Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#53751) Dhampir válasza mexel (#53750) üzenetére


Dhampir
félisten

Igen, a 65 Wattos 19,5 V és a 90 Wattos töltőnek a kimenete szintén 19.5 V, de 4.62 A. Ezek gyári töltők.

[ Szerkesztve ]

(#53752) mexel válasza Dhampir (#53751) üzenetére


mexel
veterán

Nekem van 65W-osból ahogy írtam 18,5 és 19V-os is, ezért nem tudtam melyiket adják ezekhez, csak van itthon 2570p, 8560p és 6570b így nem tudom melyikhez melyik való.
Nem tud valaki gyári oldalt ahol ezek az adatok megvannak?
De akkor legalább azt tudom hogy a 6570b-hez 19,5V-os dukál :R
Mondjuk mindegyikkel kipróbáltam mindegyiket, ki sem gyulladt és le sem állt egyik semszóval nem értem miért variálnak a fél voltokkal akkor.

[ Szerkesztve ]

(#53753) Pyttawrx válasza mexel (#53752) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A laptop alján ott van.
de mellesleg a gyártó oldalán is ott van: [link]
a power spec résznél

[ Szerkesztve ]

(#53754) mexel válasza Pyttawrx (#53753) üzenetére


mexel
veterán

Basszus :B Ezt az oldalt nézegettem, de ott ahol PowerSupply-t írják ott csak a W van. Lejjebb van hány voltos, de eddig azt nem láttam. Hogy milyen egy birka vagyok :B
Köszönöm! ( pedig többször is megnéztem,. de lehet hogy a 8560p-ét és lehethogy ott nem volt, majdmegnézem azt is megint)

Dhampir: itt viszont máris azt írják hogy 18,5V-os a gyári :F

[ Szerkesztve ]

(#53755) Dhampir válasza mexel (#53754) üzenetére


Dhampir
félisten

Ez érdekes.

Az általam megadott adatok közvetlenül az eredeti HP gyártói töltőegységekről lettek leolvasva. Ez a specifikációjú 65 Wattos tápegység volt a gyárilag lezárt dobozban a notebook mellett.

(#53756) mexel válasza Dhampir (#53755) üzenetére


mexel
veterán

Na ez az. Mert nekem is a laptopokhoz 3 féle van és mind gyári. De szerintem nem lehet lényeges, van egy gyanúm hogy szabályozza a laptop magának.

(#53757) Dhampir válasza mexel (#53756) üzenetére


Dhampir
félisten

Ennyire nem értek hozzá, de a táblázatban olvasható "Hold-up time" és Az "Output current limit" megadása alapján valószínűleg automatikusan szabályozza az elektronikája.

(#53758) mexel válasza Dhampir (#53757) üzenetére


mexel
veterán

Lehet hogy változtattak amíg gyártásban volt, de akkor nem foglalkozom a dologgal, bármelyiket használom majd bármelyikhaz

(#53759) Pyttawrx válasza mexel (#53754) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Semmi baj. A 8560p is “egyértelmű”
Models with discrete graphics or quad-core processor: External 90 W Smart AC adapterModels with integrated graphics and without quad-core processor: External 65 W Smart AC adapter
Model függő, itt írja.

(#53760) mexel válasza Pyttawrx (#53759) üzenetére


mexel
veterán

Igyen, az hogy hányW-os az rendben van, melyikhez kell a nagyobb. De ugyaniolyan wattszámmal van 18,5 - 19 és 19,v-os is.
Azzal eleve soha nincs baj ha nagyobb teljesítmányű tápot hazsnálunk, az nem árthat, de a feszültség már igen. Tehetek akár 200W-os tápot is mellé, azzal semmi gond, de 30V-osat már nem

[ Szerkesztve ]

(#53761) Pyttawrx válasza mexel (#53760) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Mi van a laptop alján? Igen a Volt-al kel vigyázni. Amper lehet nagyobb.
Gyanítom, hogy 18,5v meg 19v

(#53762) mexel válasza Pyttawrx (#53761) üzenetére


mexel
veterán

Az akksi alatt találtam címkét, ott végül is 18,5V és 19,5V is szerepel, szóval akkor bírnia kell :)

(#53763) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

A HP Support Assistantból érdemes frissíteni azokat, amiket felajánl vagy elegendő, amit a Windows Update telepít?

(#53764) Pyttawrx válasza mexel (#53762) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Pontosan. Így bármelyik jó. Mindig azt kell megnézni. Az a tuti. :)

(#53765) mexel válasza Pyttawrx (#53764) üzenetére


mexel
veterán

Így van, akkor tuti az összes amit adtak hozzá :)

(#53766) SeniorTilla válasza timelord1987 (#53763) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Az update jobb, de a legjobb a HP driver letöltési oldala

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53767) timelord1987 válasza SeniorTilla (#53766) üzenetére


timelord1987
őstag

Köszönöm szépen :R

(#53768) zodo


zodo
nagyúr

8 éve használtan vásárolt Elitebook 6930P után, tegnap vettem egy új HP 14s-fq0017nh-t.

Érdemes regisztrálni a HP oldalán?
Gari ügyintézés vagy bármi haszna céljából érdekelne mert ha nem létszükséglet akkor kihagynám.
Esetleg tapasztalat, tipp ha háklis lenne valamire ez a széria amire érdemes ügyelni?

(#53769) mexel


mexel
veterán

Egy kérdés: az mitől lehet hogy 2 egyforma laptopon( ugyanaza bios, ugyanolyan beállítások, ugyanolyan proci) és az egyiken mindig megy szinte a venti, a másikon alig kapcsol be.A biosban mindkettőnélkikapcsolva hogy a venti állandóan menjen. Ráadásil amin mindig megy,azon kisebbek a hőfokok is, illetve a másikon ugyanazon a hőfokon még elsem indul a venti. Ez mitőllehet?Full ugyanolyan gépek, kb egy vásárlásból. Már mindent kipróbálta, venti,procicsere, de ugyanaz

[ Szerkesztve ]

(#53770) Pyttawrx válasza mexel (#53769) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Driver? Teszt windows vagy linux alatt?

(#53771) mexel válasza Pyttawrx (#53770) üzenetére


mexel
veterán

Mindkettőn megy pl egyszerre a feladatkezelő, ugyanazok az értékek, ugyanaz a terhelés, hőfok, és az egyiken mindig megy alapon a venti a másikon nem. A 2 rendszer ugyanaz, klónozott. A "jobbikon" ha el is indul a venti, hamar leáll. A másik hiába hűl le ugyanaddig, megy tovább. Ugyanaz a bios és az energiagazdálkodás is. Más alaplap lenne és máshogyvezérelne? Nem hiszem, mert a biosnak kell vezérelnia alapból és a win avatkozhat bele elvileg

[ Szerkesztve ]

(#53772) Pyttawrx válasza mexel (#53771) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Értem én a windowssal kezdenék ujra telepíteni, vagy másik háttértárra tenni, majd feldriverezni, a gyártói oldalról leszedett driverekkel.

(#53773) mexel válasza Pyttawrx (#53772) üzenetére


mexel
veterán

Van egy alapwin ami tökéletesen telepítve, beállítva van. Ezt macriummal lementettem és ezekre a gépekre ugyanazt teszem. Szóval mindkét gépen kb bitre ugyanaz a rendszer van rakva, ugyanolyan driverekkel stb. Klónozott. Tehát a rendsze nem lehet más. A proci, venti típus stb ugyanaz. Még a hőfokok is ugyanazok, kb ugyanúgy is hűlnek vissza.

Hmm . Lehet hogy megvan. Coretempnél a VID, a proc feszkója a halkabbnál idle módban max 0,83V a másiknál 0,86V, az előző max 2W teljesítményt ír a másik 2,4-2,9W teljesítményt. Érdekes hogy a hőfokok ugyanazok pedig.

[ Szerkesztve ]

(#53774) mexel


mexel
veterán

Van olyan progi egyébként ami ismeri a hp-k ventiszabályozóját és lehet állítani vele a proci ventit? én nem találtam :( ( hp 2570p és 6570b)

(#53775) Pyttawrx válasza mexel (#53774) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

udtommal, ez: [link]

(#53776) mexel válasza Pyttawrx (#53775) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm szépen, próbálom!
Közebn cak kiderülni látszik: mégis a procin múlik. ( lehet hogy az előbb összekevertem a procikat és csak hűtő cseréltem, de most tutira jelöltem a procit és nagyrészt a procin múlik hogy 2 vagy 3W a fogyasztás és a feszkó is.

(#53777) mexel válasza Pyttawrx (#53775) üzenetére


mexel
veterán

Ennek elvileg működnie kellene, de nem túlságosan értettem meg elsőre a működését :)
Van valami register érték, olvasási és írási lehetőség stb. nem is igen enged állítani semmit pedig a laptop típusa benne van. Na majd kipihenten nekiállok :)

(#53778) Pyttawrx válasza mexel (#53777) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Futtasd rendszergazdaként

(#53779) mexel válasza Pyttawrx (#53778) üzenetére


mexel
veterán

Mindenképpen :) A napokban lesz időm és megpróbálom beállítani

(#53780) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

Frissíteni kell a HP számítógépeket

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#53781) DrDobos válasza Dévacsen (#53780) üzenetére


DrDobos
őstag

Az enyémhez egyelőre az van írva hogy Pending.. :F

Samsung Galaxy A55 5G

(#53782) SeniorTilla válasza Dévacsen (#53780) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ha jól emlékszem, a múlt hét előtti héten hasonló volt a Lenovonál is

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53783) timelord1987 válasza Dévacsen (#53780) üzenetére


timelord1987
őstag

Hogy lehet frissíteni?
Valaki le tudja írni a frissítés menetét?

(#53784) Dévacsen válasza timelord1987 (#53783) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Nekem egy 640 g1 van használatban, nálam úgy néz ki egy frissítés..letöltöm, futtatom, követem az utasításokat amiket feldob, laptop hálózaton legyen, lényegében ennyi, újraindít és kész van.

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#53785) Dévacsen válasza SeniorTilla (#53782) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Igen, jól emlékszel. :)

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#53786) timelord1987 válasza Dévacsen (#53784) üzenetére


timelord1987
őstag

Köszönöm szépen :R
A HP Support Assistant szoftverrel töltöd le vagy a hp.com oldalról? Az baj, hogy még nem frissítettem?

(#53787) Dévacsen válasza timelord1987 (#53786) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Én csak a .exe fájlt töltöm le a support programot nem szoktam.(bár ahogy néztem ez a gép amit én nyüstölök(640 g1) már régi,nem valószínű hogy lesz hozzá,vagy nem érintett, nem tudom.

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#53788) SeniorTilla válasza timelord1987 (#53786) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Sokszor a Win update is simán elintézi

Sztem nem kell ennyire parázni tőle, az "újságírók" túltolják a nézettség/olvasottság miatt :)

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53789) timelord1987 válasza SeniorTilla (#53788) üzenetére


timelord1987
őstag

Köszönöm szépen :R

Dévacsen: Neked is köszönöm szépen :R

(#53790) zolya1973


zolya1973
aktív tag

Sziasztok!
Jobb helyet nem találtam a kérdésemnek.Van egy alig használt HP 250 G6 2SX49EA gépezetem.Kb évente talán 5x volt bekapcsolva.Szeretném eladni.Mennyi lenne a reális ára?
Még az UPC-től vettem kb 5 éve.

(#53791) Tim82 válasza zolya1973 (#53790) üzenetére


Tim82
nagyúr

A jobb hely... :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#53792) zolya1973 válasza Tim82 (#53791) üzenetére


zolya1973
aktív tag

Köszi!!!

(#53793) Tim82 válasza zolya1973 (#53792) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nincs mit. Kicsit megtévesztő, hogy a beárazós topikok a Lokál szekcióban vannak, de vannak, ez a lényeg. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#53794) Kelemen a ka válasza Dévacsen (#53780) üzenetére


Kelemen a ka
csendes tag

Hp support assistant-tal frissítettem az imént.
Nem bootol be, ctr bill vilagít es semmi más.
Power gomb hosszú nyomva tartáakor -30-40mp - kialszik, majd elengedésekor ismét világít.
Tehát mindenki óvatosan evvel a bios update-tel.
Ja, zbook 14 g6.
Kuka? Szerviz? Ötlet?
Előre is köszönöm a tanácsokat.

(#53795) K Norbi válasza SeniorTilla (#53788) üzenetére


K Norbi
addikt

Sokszor a Win update is simán elintézi

Az biztos :D

Tegnap a Hp support assistant
Feltette F.30 Biost.

Örültem neki ismét. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#53796) Dévacsen válasza Kelemen a ka (#53794) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Sajnálom hogy így jártál, benne van.Ezt találtam hátha segít pendrive ra kiírod a bios fájlt és arról indítod Creating a BIOS Recovery Flash Drive for HP
itt egy másik hogy milyen sorrendben kell a pendrive ot és a gombokat nyomogatni, de ez sem biztos hogy jó...Restore the BIOS with a Recovery Flash Drive on HP

[ Szerkesztve ]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#53797) Pyttawrx válasza Kelemen a ka (#53794) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Bios update után van 1 perc is kell neki mire képet ad. Megvártad?
vedd ki az akksit, meg a bios elemet ha van. Kb. 15 percre. Utána nézzük mit csinál. Utána mehet amit Dévacsen írt. Ez elvileg javítható, nem kuka.

(#53798) SeniorTilla válasza Pyttawrx (#53797) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Igen, sokszor úgy tűnik, hogy megállt a gép a frissítés után, se kép se hang. Ilyenkor nem szabad kikapcsolni, meg kell várni amíg újraindul magától.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53799) timelord1987 válasza K Norbi (#53795) üzenetére


timelord1987
őstag

Lehet frissíteni?
Másnál is jelentkezett a frissítés után hiba?

(#53800) timelord1987


timelord1987
őstag

A másik kérdésem, hogy Windows Update-en keresztül automatikusan letölti vagy a választható frissítéseknél van?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.