Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#52501) tata93 válasza Pyttawrx (#52500) üzenetére


tata93
tag

Nagyon köszönöm. Nem is értem ez miért nem jutott eszembe. :C

(#52502) Pyttawrx válasza tata93 (#52501) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:D Előfordul.

(#52503) tooma válasza Pyttawrx (#52460) üzenetére


tooma
újonc

Szia!Köszönöm a válaszodat,a hivatalos microsoft oldalról mentettem le,UEFI-s!A probléma hogy a telepítés során nem ismeri fel az ssd-t,így nem is lehet feltelepíteni a win10-et...!Már vagy 3-an néztek rá,de nem jutottak semmire :W
Azért köszike hogy próbáltok segíteni :R

(#52504) Levelezo12


Levelezo12
újonc

Kedves Fórumtagok!

Van egy régi HP laptopom 17,3 colos kijelzővel.
Model: HP Pavilon dv7-1140eg FP917EA
Proci: kétmagos Intel Core2 2GHz
Op.rendszer: Win Embedded 8 64 bit
Tár: 120 GB SSD+ 320 GB HDD
Memória: 8 GB
::::::::::::::::::::::::::
A problémám: nem tudok rájönni, hogyan lehet úgy belépni a BIOS-ba (Insyde F.2D), hogy lássam a teljes BIOS fát, kibontva.
Most csak néhány menüpontot látok, még a boot sorrendet épp be tudom állítani, de semmi mást.
Nem látom a laptop leírásában sem, hogyan kell ezt megtenni.
Bújom a Net-et, a fórumokat, a youtube-ot, de semmi érdemi infó.
Sőt a youtubon vadászva jöttem rá, hogy csak részben látom a BIOS-t.
A szokásos BIOS-ba belépési módozatokat (ESC+ F11) már ismerem.
::::::::::::::::::::::::::::::::
Tudom régi gépről van szó, de a probléma adott. Reménykedem abban, hogy valakit hátha érdekel annyira a probléma, hogy esetleg érdemi infóval segítsen,
mindenféle rosszmájú kritika nélkül.
Azért írom ezt, mert a kérdést már feltettem a hivatalos HP support, angol nyelvű csoportjába is, két hét alatt csak leszólták a gépet és egy olyan "szakértői" válaszra futotta: nem kellett volna ilyen régi gépet vennem.
Nem a gép kora volt a kérdés, egyébként meg nálam öregedett meg a gép, mely most is jól szolgál.
::::::::::::::::::::::::::::::::
Kérem, ha valaki tud érdemi infóval segíteni, tegye meg.
Nagyon köszönöm!

(#52505) mrbego válasza Levelezo12 (#52504) üzenetére


mrbego
aktív tag

Szia.
Amúgy mit szeretnél átállítani a BIOS-ban?
Nekem hasonló gépem van csak 15 colos (dv5-1140eh), viszont a BIOS-ban gyakorlatilag az időt, dátumot és bootsorrendet tudom állítani. Mást nem, de nem is volt rá szükség.

Üdv, P

(#52506) Levelezo12 válasza mrbego (#52505) üzenetére


Levelezo12
újonc

Bármikor szükséges lehet mókolni a BIOS-ba nyilván akkor, ha a Windows-ban nincs mód a beállítások módosítására.
Ilyen lehet pl. Wlan enabled, ilyen-olyan engedélyek megadása, vagy épp tiltása, UEFI mód...stb.

(#52507) SeniorTilla válasza Levelezo12 (#52506) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ennek a gyakorlatban semmi értelme egy ilyen gépnél

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52508) Tornádó úr


Tornádó úr
csendes tag

Sziasztok!
Segítségetek szeretném kérni! Motor balesetben összetörtem Hp Pavilion (15,6'' FHD/Ryzen5/8GB/512 GB SSD/Win10H) laptopomat. A gép működik, a kijelzőnek annyi. Több helyen is próbálkoztam már a kijelző beszerzésével, de eddig még sikertelenül. Annyit tudok róla, hogy 30 pines full hd slim kell bele, de nem minden ilyen kijelző kompatibilis a berakásnál. A kijelző típusára és modellszámára lenne szükségem.

Előre is köszönök és elfogadok minden segítséget!!!!

(#52509) SZIGMA válasza Tornádó úr (#52508) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Szia!

A gép típusa, modellszáma többet segítene, de a legbiztosabb, ha szétszeded és megnézed a kijelző típusát, annál tutibb nincs.

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#52510) Gus válasza Levelezo12 (#52504) üzenetére


Gus
aktív tag

F10 ?

(#52511) SeniorTilla válasza Tornádó úr (#52508) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Pavilion 15-cs-hez van kijelzőm

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52512) Banderos


Banderos
tag

Sziasztok van egy HP elitebook 2560p notebookom i5 2520qm processzoral ki szeretném a procit kicserélni egy i7 2670qm re de nem találom a cpu support listát kompatibilis lenne ebbe a gépbe elvileg chipset és foglalat szerint igen valaki esetleg tudna segíteni ebben tudja kezelni a notebook előre is köszönöm a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=banderos&submit=

(#52513) SZIGMA válasza Banderos (#52512) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Szia!

[link]
i7 2620M mehet bele, szerintem a 2670qm nem lesz jó, a 45W TDP miatt sem.

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#52514) Pferi


Pferi
senior tag

Le a kalappal a HP szerviz előtt. Múlt hét csütörtökön a futár elvitt egy HP 250 G7 laptopot, ma pedig vissza is hozták, alaplapcsere lett a vége a bajnak.

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#52515) SeniorTilla válasza Pferi (#52514) üzenetére


SeniorTilla
veterán

1 hét alatt, ügyesek voltak :) Beírhatnád a milyen notebookot vegyek topicba is, mert ott állandóan fikázzák az "okosok" ezeket a gépeket. Hadd egye őket a fene, hogy rövidebb szervizciklusa van, mint egy elitebooknak ;]

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52516) Dhampir válasza SeniorTilla (#52515) üzenetére


Dhampir
félisten

Látszik, hogy már kinőtték a garázst, amiről még 2012-ben itt írtam. :) [link]

(#52517) SeniorTilla válasza Dhampir (#52516) üzenetére


SeniorTilla
veterán

:)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52518) Hínár929 válasza Pferi (#52514) üzenetére


Hínár929
tag

Szia,

Neked szerencséd volt.
Az én gépemet kétszer vitték el javításra, elsőre nagyon gyorsan "kész lett", kedden vitte a futár-csütörtökön hozta. Utána egy hétig volt távol, ezzel nem is lenne baj, de ugyanazt a hibát produkálja a javítások után.
Mehet megint, de nem érzem, hogy lenne fogalmuk bármiről is.

(#52519) CortezX


CortezX
aktív tag

Üdv! 2 dologban kérném a véleményetek/tapasztalatotok. Azt már eldöntöttem, hogy egy Elitebook/Zbook 840 G6 fogja váltani a Probook 430 G4-et. Alkalmi 4k videó vágás és képszerkesztéshez (nulla játék) megéri-e a felárat a Radeon Pro WX3200 4 GB? Illetve ha ez szépen teljesít, akkor kvázi feleslegessé válik az asztali pc. Úgy tudom csak ez a lényegi különbség a 2 gép közt. Külföldi tesztek alapján az üzemidő, a hőmérsékletek és a zajszint kb ugyanaz.

Linuxot használ valaki hasonló gépen? Az infra kamera marha kényelmesnek tűnik, de gondolom linuxon ez is, meg az ujjlenyomat olvasó is felejtő. Anno pár hónapig használtam ubuntut a Probookon, de voltak furcsaságok. Nem vagyok sajnos nagy linux guru, de a win10-ből kezd egyre inkább elegem lenni megint. :)

(#52520) Dhampir válasza CortezX (#52519) üzenetére


Dhampir
félisten

Néha érdemes lehet az alapból jobban "felszerelt" Ubuntu származékot; a Linux Mintet használni, ámbátor az sem garancia arra, hogy rögtön működjön az ujjlenyomat-olvasó és az infra kamera.

Linux Mint Magyar Közösség

Linux Mint nemzetközi honlapja

(#52521) wreakz válasza tooma (#52458) üzenetére


wreakz
tag

Sziasztok (@tooma,@SeniorTilla)

Véletlenül ezek a gépek nem 11.gen-esek ?

(#52522) SeniorTilla válasza wreakz (#52521) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Melyikek?

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52523) Land


Land
veterán

Üdv!
HP Elitebook 8530P-hez akkumulátort jó áron hol lehet beszerezni?

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#52524) wreakz válasza SeniorTilla (#52522) üzenetére


wreakz
tag

Régebben valaki szólt hogy most vett egy FreeDOS-os gépet, és nem láttja a windows telepítő az SSD-t, és te is jelezted hogy neked is van ilyen géped. Ezek az új 11. genesek ?

(#52525) SeniorTilla válasza wreakz (#52524) üzenetére


SeniorTilla
veterán

JA igen. Ma is szívtam egy ilyennel, 11th genes volt és nem látta a win10 telepítő az ssd-t benne

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52526) wreakz válasza SeniorTilla (#52525) üzenetére


wreakz
tag

Szóval a trükk az alábbi.
Windows telepítőnél mikor eljutsz a meghajtókig ott rákattintasz a Load Driver-re, és a géphez tartozó Storage drivert betöltöd oda, és onnantól már látszódni fog.
Egyre több ilyen géppel találkozzom én is, ez mindig segít.

(#52527) SeniorTilla válasza wreakz (#52526) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Hol találom ezt a drivert?

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52528) wreakz válasza SeniorTilla (#52527) üzenetére


wreakz
tag

Gépek driverei között szokott lenni. Itt a doksi [link]

(#52529) Pyttawrx válasza SeniorTilla (#52527) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Mikori az iso telepítőd? Lehet írtad. :)

(#52530) SeniorTilla válasza Pyttawrx (#52529) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A legújabb 20H2

https://www.microsoft.com/hu-hu/software-download/windows10

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52531) Pyttawrx válasza SeniorTilla (#52530) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Bios háttértárra vonatkozó beállítások. Vagy az usb-t nem látja?

(#52532) SeniorTilla válasza Pyttawrx (#52531) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Az USB-t látja rendesen, bootol is, elindul a telepítő hibátlanul. Amikor odaér, hogy válassz telepítési meghajtót (ahová a windows installálja), ott nem látja az ssd-t.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52533) SeniorTilla válasza wreakz (#52528) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Köszi, ezzel sztem jó lesz, kipróbálom

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52534) Pano


Pano
addikt

Sziasztok!

Itt van előttem egy tök új Hp Elitebook 845 G7.
A probléma az lenne, hogy a kijelző valami brutál után húzásos (400 nites panel), mint ha kb 80 ms lenne a válaszideje. Ha akár közepesen gyorsan húzzuk az egeret, simán hármat látni belőle.
találkozott már valaki ilyesmivel?

(#52535) Pyttawrx válasza Pano (#52534) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen, nálam a nem jó vga driver okozta a hibát. Szedd le nézd meg anélkül. Ha ugy sem, nezd meg live linux alatt pl.

(#52536) Pano válasza Pyttawrx (#52535) üzenetére


Pano
addikt

Köszi, ránézek

(#52537) Lacc


Lacc
aktív tag

Sziasztok!

A HP Zbook Studio G3 Mobile Workstation-nre azt mondják, hogy alaplap hibás (memória, ssd, akkumulátor cserélgetéssel nézegették, tápról is).

Még mielőtt elvittem, bekapcsoló gombra (tápon, vagy akksiról) reagál egy tized másodpercre, minden felvillan, és annyi, nem megy tovább.

Viszont visszahozva helyi szervízből, már azért más, tápra kapcsolva, már nem egy ilyen tized-fél másodperces felvillanás van, hanem rendesen 7 másodpercig (7.6-ot mérek) felvillan a bill világítás és a több led is, aztán 6-szor újrapóbálja és leáll. (Ez azért már haladás)
Ami furcsa, hogy ezt hálóra kapcsolva csinálja, akksiról nincs ez a bill felvillanás, csak a töltés led világít fel 4-szer, 5-ször.

Persze előtte-utána sem pörgött fel a ventilátor, sőt a képernyő is kikapcsolt állapotban volt.

Nektek, esetleg van-e ötleteteket hogy máshol van a hiba, és nem alaplap hibás, vagy érdemes másik szervíznél is kérni bevizsgálást, talán diagnosztikát, ahol nem csak cserélgettik a ram, akku kombót? (Gondolom, ahhoz BP-n kellene keresni)

[ Szerkesztve ]

(#52538) Pyttawrx válasza Lacc (#52537) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Ez még több minden lehet, vga, tápkör... stb:

maintence manualban van led villanási kódot mi milyen hibára utal.
[link] :)
72. oldaltól nézd (vagyis 86, felül nézed.) :R

[ Szerkesztve ]

(#52539) Lacc válasza Pyttawrx (#52538) üzenetére


Lacc
aktív tag

Ez az, az 5 felvillanásos történet a battery led-re nincs leírva. Meg szétkapva láttam, hogy az SSD felett egy LED is fehéren felvillágít, de hogy mi lehet az, nekem a manualból nem tünt ki.

(#52540) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Eltört a töltő, vettek hozzá újat, de olyat csinál a noti, hogy nem kapcsol be, csak villog a bekapcsoló gomb, mikor aksi nélkül bedugja a töltőt. Tehát hozzá se kell nyúlni, már villog ha bedugták. Ha benyomnák se reagál semmire, csak villog a LED a bekapcsoló gombban ia ennyi.

Ez mi miatt lehet?

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#52541) SeniorTilla válasza RootRulez (#52540) üzenetére


SeniorTilla
veterán

gondolom rossz a töltő amit vettek

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52542) RootRulez válasza SeniorTilla (#52541) üzenetére


RootRulez
félisten

Teljealsítményre ugyanolyan. Szemre a csatlakozó is. Tuti az a baj?

═════════════════════════════════════════

(#52543) SeniorTilla válasza RootRulez (#52542) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ha más nem történt, akkor igen

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52544) Kbali válasza RootRulez (#52540) üzenetére


Kbali
nagyúr

Gondolom valami csoda utángyártott.

(#52545) gthomma


gthomma
senior tag

Sziasztok!
Egy HP 2133 -on történt BIOS frissítés, első verziós BIOS volt benne, a tulaj kérésére frissítettem, F06 verzióra, hibát a frissítés nem írt ki, azóta csak újraindul, a BIOS -ba bele lehet lépni de bármit átállítok benne nem bootol be, csak újraindul folyamatosan ennél a képernyőnél, F2-re F9-re, F11-re nincs reakció.
[kép] [kép] [kép] [kép]

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#52546) mrbego válasza gthomma (#52545) üzenetére


mrbego
aktív tag

Szia
Az alaplapi elem nem merült le?

Szerk.: Esetleg egy cserét, vagy leglább kivétel/berakást megér.

[ Szerkesztve ]

Üdv, P

(#52547) gthomma válasza mrbego (#52546) üzenetére


gthomma
senior tag

Cmos checksum BAD press F2, ennyit ír, ilyen tovább kellene lépnie, de helyette újraindul.

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#52548) Gus válasza gthomma (#52547) üzenetére


Gus
aktív tag

+ 1 az alaplapi elem csere mellett.

(#52549) Pyttawrx válasza gthomma (#52547) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Bios elem lemerült, plusz nézd meg hogy nem-e felejtette el az órát, illetve nézd át a beállításokat. Lehet visszaállt (sőt biztos) defaultra

(#52550) Pano


Pano
addikt

Hali!

Tudja esetleg valaki, hogy mi általában a különbség a HP Optimized (Modern Standby) és az alap Windows 10 kiegyensúlyozott energiaséma között? [elitebook 845 g7]. Neten semmi érdemleges infót nem találtam, de aztán lehet hülyén kerestem.
Sajnos az energia sémák speciális beállításai valamiért mocsok hiányosak lettek (i love w10), így nem tudom összehasonlítani őket. Meg kb semmit állítani. Csak annyi találtam, hogy a modern standby mód miatt ilyen kevés a beállítás, de semmilyen neten fellelhető tipp/beállítás nem működik a legfrisseb windowson, amivel elő lehetne csalni a beállításokat (vagy ki lehetne kapcsolni a modern standby-t).

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.