Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#53151) Pyttawrx válasza jerry311 (#53150) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ha nem is akarod megérteni a lényegét, akkor írhatunk mi bármit, ha a magad igazát akarod hallani. Amúgy vélhetően az egységesítésnek is az lesz az elve, ami most próbálunk neked elmagyarázni, ahogy most is pl dell-nek és a HP-nek is van ugyanolyan töltője, de egyik a másikat nem helyettesíti

[ Szerkesztve ]

(#53152) motown5l


motown5l
senior tag

sziasztok .wi-fi problemam van.mindig el dobja a laptop a wi-fit.Mitol lehet ez? windows 11 van fent.de a 10 el is elo fordult. egy HP ENVY x360 Ryzen 7 rol lenne szo.Esetleg valami otet?

(#53153) SeniorTilla válasza motown5l (#53152) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Driver gond is lehet, de hardveres is. Próbáld ki másik driverrel. Legutóbb egy HP 17-esben volt wifi gondom, bár ott már csatlakozni sem tudott a wifire, és lefagyott a windows ha megpróbáltál felcsatlakozni vele. Garban cserélték a kártyát

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53154) motown5l válasza SeniorTilla (#53153) üzenetére


motown5l
senior tag

Próbáltam más driverel is. Ugyan az a gond. Le esik a sebesség, és szét kapcsol. Ugy döntöttem hogy vissza viszem ma. Nézek helyette egy másik típust.Hp oldalon nagyon sokan panaszkodnak rá. Sokaknak ugyan ez a baj vele. Most van belőle egy új generációs procival szerelt. Ryzen 7
5700U procival. De félek tőle. Nem tudom milyen típust nézzek. Esetleg valami tanácsod ilyen ár kategóriába?

(#53155) SeniorTilla válasza motown5l (#53154) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Én sok envyt eladtam ryzen-nel, nem volt ilyen probléma egyikkel sem. Most is több, mint 10db van raktáron. Sztem ne engedd el az envy vonalat, ha tetszik a gép. Ennyiért nem kapsz jobbat, ami full fémházas és igényes kialakítású. Ez a wifi probléma sztem szoftveres lesz. Próbáld meg win10-zel is.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53156) motown5l válasza SeniorTilla (#53155) üzenetére


motown5l
senior tag

Hello. Vissza vittem ma. 28 napig cseres lett volna. De október 3.an vettem, így ki csúsztam az időből. Ott kellett hagynom. Mondták a boltba hogy holnap lesz a szerelő. Makd ő, meg nézi. De szerintük szoftveres probléma esz. Ha mégse az akkor el küldik szervize. Igazad van. Ennyiért ilyen konfiggal jobbat nem kapok. Minőségil gép. 16gb memóriával. Köszönöm a segítséget. Holnap délután már fogom tudni hogy mi, a baja. Majd jelentkezek. 👍

(#53157) mexel


mexel
veterán

Semmi, elvileg megvan

[ Szerkesztve ]

(#53158) Feenyx


Feenyx
aktív tag

Sziasztok,

egy olyan kérdésem lenne, hogy elitebookok szervizeltetéséhez szükséges a számla/blokk, vagy csak simán sorozatszám alapján megy?

(#53159) SeniorTilla válasza Feenyx (#53158) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Kérdezd a szervizt, ők döntik el

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53160) motown5l válasza SeniorTilla (#53155) üzenetére


motown5l
senior tag

Hello. Másnap délelőtt hívtak kész a laptop. Driver probléma volt. A Windows frissítés teszi tönkre a wi fi kártyát. Rossz driverel updatel. Felül írja az eredetit.

(#53161) SeniorTilla válasza motown5l (#53160) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Igen ahogy gondoltam. Köszi a visszajelzést!

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53162) .mf


.mf
veterán

Sziasztok!
Pár hónapja vettem egy Probook 635 Aero G7-est, ami amúgy nagyon jó kis gép, de van egy számomra nagyon nagy hibája. Hálózaton nincs vele gond, de akksin van benne valahol egy rejtett energiatakarékossági beállítás, ami teljesen leveszi a kontrasztot, talán a bitmélységbe is belenyúl. Ez nekem azért nagy baj, mert fotózok, és így akkuról nem tudok vele fotókat kidolgozni, szerkeszteni, ha a kép helyett egy összefolyó masszát látok. Viszont se BIOSban, se Windowsban nem találtam sehol erre beállítást, amivel ezt ki lehetne kapcsolni. Van esetleg valami rejtett BIOS menü? Vagy ez kikapcsolhatatlan HP-s betegség?
Köszi!

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#53163) Pano válasza .mf (#53162) üzenetére


Pano
addikt

Hali.

A radeon driver beállításaiban nézz körül (adrenalin software). Már nem emlékszem pontosan milyen szavakkal van a beállítás, de olyasmit kell keresned, hogy automatikus fényerő és/vagy a kijelző energiatakarékossága.

[ Szerkesztve ]

(#53164) .mf válasza Pano (#53163) üzenetére


.mf
veterán

Basszus, hogy ez nem jutott eszembe... Eredeti konfigban update-eltem a Radeon sw-t, de mindenféle csak rosszabb lett tőle, ezért amikor az SSD-t kicseréltem, teljes gyári visszaállítást csináltam és nem tettem fel külön a Radeon sw-t, azt hittem nincs is, csak az alap driver, amit a windows maga telepít. De mégis ott volt a Radeon sw, és a Settings - Display - Vari-Bright csinálta ezt a szarságot.
A másik, amiért eddig nem terelődött erre a gyanú, hogy egy kollégámnak szintén ez a gondja a Probookjával, amiben intel/nvidia van, ezért gyanakodtunk valami rejtett BIOS energiatakarékossági beállításra.
Na mindegy, megoldódott, köszi! :)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#53165) Pano válasza .mf (#53164) üzenetére


Pano
addikt

Örülök, hogy megoldódott. :) Az intelnek is van egy hasonló cucca, azt is érdemes az Intel control panel energiatakarékosság alatt kikapcsolni. Kollégánál valószínű ugyane úgy ez okozza a gondot.

[ Szerkesztve ]

(#53166) .mf válasza Pano (#53165) üzenetére


.mf
veterán

Köszi, átadom neki is az infót! :R

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#53167) Pano


Pano
addikt

Hali!

Azt tudja valaki, hogy HP-nál a noti elnevezésében a "IDS Base Model" pontosan mit takar? Google nem igazán ad releváns találatot rá.

(#53168) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Sziasztok!

Van egy HP Notebook 15s-fq1049nh-gépünk. A windows update-ről frissült a bios, azóta ezt írja: [kép]
Biost nem tudok frissíteni, a Hp support assist nem talál másikat, manuálisan pedig nem tudom, letöltést sem találok. A gép amúgy tökéletesen működik.

Találkozott valaki már ilyennel?

(#53169) Pyttawrx válasza Grande Ale (#53168) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Valamiért csak nem frissült le. talán nem volt töltőre téve? Szedd le a Hp oldaláról és frissítsd te. (Kizárólag saját felelősségre a BIOS updatek). :)

(#53170) Pyttawrx válasza Pano (#53167) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

[link] csak gugli találatok
[link]

(#53171) Grande Ale válasza Pyttawrx (#53169) üzenetére


Grande Ale
őstag

Töltön volt, lefrissult. Hp oldalán abszolút nem találom, gondoltam rá. Csak a support asistot ajánlja. Biosba belépve f22 a verzioszam, amit az eszközkezelőben is ír.

(#53172) Pano válasza Pyttawrx (#53170) üzenetére


Pano
addikt

Na, akkor frankón rákerestem...
Köszönöm szépen! :)

(#53173) Pyttawrx válasza Grande Ale (#53171) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Olyat én még nem láttam, hogy ne lenne bios az HP oldalon :D
Kép a HP géped support oldaláról? vagy link

(#53174) Grande Ale válasza Pyttawrx (#53173) üzenetére


Grande Ale
őstag

[link]

Oprendszert pedig nem enged kiválasztani. Ha nálad látszik és belinkeled vagy elküldöd a legujabb biost azt megköszönöm!

(#53175) Pyttawrx válasza Grande Ale (#53174) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szerintem most valami történik a HP-nál, mert sok más laptopnál eltünt a támogatás, vagy valami változott. Vélhetően ezért van a felkiáltó jel, valami történt letöltés közben.. stb
Kutakodom még. :)

(#53176) Grande Ale válasza Pyttawrx (#53175) üzenetére


Grande Ale
őstag

Köszönöm! Ha eltávolítanam az eszközkezelőben az elég nagy hülyeség lenne, igaz?

(#53177) Pyttawrx válasza Grande Ale (#53176) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Hű. Hát bevallom nem csináltam még ilyet ennél. Szerintem hagyd. Inkább a win upd-re katt még 1x, hátha.

(#53178) Grande Ale válasza Pyttawrx (#53177) üzenetére


Grande Ale
őstag

Nem tudom onnan újratenni. Mindegy, egyelőre hagyom így, a gép működik, az a lényeg.

(#53179) zetecR


zetecR
addikt

Sziasztok,

840 G6 csak %-osan írja ki az akku hátralévő kapacitását, óra-percben nem.
Win10 és Win11 alatt sem.
Milyen beállítás kellene hozzá?

(#53180) Pyttawrx válasza zetecR (#53179) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Biosban engedélyezd, azt hiszem ott kell. Battery remaining time néven lesz :)

[ Szerkesztve ]

(#53181) Pano válasza zetecR (#53179) üzenetére


Pano
addikt

[link]
Nem tudom, hogy még működik-e az újabb verziókkal, de próbáld meg.

(#53182) Grande Ale


Grande Ale
őstag

A szívbajt hozta rám a gépem. A kijelző elkezdett csikozodni, vagy hogy mondjam, mikor zavar van a tévé adásban, talán úgy tudom leírni a legjobban. Mi a fene lehetett ez? Újraindítás után megszűnt.

(#53183) Pano


Pano
addikt

Ryzen 5-ös elitebookoknál be lehet valahogy kapcsolni, hogy legyen akku módban is turbo boost? Régen volt ilyen opció biosban, de most nem találom.

(#53184) SeniorTilla válasza Grande Ale (#53182) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Lehet driver probléma, RAM vagy LCD

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53185) Grande Ale válasza SeniorTilla (#53184) üzenetére


Grande Ale
őstag

Újraindítás után megszűnt, remélem nincs gond.

(#53186) Lalikiraly válasza Grande Ale (#53182) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Ismerős Lenovója is egyszer csinálta ezt. Mikor hideg időben hazavitte és rögtön bekapcsolta. Lehet nem tetszett neki. Azóta semmi.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#53187) zolnagy


zolnagy
őstag

HP 250 G6 gépembe meghalt az akku, vennék bele újat.
Na most a probléma az, hogy ha rákeresek a géphez való akkura, vagy egyenesen arra a számra, ami az akkun van, akkor más feszültségű akkukat hoz minden oldal. Ránézésre ugyanúgy néz ki (minden tüske, forma stimmel), de 14,4 V, meg 14,8 V-osokat dob ki (itt tudom, hogy vhol 4*3,6V, máshol 4*3,7V-al számolnak), miközben a gyári akkun 10,95 V van.

Pl ezeket hozza: [link] [link] [link] [link]

Egészen pontosan ezek vannak a gyári akkun: HSTNN-LB7V, 10,95V 31,2 Wh, 2670 mAh, HP part number 919681-421

Valaki tudna ebben segíteni, aki ilyen géphez rendelt már akkut?
És egy megbízható bolt ajánlatot is szívesen vennék.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#53188) korpicschess


korpicschess
veterán

Sziasztok!

Vettem egy HP 830 G7 notit használtan, előtte is HP gépeket használtam, 840 G2-ről váltottam. Nagyon tetszik, és hihetetlen pöpec. 10. genes i5 van benne.

Egy dolog viszont van: a proci hőmérséklet szerintem elég magas. A gép valszeg nem volt még szétszedve, és nem idős, így nem hiszem, hogy pasztázási gond lenne, bár ki tudja.

Windows 11 Pro van rajta, tegnap frissített a HP Support tool bios-t. Van esetleg valami javasolt beállítás?
A venti gyakran felsüvít, a hőmérséklet 50 fokról pillanat alatt 80 fokra felmegy a CoreTemp szerint.

Friss install, így lehet, hogy esetlegesen még valami hiányzik!?

Előre is köszi!
:R

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#53189) Pano válasza korpicschess (#53188) üzenetére


Pano
addikt

Hali!

Sajna megesik, hogy a gyári pasztázás gatya, szinte mindegyik gyártónál. Érdemes első körben egy rendes pasztázást szakszerűen elvégezni és azután megnézni.
Amúgy a 10. genes intelek sajnos hajlamosak melegedni, ha dolgozik az intel dynamic tuning.

(#53190) korpicschess válasza Pano (#53189) üzenetére


korpicschess
veterán

Köszi! Majd valamikor ránézek, bár csak több éves Arctic MX2-őm van itthon, de lehet a gyárinál az is jobb. Úgyis berakok még egy RAM-ot. Energiatakarékos/kiegyensúlyozott beállítással egyébként egészen oké.

Majd kiderül, hogy mennyire throttlingol, ha fut rajta a sakk program, full CPU terheléssel, az felér egy stressz teszttel. Azt gondoltam, így utánajárás nélkül, hogy az Intel nem tudott visszafejlődni 5-6 év alatt. :DDD

A Support assistant a serial alapján 2 év 5 hó garit ír a gépre. Pasztázás és ilyesmi számíthat ennél? Mondjuk az inkább, hogy csak adásvételim van, semmi papír, de olvasgatva, valamelyik márkaszerviz tuti beveszi, anno is pozitív tapasztalatom volt velük. :)

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#53191) Pano válasza korpicschess (#53190) üzenetére


Pano
addikt

Visszafejlődésnek nem mondanám, inkább csak megragadt és próbálja a maxot kihozni és tartani a lépést a gyártástechnológiából amivel dolgozik, aminek sajna itt-ott jönnek hátrányai. Annyira azért nem vészes.
Szerintem egy jó és új paszta csodát fog tenni. A HP amúgy is inkább az alacsony hőfokra és tartósságra törekszik a teljesítménnyel szemben. Ezt valaki szereti, valaki nem. :)

[ Szerkesztve ]

(#53192) havri1


havri1
félisten

Sziasztok!

Tegnap vettem egy hp 15 2021 i5 hybrid notit.
W11 alatt van erre olyan szoftver, ami az akkumulátor töltési küszöbértékét szabályozza?
50-80% között szeretném beálltani.
Nem találtam, semmit..
:R

havri

(#53193) zetecR válasza havri1 (#53192) üzenetére


zetecR
addikt

840 G6-nál pl. BIOS-ban van erre mód, Battery Health Manger néven fut.

(#53194) havri1 válasza zetecR (#53193) üzenetére


havri1
félisten

Sajnos semmi erre utalót nem találtam a biosban.

havri

(#53195) zolnagy válasza zolnagy (#53187) üzenetére


zolnagy
őstag

Ezzel senkinek sincs tapasztalata, véleménye?

(#53196) korpicschess válasza Pano (#53191) üzenetére


korpicschess
veterán

Tegnap használtam a gépet utazás közben, akkuról a hőfok 40 fok alatt volt, így feltételezem, hogy nem (csak) pasztázási a gond.
Van alulfeszelésre esetleg ajánlott módszer? Akkus üzemben is totál rendben volt a sebesség, ráadásul passzív volt, tehát a venti sem ment.

Nyilván jobb a tempó akkuról, de elég hangos a venti. Szerintem az energiagazdálkodási beállításokon lehetne még mit csiszolni, de az energiasémákban elég korlátozott a beállítási lehetőség.

Még azon gondolkozom, hogy fixre bekapcsolni a ventit BIOSban táp esetén, és akkor lehet, hogy mindig lenne hangja, de átlagban kevésbé lenne "zavaró".

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#53197) kovacsit


kovacsit
tag

Sziasztok,

Segítsetek kérlek,
Van egy 15-RA049nh notebook SSD-vel.
W10 települne rá pendriveról, (cserés lett az SSD) de a telepítő nem látja a disket, drivert kér.
A hp support oldaláról az össze tárolóhoz mellékelt drivert letöltöttem, de a W10 telepítő azt állítja, egyik sem tartalmazza a szükséges drivert...
Melyik a hozzá illeszkedő (sata?) driver? Hogyan lehet ezt megtalálni?

Köszi előre is!

Plz telefonon keress... !! Telefonszám az extra adatoknál...

(#53198) SeniorTilla válasza kovacsit (#53197) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Az intel RST drivert töltsd le.

Teljes leírás:

https://support.hp.com/th-en/document/c06983517

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53199) kovacsit válasza SeniorTilla (#53198) üzenetére


kovacsit
tag

hát ezt már oda vissza átolvastam .. konkrét drivert se itt sem a hp support oldalán nem talaltam. Serial szerint is lekérdeztem , 16 drivert listáz a tároláshoz, de egyik sem jó..

Plz telefonon keress... !! Telefonszám az extra adatoknál...

(#53200) SeniorTilla válasza kovacsit (#53199) üzenetére


SeniorTilla
veterán

nekem hibátlanul működik minden gépen, nagyon sokat installáltam már ezzel a módszerrel

valamit rosszul csinálhatsz

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.