Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#52051) Victoryus válasza I02S3F (#52050) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Nem találtam újabbat. Nagyon sok helyen a Windows frissítést írják a hibák okának. Fura, mert a Lenovo-ban is Realtek van, még sincs probléma. Ugyanazok az ablakok, ugyanazok a beállítási lehetőségek. Azon nem is változott semmi a 19 augusztus óta, a HP-n meg sokszor, az események fül alapján. Ok, nyilván benne vannak a javítási kísérleteim is. Lehet megpróbálom poénból a Lenovo-s Realtek driverrel :D
Hihetetlen sok panaszt találni hanghibára a neten, csak megoldást nem nagyon. Vagy a HP-nek, vagy a Realteknek, vagy a Microsoftnak kéne azért valamit kezdeni ezzel.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#52052) I02S3F válasza Victoryus (#52051) üzenetére


I02S3F
őstag

Hát igen! Gondolom mindenki mossa kezeit :).

(#52053) SeniorTilla válasza Victoryus (#52051) üzenetére


SeniorTilla
veterán

ÖÖÖÖÖ Esetleg próbáltad felhívni a HP telefonos supportját? :)

Ők sztem kapásból megmondják, hogy mi a gond.

A HP oldalain ki van írva felugró ablakban, hogy ezekkel driverekkel gond lehet.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52054) kbela365 válasza Victoryus (#52051) üzenetére


kbela365
tag

Egy nagyon hülyének tűnő javaslat: húzz ki belőle minden kábelt, állítsd le a Windows-t, kapcsold ki a gépet, majd a bekapcsoló gombot tartst nyomva 30 másodpercig. Következő ötlet ugyan ez, de a bekapcsoló gomb közben nyomd az F6-ot.
Az én HP Spectre-mben egyszer egyik pillanatról a másikra elhallgatott az egyik hangszóró. Már úgy voltam vele, hogy visszaküldöm, amikor egy fórumon olvastam a fentieket. Teljesen hülyeségnek hangzik, de úgy gondoltam, hogy veszíteni valóm nincs, ezért kipróbáltam és számomra is meglepő módon, utána újra működött az addig teljesen süket hangszóró.

Itt is írnak erről: https://h30434.www3.hp.com/t5/Desktop-Audio/Audio-Problem-Following-Windows-10-Update/td-p/6222314
"If you are still getting the static noise from the speaker. Try to discharge all the static charges. By disconnecting all the cables connected and press and holding the power button."

Sajnos az eredeti linket most nem találom.

(#52055) Victoryus válasza kbela365 (#52054) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Az első ötleted bevált, van hangja. :R
Mennyire tartós ez a megoldás? Úgy is marad, vagy többször is el kell játszani?

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#52056) SeniorTilla válasza Victoryus (#52055) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ez egy un. hardver reset a gépen, nulláz minden előző beállítást.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52057) kbela365 válasza Victoryus (#52055) üzenetére


kbela365
tag

Amióta nálam volt ez a jelenség és ezt kipróbáltam azóta nem volt gondom vele. Egyébként tényleg van ahol hard resetnek írják, de semmit nem kellett utána újra beállítani, úgyhogy számomra nem teljesen világos hogy mit is csinál. Van ahol azt írták hogy csak a felgyülemlett statikus elektromosságot vezeti le, ezt viszont nem értem hogy csinálná.

(#52058) SeniorTilla válasza kbela365 (#52057) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Sehogy :). A gép belső vezérlését, firmware-jét állítja vissza, pont a szoftveres hibák miatt. Olyan ez, mint anno amikor kivetted az akkut, és fél órára úgy hagytad.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52059) djzolee91


djzolee91
tag

Sziasztok!

A laptopomba (HP Probook 450 G1) vinyó vásárlásán gondolkodok a cd-s egység helyére, egy 1 TB-os 7200 rpm-esen.
Az lenne a kérdésem, hogy:
1. A laptopban a cd-s egység helyére tett vinyó írási/olvasási sebessége megegyezik-e a dedikált vinyó helyre pakolt vinyó sebességével?
2. Érdemes-e a cd-s helyre 7200 rpm-es vinyót tenni (adattárolás, játékok és videó renderelés lenne rajta)?
3. Melyik beépítő keret ajánlott, mire érdemes figyelni?

Előre is köszönöm! :)

(#52060) SeniorTilla válasza djzolee91 (#52059) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Én soha nem ajánlom ezt senkinek, de mások igen :) A keretben nem lesz a HDD-nek védelme, sokkal gyatrább a rögzítése mint a belső helyen. Az átviteli sebesség is alacsonyabb általában azon a porton. 7200-ast semmiképp ne tegyél bele, mert zörögni fog, meg fogsz tőle őrülni.

Video rendereléshez inkább SSD javasolt a sebesség miatt.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52061) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Adott egy HP6570b laptop. Új 500-as hdd van benne, oprendszer nélkül. A gép Win7 pro-val jött ki anno, a termékkulcs a gép alján.
Első kérdésem: a biosban ( legújabb bios) melyik opciót válasszam a telepítéshez?Azt hiszem ez a 3 verzió van, most nincs előttem:
Legacy
UEFI Legacy (with CSM)
UEFI Native (without CSM)

Ha win 10-et telepítek az aktiválja magát ha leszedem az msdn-ről és kiírom penre majd telepítem?
Esetleg kellene a
"HP Operating System DVD Windows 7 Professional" DVD , azt telepíteni és után frissíteni win 10-re?

(#52062) mexel válasza mexel (#52061) üzenetére


mexel
veterán

Bocsánat, azt hiszem ezek az opciók vannak:

Legacy
UEFI Hybrid (with CSM)
UEFI Native (without CSM)

(#52063) djzolee91 válasza SeniorTilla (#52060) üzenetére


djzolee91
tag

Az adatátvitel mitől, valamint mennyivel alacsonyabb itt? Úgy hallottam, hogy itt is sata csati van.

[ Szerkesztve ]

(#52064) SeniorTilla válasza djzolee91 (#52063) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Igen, abból is többféle van, az ODD-nek elég a lassabb

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52065) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Adott egy HP Probook 640 G2 gép , ennek hogy lehet a gyári HP feliratot vissza rakni betöltéskor?
Mert használtan vettem a gépet és újra induláskor az adott céges logót mutatja mig betöltödik a Windows.

(#52066) n0is3es válasza WhiteWalker (#52065) üzenetére


n0is3es
aktív tag

Bioson belül vissza tudod kapcsolni :) Van olyan hogy custom boot logo

Pixel 6 & Alfa Romeo 147 1.6 Twin 120 LE 2006 ;)

(#52067) mexel


mexel
veterán

lenne még egy kérdésem, az első megoldódott. van egy 3D guard nevű driver, amit ha felteszek a win 10 48-as hibakódot ír, azaz szerinte veszélyes a működésre és leállítja. Azt olvastam a HP oldalán hogy törlés, újratelepítés, de sem nekem és ahogy olvasom sokaknak ez nem segít. Ezzel kapcsolatban van valakinek infója mi a teendő? ( probook 6570b)

(#52068) WhiteWalker válasza n0is3es (#52066) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Biztos én vagyok a láma , ilyet kerestem de marhára nem találtam meg :(((

(#52069) mrbego válasza mexel (#52067) üzenetére


mrbego
aktív tag

A 3d drive guard a gépben lévő gyorsulás mérő ami a rázkódáskor, leeséskor teszi a Hdd fejet parkoló pályára, hogy ne sérüljön leeséskor.
Erre valóban hibát ír a windows, a 2015-ös Pavilion 15 gépemnél jól működik, nem ír hibát. Már nem emlékszem, hogy a Hp saját vagy a win driverét használtam, de most jó.
Viszont a régi 2008-as ős Pavilion dv5-ömnél sehogy nem tudom rábírni, hogy ne írjon hibát és ne tiltsa le a win. De nagyon már nem is izgat, nincs használva csak alkalmanként (kb. havonta 1x).

Szerintem megpróbálhatod a Hp honlapján lévő és a win drkvereivel játszani, bár ahogy látom a tied is elég régi gép már, lehet nem lesz rá megoldás. Ha nem hurcolod, mozgatod bekapcsolt állapotban, akkor úgy sincs értelme a 3d guardnak.

Üdv, P

(#52070) mexel válasza mrbego (#52069) üzenetére


mexel
veterán

Köszi, közben körbejártam a hibát, minden úgy van ahogy írod. Sajnos a legújabb driver is hibát ír. Letiltottam eszközkezelőben, mást nem tudtam tenni. :(

(#52071) SeniorTilla


SeniorTilla
veterán

Omen 17 tulajok figyelmébe, új frissítés, bios szinten és az Omen Command Center (most már Omen Gaming HUB) által vezérelhetően:

nem rossz...

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52072) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Sziasztok!

A 8460p-be valo akku jo a 8470p-be?

Koszonom!

I humbly and respectfully decline™

(#52073) dewill79 válasza Magnum_ (#52072) üzenetére


dewill79
tag

Helló!
Igen, tökéletes.

(#52074) sandró60 válasza Magnum_ (#52072) üzenetére


sandró60
addikt

Itt egy link megerősítve az előttem hozzászólót [link]

(#52075) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Koszonom Nektek :R

I humbly and respectfully decline™

(#52076) Dell XPS


Dell XPS
veterán

Sziasztok!

HP EliteBook -nál, sorozatszám alapján meg tudom nézni eredetileg milyen konfigurációval adták ki ?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#52077) SeniorTilla válasza Dell XPS (#52076) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Én csak a gari dátumát szoktam megnézni, a konfig sztem nincs fent az adatbázisban

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52078) Dell XPS válasza SeniorTilla (#52077) üzenetére


Dell XPS
veterán

Sajnos nincs, és nem is adnak erről tájékoztatást. Reménykedtem hátha, mert régebben volt "valamilyen" hozzáférés ezekhez az információkhoz.

köszi! :) :R

Üdv, Dell XPS

(#52079) SeniorTilla válasza Dell XPS (#52078) üzenetére


SeniorTilla
veterán

sztem senkinek semmi köze hozzá, személyes adatnak is minősülhet. Másként fogalmazva: nem mindegy? :D

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52080) Dell XPS válasza SeniorTilla (#52079) üzenetére


Dell XPS
veterán

Néha nem. Pl egy kijelzőnél nem mondod meg fotó alapján, hogy melyik van benne. Némelyik típusnál lehet 3-7 opció is, és sajnos van közöttük nagyon gyenge minőség.

Üdv, Dell XPS

(#52081) SeniorTilla válasza Dell XPS (#52080) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Igen ez igaz. PN alapján lehet róluk találni infót, de a legbiztosabb, ha megkérdezed az eladótól.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52082) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Sziasztok! Zbook 14 G2 notim van, és jövőre valószínűleg páromnál landol, nála pedig inkább a videók lennének hangsúlyosak. Létezik ehhez a típushoz elfogadható kijelző, illetve mennyire körülményes cserélni?
A mostani anti-glare 1366x768, és kis mérete ellenére nincs olyan szög, ahonnan ne "torzítana" a kép. Nekem külső monitorral ez nem volt probléma, de ilyen rossz kijelzővel még nem volt dolgom. :B

(#52083) Bilux


Bilux
veterán

dragonfly elitebook hogyan lehet beállítani azt hogy ha halózati kábelről megy akkor ne töltse állandóan fel az akkumulátort? Tehát 60 vagy 80% körűl tartsa. Már ha van ilyen opció itt :R

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#52084) SeniorTilla válasza Bilux (#52083) üzenetére


SeniorTilla
veterán

tedd fel a legújabb biost, sok elitebooknál van már benne akku kímélő üzemmód

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52085) Bilux válasza SeniorTilla (#52084) üzenetére


Bilux
veterán

csak Biosban (hogyan lépek be?) tudom állítani vagy van hozzá valami utility?

Más itt a hosszú í hogyan használom? Mert nem reagál rá... tudom utólag gravírozott (emiatt a garancia remélem nem veszik el)

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#52086) kbela365 válasza Bilux (#52085) üzenetére


kbela365
tag

Csak a biosban.
Szerintem altgr és az Í betű, vagyis a ctrl.

(#52087) SeniorTilla válasza Bilux (#52085) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Küldj privátban egy SN-t és megnézem

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52088) SeniorTilla válasza kbela365 (#52086) üzenetére


SeniorTilla
veterán

:N :N :N

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52089) Bilux válasza SeniorTilla (#52087) üzenetére


Bilux
veterán

Küldtem :R

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#52090) Baggio04


Baggio04
aktív tag

Sziasztok!
Barátom vett [hp] notebookot. Alapjáraton van rajta 3 partició, s ha ezeket nem törlöm, akkor nem engedi telepíteni a wint (rufussal gpt sémás telepítőt hoztam létre, próbáltam utána mbr-el, de azt egyszerűen nem is látja a rendszer, nem bootol róla).
Kérdésem az lenne, hogy garanciához bármilyen köze van ezeknek a particóknak (nem szeretném ha elvesztenék miattam)?
Töröljem le vagy más megoldással kell telepíteni?

[ Szerkesztve ]

Baggio

(#52091) Baggio04 válasza Baggio04 (#52090) üzenetére


Baggio04
aktív tag

Pontosabban azt írja, hogy:
A lemez particiói nem a javasolt sorrendben vannak. És itt birom folytatni a telepítést, vagy megszakítani.

Baggio

(#52092) SeniorTilla válasza Baggio04 (#52090) üzenetére


SeniorTilla
veterán

törölj mindent, semmi köze a garanciához

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52093) mexel


mexel
veterán

5670b laptopon friss win10 telepítés van. Felismeri a hangot, de a hang endkívül halk hiába van minden fullon. Esetleg valami gyári driver vagy egyéb segíthet ezen? Ez így nagyon gáz

(#52094) Pyttawrx válasza mexel (#52093) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Nézd meg live linux alatt is, h aott is halk, akkor hardveres a hiba

(#52095) mexel válasza Pyttawrx (#52094) üzenetére


mexel
veterán

Nem hardveres, több ilyen laptopot is ntelepítettem. De megvan a megoldás úgy hallom: a win8.1 driver kell hozzá, az srs premium sound vezérlővel. Itt lehet még feljebb tolni bőven a hangot. ( nem értem a win 10-hez miért nem rakják be a drivereket, a sim modulnak sincs, úgy kell összekukázni, a 3d guard hoz is máshonnan kell szedni stb)

(#52096) Pyttawrx válasza mexel (#52095) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A 3d guard azt már régóta igen. Nem azt mondtam, h hardveres, hanem ha linux alatt ok, akkor drv hiba lesz, csak ennyit mondtam. Ez a leggyorsabb, én ha ilyen van egyből nyúlok a linux pendriveomért. :D

(#52097) mexel válasza Pyttawrx (#52096) üzenetére


mexel
veterán

Jogos, így gyorsan ki lehet deríteni. :)

(#52098) djzolee91 válasza SeniorTilla (#52064) üzenetére


djzolee91
tag

A cd-s egység a vastagabb oldalán 1 cm, a véknyabbikon 0,5 cm, a laptop egy HP ProBook 450 G1. Ehhez keresek beépítő keretet hdd-hez.

Pár fotó a jelenlegi cd-s egységről:

(#52099) I02S3F válasza djzolee91 (#52098) üzenetére


I02S3F
őstag

Nincs egy szaloncukrod kölcsön? :DDD

(#52100) Pyttawrx válasza djzolee91 (#52098) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. 9,5mn-es kell sata to sata

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.