Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#25001) sagit válasza Magnum_ (#25000) üzenetére


sagit
addikt

nem kell, sőt!

csak az a tervem hogy egy ssd+hdd kombó lesz a gépben és akkor tökéletes lesz nekem.
Van egy 2,5"-ös 500 GB-os hdd-m itthon. Őt gondoltam az optika helyére ( már caddy-t is rendeltem)

és ezért kellene a gyári 120 Gb-os vinyó helyére ssd, de ahogy túrom a netet egyre jobban megy el a kedvem az áraktól.

Esetleg arra gondoltam hogy egy ilyen átalakító veszek (ha valaki talál olcsóbban akkor azt ossza már meg velem)

és bele egy ilyen mSata 60 Gb-os SSD-t

így is olcsóbb lenne mint az uSata ssd-k (igazából nem is nagyon találok)
ez így működne vajon?

más: kevés a 2 usb, rendeltem egy ilyet... tapasztalat valakinek hasonlóval?

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#25002) ro_bert17 válasza sagit (#25001) üzenetére


ro_bert17
őstag

Ezt nézted esetleg?

(#25003) sagit válasza ro_bert17 (#25002) üzenetére


sagit
addikt

igen néztem

sőt ebben a gépben volt ez az ssd mert tőle vettem :DDD
csak most nem votl rá elég pénzmagom hogy megvegyem az ssd-t
fontosabbnak láttam hogy vegyek tokot, + 2gb ramot + usb bővítést és caddy vételt
erre így is elment 15-16k

ha 3 hét múlva is meg lesz amikor lesz rá pénzem akkor rárepülök, de arra nem kérhettem meg hogy addig ne is hirdesse, és ezért kezdtem el alternatívát keresni

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#25004) WesTM


WesTM
senior tag

Sziasztok!!!

Lenne egy kis zűr a laposommal. Hp NX6325. Olyan problémám van, hogy hálózatról nem hajlandó töltődni. Ha az akksiban van szufla bekapcsol, de nem tölt. A töltő 1000% hogy jó. Olvastam már máshol is a neten erről a hibáról, ezért érdeklődök, hogy van e valami megoldás, esetleg hallottatok már ti is erről a gondról? Ez már a második ilyen notim, ha ezt is ki kell "dobnom", esküszöm tökön szúrom magam. :D

(#25005) Vukmir


Vukmir
aktív tag

Ha a Laptopszalon.hu Pécsről küldte el nekem a Hp Probook 4535s-t de én Budapestre viszem vissza cserére (15 napon belül) az nem gond nem?

Úgy értem üzlettől függetlenül ugyan úgy érvényes ott is a 15 napos dolog nem?

"Ha egyvalaki szenved téveszmében, azt őrültségnek mondjuk. Ha sokan, azt vallásnak." Robert M. Pirsing

(#25006) smarter


smarter
csendes tag

Üdv

Volna egy probléám egy Hp Tc 4400 tablettel. A CPU folyamatosan pörög, szinte mindig 100%on van, baromi lassú a gép, mintha egy p1est használnék :D Win7 , xp xptablet rendszerekkel probálkoztam , ram cserélve, hdd teljes formázva, nyomattam egy Bios frissitést, bár az 1800as kiadású géphez volt ez meg 2000Mhz, de ahhoz nem találtam . A pozitiv változás elmaradt . Esetleg van valakinek valami tippje mi lehet a baj ?!

Használt laptopok, projektorok bolti ár alatt , akár nagy tételben is . Ha kereskedő vagy kérj ajánlatot folyamatos ellátással kapcsolatban !!

(#25007) StellDJ


StellDJ
csendes tag

Hellosztok!

van egy HP 635-s de szerintem nem stimmel vele valami. a processzora 76 fokra is felmegy is így rendesen belassul a gép. Csak windows 7 home premium és a net megy mi lehet a gond? 26 fokos szobában.

(#25008) Magnum_ válasza Vukmir (#25005) üzenetére


Magnum_
nagyúr

mi a baj vele?

I humbly and respectfully decline™

(#25009) StellDJ válasza Magnum_ (#25008) üzenetére


StellDJ
csendes tag

1 éves a gép, meleg emiatt lasabban fut a kelleténél a normális 50 fokos hőmérsékletnél ami újonnan volt ez szerintem jelentősen magasabb, és később amikor tényleg itt lesz a nyár, akkor a hő szerintem kinyírja a procit, lehet hogy a proci hűtőjét cserélni kellene mert a hűtő tengelye elferdülhetett vagy nem megy eléggé. Elsőkörben egy bios frissítést letöltök, hátha segít. Ha a szobában most 26 fok van és a proci 76 fokra felmegy amikor nem csinálok semmit akkor mit fog csinálni amikor mondjuk a szobában 30-34 fok lesz és csinálni fogok valamit?

(#25010) ro_bert17 válasza sagit (#25003) üzenetére


ro_bert17
őstag

Nem vagyok nagy szakértője a témának, de szerintem ettől jobb vételt gondolom később sem fogsz találni. Plusz usb-nek meg a dokkoló sem lehet egy rossz megoldás.

(#25011) Vukmir válasza Magnum_ (#25008) üzenetére


Vukmir
aktív tag

Nem tudni. Valószínűleg aksi gond, mert nem hajlandó úgy bootolni a rendszert hogy nincs rádugva a hálózatra a gép.

Minden ki lett próbálva, több windows is stb és a hp support és tanácstalan. Ők is azt javasolták hogy ha 15 napon belül vagyok akkor vigyem vissza hogy cseréljék ki.

"Ha egyvalaki szenved téveszmében, azt őrültségnek mondjuk. Ha sokan, azt vallásnak." Robert M. Pirsing

(#25012) DJ WOKKY válasza smarter (#24995) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

google sem ad ki semmi használhatót ?
Elég érdekes, hogy nem veszíti el ezen beállítását a bios.

(#25013) sagit válasza ro_bert17 (#25010) üzenetére


sagit
addikt

áhh már megrendeltem ebay-ről.. filléres alkatrész

dokkoló nem tudom milyen típus jó a géphez, ennek még nem jártam utána.. esetleg tudsz lineklni?

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#25014) ro_bert17 válasza sagit (#25013) üzenetére


ro_bert17
őstag

Gúgle? :DDD pl. [link]
A caddy hasznos lesz bármikor.
Szerk.: azt hiszem van valami port replikátor féleség is, de ez gondolom nem tölt.
Szerk: nem pont ilyenre emlékeztem, de ezt itt kidobta a gúgli: [link]

[ Szerkesztve ]

(#25015) sagit válasza ro_bert17 (#25014) üzenetére


sagit
addikt

majd utána járok de 4 usb csak elég lesz.. nemhiszem hogy kelleni fog a dokkoló :DDD

ezt találtam: [link] ~19k és új

itt jó véleménnyel vannak róla

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#25016) Balller


Balller
tag

Sziasztok!

Szerintetek megéri-e a pénzét ez a noti? [link]

Balage

(#25017) ktommy91 válasza Balller (#25016) üzenetére


ktommy91
addikt

Megéri. Pláne a csodálatos Ideapad szerviz tükrében...

Nincs kerítés.

(#25018) DJ WOKKY válasza Balller (#25016) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

amennyiben a merevlemez kapacitást kihasználod.

(#25019) sagit


sagit
addikt

bios-t tudok downgradelni 2530p-n?

régebbit vissza tudok rakni? jelenleg az F20-as van fent... de csak max F13-ra megy fel whitelist-es módosított bios.... és az se volna rossz ha 1,86 helyett 2,13 ghz-en menne a gép lelke

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#25020) kahva


kahva
tag

Sziasztok, ebbe(HP Pavilion DV6-6110EH) a notebookba keresek ODD/HDD Caddy-t.
Ha valahol tudtok, azt megköszönném.

(#25021) Khelben válasza kahva (#25020) üzenetére


Khelben
nagyúr

[link] 4-6 nap alatt ideér.

(#25022) selenge


selenge
tag

üdv! van egy hp dv9000-em... pár napig nem kapcsoltam be, asztalon volt, ma bekapcsoltam, és 3at sípolt, a panelen minden világított, de képet nem adott, próbáltam külsőmonitoron is de úgy sem ment... cseréltem benne ramot, gy a sípolás elmaradt, de kp nincs, nvidia videokaris, azzal lehet a gond? lehet ezzel mit kezdeni, vagy alaplap kuka?

SZIASZTOK, ÚJ VAGYOK ITT! HOGY VAGYTOK? - Nyomd meg a CapsLock-ot!! - HUUUUU, KÖSZI, MOST MÁR NEM KELL TARTANOM A SHIFTET!

(#25023) Gigabyga


Gigabyga
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Hp pavilion G6 1201eh notink nemrég vettük rendszer nélküli változat volt..
Na most feltettem az összes drivert(hp.hu) meg mindent viszont nem találtam az SRS premium sound-nak semmi féle vezérlőjét.Audio driverként egy IDT (HD)codec volt fent az oldalon fel is raktam de nem sokat ér...
VidiA vidin is az illetőnek van valami progija hasonlít a barátom Beats audiós progijához...

segítsetek plz!!!

(#25024) flash-


flash-
veterán

sziasztok
ez a recorvery egy külön partíción van ugye?
hogy lehet az hogy ismerősöm cserélt hdd-t a hp laptopjában mégis bejött a recorvery?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#25025) hobbi 53


hobbi 53
csendes tag

Sziasztok! Egy hp nc6000-el kinlodok zárlatos a táprész, töltöre dugva halk kattogás hallatszik, leül atáp.Már három so-8 fetet találtam zárlatost,demég mindig nemtalálom az okozoját.Tudnavalaki egy sematik kapcsolásirajzot hozzá,eddigcsak manual pdf-et találtam!Vagy jo tipp hollehet a zárlat? :F

(#25026) rizso válasza flash- (#25024) üzenetére


rizso
addikt

Nem klónozta át a HDD tartalmát?

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#25027) esde válasza Tyren (#24994) üzenetére


esde
tag

Kicsit megkésve, de most már úgyis mindegy mert meg lett rendelve a laptop.
Utánanéztem vidkártya nem jobb, sőt 3dmarkot elnézve jobb a 530mx, ehhez a procihoz nem igazán értek annyi jött le (lehet hüyleséget mondok) tehát a kinézettem 2,1ghz ez meg 2,2ghz nem nagy különbség. Plusz a 250gb samsungnál. De mostmár kár is meggyőzni mert már rendelésen van.

(#25028) esde válasza esde (#25027) üzenetére


esde
tag

Utánanéztem jobban, valóban jobb proci de azzal a kártyával nem tudja kihasználni szerintem.
Na mindegy.

(#25029) Tikakukac válasza esde (#25027) üzenetére


Tikakukac
titán

3dmark nem sok mindenre jó, ilyen 500 pontos szóráson belül nem sokat érzékelsz. Az, hogy mire van optimalizálva és egyebek, na az annál inkább. Ja és igen, játékok alatt, ilyen alap matatás közben, amikor legtöbbet megy egy akármilyen gép, szinte mindegy is.
Procinál sem nagyon szoroz 1-200 Mhz, ami szaggat vagy nem jó a kisebbiken ennyivel túlhúzva sem teremt csodát :N

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#25030) madd dogg


madd dogg
senior tag

Sziasztok. HP 2530p-m van, és tervezek venni hozzá egy 2,5"-os 320GB-os 7200RPM-es vinyót. Ezt a gyári dokumentáció szerint a gép támogatja, de nem tudom, kell e valamilyen SATA átalakítót vennem a géphez, mivel gyárilag 1,8"-as vinyó van benne.

Ha igen, tudtok segíteni, hogy hol vehetek és pontosan milyen átalakítót? Itt ph-n gyors szemrevételezés után nem találtam, de lehet rossz címszó alatt kerestem.

(#25031) Thusor válasza madd dogg (#25030) üzenetére


Thusor
őstag

Sehogy sem tudsz az 1,8" helyére 2,5"-t tenni. Csak az ODD helyére tudsz, ahhoz Caddy-t kell venned.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#25032) sagit válasza madd dogg (#25030) üzenetére


sagit
addikt

ahogy előttem írták csak az odd helyére megy nagyobb vinyó

ebben a hsz.ben linkeltem hogy milyet rendeltem

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#25033) madd dogg válasza sagit (#25032) üzenetére


madd dogg
senior tag

De gyárilag is szerelik 2,5-össel. Az akkor hol van elhelyezve?

Mennyi idő alatt érkezett meg a hot swap és mennyibe került postával? Ez a ~7 dollár nagyon jó ár érte, de nem tudok e-bayről rendelni, nincs sem tapasztalatom, sem felhasználói fiókom.

[ Szerkesztve ]

(#25034) sagit válasza madd dogg (#25033) üzenetére


sagit
addikt

itt a gyári magyar man, gyárilag is azt írják hogy az odd helyére megy csak 2,5-es

én szét is szedtem, esélytelen hogy oda beférjen nagyobb vinyó

rendelek neked szívesen, privátban keress meg
am a caddy 6,49 + 6,99 szállítás és kb 2 hét mire megjön ( legalább is nekem annyi szokott lenni 90%-ban a szállítás)

ha már rendelsz akkor ilyet is (ez cakk pakk ~7 dolcsi ) szerintem, nekem már úton van

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#25035) tomasz5


tomasz5
csendes tag

Hali, tegnap a gépem többször is ezt csinálta, ma pedig újra szerettem volna telepíteni és telepítés közben ezt dobta ki. Nem tudja valaki, hogy mi lehet a baja?

(#25036) F1stat válasza tomasz5 (#25035) üzenetére


F1stat
csendes tag

A HDD-vel minden rendben?

*Magánéleti gondok miatt, mától vagyok ismét elérhető! A leadott rendelések kiszallitasa folyamatban, illetve akik elalltak a rendelesektol, a penzvisszafizetes is a het elején megtörténik.

(#25037) Martynis


Martynis
tag

Üdv!

Lenne egy ilyen laptopom: HP Pavilion dv5 1140eh

Eredeti Windows Vista-val lett vásárolva, (valamikor, a lemezt nem adták a géppel) , ma viszont feltelepítettem rá egy Windows 7-et. HP oldaláról szedtem le drivereket, viszont ezen a laptopon vannak érintő gombok, amikből pl. a hangerő le és felvevést nem mutatja a kijelzőn, quickplay se akar működni. Ez mind működött még tegnap Win Vista-val. Lehet, hogy bizonyos funkciók csak Vista-val működnek?

Köszönöm, üdv :R

C75--S500i--6230--7610--6233--k660i--6300--N95 8GB--5130--kf750--i900 omnia 8GB--5800 XM--C6--Iphone 3G 16GB White--I9000 Galaxy S 8GB--E72 Black--N86 8MP--LG Optimus P990 2X--I9000 Galaxy S 8GB--Iphone 4 16GB Black--6230--i9300 Galaxy S3 16GB--N96--Iphone 6 16GB SpaceGray--......Iphone X 64GB

(#25038) karesz501 válasza Z86 (#24773) üzenetére


karesz501
senior tag

Köszönöm, ez valóban nem olcsó....

Life is no picnic!

(#25039) Tikakukac válasza Martynis (#25037) üzenetére


Tikakukac
titán

Mikor én álltam át Win7-re akkor idegesítően "ragadt", plusz játékokban meg egyén teljes képernyőknél is zavart okozott az "erőben". Azóta lehet megírták rendesen, de ott akkor nem volt a korrekt. Én azóta sem használom, jó ez így csendben nyugiban.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#25040) F1stat válasza Martynis (#25037) üzenetére


F1stat
csendes tag

Ezt a drivert próbáltad már? :U

*Magánéleti gondok miatt, mától vagyok ismét elérhető! A leadott rendelések kiszallitasa folyamatban, illetve akik elalltak a rendelesektol, a penzvisszafizetes is a het elején megtörténik.

(#25041) Martynis válasza F1stat (#25040) üzenetére


Martynis
tag

Persze, fel van telepítve, sokrba mentem mindegyiken, működik a hangerő, némítő, wifi.. csak a képernyőn nem mutatja, hogy változtatom a hangerőt.

C75--S500i--6230--7610--6233--k660i--6300--N95 8GB--5130--kf750--i900 omnia 8GB--5800 XM--C6--Iphone 3G 16GB White--I9000 Galaxy S 8GB--E72 Black--N86 8MP--LG Optimus P990 2X--I9000 Galaxy S 8GB--Iphone 4 16GB Black--6230--i9300 Galaxy S3 16GB--N96--Iphone 6 16GB SpaceGray--......Iphone X 64GB

(#25042) Vukmir


Vukmir
aktív tag

Az idegölő mindjárt lemerül az aksi hangot hogyan lehet kikapcsolni? Nem díjazza a barátnőm amikor hajnalban egy ilyen hajókürt megszólal :D

Probook 4535s

[ Szerkesztve ]

"Ha egyvalaki szenved téveszmében, azt őrültségnek mondjuk. Ha sokan, azt vallásnak." Robert M. Pirsing

(#25043) LacBp válasza Martynis (#25041) üzenetére


LacBp
tag

szia! ezt nekem sem mutatja win7nél! ha találsz valami megoldást! szolj kérlek! mert engem is idegesít h nem tudom hogy mennyire hangosítottam fel.... csak ha megnézem a hangerő szabályzót az óra mellett... de akkor azzal az erővel ott is állíthatnám, és akkor nem kellenek a gombok ;)

(#25044) Dhampir válasza Vukmir (#25042) üzenetére


Dhampir
félisten

Csak egy tipp:

Vezérlőpult > Hardver és hang > Hang elem > A Hang ablak > Hangok fül > A Program alól megváltoztatni a hangeseményt: "Kritikus töltöttségű telep"/ "Kritikus leállás"/ "Kis töltöttségű telep riasztás" hangjelzést.

[ Szerkesztve ]

(#25045) Vukmir válasza Dhampir (#25044) üzenetére


Vukmir
aktív tag

Sajnos nem ez, mennyire boldog lennék ha ezt használná :D

"Ha egyvalaki szenved téveszmében, azt őrültségnek mondjuk. Ha sokan, azt vallásnak." Robert M. Pirsing

(#25046) pumukli23 válasza Vukmir (#25045) üzenetére


pumukli23
senior tag

Akkor bios?

(#25047) LacBp válasza Vukmir (#25042) üzenetére


LacBp
tag

képernyőkímélő - energia ellátás. energiagazdálkodás. riasztások- riasztási művelet riasztás megszólaltatása - pipa ki! ez XP. de win7 nél nagyon hasonló!

(#25048) csabiks válasza Martynis (#25041) üzenetére


csabiks
senior tag

"HP On-Screen Display"
ilyesmit keress, ez felelős a felugró grafikákért. ( ha van tedd fel a vistás drivert win7-re, win7 driverjei között ehhez a tipushoz nem láttam ilyen drivert)

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#25049) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Vetem egy HP 2530p notit megoltható,hogy a dvd megható helyére teszek egy HDD keretet és oda telepítem a op rendszert?A kis 1.8 HDD amely eddig a elsődleges winyó volt csak adat tárolásra használjam?

(#25050) qwertly


qwertly
addikt

HP 2530 notihoz hogyan tudnám a bluetooth driver fel varázsolni mert a eszközkezelőben ismeretlenkén szerepel a de ugyan akkor a telefonról már tudtam képeket áttölteni rá.Igaz,hogy elég macerásan érezni,hogy nem az igazi így.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.