Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#18002) Magnum_ válasza koshmar (#18000) üzenetére


Magnum_
nagyúr

most épp akkurol vagyok, majd kiírom :DDD

I humbly and respectfully decline™

(#18003) pumukli23 válasza koshmar (#17992) üzenetére


pumukli23
senior tag

Teljesítmény centrikus profil szinte felesleges, ha max teljesítmény kell, akkor azt a kiegyensúlyozottban is el fogja érni. ;)
A telj centrikus többek közt csak annyit csinál, hogy nem engedi levenni a szorzót a procinál, így pl mindig 2,5 GHz-n megy.

(#18004) koshmar válasza pumukli23 (#18003) üzenetére


koshmar
őstag

Ich versteh' dich. :R

Amikor hálózatról megy a gép (99%-ban), nem igazán szokott érdekelni a profil, úgysem merül.
De most levittem kiegyensúlyozottra, ha úgysem használ semmit a telj. centr.

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#18005) Kobe


Kobe
veterán

hali

a minap lattam MM ben egy 13"as gepet de a hulye MMes megnevezes miatt nem derult ki a pontos tipusa
ranezesre aluminium hazas probook eleg karcsu kivitelben. gondoltam 4320s lehet az, de ez keskenyebb volt es nem volt benne optikai meghajto valamint a touchpaden fizikailag is kulonallo gombok voltak, nem a touchpad egy levalasztott resze volt csupan a 2 gomb

nincs valami tippetek melyik gep lehet az?

(#18006) Magnum_ válasza Kobe (#18005) üzenetére


Magnum_
nagyúr

[link]?

ára mi volt?

I humbly and respectfully decline™

(#18007) Z86 válasza Kobe (#18005) üzenetére


Z86
őstag

Vagy talán 5310 vagy 5320, azokban tudtommal nincs ODD.

(#18008) Kobe válasza Magnum_ (#18006) üzenetére


Kobe
veterán

egy envyt azért felismerek :)

mint írtam, probooknak tűnt, fekete szálcsiszolt aluminium ház középen a HP logóval....

170K körül volt, elég régi config (c2duo proci, de MM-nél ez nem meglepő ugye....)

Z86: ott a pont :)

[ Szerkesztve ]

(#18009) domi007 válasza Kobe (#18008) üzenetére


domi007
őstag

Jaja, épp akartam mondani, hogy a ProBook nagyon nem hasonlít egy Envyre :DD

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#18010) koshmar


koshmar
őstag

Aztak*rva...

Az összes ablak ki van nyitva a szobában, és olyan hideg van, hogy a proci 38 fokos... :)

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#18011) domi007 válasza koshmar (#18010) üzenetére


domi007
őstag

:DD :DD :DD :DD :DDD :DDD (IMG:http://www.daintycyclist.com/forums/Smileys/default/laughing-smiley-007.gif)(/IMG)

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#18012) koshmar válasza domi007 (#18011) üzenetére


koshmar
őstag

Örülök, hogy nevethettél. :D

Azóta már kicsit bemelegedett, de a 44 még mindig csak langyoska. :)

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#18013) pumukli23 válasza koshmar (#18010) üzenetére


pumukli23
senior tag

Élet apró örömei :DDD
Dobd be a lapost a táskádba, sétálj vele 2 órát a városban, majd kapcsold be. 20 fokos lesz a procid :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18014) koshmar válasza pumukli23 (#18013) üzenetére


koshmar
őstag

Falun lakom, benézted. :DDD

De itt is hideg van, ámde a levegő sokkal tisztább.
Ne szennyezzük a notebook egészségét. :D

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#18015) SeniorTilla válasza Magnum_ (#18006) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Az envyket nem igazán árulják az itthoni médiamárktokban. ;)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#18016) Gááboor


Gááboor
tag

Sziasztok

Mostanában jelentkezett egy olyan probléma, hogy a töltöttség jelző állandóan 87%- ot mutat. Még akkor is ennyit mutat ha a gép ki volt kapcsolva és a hálózati is töltötte rendesen... és a töltés jelző soha nem kapcsol ki.
Vagyis mintha nem tudná teljesen feltölteni. Máskor még működés alatt is feltöltötte teljesen.
Gyanús, hogy vista frissítések után lett ilyen.. de lehet semmi köze ehhez.

Tapasztaltatok hasonlót? Mi lehet a probléma?

(#18017) domi007 válasza Gááboor (#18016) üzenetére


domi007
őstag

Milyen típusú géped van?

Nézted már alternatív akksi-programmal, mint pl. BatteryBar vagy Everest?

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#18018) pumukli23 válasza Gááboor (#18016) üzenetére


pumukli23
senior tag

Esetleg még megnézheted a hp saját programjával is. ;)
HP Battery Check

[ Szerkesztve ]

(#18019) domi007 válasza pumukli23 (#18018) üzenetére


domi007
őstag

Ezt a progit én nem is ismertem, én is köszönöm, hogy belinkelted :R

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#18020) timurok


timurok
csendes tag

Sziasztok! HP nc6400 laptopom van. Tegnap bekapcsolt, ma már nem. A töltő-laptop csatlakozásnál szag van. Tudni valamit erről a hibáról valamit? Alaplap? Köszönet a válaszokért! T.

(#18021) SeniorTilla válasza Gááboor (#18016) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ez hardverhiba lesz, nem szoftveres sajnos. Akksi döglődik, vagy ritkább esetben táphiba. Javaslom, hogy nézd meg egy másik tápegységgel is.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#18022) SeniorTilla válasza timurok (#18020) üzenetére


SeniorTilla
veterán

alaplapi tápcsatlakozó, vagy rosszabb esetben tápáramkör

Szervizbe kell vinned.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#18023) timurok válasza SeniorTilla (#18022) üzenetére


timurok
csendes tag

Most látom, hogy a kijelző fül bal alsó sarka felpuposodott. Alaplap lesz. Valaki javít ilyet?

(#18024) lacee007


lacee007
csendes tag

üdv mindenkinek!
volna egy olyan problémám, hogy kb egy hete rendszeresen játszik olyat a laptopom, ami egy hp pavilion dv5 1140eh, hogy olyan 50%os töltöttség körül kikapcsol, filmezek a vonaton és off.. ülök órán jegyzetelek és off... mivel a garim lejárt és a laptop nekem sajnos állandó kellék, így nagyon örülnék valami jó tippnek, hogy mi a gond mert nem szívesen fizetnék tízezreket egy szervíznek... más jelenséget nem tapasztalok ilyenkor, próbálom bekapcsolni 3at villog a töltöttség jelző és semmi, bedugom a csatlakozót és akkor már megy tovább mintha semmi sem történt volna. szaga ilyesmi nincs.

:R

velem lehet üzletelni... :)

(#18025) domi007 válasza lacee007 (#18024) üzenetére


domi007
őstag

Zárlatos lett az akksid egyik cellája, a HP Battery Check progi amit itt fentebb linkeltek lehet, hogy kimutatja, de amúgy egy új akksi valszeg megoldaná a gondot.

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#18026) SeniorTilla válasza lacee007 (#18024) üzenetére


SeniorTilla
veterán

akkucsere lesz szerintem is

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#18027) lacee007


lacee007
csendes tag

köszönöm szépen a tippet, a program közölte hogy cserére szorul az akksi, és még azt is betippelte hogy már nem garis... ha netán teljesen véletlenül van itt olyan valaki aki üzletel hp akksival, vagy van egy jó tipje, azt szívesen fogadnám akár privátban... :)
a válaszokért pedig még egyszer hálás köszönetem :R

velem lehet üzletelni... :)

(#18028) pumukli23 válasza lacee007 (#18027) üzenetére


pumukli23
senior tag

A napokban láttam az aprón elitebookokhoz és probookokhoz használt akksikat olcsóért.
Keress rá, nem emlékszem h pavilionhoz volt-e neki.

(#18029) Gááboor


Gááboor
tag

Na de ha nem is bír sokat az aksi azért fel kellene töltenie nem?
akkumulátor ellenőrzés szerint .cserélni kell ---köszi... akkumulátor ellenőrzés hibát észlelt. Ki ad egy jótállási azonosítót, hogy esetleg érvényes lehet a HP jótállás.
De menny az? Egyáltalán akkumulátorra vonatkozik?
Mennyi a jótállás? Márciusban lesz 2 éves.

ok. 90 nap , de nem lehet, hogy garanciális a probléma?

[ Szerkesztve ]

(#18030) pumukli23 válasza Gááboor (#18029) üzenetére


pumukli23
senior tag

Akksira és töltőre 1 évet szoktak adni.
Ha tudod, próbáld ki egy másik töltővel, másik akksival mindenféle kombinációban.
Ha a töltőd feltölt egy másik akksit szépen, akkor tényleg az akksi halt meg, ajánlatos cserélni.

(#18031) Gááboor válasza pumukli23 (#18030) üzenetére


Gááboor
tag

:O köszi. Ezt majd holnap tudom kipróbálni egy másik töltővel.. Az mondjuk rendbe is van ha már nem bír annyit az aksi, de hogy 100%-ra ne töltse fel...hát.. itt valami más hiba is közre játszik. Cella hiba vagy nem tudom... Persze akkor is aksi csere.

[ Szerkesztve ]

(#18032) tupacamaru


tupacamaru
veterán

A DV7-esek a kijelzőjét szét lehet szedni valamilyen módon? Beszállt pár darab porszemcse és ki kellene takarítani. :B

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#18033) pumukli23 válasza tupacamaru (#18032) üzenetére


pumukli23
senior tag

Nem tudom, de szerintem ha szétszeded, csak még több porszemcse lesz benne :U

(#18034) tupacamaru válasza pumukli23 (#18033) üzenetére


tupacamaru
veterán

Megoldottam de nem egyszerű eset, nem is tudtam szétszedni. :( A HP oldalán vannak útmutatók a javításokhoz.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#18035) pumukli23 válasza tupacamaru (#18034) üzenetére


pumukli23
senior tag

Kérlek linkeld be, kíváncsi vagyok rá :) Köszi!

(#18036) Magnum_ válasza tupacamaru (#18034) üzenetére


Magnum_
nagyúr

kijött a por?

I humbly and respectfully decline™

(#18037) Marmonkanna


Marmonkanna
tag

üdv!
életem első laptopját szeretném végre megvenni. majdnem beleszaladtam egy hibás asus-szériába, aztán találtam kb ezt:
http://ipon.hu/webshop/product/_hp_probook_4520s_xx762ea/169786

visszaolvastam 3 hónapnyi kommentet, láttam, hogy elég közkedvelt a 4520s, de azért szívesen hallanék pár aktuális véleményt. pl mennyire szólnak jól a hangszórói (tudom, hogy nem kell sokat várni, de azért tűrhető?), és mennyi az üzemideje az alap akksival? azt hiszem ezt emlegették negatívumként.

(#18038) domi007 válasza Marmonkanna (#18037) üzenetére


domi007
őstag

ProBookkal nem lőhetsz nagyon mellé ;)

Csak a jövőre gondolva:
1. Lépés: KATT a LINK gombra!

2. Lépés: a felugró ablakba illeszd be a linket!

3. Lépés: OK.

4. Lépés átírhatod a LINK nevét, amire akarod a [link] részt írd át bármilyen szóra.

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#18039) Marmonkanna válasza domi007 (#18038) üzenetére


Marmonkanna
tag

komolyan, már a múltkor is percekig kerestem a link gombot, de egyszerűen átsiklottam felette... :W

(#18040) domi007 válasza Marmonkanna (#18039) üzenetére


domi007
őstag

Semmi para nincsen, nekem is időbe telt mire megtaláltam ;) :B :B

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#18041) SeniorTilla válasza tupacamaru (#18034) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Infinity kijelzős a géped, ha jól emlékszem ugye? Sajnos az ezüst dv7 szériánál előfordult már ez a por-berakódás dolog. Sikerült szétszedni?

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#18042) Gááboor válasza lacee007 (#18024) üzenetére


Gááboor
tag

Mint kitapasztaltam nekem is ezt csinálja. Először azt hittem lemerült csak nem vettem észre, de kb 40-50% -nál kikapcsol.
Azért ez vicces, pedig az aksi még bírná több mint 1 órát szal nem használódott el, abban az értelemben. Viszont meghibásodott, és ezek szerinte nem egyedi eset.

Gondolom erre nincs külön garancia. bár 1 év után mire van?

(#18043) adnoctum18


adnoctum18
senior tag

Az ujjlenyomatolvasót nálam néha egyáltalán nem érzékeli hibernálás/sleep mode után...
Ez mitől lehet?

Ha ujra elaltatom, majd felnyitom, akkor rendesen működik. :F

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#18044) pumukli23 válasza adnoctum18 (#18043) üzenetére


pumukli23
senior tag

Igazából bármi lehet :S
A Quick Launch Buttons-t tedd újra, valamint az ujjlenyomat érzékelő driverét.
Mikor felébred a gép, akkor sok mindent kell újra kapcsolnia, kijelző, wifi, bt, stb... Ha jól emlékszem ezekbe részben a QLB is beleszól (de lehet, hogy hülyeségeket beszélek :) )

(#18045) spyduck válasza adnoctum18 (#18043) üzenetére


spyduck
nagyúr

A hibernálás utáni hardverprobléma nagyon gyakori eset nagyon sok gyártó notebookjánál. Annyit tudsz tenni, h mindig a legfrisebb szoftvert rakod fel, a te esetedben a HP Protect Tools frisebb verziója lehet a megoldás.

(#18046) adnoctum18 válasza spyduck (#18045) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Jaja, vágom, hogy ez neuralgikus pont, anno a Lenovonál is az volt.

A HP Support Assistant nem talál semmihez új drivert, ilyenkor minden up2date, vagy keressek rá manuálisan is inkább? (Anno a Lenovos System Update csinálta azt, hogy volt frissebb, de nem ajánlotta fel.)

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#18047) lacy027


lacy027
tag

Sziasztok!

Melyik laptopot válasszam? Nem egészen egyforma a két kategória, de ezeket találtam megfelelőnek. Net + HD filmek nézése a fő felhasználási kategória.

1. Pavilion DV6 3100sh

2.HP ProBook 4320s

Illetve akinek bármelyik van, leírná a tapasztalatait?

(#18048) domi007 válasza adnoctum18 (#18046) üzenetére


domi007
őstag

Általában (nekem) jól működik a Support Assistant, de nem árt, ha a laptopod oldalán (a HP.com-on) csekkolod az érintett program verzióját.

[ Szerkesztve ]

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#18049) domi007 válasza lacy027 (#18047) üzenetére


domi007
őstag

Csak ajánlanám ezt a topikot is: [link]

Amúgy én szerintem egy ProBook mindig erősebb, tartósabb lesz, mint egy consumer szériás gép (pl. dv 6).

[ Szerkesztve ]

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#18050) Z86 válasza adnoctum18 (#18046) üzenetére


Z86
őstag

Nálam is jól végzi a dolgát, a honlapon sem találtam frissebb drivereket.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.