Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#53001) Pyttawrx válasza tototos (#52999) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Lemezkezelőmit mutat?

(#53002) tototos válasza Pyttawrx (#53001) üzenetére


tototos
őstag

Amikor bekapcsol a gép akkor 1 percig látható az eszközkezelőben majd utána eltűnik.

(#53003) Pyttawrx válasza tototos (#53002) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Értem. Mi a típusa az adott hdd/ssd-nek?

(#53004) SZIGMA válasza tototos (#52999) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Szia!

Ezekben az olcsó caddykben különböző vezérlők vannak, van ahol méretkorlát is lehet, máshol meg a SATA módokat nem tudja rendesen.
A vezérlőchipet megnézne találsz információt. Plusz az újabb HDD/SSD-k nem igazán szeretnek SATA1-en futkorászni, ha az ODD vezérlő csak annyit tud.

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#53005) #55525888 válasza SeniorTilla (#53000) üzenetére


#55525888
törölt tag

Tényleg? :D
Leesett az állam.
Köszi!!

(#53006) tototos válasza Pyttawrx (#53003) üzenetére


tototos
őstag

Ez az SSD PNY CS900 120GB SATA3 (SSD7CS900-120-PB)

(#53007) Pyttawrx válasza tototos (#53006) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen, ennek az interface:
SATA III 6Gb/s; backwards compatible with SATA II 3Gb/s, tehát azzal a caddy-vel nem fog menni, ahogy SZIGMA is írja

[ Szerkesztve ]

(#53008) tototos válasza Pyttawrx (#53007) üzenetére


tototos
őstag

Van olyan caddy amivel megy? vagy a 650 g1 nem tud csak sata1-t az odd-n?

(#53009) Pyttawrx válasza tototos (#53008) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen persze. Ami sata 3

(#53010) SZIGMA válasza tototos (#53008) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Miért szeretnél SSD-t tenni az ODD helyére?
Az SSD-t szokták a rendszernek tenni, ott kijön a sebességbeli előny (SATA3 mindkét oldalon), a caddy-be pedig a vinyót, a tárhely miatt, ott kevésbé számít a sebesség.

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#53011) SeniorTilla válasza SZIGMA (#53010) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Igen így van. Egy hátránya van ennek az elrendezésnek, hogy a HDD így nincs védve véletlen leejtéskor, ütéskor. A caddy, főleg egy olcsó, nem nyújt neki kellő védelmet. Ha olyan a HDD, akkor még zöröghet is.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53012) tototos válasza SZIGMA (#53010) üzenetére


tototos
őstag

A HDD-t szeretném tenni a caddy-be, csak kipróbáltam hogy csak a hdd-t nem ismeri fel vagy az ssd-t sem. Mint kiderült akkor az általam rendelt caddy-ben csak SATA1-es HDD megy így rendelnem kell egy SATA3-as caddy-t.

(#53013) SZIGMA válasza SeniorTilla (#53011) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Igen, ezért is tekintek szükségmegoldásként erre. Inkább egy eggyel nagyobb SSD és egy külső tároló. Nagyobb sebesség, kevesebb nyűg.

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#53014) SZIGMA válasza tototos (#53012) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

A SATA3-as caddy sem biztos, hogy jó lesz, ha a HDD vezérlője nem támogatja azt az üzemmódot. Másik gyártó ugyanakkora vinyóját is belepróbálnám, lehet hogy az menne. Innentől ez már csak pénzégetés egy talán működő dologra.
#53013-ban leírtam, hogy szerintem mi a tuti.

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#53015) májkimiki


májkimiki
őstag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy a HP 245 G8 vagy nagyobb G8 szériánál, amelyekenk a kis vékony bekapcsoló gombja van. Nem volt-e sok garanciális visszaküldés. A gomb működését illetően?
Van 3db ilyen kis notink és az egyiknél, mintha túl merev vagy túl szoros lenne a gomb. Néha mintha nem érzékelné vagy nem tudna benyomódni a gomb. Ryzen 5-ös gépről van szó.
Köszi előre is.

(#53016) peestike


peestike
senior tag

hosszú keresés után tegnap megvettem ezt a gépet.
win 10 pro menne rá. kérdezném, hogy kell biosban (gondolom most már uefi megy helyette) valamit esetleg mókolni, vagy, ha a bootsorrend jó, akkor indul is majd pendrive-ról? köszönöm!

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#53017) Pyttawrx válasza peestike (#53016) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ha uefis a pendrive akkor nem. Indul egyből

(#53018) peestike válasza Pyttawrx (#53017) üzenetére


peestike
senior tag

Na, ez jó kérdés, hogy uefis e. Még rufus-al csináltam anno, mikor a 250 g5-re telepítettem win 10 pro-t. Így azt mondanám, hogy nem az. Ezek szerint ki kell próbálni :)

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#53019) Pyttawrx válasza peestike (#53018) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szerintem szedj le friss isot. Csinálj újat. Jobb is lesz szvsz.

(#53020) peestike válasza Pyttawrx (#53019) üzenetére


peestike
senior tag

Igen, ez lesz a tiszta szerintem is. Aprón még keresek egy eladót licenszért, aztán tesztelem, most hívott a futár, hogy hozza is.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#53021) Pyttawrx válasza peestike (#53020) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Jáájjj. Szerintem nevegyél ilyen szürke licenszet, akkor már jobb ha aktiválatlanul használod, nincs belőle nagy hátrány: háttérképet nem tudsz állítani, meg registrybe nem tudsz piszkálni.
ezt nézd meg, ennek a 7 feltételnek kell teljesülnie, és akkor vehető: [link] (Sajnos pl emagon is van ilyen szürke kulcs)

(#53022) peestike válasza Pyttawrx (#53021) üzenetére


peestike
senior tag

Most olvastam csak a hozzászólásod, ebbe biza most belefutottam akkor... :)
A gép viszont a 250 g5 után még fura, hogy villám. :D
1-2 délután még rámegy a full belakásra, lekopogom, de eddig nagyon jó, tetszik.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#53023) Pyttawrx válasza peestike (#53022) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

😂

(#53024) peestike


peestike
senior tag

a hp support szerint, lekérve az adatokat, a gépen még 11 hónap garancia van, 2022.08.25-ig. ugye árából adódóan is jár hozzá a 3 év. a hp-nál hogyan működik a garancia, vagy van valami huncutság a dologban?

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#53025) SeniorTilla válasza peestike (#53024) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Hagyd a support assistant-ot, nem jó semmire. Fals adatokat ír ki garinál.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53026) Kbali válasza peestike (#53024) üzenetére


Kbali
nagyúr

Új gép esetén vásárlástól számít a garancia, legyen meg a számlád, meg a kitöltött garjegyed.
Az ilyen support assist szoftverek (akár Dell vagy Lenovo hasonlója) a gyártási időből próbál meg kalkulálni valamilyen garanciális lejáratot.

(#53027) 98bja


98bja
senior tag

Sziasztok.
Adott egy munkahelyi HP 340S G7 notebook. Egy pár hete kezdte el csinálni, hogy naponta 9-10 alkalommal bejön a kékhalál, és újraindul a rendszer. Van mikor 5 percenként, van mikor csak pár óránként. Olyan is történt nem egyszer, hogy újraindult, és a boot után a jelszó beírásakor meg megint. Nagyon idegesítő mindig újrakezdeni a félbehagyott dolgokat, mert mindig pont a legrosszabbkor indul újra :W :W
Próbáltam már drivereket frissíteni, az IT csávónak sincs ötlete.
Hátha ti tudtok segíteni.
Eseménynaplóban néztem, és mindig ennél a két eseménynél van az újraindulás:

(#53028) Pyttawrx válasza 98bja (#53027) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Háttért állapota? Esetleg mentest volt?

(#53029) SeniorTilla válasza 98bja (#53027) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nekem SSD/HDD hibának tűnik, van a biosban (F2-vel) rendszerteszt, ott meg lehet nézni, de ha az jónak írja, még nem biztos, hogy az is.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53030) peestike


peestike
senior tag

Köszi a garanciális infót!
A kékhalálról a régi szép idők jut eszembe, a win 98 már a telepítés vége felé összeomlott nekem. :DDD
Ott hibás volt egy ram modul...
Persze akkor nyilván nem volt vicces.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#53031) zamator


zamator
újonc

Üdv!
8540P gépem Nvidia Quadro NVS 5100M -s kártyával a képen olvasható hibát produkéálja rendszertelen időközönként ( pár perc és több óra is lehet ). Ilyenkor lekapcsolja a Viber-t de ha nincs bekapcsolva ez az alkalmazás a hibát akkor is produkálja . Mi lehet az oka és hogyan "javítható" ?
[kép]
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#53032) Kbali válasza zamator (#53031) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ne legyen igazam, de kezd haldokolni a az a Quadro kártya. Azt lehet még érdemes tesztelni, hogy letiltod a Quadro-t és figyeled, hogy előjön-e a hiba.

(#53033) zamator válasza Kbali (#53032) üzenetére


zamator
újonc

Leírnád hogyan tiltsam le ,-most éppen nincs személyes segítségem.

(#53034) Pyttawrx válasza zamator (#53031) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Nagy esély van a vga kértya hibára, ahogy írja Kbali is. Ritkábban driver probléma is lehet.

(#53035) Kbali válasza zamator (#53033) üzenetére


Kbali
nagyúr

Elvileg BIOS-ban lenne rá lehetőséged.

(#53036) Pyttawrx válasza Kbali (#53035) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Vagy eszközkezelőben. :) Nálam is volt egy laptop 2 vga-val. NEm kellette neki, így a letiltás volt a legköltséghatékonyabb megoldás. :D

(#53037) zamator válasza Kbali (#53035) üzenetére


zamator
újonc

Nem találom a "lehetőséget"

(#53038) zamator válasza Pyttawrx (#53036) üzenetére


zamator
újonc

Az eszközkezelőben szürke a tiltás -(nem használható).

(#53039) peestike


peestike
senior tag

feltenném itt is a kérdést, a ram topikban nem mentem semmire...
szóval a 8 gigát megdupláznám, ennyit találok a hp szerint a ramról:
DDR4-PC4 SODIMMS
Supports dual-channel memory
System runs at 3200 MT/s
8 GB DDR4-3200 SDRAM (1 x 8 GB)
annyit sikerült kideríteni még, hogy samsung elvileg a ram benne.
guglizva a kingston és crucial oldalakon találtam elvileg ehhez a típushoz ajánlottat.
árukereső szerint a kingston VS. a crucial .
kérdezném, hogy valóban jó ramokat nézek egyáltalán? :DDD

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#53040) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Helló!

Letöltöttem a testvérem korábban említette laptopjának a drivereit, de csak a chipset meghajtók ötvenöt darab. Ezt mindet telepíteni kellene? A VGA is vagy 15 fájl, 8 gigabájt.

Köszi!

Aquila non captat muscas.

(#53041) SZIGMA válasza Hegyirabló (#53040) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Szia!

A feltöltés dátumánál megkeresed a legfrissebbet (vagy a legmagasabb revíziószámút) és azt töltöd le. A fájl megnevezésnél zárójelben van plusz információ, például, hogy melyik win10 verzióhoz töltötték fel (v1709, v1809, v1903, stb...)

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#53042) Hegyirabló válasza SZIGMA (#53041) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Szia!

Köszi! :R

Aquila non captat muscas.

(#53043) zsoltip


zsoltip
őstag

Üdv Fórumtársak!
Egy ideje bújom a fórumot a laptopok, leginkább workstation-ok terén.
Lenovo P15, P53, T15g mellett most a HP ZBook és ZBook Powert kezdtem nézni. (Igen, csak NumPad-os darab jön szóba, 15"-on.)

Firefly kicsi, gyengébb, forróbb. Fury drágább, mint a rászánandó keret.

Viszont annyira kusza lett számomra a ZBook széria, hogy segítséget kérek.
Most akkor a ZBook széria említett darabjai hogyan vannak "sorrendileg"?
ZBook vagy ZBook Power? Power a legalsó tagja a szériának? Vagy a Firefly és Fury között van inkább? Hogy is van ez?
Összeszerelés, minőség terén hajlós műanyagnak mondják a tesztekben. Ez tényleg igaz lenne? :Y

(#53044) SeniorTilla válasza zsoltip (#53043) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ezen a héten érkezik raktárra több darab, majd megnézem élőben.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53045) tototos válasza Pyttawrx (#53009) üzenetére


tototos
őstag

Próbáltam keresni de nem találtam feltűntetve hogy sata3 e a caddy. Tud valaki aliról, ebayről eladót akinél biztos sata-3as caddyt kapni?

Köszönöm

(#53046) ngyjns


ngyjns
tag

Üdv Fórumtársak!
Segítségeteket kérném, van-volt egy HP pavilion x360 gépem, amit a zsanér hibája miatt garanciális javításra vittek el tőlem még júniusban, húzták az időt, hogy javítani fogják várjak szeptember 25-ig, mivel a zsanért le kell gyártani!!! Szeptember elején szóltak, hogy nincs zsanér, vagy gépet adnak helyette, vagy pénzvisszafizetés lesz. Megint bizonyíthattam, hogy jótállásos, hivatalos számlám van. Kértem, hogy hasonló gépet adjanak. Két hete írtak, hogy pénzvisszafizetés lesz, gyorsan megoldják, tájékoztatnak. Azóta semmi. E-mailre nem felelnek, telefonon az ügyfélkapcsolati osztályt nem kapcsolják. Volt már valakinek ilyen gondja? Vennék hasonló X360 gépet, hogy a HP tollam ne árválkodjon magában otthon, és tudjak vele dolgozni, de az árak is mennek felfelé, rá fogok fizetni. Mit szóltok a garanciális ügyintézéséhez a HP-nak???

(#53047) kbela365 válasza SeniorTilla (#52949) üzenetére


kbela365
tag

Megjött a gép, nekem nagyon úgy tűnik, hogy tényleg fullhd oled panel van benne. Sötét szobában a fekete képernyő tökéletesen fekete.
A kijelző hardware ID-je: SDC414B, erre mondjuk nem találtam semmit.

(#53048) SeniorTilla válasza ngyjns (#53046) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ez elég gáz. A zsanér gyártása pullduma, nincs alkatrészük, ezért mondták. Hiány van egy csomó mindenből.

Kérj helyette egy új gépet, ami most elérhető, vagy a pénzt vissza.

Írj nekik te, nagy cég, a magyar ÜFSZ nem mindig van a toppon, inkább NYEU a prioritás.

Ettől függetlenül ne aggódj, meg fogják oldani, csak üsd a vasat :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53049) SeniorTilla válasza kbela365 (#53047) üzenetére


SeniorTilla
veterán

AIDA vagy HWINFO mit ír a kijelzőre? Milyen típus?

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53050) kbela365 válasza SeniorTilla (#53049) üzenetére


kbela365
tag

A HWINFO annyit mond, hogy Samsung, unknown model: SDC414B és full hd felbontást tud. Szerintem találtak valahol elfekvőben olcsón ilyen kijelzőt és felvásárolták, hogy legyen ilyen opció is.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.