Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#53551) csixy válasza ivey (#53550) üzenetére


csixy
addikt

F2-re rátaposol és úgy kapcsolod be és bejön a BIOS, vagy egy menü, és onnan bejuthatsz a BIOS-ba meg a boot menübe. F9-re pedig a boot menü jön be direkt, ha jól emlékszem.

Még nem próbáltad azt amit én írtam?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#53552) ivey válasza csixy (#53551) üzenetére


ivey
csendes tag

F2-re bejön egy HP PC Hardware Diagnostics UEFI, ha ebből kell látni, akkor UEFI.
F9: OS Boot Manager (UEFI)

Még nem.

(#53553) ivey válasza ivey (#53552) üzenetére


ivey
csendes tag

Formáztam NTFS-re Live Linuxban, GPT beállítva és a Win telepítő még mindig nem látja...
Semmi ötletem

(#53554) Pyttawrx válasza ivey (#53553) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Irst most is volt?

(#53555) ivey válasza Pyttawrx (#53554) üzenetére


ivey
csendes tag

Igen

(#53556) Pyttawrx válasza ivey (#53555) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akkor nem jol csinalsz vmit.
Ez alapján esetleg? [link]

(#53557) csixy válasza ivey (#53553) üzenetére


csixy
addikt

Nem kell neki az NTFS partíció sem. Egy legyalult GPT lemezre van szüksége.
Ha van legális Windowsod , akkor a rendszergazda fiókban töltsd le az [eszköz letöltése menüpontból] a Media Creation tool exét és azzal szedd le a telepítőt és csináld meg vele a pendrájvodat. Ha máshonnan szeded le akkor azt a többiek jobban tudják tőlem.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#53558) csixy válasza ivey (#53555) üzenetére


csixy
addikt

A BIOS-ban a SATA vezérlő AHCI módra van állítva? Mert az kéne neki.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#53559) Pyttawrx válasza csixy (#53558) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

De ez nvme ssd, nem sata. :)

(#53560) csixy válasza Pyttawrx (#53559) üzenetére


csixy
addikt

Ja bocs igaz. De attól függetlenül nem lesz baj abból, hogy a SATA vezérlőt AHCI módra állítja át.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#53561) Pyttawrx válasza csixy (#53560) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Persze. 😀 mondjuk ennél szerintem az az alap. Dell-nél van még a raid on, akkor szedi is le az sata ahci-t. :) ahci/nvme drivert tesz fel sata esetén is. :) Meg van intel chipset SATA/PCIe Premium Controller

(#53562) SeniorTilla válasza csixy (#53557) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Neki az intel RST driver kell, nem windows telepítő. Valszeg nem jó drivert másolt fel az USB-re

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53563) ivey válasza SeniorTilla (#53562) üzenetére


ivey
csendes tag

Így van.
Reggel végiggondolva a lehetséges hibákat és újra átnyálazva az Intel oldalát, megtaláltam a legújabb drivert, amit nem is értem eddig miért nem. Itt a történet vége.
Köszönöm a segítséget srácok! :R

(#53564) Pyttawrx válasza ivey (#53563) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Amit szajkóztunk.. :D A lényeg, h siker :C

[ Szerkesztve ]

(#53565) csixy válasza ivey (#53563) üzenetére


csixy
addikt

Örülök én is ! :) :C

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#53566) Vegha


Vegha
senior tag

Sziasztok,
HP EliteBook 850 G2 tökre default driverekkel es beallitasokkal. Fejhallgatoval hallgatok zenet, es amikor barmilyen hangot kell megszolaltatnia a gepnek - mindegy hogy rendszer ertesitesi hang, zene vagy barmi mas - akkor egy halkan visito hatterzaj is szol. Kb. mint amikor regen az oszcilloszkopokat csavargattak, vagy radiojeleket keresnek az eterben. Rettenetesen idegesito. Ha nem kell hangot megszolaltatnia a gepnek akkor par mp. utan elkussol. Ahogy nezem, mintha osszefuggesben lenne a CPU terhelessel: ha magasabban porog a CPU akkor magasabb hangot szolaltat meg, amikor meg alig van munkaja akkor egy kicsit alacsonyabb.
Valaki tapasztalt mar hasonlot ?

(szerk)
feherzaj, pontosan ahogy itt masok is irjak.

[ Szerkesztve ]

(#53567) n0is3es


n0is3es
aktív tag

Srácok kicsit kavarodásban vagyok, ezen a képen nekem nem stimmel valami vagy a CPUZ nem működik úgy ahogy kellene :) Intel Pentium Gold 4415u van a gépben nem pedig 5405u

Pixel 6 & Alfa Romeo 147 1.6 Twin 120 LE 2006 ;)

(#53568) csixy válasza n0is3es (#53567) üzenetére


csixy
addikt

Az 5. sorban az van írva.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#53569) n0is3es válasza csixy (#53568) üzenetére


n0is3es
aktív tag

Az addig oké, de a 4415u 2017-ben megjelent cpu míg az 5405u 2019ben :D Szerintem semmi közük egymáshoz :(

Pixel 6 & Alfa Romeo 147 1.6 Twin 120 LE 2006 ;)

(#53570) Kbali válasza n0is3es (#53569) üzenetére


Kbali
nagyúr

Tegyél fel mondjuk egy Speccy-t és nézd meg, az mit mond

(#53571) Pyttawrx válasza n0is3es (#53569) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nézd meg mi van a feladatkezelőben a teljesítmény fülön, illete az eszközkezelőt, az meg teljesen mindegy, hogy 1-1 progi mit mutat. Pl én is használoma Speccy progit, de több AMD CPU esetén 115-120°C-ot mutat. :D Röhej, mikor hideg minden. Ott nem használom. Nyilván más progi jó értékeket mutat.

(#53572) Lokarson


Lokarson
tag

Sziasztok!

Van egy Probook 440 G5 notebookom.
A Type-c csatlakozó nem alkalmas hordozható monitor csatlakozására?
(A spec-ek alapján csak a G6, G7, G8-nál van DisplayPort funkció megemlítve...)
Köszönöm.

Üdv, Lokarson.

"Ha jön a világvége kimegyek majd külföldre, ott nem talál meg elrejtőzöm előle..."

(#53573) VÁMpír


VÁMpír
aktív tag

601 Internal Battery hibát kapok minden egyes indításnál ("storage capacity of the battery started below to be very low, may need to be replaced")
Amúgy szinte kizárólag hálózatról megy a gép mostanában.

Még nem telt le a 3 éves garancia, ezzel a hibával fordulhatok a szervízhez? :F

A gép: HP 15-da0009nh 4TU60EA

(#53574) Pyttawrx válasza VÁMpír (#53573) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ha a 3 év gar az akksira is él, akkor igen.

(#53575) SeniorTilla válasza Pyttawrx (#53574) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ezeknél 1 év van az akkura, ha minden igaz, de meg kell kérdezni a supportot:

Contact HP - Phone Assist | HP® Magyarország

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53576) Pyttawrx válasza SeniorTilla (#53575) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A HP support assistant is megondja.

[ Szerkesztve ]

(#53577) SeniorTilla válasza Pyttawrx (#53576) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Abba ne bízz annyira, sokszor teljesen fals garanciális adatokat közöl.

Inkább itt:

HP Product Warranty Check for Laptops, Printers & Other Products | HP® Customer Support

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53578) Pyttawrx válasza SeniorTilla (#53577) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nálam még mindig stimmelt. És itt azt kell csak látni, hogy mi a garancia típusa.

(#53579) SeniorTilla válasza Pyttawrx (#53578) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ügyfeleimnél 100x nem. A linkelt oldal hitelesebb infót ad

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53580) Pyttawrx válasza SeniorTilla (#53579) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Oké ezen nem veszünk össze... :D ;)

(#53581) SeniorTilla válasza Pyttawrx (#53580) üzenetére


SeniorTilla
veterán

:DD :DD :DD :R :R :R

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53582) n0is3es válasza Pyttawrx (#53571) üzenetére


n0is3es
aktív tag

Mindenhol 4415u-t ír, de bánom hogy így hoztam vissza a szervízből :( Alaplap cserés lett, igaz használtan vettem és kb 3 napot használtam. Akkor kellett volna vissza vinnem mikor először black screenezett. Lehet nem buktam volna ennyi pénzt.

Pixel 6 & Alfa Romeo 147 1.6 Twin 120 LE 2006 ;)

(#53583) regos


regos
tag

Üdv
Nem mai csirke,de hátha tud valaki egy megoldást.
HP 250 G1, Win 10 ment rá .
A Wifi részét nem tudom életre kelteni,a repülőgép üzemmód kapcsol be gombnyomásra, narancssárga led folyamatosan világít.
Valakinek valami ötlete,drivere vagy valami?
köszönöm

(#53584) Pyttawrx válasza regos (#53583) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Driverezd fel, gyártói oldaláról szedd a drivereket

(#53585) regos válasza Pyttawrx (#53584) üzenetére


regos
tag

Gyártóin nem talál hozzá drivereket :-(

(#53586) Pyttawrx válasza regos (#53585) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

válaszd ki a win7-et, ahhoz lesz, és tedd fel win10-hez ezeket.

(#53587) csixy válasza regos (#53585) üzenetére


csixy
addikt

Meg plusz egy kis RAM-ot dugjál még neki, mert azt a miskóci gép nagyon szereti.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#53588) SeniorTilla válasza csixy (#53587) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A miskócit cz-vel szoktuk írni :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53589) csixy válasza SeniorTilla (#53588) üzenetére


csixy
addikt

Bocs eltévesztettem, mert görömbölyi voltam valaha. :)

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#53590) csixy válasza regos (#53585) üzenetére


csixy
addikt

Ha már minden jó benne, a wifi kártya bele való, a drájvere is jó és be is van a kapcsolóval kapcsolva és mégsem megy , akkor linuxból még egy sudo rfkill unblock wifi csatakiáltást neki lehet kurjantani, mert ettől néha észhez tér a BIOS-ban valami és utánna már működni szok windowsban is a wifi. :)

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#53591) regos


regos
tag

Köszönöm a válaszokat,elengedtem a történetet sok próbálkozás után.

(#53592) csixy válasza regos (#53591) üzenetére


csixy
addikt

Hátul nem tudod kicsavarni azt az egy csavart és megnézni, hogy milyen wifi kártya van benne?
[link]
Valószinüleg a ralinkos lesz a Tied. Persze nem biztos. Azért van a csillagcsavarhúzó, hogy meg kell nézni a Wifi kártya típusát, számát.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#53593) zetecR


zetecR
addikt

Sziasztok,

egy 840 G6 tapipadjának gombja egyik napról a másikra megálltak működni. W11, ha érdekes. :)
Esetleg ismert probléma, érdemes DIY megoldással próbálkozni, vagy riadóztassam a garanciális ügyintézést?

(#53594) icp1970


icp1970
senior tag

Sziasztok. Adott egy HP Pavilion Gaming Laptop - 17-cd1006no noti. ChipsetIntel® HM470, i5-10300H, NVIDIA® GeForce® GTX 1650 Ti (4 GB GDDR6, [link] Kérdésem. Ebben a notiban lévő m.2 Nvme vezérlő támogatja e a Pcie 4.0 -ás Nvme SSD-t? Az az lenne e értelme le cserélnem a jelenleg benne lévő Gen 3.0 x 4 Kingston KC 2500 Nvme SSD-t [link] pl egy Samsung PM9A1 PCIe® 4.0NVMe ssd-re? Köszi a választ előre is. :R

(#53595) Pyttawrx válasza icp1970 (#53594) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Mire van használva a noti. Ha “csak” játékra, akkor nem lesz értelme.

(#53596) icp1970 válasza Pyttawrx (#53595) üzenetére


icp1970
senior tag

Szia.Nem csak játékra,ha nem hang anyag vágásra is van használva. De alapvetően a kérdés még mindig az lenne hogy "Ebben [link] a notiban lévő m.2 Nvme vezérlő támogatja e a Pcie 4.0 -ás sebességet Nvme 4.0 ás SSDn?" :R

[ Szerkesztve ]

(#53597) Pyttawrx válasza icp1970 (#53596) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Tudtommal nem.

(#53598) icp1970 válasza Pyttawrx (#53597) üzenetére


icp1970
senior tag

Köszönöm választ :R

(#53599) demars


demars
addikt

Sziasztok.
Van egy HP EliteBook 8460p laptopom. Nem mai darab, de nekem elég (teszi a dolgát).
Szeretnék SSD t tenni bele. Viszont picit elakadtam a csatlakozókkal kapcsolatban. Milyen csatlakozóval keressek hozzá? Ha jól olvastam SMART SATA II HDD van benne. Illetve ajánlatokat is szívesen fogadok, milyen ssd típust érdemes venni?! (Tudom, van erre külön topic).
Sajnos évek óta nem követem ezt a vonalat, így le vagyok maradva. Úgy gondoltam klónoznám a jelenlegi HDD t, tehát kellene 2 db átalakító adapter, ebben is segítséget kérnék, hogy milyet vegyek?

Köszönöm! :R

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#53600) Pyttawrx válasza demars (#53599) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Mehet bele nyugodtan wd blue 3d 2,5" ssd. Klónozáshoz elég 1db usb sata átalakítós pl: [link] Élő rendszer alatt a macrium progival klónozod.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.