Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#52451) donjohnson válasza bacsis (#52450) üzenetére


donjohnson
addikt

akkor az első eset áll fent.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#52452) CortezX válasza bacsis (#52448) üzenetére


CortezX
aktív tag

Nekem is csinált ilyet anno win10-el, de megoldást sajna nem találtam rá. Win7-el hibátlan volt a gép :U

(#52453) csokito13


csokito13
friss újonc

Sziasztok!

Szeretném eladni a laptopom, viszont eléggé laikus vagyok a témában, ezért szeretnék kérni tőletek egy körülbelüli összeget, hogy mennyit érhet az alábbi config:
HP Omen 2019
- 8 GB Ram
- IntelCore i5-6300HQ 2.30Ghz
- 250GB + 1TB SSD
- Nvidia Geforce GTX950M

Köszönöm a segítséget! :)

(#52454) SeniorTilla válasza csokito13 (#52453) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ez nem régebbi modell?

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52455) csokito13 válasza SeniorTilla (#52454) üzenetére


csokito13
friss újonc

jogos bocsánat, 2017

(#52456) SeniorTilla válasza csokito13 (#52455) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Igaz ez nem a beárazós topic, de sztem 200-ért simán hirdetheted, talán még felette is.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52457) csokito13 válasza SeniorTilla (#52456) üzenetére


csokito13
friss újonc

ne haragudj, ezt nem tudtam, köszönöm! :)

(#52458) tooma


tooma
újonc

Sziasztok!Kis segítség kellene...új HP laptop, win 10 telepítéssel próbálkozom 2 napja,természetesen a win 10 a hivatalos microsoft oldalról lett pendrivera mentve,de nem látja az ssd-t,így nem is tudja hova telepíteni!Freedos fut most a gépen.
Remélem a katyvaszos írásomból azért ki lehet hámozni mi a gond...
Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#52459) SeniorTilla válasza tooma (#52458) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Én is tapasztaltam ezt mostanában 1-2 gépnél, megmondom őszintén, nem tudom mi az oka. Sztem valami win telepítő hiba.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52460) Pyttawrx válasza tooma (#52458) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia, és hogy írtad ki a pendrive-ra, uefu, vagy legacy? Bios beállítások erre vonatkozóan?

(#52461) Hínár929


Hínár929
tag

Sziasztok,

Hiba megállapításban és garanciális javítással kapcsolatban kérnék segítséget.

HP 17-by0000nh a gép és ez a hibajelenség. Időnként, 2-3 havonta, bekapcsoláskor nagyon hangosan sípol.
Mi lehet ez?

Háromszor volt már HP gariban javítva, volt alaplap csere. Múlthéten jött vissza de tegnap megint előjött a sípolás. Mit lehet tenni ilyenkor, megint bejelentsem? Elviszik, csinálnak valamit és vagy jó lesz vagy nem.
Milyen lehetőségeim vannak?

(#52462) peestike


peestike
senior tag

sziasztok!
megerősítést szeretnék csak. :)
hp 250 g5, 4 giga ram, gondoltam tennék bele még 4 gigát, hadd szárnyaljon. :D
aida szerint ilyen samsung van benne. a hp oldala ezt írja: DDR3L (Intel CoreTM i3-5005U processor only)
ezek szerint, ha vennék egy ilyet használtan, akkor jó lesz? csak annyi a lényeg, hogy ddr3L legyen, ne pedig ddr3, ha jól gondolom.
köszönöm szépen! :R

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#52463) SeniorTilla válasza Hínár929 (#52461) üzenetére


SeniorTilla
veterán

sok mindent láttam már, de ilyet még nem

RAM hibának írják egy fórumon, próbáld meg:

https://ccm.net/forum/affich-411365-hp-desktop-1-long-continous-beep

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52464) sssirius


sssirius
tag

Sziasztok!

Egy HP Zbook 14u G6-ot használok a régebbi slim dokkolóval. Azt veszem észre, hogy fel tud kúszni a proci hőfok. A slim dokkoló és a gép között nincs túl sok hely (kb 5mm, de nem mértem le), előfordulhat, hogy ez kevés lenne a megfelelő hűtéshez?
Esetleg tudtok olyan spéci megoldásról, hogy egy hűtőpadot össze tudjak hozni egy ilyen dokkolóval (tudom, nagyon extrémnek tűnik)?

(#52465) Pyttawrx válasza Hínár929 (#52461) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
HŰŰŰ, csatlakozom, én is láttam már sok mindent (csodát is :D), de ilyet nem
Elég fura ha ram hiba, mert akkor ne kellene képet sem adnia, főleg hogy nem is indul újra. :)
Ettől függetlenül igen rammal kezdenék, vagy esetleg bios frissítéssel, bár szerintem cserénél csak meg csinálták, (lehet azóta jött új rá, azt meg kellene nézni, mit írnak a frissítési logban)
"csak" lapot cseréltek, vagy memóriát is? Mi van most benne? ddr3, ddr3L, ddr4?Esetleg háttértár milyen állapotban van?
Hangosan gondolkozok :)?

(#52466) SeniorTilla válasza sssirius (#52464) üzenetére


SeniorTilla
veterán

sztem a hűtőpad felejtős dokkolóval, nem is itt kellene keresned a megoldást

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52467) sssirius válasza SeniorTilla (#52466) üzenetére


sssirius
tag

Valóban eléggé patkolós megoldásnak tűnt nekem is

kissd nevű kolléga is jelezte, hogy ugyan ilyen problémája van zbookokkal. Ő nem fedezett fel összefüggést a teljesítményleadással. Nekem nincs meg a gép még túl régóta, szóval mondhatni még tesztelem, de az már biztos, hogy fennt áll a probléma és zavaró.
Keresgéltem a neten is, de nem találtam releváns infót, ha bárki előre tud mozdítani valamilyen irányba, hálás lennék :R

(#52468) Hínár929 válasza SeniorTilla (#52463) üzenetére


Hínár929
tag

Köszönöm, neked is Pyttawrx!

Bios frissítés volt már párszor, ddr4 van benne, csak annyit tudok, hogy alaplap lett cserélve.

Mivel még garis én rábíznám a HP-re.

Szerintetek van rá esély, hogy meg tudják javítani, elvárhatok tőlük ilyet? Hogyan fussak neki a szervízzel a dolgoknak? Nekem úgy rtűnik, hogy őlet nem zavarja, hogy többször kell küldözgetni a gépet és nincs meoldás.

(#52469) Kbali válasza Hínár929 (#52468) üzenetére


Kbali
nagyúr

3. fődarab csere után én megpendíteném a komplett gépcsere igényt.

(#52470) SeniorTilla válasza Kbali (#52469) üzenetére


SeniorTilla
veterán

+1

vagy visszatérítés

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52471) tiszavirág


tiszavirág
tag

Üdv mindenkinek !

Új gép vásárlása esetén, azonos paraméterek mellett, a 250 G8, vagy a 15s a jobb választás ?

Tudtam, csak nem sejtettem.

(#52472) SeniorTilla válasza tiszavirág (#52471) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nehéz kérdés, mindkettő belépő kategória.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52473) tiszavirág válasza SeniorTilla (#52472) üzenetére


tiszavirág
tag

Ilyenekre gondoltam, hogy :

- meghibásodási hajlam
-összeszerelés minősége
-szerelhetőség, bővíthetőség

Tudtam, csak nem sejtettem.

(#52474) SeniorTilla válasza tiszavirág (#52473) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Belépő kategória, ilyenekre gondoltam:

- legolcsóbb kialakítás, legolcsóbb kijelzők, stb.
- legolcsóbb minőség, nyeklő-nyakló műanyag
- gáz, törik, ropog, van ahol még a 2 második memóriafoglaltot is kispórolják

Nincs értelme összehasonlítani őket. Ha ilyet akarsz venni, azt vedd amelyik jobban tetszik, nagy csodát nem fogsz látni.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52475) Hínár929


Hínár929
tag

Köszönöm mindenkinek az eddigi segítséget!

Mennyire aggályos egyépként ez a jelenség, ha nincs javítva okozhat valami komolyabb problémát?

(#52476) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Kamerával küzdök.
A jelenségem a következő:
Elindítom a kamera alkalmazást és ki-be kapcsolgat a kamera kép.
A kis kontroll led is mellete azonos ütemben villog a képpel

Valaki találkozott hasonló problémával?

Windows 10
HP 745 g3

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#52477) Gus válasza Hínár929 (#52475) üzenetére


Gus
aktív tag

Addig üsd a vasat amíg meleg, mármint garanciális. Ki tudja, később esetleg csak sípolni fog, bootolni meg nem.
+1a fődarab cserék utáni eszköz cserére.

(#52478) nyepi válasza djzolee91 (#52291) üzenetére


nyepi
tag

Szia!
Sikerült valami megoldást találnod a problémára? Én is hasonló cipőben járok.
Vagy esetleg van valakinek ötlete a problémára? Finoman fogalmazva, nem vagyok IT szakember. :))
Van egy Probook 650 G1-em, amibe vettem egy ilyen vinyót: [link] egy ilyen beépítő kerettel: [link] .
A problémám az, hogy ha beszerelem a HDD-t a gépbe, akkor nagyon lassítja a rendszert, vagy be sem bootol. Ha külső házba rakom és USB-n keresztül használom, akkor működik. Első körben elvittem egy szerelőhöz, aki azt mondta, hogy hibás a HDD. Mivel nemrég vettem, visszaküldtem garanciába, ki is cserélték.
Tegnap megjött a másik, beraktam a keretbe, beszereltem. Először jól működött, 2 partíciót sikerült is szépen leformáznom, de a 3.-ba belefagyott. Utána már nem bírtam működésre bírni a win-t (win 10), csak ha kivettem a gépből a vinyót. Ha leformáztam a külső házban, akkor sem működött. Ha letöröltem a partíciókat, akkor viszont igen.
Lehetséges, hogy egy ilyen keret nem kezel mondjuk 2 TB-s HDD-t? Vagy lehet hibája a keretnek? Gondolom ez csak gyakorlatilag egy csatlakozó átalakító.
Esetleg szoftveres hiba lenne? (emiatt vittem el szerelőhöz, itt már az én tudásom megállt)

Előre is köszönöm a segítséget, tanácsot!

(#52479) Hínár929 válasza Gus (#52477) üzenetére


Hínár929
tag

Köszi,
Megszorongatom őket, de nem tudom milyen lehetőségeim vannak.
Beírok a garis topikba egy kis jó tanácsért.

(#52480) Fastfact


Fastfact
csendes tag

Sziasztok!
Van egy régi DV5-1199EH típusú notebookom. Tartalék gép egy könyvelő irodában. Szeretném újratelepíteni a Windowst, azonban nem találok a HP support oldalán drivert. Konkrétan a gépet, mint típust sem találja az oldal keresője.
Honnan lenne érdemes drivert szerezni hozzá? (Windows 7 64 bit)
Illetve Win 10-ről ne is álmodjak ennél a gépnél?

(#52481) SeniorTilla válasza Fastfact (#52480) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A win10 meg fogja találni hozzá a drivereket, amiket tud. Ez nagyon régi gép már, sw support nélkül. Én 7-est tennék rá a helyedben.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52482) mrbego válasza Fastfact (#52480) üzenetére


mrbego
aktív tag

Szia
Nekem egy Pavilion dv5-1140eh van, de már egy ideje ez sincs fent a HP support oldalán. Viszont újkorában rögtön készítettem Rescue dvd-ket, mikor első indítás után felajánlotta a gép, így a rendszer és a driverek is megvannak. Továbbá időnként letöltöttem a HP oldaláról a friss drivereket (Vista és Win7), így nekem megvannak.

Nekem Windows 10 Pro volt rajta 2015 óta, mikor még csak technical preview volt (Insider program). Sok mindenhez talált is drivert a Win10, meg fel tudttam erőlteni a Win7-es drivereket, így végül jó volt. Egész használható volt, azonban az utóbbi kb. két évben az újabb Win verziókkal egyre lassult és már csak kínlódás volt a használata. Már SSD-t is tettem bele, de az sem segített, így beletörődtem, hogy neki már lejárt az ideje, mostmár el van téve a HP táskában a szekrénybe emlékbe.
Legutoljára Linux Mint-et tettem rá, azzal még elviselhetően működött.

Üdv, P

(#52483) Fastfact


Fastfact
csendes tag

Köszönöm a gyors válaszokat! :) Maradok a 7-nél akkor.
Könyvelő programok, LibreOffice, meg ilyen alapabb dolgok lesznek rajta. Kipucoltattam, újrapasztáztattam, rendeltem bele egy 120-as Patriot SSD-t, ezzel csak ellesz.
mrbego: megkérhetnélek hogy felraknád valamilyen felhő tárhelyre a win 7 64 bites drivereket?
Köszönöm előre is! :)

(#52484) Don_


Don_
tag

Sziasztok!

HP Elitebook 8470P notiba szeretnék kijelzőt cseréltetni, és ramot, SSD-t bővíteni. Ki vállal ilyet? Tudtok benne segíteni? BP és 30km körzete lenne ideális. :R

''Minden este gondolkozz el azon, hogy a holnap amitől tegnap féltél, az ma volt''

(#52485) ClioRS


ClioRS
őstag

Sziasztok,

Anyukámnak vettünk januárban egy 14-CE3002nh gépet. Nemrég vettem észre egy pixelhibát, bal felső részen egy pixel sötét háttérnél világosan világít. Ezt cserélik garanciában, vagy van valami pixel darabszám megszabva, ami alatt nem cserélik? TV-nél találkoztam már ilyennel.

(#52486) SeniorTilla válasza ClioRS (#52485) üzenetére


SeniorTilla
veterán

1 még nem számít hibának

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52487) ClioRS válasza SeniorTilla (#52486) üzenetére


ClioRS
őstag

És mennyi számít?

(#52488) Gus válasza ClioRS (#52487) üzenetére


Gus
aktív tag

(#52489) ClioRS válasza Gus (#52488) üzenetére


ClioRS
őstag

Köszi!

(#52491) Szada85


Szada85
aktív tag

Sziasztok!

Otthoni, "hagyományos" felhasználásra (böngészés, YT, filmezés) keresgélek kisebb méretü (13-14") notit, és mivel elég sok egyéb gyártónál olvasni (túl)melegedési problémáról, a HP-k is bekerültek a fókuszba, mivel a mostani céges ZBook 14G2 alapvetöen 5 év után is pacekul teszi a dolgát, bár tudom, hogy más árkategória, így nem feltétlen releváns alap..

Szóval, amik ilyen 7-900€ környékén szembejöttek:
Probook 430/440 G8 (i5, 8Gb, SSD..) típussal van valakinek tapasztalata [link] ?
Alternatívaként HP Enyv [link] is van az ársávban,
Valamint Pavilion [link] változat is beleférne a keretbe.

Tudnátok valami iránymutatást adni, nincsenek nagy igények, csak tartós, megbízható technikát szeretnék.
Köszi elöre is! :R

(#52492) Tiédetis válasza hódmaci (#52476) üzenetére


Tiédetis
senior tag

Dettó
Probook g2 és több gép is.
Gondoltam itt hátha lesz megoldás rá

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#52493) CortezX válasza Tiédetis (#52492) üzenetére


CortezX
aktív tag

Nálam is voltak hasonló anomáliák, de amióta a gyári helyett a win10 drivereket használom, nincs ilyen gondom.

(#52494) hódmaci válasza Tiédetis (#52492) üzenetére


hódmaci
senior tag

Sajnos én nem találtam rá értelmes megoldást.
Gépház --> Gép alaphelyzetbe állítása és így jó lett.

NY@mvadt online oktatás. Ha nem vezetik be soha észre nem veszem. :D

CortezX
Csak win 10 drivereit használom(tam).

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#52495) Tiédetis válasza hódmaci (#52494) üzenetére


Tiédetis
senior tag

Nekünk is ez a probléma hozta fel. Megnéztem mikor váltott verziót a driver, az 2020. aug. nem azóta van a probléma. Teams-et használjuk régebben, folyamatosan. Szerintem itt winfos update lehet, visszaállítás talán megmutatná, de erre most nincs idő. Kipróbálom amit írtál.

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#52496) hódmaci válasza Tiédetis (#52495) üzenetére


hódmaci
senior tag

Vigyázz nehogy adatvesztés legyen.

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#52497) Levelezo12 válasza Fastfact (#52480) üzenetére


Levelezo12
újonc

A korábbi javaslaton felül...további ötletként valamilyen driver keresőt-telepítőt futtatnék: pl. az Iobit Driver Booster free változata is felrakja az alap drivereket.

Ha egyenként akarsz szöszölni a driverek telepítésével, akkor esetleg még innen
https://drivers.eu/Notebooks/HP/Pavilion%20dv5-1199eh
Hátha, nátha ;)

(#52498) #89037312


#89037312
törölt tag

Sziasztok!
Hoztak hozzám egy HP ProBook 6465b laptopot.
Hibája az, hogy bekapcsoló gombbal nem kapcsol be.
De a wifi bekapcsoló melletti "internet" gombbal indul el.
Láttatok-e már ilyen hibát?
Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#52499) tata93


tata93
tag

Sziasztok!

Van egy hp probook 6475b laposom. Alapból volt benne egy 250 gb-os hdd. Tettem bele egy ssd-t is mellé a cd/dvd rom helyére. Nagy nehezen telepítettem teljesen újra egész rendszert, mindent letöröltem mindenhonnan, nem volt rajta olyan adat ami kellett volna. Az a gondom, hogy hiába állítom át a biosban azt hogy az ssd-ről bootoljon, folyamatosan azt írja ki bekapcsolásnál hogy nem található op. rendszer. Van ötletetek hogy mit csinálhatok rosszul?
Úgy indul rendesen egyedül, ha F9-el Boot Device Options elindítom és ott a Notebook Upgrade Bay-t választom. De ez elég macera minden egyes alkalommal. Tudtok segíteni ebben?

előre is köszi! :R

(#52500) Pyttawrx válasza tata93 (#52499) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Az első, hogy az sdd-t tetted az odd helyére, oda a hdd-t szoktuk tenni. Javaslatom csereld meg.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.