Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#53901) Pyttawrx válasza csixy (#53900) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ha új a gép és nem hibás, akkor itt is már 50x fel kellett volna, hogy menjen. :) Nem kéne ez esetben ilyenhez folyamodni. :)
Szerintem itt vmi apróság van. Live linux alatt is kiderült már volna.

(#53902) ParadoxH


ParadoxH
tag

Sziasztok!

Vásároltam egy HP Elitebook G8 gépet a neten olyantól aki több tucatot hozott külföldről. A biosba be tudok lépni, de firmware frissítéshez bios admin jelszót kér, amit sajnos nem tudok és szerintem az eladó sem.

Lehet ezzel valamit kezdeni?

(#53903) Benőke válasza ParadoxH (#53902) üzenetére


Benőke
őstag

(#53904) ParadoxH válasza Benőke (#53903) üzenetére


ParadoxH
tag

A SpareKey személyes kérdések része nálam nem fog működni.

Több helyen azt olvastam itt a fórumon, hogy a gyári reset nem oldja meg a bios jelszó problémát. HP Elitebooknál mégis működik? Szeretnék biztosra menni mielőtt belevágok :F

[ Szerkesztve ]

(#53905) Benőke válasza ParadoxH (#53904) üzenetére


Benőke
őstag

Gőzöm nincs csak rákerestem a neten.
Eladót kéne megkérdezni.
Aztán tovább túrni a netet mielőtt belevágsz...

(#53906) ParadoxH válasza Benőke (#53905) üzenetére


ParadoxH
tag

Az eladó csődeljárás alá került cégek laptopjait vette meg szerintem, mivel háromszámjegyű laptop állománnyal rendelkezik és messze a piaci ár alatt árulja őket. Szerettem volna tudni, hogy lehetséges-e a jelszó törlése olyantól aki csinált már ilyet, mert ha meg lehet viszonylag egyszerűen oldani, akkor megoldom. Ha nem akkor ki fogom cseréltetni.

Valakinek van ezzel tapasztalata, konkrétan az Elitebook 840 G8 kapcsán? Pyttawrx ?

(#53907) wwhy válasza ParadoxH (#53906) üzenetére


wwhy
veterán

Jópáréves hápés pályafutásom során egyszer sem sikerült semmilyen jelszót sem töröltetni a HP-val, pedig olyan eset is volt, hogy megvolt az eredeti külföldi céges számla - de nem a nevemre volt kiállítva. Házilag a BIOS-jelszó törlése nem megoldható.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#53908) Kbali válasza ParadoxH (#53902) üzenetére


Kbali
nagyúr

Vissza a feladónak. Nem véletlenül kerül annyiba, amennyibe egy ilyen gép. Addig válogass, amíg nem találsz megfelelőt (ex céges gépek révén viszont policy-től függően simán belefuthatsz ilyenekbe).

(#53909) Pyttawrx válasza ParadoxH (#53902) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ha nem írta az eladó, akkor vissza kell adni neki.

(#53910) ParadoxH


ParadoxH
tag

Köszi a segítséget mindenkinek :R

(#53911) kw3v865


kw3v865
senior tag

Sziasztok!

Van egy EliteBook 8470P típusú notebook-om. DriveLock-ot állítottam be (magyarán lejelszavaztam) BIOS-ban, azóta nem tudok hozzáférni az SSD tartalmához. Mintha egy formázatlan meghajtó lenne. Számos partíció helyreállító progival próbálkoztam, de hiába. nagyon sokat gugliztam, de hiába. Egész egyszerűen nem kéri a jelszót és a DriveLock-ot se tudom leszedni róla, mert azt írja le van zárva, de ekkor se kér jelszót. Lényegében ugyanez történt velem, mint vele: [link]
Próbáltam egy Dell Latitude gépben is, érdekes módon kéri a jelszót, de nem fogadja el (100%, hogy nem tévesztettem el, csak angol betűket és egy számot tartalmaz a jelszó, elvileg akármilyen kiosztású is a billentyűzet, ugyanott vannak ezek a gombok),

Találkoztatok már ezzel a problémával? Esetleg egy próbát megérhet egy másik EliteBook-ba tenni az SSD-t, és megnézni, hogy azon elfogadje-e a jelszót?

(#53912) SeniorTilla válasza kw3v865 (#53911) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ugyanabba a gépbe kell visszatenni, csak akkor fog működni. Ez a drivelock lényege.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53913) kw3v865 válasza SeniorTilla (#53912) üzenetére


kw3v865
senior tag

Hát akkor ez jól elb*szódott. Egyszerűen nem kéri a jelszót sehogy se, így nem tudom feloldani.. Mehet a kukába az SSD... Az olvasottak alapján többnyire az ilyen módon lockolt SSD-t leformázni se nagyon lehet olyan egyszerűen....

(#53914) Pyttawrx válasza kw3v865 (#53911) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Csak a biztonság kedvéért, nem próbálod meg külső billel is? Nyilván nem a jelszavadra vok kiváncsi de figyelj az y és a z-re, ja és a 0 még ami változni szokott.

(#53915) kw3v865 válasza Pyttawrx (#53914) üzenetére


kw3v865
senior tag

Most kipróbáltam külső billentyűzettel is a DELL gépembe betéve az SSD-t, de hiába. Egyébként csak kisbetűket és egy 7-es számot tartalmaz a jelszó. A "z" betűre is gondoltam, de "y"-nal se fogadja el. Arra gyanakszom, hogy az lehet a gond, hogy nem a gyári HDD-t lock-oltam, mert ezt már később vettem hozzá (a gépet is használtam vettem, de már akkor is egy SSD volt benne). Talán emiatt nem is kéri sehol a jelszót, nem ismeri fel a gépindítás után, hogy DriveLockos vagy ilyesmi.
Végül is a fontos adataimról volt mentés, de azért az SSD is ért vagy 20 ezret.

Tanuljatok a hibámból: SOHA, SEMMILYEN KÖRÜLMÉNYEK KÖZÖTT NE AKTIVÁLJÁTOK A DRIVELOCK-ot HP GÉPETEKEN!

[ Szerkesztve ]

(#53916) Pyttawrx válasza kw3v865 (#53915) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

De ha az ssd-t zároltad, abba tedd be amibe zároltad.

(#53917) kw3v865 válasza Pyttawrx (#53916) üzenetére


kw3v865
senior tag

De hogy, illetve hol írjam be a jelszót?

(#53918) Pyttawrx válasza kw3v865 (#53917) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Dobj már egy képet a driverlockos gépről. Az a gép Amibe lockoltad és az a háttértár amit lockoltál. Amúgy mikor lockoltad? Eddig ment? Esetleg nem bitlock van beállítva?
Bocsi nem okoskodom és nem hülyének nézlek, de olyan nincs, ha tudod a jelszót, akkor ne fogadja el. Vagyis én még nem tapasztaltam.

(#53919) kw3v865 válasza Pyttawrx (#53918) üzenetére


kw3v865
senior tag

Ilyen gépről van szó: [link]
Az SSD pedig ilyen: [link]
A DriveLock beállítása (100%-ig biztos, hogy nem BitLock) óta egyszer sem kérte a jelszót és azóta egyszer sem tudtam hozzáférni a tartalmához. Beállítottam a DriveLock jelszót (mindent jól csináltam, a kezelési útmutatót is megnéztem most, igazn nem is nagyon lehet elcseszni elvileg), majd újraindítottam, hogy mentse el a BIOS beállításokat, és azóta mintha üres, particionálatlan SSD lenne. A jelszót egyszer sem kérte azóta, tehát soha nem is működött. Levenni se tudom a DriveLock-ot, mert csak annyit ír, hogy Drive locked, de nem kéri a jelszót.
Ezt követően próbáltam a DELL gépembe betenni, ott már kéri, de nem fogadja el a jelszót.

Azóta visszagondoltam, és megvan a valószínűleg gyári HDD-je, ami működik is. Kíváncsiságból megpróbálhatom, hogy ha azt DriveLock-olom, vajon annál működni fog-e utána a dolog... 320-as vinyó, nem nagy érték ma már, sok vesztenivalóm nincs.

(#53920) Pyttawrx válasza kw3v865 (#53919) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Köszi a linkeket, de nem ezt kértem :D
De igen az jó ötlet, hogy másik hdd

(#53921) kw3v865 válasza Pyttawrx (#53920) üzenetére


kw3v865
senior tag

Mit fotózzak a gépen? Pláne az SSD-n, nincs semmi érdekes...

(#53922) kw3v865 válasza kw3v865 (#53921) üzenetére


kw3v865
senior tag

Na, kiderült, hogy a WB Black-kel (ami lehet mégsem a "gyári" HDD-je a gépnek, mert WD-vel elvileg nem szerelték) tökéletesen működik a DriveLock! Ugyanazt a jelszót adtam meg. Újraindítás után azonnal kéri a DriveLock-os jelszót, még mielőtt a BIOS-ba be tudnék lépni.
Mindegy, a lényeg, hogy ez kiderült. Tovább gondolva azt lehetne még kipróbálni, hogy vajon a DELL elfogadje-e ennek a HDD-nek a jelszavát, ha beleteszem. Bár nem nagyon látok rá esélyt, hogy az SSD-mről bármi adatot le tudnék szedni valaha is... Mindenesetre tény, hogy én mindent jól csináltam, ez bizony magától b*szódott el, vagyis a HP hibája. Kár amúgy, hogy szoftveresen ilyen szar a HP. Nagyon szeretem ezt a gépet, pedig már lassan 10 éves lesz, iszonyat strapabíró, ebben még van anyag. Azóta se találkoztam még ilyen jól összerakott notebook-kal. Nyilván nem dobom ki, veszek bele egy új SSD-t, aztán használom tovább.
A tanácsom továbbra is él: ne próbáljátok ki a DriveLock-ot. SOHA!

(#53923) Pyttawrx válasza kw3v865 (#53921) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Bios-ra gondoltam, mikor a driverlock-ot látod. Ezek után sem jön elő az ssd-nél, vagy használhatatlan, ha most kikapcsolod?

(#53924) kw3v865 válasza Pyttawrx (#53923) üzenetére


kw3v865
senior tag

BIOS-ban a DriveLock menüben először ezt látom (a DriveLock password on restart mindegy mire van állítva, nem változtat semmin az SSD esetén):

Rányomok a set-re:

Kiválasztom a Drive-ot. Eddig ugyanaz történik minden az SSD-nál, mint a HDD-nél.
Utána a jól működő HDD-nél ezt kapom:

Az SSD-nél pedig ezt:

(#53925) Pyttawrx válasza kw3v865 (#53924) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

És pl hard disk sentinel mit ír? Szerintem ott az ssd mehetett tönkre

(#53926) májkimiki


májkimiki
őstag

Sziasztok!
HP ZBook 17 G3-hoz [link] keresek 2,5"-os HDD/SSD beépítő keretet és SATA/POWER kábelt. A helye megvan a drive-nak és a szabad csati ott van az alaplapon. Ha lehet itthon rendelném.
Tudtok valami forrást, infót?

[ Szerkesztve ]

(#53927) Pyttawrx válasza májkimiki (#53926) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Elvileg ez a száma: 848351-001, itt kapható de :Y brutál áron.

(#53928) kw3v865 válasza Pyttawrx (#53925) üzenetére


kw3v865
senior tag

Igen, én is valószínűsítem, hogy az SSD tönkrement. Az pedig egyértelmű, hogy ez a DriveLock számlájára írható. Olyan véletlen nem lehet, hogy pont akkor sz*rja össze magát, amikor aktiválom a DriveLock-ot. Korábban semmi baja nem volt. HD Sentinel szerint is okés volt. Azóta nem tudtam ezzel megnézni a kondícióját (másik gépben nem volt akalmam beüzemelni), de partíció helyreállító progikkal nézve, kettő is badsecotorsnak mutatta az egészet, bár nem futtattam ezeket végig (napokig tartott volna).

(#53929) májkimiki válasza Pyttawrx (#53927) üzenetére


májkimiki
őstag

Azz igen. :B
Lehet szétnézek kinn is. A cikkszám azért jól jött. Köszi. :R

(#53930) Pyttawrx válasza kw3v865 (#53928) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen fura az egybeesés

(#53931) koshmar


koshmar
őstag

Üdv!

Jól látom, hogy Probook 450-nek nincs utódja? 4510s, 20s, 30s, 40s, 450, utána jön valami? :D

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#53932) SeniorTilla válasza koshmar (#53931) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Probook 450 G8, ez a széria fut most. 650-esek is vannak.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53933) SeniorTilla válasza kw3v865 (#53928) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A drivelock egy olyan funkció, ami a biztonságért van, az adatok biztonságáért. Biztos nem tesz tönkre semmit, ha ez lenne, gondolj bele, mennyien elmennének a HP-tól a business ügyfelek közül.

Ha otthon leszek, ki fogom próbálni az egyik gépen.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53934) kw3v865 válasza SeniorTilla (#53933) üzenetére


kw3v865
senior tag

Igen, de a business ügyfeleknek mindig van backup-ja. A biztonság elsődlegesen azt jelenti, hogy semmiképpen ne kerülhessen illetéktelenek kezébe az adat, minden ennek van alárendelve, esetleg az. A lényeg, hogy a tolvajok ne férhessen hozzá a gépen tárolt fájlokhoz. Esetemben valami ismeretlen ok miatt hiba csúszott a gépezetbe és szépen elkúrta az SSD-t. Nem egyedi - bár valószínűleg elég ritka - eset. Találtam még néhány ilyen fórumbejegyzést, köztük egy magyart is, fel is vettem vele a kapcsolatot, ő is feladta, pedig nagyon sok mindent megpróbált, a Kürt Kft. 250+áfa áron vállalta volna 5 évvel ezelőtt, nyilván nem fogadta el, végül nem csak az adatai, az SSD-je is ment a kukába...)

(#53935) Benőke válasza koshmar (#53931) üzenetére


Benőke
őstag

450/455 G8 kifut és jön a G9
Néhány szériából már kapni is...

(#53936) koshmar válasza Benőke (#53935) üzenetére


koshmar
őstag

De nem ilyen csillagászati árú gépet keresek, mint a G8, hanem ami megfelel a 4540s-nek, ami most van. :K

Esetleg 250 G8?

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#53937) SeniorTilla válasza koshmar (#53936) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Az nem felel meg a 4540-nek minőségben. Belépő szintű olcsó műanyag gép

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53938) koshmar válasza SeniorTilla (#53937) üzenetére


koshmar
őstag

Akkor van új gép, ami megfelel annak, és nem 600 ezerbe kerül? :)

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#53939) Dhampir válasza koshmar (#53938) üzenetére


Dhampir
félisten

Árukereső listája

Kiragadva kétféle (Intel és AMD) G8 modell MS Windows 10/11 Pro-val együtt:

Intel CPU (pillanatnyilag 287 990 Ft-tól):
HP ProBook 450 G8 150D0EA

AMD Ryzen CPU (pillanatnyilag 279 900 Ft-tól):
HP ProBook 455 G8 32N04EA

Az Intel modellről egy bemutató:
HP ProBook 450 G8 review – some things never change… well this one did

Az AMD modellről egy bemutató:
HP ProBook 455 G8 review – AMD makes it even better

YouTube videók:

HP ProBook 450 G8

HP ProBook 455 G8

[ Szerkesztve ]

(#53940) stark100


stark100
csendes tag

Sziasztok! Valószínű, hogy inkább valami beállítás hiba, de feltúrtam már mindent és nem sikerül megfelelő választ kapni. Szóval adott egy HP PAVILION X360 14-DY0003NH és egy Samsung M7 monitor. A monitor usb-c kábelen tölteni is tudja a laptopot, és persze közben a jelet is átviszi. A gondom, hogy alvó állapotba csak úgy tudom rakni a gépet, ha kihúzom a kábelt, különben nem engedi. Képernyő kikapcsol, de gép megy tovább. Ugyanez ha csak tölteni dugom rá. Sok ilyen panaszt láttam a neten géptípusoktól függetlenül, de jó megoldást annál kevesebbet. Ha esetleg tudtok ötletet adni.

(#53941) koshmar válasza Dhampir (#53939) üzenetére


koshmar
őstag

Nem tudom, az én gépem mennyi lehetett újonnan (i3-3110M, 500GB, 4GB RAM, HD 4000), de szerintem 200 se.. látom, annyiért már nem is lesz hasonló gép újonnan. :(

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#53942) Dhampir válasza koshmar (#53941) üzenetére


Dhampir
félisten

Azokat régen 150 000 Ft körül is lehetett kapni, tán még kicsit olcsóbban is akcióban.

[ Szerkesztve ]

(#53943) SeniorTilla válasza koshmar (#53938) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Igen van, már írtam is, Probook 450 / 650

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53944) koshmar válasza Dhampir (#53942) üzenetére


koshmar
őstag

Akkor ha jól értem, 200 alatt nincs olyan gép újonnan, ami a 4540s minőségét eléri.

Akkor valami használt 450-es lesz :D

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#53945) persil


persil
nagyúr

Sziasztok!

Probook 440 g3-ba bármilyen m2 ssd belemegy? 2280 és 2242 is? Vagy mire érdemes/kell figyelni?(az ssd sebességén kívül, nyílván)

Előre is köszönöm.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#53946) Pyttawrx válasza persil (#53945) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia, [link] e szerint csak 2280-as, és m.2 sata

(#53947) persil válasza Pyttawrx (#53946) üzenetére


persil
nagyúr

Ez a link elkerult, pedig cserkeszbecsszo bongeszgettem, mielott feltettem a kerdest.

Koszonom!

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#53948) Pyttawrx válasza persil (#53947) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:) Előfordul, azért vagyunk hogy segítsünk

(#53949) persil válasza Pyttawrx (#53948) üzenetére


persil
nagyúr

:R

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#53950) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Talán találkoztatok már hasonlóval, ezért szeretnék kérdezni. Volna egy Probook 650 G1, sajnos van olyan 2,4GHz-es hálózat amit nem szeret, csak időnként látja stb.

Broadcom wifi kártya van benne, bcm43228 (bcm943228). A legfrissebb HP driver van fent (az is 2015-ös :DDD ), de a windows sajátjával is szórakozott. Itt a Broadcom nem nagyon ad ki drivert (2015-ös Linux drivert dob csak az oldaluk), csak maguk az OEM-ek, ahogy néztem... Nagyon nincs mit csinálni vagy van valamilyen egyéb forrás driverre? Netán egy Win 11 install próba, hátha ott a más Windows beépített driverrel jobban megy?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.