Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#53451) thotzoltan


thotzoltan
tag

Sziasztok! HP 250 3168NGW Windows 11 telepítés után az eszközkezelőben ezeket írja ki hibába,hiányolva a drivert...egyéb alapvető rendszereszköz,ismeretlen eszköz és 3 PCI eszközt...a HP oldalán nem sikerült megtalálnom a megoldást, lehet hogy csak szerencsétlenkedek? :(

(#53452) SeniorTilla válasza thotzoltan (#53451) üzenetére


SeniorTilla
veterán

win update mindent megtalál

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53453) janos666 válasza Grande Ale (#53448) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Próbáltad az összes USB portot, vagy csak egyet?

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#53454) Grande Ale válasza janos666 (#53453) üzenetére


Grande Ale
őstag

A C-s portot, az tudja elvileg.

(#53455) mjani1172


mjani1172
addikt

Sziasztok!

Egy teljesen furcsa kérdésem van. Nekem mindig (ez kb a 6.) HP notebookom volt-van. Most jelen pillanatban egy Zbook (I7 +win 10 pro) de voltak újabbak és régebbiek is.
Mindig csak melóra használom őket, gond nélkül. Ha nagyon unatkozom akkor elindítok rajta
valami online adást, hbo go , netflix, vagy horizon go, vodafone tv stb...
Ezeknek közös jellemzője, akármilyen wi-fin és kábelen, firefoxon és Chrome-on ,hogy egy kis idő múlva (negyed -fél óra) elkezd erőlködni, egyre sűrűbben kapcsol be a ventilátor,a végén folyamatosan jár,és melegszik (nem vészesen), akadozni az adás majd élvezhetetlen lesz és megáll, csak akkor tudom újraindítani ha kikapcsolom és újraindítom a gépet. Akkor megint 15 perc.
Mivel minden HP gépen, minden oprendszeren így volt évek óta, beletörődtem.
De a múlt héten bekapcsoltam a kolléganőm asztali fujitsuját és azon semmi hiba, egy napig is szépen megy.
Azóta nem hagy nyugodni mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#53456) thotzoltan válasza SeniorTilla (#53452) üzenetére


thotzoltan
tag

akkor csak nekem nincs szerencsém? mert nyoma sincs ezeknek a PCI vezérlőknek..

(#53457) Pyttawrx válasza thotzoltan (#53456) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Hp oldal típus akár gyáriszám alapján töltsde le, majd telepítsd fel a win10-es drivereket, ritkán szabad, sőt nem kell engedni az os-nek, hogy feltegye. Net nélkül a gyártói oldalon lévőket tedd fel, chipset, kártyaolvasó, vga…. stb

(#53458) thotzoltan válasza Pyttawrx (#53457) üzenetére


thotzoltan
tag

ezzel sem jutottam semmire.. :(

(#53459) Pyttawrx válasza thotzoltan (#53458) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(#53460) SeniorTilla válasza thotzoltan (#53456) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nekem mindig sikerülni szokott, "pár" darabon túl vagyok már. Próbáld meg azt amit Pytta linkelt.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53461) thotzoltan


thotzoltan
tag

itt próbáltam én is megtalálni a megfelelő drivert...Dell-lem van,azon nem 55 intel közül kell kikeresni,és nem akartam elrontani...kösz a segítséget! :)

(#53462) Pyttawrx válasza thotzoltan (#53461) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ne haragudj, de miért rontanád el, plusz világosan oda van írva mihez mit.. Lehet még nem drivereztél normálisan gépet? Most nem sértésnek szánom, csak próbálom kideríteni, hol akadsz el és miért?

(#53463) májkimiki


májkimiki
őstag

Sziasztok!
Az x360-as sorozatról szeretnék egy pár infót. Alapesetben ezek úgy működnek, hogy vízszintesig (180°) kihajtva notiként viselkednek? Majd túl hajlítva átvált tablet módba és a billentyűzet inaktiválódik?
Van itt három típus, emelkedő ársorrendben.
1: Pavilion x360 Convertible 15-er.......
2: ENVY x360 13-ay.........
3: ProBook x360 435 G8
Tartósság, masszivitás és gépház kivitelében is az emelkedő sorrend igaz?
Igazi hurcibálós, vegyes használatú, ki-be hajtogatós használatra kellene.

(#53464) Pyttawrx válasza májkimiki (#53463) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nekem pavilion x360-14dh1002nh van! Mindennap hozom-viszem. Eddig coolert cseréltem benne, más bajom nem volt vele. Zsanérok stabilak nem törtek vagy repedtek eddig, most lesz 2 éves.
Nálam igen inaktiválódik a bill. Azt hittem szeretni fogom ezt a kihajtós dolgot, de nem nem szeretem, nem használom. Szerintem nem is bírná ha mindig hajtogatnám. Amikor használtam nekem fura volt, hogy a bilentyűzetet fogom, és azon tartom a gépet, kénylmetlen volt, ipad air 4 van mellette, sokkal jobb kényelmesebb.
Ez csak személyes tapasztalat nyilván!

(#53465) SeniorTilla válasza májkimiki (#53463) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Az Envy masszívabb mint a probook. Teljesen fém házas, a probook nem.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53466) májkimiki válasza SeniorTilla (#53465) üzenetére


májkimiki
őstag

A Probook teljesítményben proo-bb, mint az ENVY? Vagy hűtésben combosabb? Alu házas, ahogy olvastam. Akkor csak az alsó része?

(#53467) Dhampir válasza májkimiki (#53466) üzenetére


Dhampir
félisten

Az ENVY-t egy speciális ENYV köti össze, attól olyan szilárd, így képzelte Szilárd.

Csak szóvicc volt. :)

(#53468) májkimiki válasza Dhampir (#53467) üzenetére


májkimiki
őstag

:W :DD

(#53469) Pyttawrx válasza Dhampir (#53467) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

JAHJ JAHJ JAHJ :D sírok

(#53470) SeniorTilla válasza Dhampir (#53467) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Én IRÍGY vagyok erre az ENYV-re :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53471) thotzoltan válasza Pyttawrx (#53462) üzenetére


thotzoltan
tag

eddig a saját Dell Precisionomat,Inspironunkat,illetve az Asus rogot sikerült feltelepítenem,a 10 év alatt,amikor kellett,és amilyen op rendszert kellett...de ott egyszerűen letöltöttem a megfelelő drivert,és nem volt gond..itt ír egy rakomány drivert,és igazából nem tudom eldönteni,melyiket rakjam fel..ennyi a gond.főleg úgy,hogy minden adatot tud a gépről a HP...

(#53472) kormi0312 válasza kormi0312 (#53427) üzenetére


kormi0312
senior tag

Sziasztok,

Sikerült szert tennem 2db ugyanolyan patriot modulra ( 8gb 3200mhz )
Be is raktam őket, viszont a biosz is és a windows is csak 8gb-t lát a 16 helyett.
Aida64 viszont mindkét slotba írja hogy látja a modulokat.
Visszatettem A gyári 2db 4GB (2666mhz) modulokat, azokat hibátlanul kezeli .
Az lenne a kérdésem hogy elképzelhető hogy nem tudja kezelni 3200 as modulokat vagy esetleg a 16 GB val van problémája?

(#53473) 22balu


22balu
aktív tag

Sziasztok,

Adott egy HP250 G3 . Vettem bele egy ssd-t és nem látja a Bios. ötlet ? :R Régi winyoval megy gond nélkül

(#53474) SeniorTilla válasza 22balu (#53473) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A legolcsóbb ssd-kkel volt, hogy a régebbi szériák nem mentek. Cseréld ki olyanra ami a géphez való.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53475) janos666 válasza 22balu (#53473) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

NVMe SSD-t tettél bele? Lehet, hogy csak mSATA-s SSD-t fogad.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#53476) johnny82


johnny82
őstag

Sziasztok!

Van egy HP Probook 430 laptopom. A jack audio kimenet beszart. Meg lehet oldani szerintetek, hogy usb-c-n keresztül a hangot átvigyem egy aktív hangfalba? Mert S21 Ultra telóhoz most készülök ilyen, vagy ehhez hasonló usb-c-jack kábelt venni és jó lenne, ha a laptophoz is jó lenne.

(#53477) SeniorTilla válasza johnny82 (#53476) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nem tudom mikori a géped, ezt nem írtad. Az ém Omen 17-cb-mmel az S20 gyári USB-C fülese hibátlanul megy. Gondolom akkor a kábel is. Mondjuk nagyon olcsó ez a képeken igényesnek tűnő kábel, nekem lennének fenntartásaim.

Ha megveszed írd már meg, milyen.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53478) johnny82 válasza SeniorTilla (#53477) üzenetére


johnny82
őstag

Bocsi, 430 G4. 2018 januárjában vettem. Mondjuk az S21 ultra topikban a gyári átalakítót mondták inkább, hogy vegyek + külön jack kábelt. Mondjuk az talán van is itthon, de nem valami jó minőségű szerintem. Na mindegy, lehet bepróbálkozok vele.

(#53479) korpicschess válasza korpicschess (#53354) üzenetére


korpicschess
veterán

Aloha Kft. részemről senkinek sem ajánlott. Az ügyet a Békéltető Testületen keresztül rendeztük, a pénzt visszakaptam, elnézést nem kértek, szerintük nem hibáztak.

Bárki aki visz oda gépet, érdemes körbefotóznia, mert a panaszkönyvben és a maps értékeléseken is sokan panaszkodtak megkarcolt gépekre, amiért nem vállaltak felelősséget.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#53480) Pyttawrx válasza korpicschess (#53479) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Hűű sajnálom, nekünk eddig ne volt panasz, de igen mindig érdemes körbefotózni, én a MM-el jártam így egy telóval, az volt a röhej, hogy ők fotózták le (mivel kötöttem az ebet a karóhoz), és megpróbálták megmagyarázni, de mikor mutattam nekik, hogy de én nem így hoztam ide, még 1x bepróbálkoztak, hogy hát csak köztes pont, na erre kihívattam a akármilyen vezetőt . :) picit beszélgettünk.... Csak én nyertem megint :D

(#53481) korpicschess válasza Pyttawrx (#53480) üzenetére


korpicschess
veterán

Engem leginkább az szomorít el, hogy sajnos mennyire ez lett mára a standard viselkedés mód Magyarországon... Lehúzás, szakértelem hiánya, emberkedés. :(
Legtöbb ember nem járja ezt végig. Azt sem értem igazán, hogy ők meg mit/mennyit nyernek ezen...

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#53482) Mikeee89


Mikeee89
senior tag

A milyen notebookot vegyek csoportban kérdezősködtem és végül egy HP 15s (eq1043nh) laptop mellett döntöttem. 220e volt OS nélkül. Megjött hétfőn a laptop (specifikáció: [link] ).

Eddig tetszik, beüzemeltem, ment rá Win 10, pár szoftver. Gyors és könnyen használható, tetszik, hogy van a billentyűzetnek háttérvilágítása. Az hosszú "í" betű helyét szokni kell, mert mindig a bal shiftet nyomkodom. Nekem a képernyő fényereje is megfelel (250 cd), este sötét szobában tegnap minimum fényerőn használtam (kislámpa fénye mellett). Netezésre, kisebb munkára (word, excel, powerpoint, kisebb photoshop, audacity, weboldal szerkesztés, stb), filmezésre nekem tökéletesen megfelel. Remélem hű társam lesz pár évig.
Netezés közben nincs hangja sem, mintha passzív módban menne.
Nagyobb terhelésre megindul a ventilátor, de nem egy repülő úgy sem.
Játszani nem akarok rajta, arra ott a PS4 Pro-m.

Kinek van még hasonló konfigurációjú HP 15s gépe (ryzen 5 4500u, 8 gb ram, 512 gb m.2 ssd)? Mik vele a hosszabb távú tapasztalatok?

(#53483) Kbali válasza Mikeee89 (#53482) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha a 8 giga memória egy slotban van, nem két modul, akkor érdemes lehet bővíteni két modulra, mert a Ryzen architektúra meg fogja hálálni, főleg VGA igényesebb alkalmazásoknál fog gyorsulni jelentősen.

(#53484) Mikeee89 válasza Kbali (#53483) üzenetére


Mikeee89
senior tag

Dual channelben van a CPU-Z és a HP oldalán lévő specifikáció szerint. 2x4 GB DDR4 2666 Mhz.

(#53485) janos666 válasza Kbali (#53483) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Mint ha valahol olvastam volna, hogy az AMD meg is követeli a partnereitől, hogy a Ryzen APU-kat dual-channel kiépítéssel kell szerelni.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#53486) SeniorTilla válasza janos666 (#53485) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Vannak 1 slotos Ryzen-es gépek is a low-endben, pl. HP 250

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53487) Kbali válasza janos666 (#53485) üzenetére


Kbali
nagyúr

Sajnos ez szerintem nem igaz. Faternak most vettünk egy Aspire5-ös gépet (Acer Aspire 5 A515-44G-R2UD), abban a 8 giga memória egyben van, nem dual. Találtam is róla tesztvideót, ahol összehasonlították a dedikált VGA-s párjával single és dual memóriával és két modullal verte a dedikált gépet.
Egyébként azért szoktam ajánlani azt a masinát is, mert gyárilag adják az SSD bővítőt hozzá, sőt szerelhető otthon, az Acer oldalán fent is vannak a tutorial videók.

(#53488) májkimiki


májkimiki
őstag

Sziasztok!
Van egy érdekes esetem ismét, akár lehet Win10 > Win11-TPM2.0 téma, de van HP BIOS specifikus része is. Ezért inkább itt kezdeném a kérdezést.
Adott a noti: HP 245 G8 (Ryzen5 3500U)+gyári OEM Win10 Home. Rajta egy helyi fiók (rendszergazda) és egy MS fiók PIN kóddal (általános user). A notit az utóbbi fiókkal használják.
A jelenség előtt a WU szerint az eszköz Win11 kompatibilis, elhalasztva későbbre az upgrade.
Majd egyszer szólnak, hogy valami bibi van. Ugyanis az MS fióknál belépéskor. "A PIN kód nem elérhető az eszközön" felirat. A PIN módosításra ide dob a rendszer. [link]
Ha Y-t nyomok semmi reakció (nincs BitLocker).
Ha N-t nyomok a rendszer elindul rendesen.
A PIN-t sikerült megcsinálni egy megerősítéssel, az müködik.
Amit nem értek az az, hogy a TPM2.0 beállítások és a Win11 kopatibilitás miért változott meg. A rendszer és a bios is naprakész.
Windows biztonságban nincs "Szabványos hardver biztonság". [link]
WU szerint: [link] WIN11 HealtCheck: [link]
BIOS Security beállítások: [link]
Clear TPM-re vonatkozó leírás: [link]
Ez utóbbiban kérném a segítségeteket, értelmezni, hogy mi történik ha "clear"-t nyomok?
Mitől fordulhat ez elő?

(#53489) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Sziasztok!

Egy kérdésben kérnék egy kis segítséget.
Ez a laptopom: [link] [link]
A wifi a leírás szerint: Kombinált Intel® Wi-Fi 6 AX200 (2x2) és Bluetooth® 5 (gigabites fájlátviteli sebesség támogatásával)
Ami benne van: Realtek RTL8852AE WiFi 6 802.11ax PCIe Adapter

Most ilyenkor mi van? Nem inteles kellen legyen? Mindenhol azt írják.
A hp oldala sorozatszám alapján keresve intelest ír, bár ezt adja be: HP Pavilion 15,6 hüvelykes laptop 15-eh1000 (2H5A6AV)
Ez a gép meg gyakorlatilag ez: HP Pavilion Laptop 15-eh1003nh(396M4EA)

Most akkor ez mi lehet? Vagy teljesen mindegy amúgy, hogy realtek vagy intel?

(#53490) SZIGMA válasza Grande Ale (#53489) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Szia!

Az eh-1000 szériához ezt írja:
Compatible with Miracast® devices
Integrated wireless options with dual antennas
Realtek 802.11b/g/n/a/ac (2 × 2) MU-MIMO supported and Bluetooth® 5
Realtek 8852AE Wi-Fi® 6 Bluetooth 5.2 WLAN
Intel® Wi-Fi 6 AX200 + Bluetooth 5 (non-vPro™) (802.11ax 2 × 2, MU-MIMO, supporting gigabit ƭle transfer
speeds)
Integrated wireless options with single antenna (M.2/PCIe)
Realtek RTL8821CE 802.11b/g/n/a/ac (1 × 1) MU-MIMO supported and Bluetooth 4.2 combo

Ezek közül bármelyik lehet, régiónként is változhat.
Ha nincs vele gondod,akkor mindegy, ha van, akkor az eladónál, boltnál jelezd.

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#53491) Grande Ale válasza SZIGMA (#53490) üzenetére


Grande Ale
őstag

Köszi szépen!
Nincs vele gond, esetleg annyi, hogy néha random kikapcsol a wifi egy az egybe, kis idő múlva vissza. A sebesség viszont jó, más gond nincs.

(#53492) SZIGMA válasza Grande Ale (#53491) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Szia!

Az valószínűleg Realtek hiba lesz, guglizz rá, sokan szívnak ezzel az adapterrel.

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#53493) Kbali válasza Grande Ale (#53491) üzenetére


Kbali
nagyúr

Esetleg a Wifi energiagazdálkodási lehetőségeit is nézd át.

(#53494) Grande Ale válasza SZIGMA (#53492) üzenetére


Grande Ale
őstag

Remélhetőleg javítják egy frissítéssel.

(#53495) SZIGMA válasza Grande Ale (#53494) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

A legfrissebb drivert tedd fel és a router beállításait is érdemes megnézni, gyakran külön-külön jók az eszközök, de együtt nem.

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#53496) májkimiki


májkimiki
őstag

Erre a TPM anomáliára esetleg valaki? [link]

(#53497) csixy válasza májkimiki (#53488) üzenetére


csixy
addikt

Én a TPM State ... Enable gombra taposnék, mert, ugye az még nem Enabled, ha jól értem, ...... vagy elírás van benne. Ezután lehet hogy felkínálná, hogy engedélyezd a TPM-2 -t. Ezután lehetne upgradelni windows 11-re. Próba cseresnya.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#53498) Pyttawrx válasza májkimiki (#53496) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Miért nem telepíted a win11-et tpm nélkül?

(#53499) májkimiki válasza Pyttawrx (#53498) üzenetére


májkimiki
őstag

Nem Win11-et akarok telepíteni, hanem valami történt és "tova szállt" a biztonsági processzor a notiból. A jelenség előtt rendesen Win11 kompatible volt a noti.
A kérdés arra vonatkozik, hogy uefi-ből reseteljem a TPM konfogot vagy Win10 alól?
Olvasgattam ezt az oldalt is közben. [link]
Tehát mondom egy hónapja a noti latest update volt minden és a Win11 upgrade elhalasztva. De valami történt és nem tudom, hogy mi. Azóta azzal a fekete képernyővel bootol a noti. Nyomok egy n-t és indul a Win10.
Mi történt a biztonsági processzor konfigurációjával? Vagy mi okozhatja ezt?

(#53500) májkimiki válasza csixy (#53497) üzenetére


májkimiki
őstag

Engedélyezve van!!! Tiltani tudom és elrejteni!!!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.