Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12001) capafog23 válasza capafog23 (#11997) üzenetére


capafog23
őstag

Nincs már semmi ötletem, gariztatás lesz szerintem.

(#12002) kacsyx válasza jorden06 (#11986) üzenetére


kacsyx
aktív tag

A HP oldalán fent levő Quick Launch Buttons-t rakjátok fel. Én ezt használom a sokat szidott Win 7 Ultimate-el, de nekem hiba nélkül megy minden.
A Protect Tools-nál pedig a böngésző jobb felső sarkában (a tálcára lerakás gomb mellett) tudjátok beállítani, hogy melyik weboldalnál mit csináljon, de akár ki is kapcsolhatjátok. Én szeretem, mert olyan programokhoz, weboldalakhoz is beírja magától a jelszót (ha akarom), ami egyébként nem jegyzi meg soha.

(#12003) Khelben válasza -v- (#11992) üzenetére


Khelben
nagyúr

Milyen oprendszer? A win7 frissítések között felajánlja az authentec drivert, azzal tökéletesen működik.

(#12004) -v- válasza Gááboor (#12000) üzenetére


-v-
addikt

Hát, ha még garis, akkor jah..
Amúgy nem annyira vészes árú javítás azt hiszem amúgy sem.
De nem akarok butaságot beszélni.

(#12005) -v- válasza Khelben (#12003) üzenetére


-v-
addikt

win7 ultimate x64, és nem driver kell, hanem progi amivel használni tudom. De mindegy, már feltettem a protecttools köszi..

(#12006) havefun


havefun
csendes tag

Sziasztok!

Vennék egy HP Compaq 615, Cikkszám: WD661ES#AKC [notebookot].
Pár kérdés a géphez:
- 32bites vagy 64 bites a processzor (nem találok egyértelmű jelzést rá)?
- Érdemes lenne feltennem rá Windows7 Ultimate x86-ot, vagy 64 bites proci esetén inkább válasszak 64 bites Windows verziót?

(#12007) Pulsar válasza havefun (#12006) üzenetére


Pulsar
veterán

hát mivel két magos, így 64 bites, de én eddig még nem vettem észre sebesség különbséget a X86 és az x64-es oprendszerek között (de van aki igen)

(#12008) Khelben válasza -v- (#12005) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha a drivert felrakod, utána a control panelben már be tudod állítani, nem kell hozzá program.

(#12009) -v- válasza Khelben (#12008) üzenetére


-v-
addikt

Tényleg? Na, akkor ezt nem láttam eddig. Megnézem, köszi!

edit: én csak az eszközök és nyomtatók alatt látom a fingerprint sensort, de ott nem tudok állítani semmit..

[ Szerkesztve ]

(#12010) Khelben válasza -v- (#12009) üzenetére


Khelben
nagyúr

Authentec Truesuite a neve nálam és a Control panel/biometric devices-ben tudom beállítani.

(#12011) -v- válasza Khelben (#12010) üzenetére


-v-
addikt

Nekem nincs ilyen menüpont, de ez a trusuite meg már alkalmazásnak tűnik: http://www.authentec.com/truesuite.cfm
Épp ezt kérdeztem :) Ez nincs benne a driverben.. legalábbis nekem fent van az, de ez biztosan nincs.
Bár igazából mindegy, mert ez az új hp progi úgy látom már win7 kompatibilis, csak az elődjével volt gond meg volt ilyen lassú úgy látom...

[ Szerkesztve ]

(#12012) Khelben válasza -v- (#12011) üzenetére


Khelben
nagyúr

Akkor lehet hogy rosszul rémlett, azt hittem, ezt is a win7 rakta fel. De a lényeg, hogy ezzel működik rendesen.

(#12013) havefun


havefun
csendes tag

Sziasztok!

Játékos laptopot szeretnék venni, de nem találok a következő két géphez felszereltségben hasonlót. Azok közül, amiket eddig láttam egyikben sincs hasonló proci és videókártya, netto 230-250 (max. 300) körüli áron. Tudnátok ajánlani párat, amik felveszik a versenyt a következőkkel?

MSI GT628X-486HU gép, teszt

ACER Aspire 7740G-434G64MN gép, tesztet nem találtam, csak hasonló gépről: teszt

- Nem szeretném, ha zavaróan melegedne a kezem alatt nagy teljesítménynél (játék közben).
- Kijelzője melyiknek jobb?
- Melyik készül jobb anyagokból? MSI-t a tesztben eléggé leszólják a felső részének hajlékonysága miatt. ACER-ről ilyet nem olvastam, de még sosem volt ilyen laptopom.

ACER-ektől kicsit tartok, több rossz dolgot is hallottam róluk, ráadásul csak 1 év garancia van a gépre, szemben az ASUS-al, ahol 2 év a garancia!

[ Szerkesztve ]

(#12014) rekid válasza havefun (#12013) üzenetére


rekid
addikt

Ez kicsit mellé ment. Probald meg itt.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#12015) cellpeti


cellpeti
veterán

Mennyit eszik sacra a BT az akksiból? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#12016) havefun válasza rekid (#12014) üzenetére


havefun
csendes tag

Azt reméltem, hogy HP laptopok közül tudtok mondani olyat, ami felveheti a versenyt az említett géppekkel ár/érték arányban.

(#12017) rekid válasza havefun (#12016) üzenetére


rekid
addikt

talan pavilion dv6-ok közt nezz szet, vagy ha van akkor egy 8530w asis vagy 8730w asis elitebook.

Cellpeti: minimalisat. szvsz max 10 perc. De teszteld le :)

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#12018) Magnum_


Magnum_
nagyúr

sziasztok! 6930p-n hogyan kell a görgetősávot aktiválni, hogy működjön?

I humbly and respectfully decline™

(#12019) Magnum_ válasza Magnum_ (#12018) üzenetére


Magnum_
nagyúr

megvan :R

I humbly and respectfully decline™

(#12020) tudosbagoly


tudosbagoly
csendes tag

HP dokkoló, akinek kell:
[link]

(#12021) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok!

Olyan kérdésem volna, h DV9000t-hez vannak-e Win7-es driverek?
Az ujjlenyomat olvasót mivel lehet éltere kelteni?

(#12022) Panthera


Panthera
őstag

Sziasztok!

Compaq Presario CQ61-315SH VL289ea-hoz kellene xp audio driver vagy ötlet a típusára.
Köszönöm!

(#12023) Mszabi8


Mszabi8
csendes tag

Hello!
Van egy nagy problémám. A HP laptopomon vista van és mivel nem rég volt újrainstalálva csináltam a windows frissítéseket, de egy párat nem akart telepíteni. Hiába próbáltam többször akkor se telepítette. Ezt a számú hibát irta ki azt hiszem: 80074092.
Google-ban rákerestem és nem pont ezt találtam, talán ezért is nem indul el most a gép.
[link] - miután ezt megcsináltam és restartoltam a gépet azóta nem indul el. Kiirja a safe mod-ot meg az utolsó helyes működésű állapotot, meg azt h Start windows normally. Bármelyikre is megyek a 3 közül a következő lépesben csak tölti a windowsot de nem jön elő semmi. Kép: [link] Segítsetek!!!

(#12024) Khelben válasza Mszabi8 (#12023) üzenetére


Khelben
nagyúr

Indítsd el a telepítő cd-ről és ott válaszd ki a recovery-t. Ha ezzel sem jön helyre, akkor marad az újrainstall.

(#12025) Mszabi8 válasza Khelben (#12024) üzenetére


Mszabi8
csendes tag

Elindítottam a bootolást a telepítő CD-ről és annál is ugyanazt csinálja (nem megy tovább a csíknál amikor tölti be a windowst. Ennél nem megy tovább:[link]) Csak azt tudom ilyenkor csinálni hogy kikapcsolom a laptopot.
Megpróbáltam ujratenni a gépet de ez nem lehetséges mert amikor kiírja azt hogy nyomjak meg egy gombot akkor betölti a vista fájljait és ezután bejön ez a csík és innen már nem megy tovább. Ismét csak kikpacsolni tudom a gépet.
Hiába várom hogy betöltse magát ez nem sikerül. (kb. 45 percig vártam...)

[ Szerkesztve ]

(#12026) Mszabi8


Mszabi8
csendes tag

Előtte még ezt irja ki: [link]. Bármelyiket kiválasztom ugyanúgy nem megy tovább. Ha a safe mod-ra megyek akkor fájlistát ir ki egymás alá igy: Loaded: \Windows\System32\drivers\crcdisk.sys - és ennél a fájlnál ugyanugy megáll mint annál a csíknál. :((( :(( Ez mitől van h egyszerűen nem akar tovább menni??? :W

[ Szerkesztve ]

(#12027) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

ÜDv mindnekinek! Nekem HP nc4200 notim van. Én csak ajánlani tudom minenkinek aki nélkülözni tudja hordozás közben az optikai meghjatót, kicsi és olcsó notit keres, mert ez hazsnáltan olcsó. Megbízható, mert üzleti, és teljesítménye mindenre elég, aki átlagfelhasználó. Strapa kis notesz. Fél éve nyúzok egy ilyet. Akinek esetleg kérdése van , PM-ben szívesen válaszolok. :R

Jevons paradox

(#12028) Khelben válasza Mszabi8 (#12025) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha telepítőről sem indul, akkor valami hardverhiba lesz. Esetleg próbáld meg egy másik oprendszerrel vagy egy live linux-szal. Ha nincs semmi fontos a hdd-n, akkor egy format után próbáld meg újra a vistát.

(#12029) Mszabi8 válasza Khelben (#12028) üzenetére


Mszabi8
csendes tag

Megpróbáltam egy másik op. rendszerrel (Windows 7), de azzal sem ment tovább. Linuxom meg nincsen. De hogyan formatoljam? mert azt azután kell mikor kiirja a csikot. De nekem nem megy ott tovább. Akkor hogyan?

(#12030) Khelben válasza Mszabi8 (#12029) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha esetleg van másik géped, akkor át lehetne tenni abba a vinyót és ott leformázni. De ha másik oprendszer se indul, akkor gyanús, hogy valami hardverhiba lesz, alaplap vagy memória. Nem tudom, hány memória modul van a gépben, ha kettő, akkor esetleg próbáld ki őket külön-külön.

(#12031) Mszabi8 válasza Khelben (#12030) üzenetére


Mszabi8
csendes tag

Azt hiszem ezt nem fogom megpróbálni, mert még nem szedtem szét egy laptopot sem.
3GB RAM van, de h milyen eloszlásban azt nem tudom. Azt hiszem ebből szerviz lesz.

(#12032) Aprósólyom válasza Khelben (#12030) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Figyu srácok, ne OFF-oljátok légyszi szét a topicot! Ugye ez nem is HP-s probléma hanem Vistás annak ellenére, hogy HP gépen van a probléma. Arra pedig itt a megfelelő topic: windows_vista.

Illetve hardveres jellegre hamarabb segítenek itt: azonnali notebookos kérdések órája, mint itt a HP-s totyikban. :R

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#12034) rekid válasza Kalandor (#12033) üzenetére


rekid
addikt

Miért ne tudná? :) Szerintem ez a hp mernökeinek is eszebe jutott :)
Amugy hova a viharba kell neked ennyi akkuidő? :)

Gyáva népnek nincs hazája!

(#12035) szoltn


szoltn
csendes tag

Üdv!
Sírjak, ha olyan notebook-ot választok amibe nincs wifi n? Már annyira megijesztett a dolog, hogy megfordult a fejemben, hogy Compaq 610-est veszek, mert abban van. Tudom, hogy abban elég szoft a VGA (GMAX3100), de van esetleg jó tulajdonsága is? Ez a gép összeségében jobb mint a FuSi V6555? Bocsi a sok kérdés miatt..

(#12036) Pulsar válasza szoltn (#12035) üzenetére


Pulsar
veterán

annyi a kérdés, hogy már nem tudom mi a kérdés :DDD
egyébként a CQ610-es elég jó cucc!

(#12037) szoltn válasza Pulsar (#12036) üzenetére


szoltn
csendes tag

Igen, elég kuszált lett az előbbi hozzászólás :N , elnézést. A kérdés végeredményben az, hogy melyik jobb?

(#12038) Pulsar válasza szoltn (#12037) üzenetére


Pulsar
veterán

hát én a CQ-t javasolnám.. bár a FS-ekkel is meglepően jó tapasztalataim vannak, de akkoris :)

(#12039) szoltn válasza Pulsar (#12038) üzenetére


szoltn
csendes tag

hát köszönöm a választ. sokat segítettél azt hiszem. :C

(#12040) SonicVersus


SonicVersus
tag

Üdv Mindenkinek!

van egy HP 510 es notim, raktam rá win 7et :) , minden drivert felrak magának kivéve az audiot ,Conexant CX20468 Audio. A gyártó honlapján sincs ,és eddig sehol nem találtam. :( Valaki esetleg megoldotta már ezt a problémát???

(#12042) szabirz


szabirz
csendes tag

Sziasztok!

Hogyan tudom megváltoztatni a HP laptopomon ctrl+shift+C billentyűparancsot?

Kellene egy másik programhoz... le lehet tiltani vagy ilyesmi?
Egyébként a HP Healt Chek rendszerellenőrzőt nyitja.
Légyszi segítsetek .... köszönöm

(#12043) JagdPanther


JagdPanther
aktív tag

Sziasztok

van egy másfél éves 6910p-m és melegszik mint az ÁLLAT. teljes terhelés alatt gond nélkül eléri a 95C°ot is, energiatakarékos módban pedig 50C°. Fél éve már elvittem kitisztíttatni, nagyjából csökkentek a hőmérsékletek, de azóta ismét tűzforró. Garanciában 1-2 hét alatt lennének hajlandók megnézni, annyi időre viszont nem tudom nélkülözni a gépet.
Kérdés 1.: ha szétszedem akkor a gari elveszik?
Kérdés 2.: elég ha csak a ventit pucolom ki, vagy pasztázzam is újra? Ill. milyen típusú pasztát(sima, ezüst, gyári) használjak?

(#12044) rekid válasza JagdPanther (#12043) üzenetére


rekid
addikt

ide vidd itt eleg gyorsak.
Vszinu ujrapasztazas segit.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#12045) herendi válasza JagdPanther (#12043) üzenetére


herendi
tag

Szia!

Erdekes ez a melegedes, mert nekem volt egy csomo 6910p-m, de nem melegedtek.

Ha eszreveszik, ugorhat a gar

Ha a bill-t kiszeded (alulrol 3 csavar, felul 4 pocok), akkor vmennyire lathato lesz a cooler, esetleg ki tudod fujni v. szoszt ki tudod szedni. Ha jobban szet akarod szedni, pasztazni, az eleg jo moka lesz lesz.

[ Szerkesztve ]

(#12046) JagdPanther válasza herendi (#12045) üzenetére


JagdPanther
aktív tag

Extrém poros környezetben vagyok kénytelen használni a gépet, és sokat, szóval a probléma ez, viszont nem szüntethető meg permanensen :(

rekid

ty, helyileg is iggen kiváló lenne, kérdés, hogy mi pénzért vállalnák be :))

(#12047) rekid válasza JagdPanther (#12046) üzenetére


rekid
addikt

ha meg garis akkor semmi gond hivatalos hp szerviz. hivd fel őket!

Gyáva népnek nincs hazája!

(#12048) Retr0


Retr0
tag

Sziasztok.

Egy ismerősöm ebayről készül rendelni egy HP HDX 16ot.
Az eladó megbízhatónak tűnik, de a gép az USA-ból jön.

A garancia, hogy megy hpnál?
Szériaszám alapján megnézhető és rendezhető, vagy feltétlen kell hozzá valamilyen papír?

Illetve ezeknél a gépeknél lehet cserélni a hdd-t?
Illetve úgy összességében ajánljátok ezt a típust?

(#12049) zsolti1985


zsolti1985
csendes tag

Hali!

Van egy HP NC6120 notebookom aminek ezt produkálja a kijelzője:

Ha valaki tudna segíteni az jólenne, hogy most a kijelző ment e tönkre vagy csak az inverter.

Monitor kimeneten tökéletes a kép!

Válaszokat, ötleteket priviben is várom!

(#12050) Eszleny válasza Kalandor (#12033) üzenetére


Eszleny
aktív tag

En ugy tudom, hogy hp 6910p-hez nincs multibay II akkumulator. A multibay I-hez tenyleg voltak akkumulatorok (nc6000, nc8000). Gondolom az aljara szerelheto fajtak valtottak fel. Mivel a az optikai meghajto konnyen kiveheto be is kukkanthatsz oda.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.