Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#52151) SZIGMA válasza I02S3F (#52147) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Szia!

A 2570p 3. generációs és sajnos igen, a home office kereslet felvitte az árakat, nem is kicsit.

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#52152) I02S3F válasza SZIGMA (#52151) üzenetére


I02S3F
őstag

Köszi a választ!

(#52153) sisi24


sisi24
tag

Üdv. Nem olyan rég vásároltam jó áron egy Hp Proobok 6550b Notebookot, de valamiért nem találok sehol sem hozzá Videókártya Drivert. Amit meg találok az nem jó!
Próbáltam DriverToolkit Programmal, de nem indul el a letőltés.. :U :F

Valaki valami ötlet?

(#52154) Pyttawrx válasza sisi24 (#52153) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Gyártó oldala? Akár a win7-es is jo lehet a win10-hez is. De amugy igen azt nem írtad, hogy milyen az os

(#52155) sisi24 válasza Pyttawrx (#52154) üzenetére


sisi24
tag

Próbáltam de nem engedi a rendszer h feltelepitsem! " A rendszer letiltotta ezt a programot a számitógép védelmébe érdekében."

Próbáltam leállitani a virust keresőt is, de akkor is ezt irja ki ha kikapcsolom.

Ja és igen bocsi a rendszerem Windows 10-es. :U

(#52156) djzolee91 válasza Pyttawrx (#52100) üzenetére


djzolee91
tag

Van olyan márka és típus a 9,5mm-es beépítő keretből laptopba ami ajánlott ide?

(#52157) Hege1234


Hege1234
addikt

Sziasztok!

még régebbről van egy hp 625 laptopom
(ami ismerősnek pont jó lenne netezni, filmezni)

neten nézegetve ha ramot bővítek akkor
10400 204 pin ddr3 1333 és 2gb ami egy slotba mehet
vagy mehet egy slotba 4gb?
2x 4gb-ot tud kezelni?

köszi előre is!

(#52158) dewill79 válasza Hege1234 (#52157) üzenetére


dewill79
tag

Szia!
Mehet bele a 2x 4GB, kezeli.
üdv

(#52159) Hege1234 válasza dewill79 (#52158) üzenetére


Hege1234
addikt

szuper, köszi a gyors választ!

(#52160) djzolee91


djzolee91
tag

Sziasztok!

Egy HP Probook 450 G1-hez keresek beépítő keretet, a cd-s egység helyére tennék egy WD10JFCX vinyót.
A jelenlegi cd-s egység a vastagabb oldalán 1 cm, a véknyabbikon 0,5 cm. Milyen márka és típus ajánlott ide beépítő keretként (amivel pl tapasztalat is van)?

Előre is köszönöm! :)

(#52161) Pyttawrx válasza djzolee91 (#52160) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

szia. inkább azt írd le, hogy milyen típusú odd van benne. :)

(#52162) djzolee91 válasza Pyttawrx (#52161) üzenetére


djzolee91
tag

Egy "HP SU-208cb hpmhf" van benne most.

(#52163) Pyttawrx válasza djzolee91 (#52162) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nah ez egy 9,5mm-es SATA ODD, tehát ilyen OPTI BAY kell neked.
Ez is [link]
vagy ez [link]
de akár ez is jó lehet [link]
Annyi, hogy a laptop ODD előlapját óvatosan szedd le, így azt át tudod tenni a keret előlap helyére, és akkor nem is lesz csúnya. :)

(#52164) djzolee91 válasza Pyttawrx (#52163) üzenetére


djzolee91
tag

Köszönöm szépen!

Ezeket megkerestem utána abban a boltban ahol most egy nagyobb listát állítok össze, és az lenne a kérdésem, hogy az alábbi keretek között mi lehet a különbség, hogy árban ilyen szórásuk van?

Gembird
Micro-Tech
Digitus
LogiLink

(#52165) Pyttawrx válasza djzolee91 (#52164) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Őszintén nem tudom, talán én a gembird és a logilink-et venném, de más kategóriában volt már dolgom ezekkel a márkákkal Opti bay-el nem.

(#52166) sisi24 válasza sisi24 (#52155) üzenetére


sisi24
tag

Hp Proobok 6550b Még mindig nem találtam vga drivert win 10 oprendszerre. Valaki valami ötlet? :U

(#52167) Pyttawrx válasza sisi24 (#52155) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Véletlen nem ezt írja ki?
A rendszergazdi letiltotta .....
Akkor ez a megoldás.

1 windos gomb+ r (futtatás), regedit
2 menj ide:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System
3 EnableLUA értékét írd át 0-ra
4 újraindítás

Mi a vga pontos típusa?

(#52168) sisi24 válasza Pyttawrx (#52167) üzenetére


sisi24
tag

Mindjart ranezek. :) Amugy Amd hd4500

(#52169) Pyttawrx válasza sisi24 (#52168) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Az nem ati még? Az amd gyari oldalrol win 7 driver?

(#52170) sisi24 válasza Pyttawrx (#52169) üzenetére


sisi24
tag

Most próbáltam amit irtál hogy csináljam, és siker.. :R Felengedte felrakni a drivert.

Köszi! :C

(#52171) Pyttawrx válasza sisi24 (#52170) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nah szuper, gratula. :) :C

(#52172) vtechun


vtechun
veterán

Sziasztok! Mennyire normális az, hogy egy ATI kártyás, 2520-as i5 procival szerelt Elitebook 8460 erős professzorterhelés hatására simán felmegy 90 fok fölé, maxon pörgő ventillátorral, nem terhelt videókártyával, szobahőmérsékleten. Arra gondolok, hogy esetleg a heatpipe nem működik megfelelően? Szerintetek?

(#52173) Pyttawrx válasza vtechun (#52172) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Volt-pasztázva, és ha igen, mivel és mikor?

(#52174) SeniorTilla válasza vtechun (#52172) üzenetére


SeniorTilla
veterán

ez teljesen normális

a professzorterhelés miatt fájjon a feje az előadónak :DD :DD :DD

Bocs, nem tudtam kihagyni :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52175) vtechun válasza Pyttawrx (#52173) üzenetére


vtechun
veterán

Volt pasztázva többször is, hétköznapi, noname pasztával. Gyakorlatilag semmit sem változott. Normális lenne, hogy throttlingolásig melegszik?! Nehezen tudom ezt elhinni.

(#52176) Pyttawrx válasza vtechun (#52175) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Hát akkor ne csodálkozz. Thermal grizzly kryonaut, arctic cooling mx-4, vagy noctu nt-h2 használj minimum, ezután írd meg mit tapasztalsz.

(#52177) Pyttawrx válasza SeniorTilla (#52174) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Jahj Tilla :W :D

(#52178) Hencso válasza vtechun (#52175) üzenetére


Hencso
Ármester

+1 az mx4 re! Meg rakj valamit a gép alá ahol szívja a friss levegőt! Nyáron még melegebb lesz a cucod.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#52179) vtechun válasza Hencso (#52178) üzenetére


vtechun
veterán

Dokkolóban van. Ez nagyon hihetetlen számomra, hogy ennyire nem lenne elég bármilyen paszta. 25 éve számítógépezek, sose volt még ilyesmi gondom, ráadásul nem is olyan extrém hőtermelő proci..

(#52180) SeniorTilla válasza vtechun (#52179) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Komolyra fordítva a szót: simán lehet heatpipe öregedés is. Ha maxon megy a hűtés és nem hűti le a procit, ott hőátadási gond van. Ha a paszta jó, a venti jó, nincs elkoszolódva, akkor csak a heatpipe marad. Neten vannak videók, hogy lehet kideríteni. Egy hőérzékelővel meg kell mérni az elejét és a végét, és ha különbség van közte, akkor a cső már nem látja el jól a feladatát.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52181) Pyttawrx válasza vtechun (#52179) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nagyon nem mindegy a paszta, főleg kaptopnál, és egy ilyen kaliberű notinál meg főleg. Terhelés alatt van hogy 15 fok különbség is van. Ha normális paszta után sem javul, akkor ahogy Tilla is írja még a hőcső is lehet rossz

(#52182) Hege1234


Hege1234
addikt

még mindig a hp 625 ram bővítés a gondom...

10400 204 pin ddr3 1333 2gb [kép]
mindenhol 10600 -at találok
10400-at sehol
mi a különbség köztük?

(#52183) Hege1234 válasza Hege1234 (#52182) üzenetére


Hege1234
addikt

tárgytalan újra beírtam azt az sps számot és
több találat is a 10600-at adta
benéztem a 10400-at... :B

(#52184) zala005


zala005
tag

Sziasztok!

A tanácsotokat/véleményeteket szeretném kérni.
A mai nap felnyitottam a laptopomat, és ez a látvány fogadott. (Elengedte a ragasztás a kijelzőt)
[kép]
Mennyire gyakori probléma ez HP laptopoknál? Ez egy HP Gaming Pavilion - 15-cx0000nh.
Semmilyen fizikai behatás nem érte, így kérhetek garanciális javítást?
Illetve ilyenkor minden adatot törölni kell/fognak a háttértárakról?
Továbbá még annyi, hogy volt benne RAM csere bővítés miatt, de az eredeti RAM-omat ajándékba adtam, lehet ebből baj?

Köszönöm előre is!

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#52185) SeniorTilla válasza zala005 (#52184) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Használod lehajtott kijelzővel?

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52186) zala005 válasza SeniorTilla (#52185) üzenetére


zala005
tag

Lehajtva sosem használtam még.

(#52187) SeniorTilla válasza zala005 (#52186) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Akkor simán garanciális, nem hiszem hogy törölni fogják az adatokat, de biztonságosabb, ha csinálsz mentést. Sőt, én nem adnám ki a gépem a kezemből az adataimmal senkinek. Mentés, clean install, szerviz

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52188) zala005 válasza SeniorTilla (#52187) üzenetére


zala005
tag

Köszönöm!

(#52189) vtechun válasza Hencso (#52178) üzenetére


vtechun
veterán

köszi a tanácsot, nem gondoltam volna. Kértem kollégától mx4-et. Az addig 95-98 fokba is belenyaló proci max 75 fokig melegszik ezzel. Nem gondoltam volna..

(#52190) SeniorTilla válasza vtechun (#52189) üzenetére


SeniorTilla
veterán

az komoly !

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52191) Pyttawrx válasza vtechun (#52189) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ugyi, hogy ugyi. Mondtam, hogy ha noname a paszta, akkor ez van. Mennyit számít a jó paszta?! :D

[ Szerkesztve ]

(#52192) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Egy Probook 650 G1 esetében, ha folyamatosan lecsukva akarom tartani, igy gomb nelkul inditanam, akkor nem sok opcióm van nem?

Kb. a villamls hálózatba dugásra indulás az opció nem? Talán még a network kábel bedugásra indítás valami router bedugásával, de ez nem túl praktikus...

Szóval olyan megoldás ezeken nincs, ha nézem, hogy külső billemtyűzet gombra cold bootos indítás nem?

(#52193) donjohnson válasza csubuka (#52192) üzenetére


donjohnson
addikt

vegyél egy hálózati dugalj kapcsolót: [link]
ez nem jó? és akkor az a funkció kell bios-ban, amit említettél.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#52194) SeniorTilla válasza csubuka (#52192) üzenetére


SeniorTilla
veterán

ne használd így a gépet

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52195) csubuka válasza donjohnson (#52193) üzenetére


csubuka
addikt

Köszi, persze az működhet, csak gondoltam megkérdem, hátha van valami megoldás a billentyűs indításra :-) BIOS mod vagy mittudomém :DD

SeniorTilla:

Miért problémás ez a villamos hálózat bekapcsra indulás? Helyhiány miatt rgy íróasztal billentyűzet részében van, a hőmérsékletek abszolút rendben vannak...

Még annyit tehetek max, hogy veszek egy dokkolót hozzá, de a billentyűzet kihúzható tálcát akkor is minden kikapcsoláskor ki kéne húzni...

(#52196) donjohnson válasza csubuka (#52195) üzenetére


donjohnson
addikt

szerintem arra gondolt, hogy lecsukott fedéllel jobban melegszik, de ha azt mondod, hogy rendben vannak a hőmérsékletek, akkor miért ne.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#52197) SeniorTilla válasza csubuka (#52195) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Azért, mert a notikat nem erre tervezték. A rendes használat kinyitott kijelzővel van. Lehajtott használattal ne csodálkozz, ha a kijelző beöregszik, foltos lesz, stb.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52198) csubuka válasza donjohnson (#52196) üzenetére


csubuka
addikt

Köszi a választ!

SeniorTilla:

Köszönöm a választ! Végülis szerintem céges környezetben igen sokan csak a dokkban tartják a gépet, lecsukott állapotban. Én is a céges T580-at az utóbbi időben úgy használom., csak rádugom az USB dokkra és nem nyitom ki. A foltossága meg már jóval korábban jelentkezett, amikor még nem így használtam, gondolom mert ipari hulladék amúgy. Sajnos tényleg.

De köszönöm, ennek tudatában leszek innentől akkor. De sajnos itt a rokonnál nagyon más megoldás nincs, mert asztali ebben a helyzetben ide nem jó, és az egy nagy külső monitor a favorizált példány. A kijelzőért nem olyan nagy kár mert csak 1366*768-as, mezítlábas és ez már a kukáig asztaliként fog menni, ahogy én nézem.

(#52199) Messzilátó


Messzilátó
csendes tag

Sziasztok!
Adott egy HP Envy 15 laptop. Négy év után a beépített aksit cserélnem kellett, mert már annyira felfújódott, hogy nyomta a fém kasznit.
A gondom a következő: az új, utángyártott aksi már két éves gyártású a szoftver szerint és nem tudom 88%-nál jobban feltölteni. 80% alatt nem is töltődik ha ráteszem a töltőjét. Ez mennyire normális egy utángyártott egységnél vagy küldjem vissza és kérjek cserét? Egyébként a gép teljes aksis ideje 6-7 óra a Batterybar alapján.

(#52200) SeniorTilla válasza Messzilátó (#52199) üzenetére


SeniorTilla
veterán

BIOS-ban van battery save beállítás, ott kell keresned a megoldást

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.