Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#53351) gatto_ válasza VMatteo (#53349) üzenetére


gatto_
senior tag

Elvileg lehet a biosban állítani, hogy a F gombok vagy a funkciógombok legyenek alapértelmezettek, de általában pont az az alapértelmezett amit te szeretnél. Én mindig azon küzdök, hogy F-ek legyenek alapból. De elvileg a billentyűzeten a bal szélső fel nyil az FN Lock azzal tudsz váltani mi legyen. Az FN gombot nyomva tartva nyomd az FN Lock-ot és átvált.

(#53352) KrAt válasza KrAt (#53346) üzenetére


KrAt
veterán

Update: más okból, de cseréltem a dokkolóm (az előző talán régifajta, ezüst színű bekapcsoló gombos - süllyesztett fekete gombosra), majd gondoltam bedugom az eddig nem működő átalakítót, és voila, megjelent a kép mindenféle mókolás nélkül.

Most boldog vagyok, nem kell baszkodnom :))

(#53353) zolnagy válasza KrAt (#53352) üzenetére


zolnagy
őstag

Akkor ezek szerint a dokkoló volt a bűnös. Örülök, hogy sikerült. :K

(#53354) korpicschess válasza korpicschess (#53314) üzenetére


korpicschess
veterán

Kijelző cserével megjavult a dolog. Sajna nem tudták épségben kiszedni a kijelzőt, így abban nem lehetek biztos, hogy kijelző, vagy esetleg szalagkábel gond lehetett, mert abból is új került be. Azóta megszűnt a hiba.
Aloha szervizzel próbáltam intézni, hogy fizessék vissza a téves diagnózisra kiszabott pénzt, de maguknak ellentmondóan írtak a témával kapcsolatban, de a lényeg, hogy nem voltak hajlandóak rá, szerintük ez egy független esemény, még ha azonos ügyszámon is van, ők helyesen jártak el, stb.. Én szkeptikus vagyok, hogy egyáltalán értelmes módon megnézték volna, ráadásul még ők mondták, hogy hagyjam ott, megnézik mégegyszer (mert mikor bevittem, nem engedték, hogy szervizesnek elmondjam mi a gond, csak az első vizsgálat után tudtam vele beszélni), persze azt nem mondták, hogy úgyis marad az első eredmény, csak majd fizetni is kell érte…
Majd a békéltető testületnél is megvitatjuk, mert ez a fajta lehúzás és hozzánemértés ütközik az elveimmel.

Köszi a tippeket és észrevételeket a hosszú ügy kapcsán.
Kellemes ünnepeket!

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#53355) Dhampir válasza korpicschess (#53354) üzenetére


Dhampir
félisten

Jó dolog, hogy végre rendben van. :)

Szomorú, hogy mégsem jó az a szerviz. :(

(#53356) Tim82


Tim82
nagyúr

Sziasztok!

HP ProBook 640 G4-hez gyári trackpoint/pöcökegér kábelt (cikkszám: L09534-001) honnan lehetséges leghamarabb és lehetőleg belföldről beszerezni?

Előre is köszönöm a választ. :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#53357) Pyttawrx válasza Tim82 (#53356) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Én nem találtam. Swiss parts-nál sem volt, utolso ára 21k :Y
Itt bontva HA-n?

(#53358) Tim82 válasza Pyttawrx (#53357) üzenetére


Tim82
nagyúr

Úgy általában alkatrész nem nagyon van HA-n ProBook 640 G4-hez. Köszönöm, akkor marad az UK eBay, ott találtam kb. 13-14k-ért. :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#53359) Pyttawrx válasza Tim82 (#53358) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szívesen a semmit.😂 De igen jobb lesz amit írtál.

(#53360) SeniorTilla válasza Tim82 (#53358) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Most találtam őket a vaterán, nézd meg hátha van neked való gépük bontásra:

https://www.vatera.hu/listings/index.php?us=hadrianusaukcio

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53361) Tim82 válasza SeniorTilla (#53360) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az ötlet jó :R , de sajnos nincsen nekik. (Amúgy ismerem őket, évi 2-3 alkalommal szoktam tőlük vásárolni.)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#53362) nyesteb


nyesteb
tag

Sziasztok!

Mostanában gondolkodom egy üzleti laptop vásárlásán, de a tapasztalatotokra lenne szükségem. Még nem azonnali a vásárlás, ezért itt érdeklődöm előbb.
A korábbi munkahelyemen volt egy HP 650 G4-es gép, párom is egy HP-n dolgozik, csak 250 G5-G6 (passz, melyik) -on és mindketten azt tapasztaljuk, hogy lassú a gép. Persze HDD-vel adták mindkettőt, nálam volt SSD csere, az egy kicsit jobbá tette, de mintha vissza lenne fojtva a gép. Ezért kérdezem, hogy ha mostanában nézem a piacot, sok a HP az üzleti szériában, érdemes bennük gondolkodni? SSD-vel, 16Gb rammal venném, kb 150-200 között gondolkodtam.
Tudom, hogy itt sok HP rajongó van, nekem ez a két HP körüli géppel volt tapasztalatom, ezért kérdezlek Titeket, mit javasoltok.

Boldog karácsonyt mindenkinek!

Köszi a válaszokat!

(#53363) Pyttawrx válasza nyesteb (#53362) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. ProBook, elitebook ezek között nézelődj.

(#53364) nyesteb válasza Pyttawrx (#53363) üzenetére


nyesteb
tag

Szia!

Köszi, utánanézek majd ennek a szériának.

(#53365) Pyttawrx válasza nyesteb (#53364) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(#53366) SeniorTilla válasza nyesteb (#53362) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Egy ilyen gépnek SSD-vel gyorsnak kellene lennie. Nem lehet, hogy a vállalati környezet miatt van ez a lassúság?

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53367) Pyttawrx válasza nyesteb (#53362) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Amúgy mik a pontos paraméterek most? Cpu, ram, ssd/hdd? És nincs-e optibay?

(#53368) nyesteb válasza SeniorTilla (#53366) üzenetére


nyesteb
tag

Nem volt semmi ilyesmi. Én voltam ott a rendszergazda, max én korlátozhattam volna, de nem tettem semmi ilyet. A gépeken sem volt még tartomány sem. Nem volt ilyenre szükség.

(#53369) nyesteb válasza Pyttawrx (#53367) üzenetére


nyesteb
tag

Ezt nem tudom megmondani most már, mert eljöttem onnan fél éve. Probook 650 G4 volt azt hiszem, 8Gb rammal, optibay-be tettem át a HDD-t. SSD egy Samsung 970 evo volt.

(#53370) SeniorTilla válasza nyesteb (#53369) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nyugodtan vehetsz Probookot, de akkor inkább Elitebookot, gondolom használtban gondolkodsz. Ezer van belőlük nagy céges flottákból a piacon. A legolcsóbb mókolt, ipari hulladékból összekendácsolt vasakat kerüld el, vegyél megbízható eladótól garanciával.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53371) nyesteb válasza SeniorTilla (#53370) üzenetére


nyesteb
tag

Igen, használtban gondolkodom. Volt kollégám használt Elitebookot, ő dicsérte, csak kicsi a kijelzőjük. Webfejlesztő vagyok, nem baj, ha látom, mit csinálok...

(#53372) zolnagy válasza nyesteb (#53371) üzenetére


zolnagy
őstag

Én az elitebook 735 G5-t dokkolóval használom. Arra olyan monitort kötsz, amilyet akarsz. Dokkolót itt HA-n lehet kapni 10e körül. G6-ig jó ez a dokkoló. G7-től már csak micro usbs dokkoló használható (lespórolták a csatlakozót)

(#53373) Pyttawrx válasza nyesteb (#53371) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

24-es monitort kötsz rá! :)

(#53374) zolnagy válasza zolnagy (#53372) üzenetére


zolnagy
őstag

Baromságot írtam, USB-C, nem micro USB.

(#53375) Kbali válasza nyesteb (#53371) üzenetére


Kbali
nagyúr

Attól függ, mit fejlesztesz. Nálunk a fejlesztői gépek általábanan 850 G5-ök, amit dokkolóval, két monitorral használ mindenki.

(#53376) nyesteb válasza Kbali (#53375) üzenetére


nyesteb
tag

Frontend fejlesztéssel foglalkozom, többségében.
Dokkolóval használok 2monitorral most egy T430-at, ami kezd öreg lenni már, de még jól bírja. 5 éve nyúzom, ezért gondolkodom a váltásban. Néha nem a dokkoló előtt ülök, főleg, ha elviszem a gépet valahova, ott lenne jó a nagyobb monitor.

Köszi az infót! Amikor aktuális lesz, körbe nézek majd!

(#53377) Kbali válasza nyesteb (#53376) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nekem is munkára az egyik gépem az egy Elitebook 850 G5 (most épp kuka az akksija, 2 hónapja várok egy újra a cégtől - egy vicc) - full HD. Én nem vagyok fejlesztő, de már nekem is kevés a 8 giga ram, ami benne van, szerintem neked a min. 16 legyen. Ezekhez még van fizikai dokkoló, azt is érdemes lehet beszerezni hozzá, mert akkor tudod használni a saját kijelzőt, plsz kettőt a TB3 dokkon keresztül.

(#53378) ceripapa


ceripapa
aktív tag

Sziasztok!

Gyors kérdés van egy HP Probookom (430 G5), de win11 kettévágta az ssd-t benne(túlirta a kapacitását csak későn vettem észre ), beletettem egy második ssd-t viszont arra nem enged rendszert telepiteni, business szegmensben van blockkolása a windows telepitésnek vagy csak pro windos-t enged telepiteni. ? Jelenleg windows sok esetben nem is veszi észre a fő ssd-t amin a rendszer van :( , biosba észreveszi , de kb nem tudja helyreállitani magát.

[ Szerkesztve ]

(#53379) gsmtomi


gsmtomi
csendes tag

Sziasztok tegnap került a kezembe egy HP laprop 15s-fq2019nh

Telepítésnél a meghajtó --választásig eljut ,De a beépített SSD-t nem látja ... Se win 10 ,se win 11 ----

Kezdő vagypk a telepítésekkel ,secure boot ot kikapcsoltam ,UEFI-s telepítőt csináltam rufussal

Tel:06-30-/962-8221 email:gsmtomi@gmail.com

[ Szerkesztve ]

Miháczi Tamás 06 30 962 8221

(#53380) SeniorTilla válasza gsmtomi (#53379) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Az Inte RST driver kell hozzá. Töltsd le a HP driverek közül a weboldalról, és másold fel a telepítő usb-re, és amikor kérdezi a drivert, a tallózásnál jelöld ki a könyvtárat. Menni fog.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53381) hramon94


hramon94
tag

Sziasztok!

HP CarePackről nem igazán találtam a neten pontos leírást a szolgáltatásokról hogy konkrétan mi-mit takar. Tudna valaki segíteni hogy pontosan mik ezek a szolgáltatások? Segítségeteket előre is köszönöm.

A garancia ellenőrzésnél ezeket dobja ki:

A garancia típusa
Care Pack
A szolgáltatás típusa
HWM Onsite

A szolgáltatás szintje
Std office hrs std office days
Standard
Next available tech resource
Next available tech resource
Country Coverage
Standard Configuration
Standard Material Handling
Standard
No Special Coverage
No Limitation
No Specified Repair Time
Next Coverage Day
No Specified Restoration Time

Kivitelezés
HW Problem Diagnosis
Material
N-CSR Battery Replace
Onsite Support

[ Szerkesztve ]

(#53382) Piloss


Piloss
senior tag

Üdv

Adott egy HP 440 G4 ami egyik napról a másikra nem kapcsol be. Töltő nélkül semmi életjel, töltővel a bekapcs. gomb és a caps lock 1x felvillan és ennyi.Bekapcs. gomb hosszan nyomására ugyanezt csinálja, töltő led folyamatosan világít.

Jól érzem hogy ez nem jelent sok jót?

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#53383) lumosnina válasza Grande Ale (#53168) üzenetére


lumosnina
tag

Szia!

A bios file-jait esetleg el tudnad nekem kuldeni? USB-n keresztul lenne szuksegem ujra tenni a bios-t a HP 15s-fq1012na notimon. [link] -> itt irok a problemamrol, es lehet, hogy a bios filejaid segithetnenek. Elore is koszi. :R

Megbizhatosagomrol : http://phmegbizhatosag.atw.hu/ -> lumosnina felhasználónak 42 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#53384) lumosnina válasza gsmtomi (#53379) üzenetére


lumosnina
tag

Ha kaptal segitseget, legyszi oszd meg velem is. Hasonlo problemaval nezek szembe a 15s-fq1012na gepemmel. Ugy nez ki a 15s-fq1 szeriaval sokak kuzdenek... :F :R

Megbizhatosagomrol : http://phmegbizhatosag.atw.hu/ -> lumosnina felhasználónak 42 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#53385) lumosnina válasza SeniorTilla (#53380) üzenetére


lumosnina
tag

Esetleg be tudnad linkelni, pontosan melyik driver ez? En kerestem, de amit talaltam, azzal nem mukodott. :R

Megbizhatosagomrol : http://phmegbizhatosag.atw.hu/ -> lumosnina felhasználónak 42 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#53386) Frenky87


Frenky87
aktív tag

sziasztok,
Van valakinek információja arról, hogy milyen extra funkció lehet a HP USB C G4 dokkoló gyári kábelében?
M1 MacBook Air-t próbálok a dokkolóhoz csatlakoztatni, de csak a gyári, dokkolóhoz adott HP USB C - USB C kábellel működik rendesen. Eredeti Apple USB C - USB C kábellel, vagy pl egy gyári Oculus USB C - USB C kábellel csak tölteni tud, nem ismeri fel a dokkolót, így a mögötte levő eszközöket sem.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

///

(#53387) DopeBob


DopeBob
addikt

Sziasztok,

szintén dokkolós kérdés: kb 1 éve vettem utoljára notit, most megint vennék párat (650 G8) illetve dokkolónál maradna az a típus, amiből már van több darab az irodában (HP 5TW10AA USB-C-dokkoló G5).

Ennek a dokkolónak valami egészen elborult ára lett, vagy nem kapni, vagy minimum 2x-es lett az ára...

van esetleg univerzális ajánlott típus? Töltés kell, Lan, 1DP, meg 2 usb min.

MZ/X

(#53388) DopeBob válasza DopeBob (#53387) üzenetére


DopeBob
addikt

nvm, közben találtam értelmes áron, csak egy hónapot kell rá várni.

MZ/X

(#53389) set79


set79
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget kérek!
Adott egy HP Elitebook 8470p, amit most vettem használtan op. rendszer nélkül.
Az istenért nem tudok rá win-t telepíteni, semelyik verziót sem.
A telepítés felmegy, majd mikor már a HDD-ről bootolna, a következő kép fogad.
Mi baja van?
Köszi, ha segítesz!
Üdv

[ Szerkesztve ]

(#53390) set79 válasza set79 (#53389) üzenetére


set79
csendes tag

Amúgy BUEK! :N

[ Szerkesztve ]

(#53391) SZIGMA válasza set79 (#53389) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Szia!

Első körben a biosban futtass egy diagnosztikát a merevlemezre és a memóriákra.
Ha ott nincs probléma,akkor egy bios default vagy egy bios frissítés és próba.
Milyen oprendszereket próbáltál?
Dedikált videokártya van benne?
Csökkentett módban elindul? Ha igen,akkor a minidump-ot másold ki és abban talán több infó lesz a hiba okáról.

A vinyó a helyén van vagy optibay-ben?

És ahogy lentebb Seniortilla írja, ha friss vásárlás,akkor az eladót kérdezd.

[ Szerkesztve ]

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#53392) SeniorTilla válasza set79 (#53389) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ha most vetted, kérdezz rá az eladónál, mi a gép baja.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53393) set79 válasza SZIGMA (#53391) üzenetére


set79
csendes tag

Sziasztok!
Az eladót kérdeztem, azt mondja nála működött, bár üres particioval érkezett.
a diag rendben lemegy, hdd, ram ok.
bios alap volt, frissítés nem. Mindenképp sort keritek rá.
win7-et szeretnek, abból több fajtát is próbáltam, de a win10-nél is ez volt a helyzet.
Csokkentett módban sem indul, ugyanez a hibaüzenet.
hdd helyén.
ugyhogy marad a bios frissítés, bár érdekes, hogy elvileg az előző gazdanal ment.
koszonom az ötleteket.
udv

(#53394) SeniorTilla válasza set79 (#53393) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Hardvergondnál szokta ezt csinálni, én is szívtam már ilyen géppel (újjal), órák mentek rá, a vége a szerviz lett.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53395) set79 válasza SeniorTilla (#53394) üzenetére


set79
csendes tag

Hdd, memória csere meg volt. Ugyanez.
nem szeretném visszaküldeni, nagyon megtetszett és teljesen karcmentes.
Kuzdok vele még majd. Egyelőre elfáradtam. :)

(#53396) SZIGMA válasza set79 (#53395) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Szia!

Egy linux-al megpróbálhatod még, hátha azzal kiderül valami.

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#53397) set79 válasza SZIGMA (#53396) üzenetére


set79
csendes tag

Felkerült a legújabb bios(2019). A hiba ugyanúgy fenn áll. Kezdem elveszteni a hitem.
linuxszal kiderülhet valami?
sosem használtam. Melyiket ajanlod próbának?

(#53398) Dhampir válasza set79 (#53395) üzenetére


Dhampir
félisten

Refund

(#53399) SeniorTilla válasza set79 (#53395) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nem csak ezekkel lehet gond, egyik perifériával is pl. meg ezer mással. Ez általában alaplapcsere szokott lenni, ami nem hiszem, hogy megéri. De persze sikerüljön olcsóbban.

Gyanús, hogy ezért adták el neked :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53400) Pyttawrx válasza set79 (#53397) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Teljesen mindegy, linux mint, kubuntu pl. Esetleg csere háttértár.
dobj már képet a biosról

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.