Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#53401) tomaszka88 válasza Pyttawrx (#53400) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Sziasztok Kedves Fórum Tagok!

Szeretném kikérni a véleményeteket. Van két olyan HP Pavilion 17 laptopom amit nem mostanság használtam, és szeretném őket kicsit életre kelteni.

Az egyikben AMD A4-5000 1.50 GHZ proci van, a másikban pedig AMD A4-5150M 2.7GHZ+turbo 3.3GHZ melyik lenne jobb munkára, és internetre?

A válaszokat előre is köszönöm! :))

[ Szerkesztve ]

(#53402) #57171968 válasza tomaszka88 (#53401) üzenetére


#57171968
törölt tag

Szerintem, ne pazarolj rájuk egy percet se!

(#53403) SeniorTilla válasza tomaszka88 (#53401) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Hát, keltsd őket életre először, a többit majd meglátjuk

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53404) set79 válasza Pyttawrx (#53400) üzenetére


set79
csendes tag

Szia. Mire gondolsz?
system info, vagy beállítások?

(#53405) Pyttawrx válasza tomaszka88 (#53401) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia, ház nézd az 1. a 4mag 4szál a 2. cpu egy 2 mag 2 szál, de a többi paraméter is fontos lenne, háttértár, memória állapot, és ugye hogy mit takar a munka szó ebben az esetben. Mert az excel, word is lehet munka, meg photoshop, videóvágás is. És nagyon nem mindegy. :)

(#53406) Pyttawrx válasza set79 (#53404) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

beállítások

(#53407) jsystem


jsystem
csendes tag

Sziasztok,
a HP ZBook Studio G7 Mobile Workstation-be raknék több memóriát (16GB van benne)
Nem látok memória slotot, gondolom forrasztott. HP 8736 az alaplap típusa

Hogyan lehet bővíteni ilyenkor? pl 32GB-re és mit rendeljek pontosan?
CPU-Z ezt mutatja, az SPD tab üres mindkét slotra:

köszi előre is!

(#53408) set79 válasza Pyttawrx (#53406) üzenetére


set79
csendes tag

Küldj legyszives egy mail címet privátba.
ide sok lenne.
koszi.

(#53409) SeniorTilla válasza jsystem (#53407) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Igen, forrasztott. Nem lehet bővíteni.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53410) jsystem válasza SeniorTilla (#53409) üzenetére


jsystem
csendes tag

köszi, ettől féltem :(

(#53411) SZIGMA válasza set79 (#53397) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

"linuxszal kiderülhet valami?"

Például, hogy működik-e a laptop egyébként.

Bármelyik jó, a lényeg, hogy elindul-e és tudod-e nyüstölni a hardvert.

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#53412) set79 válasza Pyttawrx (#53406) üzenetére


set79
csendes tag

Köszönöm mindenkinek, aki megpróbált segíteni, főleg Pyttawrx kollégának, akinek a segítségével végül sikerült megoldani.
üdv

(#53413) SZIGMA válasza set79 (#53412) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

És mi volt a megoldás, ha nem titok?

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#53414) Pyttawrx válasza SZIGMA (#53413) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Csak egy kis alap bios beállítás, meg úgy néz ki az iso-val lehetett valami, most a win 10 szépen fut. Utolsó infóm szerint. :)

(#53415) set79 válasza Pyttawrx (#53414) üzenetére


set79
csendes tag

Így van. A hivatalosan letöltött ISO-val működik rendesen.
meg jó, hogy az akksi alatt meg van a pro aktiválo matrica.
de igazából azt se lehet mondani, hogy rossz oprendszerekkel próbálkoztam, mert másik gépeken ezeket használom évek óta.
rejtély.

(#53416) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Van egy HP 250 G7 lapos. Plussz memóriát tettem bele, de mikor szedtem szét a gépet szétugrott a LAN csatinál lévő rugós burkolatrész. Tudja valaki, hogy milyen csavar megy ide esetleg?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#53417) whited


whited
addikt

Sziasztok
Az alábbi géphez tudnék venni billentyűzetet valahol?
hp elite x2 g8
:R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#53418) SeniorTilla válasza whited (#53417) üzenetére


SeniorTilla
veterán

swissparts.hu-nál próbáld meg

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53419) Pyttawrx válasza whited (#53417) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Billentyűzet sps számára keress rá M51231-... Ez a vége nyel függ a HUn az 211. tehát M51231-211, de most nincs náluk, (swissparts) ha jól láttam. :) Azért nézd meg az SPS számot. :)

[ Szerkesztve ]

(#53420) whited válasza Pyttawrx (#53419) üzenetére


whited
addikt

Úgy jött hogy nincs hozzá alapból
Így hogyan tovább? :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#53421) Pyttawrx válasza whited (#53420) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Hát nem lesz olcsó mert 90k nettó körül van a swisspartsnál. Én felhívnám őket, hogy mennyiért és mikorra tudják beszerezni, máshol én még most nem is láttam ilyet.

(#53422) whited válasza Pyttawrx (#53421) üzenetére


whited
addikt

Egy linket tudnál dobni a billről, mert akkor továbbítanám is :B :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#53423) Pyttawrx válasza whited (#53422) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

[link]
De ahogy írtam, kérdezz utána a swissparts-nál, ne erre alapozz, mert a maintance manual-ból néztem ki. Előbb egyeztess velük, mielőtt elküldöd.

(#53424) akaido


akaido
addikt

Üdv!
Van egy Zbook 15 G3 gépem: 80D5 KBC Version 10.75 alaplap, gyári 200W táp, i7 6820 CPU, Quadro M1000M és Intel VGA 2x8 GB Hyundai/Hynix 2133 Mhz RAM, N81 1.54 BIOS, plusz egy Thunderbolt 3 Dock, kép

A gond, hogy ha csatlakoztatom a ZBook-hoz működés közben a dokkolót, az sokszor "kékhaláloztatja" a Zbookot, mind Win10 és most már Win11 rendszeren is.
Gyakran akadozva mennek ill. BSOD-t okoznak az USB-s eszközök: egér, bill., fejhallgató, akkor ha csatlakoztatom őket. Van úgy, hogy a dokkról indítom az egész rendszert, simán bekapcsol, majd a Windows használata közben kb. 5 perc után BSOD, újraindul, utána normális minden. :F

Létezik bevált megoldás a hiba kiküszöbölésére?
Érdemes-é pl. a HP SoftPack Download Managert használni és azzal leszedni és telepíteni hozzá a dokkolóhoz való speckó drivereket, vagy elvileg azok nélkül is működnie kellene flottul mindennek?

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#53425) májkimiki


májkimiki
őstag

Sziasztok!
HP 245 G8 széria. Anno volt egy felvetésem a bekapcsoló gombot illetően. [link]
Szeptember óta nem jött elő a fent jelzett hiba, vagy érdekes jelenség az adott gépnél.
Az elmúlt két hétben viszont megint ezzel a jelenséggel adták ide, hogy megint "nem jó" és random kikapcsol és nem tudják bekapcsolni.
Megint neki álltam tesztelni a gombját. Vagy 50-szer bekapcsol-leállít, minden féle permutációban. Mindig bekapcsolt, érdekes módon.
Majd másnap magam mellé tettem teljesen feltöltve, 3-4 órát ott volt (akksiról) és figyeltem hátha kikapcsol. Úgy kb. 50%-os merültségnél kikapcsoltam, haza mentem. Vittem magammal, majd otthon be akartam kapcsolni. Nem, egy istennek nem akart bekapcsolni. Se akksiról, se tápról. A töltés jelző led pirosan világított. Egész addig nem tudtam elindítani, amíg a töltés jelző led fehérre nem váltott. Ekkor is csak a bekapcs gomb hosszú nyomásával. Ezután feltöltött rendesen és megint lehetett ki-be kapcsolni. Minden féle képpen.
Felvetődött bennem a kérdés, hogy az akksi nem közli a valós adatokat magáról a Win10 felé? Ki van lőve minden az energia beállításokban. Nincs hibernálás, nincs altatás. Kritikus 5 vagy 10% (nem tudom most pontosan) szintnél van a kikapcsolás beállítva.
Viszont az az érdekes, hogy ezt a szintet a Win10 szerint a tálca jelző ikon szerint meg sem közelítjük.
A noti garanciás még. Viszont sok szervízórát kéne rá szánni, hogy ez elő jöjjön. Én rászántam vagy 10 órát összesen. Azzal nem leszünk előrébb, ha egy-két hétre beadjuk, majd visszadják, hogy semmi baja.
Finomítsak az energia beállításokon?
Ami miatt kétségek közt vagyok, az a tény. Hogy van még másik kettő ilyen notink, más beszerzésből. Ugyan ilyen beállításokkal és azok nem produkálják ezt a jelenséget.
Lehet ez vissza jelző elektronika hiba?

(#53426) SeniorTilla válasza májkimiki (#53425) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Bekapcsoláshoz a windowsnak semmi köze, ott még oprendszer nélkül fut a gép. Próbálj meg biost frissíteni, ne a windows beállításokban keresgélj. Videózd le a mikor csinálja, és úgy add be a szervizbe.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53427) kormi0312


kormi0312
senior tag

Sziasztok,

Nemrég vettem egy HP 15s-eq1045nh AMD Ryzen5 4500U laptopot.
Azt tapasztaltam, hogy a VRAM mennyiséget nem lehet külön beállítani BIOS-ban sem, az konstans 512MB.
Másoknál is ez a helyzet vagy csak én vagyok béna? :U

Köszi szépen előre is a segítséget :R

(#53428) SeniorTilla válasza kormi0312 (#53427) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Szerintem dinamikusan kezeli, valamennyi le van foglalva alapból, de ha kell többet is tud használni

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53429) májkimiki válasza SeniorTilla (#53426) üzenetére


májkimiki
őstag

Napra kész minden, a bios is. Úgy lesz.

(#53430) tom2085


tom2085
csendes tag

Sziasztok! Járt már valaki így? Egy érintőképernyős HP Pavilion x360 - 14-dh1002nh laptopban kicseréltem a komplett kijelzőt, de bekapcsolás után az érintőpanel érdekesen működik. Vízszintesen középen minden rendben, de ahogy koppintok felfele a kijelző lefele érzékeli, és ha lefele haladok a közepétől felfele érzékeli.
https://www.youtube.com/watch?v=tOB7sSteYaI
Mi lehet a probléma? Nem kompatibilis az új kijelző a laptoppal? Vagy valahogy be kellene kalibrálni? Bekapcsolás után a hp diagnosztikánál az érintőpanel tesztnél is fordítottan érzékel.
(Ha a régi törött kijelzőt rakom vissza, akkor működik rendesen az érintőpanel.

(#53431) kormi0312 válasza SeniorTilla (#53428) üzenetére


kormi0312
senior tag

Én is ezt olvastam külföldi fórumokon, csak nem voltam \ vagyok benne biztos hogy ez így működik is, mert volt olyan fórumozó akinek 16GB ram volt a gépében és úgy is nehezményezte hogy csak 512MB a vram.

Nem tudom, hogy érdemes lenne e nekem is 16GB ramot rakni bele, mert így 8GB-val maxon megy az 512MB vram a radeon software szerint :U

(#53432) Pyttawrx válasza tom2085 (#53430) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia elég 1 topikban feltenni 1x a kérdésed főleg, hogy kaptál választ is kb 30 perc elteltével. De ide is leírom, annyival kiegészítve: Driverezd újra, meg lehet amit írtál, kalibrálni kell. Tipikus ilyen hibának tűnik :)

(#53433) SeniorTilla válasza kormi0312 (#53431) üzenetére


SeniorTilla
veterán

És mi a gond ezzel? Valamihez kevés, vagy lassú, vagy miért kell több vram?

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53434) SeniorTilla válasza tom2085 (#53430) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Gondolom nem bele való a kijelző amit vettél.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53435) kormi0312 válasza SeniorTilla (#53433) üzenetére


kormi0312
senior tag

Borderlands 3-at játszom rajta és 95% a memória kihasználtsága ezalatt.
Neked esetleg van tapasztalatod ilyen téren?

(#53436) SeniorTilla válasza kormi0312 (#53435) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Sok AMD-s gépet eladok, de én inteles vagyok, a srácaimmal együtt, külön dedikált VGA-kkal. Sajnos ebben nincs tapasztalatom.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53437) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

ezek mennyire ajánlott tipusok?
[link]
vagy ezek még a túl olcsók, h minőségi HPk legyenek?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#53438) SeniorTilla válasza bajnokpityu (#53437) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A dw sorozat már vállalható, a sima 15s a nem ajánlott, legolcsóbb

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53439) cheeka


cheeka
tag

Sziasztok!
Probook 650 G1-et használok, nagyon szeretem. Most kell vennem egy másik gépet, szerintem megint egy használt 15collos Probook-ot fogok venni. Dokkolóval szeretném majd használni, ezért marad megint a 650. Úgy látom, hogy a második generációsokban csak 4cellás az akku, ez azt jelenti, hogy rövidebb az üzemidő? A második generációs is olyan stabil és jó, mint az ami most van nekem? Tábláztkezelő, pdf,távoli asztal,böngésző sok-sok oldal egyszerre megnyitva, a mostani stabilan hozza, pedig csak i3 4th gen., 4gb. A keretem 100-120k. Milyen gépeket ajánlanátok nekem?
Köszi a segítséget.

(#53440) bajnokpityu válasza SeniorTilla (#53438) üzenetére


bajnokpityu
félisten

köszönöm a segítséget. A végén nem lehetetlen, h mégis tőled vásárolok.

Két dolog van, még ami zavar a tipusnál.
Pont azért vennék 10nm egy intelt, mert ebben már megy elvileg a HDR és a 4k@60Hz, ehhez képest azt irja a [link] termékleirás, hogy HDIMI 1.4.

A másik meg, h nem lehetetlen, hogy fog kelleni néha displayport, szintén 4k@Hzre, ami valami usbC adapteren keresztül megy-e?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#53441) Biqci


Biqci
aktív tag

Sziasztok!
Szert tettem egy használt 8460p-re. Nem, nem a kamionról esett le, az exemé volt, ő most váltotta le egy TP P50 Workstation-nal :) Van benne 4 giga Ram, i5-ös processzor, pontosan milyen most nem tudom, de nem U-s az biztos, 250-es Hdd meg az alap tn kijelző, Win7. Esztétikailag nem a legszebb, de elmegy.
Elfelejtettem, az akksi még legalább 3 órát bír, tehát egész jó állapotban van :)
Szerintetek érdemes még ezt az öreg gépet tuningolni, ssd-ram-win10 vonalon, vagy inkább így ahogy van eladni és kipótolni egy újabbra?
Igazából semmi extrára nem használnám, csak tartalom fogyasztás, netezés, ilyenek...

[ Szerkesztve ]

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#53442) Kbali válasza Biqci (#53441) üzenetére


Kbali
nagyúr

Szerintem lenne értelme, ha csak ennyi a felhasználás. + 4 vagy 8 giga ram, meg egy max. 240-es SSD - repülni fog. Mondjuk az alap TN kiejlző az kaka, de maga gép robosztus. Én sógornőmnek vettem vagy 2 éve egy ilyet, azóta is megelégedéssel használja win10-zel.

(#53443) Biqci válasza Kbali (#53442) üzenetére


Biqci
aktív tag

Köszi a választ :R Igen, valami ilyesmit gondoltam én is. Esetleg nem tudod, mennyi ram mehet bele max? Vagy egy kijelző csere mennyire reális gondolat?

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#53444) Kbali válasza Biqci (#53443) üzenetére


Kbali
nagyúr

2x4 biztosan megy bele. Kijelző csere az passz. Az már gazdaságilag nemigen érné meg.

(#53445) Biqci válasza Kbali (#53444) üzenetére


Biqci
aktív tag

Akkor veszek egy 4gigásat, az egyik slot úgyis üres. A kijelző pedig marad...
Köszi mégegyszer :R

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#53446) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Egy "HP ENVY x360 15-cp0001ng" gépen elkezdett tönkremenni a Ctrl/strg gomb.
Néha reagál a legfinomabb nyomásra is, máskor arra sem, ha izomból lepréselem.
Ez egyformán ilyen Windows és Linux alatt is.
Ki tudom ezt valahogy cserélni itthon is, ha rendelek egy billentyűzetet, vagy túl bonyolult?
Vagy ha itthon is szét tudom szedni eléggé, akkor lehet, hogy az is elég lenne, ha csak letakarítanám az érintkezőjét? (Bár semmit nem szórtam/öntöttem bele.)
(Kicsit frusztráló, hogy egy ilyen drága gépen ilyen hamar tönkremegy a billentyűzet úgy, hogy alig használom. Ez inkább csak munkára van, és kb. a hét 6 napján a táskában pihen.)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#53447) SeniorTilla válasza janos666 (#53446) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ez már 3 éves gép, ettől függetlenül nem jellemző ez a probléma. Nem szólt még senki aki ilyet vett, hogy gond lenne a billentyűzettel.

Van viszont Elitebook 850-es hasonló problémával, abban most volt billentyűcsere, az altgr működött hol-igen-hol-nem. Az elite 3 éves garis, a tiéd 2.

Érdemes levenni a bill. sapkát és megnézni, mi van alatta. Simán lehet, hogy bement alá valami. Akkor van egyébként hasonló jelenség, ha el van törve a műanyag mechanika ami tartja a sapkát.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53448) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Rádugtam a telefonom töltés céljából a laptopra. (HP Pavilion 15-EH1003NH 396M4EA)
Először gyorstöltést ír, utána átvált sima töltésre. Vajon miért?
Elvileg tudja a port a PD töltést.

(#53449) SeniorTilla válasza Grande Ale (#53448) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Dugd a telefont a töltőjére, a laptop nem erre való

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53450) Grande Ale válasza SeniorTilla (#53449) üzenetére


Grande Ale
őstag

Persze, csak ugye ott volt mellettem, kényelmesnek megoldásnak tűnt.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.