Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8001) Studiossrác válasza lacibacsi (#7955) üzenetére


Studiossrác
aktív tag

Vegyél egy 6730s-t. Jó, tudom s széria...de nekem nagyon bejött. Játékok nagyon jól futnak..Ominózus Crysis 2, 1024X768-ban simán elfut.....halk a gép, megbízható(eddig 3 hónapot szúrkolt le mellettem és nem hibázott még). Egyetlen hátránya nálam: kijelző nem olyan stalib. Ezt úgy ércsd, hogy hátulról meg lehet hajlítani. De én ezt a gépet hordozom, lökték már meg buszon, nyomták szinte össze és semmi baja. Ha leejteném nyitva abból lehet komoly problémája lenne(ez az egyetlen hátránya nálam). 1 notebookot meg ne ejtsen le az ember...ennyi.
Nagyon nagyot fejlődött az S széria,bátran ajánlom figyelmedbe(árfekvésednek megfelel, és mennek a játékok is)

Szerk: textúrák nem alapon vannak, sőőt...ha lejjebb veszem a textúrákat képes szebb felbontásra is szaggatás nélkül. Szerintem meg kifejezetten jó ez a videókártya. Öcsém asus 8600GTS-ét kenterbe verte. Jó tudom nem mai kártya az, de csak azzal tudtam otthon összehasonlítani.....(nem volt otthon más kéznél). Másik gép természetesen asztali

[ Szerkesztve ]

(#8002) Studiossrác válasza lacibacsi (#7966) üzenetére


Studiossrác
aktív tag

Általam ajánlott géphez van XP driver is...én is azzal használom és hibátlan

(#8003) sakeee82 válasza Studiossrác (#8001) üzenetére


sakeee82
aktív tag

A 6730s is egy jó választás lehet.
Amint feltettem a moddolt ati drivert a Dv 1120eh-ra, kb 180 fokos fordulat következett be a teljesítményben játékok alatt. Eddig akármit tettem fel, minden egészen jól futott. Kellemesen csalódtam a gépben, pedig már gondolkodtam rajta, hogy rossz választás volt részemről a gyenge grafikus teljesítmény miatt.

[ Szerkesztve ]

(#8004) Mania válasza sakeee82 (#8003) üzenetére


Mania
senior tag

COD4 1024x600 normál garfika, szűrés kikapcsolva - tökéletesen játszható, semmi lag.
A gyári (HP) driver tényleg egy nagy sz@r. :DDD
Viszont hűtő kell a gép alá.

Studiossrác: "Öcsém asus 8600GTS-ét kenterbe verte."
Na ezt azért kétlem :D

[ Szerkesztve ]

(#8005) sakeee82 válasza Mania (#8004) üzenetére


sakeee82
aktív tag

A notebook hűtőkről felemás véleményeket hallani, vkinek beválik vkinek nem.

(#8006) Mania válasza sakeee82 (#8005) üzenetére


Mania
senior tag

Olyant kell választani ami az egész alját hűti a notinak,mivel minden gyártó máshogy tervezi a szellőzést.Meg persze az is számít hogy mennyi szellőzési hely van kialakítva.
Pl: NotePal Infinite

[ Szerkesztve ]

(#8007) sakeee82 válasza Mania (#8006) üzenetére


sakeee82
aktív tag

8 ezer péz...:) Sokallom.
Majd 1x lehet beruházok.

(#8008) Studiossrác válasza Mania (#8004) üzenetére


Studiossrác
aktív tag

Pedig igaz...nem vagyok nagy gémer, 2 játék van fent nálam: Crysis 2, és Cs: Source. Mindkettőbe jobb a 6730s. Cs alatt a tesztelő több fps-t hoz le...Crysis2-be meg szebb grafba nem szaggatok.
Nincs előttem a gépe, de a proci, memória közel hasonló. Ill proci lehet neki amd-s, de közel azonos tényleges órajalet produkál emlékeim szerint....de amint tudom leírom konkrétan számszerűen az adatokat

[ Szerkesztve ]

(#8009) Mania válasza Studiossrác (#8008) üzenetére


Mania
senior tag

Akkor ott valami nagyon nincs rendben.
Az asztali gépemben HD3650 GDDR3 volt aminél erősebb a GTS.Szal tudom mi a különbség.

sakeee82: Mondjuk nekem innen lesz,valószínű ma meg is érkezik. :U

[ Szerkesztve ]

(#8010) sakeee82 válasza Mania (#8009) üzenetére


sakeee82
aktív tag

Akkor örülnék, ha írnál majd, hogy bevállt-e.:)

(#8011) sakeee82 válasza Studiossrác (#8008) üzenetére


sakeee82
aktív tag

A 6730ban is hd3450 van vagy 4500mhd? Mert ha 4500mhd akkor az nagyon érdekes lehet, mert még a Doom3 at sem képes értelmes sebbeséggel futtatni 800x600ban a tesztek alapján.

(#8012) Mania válasza sakeee82 (#8010) üzenetére


Mania
senior tag

:K

Van egy Amilo Pi3525 a családban az alatt már egy ilyen van.
Hűtő nélkül a proci 47-50 fok környékén ment, most ezzel (venti alapjáraton) 32-37 fokos netezés ,zenehallgatás közben.

[ Szerkesztve ]

(#8013) sakeee82 válasza Mania (#8012) üzenetére


sakeee82
aktív tag

Jujj, elég impresszív. Lehet be kell ruháznom, mert a 1120eh-m 3d-s játékok alatt 79fokig meg sem áll, persze high performance üzemmódban.

(#8014) Mania válasza sakeee82 (#8013) üzenetére


Mania
senior tag

Na ha megjön dobok ide egy tesztet a dv5-el is. :)

(#8015) sakeee82 válasza Mania (#8014) üzenetére


sakeee82
aktív tag

Ok.

(#8016) Napfénysüti válasza sakeee82 (#8005) üzenetére

Szerintem az már régen rossz ha egy notebookhoz ilyen hűtő kell. :(

Més que un club!

(#8017) Mania válasza Napfénysüti (#8016) üzenetére


Mania
senior tag

Sajnos tapasztalat, hogy a mai notebookok többsége amiben különálló VGA van eléggé tud melegedni.Pláne ha Vista fut rajta.

(#8018) sakeee82 válasza Napfénysüti (#8016) üzenetére


sakeee82
aktív tag

A proci az vmi kegyetlenül melegszik, főleg ha van ami 100%-on hajtsa.
Ha vmi gebasz lesz, jöhetnek szervizelni, nem mi tehetek róla hogy forrófejű procit pakoltak bele.

[ Szerkesztve ]

(#8019) Napfénysüti

A melegedést én is tapasztaltam. Öcsémnek MSI-je van 8400m G-vel. Csoda hogy nem sül meg a gép. Volt hogy a proci 85 fokon ment :Y
De hát ezért nem valók játékra a notebookok...
Konzumer gépeknél meg pláne előfordul ez a melegedés, ott a tervezésnél nem igazán szempont a hűtés... :(((

Més que un club!

(#8020) lacibacsi válasza mustad1 (#7981) üzenetére


lacibacsi
addikt

Keresem, de még nem lelem...

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#8021) Studiossrác válasza sakeee82 (#8011) üzenetére


Studiossrác
aktív tag

Egyik sem, ezeket HD3430-al árulják.

(#8022) lacibacsi válasza Jeromoss (#7983) üzenetére


lacibacsi
addikt

Az a baj, hogy sokan lehúznak dolgokat csak azért, mert azt halloták róla, hogy... bla-bla-bla.
Nehezen hiszem én is, hogy annyira rossz lenne ez a gép. és pont ezért fontos, hogy olyanok szóljanak hozzá, mint te is, aki ténylegesen használ valamit, amiről véleményt mond.
Köszönöm a válaszod!

És még egy konkrét kérdés: a kijelző tükröződése mennyire zavaró? Ablaknak háttal lehet dolgozni, vagy az azért túlzás?

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#8023) sakeee82 válasza lacibacsi (#8022) üzenetére


sakeee82
aktív tag

A kijelző eléggé tükröződő, de sztem elfogadható.
A teljesítményét valóban kissé lehúztam...A videódriver csere kb 100%-al tette gyorsabbá a játékokat, biztos vagyok benne, hogy menni fog a Kotor 1-2, a COD4 pedig nem sokkal korábban lett leírva, hogy babán játszható.

[ Szerkesztve ]

(#8024) lacibacsi válasza sakeee82 (#7989) üzenetére


lacibacsi
addikt

"De a 79 fokos proci hőmérséklet hosszútávon nem biztos, hogy jót tenne a gépnek..."

Gondolod, hogy a melegedést nem tesztelték a gyártás előtt? Az asztali gépemben is AMD szív dobog. Gyakran vágok videót, ami közel 100%-ban fogja a procit, gyakran egész éjjeleken át tartó renderelés során. Nem mondom, hogy nem meleg, mert az, de 3 éve nyúzom és amúgy kutya baja...
Nem hiszem, hogy a laptopokba szerelt AMD processzoroknak olyan ártalmas lenne a melegedés (vagy nem ártalmasabb, mint másnak...)

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#8025) sakeee82 válasza lacibacsi (#8024) üzenetére


sakeee82
aktív tag

Nem a procit féltem, hanem a környező alkatrészeket és az alaplapot magát.

(#8026) lacibacsi válasza Studiossrác (#8001) üzenetére


lacibacsi
addikt

Pontosan melyik típus van neked?

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#8027) lacibacsi válasza sakeee82 (#8025) üzenetére


lacibacsi
addikt

Hát már csak nem csokoládéból vannak azok! Ha meg nagyon olvad valami, remélem még a garanciális idő alatt teszi meg...

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#8028) Napfénysüti válasza lacibacsi (#8027) üzenetére

Nem csokiból vannak de az se biztos hogy nagy hőtűrésűre tervezett alkatrészek. A proci olyan 100-110 fokig elvileg bírja azzal tán nincs gond. Na de a többi cucc körülötte :F
Meg a nagy hő ugyebár csökkenti az élettartamot.

Més que un club!

(#8029) sakeee82 válasza Napfénysüti (#8028) üzenetére


sakeee82
aktív tag

Csökkentse, de 2 éven belül haljon meg akkor és no problem:)

(#8030) Napfénysüti válasza sakeee82 (#8029) üzenetére

Én úgy vagyok vele hogy inkább 5 éven belül ne haljon meg a masina. :D
Főleg ha már ennyi pénzt kiadok rá.

Més que un club!

(#8031) sakeee82 válasza Napfénysüti (#8030) üzenetére


sakeee82
aktív tag

Persze én sem arra várok, csak ha pont a gari lejárta után lesz vmi baja, akkor azért pl egy alaplap csere 50-70 ezer forint ami nagyon kellemetlen.

(#8032) Csabee. válasza sakeee82 (#8031) üzenetére


Csabee.
nagyúr

akkor már komplett gépet kell venni ha lejár a gari .. :) annyit fejlődik a technlógia!

persze csak ha szükséged van az újabb gépekre és az újításokra :)

Üdv: Csabee.

(#8033) sakeee82 válasza Csabee. (#8032) üzenetére


sakeee82
aktív tag

2 évente kiadni 160-200 ezret nem célom:) Persze lehet addigra olyan jól megy, hogy 2 laptop lesz az asztalomon.:)
Ha lesz rá lehetőségem meghosszabbítom a garanciát legalább 1 évvel, azzal is elodázom egy másik gép vásárlását.
Amire jelenleg használom arra 1,5 év múlva is elég lesz.

(#8034) Csabee. válasza sakeee82 (#8033) üzenetére


Csabee.
nagyúr

jah értem :) én 2évente cseréleml az elektronikai cuccaim :) bár a notin ha 3év gar van akkor mégjobb ;)

Üdv: Csabee.

(#8035) Studiossrác válasza lacibacsi (#8026) üzenetére


Studiossrác
aktív tag

Hp Compaq 6730S
(Intel Pentium Dual Cpu T3400[2,16ghz,2.16ghz], 2gb Ram, Ati Mobility Radeon HD 3430, 350 gb-os vinyó)

Szerintem nagyon korrekt gép. Egyszer már leírtam a problémámat, de most feldobom: adott ez a laptop amin szeretném futtatni a kedvenc játékomat.(Pro Evolution Soccer 2009). Nem sok játékot imádok, de ezt egyszerűen nem tudom megunni. Olvastam, hogy mások hordozható gépeinél is hasonló gondja van. Nem akad a játék, hanem egyszerűen lassú. Sejtem az okát: majdnem biztos vagyok benne, hogy visszaveszi a proci órajelét....Hiába kapcsolom ki az energiagazdálkodást semmi eredménye(se akksiról, se tápról nem jó). Mint a nevében is látszik ez a focis játék(gondolom nem mindenki ismeri). Fifa nagyobb gépigényű mégis teljesen max grafikán hibátlanul elfut(szűrőket hirtelen nemtudom, hogy anno beállítottam-e neki) Nem csak hp gépeknél hallottam erről a hibáról, úgyhogy ez valószínűleg 1 bug..... Nemhiszem, hogy bárki tud erre valami okosat mondani, de hátha. Szerintetek mitől lehet ez? Hogyan lehetne kiküszöbölni.

Játéknak a setting menüjébe(ez még win alatt van), van 1 hardverellenőrző opciója. Ott minden alkatrészem optimális, sőt még jobb is annál.(úgyhogy high grafikába kéne futnia, ehelyett......)

Megjegyzem: 2300-as sempron, X1650pro, 768 ram elviszi a játékot simán(régebbi gépem, tapasztalatból mondom)....úgyhogy tényleg nem a géppel van a gond.

Ötlete esetleg van valakinek?

[ Szerkesztve ]

(#8036) Jeromoss válasza lacibacsi (#8022) üzenetére


Jeromoss
csendes tag

Igazán nincsmit! Igazából én kb 2hónapot töltöttem laptopkutatással fórumok tömkelege, gyártói oldalak, tesztek, stb.... és arra jutotam hogy ennyi pénzért ez a legjobb választás(160k) ebben az árkategóriában megvizslattam az összes gyártó notiát és mindegyikben volt valami szépséghiba, pl hogy az Asusokban hiába van 2mb L2-es proci meg nagyobb ram meg jobb vidkari..amikor a lapkakészlete a leggagyibb SIS meg VIA..Most lehet hogy ez sok embert nem érdekli de ha én notit veszek az legyen minőségi kívül belül..Ugyhogy ezért a pénzért sztm ez a legmegfelelöbb noti.. persze ennek is van széséghibája, hát miért is ne lenne..a kijelző tükröződik de nem zavaró egyáltalán, gondolom ugyse a napnak háttal akarsz ügyködni :) és melegedésről annyit hogy igen eléggé melegszik, huzamosabb játék után 84 fokos volt a proci, és alapjáraton is néha felkúszik 60-64re de őszinén szolva engem ez nem nagyon érdekel, nem fogom babusgatni, hiszen ez egy "munkagép" nyúzom ahogy lehet.. ha ez nagyon veszélyes lenne az AMD-s gépek mellé adhattak volna egy külön kézikönyvet hogy mi a teendő akkor ha a noti le akar folyni az asztalról címmel :D .. meg egy poroltót. Egyébként ha bővíted a ramot 2gigáról 4gigára plussz 64 bites vista, elég sokat dob ám rajta..Nemsoká érkezik a Half Life2, ha érdekell megírhatom hogy hogy ment, állítólag a HL2 grafikus motort nagyon jól kezeli a gép..Üdv!

(#8037) Mania válasza Studiossrác (#8035) üzenetére


Mania
senior tag

Próbáld meg moddolt asztali driverrel.

Az eszköz

Folyamat:

-Mobility Modder letölt
-Catalyst letölt
-Mobility driver uninstall, a C:/ATI mappát manuálisan töröld
-MM telepit
-Catalyst telepit de miután kitömöritette a fájlokat, lödd ki a telepitöt
-MM elindit
-Kitömöritett driver betallóz(alapértelmezett hely: C:/ATI)
-Miután az MM elvégezte a dolgát,a C:/ATI mappában lévö setup.exe elindit

Ezután már minden megy a hagyományos módon.

Ha kell a driver késöbbre akkor a C:ATI mappát mentsd el.

(#8038) Studiossrác válasza Mania (#8037) üzenetére


Studiossrác
aktív tag

Módosítottam már a drivert...Nem javított rajta....lehet vista alatt jó lenne, csak azért 1 játék se ér nekem annyit, hogy opr.rendszert cseréljek
Közbe keresem neten a pontos noti típúst, de ilyet nem látok most ahol vettem. Ebbe pl 512-es a vga belső memóiája

(#8039) #56302464


#56302464
törölt tag

Sziasztok!

Most vettem egy HP Pavilion dv5 1190eh gépet, mondhatni álom =) csak ajánlani tudom 64 bites oprendszerrel.

Ami miatt írok: van egy Technika 2.1-es hangfalam, viszont a géphez csatlakoztatva a subwoofer nem akarodzik megszólalni. Lehet, hogy a hangfal minősége nem a legjobb, nincs rajta Bass szabályzó, se semmi, de PC-n azért nyomta amit tudott.

Ha valakinek van ötlete hogyan oldhatom meg azt szívesen várom:)

Üdv!

(#8040) Csabee. válasza #56302464 (#8039) üzenetére


Csabee.
nagyúr

gratulálok, biztos jóó lehet :) hát két dugója van? vagy 1 kábel jön ki csak a hangszóródból? beállítottad hogy 2.1es a rendszered?

Nekem a Logitech Z4es 2.1es hangrendszeremet teljesen korrektül kezeli :)

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csabee.

(#8041) #56302464 válasza Csabee. (#8040) üzenetére


#56302464
törölt tag

Hát igen ez a baj h noname, tescos szépség.. a mélynyomóba megy be a 2 hangfal egy jacken, és a mélyből jön ki egy jack a géphez.

lehet majd be kéne ruháznom egy újra:S bár jobban esne ha ezt meg tudnám szólaltatni

(#8042) Csabee. válasza #56302464 (#8041) üzenetére


Csabee.
nagyúr

hang driver jól van feltéve? nincs külön programja amivel lehet állítgatnod?:)

Üdv: Csabee.

(#8043) Skyer válasza #56302464 (#8041) üzenetére


Skyer
senior tag

:Érdekesség képpen én is irok valamit. Nekem Hp pavilion DV7 1130 van és van rajta mindenféle csodamicsoda kivül belül is ám akárhány játékot játszom azok válogatás nélkül laggolnak. Most nemtudom ez hardveres vagy szoftveres hiba, hiszen már temérdek reinstallt csináltam és probálgattam több illesztőt is. Egyedül a win7 alatt bizonyult valami javulás mikor feltettem a dox drivert de még akkor sem volt az igazi. paramétereit tekintve bőven elég kéne hogy legyen hogy tolja a játékokat közepes beállitáson egyedül még talán azt nemtudom hogy a 5400 es winyo visszafoghatja e a teljesitményét a grafikának, mint egy 7200 es. nemtudom, valamiért a játékra szánt noteszekbe 7200 es van, passz miért. A gép nálam is melegszik ami kb 82-90 fokra tehető cpu és gpu nál. Gondolkodom hűtőpad vételén deha nem oldja meg az akadozást akkor nem dobok ki érte feleslegesen pénzt. Csakha tesz is valami érdemlegeset, akinek tippje van szivesen várom mit tegyek és mit tehetnék!:) :R

Hectai: ha van jelölve akkor a zöldbe dugd a jack et ha nincs akkor nézd meg nem e csuszott ki a kábeled a mélynyomobol.

[ Szerkesztve ]

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#8044) #56302464 válasza Csabee. (#8042) üzenetére


#56302464
törölt tag

A hangdriverrel nem lehet baj, hp.com-ról van töltve a 64-bites Vista driverek közül. Hangfalnak semmije sincsen, csak van :D

felrakom mégegyszer a drivert, viszont szerintem a hangfal a hülye :)) ha van valami ötlet/más driver amivel szolgálni tudtok szívesen fogadom

(#8045) #56302464


#56302464
törölt tag

Ujratelepítés hatott :)) most repülök a boldogságtól :D:D

Még egy kérdés: CPU hőmérséklet mennyi fölött veszélyes? Intel P8400-asom van

[ Szerkesztve ]

(#8046) Csabee. válasza #56302464 (#8045) üzenetére


Csabee.
nagyúr

működik mostmár a mély is rendesen?:D tökjóóó 100fölött :D

Üdv: Csabee.

(#8047) #56302464


#56302464
törölt tag

jaja megy ahogy kell neki.

100 fölött? jolvan alapjáratok 40-50 között megy, játék közben 72 körül,

(#8048) Jégkokó válasza Skyer (#8043) üzenetére


Jégkokó
veterán

Döntsd el , hogy laggol a játék vagy akadozva fut. :D Mert a kettő baromira nem ugyan az, lagolni akkor szokott ha lassú a netkapcsolatod vagy éppen tulterhelt az adott időben a szerver és néha beakadsz egy pár mp re, a szaggatás pedig az amikor a játék egy bizonyos beállítás mellet nem fut tökééletesen, hanem akad főleg akkor ha egyszerre sok mindent kell megjeleníteni. Ajánlom vedd mediumra a beállításokat és a felbontást 1024x768 ra állítsd és sokkal jobban fognak futni a játékok

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#8049) Csabee. válasza #56302464 (#8047) üzenetére


Csabee.
nagyúr

akkor minden okés ;)

Üdv: Csabee.

(#8050) adalbert1


adalbert1
veterán

HP 2230s-sel van valakinek tapasztalata? Hirtelen ezt a review-t találtam csak róla.
Gondolom anyagminőségben gyengébb mint a régebbi nc 4xxx/2xxx modellek. :F

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.