Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#53951) Pyttawrx válasza csubuka (#53950) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Hp oldala win7-es driver?

[ Szerkesztve ]

(#53952) csubuka válasza Pyttawrx (#53951) üzenetére


csubuka
addikt

Köszi, sajnos az sem oldotta meg a problémát...

No lassan majd egy Win11 váltást megnézek, hátha... ha már újrarakom, hátha megy az is vállalhatóan a régi masinán. Talán más default windows dirver jön azzal

(#53953) Pyttawrx válasza csubuka (#53952) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Lehet még freki, vagy csatorna baj is, az meg router beállítás, ha komolyabb a router.

(#53954) csubuka válasza Pyttawrx (#53953) üzenetére


csubuka
addikt

Nézegettem a routert, a 2.4GHz a problémás, 5GHz-n megy szépen a HP. 9-es csatorna elvileg minden eszköz által emészthető kéne legyen (nem úgy mint a 13 vagy mifene)

WPA2-re vissza van véve a szekuricsi, WIFI 5 kompatibilitás kapcsolva van (ax-es router), de se azzal se anélkül nem jó. MiMo ki van nyomva. Más kütyü nem problémázik vele...

Na mindegy, köszönöm azért. Lehet egy újrahúzás sima Win10-re is elég lenne neki, egyelőre inkább akkor maradok az USB vevőnél, ha épp olyan messzi vagyok, hogy nem jó az 5GHz

(#53955) peestike


peestike
senior tag

sziasztok!
van nekem ez a probook 450 g8. héten olyat kezdett csinálni, hogy indításkor a boot képernyő, a hp wolf security csak áll, meg áll, meg áll, én meg csak nézem.... kb 2 percig, aztán kezd pörögni a win.
windows 11 frissítés volt pár hónapja. eddig semmi gond nem volt, hipp-hopp beindult.
mit gondoltok mi lehet ez? kezdjek aggódni?
másik észrevétel, hogy a benne lévő ssd 143 nap működés után, 6,79 tera írással 96%-on áll.
ok, nem mérvadó, de többi ssd, amit használok, pl torrent wd blue, 1 T, 99 %, 494 nap, 15,38TB után is.
meg melegszik is elég rendesen. ezek csak ilyen mellék megjegyzések voltak. :)
jobban idegesít a hosszú boot, hogy mitől lett...

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#53956) Benőke válasza peestike (#53955) üzenetére


Benőke
őstag

SSD nem gáz annyira. Bár felhasználás függő. Méret is számít mekkora. Gondolom legalább 256 -os van. Az se mindegy milyen típus, gyártó.
Ha több memória (legalább 16GB) van a gépben akkor a lapozó file -t pl direkt leviszem kicsire. Nekem ne lapozgasson feleslegesen. SSD és SSD között sok az eltérés, de nekem leginkább max az a bajom hogy nem feltétlenül a jobbakból válogatják a gyártók mikor összeszedik melyik legyen benne. Ez mondjuk egy ProBook szóval annyira nem lehet gagyi mint egy legalapabb modellnél, de a fene tudja. Ennek az SSD topicban tudsz jobban utána járni.

Ha a gépet telepíted az elején ugye sok dolgot felpakolhatsz rá ami kell, pl ha zenék, filmek akadnak azok eszik a helyet. Na most csak becsülve 1% az kb 1,7TB a 100% az így kb 170TB Ez csak becslés. Naponta ezek szerint kb 0,0474825...TB ami azt jelenti hogy kb 3580 nap a halálig, az kb szűk 10 év ha marad a napi átlagos használat. Kicsit sokallom ezt a napi használatot, de ha az elején jobban megnyomtad akkor érthető, vagy ha fel le másolgatsz rá akkor is. Belsőleg ha ide oda rendezgeti magát az is lehet oka. 10 év még így is sok idő. Anno volt egy teszt nem is tudom melyik oldalon és halálig nyúzták az SSD -ket és még statisztikai halál után is elműködött jó sokáig. Nem emlékszem mennyivel de nem kicsivel, volt olyan amelyik 3x annyit is bírt. nyilván nem TLC volt mint manapság sok, vagy pláne QLC. Ebből a szempontból én Samsung vagy kingston párti vagyok. Samut sok gyártó szokta választani szerencsére...

Másik részéhez nem tudok hozzászólni.

(#53957) peestike válasza Benőke (#53956) üzenetére


peestike
senior tag

köszi az ssd-ről írtakat. számoltam én is korábban, a matek nekem is cirka 10 évre jött ki. egyébként csak a win van a partición, meg ugye a telepített dolgok, néhány giga képpel. elején anno valóban másolgattam, de nem jellemző mostanság. ez egyébként egy 512-es kioxia tlc m2-es.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#53958) Benőke válasza peestike (#53957) üzenetére


Benőke
őstag

Nem túl ismert de egyáltalán nem vacak.
200TB ot adnak meg élettartamnak.

Napi cikra 50GB akkor is soknak tűnik :). Mondjuk a TLC -s tárolók sajna nem tudják az SLC -k élettartamát... Mondjuk sanszos így is hogy így is előbb fogod kidobni mint hogy tönkre menne :)

(#53959) zolnagy


zolnagy
őstag

Sziasztok!
Adott egy Elitebook 735 G5, amiben Realtek 8822BE wlan kártya van, ilyen: [kép]
Szeretném kicserélni AX-es kártyára. Ezt néztem, szerintetek kompatibilis lehet vele? [link]

(#53960) csixy válasza zolnagy (#53959) üzenetére


csixy
addikt

Ha nincs tiltólistán a biosban az inteles kártya ...

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#53961) zolnagy válasza csixy (#53960) üzenetére


zolnagy
őstag

Ezt a modellt Realtek és Intel kártyával is szerelték a HP Support szerint. Az Intel mondjuk még AC-s volt, ezért gondolom talán nem tiltólistás ez az AX sem, de ezt gondolom sehol nem tudom ellenőrizni, hanem majd kiderül. Vagy?
A driver letöltéseknél most is van Realtek és Intel wlan driver is a HP support oldalán. ez azért biztató.

[ Szerkesztve ]

(#53962) csixy válasza zolnagy (#53961) üzenetére


csixy
addikt

A puding próbája az evés. ...

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#53963) Melack


Melack
veterán

Sziasztok! HP Pavilion x360 német kiosztású billentyűzethez keresnék billentyűzet matricát. Ki melyiket ajánlaná, ami normális minőség és jól is néz ki a billentyűzeten? Köszönöm a tippeket!

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#53964) Pyttawrx válasza Melack (#53963) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Kolink matricákkal nem volt gondom, de szerintem erre jobb kéne. Szokott 3M matrica típusspecifikus. Nem néztem utána, de lehet amazon, és társai találsz.

[ Szerkesztve ]

(#53965) Imre11


Imre11
csendes újonc

Sziasztok
Egy HP probook 470 G5 használok.
Az UHD 620 integrált grafikus egység illesztőprogramját szeretném frissíteni.
Az Intel oldaláról nem engedi.Hiba üzenetet ad.
Üzenet a következő: "A rendszer olyan illesztőprogramot tartalmaz amely csak a gyártó specifikációja szerint használható.Frissítéshez próbálja letölteni a legfrissebb illesztőprogramot a gyártó webhelyéről. Kilépési kód 1"
Ehhez a géphez akkor csak a HP-tól kiadott programot lehet használni?

(#53966) Benőke válasza Imre11 (#53965) üzenetére


Benőke
őstag

Biztos hogy UHD 620?
Mert van amelyikben HD 620 van...

(#53967) Imre11 válasza Benőke (#53966) üzenetére


Imre11
csendes újonc

Szia
UHD 620-as van.Eszközkezelőben néztem.

(#53968) Benőke válasza Imre11 (#53967) üzenetére


Benőke
őstag

HP mit ír a gépedre? Mi van benne 1600 felbontáshoz sima HD -t tettek bele.

HP oldaláról nem tudod letölteni?

(#53969) DopeBob


DopeBob
addikt

Sziasztok,

tapasztalt már valaki olyan jelenséget, hogy bekapcsoláskor BIOS update-el indul a gép, anélkül, hogy kézzel, windows update-el, akárhogy util programmal el lett volna ez indítva? Egy régebbi Elitebook 840 G3, frissíteni sem tudott, az első üzenet amit elcsíptem az a "final step of bios update is in progress" volt, aztán újraindult és utána megint ez fogadott. Akksi és elem kivétel után mintha mi sem történt volna indult a korábban általam frissített BIOS verzióval. BIOS jelszó is megmaradt.

Volt pár hónapja egy HP BIOS sérülékenység, de ez a modell nem volt érintett. Vírusírtó friss, nem talált azóta semmit, malwarebytes sem. Eléggé zavar a dolog. Bármilyen tippet szívesen fogadok :)

MZ/X

(#53970) Imre11 válasza Benőke (#53968) üzenetére


Imre11
csendes újonc

1600-on a monitor max felbontásat érted?
Full HD kijelzője van a laptopnak

HP oldaláról le tudok tölteni és fel is telepíti,de ott egy darab illesztóprogramot ajánl csak fel.Se régebbi se újabb nincs.
27.20.100.9416 ez a verzió érehtő csak el ott,amit jelenleg is használok.

(#53971) Benőke válasza Imre11 (#53970) üzenetére


Benőke
őstag

Igen a monitorra, de akkor ez nem jött be, akkor passz... :(

(#53972) Imre11 válasza Benőke (#53971) üzenetére


Imre11
csendes újonc

:( azért kösz

(#53973) SeniorTilla válasza Imre11 (#53965) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Próbáld meg a win10/11 saját update-ével frissíteni az illesztőprogramot. Egyébként miért kell frissíteni, valami nem működik?

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53974) Pyttawrx válasza Imre11 (#53972) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Innen?
[link]

(#53975) Imre11 válasza SeniorTilla (#53973) üzenetére


Imre11
csendes újonc

Szia

Konkrétan a win 11 asztali ablakkezelő magas memóra használat miatt szeretném. Ha letiltom az UHD-ét és újra engedélyezem,akkor normálisan müködik.Magas memória használat szerintem ezzel függ össze.
Ezért szeretném,vagy újabbat vagy egy régebbivel is megnézni.
Windows update nekem ilyet nem ajámlott még fel.

Pyttawrx

Inteltől nem engedi telepíteni.Itt kapom azt az üzenetet,hogy:
"A rendszer olyan illesztőprogramot tartalmaz amely csak a gyártó specifikációja szerint használható.Frissítéshez próbálja letölteni a legfrissebb illesztőprogramot a gyártó webhelyéről. Kilépési kód 1"

HP függő driver lehet,vagy mi.

[ Szerkesztve ]

(#53976) Pyttawrx válasza Imre11 (#53975) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akkor a hp oldaláról? Vagy ha rendszergazdiként futtatod?

(#53977) Imre11 válasza Pyttawrx (#53976) üzenetére


Imre11
csendes újonc

HP oldalán egy szem driver van fenn.Amit a gépen is van.
Rendszergazdát kipróbálom.

(#53978) Benőke


Benőke
őstag

Beújítottam egy kicsi szaladgálós gépbe.
Könnyűt szerettem volna, meg kicsit. Nem is HP volt a képben.
Viszont jó áron mérték és elém ugrott. Nézegettem, és a méretei valamit a kijelző eldöntötte hogy ez lesz.
Teljesen véletlenül sikerült megvennem, nem is gépet akartam mikor bementem egy ilyen áruházba hanem egy egeret mentem venni csak.

Nos nem húzom senki agyát. HP Pavilion aero 13.
Megnéztem a magyar árakat és elég húzósak, nem MO -n vettem. számla vége mai árfolyamon 280k. Valami készlet kiszórási akció, vagy mi, de mindegy.
MO árak ha jól láttam az árukeresőn 400 tól indulnak kb. Alapáron ez sem volt ennél jelentősen olcsóbb 350k

Szóval egy Ryzen 5 5600U 16GB RAM és 512SSD -vel.

Negatív a kamera az elég gagyi rajta de amúgy használható.
Track pad az olyan közepes manapság akadnak jobbak PC -n HP nál is.
És a proci vissza van véve eléggé, max 15W.

Pozitív: Egyébként a kamera mellett lévő mikrofon meglepően jó.
Kijelző 13.3" 2560x1600. elvileg 400nit de most elolvasva a tesztek közel 500 ról mesélnek.
Mindenesetre nagyon jó. 16:10 -es szóval függőlegesen picit nagyobb mint 16:9 -es ámde 14" társai.
Ugyan a cpu vissza van véve, de nem egy erőgép szóval nem is érzem hátrányát.
Egyáltalán nem lassú, nem is arról szól hogy teljesítmény igényes holmik mennek rajta.
Cserébe halk a gép. Csak böngészve semmi hangja. Jó hát ha a win háttérfolyamatai megzavarják akkor melegszik aztán hangoskodik, de nem zavaróan, majd újra csend van.
W11 volt rajta, azt hanyagoljuk mert összevesztem vele az elején kb...

Gondoltam megosztom azzal aki esetleg ilyet keresne.
Van valakinek ilyenje? :)

(#53979) SeniorTilla válasza Benőke (#53978) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Van bizony :)

Csak Ryzen 7-es. Sztem is jó gép és olyan könnyű, mintha papírból lenne. Régebben írtam is pár mondatot róla ide a PH fórumba.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53980) Benőke válasza SeniorTilla (#53979) üzenetére


Benőke
őstag

Szuper.
Nem éreztem hogy +300EUR -t adnék érte most hirtelen csak azért hogy Ryzen 7 -es legyen.
Elég lesz ez az R5 is nekem. Alapvetően csak 130EUR a különbség de most ez otthagyhatatlan volt kb.
Súlya az elképesztő. Hozzászoktam a 2kg+ gépekhez, és nem szeretem őket. Nem tudom mit csináltak vele, és egyáltalán nem nyeklik nyaklik. Nem érzem full műanyagnak. Egy újjal kinyitom. Megvannak a korlátai, de felkapom és a kanapén megírok egy levelet, vagy akármi nem a nagy gépet nyitogatom ki. Nincs még meg régen, de többet használom ezt mint gondoltam :)

USB csatlakozói furák ezzel a kis izé kinyíló valamivel, de élhető így is. USB-C ről is tölthető ha úgy van... Én már látom hogy továbbképzésekre is ezt fogom vinni nem a tabletet...

(#53981) Imre11


Imre11
csendes újonc

Sikerült az illesztőprogram frissítés és úgy tünik vele együtt a win asztali ablakezelő magas memórai használat gond is megoldódott.
Köszönöm a tippeket.

(#53982) SeniorTilla válasza Benőke (#53980) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nem is műanyag, egy speciális magnéziumötvözetből van. A festése miatt érezni a burkolatot műanyagnak, de a festék alatt fém :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53983) Benőke válasza SeniorTilla (#53982) üzenetére


Benőke
őstag

Aham. Tapintásra nagyon műanyagos, de amúgy merev súlya ellenére.
Sőt annyira nem is lehet benyomni sem a billentyűzetet sem a kijelző tetejét.

(#53984) K Norbi


K Norbi
addikt

Sziasztok!

Lenne egy Hp pavilion notim.
És utolsó win 10 update frissítés óta nem megy el alvóba a gépem.
Csak a monitort kapcsolja ki.
Megnéztem CMD futtatás rendszergazdaként powercfg/requests
De semmi.
Mit nézzek meg, hogy meglegyen a ludas?
Egeret lehúztam.
Eszközkelőbe billentyűt ébresztést kikapcsoltam energia gazdálkodásnál
Akkor netet elvettem tőle.
Upddate et felfüggesztettem

És nem megy el alvóba.

(#53985) K Norbi válasza K Norbi (#53984) üzenetére


K Norbi
addikt

Annyira jutottam.
Ha akkumulátorról megy elmegy alvóba.
Hálózatról használva nem.

Érdekes..

(#53986) SeniorTilla válasza K Norbi (#53984) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Próbálkozz a VGA driverrel, állítsd vissza az előző verziót.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53987) Jocohun


Jocohun
tag

Sziasztok. Szeretnék laptopot vásárolni és a véleményeteket szeretném kérni illetve akinek ilyen van milyen tapasztalatai van. Ez Hp pavilion 14 i5 11gen laptop. Specifikációja: i5 1135g7 11gen, intel iris x graphics, 8gb ddr4 3200 Mhz. Erre a gépre volnának kiváncsi főleg azt nem tudom hogy ez fúl aluminium vagy műanyag burkolatú? Köszönöm

(#53988) SeniorTilla válasza Jocohun (#53987) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A palmrest alumínium, és belül is fém erősítésű a ház. Jó minőség, megveheted.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53989) Jocohun válasza SeniorTilla (#53988) üzenetére


Jocohun
tag

Köszönöm szépen. Aezt nem tudtam hogy alumínium a teljes ház és a kijelző fedlapja is alumínium e mert erről sajnos nem találtam infót csak a hardver spec.... Ről. Ezt a lapot néztem ki illetve a Huawei matebook d14 i5 2021 azt tudom hogy fúl alu csak hardver spec.... ben a Huawei jóval gyengébb mert ez i5 10210u 10 gen proci és a ram is csak 2400Mhz. Árban is jóval eltér a Huawei 260 ezer mígy a hp csa 230 ezer.

(#53990) K Norbi válasza SeniorTilla (#53986) üzenetére


K Norbi
addikt

Próbáltam már mindent.
Beállítottam hibernálást.
Egyenlőre így marad.

Majd úgyis lesz még sok sok frissítés.
Hátha megjavul,

Nem a világvége..
De na :D

[ Szerkesztve ]

(#53991) Benőke


Benőke
őstag

Egy ismerősöm zargatott egy kérdéssel. Minap és nézegettem a gépét, azt hitte meg én is hogy találunk megoldást :)
Van neki egy HP pavilion Gaming gépe 15.6 -os. kb 2 éves.
Lényeg a lényeg hogy kezdetektől fogva van egy olyan jelenség hogy ha le is kapcsolja a gépet. kb 1 hét alatt csontra merül a gép akkuja.
Fura mert nekem egyik HP se és másik márka se csinálta ennyire.
Volt úgy hogy kikapcsova ette az akkut de hogy simán 1 hét alatt lemerül...
Állítólag volt HP szervizben, de semmi. Egyszer kijelzőt cseréltek mert a szalagkábel megadta magát, de ennyi. Amúgy jól működik.

Azt hinné az ember hogy á tuti alvó üzemmódban van akkor meg frankó. 1 hét az jó.
Nem nem alvóban van. Felnyitod a gépet és nem beugrik a kép, nem történik semmi akkor se ha nyomogatod a gombokat, csak ha ha megnyomod a bekapcsolót nem kb azonnal bevillan a kép, hanem rendesen elkezd bekapcsolni.
Valami valahol még is mintha alvóban lenne...
Kikapcsolni pedig simán leállítás. (Jó hát tudjuk win 10 nem teljesen áll le, de mindenesetre elvielg nem fogyaszt áramot)

Találkozott ezzel valaki?

(#53992) Pyttawrx válasza Benőke (#53991) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Valamelyik usb-be nincs valami? Biosba van vmi beállítás erre vonatkozólag? Ha a windowst úgy állítod le, hogy shift gombot nyomva tartod és úgy a leállítás?

(#53993) Kbali válasza Benőke (#53991) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ez a hibrid alvás win10 alatt. Kapcsoljatok ki a windows gyorsindítást.

(#53994) Benőke válasza Pyttawrx (#53992) üzenetére


Benőke
őstag

Vezetékes egér... De egér nélkül is csinálja.
Shifteset még nem próbáltam megnézem. THX

#53993 Kbali
Hibrid alvás miatt lenne? Hmm, elvileg ez csak hibernálja egy részét a rendszernek és nem használ extra energiát.
Kikapcsolom megnézem. Mondjuk nem vagyok nagy hive de kényelmes nem piszkálni a rendszert :)

(#53995) Kbali válasza Benőke (#53994) üzenetére


Kbali
nagyúr

Neken ez okozta.

(#53996) SeniorTilla válasza Benőke (#53991) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ez nem normális. Ha még garis, hívjátok fel a helpdesket, és kérdezzetek rá, mi okozhatja. Ők okosabbak mint mi itt (elvileg).

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53997) Benőke válasza SeniorTilla (#53996) üzenetére


Benőke
őstag

2 éve hívogatja őket, volt bevizsgáláson, de semmi. Nem találtak semmit. Valami fogyasztó ami eszi az akku-t.
Én voltam az utolsó mentsvár, de mint amatőr hát nekem gőzöm sincs.
Kinyitom, kitakarítom de ennyi.
De még pár év és kiöregszik a gép :)

(#53998) SeniorTilla válasza Benőke (#53997) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Sztem az akku hibás. Mondjátok azt, hogy nagyon gyorsan lemerül magától, és alig bír valamit, hátha kicserélik benne :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53999) oleeg


oleeg
tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék, zsír új HP Pavilion 14 Windows 11-el mediamarkt-ból vásárolva ahol valami ready to go opció keretében feltelepítették a Win11-et és ezért 7K HUF-ot akartak kérni, de mondták, hogy ha nincs rá szükségem akkor törlik és majd én felrakhatom újra. Kértem, hogy töröljék, de most itt ülök és nem tudom, hogy lehet újrarakni a Windows-t... Bekapcsolás után megjelenik egy Windows telepítő hibaüzenet, hogy a számítógép váratlanul újraindult, vagy váratlan hibát észlelt és a telepítést nem lehet folytatni, az OK gombra kattintva indítsam újra a gépet.
Újraindítás után viszont ugyanez a hibaüzenet fogad.

Megpróbáltam a BIOS-ból system recovery-t csinálni, de ott is hibaüzenet fogad:

A rendszerindítási konfiguraációs adatfájl nem tartalmaz érvényes információt az operációs rendszerre vonatkozóan. Helyreállítási eszközre lesz szüksége. Nyomja meg az F1-et a helyreállítási környezet megnyitásához.

F1-et nyomva megint ezt a hibaüzenetet kapom... Szóval innen hogyan tovább?

(#54000) Kbali válasza oleeg (#53999) üzenetére


Kbali
nagyúr

Mondjuk vissza a Mediaba

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.