Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#53701) bajnokpityu válasza Dhampir (#53700) üzenetére


bajnokpityu
félisten

pavilion esetén, ezt elfelejtettem odairni.
tipusonként változik... !
Aloha irta is, tipus alapján, h ha őket választom, akkor bukom a garit.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#53702) Dhampir válasza bajnokpityu (#53701) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm, hogy megírtad ezt a hasznos információt! :R

(#53703) SeniorTilla


SeniorTilla
veterán

:W :W :W :W :W

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53704) K Norbi válasza SeniorTilla (#53703) üzenetére


K Norbi
addikt

:C

Én már rég kicseréltem a Ramot, ha van valami visszarakom a a gyárit.
Kész

(#53705) bajnokpityu válasza SeniorTilla (#53703) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nézd. Ha azt mondjátok előre, h nem problemazik a HP szerviz, ha belenyulok, de gari bukik, az más információ, mint az, hogy nem garivesztes habbelenyulok.

Lehet ezen flamelni, de ettől még nem ugyanaz a kettő. Három év garinal nem akarja az ember bebukni az első nap. Kockáztatni se.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#53706) SeniorTilla válasza bajnokpityu (#53705) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Azt mondtuk. És nem is problémázik. De sztem hagyjuk ezt a témát, a lényeg: nem mi vagyunk a felelősek azért, mert te vettél egy gépet. Ha megvetted és nem mered bővíteni, akkor magadra vess.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53707) K Norbi válasza SeniorTilla (#53706) üzenetére


K Norbi
addikt

Vettem szerelő készletet [link]

Youtube on néztem pár videót.
Kesztyű fel.
Úgy kicseréltem senki nem mondja meg szétlett szedve.
Nincs nyoma, nincs lecímkézve sehol.

(#53708) SeniorTilla válasza K Norbi (#53707) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Grat :)

Igen tudom, hogy nincsenek garcimkék, sokat csináltam már én is. RAM, SSD bővítés. A garival soha nem volt gond.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53709) Dhampir válasza K Norbi (#53707) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem rossz. Ez megbízható minőségű készlet?

(#53710) K Norbi válasza SeniorTilla (#53708) üzenetére


K Norbi
addikt

:R

(#53709) Dhampir
Háát olyan aliexpress féle.
De a célnak megfelelt.

[ Szerkesztve ]

(#53711) Pyttawrx válasza K Norbi (#53710) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Többsége mindennapos nekem is.

(#53712) Dhampir válasza K Norbi (#53710) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm szépen! :R

[ Szerkesztve ]

(#53713) mokalade


mokalade
tag

Sziasztok!
HP Elitebook 745 3G
Van ajánlott magyar nyelvű billentyűzetmatrica ehhez a géphez vagy csak úgy általában?
Szeretném:
- ha nem esne le hamar
- tök jó lenne, ha a világító billentyűzettel is jól működne

Létezhet a géphez magyar billentyűzet? Hol, hogyan kellene rákeresni?
Köszi szépen!

(#53714) schulc99


schulc99
tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem.
Vettem egy használt HP Pavilion 15-p225nh gépet és baromi lassú a wifi benne.

Az újra telepítés természetesen megvolt és az illesztőprogamokat is kipróbáltam már az újtól a régebbiekig.

Szétkaptam a gépet és semmi hibát nem látok már ami a csatlakozásokat illetné.

De csak 1 antenna kábelt látok benne :F

Nem 2 wifi antenna kábelnek kéne lenni???

Sokaknak fáj az intelligencia. Akinek ilyen fájdalma van az kerüljön, ha kérhetem. (A 99 NE tévesszen meg, nem a születési évem!)

(#53715) Pyttawrx válasza schulc99 (#53714) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ezen lépj már túl, vannak 1 antennásak is. Én meg most megnézem mim van. Mist jutottam idáig

(#53716) Pyttawrx válasza schulc99 (#53714) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ezek vannak most hirtelen

(#53717) Rowon


Rowon
veterán

Sziasztok,

Sikerült hozzájutnom egy régi HP laptophoz (Compaq 6730b). Egyetlen bibije van, mégpedig a W gomb nem működik rajta. Ennek mi lehet az oka, illetve ha hardveres a probléma, akkor lehet-e külön javítani?

Xubuntu 22.04 OS fut a laptopon.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#53718) bkutya1234


bkutya1234
újonc

sziasztok,
egy HP 840G6-tal belefutottam abba a problémába, hogy volt valami frissítés még tél környékén, azóta elszállt a touchpad olyan értelemben, hogy ha hozzáérek, akkor a mutató a jobb felső sarokba ugrik bármely mozdulatra, cserébe letiltani se lehet.

Win10 21H2 van fent. Touchpad beállítások ki se jönnek a gépházban, eszközkezelőben az I2C HID 9DE9 eszköz 10-es hibakóddal nem indul el.

Driverek letiltása, frissítése, rollback, egyéb interneten eddig talált javaslatok nem adtak sajnos megoldást (egyszer egy driver törlés-tiltás ilyesmi után helyreállt ilyen elég alap módra, tehát több ujjas mozdulatok, görgetés ilyesmik nem működtek, de innen sejthető hogy nem hardveres az ok). Oprendszert még nem raktam újra mondjuk, egyelőre inkább csak bosszantó hiba, mivel általában dokkolón használom és akkor még annak sincs veszélye hogy gépelés közben hozzáérek a touchpadhez.

Valaki találkozott már ezzel a hibával, esetleg talált rá megoldást?

(#53719) Rowon válasza K Norbi (#53707) üzenetére


Rowon
veterán

Szia,

Ez laptophoz is jó lehet?

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#53720) K Norbi válasza Rowon (#53719) üzenetére


K Norbi
addikt

Persze, én laptophoz vettem :K

(#53721) Rowon válasza K Norbi (#53720) üzenetére


Rowon
veterán

Király, köszi szépen! A csavarhúzók egyébként megfelelőek laptop csavarokhoz?

Mondjuk az van nekem is, de csak kíváncsi vagyok. A műanyag apróságok már önmagukban hasznosak ilyen-olyan burkolat levételekhez.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#53722) motown5l


motown5l
senior tag

Hellosztok. Egy hp, envy be mennyire nehéz ssd t cserélni? És milyen kel bele? Sima m2?

[ Szerkesztve ]

(#53723) SeniorTilla válasza motown5l (#53722) üzenetére


SeniorTilla
veterán

PN számot írj és a neten megtalálhatod hozzá a leírást. Sokféle Envy van

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53724) K Norbi válasza Rowon (#53721) üzenetére


K Norbi
addikt

Jó hozzá minden. :)

(#53725) zoli03


zoli03
őstag

Sziasztok!

Van egy HP 840 G3 laptopom, ami az egyik bekapcsolás óta azt a hibát produkálja, hogy nem működik megfelelően a billentyűzete. Nem érzékeli a leütött billentyűket, vagy más funkció jön elő (pl S/D/F betűkre és környékükön elindul a számológép, hangerő/fényerő állítódik).

Windows 10 van a gépen, újratelepítettem a billentyűzet drivert, többszöri újraindítás után sem változott a helyzet. Újratelepítettem a Windowst, telepítéskor is ugyanazokat a hibákat produkálja, felraktam egy Linuxot, ott is ugyanezek a hibák vannak.

Viszont a BIOS-ba belépve jól működik a billentyűzet, ha találok olyan mezőt, ahol gépelni lehet, ott nincs gond. Külső billentyűzetet csatlakoztatva szintén jól működik gép.

Van ötletetek, hogy mi lehet a hiba?

Köszi

(#53726) zoli03 válasza zoli03 (#53725) üzenetére


zoli03
őstag

BIOS frissítés megoldotta a problémát.

(#53727) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Sziasztok, vettem egy "használt" HP pavilion gépet, igazából kb nullaperces, de én "újracsomagoltként" vettem, nincs benne 1 nap üzemidő. HP oldala ezt mutatja rá. Mivel inkább velük gariztatnám, ha esetleg van valami, így jó lenne tudni, hogy akkor most valós ez a 2024-es dátum? Merthogy a kezdő dátum sem stimmel. Vagy igazolni kell a vásárlást, vagy hogyan lehet rendbe tenni a dolgot?

[kép]

(#53728) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Hogyan tudom kideríteni hogy adott laptophoz ( pl 2570p vagy 6570b) pontosan milyen a gyári adapter? Csak azt látom hány W-os, de nem írják sehol hogy 18,5 - 19 - vagy 19,5V -os?

(#53729) SeniorTilla válasza SUPREME7 (#53727) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ha van számlád és rá van írva hogy HP RENEW, termékszám, serial, akkor nem lesz gond. Ha nincs számla, akkor nincs gari.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53730) SUPREME7 válasza SeniorTilla (#53729) üzenetére


SUPREME7
őstag

Nem a HP által újracsomagolt/újraértékesített, hanem Alzán vannak visszaküldött, újracsomagolt motyók. Tehát valaki megvette, nem tetszett neki, visszaküldte, Alza eladta "újracsomagoltként". Van számla, rajta a serial, csak a HP oldalán hozzáadva a fiókomhoz így hozza a garit, ahogy a képen látható, hogy függőben a kezdő dátum. Próbáltam nekik írni messengeren, de csak robotügyfélszolga van, holnap megpróbálok élő embert elérni.

[ Szerkesztve ]

(#53731) Pyttawrx válasza SUPREME7 (#53730) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Azt azert írja, mert a számla dátuma határozza meg.
nem?
hp oldalan regeld

[ Szerkesztve ]

(#53732) bajnokpityu válasza Pyttawrx (#53731) üzenetére


bajnokpityu
félisten

HP oldalán regelni kellene garihoz? Ha már nem bővíthető...

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#53733) Pyttawrx válasza bajnokpityu (#53732) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nem, de ha valakit zavar ez, hogy azt írja hogy függő.

(#53734) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Mi a véleményetek a HP 290 G3 microtower PC-ről?
10. generációs Core i3, 8GB DDR4 RAM, 256GB SSD
Irodai munkához, Full HD felbontású filmhez, internetezéshez elég vagy nagyon gyenge ez a konfiguráció?

(#53735) Pyttawrx válasza timelord1987 (#53734) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia, ebben a topikban semmi..... :D (Notebookok / HP notebook topic)

(#53736) SeniorTilla válasza Pyttawrx (#53735) üzenetére


SeniorTilla
veterán

:C :C :C igen, ez notebook topic ám

Egyébként a masina ereje elég azokra a feladatokra, amit írt a kérdező.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53737) timelord1987 válasza SeniorTilla (#53736) üzenetére


timelord1987
őstag

Köszönöm szépen :R
Akkor nem számít rossz vételnek? Otthoni használatra alkalmas? A Windows 10 Professional otthoni használat során hátrányosabb a Home verziónál?

(#53738) Pyttawrx válasza timelord1987 (#53737) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ez meg win10 topik kérdése. De a pro sosem volt hátrányosabb.
Sőt!

(#53739) timelord1987 válasza Pyttawrx (#53738) üzenetére


timelord1987
őstag

Köszönöm szépen :R
Szerinted jó vételnek számít a HP 290 G3 mikrotorony PC?
Előre is köszönöm a segítséget, és elnézést, hogy ide írtam.

(#53740) Pyttawrx válasza timelord1987 (#53739) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szívesen segítünk itt is nyilván... :D Csak fura itt a kérdés.
Teljesen elég, azért fontos az ár nyilván.
Mert pl sok hazsnált pc-t lehet venni 1 év garral, hozzá tartozó oprendszerrel és jóval olcsóbban.

(#53741) SeniorTilla válasza timelord1987 (#53737) üzenetére


SeniorTilla
veterán

+1 Pistának

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53742) gamberro


gamberro
újonc

Sziasztok!
Ezt a gépet néztem ki magamnak.
https://www.furbify.hu/notebook-hp-probook-440-g8-1529477
Vágyam csupán egy nagyon megbízhatóan multitaskingoló gép a böngésző-office-torrent vonalon, így a kérdésem amellett, hogy mit gondoltok, milyen vétel lenne, az hogy a 256GB SSD + 8GB RAM mire elegendő, és hogy bővíthető-e?
Nagyon szépen köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#53743) diegho


diegho
nagyúr

Sziasztok

Hp garancia milyen feltételekhez kötött? Előző melóhelyemről megkapott laptopra elvileg van 2024 szeptemberig garancia. Support assistant írja is, de számlám és garancia papírom nincs. Érvényes így a gari?

(#53744) Pyttawrx válasza gamberro (#53742) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Én torrentre nem használnám, mert oda azért kellhet a tárhely. Illetve nem is igazán biztonságos, de ez más kérdés. :)

(#53745) SeniorTilla válasza diegho (#53743) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A törvények szerint nem érvényes, mert kell a vásárlást igazoló számla vagy a garjegy

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53746) SeniorTilla válasza gamberro (#53742) üzenetére


SeniorTilla
veterán

256-os SSD torrentre? ÁÁÁ, ez nagyon kevés hozzá. Bővítened kell vagy külső usb HDD.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53747) mexel válasza mexel (#53728) üzenetére


mexel
veterán

Ezt nem tudja senki? Sehol sem találok konkrét értékeket, csak másodlagos helyekről. ( és azok változóak)

(#53748) Dhampir válasza mexel (#53747) üzenetére


Dhampir
félisten

Például a HP ProBook 6570b egyik sima gyári konfigurációjához (Intel Core i5 3230M CPU) 65 Wattos adapter járt, aminek kimeneti (output) értéke 19.5 Volt és 3.33 Amper, ezt az adapterről olvastam le.

A bemeneti érték (input) 100-240 V ~ 1.7 A, 50-60 Hz.

"Másodlagos hely":
A 6570b esetében (eredeti gyári) például itt az szerepel, hogy a 90 Wattos töltő kimeneti feszültsége 19 Volt.

[ Szerkesztve ]

(#53749) Dhampir válasza mexel (#53747) üzenetére


Dhampir
félisten

Amennyiben a dokkoló miatt kérdezed, ott adott esetben (például HP ProBook 6570b notebook) a 90 Wattos és 120 Wattos töltő lesz a jó, a 65 Wattos nem elég neki teljes egészében.

HP Notebook PCs - Troubleshooting Problems with Docking Stations

(Ez a dokumentum dokkolóállomással rendelkező HP és Compaq notebook pc-kre vonatkozik.)

Making sure that the AC power adapter is compatible with the docking station
Power supply requirements vary between computer devices. For example, one docking station might require 90W and another might require 120W. Using an incompatible power adapter can cause the docking station to work improperly. Further, using an incompatible power adapter can damage the docking station power supply, either immediately or over time.

[ Szerkesztve ]

(#53750) mexel válasza Dhampir (#53748) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm a választ! A dokkolót tudom hogy a 90W-os kell, csak 65W-osból és 90W-os -ból is van 18,5V, 19V és 19,5V-os adapter. Fogalmam sincs melyik a hozzá való, és melyikkel adják gyárilag.
Illetve lehet-e bármilyen gond abból ha a 2 szélsőt használom. ( 18,5V és 19,5V) A gyári adatok között csak a W-ot látom, de azt hogy hány voltos azt sehol.

Akkor tehát gyárilag 19,5V-osat adnak hozzá.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.