Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#53051) SeniorTilla válasza kbela365 (#53050) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Hát nem tudom, a lényeg, hogy van egy jó oledes géped :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53052) ngyjns válasza SeniorTilla (#53048) üzenetére


ngyjns
tag

Köszi, sajna új gépet nem adnak, visszafizetést ajánlanak, de hiába írok, hívom őket, eddig nem történt annyi sem, hogy a számlaszámomat bekérjék. Gépárak az egekben, felhúznak megyek békéltető testülethez. Ráadásul Lenovo Flip lesz a pénzből, ha karácsonyig visszakapom, csak a Pen miatt ragaszkodtam volna a HP-hez, és eddig bármit vásároltam tőlük nem volt gond, a gariztatás is ment a munkahelyi gépekkel, ha gondjuk akadt. Amúgy HP Pavilion x360 15-er0001nh vagy jobb x360 gépet honnan vennétek árukeresős cégeken kívül?

(#53053) vikla007


vikla007
aktív tag

Sziasztok,

az alábbi gép irodai használatra ajánlott?
[link]

Köszönöm

(#53054) zolee001 válasza ngyjns (#53052) üzenetére


zolee001
őstag

Hegyeshalomtól nyugatra éremes,ott a pénztár után is foglalkoznak a vásárlókkal

(#53055) zsoltip válasza SeniorTilla (#53044) üzenetére


zsoltip
őstag

Szia. Sikerült esetleg megtekintened, megnyomkodnod? Kíváncsi vagyok milyen lehet.

(#53056) zsoltip válasza zsoltip (#53055) üzenetére


zsoltip
őstag

Valakinek van életből vett tapasztalata ZBook Power G7-tel?
Szívesen megkérdeznzék egy-két dolgot. :)

(#53057) SeniorTilla válasza zsoltip (#53055) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Sikerült. Szerintem masszív a gép, a kijelzővel sincs probléma. Nem tudom honnan veszik, hogy nyeklős-nyaklós műanyag, mert egyáltalán nem az. A palmrest alu, a többi burkolat műanyag. A kijelző kerete sokkal masszívabb, mint egy Pavilion vagy Envy esetében. Az, hogy műanyag a burkolata, nem azt jelenti, hogy gagyi. Vannak jó minőségű műanyagok, ez olyanból van. Lásd pl. Lenovo Thinkpad-ek, mind műanyag.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53058) zsolti75 válasza kbela365 (#53050) üzenetére


zsolti75
senior tag

ATNA33XC01 a becsületes neve, jó panel ;)

(#53059) májkimiki válasza SeniorTilla (#53057) üzenetére


májkimiki
őstag

Bocs, hogy csak így rád írok. Az elmúlt napokban itt vagy másik topikban érdeklődtek HP 255 G8 szériáról, hogy azok milyenek. Tudom nem annyira új széria, de nekünk van viszonylag új beszerzésben 3db 14-es 245 G8. Ryzen 3 és Ryzen 5 procikkal.
Nos összeségében csak annyit mondanék, hogy nagyon cuki kis gépek. Szeretik nagyon a userek és tudom ez a műanyag osztály. De megerősíthetem, hogy abban is minőségi. :K

(#53060) SeniorTilla válasza májkimiki (#53059) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Köszi a véleményt :R

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53061) Sanya46


Sanya46
csendes tag

Új HP laptopot vásároltam nincs rajta op. rendszer.Kivettem belőle az SSD-t mert 256gb és tettem bele egy 500 gigásat.Már új fajta megy bele MK2. A gondom az, hogy nem tudok rá win10-et húzni, mert nem ismeri fel az ssd-t, sem a pendrive-t sem látja, és a biosban sem tudom átállítani, hogy pendrive-ról bootoljon be.Nem engedi.Valószínüleg velem van a gond, valamit nem tudok beállítani. Kérném a segítségeteket. A tipusa:hp 14DK1001nh.

(#53062) SeniorTilla válasza Sanya46 (#53061) üzenetére


SeniorTilla
veterán

indításkor F2-vel nézd meg a diagnosztikában, hogy látja-e az ssd-t
ha nem, akkor nem bele való

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53063) zolee001 válasza Sanya46 (#53061) üzenetére


zolee001
őstag

Bios látja?

(#53064) Sanya46 válasza zolee001 (#53063) üzenetére


Sanya46
csendes tag

A Bios nem látja-

(#53065) Sanya46 válasza SeniorTilla (#53062) üzenetére


Sanya46
csendes tag

Létezne, hogy nem ismeri fel egy Kingston A2000 SSD-t.

(#53066) zolee001 válasza Sanya46 (#53065) üzenetére


zolee001
őstag

Persze,a linkelt drive nvme a géped lehet msata akkor értelemszerüen nem müködik
HP nél csekkoold le mit tartalmaz a géped

(#53067) Sanya46


Sanya46
csendes tag

Köszönöm a segítséget, nehezen, de rájöttem a problémára,a Biosban az internal le volt tiltva.Engedélyeztem és onnantól látta az SSD-t és rögtön be is bootolt pendrive-ról.

(#53068) kbela365 válasza zsolti75 (#53058) üzenetére


kbela365
tag

Köszi, így legalább a típust már tudjuk. Már vissza is küldtem a szervizbe, mert vállalhatatlan volt a képe. Úgy nézett ki, mintha minden pixel mellett lett volna egy-egy fekete pixel is, teljesen kásás, homályos volt. Nézhetetlen leginkább. Kíváncsi vagyok, hogy egyedi probléma-e.

(#53069) SeniorTilla válasza kbela365 (#53068) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Fényképed van róla? Erre kíváncsi lennék

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53070) kbela365 válasza SeniorTilla (#53069) üzenetére


kbela365
tag

Persze: [link]
[link]

(#53071) SeniorTilla válasza kbela365 (#53070) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ezek a pixel raszterek lehetnek. a 4k-s nem ilyen.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53072) kbela365 válasza SeniorTilla (#53071) üzenetére


kbela365
tag

Őszintén szólva nem tudom mik lehetnek, de élőben nagyon zavaró nézni. A homogén fehér háttér nem fehér, hanem pöttyös.
Van nálam egy 4K-s IPS-es HP Spectre, azon nincs ilyen és számtalan FHD notebook van még a környezetemben mindenféle méretben, egyiknél sincs ilyen jelenség. Kicsit egyébként olyan, mintha egy 2, vagy 4K panel lenne, amiből minden második pixelt kikapcsoltak volna. Nagyon furcsa.

[ Szerkesztve ]

(#53073) zsolti75 válasza kbela365 (#53072) üzenetére


zsolti75
senior tag

Az oled az ilyen sajnos, 4K-nál is látszanak a pixelek főleg fehér és szürke háttérnél.
Ezek szerint FHD-nál már zavaró.

(#53074) SeniorTilla válasza zsolti75 (#53073) üzenetére


SeniorTilla
veterán

4k-nál csak akkor, ha pl. polárszűrős szemüvegben nézem :) Egyébként normál esetben nem látni őket, még 15,6" méretben sem. Ott vannak az tény, csak nem zavaró.

Az a FHD oled panel valami érdekes hibrid lehet...

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53075) kbela365 válasza zsolti75 (#53073) üzenetére


kbela365
tag

Az, hogy látszanak a pixelek nem zavarna, mert én a sima IPS paneles kijelzőkön is látom a pixeleket. Látszik, hogy van egy négyzet, ami vagy fehér, vagy fekete, vagy valamilyen színe van.
Viszont ebben az esetben az látszik, hogy van egy pixel, ami valamilyen színű és minden pixel mellett van egy nagyjából fekete pixel is. Erre ha ránézek akkor úgy néz ki, mintha homályos lenne a kép, vagy egy szellemképe lenne.

(#53076) weiss válasza SeniorTilla (#53074) üzenetére


weiss
addikt

FullHD OLED TV-ken is nagyon durva volt a raszter.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#53077) zonusz válasza SeniorTilla (#53057) üzenetére


zonusz
tag

Bocsánat, de mintha a hirdetésben a Power G7 teljes fémházzal lenne? Akkor most mi az ami mégis műanyag? Vagy én is elvesztem már az ezer féle kivitel között. Megtennéd, hogy a korábbi azon kérdésre is kitérsz, hogy akkor most hogy néz ki a “sorrend” ezek között? Mondjuk az Elitebook-tól Power G7-ig. Engem inkább az anyaghasználat, kijelző minősége, hosszabb távú hibamentes működés érdekelne. Procit bármekkorát tehetnek ilyen, meg olyan házba is, ha a körítés gagyi, akkor az egész az lesz.
Köszönöm a türelmedet. :R

(#53078) Pyttawrx válasza zolee001 (#53066) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Msata-t már újba nem tesznek. Te m.2 sata ssd-re gondoltál, neki m.2 nvme (pcie) van. :)

[ Szerkesztve ]

(#53079) SeniorTilla válasza zonusz (#53077) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Igen, fémházas:

Strapabíró kialakítás, prémium megjelenés.
Fertőtleníthetőség, teljes mértékben alumíniumból készült ház és MIL-STD kategóriájú
strapabírás jellemzi ezt az időtálló, prémium megjelenésű számítógépet.

ITT a gyári leírás, elég részletesen le van benne írva minden.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53080) zonusz válasza SeniorTilla (#53079) üzenetére


zonusz
tag

Köszönöm! Akkor valamit nagyon félre értettem egy korábbi válaszodban, hogy a palm fém, a többi minőségi műanyag. A többire nem szeretnél válaszolni?

(#53081) SeniorTilla válasza zonusz (#53080) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nem nagyon lehet sorrendet felállítani, mert az Elitebook és a Zbook másra valók. A Zbook egy profi munkaállomás, amit el tudsz vinni magaddal, ha kell.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53082) zonusz válasza SeniorTilla (#53081) üzenetére


zonusz
tag

O.K. köszönöm. :R

(#53083) zolee001 válasza Pyttawrx (#53078) üzenetére


zolee001
őstag

Ez az infó egyértelmüen a kérdésböl nem derült ki, az "uj fajta MK2" az akármi is lehet

(#53084) Zadia


Zadia
senior tag

Sziasztok.
Szeretnék ajándékba vásárolni egy hp OMEN notit.,ami gyártó által felujított és újracsomagolt. Gyári garival. Szerintetek érdemes ilyet venni vagy inkább teljesen újat? 300-400 font a kedvezmény.
A konkrét darab HP OMEN 15-dh0007na

[ Szerkesztve ]

(#53085) Pyttawrx válasza zolee001 (#53083) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

De igen, ez itt egyértelmű volt. Ott a típus is a vègén 14DK1001nh.
ránézésre is kiderül, ha ismered ezeket, meg írta, h új. Az msata régi.
plusz ha nem is ismered, akkor típust beütöd gugliba, és kb 1 perc alatt látható is. :K :) ;)
az mk2 nyilván elírás, lehet előtte a ford topikban járkált. :DD
végig kell olvasni a hsz-t :D

[ Szerkesztve ]

(#53086) SeniorTilla válasza Zadia (#53084) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Igen érdemes, nyugodtan megveheted.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53087) motown5l


motown5l
senior tag

Sziasztok. Van valakinek valami tapasztala egy HP envy x360 amd ryzen 4700u procival, szerelt gépről? 2in1

(#53088) motown5l válasza motown5l (#53087) üzenetére


motown5l
senior tag

Meg vettem. 16Gb memóriával szerelve. Jó kis pörgős gép

(#53089) RaPiDsHaRe


RaPiDsHaRe
aktív tag

Sziasztok
Van egy HP Probook 450 G5- ös laptopom.
A problémám vele, bekapcsoltam BIOS-ban akkumulátor kímélő üzemmódot, ami maximum 80%-ig engedi feltölteni.
Azóta frissült a BIOS, és a HP Supoort Assistant programja is. BIOS frissítés után újra bekapcsoltam akkumulátor kímélő üzemmódot. Viszont ezt valami kikapcsolja, és 100%-ra tölti az akkut.
Hol kellene beállítanom, hogy ne töltse fel 100%-ra ?

(#53090) Goldmen75


Goldmen75
őstag

Sziasztok!
HP folio 13 laptop bekapcsol majd kikapcsol magától....Ram csere megvolt, ment fél napot aztán újra ez a hibva lépett fel...
Akkut lehúzom, el sem indul, bár ezt nem értem, mert a laptopok 99%-nál akku nélkül is máködik.
Tápot is próbáltam másikat, nem sikerült.

Találkozott már valaki ilyen jellegű hibával?!

Köszönöm :R

(#53091) Dhampir válasza Goldmen75 (#53090) üzenetére


Dhampir
félisten

Diagnosztikai tesztet is futtattál már?

(#53092) Pyttawrx válasza Goldmen75 (#53090) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Nah várj. :) Kicsit kusza nekem. Ram csere után ment a laptop félnapot töltőről és akksiról, utána mikortól jött a hiba? töltőről akksi nélkül is kikapcsol?
Volt szétszedve a gép (pl takarítás miatt, vagy bármi má miatt).
Illetve mikortól áll ez fenn ez a hiba?

(#53093) SeniorTilla válasza Goldmen75 (#53090) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A Folio 13-ban van ram foglalat? Én úgy tudom, nincs. Bár nem írtál pontos modellt, emiatt nem lehet beazonosítani.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53094) Fox Mulder


Fox Mulder
aktív tag

Üdv!
Létezik olyan oldal, ahol eredeti HP akkumulátort be lehet szerezni?
Egy HP Pavilion X360 14-cd0006nh típusba keresek TF03XL akkut.
Esetleg mennyire ajánlott utángyártott? Esetleg Green Cell gyártót próbálta valaki?

(#53095) Pyttawrx válasza Fox Mulder (#53094) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Laptopszaki, swissparts pl. Én eredetit vennék.

(#53096) SeniorTilla válasza Fox Mulder (#53094) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Volt 1-2 greencell, nem volt velük gond

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53097) Pietrosz válasza Loccze (#50229) üzenetére


Pietrosz
addikt

Sziasztok, ugyanez a hibám van mint amire válaszoltam egy az egybe. Telepítés végig megy majd restart és bedobja ezt az eszközök telepítése után hogy nem tudja konfigurálni. Mi lehet a megoldás? HP 255 G4 laptop. msoobe-t próbáltam azzal tovább megy de majdnem egy órája bámulom a kis türelmet feliratot, félek hiába.

(#53098) Pyttawrx válasza Pietrosz (#53097) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Windows 10 64 bit? Ssd az mi? Mi a telepítő? Bios hogy van beállítva… stb

(#53099) Pietrosz válasza Pyttawrx (#53098) üzenetére


Pietrosz
addikt

Szia, Win10 pro 64 bit, sima hdd de nem az ami gyárilag benne volt. UEFI-re van állítva, biosban secure boot disabled, mást nem igazán lehet állítani. telepítő rufussal létrehozva, gpt módban. win10 telepítőben a parancssorral diskpart majd gpt-re konvertálás megtörtént.

[ Szerkesztve ]

(#53100) Pyttawrx válasza Pietrosz (#53099) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szetintem secure boot on, és telepítsd újra 0-ról… illetve nézd meg előtte a hdd állapotát sentinellel

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.