Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#53101) peestike válasza Fox Mulder (#53094) üzenetére


peestike
senior tag

nekem green cell megy pár hónapja egy 250 g5-ben, eddig rendben van.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#53102) Fox Mulder válasza Pyttawrx (#53095) üzenetére


Fox Mulder
aktív tag

Köszönöm a válaszokat mindenkinek :R
Sajnos eredetit sehol sem találok, ezért marad a Green Cell vagy a Cameron Sino. Ezekből találtam. A kérdésem az lenne még, hogy nem fogja jelezni noti a boot-nál, hogy nem eredeti akku?

(#53103) Pyttawrx válasza Fox Mulder (#53102) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Tudjuk az akksi sps számát?
elvileg ez: L11119-856?

[ Szerkesztve ]

(#53104) Fox Mulder válasza Pyttawrx (#53103) üzenetére


Fox Mulder
aktív tag

(#53105) Pyttawrx válasza Fox Mulder (#53102) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Swissparts
[link]
Nyilván nem olcsó! Eu-s készlet van 1-2 hét max és nálad van

[ Szerkesztve ]

(#53106) Fox Mulder válasza Pyttawrx (#53105) üzenetére


Fox Mulder
aktív tag

:R
Köszönöm!
Mindig úgy kerestem rá, hogy TF03XL és így nem mindenhol találta.

(#53107) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Egy furcsa hibával állok szemben

HP 245 G8 win 10 ről win 11 re frissítve. persze gyári.

És a böngészők alatt olyan mintha nem lenne meg sem a 30 vagy a 60FPS kb mintha szaggatna a kép.

Youtube fhd 60 fps es videóknál is vannak mikro laggok.

Radeon driver frissítve van. Jah igen Athlon 3050U van benne. a terheltség elenyésző. 2x4GB RAM dual channel aktív, minden ok.
De olyan furcsa a belső monitoron és külső kijelzőn egyaránt, hogy szaggat picit kb minden.

Először a driver frissítés előtt csak a külső kijelzőn szaggatott. Ment a noti képernyője meg a külső és a külső szaggatott a notin meg nem. Ez mi a fenétől van? Most húzzam újra a winfost?

Egyébként EDGE és Chrome alatt is. Próbáltam a radeon anti lagot de az sem segít. Egyébként pokoli gyors a gép.

Előre is köszi a tippeket.

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#53108) SeniorTilla válasza Lalikiraly (#53107) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ne haragudj, de ez a két dolog üti egymást:

Athlon 3050U

Egyébként pokoli gyors a gép.

Nem kötekedni akarok, de ez a processzor a legbelépőbb szint, nagyon távol áll a pokoli gyorstól.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53109) Lalikiraly válasza SeniorTilla (#53108) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

pedig tényleg marhagyors a gép. De úgy látszik megoldódott a dolog.
A Win11 et nulláról újrahúztam és most nem rakom fel külön az AMD driver pakkot. a Win11 mindent felrakott csak AMD kezelőfelület nincs. a Store ból meg kiszedték. De talán most jó.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#53110) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Meglett a hiba, igaz hogy újrahúztam a Win11 et, de nem ez volt a fő dolog.
Hanem észrevettem, hogy a TV az nem 60Hz-en ment hanem 59.97 en. Mondjuk ezt nem értem miért van, de átállítottam a Windowsban hogy 60Hz és már minden príma. Álomjó a gép a 2x4GB rammal.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#53111) jerry311


jerry311
nagyúr

Üdv,

Ide hozott nekem egy barátom egy HP 8460p laptopot (Win 10) amibe vásárolt új utángyártott akkut.
A gyári töltő már rég feladta, egy univerzális Hama van hozzá.
Az gond, hogy nem tölt.
Akkuról ment, amíg a gyári 40-50% el nem fogyott, akkor is akkuról ment, ha be volt dugva.
Ha kiveszem az akkut, akkor megy konnektorról a végtelenségig.
Van ugye egy ilyen akku jeles funkciógomb, de az nem csinál semmit.
Ez mi lehet? Akku? Töltő? Valami elektronika? Vagy hiányzik valami driver és alapból ki van kapcsolva a töltés, amit nem tudok bekapcsolni a funkciógombok meghajtója nélkül?

(#53112) wwhy válasza jerry311 (#53111) üzenetére


wwhy
veterán

Röviden: utángyártott aksi, a gép nem ismeri fel => nem tölti.
Thinkpadnél jártam meg, ott még az sem volt elég, hogy ugyanolyan típusú gép aksiját tettem át, x280-ból x280-ba, lesz@rta :(

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#53113) jerry311 válasza wwhy (#53112) üzenetére


jerry311
nagyúr

BIOS-ban látja az akkut, Windows-ban is mutatja az akkut, működik akkuról, mutatja a töltöttséget is. Ennél jobban fel kellene ismernie az akkut?

(#53114) wwhy válasza jerry311 (#53113) üzenetére


wwhy
veterán

Ezek szerint igen. Ugyanakkor nem értem:
működik akkuról vs. nem tölt

Ha nem töltődik, hogy működik akkuról :F

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#53115) jerry311 válasza wwhy (#53114) üzenetére


jerry311
nagyúr

Azzal a töltéssel ment, ami az új akkuban volt (40-50%), amiből maradt kb 5%.
Nyilván már lemerült, úgyhogy a laptop megint csak konnektorból megy, mint az új akku érkezése előtt.
A régi ezeréves akkut (talán eredeti HP) egyáltalán nem látja, sem BIOS-ban, sem Windowsban.

(#53116) SeniorTilla


SeniorTilla
veterán

Nem a töltő a gagyi? Próbáld meg gyári töltővel, az utángyártottak általában sz*rok

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53117) jerry311 válasza SeniorTilla (#53116) üzenetére


jerry311
nagyúr

Egy Hama töltő volt, öreg az is. Próbáltam Dell töltővel (szintén 19.5 V, tű plusz, palást mínusz, ugyanaz a méret, akárcsak a HP), de nem töltött. Ugyanazokat a tüneteket produkálta, mint a Hama töltővel.
Szerzek egy eredeti HP töltőt, de sok reményt nem fűzök hozzá.

(#53118) VÁMpír


VÁMpír
aktív tag

sziasztok,

biztos bővített már RAM-ot a társaság egy része. Nekem az AID ezt írta ki:
Ramaxel RMSA3260NA78HAF-2400
8 GB (1 rank, 16 banks)
SO-DIMM

Ilyen típust nem találtam, szemezgettem az elérhető kínálatból, ti melyiket választanátok? mindegy?

CSX SODIMM 8GB / 2400MHz (CSXD4SO2400-1R8-8GB)
8GB, 2400MHz, CL17, DDR4
12k

Kingston Value SODIMM 8GB / 2400MHz (KVR24S17S8/8)
8GB, 2400MHz, CL17, DDR4
14k
Apacer SODIMM 8GB / 2400MHz (ES.08G2T.GFH)
8GB, 2400MHz, CL17, DDR4
17k

(#53119) Pyttawrx válasza VÁMpír (#53118) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia, ezek közül a kingstont. De vegyél használtat. Olcsóbb lesz. Lehetőleg azért próbáljátok bele. Láttunk már csodát. :)

(#53120) Fox Mulder válasza Fox Mulder (#53104) üzenetére


Fox Mulder
aktív tag

Végül Green Cell utángyártott akkumulátort rendeltem, hibátlanul működik vele a notebook, felismeri, tölti és hozza az elvárt működési időt.
Viszont a gyári HP Support Assistant nem tudja kalibrálni ami nem is igazán lenne fontos, de minden egyes bekapcsoláskor a dos-ban kiírja, hogy nem eredeti akku van benne.
Ezt lehet valahogy orvosolni, vagy ez az utángyártott akkuk velejárója?

(#53121) VÁMpír válasza Pyttawrx (#53119) üzenetére


VÁMpír
aktív tag

csoda = nem működés?
az a jellemző, hogy egyből nem müxik a dolog, vagy lehet h később derül ki, pl. lefagy néha?

(#53122) jerry311 válasza VÁMpír (#53121) üzenetére


jerry311
nagyúr

Vagy ez vagy az. :DDD
Volt amit nem látott a laptop.
Volt amit látott a BIOS, de Windows meg fagyott vele.

Szóval, ha lehet, akkor tedd be, bootolj be, nyomogasd kicsit. Ha nem fagy, akkor valószínűleg jó is marad.

(#53123) Pyttawrx válasza VÁMpír (#53121) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Arra gondoltam igen, járasd picit ha lehet.

(#53124) Balage85


Balage85
tag

Sziasztok!

Ha egy paramétereiben és árban is megegyező Spectre vagy Zbook között kellene választani, akkor ti melyikre tennétek le a voksotokat?
i7-1165G7, 16GB, FullHD IPS
Annyi hogy a Zbook-ban van egy Nvidia T500

Hasznos lenne a 16:10-es képarány, de azt a Spectre tudja csak OLED-ben és annyit nem biztos hogy ér számomra amennyivel többe kerül.
Itt ezekről 2in1 laptop-okról azt olvastam, hogy a felhasználók nagy része nem is használja, nem tudom hogy én ki fognám-e. Mondjuk Lightroom-ban sokat dolgozom, nem tudom hogy ott használható lenne-e.
Hordozva sokat lenne, munkaeszközként használnám. A teljesítmény kiemelten fontos.

Az interneten található pontszámokat nehezen tudom összehasonlítani, mert külön kategóriában értékelik őket. Építési minőségre a Zbook masszívabbnak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#53125) SeniorTilla válasza Balage85 (#53124) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Két teljesen más gépről beszélsz. Nem lehet, nem szabad őket összehasonlítani, mert más-más célra lettek tervezve. Az x360 nagy divat, nem is feltétlenül a hasznossága miatt (mert nem az), hanem a design miatt. Gyönyörű egy Spectre 15-ös, fele olyan vastag, mint egy Zbook. és sokkal szebb is. Spectre 15 van pl. GTX1605Ti-vel, 4k oleddel, 600-700k körüli áron. Zbook FHD IPS kijelzővel, Quadro T1000-rel is ugyanennyi. Ha grafikai munkaállomás kell, akkor Zbook, met ugye ez az, bár ugyanazon az áron gyengébb gépet kapsz, mintha Spectre-t vennél. Teljesítményben ez a Spectre megveri a Zbookot, de: nem grafikus programokra optimalizált VGA van benne. Nehéz kérdés. Ha nem számít a 4k oled kijelző, akkor Zbook. Ha igen, akkor Spectre. És a Spectre valszeg többet elmegy akksiról.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53126) GSP


GSP
aktív tag

Egy EliteBook 855 G7 friss tulaja lettem, tapasztaltabb kollégákat kérdezném, okés ez a modell? (Ryzen 5 cpu)
Köszönöm.

~~~ Ha szereted az életet, ne vesztegesd az időt, mert az idő maga az élet. ~~~

(#53127) Dhampir válasza GSP (#53126) üzenetére


Dhampir
félisten

Vélhetően nagyon örülne neki jó néhány felhasználó. :)

(#53128) CortezX válasza GSP (#53126) üzenetére


CortezX
aktív tag

Én egy 845 G7 - et nyúzok fél éve (4650U), eddig hibátlan. ;) Az asztali gépem el is adtam azóta mert közel azt a szintet hozza mint az i5-10400.

(#53129) Balage85 válasza SeniorTilla (#53125) üzenetére


Balage85
tag

Köszi!

Azt kihagytam, hogy 14-es kellene a hordozhatóság miatt. Itt azért már szűkül a kör, nincs választék dedikált vga-kból, stb. Egyedül a ZBook T500-asa van.

(#53130) SeniorTilla válasza Balage85 (#53129) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Envy 13-asok vannak dedikált VGA-val, MX450-nel pl. 13-as Spectre-ben nincs dedikált VGA, olyan vékony a gép, hogy nem tudná lehűteni.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53131) ZavaBalazs


ZavaBalazs
őstag

sziasztok, nagyon fura problémát vettem észre:

hp zbook g7 + universal C dokk + opera, ha egy monitoron youtube-ot nézek (lehet más videómegosztóval is rossz, hirtelen ezzel vettem észre), a videó kb 15-20 FPS-sel megy, ha föléviszem a kurzort, és aktívan tartom, akkor megy rendesen a videó, amint eltűnik a kurzor, megint belassul. dokkról lehúzva gond nélkül megy.
erre valami ötlet? mintha valami energiatakarékossági elbaszás lenne.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#53132) jerry311 válasza jerry311 (#53117) üzenetére


jerry311
nagyúr

Na, eredeti HP töltő már van, csak a laptopot kell megszerezni és kiderül, hogy az utángyártott töltő volt-e a ludas.

(#53133) motown5l


motown5l
senior tag

Sziasztok. Van arra lehetőség, hogy valahonnan le töltsem a komplett gyári szoftvert. Hogy úgy tudjam telepíteni, mint amikor még vettem, és be kapcsoltam először a gépet. Mivel le formaztam az, ssd t.El szállt így a Windows is ami rajta volt.

[ Szerkesztve ]

(#53134) Pyttawrx válasza motown5l (#53133) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia, ha tudod milyen win volt rajta, akkor telepítsd tisztán.

(#53135) GSP


GSP
aktív tag

Dhampir & CortezX - köszönöm a véleményt.

~~~ Ha szereted az életet, ne vesztegesd az időt, mert az idő maga az élet. ~~~

(#53136) MadMancs


MadMancs
veterán

Sziasztok.
Adott egy HP 250 G7 laptop (nem az enyém). Sikeresen kinyírták a rendszert, reco partíciókkal együtt. Szeretnék vissza a gyárit.
Na én meg is találtam MS Store ban aHP Cloud Recovery Tool nevű alkalmazást ami arra hivatott hogy a gyári lemezképet/gyári partíciókat visszavarázsoljuk.
Odáig minden rendben hogy kiválasztom (persze elkészült pen ről bootolva) hogy teljes gyári visszaállítás. Megcsinálja particionálás, majd itt megakad, elvan a végtelenségig. Egész éjjel itt tartott. Most újraindőtottam, ugyanúgy itt akad el.
Van ötlete valakinek mi lehet a baja?
:R

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#53137) SeniorTilla válasza MadMancs (#53136) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Felesleges, tegyél fel egy win10-et és a frissítés szinte mindent megold magától.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53138) MadMancs válasza SeniorTilla (#53137) üzenetére


MadMancs
veterán

Köszönöm a válaszod.
Igen saját laptomomon az is történt, felesleges reco és társai.
De ez egy olyan kollégáé akinek egyszerűbb lenne F11 ha elbarmol valamit, mint keresni valakit aki helyrehozza. :DD

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#53139) Feenyx


Feenyx
aktív tag

Sziasztok,

Jelenleg szemezgetek a Probook 640 G8-al és az Elitebook 840 G8-al.
Azt szeretném kérdezni, hogy a kettő között (mármint Probook vs Elitebook) kiépítésben/felépítésben és támogatottságban mi a különbség? Megéri egy átlag otthoni felhasználásra (tartalom fogyasztás, netezés) az Elitebook a felárat?

(#53140) SeniorTilla válasza MadMancs (#53138) üzenetére


SeniorTilla
veterán

F11-el a windows saját magát is simán újrarakja, ehhez nem kell telepítő média

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53141) SeniorTilla válasza Feenyx (#53139) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ez jó kérdés. Mi éri meg és mi nem. Megéri átlagos felhasználásra 25 millisó BMW-t venni, amikor a 8 milliós opel, ford, mittudomén is elvisz ugyanoda, majdnem ugyanolyan gyorsan?

Igen megéri, pl. azoknak, akik igényesek és nem szeretnének a szürke tömegbe olvadni, vagy szeretik a prémium dolgokat, amikkel egészen más élmény autózni, notebookozni.

Ha van rá pénzed, akkor vedd meg az elitebookot, nem fogsz benne csalódni. Ha csak egy tárgy kell amin bejön a net és megy a film, akkor jó a probook is. Sajnos kinézetre már alig van különbség közöttük.

Viszont a felhasználásodra én inkább konzumer gépet ajánlanék, a felső polcról. Pl. Spectre. Ez nem az az átlagszürke cucc mint a probook és elitebook, hanem sok extrák nyújtó prémium gép.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53142) MadMancs válasza SeniorTilla (#53140) üzenetére


MadMancs
veterán

Csak rakná. De épp ezaz hogy sikeresen törölve lettek a Recovery particiók. Így kell a média, legalább egyszer míg visszapakol magának mindent. Na ennél akad el 80%.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#53143) Feenyx válasza SeniorTilla (#53141) üzenetére


Feenyx
aktív tag

Hát pont ez az, amiért kikötöttem az elitebook szériánál, a minőség miatt. A céges gépem egy elitebook 830 g6, amit szeretek is.
Macbook volt kinézve először, de nem vagyok biztos abban, hogy annyi pénzért meg tudom szokni a MacOS-t. (Tudom tud Windows futtatni, de akkor minek vennék Mac-et, ha Windows-t futtatnék mindig rajta).
Csak így képeken/videókon nézve kívülről tényleg szinte egyforma a Probook és az Elitebook. Mind a kettő ugyanúgy fémházas és kívülről “csak” annyi a különbség, hogy a Probookban nincs Trackpoint? (Vagy nem tudom, hogy hívják a HP-nál a billentyűzett közötti kis pöcköt :) )
A probookra is helyszíni gari van, mint az elitebookra?
Amúgy a spectre se lenne rossz, de maradi vagyok és nem szeretnék, hajtogatható kijelzőt, tabletnek meg ott az ipad prom. Illetve megnézve az usanotebookot és a mysoftot, ott olcsóbbra jön ki a 840 g8, mint a spectre. :)

(#53144) SeniorTilla válasza Feenyx (#53143) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A Probook nem fémházas, csak a palmrest fém, de sztem már az elitebookban is. Nem olyanok, mint a régebbi modellek, azokban több volt az anyag. Trackpoint nincs a probookban, valóban, és a garija tuti nem helyszíni, valszeg háztól-házig futáros. De ezt a konkrét gép lekérdezésével tudod csak meg, az elitebooknál is. Még Zbookok is vannak 10 napos háztól-házig grival, tehát az onsite nem alap egy elitebooknál.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53145) jerry311 válasza jerry311 (#53132) üzenetére


jerry311
nagyúr

És bassza meg a HP :((( , számít a gyári töltő. Nem tudom milyen varázslat van beleépítve, de bedugtam és azonnal bekapcsolt és töltötte is az utángyártott akkut.

(#53146) Pyttawrx válasza jerry311 (#53145) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Pl ezért is mondjuk itt (is) mindig, hogy csak gyári töltő!

(#53147) SeniorTilla válasza jerry311 (#53145) üzenetére


SeniorTilla
veterán

1000-szer el lett mondva, hogy csak gyárit használj. Nem a HP volt itt a hibás, júzer error volt ;]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#53148) jerry311 válasza SeniorTilla (#53147) üzenetére


jerry311
nagyúr

19.5 V 65 W minden minőségi tápon ugyanazt jelenti.
Ha ez nem elég (mert mondjuk nem morzéz HP-t minden ezredmásodpercben), akkor ott gyártói szívatás van a dologban, amiért a HP továbbra is bekaphassa.
Ez az én véleményem a témáról.

(#53149) Pyttawrx válasza jerry311 (#53148) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Rossz vélemény. :)
Röviden csak: Az adapter, az akku és az alaplap töltésvezérlő áramköre és ezen keresztül a Windows is kommunikálnak egymással. Tehát ha ez a kommunikáció hiányzik, akkor többet ártasz, mint amennyi pénzt megtakarítasz.

(#53150) jerry311 válasza Pyttawrx (#53149) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ez egy nagyon jó vélemény, az EU is ezen van a töltők szabványosításával, csak még nem terjesztették ki a laptopokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.