Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#16001) Magnum_ válasza spyduck (#15999) üzenetére


Magnum_
nagyúr

mindegy, kapott ma +2gb-t.

I humbly and respectfully decline™

(#16002) tapsyhapsy válasza laci19880123 (#15961) üzenetére


tapsyhapsy
csendes tag

Szia,

Én múlt héten vettem egy 4100EH-t. A gép teljesen új, első laptopom.

Jelen pillanatban nagyon meg vagyok vele elégedve, most is erről írok a munkahelyemről. Játékokból próbáltam rajta Sacred 2-t medium-on szépen elfut. Sims 3 fut rajta mint az álom. Amit idáig próbáltam az mind szépen ment. Ha van valami játék amit szeretnél, hogy teszteljek, dobj meg eyg PM-mel, de csak ha nem sürgős, mert előreláthatólag csak holnap este, holnapután fogok ráérni.

Érdekességként, Farmville jobban fűti a cuccot, mint Sacred 2. Turboboost lol, és még nem találtam meg hol lehet kikapcsolni. Lehet, hogy sehol. Egy kicsit hangos a venti mikor megy, viszont cserében a gép nem túl forró, mindenütt kényelmesen meg lehet fogni, és rajta lehet tartani a kezet is. A matricák idegesítőek, nekem a kezem irritálják.

A hangszórók elmennek. Hallottam már jobbat, rosszabbat is. A mikrofon rohadt hangosra van állítva alapból. Kamerát még nem próbáltam.

Billentyűzet kellemes, semmi extra. F1->Fn BIOSból állítható. A CAPS-ot folyamatosan bekapcsolom, még szokom. Tapipadról annyit tudok mondani, hogy van. Multitouch, a gombok is a pad része, nem nyomogatós. Ha rászánnék öt percet, hogy megtudjam, hol lehet kikapcsolni még jobb lenne. Én egérrel használom.

Kb. egy délután-este leszedni róla azt a sok szemetet amit a HP 20 perc alatt feltelepít rá.

A kijelző fényes, én neon alatt használom, annyira nem tükröződik hogy probléma legyen. Borítás ujjlenyomatot nem gyűjt.

A zsanérok erősnek tűnnek, majd megnézzük egy év után milyen lesz.

A cucc portabilitása kb. 0. Tehát táskában lehet vinni, de én útközben nem nagyon használnám mert az aksi keveset bír, nameg böszme nagy állat és macerás is asztal nélkül használni.

Ha van valami kontkrét kérdésed, tedd fel - tudásomhoz mérten válaszolok.

Üdv.

Szerk: WEI
Subscore: 6,8; 5,9; 6,7; 6,7; 5,9
Score: 5,9

[ Szerkesztve ]

(#16003) pumukli23 válasza tapsyhapsy (#16002) üzenetére


pumukli23
senior tag

Ha az "egybenagybombos" tapipad van benne, akkor a bal felső sarokban van egy pötty. Azzal tudod kikapcsolni/bekapcsolni. Talán egy hosszú érintés, vagy két rövid kell neki, nem emlékszem pontosan.
Úgy tudom egy led is bekapcsol.

üdv

[ Szerkesztve ]

(#16004) koshmar


koshmar
őstag

Egygombos tapipad:

A bal felső sarkában van egy kis pötty. Ha arra kétszer rápöppintesz, akkor sárgán világít, és a kurzor természetesen nem mozog. Kétszer pöppintesz rá megint, akkor mozog.

Viszont maga a Synaptics touchpad rendkívül idegesítő.
Van a kurzor egy adott ponton, lenyomod a bal gombot, és erre elugrik.
Meg van, hogy a kurzor csakúgy ugrik egyet, de akkorát, hogy a képernyő felső sarkában találom.
Persze a bal gomb benyomását ki lehet váltani azzal, hogy a touchad bármely részén "ütsz" egyet vagy kettőt. Így már elviselhetőbb, de még közel sem jó.
Egy Gigabyte egér nagymértékben megnövelte a komfortérzetemet.
Ja és a gép kétszer gyorsabbnak tűnik vele... :DDD

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#16005) SeniorTilla válasza Magnum_ (#16001) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A +2GB rammal semmi nem fog változni. Az élményindexed lényeges értékei jók, az Aero meg le van sz*rva. Csatlakozom Spyduck kollégához: az windows élményindex semmit nem jelent, köze nincs a valós teljesítményhez. Más szóval parasztvakítás. Azért van, hogy mindig újabb hardvert vegyél (az oprendszerek és progik fejlesztésében is nagy szerepet játszik ez a tényező), mert túl alacsony az érték a haverok előtt, már bocs :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#16006) SeniorTilla válasza tapsyhapsy (#16002) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A touchpadot a kis pontra kétszer koppintva tudod kikapcsolni (bal felső sarokban).

szerk: upsz, nem láttam, hogy már írták a megoldást előttem is.

Tibii91: a multitouch a tapipadon tényleg borzasztó. Azt kívánom annak aki kitalálta, hogy ezzel dolgozzon 10 évig. ;] Ettől függetlenül: nem nézted még, hogyan lehet kiakpcsolni a multit? Elég korrekt beállítási felülete van a touchpadnak, talán megoldható valahogy.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#16007) koshmar válasza SeniorTilla (#16006) üzenetére


koshmar
őstag

:DDD

Bár ennek a touchpad-nak szinte ez az egyetlen jó funkciója...

Most nem azt mondom, hogy k.rva sz.r, de mindennapos használat során egyszerűen pusztítja az agysejteket.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#16008) koshmar válasza SeniorTilla (#16006) üzenetére


koshmar
őstag

Holnap megnézem, hogy mit lehet rajta állítgatni. :)

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#16009) Magnum_ válasza SeniorTilla (#16005) üzenetére


Magnum_
nagyúr

32bites csak az oprszendszerem. használ 3gb-t.... de a lelkemnek jó, viszont gondolkodtam az SSD dolgon... 24$ ez a szar, ha nagyon szar, akkor kikerül, meg az SSD is, de itt az aprón vannak jó áron SSD-k. sokat nem buknék rajta. kiprobálnám, hogy éreznék e vmi gyorsulást. még megálmodom, de rápörögtem.

apropo, a gyári 2,5"-os 7200-as HDD-nek lehet valami házat venni, amitől kvázi külső USB-s hdd lenne, ha mégis ODD maradna?

I humbly and respectfully decline™

(#16010) SeniorTilla válasza SeniorTilla (#16005) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ha emlékeim nem csalnak, még nem láttam notebookot 5,9 élményindex fölött. Azért, mert a 7200-as HDD-k ennyit tudnak, és ugye mindig a legalacsonyabb értéket írja ki. Megjegyzem, hogy az öreg Sárkányom is 5,9, de HDD csere előtt az 5400-asokkal csak 5,7 volt. Az Envy 17-1020el is 5,9...őőőőőőő

Ja igen, egy SSD biztosan lendítene a dolgon. Spyduck: te használsz SSD-t ugye? Mennyi az élményindex?

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#16011) koshmar válasza SeniorTilla (#16005) üzenetére


koshmar
őstag

Akkor az 5.0-ás élményindexem szart sem ér??
WOW :DDD

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#16012) SeniorTilla válasza Magnum_ (#16009) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Lehet, de ha van eSATA port a gépeden, akkor inkább egy olyan cradle-t javaslok. Nekem is van (USB-s és eSATA-s is), és nagyon gyors.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#16013) Magnum_ válasza SeniorTilla (#16012) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ezeket nem vágom. tudsz linkelni valamit?

ténlyeg rápörögtem erre az ssd dologra, annyira dicsérik, kivi lennék

amugy a +2gb ram eddig nem hozott nagy változást.. lassabb nem lett.. csajom gépét is bövitettem ma, azon se érzek semmit

I humbly and respectfully decline™

(#16014) spyduck válasza koshmar (#16008) üzenetére


spyduck
nagyúr

Sztem lehet az érintési területet csökkenteni, majd szombaton megnézem.

(#16015) spyduck válasza Magnum_ (#16009) üzenetére


spyduck
nagyúr

A licenszed jogosít a 64bitre ;)

(#16016) spyduck válasza SeniorTilla (#16010) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nem használok, csak szeretnék:) legutóbb beraktunk egy 6530b-be egy 128gb-os SSD-t, ha szombaton bent van még a gép megnézem. A boot idő viszont nem volt annyira gyors mint azt reméltem.

(#16017) pumukli23 válasza Magnum_ (#16013) üzenetére


pumukli23
senior tag

Attól, hogy több ramot teszel egy gépbe nem lesz gyorsabb (pl 2 giga felett), max olyan esetekben, amikor sok memóriára van szüksége és nem kell a virtuális memóriához nyúlnia a hdd-n.

(#16018) norot válasza spyduck (#15963) üzenetére


norot
csendes tag

"Memtest86-el ellenőrizd le a ramokat."

Ramok rendben, mikor 4 gigára bővítettem, órákig futott a memtest hiba nélkül.
A win reinstall is abszurdnak tűnik, nem látom mi javulna meg ezzel. De lehet nemsokára veszek ssd-t, akkor úgyis újrarakom, meglátjuk.
A szervízbe meg csak emiatt nem vinném, amúgy semmi baja.
(GPU is 65 fokos, pedig csak a win megy.)
Maga a burkolat kifejezetten hideg mindenhol, még langyosnak is alig mondanám.

(#16019) spyduck válasza norot (#16018) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nekem mind1 mit csinálsz de ennek a gépnek vmi komoly baja van az tuti! A CPU 40 fok, a GPU pedig 45 fokon kéne, h álljon, amiket te írtál azok inkább terhelt állapotok mint normálisak.

(#16020) Drughi válasza SeniorTilla (#16010) üzenetére


Drughi
addikt

Most raktam be a gépembe egy Momentus XT-t
Ugyebár ez 7200 rpm-es és van benne egy 4GB-os SSD rész, ami gyorsítja a programok indulását.
Észrevehető a különbség, a gép meggyorsult tőle rendesen, de az élményindex maradt 5,9
Az eddigi 5400rpm-es HDD-m is ennyit tudott.
Szóval ez az élményindex dolog elég amatőr.

(#16021) SeniorTilla válasza spyduck (#16019) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nem lehet, hogy valami program fut a háttértben és folyamatosan terheli a rendszert? Akkor szokott ez lenni.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#16022) spyduck válasza SeniorTilla (#16021) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ezért mondtam, h telepítse újra.....

(#16023) BluEyes válasza norot (#16018) üzenetére


BluEyes
őstag

Sikerült-e már egy Feladatkezelőt meg egy Cpuz-t elindítani, megtekintendő, hogy milyen folyamatok mennyire terhelik a milyen sebességen futó processzort, ami ilyenkor hány voltot kap?

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#16024) koshmar


koshmar
őstag

Na megnéztem, hogy mit lehet ezen a gyönyörűségen alakítani,

Rejtett ikonok> Synaptics mutatóeszköz> Letilt gesztusok kipipálva.
Hogy ez mit segített, arra még nem jöttem rá...

A saját menüjében be lehet még állítani a kurzor sebességét, láthatóságát, stb.

De szerintem ezután sem lesz olyan precíz, mint egy Quattro-Audi... :DDD

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#16025) Magnum_


Magnum_
nagyúr

hirtelen felindulásból vettem egy SSD-t.

I humbly and respectfully decline™

(#16026) bAtt001 válasza koshmar (#16024) üzenetére


bAtt001
addikt

az a letilt gesztusok a multi touch-ot tiltja amit én is azonnal kikapcsoltam, felettébb idegesítő tud lenni ha néha érzékeli egy másik ujjadat is ami véletlen ér a tapipadhoz, ilyen két ujjas scrollozás meg egyéb butaságokra jó :)

[ Szerkesztve ]

(#16027) Magnum_ válasza Magnum_ (#16025) üzenetére


Magnum_
nagyúr

a hdd fiók csavarját meg se tudom moccantani. van vkinek ötlete?

I humbly and respectfully decline™

(#16028) Magnum_ válasza Magnum_ (#16027) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ment.

I humbly and respectfully decline™

(#16029) spyduck válasza Magnum_ (#16028) üzenetére


spyduck
nagyúr

Mikor számolsz be? :DDD

(#16030) SeniorTilla válasza Magnum_ (#16025) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Eredményeket! Eredményeket! EREDMÉNYEKET!!! :B

Milyet vettél, hogy szuperál, érzésre milyen gyors, stb. PLEASE!

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#16031) Magnum_ válasza SeniorTilla (#16030) üzenetére


Magnum_
nagyúr

releváns eredményt a hétvégén. Win7-et kellene telepitenem, de azt most nem tudok. most feleröltetek egy xp, csakhogy müködik e. addig légyszi mondjátok meg, mit tegyek, hogy eredményeket produkáljak? milyen progit dobjak fel, mit teszteljek, hogyan stb.

I humbly and respectfully decline™

(#16032) koshmar válasza bAtt001 (#16026) üzenetére


koshmar
őstag

Hát az a két ujjas görgetés sem megy igazán neki.

Ha úgy csinálom, hogy csak a jobb kezemen lévő ujjaimat használom, az nem jó, mert ugye a középső ujjam távolabb ér, mint a mutató, és egyszerűen akárhogy rángatom, nem csinál semmit.

Ha úgy csinálom, hogy a két mutatóujjat használok- amihez értelemszerűen mindkét kezem kell- akkor már megy néha.

De van úgy is, hogy görgetnék, nem csinál semmit, aztán úgy megindul, hogy ott van alap tetején/alján.

Most már értem, miért mondják azt, hogy a gép összképét nagyon csorbítja a touchpad...
Mindegy, egy 2500 forintos Gigabyte egérrel nagy mértékben javul az az összkép. :)

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#16033) SeniorTilla válasza Magnum_ (#16031) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Én nem a tesztekre vagyok kíváncsi, hanem a személyes véleményedre. Az sok teszttől is jobb lehet...

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#16034) Magnum_ válasza SeniorTilla (#16033) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Xp-t feldobtam, de ledaráltam, mert nem volt kedvem vacakolni a driverekkel. viszont a boot iszonyat gyors volt, fele annyi idő, mint a win7 boot a 7200as HDD-vel. mondjuk érzésre 30mp, de nem mértem le. most feltettem egy ubuntut. ami tetszik, hogy csendes. teljesen. ez kurvajó. gyorsan nézek egy ubuntu boot időt.

I humbly and respectfully decline™

(#16035) SeniorTilla válasza Magnum_ (#16034) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Hát igen, a csend és a minimális hő... plusz a sebesség... főleg a 7200-as HDD-k után, biztosan élmény lenne.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#16036) norot válasza BluEyes (#16023) üzenetére


norot
csendes tag

milyen folyamatok mennyire terhelik a milyen sebességen futó processzort, ami ilyenkor hány voltot kap?

A processek 0%-ot esznek, néha a chrome és a foobar2000 beugrik 2%-al.
A magok 5-8%-on vannak, a HT-s virtuális magok 0-3%-on. Néha felugrik 10-12.
Az energiaazdálkodás (meg a turbo boost) működik, visszaveszi a szorzót 9x-re, és néha felugrik 22x-ra, ha terhelés van.
A CPU-Z (meg más se) nem ír feszültséget.
Ami fut: total commander, chrome, foobar2000, hwinfo32, cpu-z.
CPU 58 fok, gpu 67. Kezdem tényleg elhinni, hogy valami nem stimmel. Amire rájöttem, hogy ha lekapcsolom a külső monitort (kettő helyett csak egyet kell meghajtania), akkor 5-6 fokkal hűvösebb lesz.

(#16037) Drughi válasza Magnum_ (#16034) üzenetére


Drughi
addikt

Ha teheted akkor szerintem klónozd át a rendszert, mert úgy lenne az igazi a sebesség teszt.
Egy friss rendszer mindig gyorsan talpra áll, mint egy teleszemetelt OS
Szerintem a legjobb módja, hogy nézed a bootidőt mondjuk a gadgetek / virusírtó betöltéséig.
1-1- nagyobb program indulását is lemérheted, ha használsz ilyet.

Én most vette egy Seagate Momentus XT-t. Hiába teszteltem le a programokkal, a másolás / írásba ugyanazt tudja, mint egy sima 7200 rpm-es cucc, viszont a programbetöltés és a napi munka során agyonveri a sima 7200es HDD-ket.

(#16038) Magnum_ válasza Drughi (#16037) üzenetére


Magnum_
nagyúr

átklónoznám, hogy kell?

I humbly and respectfully decline™

(#16039) Drughi válasza Magnum_ (#16038) üzenetére


Drughi
addikt

pl norton ghost

(#16040) Magnum_ válasza Drughi (#16039) üzenetére


Magnum_
nagyúr

tudsz erről valami olyan linket adni, ahol magamfajta hozzánemértőknek a szájába rágják?

I humbly and respectfully decline™

(#16041) spyduck válasza Magnum_ (#16040) üzenetére


spyduck
nagyúr

Lehet nektek menni fog de mi nem bírtuk átklónozni. Hibaüzenet és szevassz.

google-al ezt találtam: "A klónozást csak akkor lehet elvégezni, ha a régi lemezünkön nem volt több adat, mint az SSD kapacitásának 80%-a."

30GB-os SSD-re esélyes, h nem fgosz te klónozni semmit ;]

(#16042) Drughi válasza Magnum_ (#16040) üzenetére


Drughi
addikt

Én még nem csináltam, de ezt ajánlják ilyenre.
Ha necces, akkor hagyd, nehogy aztán én legyek a ludas ;]

(#16043) pumukli23 válasza spyduck (#16041) üzenetére


pumukli23
senior tag

Egy 20 gigás rendszerpartíciót talán már lehet vele :)

(#16044) Magnum_


Magnum_
nagyúr

srácok, az ubuntu nem hajlandó bootolni az SSD-ről, de ujratenni se tudom és XP-t se tudok rá tenni... hogyan lehetne ledarálni mindent az SSD-ről? holnap megpróbálkoznék egy win7-el.. tudtok segíteni?

ill. esetlegesen, ha szípenkérem, vki Bp-en nem tisztítaná meg az SSD-met? :B

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#16045) koshmar


koshmar
őstag

Spyduck, Macbook-okkal volt már dolgod?

A Youtube-on olyan szinten istenítik, hogy már zavar. :DDD
(Természetesen külföldi videókról beszélek, ők a Core i5 alatt mindent lenéznek...)

De komolyan, ennyire jó lenne?

Folyton azt látom, hogy 'Szard le a HP-t, vegyél Macbook-ot...'
Meg hogy a Mac a világ legjobb op.rendszere...

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#16046) Magnum_ válasza koshmar (#16045) üzenetére


Magnum_
nagyúr

én nagyon rá voltam állva. de nem kell.

I humbly and respectfully decline™

(#16047) koshmar válasza Magnum_ (#16046) üzenetére


koshmar
őstag

:DDD

Már elnézést a kifejezésért, de a faszom ki van a hülye amerikaikkal, akik állandóan a MacBook-jaikról áradoznak, hogy így bebootol 20 sec. alatt, meg úgy...

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#16048) pumukli23 válasza koshmar (#16045) üzenetére


pumukli23
senior tag

Jó dolog szép dolog, csak kicsit nagy körülötte a kultusz, ezért szerintem enyhén túlárazottak.
Az oprendszerről annyit, h könnyű (könnyebb) úgy megírniuk, ha tudják milyen hardvereken fog futni. Lehet optimalizálni normálisan. Nem kell több féle lehetetlen szitun agyalniuk, hogy mivan ha ezt meg ezt a vasat teszi alá a user.. megmondják mi mehet alá és kész...

(#16049) Magnum_ válasza koshmar (#16047) üzenetére


Magnum_
nagyúr

najó, kicsit lehet, hogy kellene. csak tükrös, repedős, sárgulós, tönkremenős...

valaki formázná az SSD-m?

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#16050) koshmar válasza pumukli23 (#16048) üzenetére


koshmar
őstag

Igen, pontosan erre gondoltam!
Nem jutott eszembe a kultusz szó... :DDD

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.