Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#52101) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Probook 650 G1-nél mennyire "normális", hogy az akksi kissé random módon elkezdte dobálni bekapcsoláskor a 601-es hibát (HP battery alert... capacity low bla-bla)? A fura az, hogy a aida 0% elhasználódást írt, bár a gyári diagnosztika mind hibásnak írja az akksit. Egy hónapja még tök jó volt, amikor épp akksiról volt használva. Az idő java részében be van dugva hálózatról megy...

A Windows hibernált szinte azonnal a kábel kihúzása után, ugyanakkor a gépen memtestet indítva - ami pörgeti izomból a ventit, szóval dolgozik a CPU - még majd másfél órát ment :DDD

Ez valami öndiagnosztikai probléma vagy csak elöregedtek a cellák?

(#52102) SeniorTilla válasza csubuka (#52101) üzenetére


SeniorTilla
veterán

aida hülyeséget ír, mint oly sokszor

a gyári diag a mérvadó

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52103) csubuka válasza SeniorTilla (#52102) üzenetére


csubuka
addikt

Oké, de az is bolond... most éppen OK-ot ír. Lehet, hogy pár kalibrálást rá kell tolni és megnézni, hogy hova jut... Másfél órányi memtest-el nehéz elképzelni, hogy tényleg rossz volna. Ilyet még nem láttam.

(#52104) I02S3F


I02S3F
őstag

Sziasztok!
A hp elitebook 2560p-mban van 1db ddr3 1333mhz 8gb Samsung ram.

Ha 16gb-ra akarom bővíteni, akkor emellé csak ugyanilyet tehetek? Mi van, ha más márkájú 8gb-os modult teszek mellé, de azonos paraméterekkel?

(2slot-os a lapos)

Ok: Nem nagyon látok Samsung márkájú ilyet ( ebay-en a címben írja, hogy samsung, de a részletekbe belekattintva írja, hogy "unbranded", tehát noname.)

(#52105) dewill79 válasza I02S3F (#52104) üzenetére


dewill79
tag

Szia!
Más márkájú is jó lesz bele (ugyan ilyen paraméterekkel).

(#52106) I02S3F válasza dewill79 (#52105) üzenetére


I02S3F
őstag

Köszönöm szépen! :)

(#52107) dewill79 válasza I02S3F (#52106) üzenetére


dewill79
tag

Igazán nincs mit, max. arra figyelj, hogy ha a jelenlegi memória modulon pl. mindkét oldalon vannak chipek, akkor az újon is ugyan így legyen.

(#52108) I02S3F válasza dewill79 (#52107) üzenetére


I02S3F
őstag

Á! Oké!

(#52109) zetecR


zetecR
addikt

Sziasztok,

8470p-be melyik a legjobb 4 magos i7?
Érzésre a 3630QM tűnik arany középútnak; a 3740QM nem melegszik nagyon?
Egy i5-3320M-hez képest sokkal többet fog menni a ventillátor?

(#52110) dewill79 válasza zetecR (#52109) üzenetére


dewill79
tag

Szia!
Az i7-tel sokkal többet fog menni a ventid, még alapjáraton is hangosabb lesz a géped az i5-höz képest.
Igen, pont a melegedés lesz a főbb probléma.

(#52111) zetecR válasza dewill79 (#52110) üzenetére


zetecR
addikt

És vajon a 2 magos, 35E-os i7-tel is?
Mondjuk 3540M?

(#52112) Pyttawrx válasza zetecR (#52111) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Akkor maradhat az i5-3320m alig lesz kulonbseg. Erezhető semmi

[ Szerkesztve ]

(#52113) zetecR válasza Pyttawrx (#52112) üzenetére


zetecR
addikt

Köszönöm.

(#52114) májkimiki


májkimiki
őstag

Sziasztok!
Ismerős nézett magának store.hp.com/us/eng oldalon egy x360 Envy-t.
Lehet ott billentyűzetet választani? Mi nem igazán leltük meg.
Ha us/eng billentyűzettel jön, van arra kompatibilis hu bill.matrica?
Gariztatás hogyan működik, ha Ausztriába kérik a kiszállítást?

(#52115) SeniorTilla válasza májkimiki (#52114) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Az usa gépekkel vigyázzatok, nem biztos, hogy javítják gariban!

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52116) májkimiki válasza SeniorTilla (#52115) üzenetére


májkimiki
őstag

Köszi. Szépen, szólok nekik.

(#52117) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

A smartcard reader mire szolgál pontosan? Mert van egy ilyen slot a gépemen (840G1) .

(#52118) dewill79 válasza WhiteWalker (#52117) üzenetére


dewill79
tag

Szia!
"A kártyaolvasó alkalmas e-kereskedelemre, e-üzletre, digitális aláírásra, hitelesítésre és hozzáférési védelemre".
Szóval a bankkártyádat is hozzárendelheted, ha akarod, de leginkább egyedi azonosító kártyával történő használatra tervezték, pl.vállalati rendszerekben bizonyos hozzáférésekhez...

(#52119) WhiteWalker válasza dewill79 (#52118) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Köszönöm :R

Lehet betenni a slot helyére valami mást?

[ Szerkesztve ]

(#52120) dewill79 válasza WhiteWalker (#52119) üzenetére


dewill79
tag

Igazán nincs mit. Nem lehet mást betenni helyette.

(#52121) I02S3F


I02S3F
őstag

Sziasztok!

Elitebook 2560p be hülyeség beépíteni a dvd-rw helyére egy keretet, abba ssd-t tenni és raid0-ba kötni, hogy gyorsabb legyen a gép?
Gondolom ez egy laptop, tehát natívan nem támogadja a raidet. Szóval?

(#52122) dewill79 válasza I02S3F (#52121) üzenetére


dewill79
tag

Röviden: hülyeség.
Hosszabban: ha lehetne is raid0 tömböt létrehozi rajta, nem biztos, hogy éreznéd a mindennapokban a különbséget, szerintem. Nem elég jelenleg a maximális elméleti sata átviteli sebesség (600MB/s)? A mai jobb sata-s ssd-k kb. ki is használják ezt a sávszélességet.

(#52123) I02S3F válasza dewill79 (#52122) üzenetére


I02S3F
őstag

Szia! Köszi a segítséget! Csak agyalok! Ha lett volna benne potenciál lehet beruháztam volna ebbe, mert most van benne 8 gb ram és úgy informálódtam, hogy nem éri meg 16-ra bővíteni. (vm-hez akartam több ramot dedikálni, hogy gyorsabb legyen, de az én felhasználásomhoz - cli only tanulás - nem indokolt. Azt írták az i/o jobban beleszól a sebességbe, innen a fenti gondolatkísérlet) :R

(#52124) dewill79 válasza I02S3F (#52123) üzenetére


dewill79
tag

Ez így van, ahogy írod. Én a helyedben raknék bele egy 500gb-os Samsung 860 pro ssd-t, mondjuk, vagy az Intelnek is van kimondottan fügre i/o-s ssd-je. Ilyen esetben észre fogod venni a virtuális gép reszponzitását azonnal.

(#52125) I02S3F válasza dewill79 (#52124) üzenetére


I02S3F
őstag

Ez megtörtént! Pont az van benne :)!

(#52126) dewill79 válasza I02S3F (#52125) üzenetére


dewill79
tag

Akkor ezt kimaxoltad! :))

(#52127) I02S3F válasza dewill79 (#52126) üzenetére


I02S3F
őstag

Volt egy sanda gyanúm! Nem is gondoltam rá, hogy a dvd-rw portjának sávszéle limitált!

És attól is tartottam, hogy nem lenne hasznomra a gyorsabb i/o, mert nem használok kifejezetten i/o igényű műveleteket.

(#52128) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Erről a notebookról mi a véleményetek? Megbízható? Tartós?
Ha jól tudom G6-os széria, ezeket mettől meddig forgalmazták?
HA jól tudom már a 7-es van forgalomban.

HP ProBook 440 6HL55EA 14''
FullHD laptop,
CPU: Intel Core i7 8565U,
Ram: 8GB,
HDD/SSD: 1TB, 256GB SSD,
VGA: nVidia GeForce MX130,
OS: Windows 10 Pro, Magyar billentyűzet,

:R

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#52129) SeniorTilla válasza Predator2 (#52128) üzenetére


SeniorTilla
veterán

igen megbízható és tartós

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52130) Atter


Atter
csendes tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem, mert sehogy sem jövök rá a titok nyitjára...
Adott egy HP Spectre X360 noti, német billentyűzettel.
Felraktam rá egy magyar Win10-et, a billentyűzetet pedig magyarra állítottam. Minden karakter meg is van, kivéve a hosszú í... Hiába nyomkodom az ALT GR és a balra nyíl közötti billentyűt, semmilyen karakter nem jön elő.
Hosszú í-t jelenleg csak az ALT GR+J billentyűkombinációval tudom előhívni.

Hogyan tudnám működésre bírni az ALT GR és balra nyíl közötti gombot?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#52131) SeniorTilla válasza Atter (#52130) üzenetére


SeniorTilla
veterán

altgr nélkül

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52132) Atter válasza SeniorTilla (#52131) üzenetére


Atter
csendes tag

Köszi, de nem nyomom az altgrt, amikor azt a billentyűt nyomom.

(#52133) Atter


Atter
csendes tag

Annyival jutottam előrébb, hogy online billentyűzet teszt esetén a billentyű megnyomására CTRL billentyűt érzékel az alkalmazás (mindegy, hogy magyarra vagy németre van-e állítva a billentyűzet nyelve)... hogy lehetne rábírni, hogy az í betű legyen?

(#52134) ProbaPapesz


ProbaPapesz
újonc

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Vásároltam egy HP Pavilion 15-cs3003nh típusú notit. A problémám az a géppel, hogy a ventilátor szinte folyamatosan működik (BIOS-ban ki van kapcsolva a folyamatos működés), egy idő után már annyira idegesítő a ventilátor hangja, hogy szinte elviselhetetlen. Van ezzel kapcsolatban valakinek tapasztalata? Mit kell állítanom, hogy nem működjön folyamatosan a ventilátor? Van egy másik típusú HP gépem, azon ez a jelenség nem tapasztalható. Előre is köszönöm a segítséget.

(#52135) SeniorTilla válasza ProbaPapesz (#52134) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ez a gép hibás, küldd vissza. Ha a rendszer nincs folyamatosan terhelve, akkor nem kellene mennie a ventinek. Mondjuk előtte még megpróbálhatsz egy bios frissítést, van amikor megoldja.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52136) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Ilyen kép fogad, amikor az UEFI EFI particióra rakható HP Hardware Diagnostics tool 7.9.0.0 verziojat raknam egy 1.73 legfrissebb BIOS-os 2570p-re es F2-vel indítanám a diagnosztikát. Régebbi persze így hogy az új fent van nem hajlandó települni.

A gép hibátlan gondolom valami verzióütközés van. Nektek volt már hasonló? Le kell gyalulni az EFI particiot, amin a doagnosztika van es egy regebbi verziot felrakni? (7.6.0.0 talan)

[ Szerkesztve ]

(#52137) csubuka válasza csubuka (#52136) üzenetére


csubuka
addikt

*LINK

Igen. Másnak is van ilyen baja. A 7.9.0.0 hivatalosan bár jó a régebbi gépekhez, valójában nem. Régebbi verziót visszarakni nem olyan vidám, úgyhogy leginkább el kell kerülni az újabb felrakását.

(#52138) Pandimakaay


Pandimakaay
tag

Sziasztok, egy olyan kerdesem lenne. Bekapcsolom a laptopot. Nincs bedugva 220 ba. Egyszer csak leall kb 2 perc mulva. Mintha lemerult volna, mert hiaba nyomom a bekapcsolot meg se moccan. Radugom a kabelt, egybol bekapcsol megy rendesen. Kb 60%on van. Ha megnezem a "megbizhatosagi riportot" azt irja webcompanion miatt allt le. Tapasztaltatok hasonlot? Eleg ha letorlom? Mi mas lehet?

Koszonom elore is.

(#52139) I02S3F válasza Pandimakaay (#52138) üzenetére


I02S3F
őstag

Milyen típus? Új? Vagy használt, ha hasz nált, akkor mióta használt? Akksi lett tesztelve? 100%-os a kondíciója?

(#52140) Pyttawrx válasza Pandimakaay (#52138) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Valószínűleg akksi kuka.
1. semmi típust nem írtál
2. Gyári akku, vagy utangyartott
3. Hány éves az akksi... stb
4. support assistant progival ellenőrizd az akksit

(#52141) Pandimakaay válasza Pyttawrx (#52140) üzenetére


Pandimakaay
tag

Hp pavilion 15 gaming. Kb masfel eves. Gyari akku. Plusz info. Utana megy rendesen kihuzott tappal is miutan tolttottem ket percet kb. Ott jot ir suppport assistban.

(#52142) Pyttawrx válasza Pandimakaay (#52141) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Hány százalékos az elhasználódás?
esetleg próbáld lemeríteni kb 10%-ig, majd fullra töltsd fel.

[ Szerkesztve ]

(#52143) Pandimakaay


Pandimakaay
tag

sziasztok, kicsit utánaolvastam, nem jól mutatja a töltöttséget az ikon. De nem találtam rá még jó megoldást, nektek esetleg? köszönöm előre is.

(#52144) djzolee91 válasza I02S3F (#52099) üzenetére


djzolee91
tag

De, szívesen, milyen ízűt küldjek? :D

(#52145) djzolee91 válasza Pyttawrx (#52100) üzenetére


djzolee91
tag

Van olyan márka és típus ami ajánlott ide?

(#52146) SeniorTilla


SeniorTilla
veterán

kicsit lemaradtál másfél héttel

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52147) I02S3F


I02S3F
őstag

Sziasztok!

2 éve vásároltam egy hp elitebook 2560p-t. 55e forintért házhoz is jött. Ugyanabban az üzletben (Marseus), most a 2570p 98eft.
2560p: 4giga ram 120gb ssd, 2. gen i5
2570p: 8giga, 256giga ssd, i7 2. gen

Elképzeléseim szerint 20-25%-al lehet gyorsabb az enyémnél, az ára viszont közel a duplája.

Ennyit romlottak az árak a vírus miatt?

(Mindkettő gép értelem szerűen használt)

(#52148) PTomi92


PTomi92
aktív tag

Sziasztok!

Elromlott a touchpadja a HP Probook 450 G1 laptopomnak. Sajnos még évekkel ezelőtt sikerült egyszer leöntenem folyadékkal, lehet ez annak a hozománya.
Nem sikerült semelyik driverrel életre kelteni, illetve az elején hol működött, hol nem, idővel most már soha nem működik, ezért gondolom, hogy hardveres gond van vele. Szétszedtem a laptopot, egyébként semmi rendelleneset nem láttam rajta.
Mit gondoltok, elég lehet, ha pl ebayről rendelek valami hasonlót és kicserélem? [link] Sajnos a gombok sem működnek a touchpad alatt, lehet valami az alaplapban ment tönkre?

Valaki foglalkozik itt javítással esetleg?

(#52149) SeniorTilla válasza I02S3F (#52147) üzenetére


SeniorTilla
veterán

igen

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52150) I02S3F válasza SeniorTilla (#52149) üzenetére


I02S3F
őstag

Köszi :)!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.