Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#30001) Plazmacucci válasza Dell XPS (#30000) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Köszönöm a segítséget!

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#30002) Dell XPS válasza Plazmacucci (#30001) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szívesen! [link] [link]

Üdv, Dell XPS

(#30003) Dell XPS válasza mrcrnl (#29993) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Próbáld meg BIOS alatt tölteni, mert ilyenkor töltésvezérlő szoftverét felülírja az SM vezérlő programja és ilyenkor lehetséges a laptopokban szoftveresen is kalibrálni az akkumulátort (BIOS gyári SW). Jobb lett volna így indítani, mert még itt nem számít az erőforrás ütemezése. Egy próbát megér, hátha....

Üdv, Dell XPS

(#30004) ludla


ludla
őstag

Sziasztok! Kérnék egy kis segítséget, HP G7-2250SH Laptopon a zene lejátszás alatt előfordul pattogós hang, és nem mindig jelentkezik, ez mitől lehet? Driver, vagy az integrált hang kártya kezdi beadni?

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#30005) Zsoti90


Zsoti90
csendes tag

Hali mi a vélemény erről megéri??
HP

(#30006) Pocok256 válasza Zsoti90 (#30005) üzenetére


Pocok256
veterán

Teljesítménye jó lenne de maga a kaszni elég gyatra.
Akkor már inkább ezt.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#30007) albi31 válasza Dell XPS (#29997) üzenetére


albi31
senior tag

Szia!
Tudom,hogy jót akarsz,de erről a "külső monitorra ad képet"sztereotípiáról csak annyit,hogy az alaplapon lévő VGA kibocsájt egy analóg jelet a kimenetek felé és egy digitális jelet az LCD felé,így ebből még nem derül ki semmi.

(#30008) Dell XPS válasza albi31 (#30007) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Értem. Azt viszont Te is beláthatod, hogy egyből nem küldhetem szervízbe, javítóhoz a delikvenst, mielőtt egy pár megszokott megajánlást nem tennék feléjük. Tegnap egy teljesen halott gépet (semmi életjelet nem adott) SM busz reset-el elindítottunk. Amennyiben látom, hogy szükséges, azonnal ajánlom a szakembereket, olcsó beszerzési forrásokat, stb.. :R

Üdv, Dell XPS

(#30009) albi31 válasza Dell XPS (#30008) üzenetére


albi31
senior tag

Szia!

Ne hüléskedj,még véletlenül sem kritizálom a segítségedet,ne hogy félre értsd! :N
Csak el akartam oszlatni egy sztereotípiát! :K

(#30010) szabop27


szabop27
csendes tag

Sziasztok!
Pavilion dv6: terheletlenül 34C° a CPU hőmérséklet, viszont sose kapcsol le a ventilátor, ami eléggé zavar. ( régebben lekapcsolt )
Még garis, mit tehetek vele?

(#30011) germinator66


germinator66
aktív tag

Az elképzelhető, hogy a legújabb HD3000 driver és a Catalyst (AMD 6490M) barátok legyenek?
Merthogy, ha befrissítem a legújabb Intel drivert, akkor az AMD nem hajlandó működni, ha utána reinstallálom az AMD-t, visszapakolja a régi Intel drivert... :(
Esetleg a Catalyst telepíése közben kéne letiltani valamely komponens telepítését?

(#30012) Pocok256 válasza szabop27 (#30010) üzenetére


Pocok256
veterán

Nem frissítettél biost vagy használod véletlen a coolsense cuccot ?

Mindenesetre biosban van egy olyan opcio, hogy fan always on na azt tedd off ra hátha.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#30013) Dell XPS válasza germinator66 (#30011) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Elképzelhető, mert egyre több ilyen esettel találkozok, hallok híreket (még nem tudok hitelt adni neki, de "szállingózik"), szóval küzdenek a "nagyok".

Üdv, Dell XPS

(#30014) Dell XPS válasza germinator66 (#30011) üzenetére


Dell XPS
veterán

Lemaradt: Amikor feltelepült a Catalyst, azután letörlöd, kivétel a videokártya komponensét. Azután mehetne vissza eggyel régebbi Catalyst verzió. Nézd meg így, hátha....

Üdv, Dell XPS

(#30015) #32577792


#32577792
törölt tag

sziasztok

Garanciás kiterjesztéssel kapcsolatban lenne kérdésem:
GI5KHU000F1B ez a Care Pack számom, ez pontosan mit takar? Helyszíni, nem helyszíni, mire vonatkozik?
Köszönöm a segítséget.

(#30016) kofy


kofy
tag

Sziasztok!
Hátha előfordult már valakinél, vagy tud segíteni.
HP dv6-2010eh. Egyik pillanatról másikra elsötétült képernyő, "se kép se hang". OK, újraindítás. Már a BIOS sem töltődik be, képernyő sötét, nem reagál semmi gombra. Venti felpörög, merevlemez kap tápot.
Megpróbáltam akku kivételével, hálózatról elindítani. Megpróbáltam vincsi nélkül elindítani, memóriamodulok nélkül elindítani, ezek kombinációjával elindítani, eredmény ugyanaz, sötét képernyő, még BIOS sem. Nem sípol, nem villog...Próbáltam HDMI-n kivinni TV-re, szintén semmi.
Mire készüljünk, ha elvinnénk szervizbe? Alaplap sanszosan?
Köszönök minden észrevételt, javaslatot.

(#30017) wertigo1984 válasza kofy (#30016) üzenetére


wertigo1984
őstag

Hali!

Nekem HP Compaq 615-ommel is detto ugyanez a problema, ma fwlhivom a hp szervizt, remelhetoleg tobbet tudnak mondani. :O

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#30018) pethYeti válasza kofy (#30016) üzenetére


pethYeti
addikt

Próbálj egy bios resetet. Akksi ki, hálózatról lehúzod, minimum fél percig nyomva tartod a bekapcs gombot, hálózatra vissza aksi nélkül és próba szerencse.

(#30019) Dell XPS válasza kofy (#30016) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Egészen biztos, hogy alaplap problémád van, így készülj!

Üdv, Dell XPS

(#30020) mutyi


mutyi
őstag

A kérdésem az lenne, hogy egy Elitebook 8460p notit lehet-e úgy használni, hogy rádugnám a monitorom, mivel azon használnám akkor rendszeresen plusz hdmi-re menne a tv?
A lényeg hogy ki akarom váltani az asztali gépemet, de nem akarom feladni a kényelmet és nem akarok túlzott kompromisszumokat sem. Tehát meglegyen ugyanaz a kényelem,csak a noti hajtja meg a rendszert.

(#30021) szabop27 válasza Pocok256 (#30012) üzenetére


szabop27
csendes tag

Nem frissítettem biost, a coolsense programot nem használom ,de most megnéztem, és optimális módra van kapcsolva.
Biosba hogy tudok belépni? Del, F2, F12 nem ment. Fn gombot nyomva kell tartani közben?

(#30022) pethYeti válasza szabop27 (#30021) üzenetére


pethYeti
addikt

Esc, és utána asszem írja hogy f10 a bios.

(#30023) germinator66 válasza Dell XPS (#30014) üzenetére


germinator66
aktív tag

Huhhh...Szégyellem, de megmondom őszintén, egyik válaszod sem tiszta... :(

Szóval, a "küzdenek a nagyok" mire vonatkozik?

Másik részben pedig, feltelepítem a Catalystot, majd letörlöm minden komponensét a VGA kivételével, majd vissza egy régebbi??? Ez totál nem világos.:)

Tehát, a kérdés, hogy tudom megoldani, hogy a legújabb Intel HD driver legyen fent, a mellett, hogy az AMD driver is működik (azaz tudom használni/váltani a dGPU-t). A bibi ugye, hogy a HP oldaláról letöltött AMD driver jó csak hozzá, az AMD oldalán nincs hozzá driver.

Ugye, amikor telepítem a Catalystot, akkor felsorol n db komponenst, ami mellett pipa van, azaz ki tudom választani, hogy mit akarok telepíteni. Esetleg itt valamit ki kéne venni, és akkor nem írná felül az újabb Intel drivert? Vagy pedig egyszerűen nem kompatibilis a legújabb Intel driverrel, csak azzal, ami abban a telepítőcsomagban van?

Az nem világos még, hogy mit ír felül az önűllóan telepített Intel driver, ami miatt az AMD onnantól kezdve nem hajlandó működni.

[ Szerkesztve ]

(#30024) KisBundi


KisBundi
őstag

Van vmi mód rá, hogy a HP Compaq 615 laptopnak az órajelét kicsit visszavegyem, mert 2,3 Ghz-en elég hangos a hűtése és ennyire nincs szükség a processzorra? :F

(#30025) mrcrnl válasza Dell XPS (#30003) üzenetére


mrcrnl
tag

Üdv!

BIOS-ban a Startup test állandó futtatásával lemerítettem a 42%-ig feltöltődött akkut. A gép kikapcsolódott, ezután én visszakapcsoltam, BIOS-be beléptem, addig hagytam töltődni, míg világított a sárga led. Miután kialudt, a gépet kikapcsoltam, és hagytam egész éjszakára a töltőn, mert néha pár másodpercre felvillant a sárga töltésjelző. Reggel megnéztem, ugyanúgy 42%-on áll az akku, és nem töltődik. Tehát a mutatvány nem hozott változást. Továbbra is 60-80 perc körül van az akku üzemideje.
A HP Battery Check szerint a Töltéskapacitás: 96%
Sajnos egyenlőre más gépben nem tudom kipróbálni ezt az akkut.

(#30026) germinator66 válasza Panthalassa1 (#29992) üzenetére


germinator66
aktív tag

Esetleg még a HP SoftPaq-ot megpróbálhatod! (bár nem tudom, hogy pavilionok támogatottak-e)

(#30027) NEMO1968 válasza pethYeti (#30018) üzenetére


NEMO1968
őstag

Csak kérdezek.
A BIOS reset nem úgy működik,hogy >töltő kihúz>akksi kivesz>elem kivesz>5-10-20 fene tudja hány percig?
Amit te leírtál,az ha jól tudom csak SM bus reset.

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#30028) pethYeti válasza NEMO1968 (#30027) üzenetére


pethYeti
addikt

Igazad van mert nekem pár hete a bios nem állt vissza a korábbi verzióra amikor ezt csináltam.

Elnézést akkor a félretájokaztatásért.

(#30029) overland


overland
aktív tag

Sziasztok, mik a tapasztalatotok, garanciás külföldi gépeket szervizel a HP Compaq?

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#30030) Tibetan70 válasza overland (#30029) üzenetére


Tibetan70
csendes tag

Igen.

(#30031) NEMO1968 válasza pethYeti (#30028) üzenetére


NEMO1968
őstag

A korábbi verziót hogy érted?
BIOS frissítés után?
Nem is fog visszaállni,az is csak resetelődik.
Ha BIOS-t frissítesz,akkor az előző verziód elvileg megszűnik.
Vannak esetek,mikor vissza lehet tenni a régebbit,de nem ezzel a módszerrel.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#30032) pethYeti válasza NEMO1968 (#30031) üzenetére


pethYeti
addikt

Volt szervízben a gépem és akkor régebbi biossal kaptam vissza de alaplapot nem cseréltek, ezért gondoltam hogy valahogyan visszaállították a régebbit, ebből következtettem arra hogy esetleg a bios reset az visszaállítja a gyárit.

(#30033) Sanyabá


Sanyabá
senior tag

Elitebook 8530p-szeretnék SSD rakni, ill. az optikai meghajtó helyére be tenni a HDD-t.
Csak nem találom azt a videót,melyben ezt tüzetesen be mutatják. Erre valaki egy Help-et?

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#30034) overland válasza Tibetan70 (#30030) üzenetére


overland
aktív tag

Köszi, ha Európán kívüli akkor is?
száma alapján vagy számla is kell?
ha nincs számla akkor is meg lehet tudni a pontos gari időt?

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#30035) wertigo1984 válasza Dell XPS (#30019) üzenetére


wertigo1984
őstag

Hívtam a HP szervizet, de nem vették fel, többször is. :((( Holnap ismét megpróbálom.

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#30036) Tibetan70 válasza overland (#30034) üzenetére


Tibetan70
csendes tag

Nos, szerintem hívd fela HP itthoni ügyfélszolgálatát... 06 40 200 629
Én Németországban vettem tavaly, mikor idén felhívtam a magyar supportot a készülék sorozatszáma és típusa után már mondták is a nevem, telefonszámom, emailcímem, stb. Ráadásul ha garis gondod van futár viszi-hozza a gépet a cég költségén. Tetszett. Mások is csinálhatnák ezt így.
Ja, és a számlán kívül semmit sem kaptam, garipapírt pláne nem... :)

(#30037) KisBundi válasza Tibetan70 (#30036) üzenetére


KisBundi
őstag

Nálam az Acer is ezt csinálta! Felhívtam őket és másnap vitte is a futár, majd kb 7 hét múlva hozta vissza. :)

(#30038) Drughi válasza KisBundi (#30037) üzenetére


Drughi
addikt

Megjárta Brüno-t? :((

(#30039) KisBundi válasza Drughi (#30038) üzenetére


KisBundi
őstag

Igen, 1 hét alatt és tökéletesen, sértetlenül hozták vissza. :K

(#30040) Drughi válasza KisBundi (#30039) üzenetére


Drughi
addikt

Pedig csupa rosszat hallani róluk...

Nekem a HP pavilionnál egy akku csere 6 hét volt, probooknál egy hdd csere 10nap, míg egy sony vaionál a hdd csere 25perc, mert nem találták a raktárba a csere hdd-t :DD

(#30041) KisBundi válasza Drughi (#30040) üzenetére


KisBundi
őstag

Nekem 2x volt már és 7-9 nap alatt letudták, persze 2 különböző gépről van szó! :)

(#30042) cellpeti


cellpeti
veterán

üdv

nc6220asra kellene nekem W8 alá ethernet driver, létezik hozzá?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#30043) overland


overland
aktív tag

köszönöm!

HP 630 vagy 635 alsó burkolatra ötlet?

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#30044) Attila2003


Attila2003
tag

Hali! Kis segítség kellene, mert megakadtam egy SSD beépítésénél. Adott egy HP Pavilion DV7 laptop, ami 2 drb. hdd hellyel rendelkezik. Gondolom valami e-sata - sata kábelekkel csatlakozik az első hardhoz, meg az optikai meghajtóhoz. Namármost van egy üres e-sata port, egy üres hdd hely, de kábel hogy beépítsem az SSD-t, az nincs. Hol lehetne kapni olyan kábelt, vagy milyen más megoldás lenne?

(#30047) NEMO1968 válasza Attila2003 (#30044) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Lehet hogy ez kell Neked?
Azért kérdezz rá a pontos típus alapján.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#30048) LacBp


LacBp
tag

Sziasztok! Van nálam egy HP mini , úgy néz ki, hogy gpu hibás. Az a kérdésem,hogyha kap egy mini pcie vga kártyát, akkor elképzelhető hogy működni fog?

vagy ilyen kártyát csak arany árban kapni, s nem éri meg?!

köszi!

(#30049) Szlovi válasza LacBp (#30048) üzenetére


Szlovi
aktív tag

Biztos,hogy nem olcsó ... Amazonon 50 dodó ... kérdés,hogy itthon beszerezhető-e :U

(#30050) LacBp válasza Szlovi (#30049) üzenetére


LacBp
tag

nekem egy dv5 _öm van, azt hittem abban is ilyen a kiegészítő kártya. de első nekifotásra nem találtam meg benne .. ha egyáltalán van ;)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.