Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#53501) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Olvasgattam, sok helyen van hasonló kérdés, de mindehol akku hibára vagy töltő hibára lyukadnak ki.
Hoztak egy hibás laptopot.
Előzmény: leöntötték borral.
A hiba: 6570b laptopot nem lehet bekapcsolni, ha áramot kap ( akku vagy töltő) csak villog a led fehér - narancsárga színnel folyamatosan. ( nem hagyja abba)
Töltő, akkucser megvolt, nem azok vannak amik voltak. Billentyűcserét is próbáltam ( elsőre)
Már szétkaptam, csak a billentyűn és az alatta lévő műanyagon látszik hogy ráfolyt valami, az alaplapon semmi noma ázásnak, és máshol sem. Semennyi.
Minden modult és egyebet leszedtem ( wifi, hangszórók, sim modul stb stb) Procicserét is próbáltam.
Semmi.
Voltak tippek hogy 30mp-ig bekapcsolót nyomni, vagy bekapcsolót+ mute-t, stb stb, de semmi sem használ, aráolvasás sem. Ha töltőre dugom ( akkuval vagy anélkül) csak villog rendületlenül.
Tönkrevághatja a billenytű az alaplapot ha csak a billentyű ázik el?
( ugyanez van Fuji laptoppal is, azt is hoztak kettőt, egyik szörpöt, másik kávét kapott, de csak a billentyűn látszik valami és azok is csak villognak) Érdekes.

Ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#53502) SeniorTilla válasza mexel (#53501) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Így van ez, beázott és megmakkant az alaplap. Nincs mit csodálkozni ezen.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53503) mexel válasza SeniorTilla (#53502) üzenetére


mexel
veterán

Nem csodálkoznék ha az alaplap is kapott volna. Csak a billenytűn látszik valami, az alaplapon csak hajszálnyi porréteg volt, még egy csepp sem ment rá.
Mindegy, kicserélem neki, elvileg van még tartalék, csak fura hogy ugyanez a jelenség 3 gépnél, és nyom csak a billentyűzeten látszik. ( lehet az vágta tönkre a lapot?)

(#53504) motown5l válasza májkimiki (#53463) üzenetére


motown5l
senior tag

Hello. Nekem ENVY van, Ryzen 7 4700U val szerelve. Elég jó kis gép. Akku is nagyon jó benne. Sokáig bírja. Ujlenyomat olvasóval sincs baj. Erintokepernyo is remekül reagál.Masziv erős gép. És szép is.
Nem bántam meg a vásárlását. (13" kijelzos).nem egy könnyű készülék. Van benne anyag.

[ Szerkesztve ]

(#53505) n0is3es


n0is3es
aktív tag

Sziasztok, nemrégiben hozzá jutottam egy Pavilion 15-cs0996nl tipusu laposhoz. I7-8550u és Geforce MX150 van benne, mivel tudnám kiiktatni hogy ne menjen egyfolytában a ventilátor? Hp Command centerben nincsenek Hőmérsékleti profilok, pedig támogatott a laptop. Már az agyamra megy :( Segitségetek előre is köszönöm

Pixel 6 & Alfa Romeo 147 1.6 Twin 120 LE 2006 ;)

(#53506) Kbali válasza n0is3es (#53505) üzenetére


Kbali
nagyúr

Milyenek a hőfokok a gépben? Lehet, hogy indokolt a hűtés. Meg nem tudhatjuk, esetleg mennyire van tele a gép kosszal, am irontja a hűtés hatásfokát.

(#53507) n0is3es válasza Kbali (#53506) üzenetére


n0is3es
aktív tag

Full portalan, első dolgom volt kitakarítani plussz Mx4-gyel újra is pasztáztam. 2019 novemberi a gép.

Pixel 6 & Alfa Romeo 147 1.6 Twin 120 LE 2006 ;)

(#53508) bozso067


bozso067
tag

Sziasztok!
Páromnak behalni látszik a notekbookja, ezért egy új HP noti vásárlásán gondolkodunk.
Az igény:
14"
Intel i7 proci
SSD 500 gb
8 GB DDR4 (bővíthető; jelenleg elég a 8 GB)
Win10 Pro (előtelepített)
Magyar billentyűzet (numerikus nélkül)

Találtam ennek a specifikációnak megfelelőt:
HP 340s G7 Core i7 1065G7 1.3GHz/8GB RAM/512GB SSD PCIe/HP WiFi/BT/Intel UHD Graphics/14 FHD AG/Win 10 Pro 64-bit,
de ez egy renew gép bruttó 310k-ért.
Szerintetek megéri?
Mert pl. 11.gen i7 procis új gép (430 G8) ugyanilyen spec-cel már elérhető 380k-ért, igaz, az csak 13,3"-os.

[ Szerkesztve ]

(#53509) Mikeee89


Mikeee89
senior tag

Sziasztok! Garanciaidőn belül a garancia elvesztése nélkül lehet bővíteni a laptopom SSD-jét? 512 GB-os M.2 2280-as SSD van benne, 1 TB-ost szeretnék bele. HP 15s 1043nh a laptop, extreme digitalnál vettem.

(#53510) bozso067 válasza Mikeee89 (#53509) üzenetére


bozso067
tag

Ha a HP-hez viszed, szerintem igen. Hívd fel őket.

(#53511) Mikeee89


Mikeee89
senior tag

Értem, köszi. Jelenleg még borsodi vagyok, márciustól nyíregyházi leszek. Ahogy látom Pesten van HP iroda. Szóval nem jöhet szóba. Sebaj.

(#53512) SeniorTilla válasza bozso067 (#53508) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A 340s ennyiért renew-ban nagyon drága. i3-mal 180-190, i5-tel 210-220-ért mentek ezek. Ha 300k felett költesz rá, akkor ennyiért már jobb gépet vegyél inkább, pl. Probookot.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53513) SeniorTilla válasza Mikeee89 (#53511) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nyugodtan bővítheted. ITT A LEÍRÁS hozzá, hogyan kell.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53514) bozso067 válasza SeniorTilla (#53512) üzenetére


bozso067
tag

Az ment tönkre (ProBook 440 G4); igaz már 5 éves. A párom (tanár) munkáltatójáé a gép; ő csak használatra kapta; munkaeszköze. De ez esetben a munkáltató nem tesz semmit; még ahhoz is írásos engedélyt kellene kérni, hogy megjavíttassuk, elvigyük egy HP szervizbe. Adtak helyette ideiglenesen egy másik 440-est; megpróbáltam újrahúzni rajta a WIN10-et, mielőtt bármit visszamásolunk, de az is hibára futott. Az iskolai rendszerga(rá)zda pedig nem tesz semmit. Kapott egy harmadik gépet (8 éves noti :) ), hogy azzal dolgozzon; de az sem tökéletes.
Ezért döntöttük úgy, hogy veszünk egy privát gépet, amit a munkájára használ (már van egy saját, privát projektora is, mert az iskolai 3 db projektor (40 osztályra) vagy használatban van éppen, amikor valakinek kellene, vagy 1000 éves, ami kis kívánnivalót hagy maga után, de ez már egy másik történet)
Csak az a baj, hogy nem találni ilyet újban ezzel a kívánt specifikációban, vagy igen, de az már 400k felett van; ennyit nem tudunk rákölteni.
Vagy alább kell adni az igényeket a specifikáció terén...

(#53515) n0is3es


n0is3es
aktív tag

Srácok, Fan always On kikapcsolás esetleg segíthet? Vagy mit tudok még megnézni? U.i a 6.gen i5-6200u Hp Spectrem X360 és a Thinkpad Gen 2 11th gen i5 is full csendben van mikor nem használok errőforrás igényes programokat. De erre a szériára ami nekem van csak rosszakat írnak és hogy mindnek turbina hangja van még nem használat közben is :(

[ Szerkesztve ]

Pixel 6 & Alfa Romeo 147 1.6 Twin 120 LE 2006 ;)

(#53516) SeniorTilla válasza bozso067 (#53514) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Hmmm.... én elgondolkodnék a munkahely-váltáson :)

Egyébként igen, ismerős a probléma, van némi rálátásom az oktatásra. De ez más lapra tartozik.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53517) Kbali válasza bozso067 (#53508) üzenetére


Kbali
nagyúr

Miért szűkíted HP-ra a kört?

(#53518) Pyttawrx válasza bozso067 (#53514) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A rendszergazdi nem tesz semmit? Miért is nem? A kapott gépet neki használatra készen adatok áthúzásával vagy klónozásas kell odaadni. Tudom! 😂Tessék nyaggatni a rendszergazdit. Kötekessége. Én pl csak így adok ki gépet. Bár a fiókot nem korlátozom, de majd én kulcsrakészen odaadom/ tesztelem is.

[ Szerkesztve ]

(#53519) bozso067 válasza Pyttawrx (#53518) üzenetére


bozso067
tag

Igen; ez lenne a dolga. De nem csinálja (mondjuk hozzátartozik, hogy az idei évre még nincs aláírt szerződése az iskolával (külsős), ezért csak tessék-lássék áll a munkához).
A párom viszont napi szinte használja (használná) a gépet, ezért is döntöttük úgy, hogy beszerzünk saját költsége egy notit.
De kértem, hogy adjanak a csereként felajánlott használt gép(ek)re egy rendszergazdai hozzáférést és intézem én a többit. Nem tették.

(#53520) bozso067 válasza Kbali (#53517) üzenetére


bozso067
tag

Minden számtech eszközünk (noti, nyomtató, stb.) otthon HP gyártmány; ezeket ismerem jobban (bár nem vagyok informatikus, sem rendszergazda). Illetve ezek illeszthetőek a HP gyári kliensprogramjaihoz is (HP Support Assistant, stb.)

(#53521) bozso067 válasza SeniorTilla (#53516) üzenetére


bozso067
tag

Nagyon elkötelezett és lelkiismeretes a drágám; nem is gondolkodik ilyesmiben :)

(#53522) Mikeee89 válasza Pyttawrx (#53518) üzenetére


Mikeee89
senior tag

Én is rendszergazdi vagyok egy iskolában. Nekem is kutya kötelességem működőképes állapotban, OS-el együtt átadni. Mindig rendszergazda tanári fiókkal adom át a gépet. Csinálok magamnak is egy Rg fiókot, ha esetleg valami galiba lenne. De korlátozott fiókkal sose adok át gépet. Max a tantermi gépeket, hogy arra a diákok ne telepítsenek minden szart.

[ Szerkesztve ]

(#53523) Pyttawrx válasza Mikeee89 (#53522) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:K

(#53524) bozso067 válasza Mikeee89 (#53522) üzenetére


bozso067
tag

Off topic, azonban megkérdezem, ha már válaszoltál.
Ha veszek egy saját gépet a páromnak az iskolai helyett, mindegy, hogy milyen WIN10 van rajta? (Home, Pro, Enterprise...).
A rendszergazdával felvettem a kapcsolatot és azt mondta, hogy mindegy, mert pl. ha egy WIN10 Home op. rendszeres gépet veszek, az iskolai licenszelt verziószámmal frissíthető pl. Enterprise-ra; jelenleg ez van az iskolai gépen (csoportházirend, stb.-k miatt).
Próbáltam utána nézni, de a találatok nem voltak egyértelműek. Egy táblázatos formában (spanyol nyelvű) sikerült ilyen összehasonlítást találnom (magyar/angol nyelvűben csak az egyes verziók közötti különbségeket hasonlítja össze).
Ebben a táblázatban az szerepelt, hogy pl. a Home nem frissíthető Enterprise-ra.
Szerinted?

(#53525) csixy válasza bozso067 (#53524) üzenetére


csixy
addikt

Ha a rendszergazda legyalulja , akkor azt tol rá amit a lelkiismerete , meg a licensz kulcsai megengednek neki.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#53526) Pano


Pano
addikt

Hali!

Nekem szegeztek egy kérdést, amire bevallom, nem tudtam egyértelműen válaszolni.
Elitebook sorozatról van szó, azon belül a 830-ról (G8).
A kérdés a következő volt: "Tényleg igaz, hogy a HP a 13.3"-os elitebookban kisebb teljesítményen megy ugyan a proci, mint mondjuk egy 840/850 esetén? Mert állítólag így is szabályozva van a hőfok, mert kisebb hűtés fér a kisebb kaszniba"

Bevallom, technikai oldalról erre nem tudtam egyértelmű választ adni, de nagyon elkezdett érdekelni a felvetés, hogy lehet benne valami, mert azt tudom, hogy a HP, itt, a konkurensekhez képest alkalmaz némi CPU szabályozást, amolyan arany középutat a teljesítmény és a melegedés között. Ez általában csak tartós terhelésnél jelentkezik, hogy bizonyos hőfok után inkább lecsapja kicsit az órajelet, hogy ne legyen túl meleg és hangos.

Nézegettem tesztekek és valóban vannak ilyesmi utalások, hogy a turbo freq az elitebook 830-ban rosszabbul teljesít. Viszont mindegyik ilyen teszten 11.genes i7-es proci volt a kínpadon. Az azért elég forrófejű és ingadozó teljesítményű tud lenni terhelésnél és előszeretettel throttling-ol.

Vajon i5 esetén is felléphet ez a jelenség? Igazából nagyon vegyes állásfoglalások vannak ez ügyben. Gondolkoztam azon, hogy felhívom a HP-t, mert már cseszi a csőröm, de onnan aligha várhatok őszinte választ ez ügyben.
De ha ez tényleg így van azért az kicsit cink, hogy csak a méret miatt kompromisszumot kell kötnöd a teljesítményben egy ULV procival, miközben a széria többi tagja (amiknek csak a mérete nagyobb) meg jobb teljesítményt nyújt. Ráadásul még a 13.3 némileg drágább is.
Mi lehet az igazság?
De aztán lehet csak engem foglalkoztat ez. :D

[ Szerkesztve ]

(#53527) zsoltip


zsoltip
őstag

Üdv Fórumtársak!
Találkoztam élőben egy eddig számomra ismeretlen tárggyal, ami nem más, mint a "webkamera fedő" vagy micsoda. :DDD
Legalábbis utólagos kivitelt ez ideig nem láttam.

Morfondírozok, hogy a HP Pro X2 612 G1 készülékre feltegyek egyet. (Igen, billentyűzet ltel együtt használom, ergo sub notebook gyanánt.) Kvázi 0 a hely a kijelző/tablet rész, és a bill. között.

Vajon egy alumínium vagy egy műanyag szivacsos darab lehet megfelelőbb?
Van tapasztalat más készüléken akár?

(#53528) SeniorTilla válasza zsoltip (#53527) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Szia,

ha zavar a kamera, akkor ragassz rá egy kis matricát. Ami kiáll a képernyő síkjából az nem jó, mert oda fog záródni.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53529) SeniorTilla válasza Pano (#53526) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Teszteld le őket és kiderül :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53530) Pano válasza SeniorTilla (#53529) üzenetére


Pano
addikt

Biztos nagyon szeretnének a 14 napos elállásokkal. :D

(#53531) SeniorTilla válasza Pano (#53530) üzenetére


SeniorTilla
veterán

:) nem erre gondoltam. Azt hittem, hozzáférsz ezekhez a gépekhez.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53532) Pano válasza SeniorTilla (#53531) üzenetére


Pano
addikt

Sajnos nem, jó lenne. Kiélhetném kíváncsiságom kedvemre. :D

(#53533) ivey


ivey
csendes tag

Üdv

Telepítenék egy újonnan vásárolt hp notira windowst, de a telepítő nem talál meghajtót.
Próbáltam már Intel RST drivert telepíteni, a telepítő lefut, de az ssd láthatatlan marad frissítés után is.
Diskpart parancsra csak az usb látszódik.
Jó pár youtube-os videó megnézése után is csak keresem a megoldást.
A gép típusa: 15s-fq2012nh
Remélem nem vagyok offtopic és jó helyre írok.

(#53534) csixy válasza ivey (#53533) üzenetére


csixy
addikt

Most milyen rendszer van rajta?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#53535) ivey válasza csixy (#53534) üzenetére


ivey
csendes tag

Freedos

(#53536) Pyttawrx válasza ivey (#53533) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

De mit szeretnél rá tenni? Win10? Win11? Honnan van az iso… stb mivel lett kiírva? Bios hogy van beállítva? Uefi/ legacy stb

(#53537) ivey válasza Pyttawrx (#53536) üzenetére


ivey
csendes tag

Win11, de próbáltam már 10-el is. Iso fájlok bootolható MDR USB-ről. A telepítő el is indul.
UEFI/Legacy beállítást nem bántottam ill. nem is nagyon találok lehetőséget rá BIOS-ban.

(#53538) csixy válasza ivey (#53535) üzenetére


csixy
addikt

Valószinüleg a Freedos (amire oly nagy szükséged nincsen) MBR-re van telepítve. A windows telepítőd meg GPT partíciós táblát keres. Bootold be egy live linux pendrájvval ás az NVME SSDre gparted segítségével felül a menüból talán az eszközök a megnyitando és új partíciós tábla felrakása és válaszd a GPT partíciós sémát és tedd fel, de tuggy róla, hogy ezzel kinyírtad a Freedos-odat. Ezután állítsd le és támadd meg a windows telepítőddel. Egyenlóre win10-zel próbálkozzál. A 11-est még hagyjad. A BIOSban a secure bootot szerintem ki kellene kapcsolni. Lehet, hogy nem jó a tanácsom, de a freedosra úgysincs szükséged. Ha ez van akkor majd másképp kell folytatni.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#53539) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Uefi legyen a telepítő is meg a bios is, majd arra toltsd le az irst, csomagold ki majd tallozd be. Ha kell rufussal ird ki az isot

(#53540) Pyttawrx válasza csixy (#53538) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

De jo, csak kihagyható, hisz telepítől is simán megoldható.

(#53541) csixy válasza Pyttawrx (#53540) üzenetére


csixy
addikt

Köszi. Nekem az én módszerem könnyebb , neked meg a Tied. Kinek a pap, nekem a papné. De látszik, hogy van perspektíva. :R

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#53542) SeniorTilla válasza ivey (#53533) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Próbáltam már Intel RST drivert telepíteni, a telepítő lefut, de az ssd láthatatlan marad frissítés után is.

Ez most pontosan mit is jelent? Feltelepül a win az ssd-re, tehát látja, vagy nem?

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53543) Mikeee89 válasza bozso067 (#53524) üzenetére


Mikeee89
senior tag

Jól mondod. A licenszkulcs határozza meg a kiadást. Telepítettem már pro változatot és az aktiváló kód beírása után enterprise-ra váltott.

(#53544) ivey válasza Pyttawrx (#53539) üzenetére


ivey
csendes tag

Mire töltsem le az irs-t? Nem értem.

(#53545) Pyttawrx válasza ivey (#53544) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Az elkészített uefi pendrivra, amiről telepíted a win-t

(#53546) ivey válasza SeniorTilla (#53542) üzenetére


ivey
csendes tag

Nem települ fel, csak a telepítő indul el addig, amíg ki kell választani a háttértárat. Abban az ablakban az illesztőprogram keresésénél adtam meg az RST-t egy mappában ugyanerről az usb-ről.

(#53547) ivey válasza Pyttawrx (#53545) üzenetére


ivey
csendes tag

Próbáltam, sikertelen. Mármint lefut, de továbbra sincs elérhető meghajtó.

(#53548) Pyttawrx válasza ivey (#53546) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Bios is uefi?

(#53549) SeniorTilla válasza ivey (#53547) üzenetére


SeniorTilla
veterán

F2-vel lépj be a diagnosztikába, és ott nézd meg, látja-e az ssd-t bios szinten

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53550) ivey válasza Pyttawrx (#53548) üzenetére


ivey
csendes tag

Ezt hol tudom ellenőrizni?

#53549 SeniorTilla
Látja a diagnosztika, le is futott egy teszt.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.