Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#52251) I02S3F válasza JohnD (#52250) üzenetére


I02S3F
őstag

Annyit mondanék, hogy én eltörtem a backspace billentyűm kivételkor. Tehát nem véletlenül hangzott el, hogy törékeny! Nálam nem lett kicserélve a bill.

(#52252) JohnD válasza I02S3F (#52251) üzenetére


JohnD
tag

Nem érdekel, hogy törékeny, a konkrét gombnak lehet már így is mindegy, úgyhogy próbálkozom :))

(#52253) JohnD válasza I02S3F (#52251) üzenetére


JohnD
tag

Ja hogy te az egész billentyűzet kivételekor törted el a bs-t?
Én most csak az adott billentyű sapkáját vettem le plusz alatta a két fehér kitámasztó pöcköt Én így értettem, hogy próbálkozok velek, legalábbis egyelőre

[ Szerkesztve ]

(#52254) ludla válasza I02S3F (#52247) üzenetére


ludla
őstag

Nem tudoma pontos hibát, de a cd helyén tökéletesen működik a gép, a gyári hdd helyén pedig a vinyója is jó. Maradt így.

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#52255) I02S3F válasza ludla (#52254) üzenetére


I02S3F
őstag

Ez port cserét is jelent?

JohnD - Nem, nem csak egy billentyűt szedtem ki és az tört el közben!

[ Szerkesztve ]

(#52256) hcl válasza I02S3F (#52255) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ebay-ről nem rendelhető gombonként?

Mutogatni való hater díszpinty

(#52257) I02S3F válasza hcl (#52256) üzenetére


I02S3F
őstag

Nem találtam, keyboard, button kifejezéseket használtam külön-külön.

(#52258) SeniorTilla válasza hcl (#52256) üzenetére


SeniorTilla
veterán

ugyanannak a típusnak sokféle billentyűje van, mindegyiknek más a mechanikája

próbálkozhattok, de nem hiszem, hogy sikerülni fog

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52259) I02S3F válasza SeniorTilla (#52258) üzenetére


I02S3F
őstag

Nekem jó így. Főleg úgyis külső billentyűzetet használok. Plusz a gomb működik, csak kényelmetlen a használata, de ezért új billentyűzetet venni nem fogok.

(#52260) hcl válasza SeniorTilla (#52258) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nemtom, Lenovohoz simán rendelhető mindenféle mechanika Kínából.

Mutogatni való hater díszpinty

(#52261) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Sziasztok!

Kaptam egy HP Pavilion 14-ce3009-es laptopot. Korrekt gép, tetszik, viszont van egy problémám (?) vele. (mondjuk lehet nem is probléma)

Olvastam, hogy tud hangos lenni a ventilátor, ez mondjuk önmagában még nem is gond, mert az előző laptopom se volt halk. Viszont egy bizonyos fordulatszám felet olyan hangot ad ki a ventilátor, mintha a csapágy szarrá ment volna. Szóval ilyen tipik csapágyas hangja van.
Ami számomra még nyitott kérdés, hogy azért ad ki ilyen fura morgó hangot, mert tényleg szar a ventilátor, vagy valami berezonál egy bizonyos fordulatszám felet a házban(?).
Nem annyira hangos a jelenség, csak furcsálom.

Jellemző szokott lenni ezeknél a gépeknél, hogy berezonál a ház ? :F

Egyébként eddig egy Asus laptopom volt, és ami nagyon bejött most a HP-nál az a support látszata. Remélem nem kell supporthoz nyúlni, de jónak tűnik eddig. Az Asus-hoz képest ég és föld. :R

Apropó, valaki megtudja mondani, hogy ez a HP Coolsense mi a jó isten ?

PS4

(#52262) mrbego válasza mrhitoshi (#52261) üzenetére


mrbego
aktív tag

Szia
Elméletileg nem szabad berezonálnia a háznak még a maximális fordulaton sem. Nekem a Pavilin 15-öm BIOS frissítéskor felkapcsolja a max forulatra, de akkor sincs rezonálás.
Szerintem valami gond lehet nálad a ventilátornál.

A HP Coolsense ha jól tudom olyan alkalmazás, ami próbálja hűvösebben tartani a laptopot (talán azzal, hogy visszavesz a teljesítményből, de ebben nem vagyok biztos).
Én nem használom, semmi különbséget nem vettem észre a program használatakor.

Üdv, P

(#52263) Faterkam


Faterkam
addikt

Sziasztok!
Segítséget kértek tőlem, egy régebbi Pavilionra kellene friss Win10-et tenni, a Media Creation Tool-lal leszedte a legújabb Win10-et pendrive-ra. De a tulaj elakadt. Hiába nyomja az F9-et, de az USB pendrive nincs a Boot listán. Csak 2 elem, OS Boot Manager, és Boot From EFI file. HP- laptop még nem volt nekem se. Itt van valami külön trükk? :F

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#52264) mrbego válasza Faterkam (#52263) üzenetére


mrbego
aktív tag

Nekem volt olyan, hogy a 2.0 usb csatlakozón volt jó. Ha usb 3-ba dugtam, akkor bootolásnál nem mindig vette észre a pendriveot.

[ Szerkesztve ]

Üdv, P

(#52265) hcl válasza mrbego (#52264) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem van is, bár az nem pendrive, hanem USB-SATA. Szóval ez valid.

Mutogatni való hater díszpinty

(#52266) Faterkam válasza mrbego (#52264) üzenetére


Faterkam
addikt

Holnap felhozza és meglesem hova dugta be! köszi! :R

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#52267) Pyttawrx válasza Faterkam (#52263) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Akkor amit csinált pendrive-ot az legacy és nem uefi.
2 megoldás van:
1. vagy uefi pendrive-ot(telepítőt) csinál
2. a biosba beállítja, hogy tudjon telepíteni mbr(legacy) os-t is

(#52268) Faterkam válasza Pyttawrx (#52267) üzenetére


Faterkam
addikt

Én már csináltam egy új Pendrive-ot a Media Creation Tool-al. Az mindkét módját tudja. Holnap meglátjuk. De a Biosba hiába engedélyezte a Legacy-t. Boot után visszaállt :/

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#52269) Pyttawrx válasza Faterkam (#52268) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

secure boot off?

(#52270) csubuka válasza Faterkam (#52263) üzenetére


csubuka
addikt

Legutóbb ilyen tünetekkel egy USB hosszabbító szívatott meg engem... persze kicsit az esély, hogy ne közvetlenül a gépbe volna dugva ezen esetben, csak gondoltam beírom.

(#52271) Faterkam válasza Pyttawrx (#52269) üzenetére


Faterkam
addikt

On, de off-ba tette, mentette, és Boot után aktív volt megint. Ennyit tudtam meg Wiberen. Holnap a kezeim között lesz, és ránézek én is!

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#52272) phoenix64


phoenix64
őstag

Sziasztok. Van egy HP Pavilion dv6 lapos, amiben elhalt a HDD, igy raktam bele egy 240gb os A400at. A problemam az lenne, hogy win10 telepites utan eleg gyorsan bootolt az elso 3-4 alkalomkor, ujrainditas utan is. Viszont most azt csinaljan h bootkor a windows logo utan legalabb 2perc sotetseg van, utana gond nelkul felall a rendszer es hasznalhato. Ez mitol lehet? I7-2670QM + 2x4gb ram van benne.

Koszi. :R

(#52273) Pyttawrx válasza phoenix64 (#52272) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Ez a legrosszabb ssd, ez is okozhatja. Nézd meg az ssd fw-t, ha lehet frissítsd. :)

(#52274) phoenix64 válasza Pyttawrx (#52273) üzenetére


phoenix64
őstag

Legújabb fw-t felraktam ra, illetve egy 1 magos hp15 ben is ez van csak 120gb-os verzio, es ott sincs 2-3perc dark screen windows boot elott. Probaltam utana nezni, par helyen a dedikalt gpu-t irtak problemanak, de nem tudom. :F

(#52275) hcl válasza phoenix64 (#52274) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

(#52276) I02S3F válasza phoenix64 (#52274) üzenetére


I02S3F
őstag

Linuxban van statisztika a bottolásról, hogy mi mennyi ideig foglalja le az erőforrásokat. Ilyen nincs windowsra?

(#52277) Pyttawrx válasza hcl (#52275) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:K

(#52278) hcl válasza I02S3F (#52276) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Statisztikát nem tudok, a kernel debug üzeneteit lehet nézegetni a dmesg paranccsal. Winfowsra paff. Boot log ott is van, de még sosem néztem.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#52279) phoenix64 válasza Pyttawrx (#52273) üzenetére


phoenix64
őstag

Pontosabban azt irja h a legfrissebb van rajta, de most nezegetem lenne frisseb fw is... Hogy tudom frissiteni ha a KMS azt irja h a legfrissebb van rajta??

(#52280) phoenix64 válasza phoenix64 (#52279) üzenetére


phoenix64
őstag

Problema megoldodott. Regeditben tiltottam az ULPS-t, igy mar bootol par masodperc alatt :D

(#52281) Pyttawrx válasza phoenix64 (#52280) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:C

(#52282) Faterkam


Faterkam
addikt

Közel vagyok a megőrüléshez. Pavilion G15 AMDs cpu, ati8330, 8gb ram. 1tb hdd. Friss Win10 x64-et tennék föl 3x. A rendszer lefrissítve minden a legfrissebb. Hivatalos win, és akadozik az egér és a szövegbevitel. Minden inputnak olyan késése van, mint állat. Feltettem próbaképp egy 32bites Win10-et. Ott minden vajsima. ez mi lehet? :F

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#52283) mrbego válasza Faterkam (#52282) üzenetére


mrbego
aktív tag

Igaz én asztali gépnél vagyok úgy hogy már a harmadik egeret vettem, mert annyira akadozik néha az egérkurzor. Próbáltam már több usb portban is. Most úgy tűnik egy Logitech az alaplap hátuljába dugva jó.
Én Windows bugra gyanakszom.

Üdv, P

(#52284) Faterkam válasza mrbego (#52283) üzenetére


Faterkam
addikt

amíg nem tettem rá valami frissítést, addig ok, de elkezdte a frissítést és akad, nem csak az egér, minden. A gépelés, még a frissítő karikák is akadnak kikapcsoláskor. Érdekes x86-on meg nem. de x64 volt rajta eddig :(

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#52285) hcl válasza Faterkam (#52282) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Driverek? Gyártótól leszedni, felülvágni a chipset + video drivereket.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#52286) I02S3F válasza hcl (#52285) üzenetére


I02S3F
őstag

Hardvereket lenne értelme tesztelnie?

(#52287) hcl válasza I02S3F (#52286) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Olyan hw hiba szerintem a világon nincs, hogy 32 bites OS-sel működik, 64-gyel nem.

Mutogatni való hater díszpinty

(#52288) I02S3F válasza hcl (#52287) üzenetére


I02S3F
őstag

Igen! Tényleg! :) Viszont, ahogy említetted, driver hiba lehet!

(#52289) Pyttawrx válasza Faterkam (#52282) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Nekem utoljára mikor ilyen volt a vga drivere csinalta. Leszedtem, akkor jó volt a win alap driverével, majd keresnem kellett hozzá egy régebbi drivert, azzal megy is azóta.

(#52290) Faterkam válasza Pyttawrx (#52289) üzenetére


Faterkam
addikt

A gyártó drivereire azt mondta, nem kompatibilis némelyik, ok. A HP Support Assist nem talált semmit. A hardver test-re passed mind. Az AMD oldalán az volt, hogy szedjem le a Microsoft oldaláról a legfrissebb VGA drivert. Ráment egy napom és egy fél éjszakám. Marad x86 Win10, csak neteznek és filmeznek rajta. Én mégy egyszer nem szenvedek vele ennyit :(

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#52291) djzolee91


djzolee91
tag

Sziasztok!

Egy HP Probook 450 G1-be a dvd egység helyére egy ilyen beépítő kerettel betettem egy WD vinyót, azonban sajnos többször is van, hogy ha random mappákat akarok megnyitni, akkor lassan nyitja meg és egy idő után a mellékelt képen látható dolgot írja ki, majd utána már nem látható a vinyó a fájlkezelőben és a lemezkezelőben sem, csak újraindítás után tudom elérni újból.

Mi lehet szerintetek a gond?
Előre is köszönöm! :)

(#52292) hcl válasza djzolee91 (#52291) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A winyó másban jó?
Tippre, ha a winyó jó, akkor kontaktos a keret.

Mutogatni való hater díszpinty

(#52293) mrbego válasza djzolee91 (#52291) üzenetére


mrbego
aktív tag

Szia,
hansonló beépítő keretet vettem anno én is a laptopmba, és a gyári 1TB-os HDD-t tettem bele, de nem mindig látta a win. Aztán valahol mintha olvastam volna olyat, hogy ezek a keretek nem képesek bármilyen nagy méretű HDD-t kezelni (pl. 1TB és a felett, amit én azóta sem értek és kétkedem).
Viszont ezért vettem csak egy 500GB-os HDD-t, azzal tökéletesen működik mai napig.

[ Szerkesztve ]

Üdv, P

(#52294) hcl válasza mrbego (#52293) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A keretben általában csak drót van. A DVD meghajtó ugyanúgy SATA, mint a winyó, csak a csati kisebb, ezt alakítja át a keret. Tehát nemkéne olyannak lennie, hogy a keret nem kezeli le. Fura, ha csak bizonyos meghajtó megy benne :S Inkább valami BIOS hülyeségre tippelnék, hogy a 2. SATA port valamiben korlátozva van.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#52295) mrbego válasza hcl (#52294) üzenetére


mrbego
aktív tag

Lehetséges. Arra viszont emlékszem, hogy a SATAIII-as HDD is csak SATAII-ként működött az ODD helyén. Legalábbis a HD Sentinel infója szerint. A valóságban nem tudom, mert nem volt program rá telepítve, így nem is volt gond ha lasabb az optibay-ben.

Üdv, P

(#52296) fecaga21


fecaga21
aktív tag

Hp Elitebook 850 G5 i5 8250u procis laptopról mi s vèleményetek? Cad/Cam-ezni kellene Fusion 360hoz egy jó kis laptop.

(#52297) I02S3F válasza fecaga21 (#52296) üzenetére


I02S3F
őstag

Nem pont ilyen feladatra való egy workstation?

(#52298) fecaga21 válasza I02S3F (#52297) üzenetére


fecaga21
aktív tag

De ez nem workstation, mellesleg érintőképernyős kell.

(#52299) SeniorTilla válasza fecaga21 (#52298) üzenetére


SeniorTilla
veterán

ÖÖÖÖ akkor ez miért is? x360-ast nézz ha érintős kell, az pedig legközelebb 830-ban van. Vagy Envy x360 15, Spectre x360 15, ezek érintősek és 15"-osok

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52300) fecaga21 válasza SeniorTilla (#52299) üzenetére


fecaga21
aktív tag

X360-al jobban járnék mint ezzel az Elitebook-al? :F

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.