Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#52551) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Sziasztok.
Egy hp elitebook 850 g6-ban ha cserélrm az ssd-t 256 ról 512 re akkor a rajta levő win 10 pro gyári licencét tudom valahogy érvényesiteni az új ssd n?
Win 10 home licencem amugy van. De ezekre a pro való

(#52552) Pyttawrx válasza Remekelek28 (#52551) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ez honnan jött?? De ezekre a pro való :D
Ha win10 hom-val jött ki, de van pro kulcsod (legális), akkor bármikor aktiválható azzal ha felteszed a pro-t, de home alól is indítható. :)
Én a helyedben klónoznám a rendszert, akkor ugyan ott folytatod, ahol abbahagytad.
Macrium free reflect progival, így: [link]

(#52553) Remekelek28 válasza Remekelek28 (#52551) üzenetére


Remekelek28
őstag

Német a gép.
Forditva,pro van telepitve a gépemen de homehoz van licencem. Bár tudok telepiteni prot is de ahhoz nibcs licencem. De azt mondod ahhoz is jo lenne a home licencem. ? Ez eredeti licence amugy 16 számjegyű. Még anno egy full drága géphez kaptam. Azért akarom ujrarakni,mert igy legalább full magyar lesz. Nem kell magyaritgatni meg egyebek.
Illetve még valami gondolom nem lehet 2 db m2 ssd t beletenni?

(#52554) SeniorTilla válasza Remekelek28 (#52553) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ha gyárilag van rajta a pro, akkor a licensz a biosban van, és ha újratelepíted a rendszert, akkor azt a kulcsot fogja használni. Telepítéskor nem is kér kulcsot, mert látja a gépben lévőt.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52555) Remekelek28 válasza SeniorTilla (#52554) üzenetére


Remekelek28
őstag

Igen gyárilag. Magyarul az új ssd vel is látni fogja? Amugy f9 cel bootol be? A telepités meg f2?

(#52556) Pyttawrx válasza Remekelek28 (#52553) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Már mint honnan jött ez a hülyeség amit írtál.
Ha pro matrica van a gép alján, akkor ahigy Tilla írja nincs baj, telepíted, majd aktiválja magát. Ha home van az alján, akkor azzal aktiválja magát, kivéve, ha nem raksz rá mást.

(#52557) Pyttawrx válasza Remekelek28 (#52555) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nem. F9 boot, F10 bios, F2 diag ha jol emlékszem. De lesznek még csodák számodra. Uefi/legacy. Milyen telepítőd van?

(#52558) SeniorTilla válasza Pyttawrx (#52556) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Össze ne vesszetek :)

Igen F9 a boot menü, nem kell licensz ha gyári volt a windows. De a fizikai cserét én nem biztos, hogy megcsinálnám a helyében, ha ennyire nem értek hozzá :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52559) Remekelek28 válasza Pyttawrx (#52557) üzenetére


Remekelek28
őstag

Pendrive on van. 10 őszhajszállal biztos több lesz. De megpróbálom.
Az azért szerintem annyira nem egyértelmű dolog egy laikus számára h egy ssd cserénél is marad az aktivátor. De mostmár ezt is tudom. :D

(#52560) Remekelek28 válasza SeniorTilla (#52558) üzenetére


Remekelek28
őstag

Már szét vsn szedve a gép. Ki is vsn cserélve.

(#52561) Pyttawrx válasza SeniorTilla (#52558) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Dehogyis eszem ágába sincs. :) :R

(#52562) Joker88


Joker88
őstag

Adott egy HP pavilion gép ( pontosabban nem tudom,mert a matricája eléggé harcedzett )
Az van , hogy bekapcsolás után, 3x villanik a Caps Lock majd újraindul a notebook.
Semmi csipogás,csak a villogás 3x..
Mi szokott ilyenkor lenni? Hogy lehet életre kelteni ? :R

[ Szerkesztve ]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#52563) Pyttawrx válasza Joker88 (#52562) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia, ez ramhibára utal, esetleg vedd ki meg tedd vissza őket, ha van benne 2 modul is akkor egyesével próbáld meg
[link]

(#52564) Joker88


Joker88
őstag

Adott egy HP G62 típusú notebook ( pontos típusjelzés : [kép] )

A gond az, hogy ha Windows 7-et telepítek rá,egy a bejelentkezési képernyő nem is látszódik. Betölt a Win7 , van hang is, van pl USB kulcs csatlakoztatási hang is, csak kép nincs.. Nemtudom,hogy mi volt előtte a baja, úgy kaptam,hogy ha tudom valamire használni,akkor enyém..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#52565) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok. Van egy HP Pavilion Gaming 17-cd1006no notim. [link] És érdekes jelenséget produkál.Az aksit ki vettem a notiból,mivel kizárólag hálózatról használom. A jelenség.: Ha estére árramtalanitom a elosztót,amire rá van dugva a noti, mi után vissza kapcsolom,a gép kb 30 mp után ezt a szöveget irja ki. " The CMOS checksum is invalid. The cmos will reset to the default configuration and will be rebooted.please chek your bios setup options to see if they change. AZ az. "A CMOS ellenőrző összege érvénytelen. A cmos visszaáll az alapértelmezett konfigurációra, és újraindul. Kérjük, ellenőrizze a BIOS beállítási lehetőségeit, hátha megváltoznak." Ezt csak akkor csinálja ,ha előtte nincs a noti áram alatt.Amikor napközben be van dugza az elosztóba,akkor hibátlanul indul. Nem értem mi lehet a gond:A bios ban többször is rá kattintottam a load default ra. Illetve azt is ki probáltam,hogy a notin áramtalanitva nyomtam a bekapcs gombot 1 percig. És az a furcsa hogy ezt csak akkor irja ki,ha előtte áramtalanitva van a noti. A legfrisebb bios van fent, jog tiszta win 64 bit home,ami reggelva van az alap lapba. A gyári souuport assistans progi sem talál hiányzó drivert.Mi lehet a baj?Mit kellene állitanom a biosba? :R

(#52566) wreakz válasza kromatika (#52565) üzenetére


wreakz
tag

Szia,

Ha jól értem, kivetted az akkumlátort a gépből, és mindig CMOS resettel indul ha lehúzod a hálózati kábelt.
Hát ez egyszerű mível ezekbe a gépekbe már nincs alaplapi CMOS elem ami elősegíti a beállítások megtartását, hanem már az akkumlátorba van benne.
Vagy tedd vissza az akkumlátort, vagy hagyd mindig hálózatra dúgva.
Remélem nem én értettem félre.

(#52567) kromatika válasza wreakz (#52566) üzenetére


kromatika
veterán

Szia.Nagyon köszönöm a választ. Pontosan erről van szó ahogy irtad. Nem voltam képben,hogy ezeknél a notiknál már nem az alap lapban,ha nem az aksiban van beépitve a cmos elem. Mondjuk nem látom mi ennek az értelem,miért csinálták ezt.De akkor hálózaton marad mindig. Köszönöm szépen a válaszod. :R

[ Szerkesztve ]

(#52568) Bandita777


Bandita777
csendes tag

Sziasztok, a segítségeteket szeretném kérni.Adott egy HP Elitbook 850 laptop, az elmúlt időben mintha szétosztották volna a képernyőt. Balról kb. az egy harmada nem jeleníti meg rendesen a képet. Csináltam egy videót róla, ahol látszik a probléma. Hátha találkozott már valaki ilyen hibával.Csak azt szeretném tudni, hogy ez kijelző, szalagkábel, vagy esetleg BGA hiba lehet. Vagy valami amire még én se gondoltam. Köszi előre is a segítséget.
[link]

(#52569) Catman


Catman
aktív tag

Sziasztok. Vettem két HP 15s-eq1037nh gépet a gyerekeknek. Az egyik tökéletesen működik, viszont a másik azt csinálja, hogy bekapcsoláskor néha nem bootol, csak világít a power led, és fekete a képernyő, néha pedig a caps lock is villog (5.3, ha jól tudom, ez alaplaphibára utal). Ilyenkor kikapcsolom, bekapcsolom, néha kell egy cmos reset, de előbb-utóbb elindul. Nem szeretném a boltnak visszaküldeni, inkább megjavíttatnám, ha lehet. Érdemes ezzel a szervizt hívni? Alaplapcserét csinálnak? Ha igen, az SSD tartalma megmarad utána, vagy azért érdemes lementeni?

(#52570) Pferi válasza Catman (#52569) üzenetére


Pferi
senior tag

Nekem egy HP 250 G7-nél volt ugyanez a hiba. Ha van rá hivatalos HP garancia akkor hívd a HP szerviz számát és jelentsd be a hibát.
A HP munkatársa jött a gépért két nap múlva, és 1 hét múlva hozta is vissza, alaplapcsere lett.
Az ssd tartalmához nem nyúltak.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#52571) Catman válasza Pferi (#52570) üzenetére


Catman
aktív tag

Szuper, köszönöm. Holnap felhívom őket.

(#52572) Pferi válasza Catman (#52571) üzenetére


Pferi
senior tag

Garanciaidőn belüli és garanciaidőn túli javítás:
+3617777545

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#52573) SeniorTilla válasza Catman (#52569) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Küldd vissza, ne kínlódj vele, az alaplap rossz. 15s belépőszint, futárt fognak küldeni érte, ha megcsinálták, visszaküldik

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52574) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Sziasztok. Létezik olyan hp notebook melyben 2 db m2 ssd-t lehet tenni? Főleg a 255 g7 és az elitebook 840 g3 érdekrlne. Köszönöm.

(#52575) Catman válasza SeniorTilla (#52573) üzenetére


Catman
aktív tag

Köszi mindkettőtöknek, küldik majd érte a futárt.

(#52576) Catman


Catman
aktív tag

Közben sikerült meghackelnem linux alatt a suspend-et. Ugyanis az AMD CPU-val szerelt újabb HP laptopokon nem működik linux alatt a suspend-to-ram. (5.11-es kernelben már van újfajta sleep támogatás.) Kis keresgélés után találtam leírást, ami alapján az ACPI table-t kicsit módosítva újra működik a sleep.

mkdir acpi
cd acpi/
sudo cat /sys/firmware/acpi/tables/DSDT >dsdt.aml
iasl -d dsdt.aml
nano dsdt.dsl
  keresd meg:
    DefinitionBlock ("", "DSDT", 2, "HPQOEM", "8707        ", 0x01072009)
  csere erre:
    DefinitionBlock ("", "DSDT", 2, "HPQOEM", "8707        ", 0x01072010)
  keresd meg:
    Name (XS3, Package (0x04)
  csere erre:
    Name (_S3, Package (0x04)
iasl dsdt.dsl
mkdir -p kernel/firmware/acpi
cp dsdt.aml kernel/firmware/acpi/
find kernel | cpio -H newc --create >dsdt_patch
sudo cp dsdt_patch /boot
sudo nano /etc/default/grub
  keresd meg:
    GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash"
  csere erre:
    GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash mem_sleep_default=deep"
  add hozzá ezt a sort:
  GRUB_EARLY_INITRD_LINUX_CUSTOM="dsdt_patch"
sudo update-grub

A következő linkeken találtam az infókat: [link] [link]

(#52577) Catman válasza Catman (#52576) üzenetére


Catman
aktív tag

Ez HP 15s laptopra vonatkozik, más típusnál eltérhet a dsdt.dsl felépítése. Az "S3" szöveg előfordulásait érdemes végignézni. Ahol az S0, S4, stb. state-ekkel kapcsolatos dolgok vannak, ott kell módosítani.

(#52578) SeniorTilla válasza Remekelek28 (#52574) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Pl. Omen 17 felső kategóriája, RTX2070-től. Amiket te írtál, azokban nincs rá lehetőség

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52579) Pehi


Pehi
senior tag

Szevasztok! Segítségeteket kérném! Van egy HP 250 G4 laptopunk,és akkumulátort szeretnék venni hozzá. Az adatai szerint kidobta hozzá a 10,95 V feszültségüt is, meg a 14,6-t is. Két féle lenne hozzá? Mindenhol 14,6 V-t árulnak,de egy boltnál találtam 11V-t is. A miénk egyébként ilyen. Ebbe akkor nem lehet beletenni a másikat? Köszi előre is! :R

(#52580) Zaji


Zaji
őstag

Sziasztok,

Van egy EliteBook 820 laptopom, BT-on csatlakozik hozzá egy fejhallható. Eddig ez ok, de zenehallgatás közben szakadozik a hang. Ezzel mit lehet kezdeni? A fejhallgató más eszközzel nem produkálja ezt a hibát.
Válaszokat előre köszönöm.

(#52581) MATEO6600


MATEO6600
őstag

A gyárilag feltelepített Bloatware-ek közül mi az ajánlotton megtartandó szerintetek?
Rövid keresgélés után egy ilyen listát találtam róluk.
Vélemény?

(#52582) SeniorTilla válasza MATEO6600 (#52581) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Bonjour, mcaffee kuka egyből, hp eprint se kell, a support assistantnak sincs sok értelme, a wind update megcsinál helyette már mindent

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52583) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Sziasztok. HP 450 G1 laptopban van 4 GB RAM. Mennyivel lehetne bővíteni?

(#52584) Land


Land
veterán

Adott egy HP 8530p. Ez ránézésre hanyas torx lehet? Vennem kell hozzá torx készletet...

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#52585) SeniorTilla válasza Land (#52584) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ha készletet veszel, akkor mindegy mekkora, mert a készletben több méret van.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52586) Land válasza SeniorTilla (#52585) üzenetére


Land
veterán

Igen, de egy szerszámboltban T10-től indulnak a készletek, ami már túl nagy.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#52587) SeniorTilla válasza Land (#52586) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Inkább ezt rendeld meg:

https://edigital.hu/csavarhuzok/kito-oras-csavarhuzo-keszlet-4800801-p225502

kb. 15 éve van nekem is egy kito szettem, tökéletes, és minden méret van benne

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52588) Pyttawrx válasza SeniorTilla (#52587) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Azt látod, hogy ez nem rendelhető sehol... :D

(#52589) SeniorTilla válasza Pyttawrx (#52588) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ezt nem is néztem, de mindegy, vegyen KITO készletet, az jó lesz. Csak rá tud keresni a guglin, hol lehet kapni :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52590) Land válasza SeniorTilla (#52589) üzenetére


Land
veterán

Köszi!

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#52591) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Most érkezett meg hozzám egy Elitebook 850 G7-es. Nagyon szuper.
A billentyűzettel akad azonban gondom.
Nem értem, hogy a HP hogy gondolta, hogy alapból az FN gomb felülírja az F1-12 gombokat.
Letiltottam BIOS-ban ezt az opciót.
Azt várnám, hogy ha pl F4-et nyomok, akkor az F4 parancs teljesüljön. Ha Fn+F4, akkor pedig fényerő csökkentést.
De rohadtul nem ez történik.
Ha letiltom az Action Keys Mode-t, akkor Fn-el sem tudom elérni a fényerőcsökkentés és stb funciót, továbbá egy szimpla Alt + F4-et sem tudok működésre bírni (Alt+tab-ot se).
Ez így mi? :W

(#52592) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Sziasztok. HP Zbook g2 notebookon nem működik a billentyűzetvilágitás gomb. A többi hotkey megy szépen.
Öteleteket varok.
Még valami. í betűt hol találom meg a kérdőjelet

[ Szerkesztve ]

(#52593) SeniorTilla válasza tzsolesz (#52592) üzenetére


SeniorTilla
veterán

sokat segítene, ha betennél egy képet

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52594) SeniorTilla válasza MATEO6600 (#52591) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ha gyári a win rajta, akkor mennie kell simán magától. Ehhez segédprogram és programkörnyezet kell, ha te tetted fel a wint, akkor installáld fel ezeket is.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52595) Pano válasza MATEO6600 (#52591) üzenetére


Pano
addikt

Hali!

Nekem ezekkel a beállításokkal rendesen, "klasszikus módon" működik.

(#52596) tzsolesz válasza SeniorTilla (#52593) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

A billentyűzetről?

Amúgy meglett az í, altgr+J, a nagy Í pedig altgr+I.
Raktam rá magyar matricát este. Így már kezd használhatóvá válni.
Viszont a billentyűzet világítás még most sem működik.

Egyébként erről a notebook-ról van szó, csak 8GB ddr3, és 240GB SSD vel.

[ Szerkesztve ]

(#52597) MATEO6600 válasza Pano (#52595) üzenetére


MATEO6600
őstag

Köszönöm, nekem is így van.
Közben kiderült mi a baj, nem működik se az Fn, se az Alt gomb. :Y
BIOS-ban diagnosticsban is próbáltam, ott se villan fel az Alt (az Fn-t ott nem lehet tesztelni).

Ilyenről hallott már valaki, hogy full új HP laptopnál nem működik 2 gomb? :W

(#52598) Pano válasza MATEO6600 (#52597) üzenetére


Pano
addikt

Nincs mit.
Hát, ezt sajnálattal olvasom. Sajnos, sikerült belefognod egy gyári hibásba. Elég bosszantó az ilyen, de sajna olyan műszaki eszköz még nem gyártódott, amiből mindegyik működik amit legyártanak és ellenőriznek :)
Kiábrándító tud lenni, tudom. Szerencsére lehet komplett cseréltetni ilyenkor. Ha másodszorra is belefognál egy gyári hibásba, lottózz. :D

(#52599) Catman válasza Pano (#52598) üzenetére


Catman
aktív tag

Én 2db HP 15s laptopot rendeltem nemrég, kiderült, az egyik (valószínűleg) alaplaphibás. Most éppen szervizben van... Mintha a HP minőségellenőrzése nem lenne a helyzet magaslatán.

(#52600) Pano válasza Catman (#52599) üzenetére


Pano
addikt

Hááát. Azért egy Hp 15s és egy Elitebook valószínűleg nem ugyan azt a minőségellenőrzést kapja. :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.