naponta 2%-ot merülnie.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#51042) KrAt válasza SeniorTilla (#51041) üzenetére


KrAt
veterán

Sejtettem.. :(

Miknek milyen beállításokon kéne lennie? Én arra tippelek, hogy nem kikapcsol, hanem vmi S6 (vagymi) state-be megy csak le, és azért a drain.. :(

(#51043) SeniorTilla válasza KrAt (#51042) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ezt passzolom, sztem ha a leállítással állítod le, akkor teljesen ki kellene kapcsolnia. Talán a wake on lan-t és az usb charging-et érdemes még kikapcsolni. De legjobb, ha felhívod a HP supportot, ott biztos tudnak segíteni.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#51044) #33889536


#33889536
törölt tag

Köszönöm a választ! Emag-ról szabad vásárolni? A HP 3 éves garanciája tekintetében van jelentősége, hogy egy román webshopból, vagy egy hazai, üzlettel rendelkező webshopból vásárolok? Én úgy láttam, hogy a Pavilionoknál hozzák/viszik a 3 éven belül. Számlát és garilevelet a románok is adnak.

(#51045) Gergello válasza #33889536 (#51044) üzenetére


Gergello
addikt

Percről-perce rosszabbul hangzik a történet.
Ezt ajánlom helyette.

Magyar számla, magyar gari, magyar eladó.
Fémházas OMEN, nem a műanyag Pavilion.
Pavilionba beraknál még 8 gb ramot majdnem itt lennél árban, cserébe rosszabb gép
külföldi. Billentyűzete magyar egyáltalán vagy csak EU ?

A pavilionban lévő 8 gb (valószínűleg 1x8 single chanel) memória nagy érvágás, azt mindenképp bővíteni kell !

[ Szerkesztve ]

(#51046) sz.j


sz.j
nagyúr

Szevasztok!

Van egy régi HP 250 G3 notim aminek a kijelző színei egészen mások ( sokkal sötétebbek) mint az asztali gépeimen.(nincs vga a notiban)
Kérdésem az lenne, hogy hol lehet a kijelző színeit megváltoztatni, módosítani?

Előre is köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#51047) #33889536 válasza Gergello (#51045) üzenetére


#33889536
törölt tag

Igen, én is éreztem, hogy ez az Emag zsákutca. Bár volt pozitív vásárlásom náluk, de notit nem merek tőlük venni. Nagyon sok negatív véleményt lehet olvasni erről a shopról.

Ez az OMEN viszont tetszik, és a HP Renew programja is megbízhatónak tűnik (az eladó meg végképp :) :) ). Én úgy láttam, hogy ezt a gépet itthon nem forgalmazták, de a hirdetésben magyar bill. szerepel, OEM Win, szóval szerintem mindegy is. Ez az OMEN sokkal jobb ajánlat, mint a Bestbyte PAVILION GAMING 15-DK0013NH notija 325e Ft-ért (csak 8 GB, freeDOS, butább kijelző, igaz 3 év gari).

Átgondolom!

(#51048) j.la válasza Farkassacred (#51026) üzenetére


j.la
tag

Köszi szépen a válaszod! :)

@Seniortilla neked is!

(#51049) ElRamos


ElRamos
tag

Sziasztok!

Az alábbiakban kérném a segítségeteket:

1 hete vásároltam egy HP Probook 650 G2 laptopot a feleségemnek otthoni munkavégzés céljából. A géphez nem volt akkumulátor, azt a mai napon küldte meg az eladó. Beletettem a gépbe, majd bekapcsolás után az akkumulátor töltöttségi szintje 79%-ot mutatott. Rádugtam a gépet a hálózatra, viszont az akkumulátor nemhogy töltődne, folyamatosan csökken a töltöttségi szintje. Elnézést a fogyatékos kérdésért, de mit rontottam el?

Elvileg jól tettem bele a gépbe, mert hálózati csatlakozás nélkül is megy a gép.

Az aksit így tettem bele:

https://www.youtube.com/watch?v=cd7eTLSXgNk

Köszönöm a segítséget!

Üdv: ElRamos

[ Szerkesztve ]

(#51050) SeniorTilla válasza ElRamos (#51049) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Miért nem volt benne az akku eredetileg is? Ez érdekes... mármint hogy külön küldte el. Biztos érted.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.