Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#52851) Krisztian89


Krisztian89
friss újonc

Sziasztok! Vettem nemrég egy HP Pavilion G7 2246eg notebookot. Gondoltam játszok vele ha másnem egy CS 1.6 el fog futni rajta.
Jelzem kb 10 15 évvel ezelőtt egy 2.4 Ghz es Amd Sempron Procival ellátott 9600 Se videokarival épített akkori gépem tökéletesen elvitt akármit. Ez valahogy nem akarja. Aki nem ismerné

Proci Amd A6-4400M
Ram 4 GB DDR3
Videokártya :AMD Radeon HD 7520G
Vinnyó 500 Gb sata 5400 RPM
OS Linux Mint

Létezik hogy nem fut el rajta a játék. Vagyis el fut, de annyira szaggat, hogy nem lehet vele játszani.
Esetleg tudok vele valamit kezdeni , vagy adjam ajándékba valakinek ? A linux azért van rajta, mert windowsal vettem, de ott a bootidő is valami horror volt. Bocs skacok de én nem értek hozzá, remélem valaki tud segíteni 😅

[ Szerkesztve ]

(#52852) Pyttawrx válasza Krisztian89 (#52851) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Simán el tudom képzelni, hogy a HDD a bűnös, hiszen alapból 4gb ram HDD a Win10-hez kevés. Így látatlanban innen indulnék: ssd-t tennék bele.

(#52853) Pano válasza Krisztian89 (#52851) üzenetére


Pano
addikt

Olyan laptop esetén, amiben dVGA-van és linux, gyakran megesik, hogy utólag még reszelni kell a driverrel, hogy rendesen működjön a grafikus meghajtás. Nézz be a linux kezdő topikba, ott biztos tudnak majd segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#52854) akaido


akaido
addikt

Üdv!
A G1 topikban nem kaptam választ, így itt kérdezem:
Egy HP EliteBook G4 Bootoláskor a Protected by HP Sure Start felirattal jelentkezik, ezen felül a BIOS-a admin pwd védett, így nem lehet az esetleges átkonfigurálást elvégezni. A volt tulaj nem tudott arról, hogy ez jelszóvédett lett volna. :F
1. Működhet-é az alaplapi gomb elem eltáv?
2. A HPBR-es BOOT USB vagy SSD módszer használhat?
3. HP Ügyfélszolgálat segíthet smc.bin módszerrel?
Előre is köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#52855) SeniorTilla válasza akaido (#52854) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A volt tulaj nem tudott arról, hogy ez jelszóvédett lett volna.

Ez nettó hazugság a részéről, vagy lopta.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52856) Pyttawrx válasza akaido (#52854) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Dehogynem tudott....
1. Bios elemes módszer nem segít
2. az sem
3. régen segített igen, ma márnem minden gépnél segít, plusz számlával kell igazolni számlával, hogy a tied, vagy adásvételivel.

(#52857) akaido


akaido
addikt

Köszöntem a válaszokat. :R

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#52858) -Fly- válasza zolokas (#52673) üzenetére


-Fly-
tag

Jelszónak írd be: Toursour (vagy TourSour)...

(#52859) akaido válasza Pyttawrx (#52856) üzenetére


akaido
addikt

és SeniorTilla
Sajnos továbbra sem tudok a BIOS konfigba jutni. A HP EliteBook 840 G4 bootoláskor a Protected by HP Sure Start felirattal jelentkezik, ezen felül a BIOS-a admin pwd védett, így nem lehet az esetleges átkonfigurálást elvégezni. Létezik BIOS pwd feloldás, mert a volt tulaj nem tud_akar segíteni...

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#52860) Kbali válasza akaido (#52859) üzenetére


Kbali
nagyúr

Számlával, adásvételivel irány a hivatalos HP képviselet.

(#52861) Pyttawrx válasza akaido (#52859) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Amit írtam korábban.. :)

(#52862) akaido válasza Kbali (#52860) üzenetére


akaido
addikt

és Pyttawrx
Adásvételi szerintem nem probléma, számláról nem tudok, "second hand" lett véve. Ezen háttérrel is fordulatok a HP-hez?

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#52863) Pyttawrx válasza akaido (#52862) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen elég asz adás-vételi is. Én is így oldattam fel felül egy 430 g2 lapot... :) Mára több terméknél ez már megszünt, de mindenképp adás-vételivel indulj el.

(#52864) SeniorTilla válasza akaido (#52862) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Legjobb, ha visszaadod az eladónak és visszakéred a pénzt. Ez valami kastás cucc, én nem tartanám meg

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52865) akaido válasza Pyttawrx (#52863) üzenetére


akaido
addikt

és SeniorTilla:
Nem az enyém a gép, csak segítenék ha tudnék, de köszönök mindent. :R
HP BIOS pwd védelem kiiktatást -mazzif féle módszerrel- már kénytelen-kelletlen alkalmaztam már, de ez régebbi elitebookok és probookoknál működik, most találtam infót róla.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#52866) Süvi


Süvi
őstag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Munkahelyen lenne lehetőség gépbeszerzésre.
A kollégák 2 féle 2in1-es gépet jelöltek meg, ami megfelelne az igényeknek (olyat kell, ami tartós is, mert kb. 6-7 év múlva lesz a következő beszerzés):
1, HP Spectre x360 13-aw2004nh 11.gen Intel 16-512
2, HP EliteBook x360 1040 G7/8 10-11.gen intel 16-512

Az igénylés leadása után az a válasz érkezett, hogy nem lehet ezeket, mert a DKÜ-n vannak olyan gépek, amik pont ilyen jók, pl.
ASUS VivoBook Flip TP412FA (8.generáció I5!!!),
Lenovo ThinkPad L13 Yoga G2 (13" a 14" Elitebook helyett),
HP ProBook x360 435 G8 (13" a 14" Elitebook helyett)

Én pontosan tudom, hogy ezek nem olyan jók (Yoga370-es gép esetén pl. 50 360fokos hajtás után repedések jelentek meg a gépházon a zsanérok mellett).

Tudnátok segíteni olyan dolgokkal, amivel lehetne logikusan érvelni a fenti két gép mellett?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#52867) zolee001 válasza Süvi (#52866) üzenetére


zolee001
őstag

Az áruk nem éppen szól a 2 gép mellett,6-7 évre tervezni hülyeség,max 3-4

(#52868) Süvi válasza zolee001 (#52867) üzenetére


Süvi
őstag

Igen, a 3-4 év lenne az ideális, de nem tudunk mit csinálni, ha 6-7 évente van beszerzés, így sajnos annyi időre kell. A Yogától alig drágábbak.
Bírnia kell a napi 8-12 órás munkát (hétvégén is), sok hordozást, sűrű széthajtogatást, stb.

[ Szerkesztve ]

(#52869) SeniorTilla válasza Süvi (#52868) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A Vivobookot felejtsd el, olcsó kommersz kategória. A Probook középkategóriás irodai modell, alacsonyabb kategória mint a spectre vagy elitebook. Nem értem, miért venne valaki ilyet, ha megveheti a felső kategóirás modelleket is.

A Spectre teljes fém házas masszív gép, az Elitebook már nem teljesen fém. Én megmondom őszintén, ha választanom kellene, Spectre-t vennék, nem Elitebookot. Az elitebook mellett a billentyűzet szól, ha ezen még a hagyományos kiosztás van, tehát í balra lent, nem jobbra. A Spectre-n jobb oldalt van.

A Thinkpad nehezebb, bumszlibb, vastagabb gép, de strapabíróságban ott van a toppon. Ha nem számít a design, akkor a Yoga is ott van a mezőnyben simán.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52870) Süvi válasza SeniorTilla (#52869) üzenetére


Süvi
őstag

Azért mondták a három másik gépet, mert azok vannak a DKÜ portálon és igazából onnan kellene választani (hiába drágább onnan a gyengébb gép :( )
A Yoga és a Spectre sajnos csak 13", azért nézte a kolléga az Elitebookot.
(Az ideális a Spectre 13,5 (14)-es lenne, csak abból nem nagyon láttam magyar billentyűzetest )

(#52871) Pyttawrx válasza Süvi (#52870) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Jó minőségű matrica pár ezer ft.

(#52872) Süvi válasza Pyttawrx (#52871) üzenetére


Süvi
őstag

(Ha nekem lenne, akkor megoldanám -bár ahogyan láttam ezekre a szürke Spectre billentyűkre világítósban drágább lenne azért-, de a kollégák csak azt látják, hogy nincs egy 700.000 Ft-os gépen meg minden billentyű)

(#52873) SeniorTilla válasza Pyttawrx (#52871) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Á, úgy nem megy a világítás. Egy ilyen gépen ez nem megoldás.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52874) Pyttawrx válasza SeniorTilla (#52873) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Hiába világítós a bill, ha sokan nem használják, de vannak már olyan matricák is ha jól tudom, aminél ez sem okoz gondot. :)

(#52875) Süvi


Süvi
őstag

Van esetleg ezen HP 2in1 gépeknek vagy a tollaknak olyan specialitása, amely más eszközöknek nincs?

(#52876) SeniorTilla válasza Süvi (#52875) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ezt nem tudom pontosan hogy érted, de az Envy pl. tudja a fizikailag lekapcsolható webkamerát. Mit agyalnak ezen ennyit? Azt mondtad, hogy lebeszélted őket az x360-ról. Amúgy semmi értelme, hacsaknem tabletezni is akar rajta. Ágyban fekve nagyon hasznos, prezentálásnál is, egyébként semmi szükség rá. Notebooknak kicsi, tabletnek túl nagy. Ezért van nekünk külön notebook és tablet, mert másra használjuk, más célra kell, más gép kell rá. A 2-in-1 gépek sok éve nagyon népszerűek, de amikor megkérdezem a tulajt a köv. gép vásárlásánál, hogy használta-e az x360 funkciót, a legtöbben nemet mondanak. Az tetszik nekik, hogy marha jól néz ki a cucc, és a yutubot tudják a haverokkal az asztalra állított gépről nézni. Egy frankó kis ultrabook sokkal jobb. De mondjuk ez az árszegmens ahol ti nézelődtök, ez erősen a belépő szint, én most komolyabb gépekről beszélek.

Nem lehet könnyű dolgod :) főleg ennyi büdzsével. Mutass nekik 1-2 árukereső oldalt, vagy küldd el a médiába, hogy nézzék meg mit kapni mennyiért.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52877) Süvi válasza SeniorTilla (#52876) üzenetére


Süvi
őstag

Oktatáshoz azért nagyon jó az érintőképernyős normál és hibrid oktatásnál egyaránt. Én már szinte sose írtam táblára COVID előtt se jelenléti óra esetében sem. Mindent Ipadre vagy a Yogára és kivetítem. Amellett hogy egy csomó krétaportól is mentesítsem a tüdőmet, a hallgatók is jobban szeretik.

(#52878) SeniorTilla válasza Süvi (#52877) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Akkor miért nem kell az x360? Nem igazán értem. A leendő tulaj is oktató?

Amúgy az interaktív táblák már jó régen megvannak az osztálytermekben. Egy kis érintőkijelzőn rajzolgatni nem ugyanaz, mint egy rendes méretű táblán.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52879) Süvi válasza SeniorTilla (#52878) üzenetére


Süvi
őstag

Szerintem nem lett kizárva, elnézést, ha esetleg valahol félreérthetően fogalmaztam.
Nálunk a több mint száz terem, több tucat előadó közül nem nagyon van interaktív tábla -egy 400 fő előadóban nem is látnák annyira a hallgatók- meg a Teams, Zoom-os / hibrid oktatásnál is jobb, ha a laptopra írnak, mert az mehet ki a projektorra és a világhálóra is egyszerre :)

(#52880) Geri89


Geri89
aktív tag

Sziasztok! Adott egy másfél éves (de nem garanciális!) HP Pavilion 15-cw1224ng. Ha a táp csatlakoztatva van a géphez, akkor nagyon lelassul, a csatlakozó melletti led narancssárgán világít (normál esetben fehéren szokott), illetve az akkumulátor sem töltődik. (az akku most még kb 65%-ig van). Az akkut kiszereltem, így tápról tökéletesen működik. Szerintetek mivel lehet gond? Akksi? vagy esetleg valami töltés vezérlés? Próbáljam lemeríteni az akksit, hátha utána rendbe jön, és feltölti? Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#52881) SeniorTilla válasza Geri89 (#52880) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Vagy a táp rossz/kevés a gépnek, vagy alaplap gond. Volt ilyen gép, vadi új volt és azt csinálta, hogy tápról a proci alig ment a leg-leg alapjárat frekin, akkuról viszont rendben volt. Töltötte rendesen az akkut, de tápról (bármilyen nagy teljesítményűről) a gép tetűlassú lett. Alaplapcsere lett a vége.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52882) SeniorTilla válasza Süvi (#52879) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Az interaktív tábla is egy projektorral van megvetítve, és ugyanúgy mehet ki a cucc a világhálóra, mint bármilyen más IT eszközről, hiszen egy PC adja a képet. :)

Na mindegy, itt elbeszélünk egymás mellett, ez már nem a probléma lényegi része, hagyjuk is.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52883) Süvi válasza SeniorTilla (#52882) üzenetére


Süvi
őstag

Köszönöm azért, hogy foglalkoztál a kérdéssel, próbáltál segíteni, majd beszámolok a fejleményekről!

(#52884) mazza


mazza
tag

Sziasztok!
Egy HP Probook 450 G2-ben szeretném kicserélni a jelenlegi 2,4Ghz wi-fi kártyát, erre
viszont nekem csak egy vezeték van gépben, a main, míg az 5Ghz kártyán ott az aux csatlakozó is. Jól gondolom, hogy ez így nem lesz jó?

(#52885) ZavaBalazs


ZavaBalazs
őstag

sziasztok!

adott egy hp zbook G7, két USB-C dokk (1, 2), valamint 3 géphez/dokkhoz is jó táp (150W, 120W, 90W). jelenleg a dokkoló mellé be kell dugni külön egy tápot is, hogy kapjon töltést (ez nem lep meg, az ehhez való dokkoló is egy C+táp kombó csatlakozóval rendelkezik), viszont korábban sikerült csak a G5 dokkról a 120 vagy a 150-es táppal működtetni, csak ez (gyanúsan a céges windows telepítése óta) már nem működik. van erre valami BIOS/vezérlőpultos beállítás, amivel ezt vissza lehetne hozni? szeretnék lassan felkészülni az otthon/iroda kétlaki életre, de nem akarom az egyik töltőt folyamatosan kibányászni (meg amúgy is, ha egy zsinórral megoldható, minek oldjam meg kettővel...)

válaszokat előre is köszi!

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#52886) SeniorTilla válasza ZavaBalazs (#52885) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Kicsit zavaros amit írsz, de én azt mondom, hogy ha kell még egy táp az irodába, akkor ne azon a pár tízezren múljon a dolog, inkább vegyél oda is egyet/kettőt/hármat.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52887) ZavaBalazs válasza SeniorTilla (#52886) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

tényleg katyvaszra sikerült :) próbálom újra.
van 2 dokk, 3 táp, korábban ment 1 táp + 1 dokk felállásban, jelenleg (céges win óta?*) csak 2 táp + 1 dokk setuppal megy. ha korábban ment, most is kéne, tudnia, csak gondolom valami beállítás (BIOS? vezérlőpult?) vagy driver hiányzik, a kérdés az, hogy pontosan mi.
ideálisan lenne itthon és a munkahelyen is 1 dokk 1 táp (a harmadik meg jó utazósnak).

B tervnek nyilván ott van a +2 töltő rendelése, de ez egyrészt a céges rendszer miatt 3-4 hónap, másrészt ha a hardver tudja eggyel is, akkor ez csak egy kiló fölösleges elektronikus hulladék.

*kis extra adalék, pl a céges win előtt az universal dokk probléma nélkül vitte a monitorokat, céges win után nem, kellett hozzá temp admin + displaylink driver. simán lehet, hogy hasonló módon csak a "C dokkon jöjjön a kakaó is" driver hiányzik a képletből, már ha van ilyen.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#52888) SeniorTilla válasza ZavaBalazs (#52887) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Igen lehet, én megkérdezném a rendszergazdát erről. Gondolom te nem tudsz akármit telepíteni.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52889) wwhy


wwhy
veterán

Ugyan nem notebook, de hátha van hápé szaki, aki tudna segíteni: Elitedesk 800 G5 kicsi asztali mindenes ma reggel nem hajlandó elindulni, felpörög a venti maxra, aztán le is áll azonnal. 3 piros 4 fehér bíp LED. Ahogy lenni szokott. tegnap még tökéletesen tette a dolgát :(
természetesen ma/már 1000el kellene dolgozni, és nem és nem indul :(((

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#52890) Pyttawrx válasza wwhy (#52889) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Első körben a ramokat venném ki meg vissza. [link]
de valóban topikot tévesztettél :)

[ Szerkesztve ]

(#52891) wwhy válasza Pyttawrx (#52890) üzenetére


wwhy
veterán

Természetesen "kibeleztem", a CPU kivételével.
RAM-ok, SSD, alaplapi elem, de nem indul. Valamikor volt még volt egy ilyen figruája, akkor azt írta, ha nem tévedek, hogy power fan not detected, de aztán XX-edik indításra beröffent. Most bármit veszek ki belőle, ugyanezt a hibakódsort villogtatja.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#52892) Pyttawrx válasza wwhy (#52891) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

The red light blinks three times, and then four, short white light blinks
This condition indicates a potential power system failure.
Reduce to minimum configuration (CPU, System board, PSU, 1 DIMM of memory), and then isolate the failed component.
Reduce further if issue persists.
Test your system with a known good PSU.
Contact HP Customer Support for further assistance to replace the component, system board, processor (CPU), or PSU if the issue persists.

táp hiba lesz, bocsi az előbb benéztem.

(#52893) dewill79 válasza wwhy (#52891) üzenetére


dewill79
tag

Szia!
Venti felpörög, mikor elindítod?
Szerintem jó helyen tapogatózol. de lehet táp hiba is. :U

(#52894) wwhy válasza dewill79 (#52893) üzenetére


wwhy
veterán

Igen, felpörög maxra, utána leáll, és jön a bípbípbípbíp :((( Az alaplapon van egy kis zöld led, az világít, és a venti is felpörög, tehát kap áramot.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#52895) Pyttawrx válasza wwhy (#52894) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

The red light blinks three times, and then four, short white light blinks
This condition indicates a potential power system failure.

(#52896) SeniorTilla válasza wwhy (#52894) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nekem volt ilyen egy desk-kel, ott nagyobb teljesítményű táp kellett, azzal ment rendesen. A kisebbel nem indult el, ugyanezt csinálta mint neked.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52897) wwhy válasza SeniorTilla (#52896) üzenetére


wwhy
veterán

65W-os gyári, ezzel megy kb. 1,5 éve. Kiszívta a covid a wattokat? :) Estére szerzek egy univerzális tápot, megpróbálom. Ha lehúzom a ventit, ugyanúgy sípol.

19V (az univerzálisokon tipikusan ennyi van) 19,5 helyett (sokat) számít?

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#52898) SeniorTilla válasza wwhy (#52897) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Én inkább gyárival próbálnám meg, legalább 90W-ossal. A 65W-os az egyik legkisebb.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52899) wwhy


wwhy
veterán

Én is, de most éppen a világvégén vagyok túl, egy lépéssel, örülök, ha egy univerzálist találok.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#52900) wwhy


wwhy
veterán

A 90W-os töltő 4,74A . Ez okozhat gondot? (a talán hibás 64W/3, 33A)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.