Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#52201) Messzilátó válasza SeniorTilla (#52200) üzenetére


Messzilátó
csendes tag

Megnéztem, de sajna nincs benne ilyen opció. A neten talált kalibrálást megcsináltam, de nem változott a helyzet. A gépen a legfrissebb 2020. júniusi bios van.

(#52202) SeniorTilla válasza Messzilátó (#52201) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Most olvastam vissza, ja hogy utángyártott az akku. Azok ilyenek is lehetnek, sok velük a probléma. Küldd vissza és vegyél másik, megbízhatóbb márkát. Az, hogy nem tölthető fel, garanciális cserére jogosít.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52203) drmotto


drmotto
őstag

Sziasztok!
Adott egy x360, amiben nem működik a touchpadon a jobb kattintás. Pontosabban működik, de ugyanazt csinálja mint a bal, tehát kijelöl, meg fájlkezelőben megnyit mappát, stb.
A touchpad beállításait már végignéztem, 50-50-re van állítva a két terület, de mégse akar működni. A többi funkció működik rendesen.
MI lehet a hiba?

(#52204) Wlac


Wlac
Ármester

Sziasztok!

Remélem, hogy nem tévesztek nagyon topikot. Barátnőm HP Zbookjáért holnap jönne a futár, mert a touchpad megadta magát. Nem kaptunk infót arról, hogy a gépet hogyan "készítsük fel" a szervizre és nekem is csak most jutott eszembe a dolog. A doboza már nincs meg, keresnem kellene valamit, amibe becsomagolom? Illetve az SSD-vel mit csináljak? Kiszedjem, vagy elég ha csak lejelszavazom a Windowst?

Köszi előre is!

“The wha-"

(#52205) SeniorTilla válasza Wlac (#52204) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Vedd ki az ssd-t, mert simán letörlik a rendszert ha jelszavazod. Máshogy hogyan teszteljék? :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52206) JohnD


JohnD
tag

Helló! Ha egy HP Probook G5 450 billentyűzetét kiszerelem az alábbi módon
[link]

Nagy biztonsággal szétszedhetem, hogy kitisztítsam? Mire kell ügyelni?
Annyi a gond, hogy valószínűleg kosz került az egyik billentyű alá, ezért az nem működik

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#52207) laszlo168


laszlo168
senior tag

Sziasztok, van egy kérdésem, HP laptopomnak 18,5 voltos a töltője, használhatok e hozzá, 19,5 voltos töltőt?

(#52208) Pyttawrx válasza laszlo168 (#52207) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia! Nem az amper lehet nagyobb, a volt az nem térhet el. :)

(#52209) csubuka válasza laszlo168 (#52207) üzenetére


csubuka
addikt

Azt hiszem talán az Elitebook 2570p-n az alját leszedve az van feltüntetve, hogy mindkettővel megy, de ez igen ritka. Alapjában véve nem volna szabad nagyobb feszültségűvel használni, de az pl. éppen egy igen speciális példa. *Ettől függetlenül ha épp ez egy 2570p volna, akkor is nézd meg, hogy azon példányon mi van az alsó fedél mögött feltüntetve...

[ Szerkesztve ]

(#52210) dewill79 válasza laszlo168 (#52207) üzenetére


dewill79
tag

Szia!
Ha gyári HP töltőről van szó, akkor használhatod nyugodtan vele!

(#52211) SeniorTilla válasza JohnD (#52206) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Hiába szereled ki, ha a kosz a bill. sapka alatt van, azt kell szétszedned, nem kivenni a bill-t. Necces téma, könnyen eltörhet a pöcök ami fogja, utána billcsere. Tapasztalat szerint nem kosz szokta okozni, ha nem megy egy bill, legalábbis nem olyan, ami kitisztítható. Gondolkozz el egy bill. cserén.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52212) SeniorTilla válasza laszlo168 (#52207) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ha más a feszültség, akkor valszeg a csatlakozó is más és nem tudod beledugni. A HP nem hülye, hogy bármit bármibe be lehessen dugni aztán füst :) Úgy csinálják, hogy ne dughasd bele a nem belevalót. Mint a lányok :DD :DD :DD

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52213) Pyttawrx válasza dewill79 (#52210) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia! Dehogy!

(#52214) dewill79 válasza Pyttawrx (#52213) üzenetére


dewill79
tag

Szia!
Dehogynem!

(#52215) Pyttawrx válasza dewill79 (#52214) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Fajtsd ki kèrlek, :R

(#52216) dewill79 válasza Pyttawrx (#52215) üzenetére


dewill79
tag

Nem tudjuk pontosan milyen HP gépről van szó...
Amiket én próbáltam ezek közül mindegyik működik HP géppel:
(értelemszerűen a nagyobb teljesítményűeket próbáltam mindenhova, a kisebbeket csak a kisebb gépekbe)
vastag centerpines adapterek:
-130W - 18.5V/6.5A
-135W - 19V/7.1A
-180W - 19.5V/9.23A
-90W - 19V/4.74A
-65W - 18.5V/3.5A
Gyári HP átalakítóval (vastag center pin-vékony center pin) mind működik újabb Probook/Elitebook gépeken is. Gyári vékony centerpines adaptereket nem tudtam bedugni vastag centerpines gépekbe...

[ Szerkesztve ]

(#52217) dewill79 válasza Pyttawrx (#52215) üzenetére


dewill79
tag

Szóval eredeti kérdés ez volt:
"HP laptopomnak 18,5 voltos a töltője, használhatok e hozzá, 19,5 voltos töltőt?"
Válasz szerintem igen. :R

(#52218) Pyttawrx válasza dewill79 (#52216) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A feszültség nem lehet sem kisebb sem nagyobb, kivéve ha gép alján nincs ott, az amper viszont lehet nagyobb kisebb nem.
tehát:
-65W - 18.5V/3.5A Helyette ez ok -130W - 18.5V/6.5A
De pl ez már nem -90W - 19V/4.74A

(#52219) Pyttawrx válasza dewill79 (#52217) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Erre nem a válasz, kivéve, ha nincs a gép alján, hogy mehet

(#52220) dewill79 válasza Pyttawrx (#52218) üzenetére


dewill79
tag

Kérlek, próbáltál már pl.65W-os - 18.5V/3.5A töltő helyett 90W-osat - 19V/4.74A?
Tökéletesen működik, nem kiabál, hogy nem tölt, nem megfelelő, stb. :K

(#52221) dewill79 válasza Pyttawrx (#52219) üzenetére


dewill79
tag

Hogy ne csak szóban lásd a lényeget, kérlek elemezd a csatolt gyári HP töltő adatlapját, hogy milyen gépekhez is használható pontosan. Elárulom előre lesz köztük több olyan laptop, aminek a gyári töltője 18.5V-os és a gép aljára is 18.5V van írva és mégis kompatibilis mindegyikkel. Akkor hogyis van ez? :B

[ Szerkesztve ]

(#52222) Pyttawrx válasza dewill79 (#52221) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

18,5v helyett 19,5v nem lehet. Járj utána, hogy miért nem. De a lényeg, ami a laptop alján van azt lehet rá dugni Volt esetén. Nem véletlen írják rá. Pl mikrotiken is ott van 8-20V, véletlen lenne, dell notik alján is ott van, sőt mindegyik noti alján, vagy akksi alatt. Gondolom csak szórakozásból írják rá.
részemről lezártam.

(#52223) SeniorTilla válasza Pyttawrx (#52222) üzenetére


SeniorTilla
veterán

+1 neked

nem szabad variálni a töltő feszültségével, főleg nem ilyen himihumi centerpines átalakítókkal. Jézusom, hogy jut eszébe "szakembernek", hogy ilyet használjon!!!???

EZT A MÓDSZERT NEM JAVASLOM SENKINEK SEM, AKKOR SEM HA VALAKI EZT HIRDETI!

Aki kicsit is jártas az elektronikában, az tudja, hogy a feszültséggel nem viccelünk. Van tűrés, van amit még elbírnak az áramkörök, de határon használni őket nem egészséges, sőt hosszabb távon káros lesz. Ne kockáztassátok meg ezt, mert aki itt ezt hirdeti, az nem fogja kifizetni nektek az alaplapcserét, mert elfüstölt a tápáramköre.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52224) Pyttawrx válasza SeniorTilla (#52223) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

+1 neked is a kiemelés miatt is. Köszi. :R

(#52225) dewill79 válasza SeniorTilla (#52223) üzenetére


dewill79
tag

Szia!
Gyári HP centerpines átalakítót használok évek óta, ezt: 762495-001.
Lehet nem a legjobb megoldás, de mégis a HP forgalmazza, szó sem volt himihumi adapterről.
Vegyünk egy konkrét példát, amit használok jelenleg is.
Hp elitebook 840G5 Ultraslim 2013 dokkolóban.
Dokkolóhoz gyárilag milyen adaptert adtak? 18.5V 90W
A dokkoló alján 18.5V-ot ír, a laptop alján 19.5V.
Lassan 3 éve gond nélkül működik, akksi sem degradálódott, semmi hibája nincs.
Könyörgöm magyarázzátok el, mert hülyén halok meg!
:R

[ Szerkesztve ]

(#52226) Wlac válasza SeniorTilla (#52205) üzenetére


Wlac
Ármester

Köszi az infót! Végül reggel felhívtam az ügyfélszolgálatot, ahol azt mondták, hogy majd a kiérkező kolléga eldönti, hogy benne maradjon-e. A szervizes srác azt mondta, hogy maradhat nyugodtan, nem fognak hozzá nyúlni, ebből kifolyólag csak a hardveres hibát javítják, a szoftvereset nem.

“The wha-"

(#52227) SZIGMA


SZIGMA
aktív tag

Sziasztok!

A töltő témához:
Bár a lehetőség adott (azonos csatlakozó) és a HP-k nem annyira érzékenyek erre a témára, nem igazán illik nagyobb feszültségű töltőt használni. Az az 1V plusz feszültség a laptop tápáramkörében a szabályzás alkatrészein hővé alakul (jobb esetben), ami a lap egészét melegíti.
Szóval tudod használni, mert a jól végzett mérnöki munka miatt működik, de hosszú távon nem ajánlott.

dewill79: Nem foglalkoztam még soha dokkolókkal, de gyanítom, hogy mivel szériákhoz készült (18,5V, 19V, 19,5V laptopok) vagy a dokkolóban van egy töltőelektronika vagy a belső töltőelektronikát táplálja a SZABVÁNYOS csatlakozón keresztül, mondjuk a belső táp megkerülésével. A töltőelektronika bemenete valószínűleg ugyanakkora feszültségről működik minden adott szériás laptopban (mondjuk 15 vagy 16V), így a külső táp feszültsége azt nem annyira érinti, a töltés az akku szemszögéből nézve ugyanúgy zajlik dokkolóról és tápról.

(Ez csak a saját okoskodásom, ha egy szervizes kijavít vagy megerősít, azt megköszönöm.)

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#52228) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello,

HP-ban nem vagyok otthon annyira, mint Lenovoban...

Egy 470 G4-ben kéne LCD-t cserélnem (a jobb szélső szalagkábel kezd kontaktos lenni az LCD-n).

Ez jó lehet bele?

Vagy ez? (Mennyire érdekes, hogy Dell-hez hozza? Megeheti a HP?)

Ahogy nézem, FHD, 30 pin-es, nem touch-os kell.

Köszi minden infót :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#52229) Pyttawrx válasza dewill79 (#52225) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Bocsi, hogy későn válaszolok:
három legfontosabb tulajdonsága egy laptop töltőnek a kimeneti feszültség mértéke (pl. 19V), a legnagyobb kimeneti áram mennyisége (pl. 3.42A), amire képes az áramkör, valamint a tápcsatlakozó dugó típusa.
Nyilván laptop töltő áramköre rendelkezik egy kb. 5-10%-os toleranciával, de ahogy írták is ez hosszú távon azért nem jó, ha folymataosan kiaknázod. Jobb esetben, (nálad van dokkoló is ezt most ne keverjük bele, mert az picit más, dokkoló nélküli esetről beszélünk) nem biztos, hogy lesz probléma, de mint szervizzel foglalkozó láttam már ügyfelet pislogni, amiatt, hogy dehát gyári volt a töltő.... meg csak 1V volt a különbség....
Lényeg, és akkor úgy írom, hogy szvsz (is):
Az eszközhöz megfelelő értéket általában magán a készüléken vagy az akkumulátor alatt találjuk, de ha minden kötél szakad, a gyártó honlapján ott lesz. A cél az, hogy a töltő és az eszköz feszültségi értékei egyezzenek.
Manapság meg szerintem főleg, mikor már az alkatrészek minősége is romlott, de ez megint más lapra tartozik.

(#52230) Pyttawrx válasza hcl (#52228) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Sajnos futotottam már bele (most pont egy Asusnál), hogy több lcd-vel adták ki...így megbontom, megnézem mi van írva az lcd-re és csak utána keresek hozz lcd-t, nekem ez vált be, ez a tuti. :)
Ezt 2 félével adták ki:
43.9 cm (17.3 in) diagonal HD+ anti-glare LED-backlit (1600 x 900)
43.9 cm (17.3 in) diagonal FHD anti-glare LED-backlit (1920 x 1080)
neked vélhetően slim FHD(szerintem ez márIPS) 30pin, de mondom obb ha leszeded és megnézed lcd típus alapján szerintem. :)

(#52231) hcl válasza Pyttawrx (#52230) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én már megtettem a bontást, azért keresek B173HAN01.0 HW 2 -t. Ez 1920x1080.
A kérdés az, hogy jó-e a helyére bármilyen azonos típus, vagy kifejezetten HP-s kellene?

Mutogatni való hater díszpinty

(#52232) Pyttawrx válasza hcl (#52231) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Bocsi nem tudtam, hogy már túl vagy a bontáson.
Bármilyen jó hozzá igen, nem feltétlen kell HP-snek lennie.
SLIM FHD IPS 30 PIN MATT
Pont ilyet kerestem, csak nekem H/W 1A volt, ami már 40pin edp fhd és 144HZ-es.
Én egy helyen találtam, esetleg nézd ezt meg, szerintem ez kell neked, de csekkold le:
[link]

(#52233) laszlo168


laszlo168
senior tag

Köszönöm a töltővel kapcsolatos válaszokat.
Mindkét töltő HP , a csatlakozók meg egyeznek, viszont az egyik 19,5 volt, igy nem használható a laptophoz, mert a laptopra is az van irva hogy 18,5 voltos.

(#52234) dewill79 válasza Pyttawrx (#52229) üzenetére


dewill79
tag

Köszi, így már világos!! :DD :R

(#52235) hcl válasza Pyttawrx (#52232) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, elfelejtettem beleírni, hogy konkrét típus van már.

Bingó, köszi a találatot. A gép tulaja mindenképpen német ebay-ről akar, de az is ennyi.

Mutogatni való hater díszpinty

(#52236) Pyttawrx válasza hcl (#52235) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szívesen. :)

(#52237) ludla


ludla
őstag

Szisztok! Segítséget kérnék mert el akadtam egy HP Pavilion 17-e100sh géppel, a történet SSd re cseréltem a hdd-t, telepíteni szeretném de a HP logó alatt a kis karikák csak töltenek és nem történik semmi, van valami speciállis bios setup ami kell hozzá? :R

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#52238) SeniorTilla válasza ludla (#52237) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Újratelepítetted a windowst?

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52239) ludla válasza SeniorTilla (#52238) üzenetére


ludla
őstag

Ez az nem sikerül a telepítésig sem eljutni, :(
[kép1]
[kép2]

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#52240) SeniorTilla válasza ludla (#52239) üzenetére


SeniorTilla
veterán

kapcsold ki a legacy supportot

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52241) ludla válasza SeniorTilla (#52240) üzenetére


ludla
őstag

Igen próbáltam úgy is ugyan úgy elkezdi olvasni a pendriverrol a Windowst és az első kép nél HP logónál ugyan úgy csak pörög.

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#52242) ludla válasza ludla (#52241) üzenetére


ludla
őstag

Már két különböző pendriverrol is próbáltam, egyszerűen nem jövök rá mi a baja. :((

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#52243) I02S3F válasza ludla (#52242) üzenetére


I02S3F
őstag

A kábelek nem mozdulhattak el? Tesztelhetnéd a hardvert Linuxxal.

(#52244) ludla válasza I02S3F (#52243) üzenetére


ludla
őstag

Lehet kábel hiba sajnos, most tekertem rajta egyett és végig ment a telepítés. Egy új sata összekötőt kell majd bele szerezni. Köszi az ötletet és segítséget! :R

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#52245) SeniorTilla válasza I02S3F (#52243) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Húha, ezt így nem szabad használni. Vagy adatokat nem szabad tárolni rajta :)

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52246) ludla válasza SeniorTilla (#52245) üzenetére


ludla
őstag

Na csak nem ment végig, a Befejezés résznél egyszerően megállt :((
Holnap a CD meghajtó helyén tesztelem ha ott sem működik a beépítővel én akkor alaplap hibára gondolnék. :F

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#52247) I02S3F válasza SeniorTilla (#52245) üzenetére


I02S3F
őstag

Live linux-al szerintem megoldható a tesztelés anélkül, hogy a háttértárhoz nyúlna.

(#52248) hcl válasza I02S3F (#52247) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Így van. Nem ír a gépben levő meghajtóra semmit, ha nem utasítod rá.

@ludla : De ha a winyóról simán megy a gép, akkor jó a lap. Olyan szempontból mindegy, hogy mi a háttértár, hogy mind a kettő szabvány SATA diszknek látszik.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#52249) I02S3F válasza hcl (#52248) üzenetére


I02S3F
őstag

rybank vagyok, csak véletlenül dupla reget csináltam @windowslive-os címem után akartam a @outlook ossal regelni. Erre a rybank fiókot kitiltotta a rendszer:DDD.

(#52250) JohnD válasza SeniorTilla (#52211) üzenetére


JohnD
tag

Bill csere sokba lenne, nem lehet mégis azt az egy billentyűt valahogy megpeckelni? Kontakt spray? Vagy az még rosszabb?
Amúgy kösz!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.