Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#52901) Pyttawrx válasza wwhy (#52900) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A Volt értéke ne térjen el az Amper értéke lehet nagyobb, kisebb nem.

[ Szerkesztve ]

(#52902) wwhy


wwhy
veterán

Köszönöm a segítő szándékot mindenkinek. A gépezet elindult, magától, ugyanazokkal az alkatrészekkel/táppal, stb.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#52903) Pyttawrx válasza wwhy (#52902) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szuper :C viszont azért nézesd meg (tápot is), mert ez nem normális jelenség. :)

(#52904) ferikek


ferikek
aktív tag

Sziasztok,

van egy régi HP Pavilion DV6 6005sh laptopon. Pár hete sajnos nem működik, bekapcsolás utána caps lock másodpercként villog egyet. Elvittem szervizbe, ott videokártya-problémát diagnosztizáltak. Javítani nem érdemes, így vettem egy Probook 450 G7-et.
A régi gépet lehet valahogyan újraéleszteni? Mondjuk bontott videokártyával? (külső monitort nem ismeri fel). Ha nem működik, akkor a hdd-t miként tudom törölni?

Válaszokat előre is köszönöm!

(#52905) Pyttawrx válasza ferikek (#52904) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Ha már meg is van a másik noti, akkor ezt főleg el kell engedni. Ennek a javítása minimum 25-35 közt van egy normális szervizben. Persze sufni javítás, a rámelegítés/sütőbe beteszem oszt jóvan az működik azt felejtsd el. a HDD-t ped egy usb --> sata adapterrel, vagy egy külső házba beteszed és úgy mented le róla az adatokat, majd formázod.

(#52906) ferikek válasza Pyttawrx (#52905) üzenetére


ferikek
aktív tag

Szia,

nagyon szépen köszönöm a válaszod! Igazából csak azért javíttattam volna, hogy a hdd-nél levő dolgokat mentsem, de ha van ilye usb sata adapter, akkor veszek egyet és mentek róla mindent, ami kell, köszönöm!
H

(#52907) Pyttawrx válasza ferikek (#52906) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akkor inkább vedd ezt. :)
[link]

(#52908) ferikek válasza Pyttawrx (#52907) üzenetére


ferikek
aktív tag

Hasonlot vettem: AXAGON ADSA-FP3 FASTport3

van 3,5-es regi hdd, amiken van adat, igy vegre meg tudom nezni azokat, koszi a tipoet meg egyszer!

(#52909) Pyttawrx válasza ferikek (#52908) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Tökéletes. Ilyenem van nekem is. Sokat használom a szerviz során.

(#52910) I02S3F


I02S3F
őstag

Sziasztok!
Hp Elitebook 2560p-m van. Olvastam, hogy elbír két külső monitort is a VGA és a DisplayPort csatlakozókon keresztül. Ez azt jelenti, hogy két 24"-es monitort is elbírna? (Tudom a built-in ilyenkor nem működne)

A VGA kártya benne elég erős lenne ehhez? :R

Irodai felhasználás / IT tanulásra lesz használva.

(#52911) I02S3F válasza I02S3F (#52910) üzenetére


I02S3F
őstag

Na! Úgy látom, hogy dokkoló szükséges hozzá :).

(#52912) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Üdv. Nem tudjátok a Pavilion szériánál ,mivel hol érhető el a hosszú í betű? Mert itt minden tipusnál usa szerinti kiosztás van. De az a baj a magyar bill is ilyen.

(#52913) I02S3F válasza Remekelek28 (#52912) üzenetére


I02S3F
őstag

Alternatív megoldás: altgr+j

@52910 - A specifikáció megmondta a válasszt!

[ Szerkesztve ]

(#52914) SeniorTilla válasza Remekelek28 (#52912) üzenetére


SeniorTilla
veterán

jobbra lent van az altgr mellett

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52915) ZavaBalazs válasza ZavaBalazs (#52887) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

ha valaki belefutna ilyen hibába, G5 dokk + 150W táppal (gondolom a 120W ugyanígy viszi, az a gyári táp a dokkolóhoz) már működik, a megoldás a battery reset volt. :B fene se gondolta volna, hogy ilyen egyszerű a megoldás.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#52916) bunfi


bunfi
őstag

Sziasztok!
HP Elitebook 845 G7-hez kerestem valami kompakt ("macbook-like") töltőt, de itthon/Európában nem találtam, csak az USA storeban (1MY05AA#ABA). Valami hasonló dimenziókkal rendelkező töltőre nincs valakinek ötlete/tapasztalata (type-C vagy barell nem számít)?

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#52917) CortezX válasza bunfi (#52916) üzenetére


CortezX
aktív tag

Én ilyesmit vennék :)

(#52918) bunfi válasza CortezX (#52917) üzenetére


bunfi
őstag

Köszi az ötletet, de nézegettem hasonlókat. Nem tudom, hogy van-e a HP-nak saját töltési szabványa (mint a QC vagy az Apple sajátja).

Nemrég kezdtek el megjelenni a GaN 60-100W-os töltők. A tesztekben amit találtam volt pár amit jónak mondanak, de a legtöbb Amazonos (pl.) link, US pluggal. Aliexpressen is nézegettem, de vagy noname van (amit itthon is kapni) és semmiképpen nem bíznám rá a notit vagy olyan, ami jónak tűnik, de nincs még elég rendelés/review.

A Xiaominak is van, de nem tudom mennyire szereti a hosszabb idejű, folyamatos terhelést hosszútávon (4-5-6 óra folyamatos, nem csak 1-1,5 órá naponta-kétnaponta). Az Almáék holmija akár jó is lehetne, de 35k kicsit már csücskös érte. Meg ugye a kompatiblilitás. Meg azért a PD Type-C kábelek sem olcsók és egy laptophoz 1,5-2 méter azért elkél.

[ Szerkesztve ]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#52919) Remekelek28 válasza SeniorTilla (#52914) üzenetére


Remekelek28
őstag

Köszi szépen.. Érdekes megoldás,de a lényeg,hogy van..

(#52920) bunfi válasza CortezX (#52917) üzenetére


bunfi
őstag

Nagyon partner volt a HP, úgyhogy mivel nem volt kedvem várni míg idehajózza Ali, pontosan ez lett. Mondjuk Alzában csak 10,5k (és a 2. generációs Pro változat, amihez 1m 65W-os kábel is jár). Köszöntem szépen a tippet. :R

[ Szerkesztve ]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#52921) CortezX válasza bunfi (#52920) üzenetére


CortezX
aktív tag

Szívesen, az elég jó deal ;)

(#52922) wwhy


wwhy
veterán

Valakinél nem kallódik egy ilyen cucc? :)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#52923) mazsifutar


mazsifutar
csendes tag

Sziasztok!

Laptop vásárlás előtt állok és a ProBook 640 G8 i7 és az EliteBook 840 G8 i7, vagy i5 között vacillálok.
Ti melyiket ajánlanátok?
Megbízhatóság szempontjából melyik a jobb?
Linuxot szeretnék rajta futtatni. Melyik a jobban támogatott?
Munkára, programozásra, virtuális gépek futattására és tanulásra kéne.
Előre is köszönöm a választ!

(#52924) Pano válasza mazsifutar (#52923) üzenetére


Pano
addikt

Megbízhatóság és minőség szempontjából egyértelműen az elitebook a jobb. Linux támogatásilag meg kb ugyan az, bár a HP üzleti notik nem tartoznak a legjobban támogatott eszközök közé (pl egy dellhez vagy thinkpadhez viszonyítva). Az elitebookomon én is használtam linuxot (többnyire ubuntu-t), a funkció billentyűk egy részét az istenért nem tudtam működésre bírni, sehogy sem. Mint alatt az audio minősége szerintem gyengébb volt mint mondjuk Windowson.
De hozzá kell tenni, hogy az én notim egy Ryzen 5 Pro 4.gen, aminek még csak most kezd be-be csordogálni a kernelbe a megfelelő támogatása.

[ Szerkesztve ]

(#52925) SeniorTilla válasza mazsifutar (#52923) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Elitebook a felső kategória, probook közép, bár a 6xx sorozat a 4xx-esnél minőségibb és masszívabb. Ha nem gond az árkülönbség, akkor Elitebook

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52926) mazsifutar


mazsifutar
csendes tag

Köszönöm a válaszokat!

(#52927) I02S3F válasza mazsifutar (#52923) üzenetére


I02S3F
őstag

840 G8
A 640 g8-ról semmi a google találatok első oldalán.

Szerk. : Nem áll módodban kipróbálni?

[ Szerkesztve ]

(#52928) mazsifutar válasza I02S3F (#52927) üzenetére


mazsifutar
csendes tag

A 840 g8-t sajnos nem, mert egyelőre nagyon kapni sem lehet. A hpshop.hu-n láttam, máshol még nagyon nem, de most ott is készlethiány van.
Ami elérhető az a 640 g8, ami hardware-re kb ugyanaz mint a 840.
De a HP-ket annyira nem ismerem.
A Linuxos elérhetőségen meg még ezt találtam.
Az Ubuntu oldalán egyebet én sem láttam.
Ezért merült fel bennem a kérdés.
Meg nagyon a típushibákat sem ismerem.

(#52929) zlatan92


zlatan92
csendes tag

Sziasztok! Pavilion 14 szériáknál lehet bővíteni a RAM-ot? Kinéztem egyet, aminél 4+4 GB van alapból 2 slotban, de nem nagyon találtam infót erről a konstrukcióról.

(#52930) SeniorTilla válasza zlatan92 (#52929) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ha két slot van benne, akkor lehet bővíteni

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52931) Pyttawrx válasza zlatan92 (#52929) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Ha adnál egy pontosabb típust, akkor könnyebb lenne. :) Mert annál is úgy írják, hogy 4 +4 ahol az egyik ram az forrasztott, akkor "csak" 1 slotod van, és akkor 4 + 8 gb-vel nem vagy annyival előrébb, mivel úgy csak 4gb-ig lesz meg a dual channeled. :)

[ Szerkesztve ]

(#52932) SeniorTilla válasza Pyttawrx (#52931) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Igen, jó lenne tudni a pontos típust. Ettől függetlenül a Pav. 14-esekben én még nem láttam onboard ramot, azok inkább az ultrabookokban szoktak lenni. Vagy a legolcsóbb 250-esekben pl, ahol nem onboard van, hanem 1db slot és slussz :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52933) I02S3F


I02S3F
őstag

Sziasztok! Bizonytalan vagyok, ezért kérdezek!

Ha veszek egy hp2560p-hez tartozó dokkolót, akkor elég-e hozzá a laptophoz tartozó tápkábel, vagy erősebb táp kábel szükséges hozzá?

A rajta levő kensington zár kulcs nélkül ugye nem tud gondot okozni? :R

(#52934) Pyttawrx válasza SeniorTilla (#52932) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ezt te jobban tudod, de azért láttam én már csodát :)

(#52935) zlatan92 válasza zlatan92 (#52929) üzenetére


zlatan92
csendes tag

ec0005nh lenne a konkrét alany 😅 Elnézést, írhattam volna alapból is már.
Jellemzőiben ez az, ami leginkább megfelel az igényeimnek, és még belefér a keretbe. A kijelző is nagy bónusz, fényerő és színhűség terén a többi árkategóriában versenyző vetélytárssal szemben; csak a bővíthetőségről nem találtam konkrét infót, meg a windows 11-re való frissítés opciójáról, de utóbbival szerintem nem nagyon lehet gond. :D

[ Szerkesztve ]

(#52936) Pyttawrx válasza zlatan92 (#52935) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ez [link] alapján 2 slot-os és max 2x8GB DDR4 3200MHz tehető bele.

(#52937) zlatan92


zlatan92
csendes tag

Köszönöm! Az nekem már bőven jó, ha 16GB-ig fel tudom majd bővíteni ha szükségessé válna a jövőben. :)

(#52938) SeniorTilla válasza zlatan92 (#52937) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Mehet akár 32-re is :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52939) zlatan92


zlatan92
csendes tag

Igazán? Na az mégjobb, köszönöm az infót! :DD

[ Szerkesztve ]

(#52940) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!

Volna egy HP EliteBook 745 G3 laptopom amit szeretnék bővíteni.
Egész pontosan a Wireless kártyát.
Jelenleg intel-dual-band-wirelessac-7265 van benne.
Ezt szeretném ax szabványra cserélni.
Lehetséges-e? Illetve ha igen akkor mit tehetek helyette?

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#52941) Fifi


Fifi
őstag

Sziasztok!
HP Elitebook 845 G7-ben a WWAN M.2 slot képes SSD fogadására?
Nem találtam erről semmit internetszerte vagy csak rosszul kerestem. :B

Előre is köszi!

(#52942) SeniorTilla válasza Fifi (#52941) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Én úgy tudom, hogy nem

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52943) Fifi válasza SeniorTilla (#52942) üzenetére


Fifi
őstag

Köszönöm!
Akkor ezért nem találtam róla semmit, de érdekes, hogy nem merült fel sehol kérdésként sem.

(#52944) kbela365


kbela365
tag

Sziasztok!

HP Spectre x360 OLED, vagy nem OLED amibe érdemes fektetni? Kb. 4000 forinttal drágább az OLED verzió, de félek tőle, hogy jelentősen magasabb az OLED fogyasztása, mint a hagyományos IPS kijelzőé. Van erről valakinek infója?

(#52945) SeniorTilla válasza kbela365 (#52944) üzenetére


SeniorTilla
veterán

https://prohardver.hu/tema/milyen_notebookot_vegyek_3/hsz_168316-168316.html

olvasd el ezt a hsz-emet

1: az oled nem 4000-rel drágább
2: oled eddig csak 4k-ban volt

sztem elírás

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52946) kbela365 válasza SeniorTilla (#52945) üzenetére


kbela365
tag

Köszi a linkeket, így akkor nem értem.
A 13-aw2003nh típusra írják, hogy IPS paneles, fullHD, br. 584.088 forint ( [link] ), a 13-aw2000nh típusra, hogy OLED, fullHD és br. 588.889 forint ( [link] ).
De ha tényleg az OLED 4K-s, akkor az kiesik. A jelenlegi gépem 4K-s IPS paneles, de 4K felbontásban használva botrányosan keveset bír az akkumulátor és nagyon melegszik.

Bocs, most látom, hogy eredetileg gago1975 is ugyan ezeket a linkeket küldte. Így viszont nem értem, hogy akkor hogy jönnek ki ezek az árak.

[ Szerkesztve ]

(#52947) kbela365 válasza kbela365 (#52946) üzenetére


kbela365
tag

Azt hiszem az lehet a megfejtés, hogy a 13-aw* modellek a hagyományos, tavalyi, tavaly előtti Spectre házba épített gépek. Gondolom itt behoztak egy "olcsó" OLED modellt fullhd felbontással.
Míg a 14-es gép, aminek 14-* a kódja, egy új házban van, valamivel keskenyebb, viszont hosszabb, mint a 13-as és jóval többe is kerül.

Előbbit hagyományos 16:9-es arányú kijelzőkkel szerelik, utóbbit IPS panel esetében 16:10, OLED esetében 3:2 arányúval. És utóbbi jelentősen drágább is valami oknál fogva.

(#52948) SeniorTilla válasza kbela365 (#52946) üzenetére


SeniorTilla
veterán

4000-rel többért nem lesz 4k-s, szerintem nem oled, hanem ips. De ez nem 100%, csak valószínűsítem.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52949) SeniorTilla válasza kbela365 (#52947) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Igen drágább, mert valóban oled. A 16:9-es Spectre is oleddel sokkal drágább, mint ips-sel. Ez itt az anomália a hirdetésekben. És külföldi oldalakon nem is nagyon találtam oledes fhd spectreket, nekem meg még soha nem volt, pedig mindig vannak raktáron, és viszik is őket.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52950) VÁMpír


VÁMpír
aktív tag

sziasztok,
beléptem a support.hp.com oldalon és kikerestem a laptomat (HP Notebook - 15-da0009nh)

BIOS és firmware frissítési lehetőségeket is felsorol, ezeket érdemes megtenni?
(Kicsit több, mint 2 éve vettem a laptopot és magamtól eddig nem frissítettem).

Azért nézegettem, mert nagyon belassult a Win10 alatt a böngészés. Sok Chrome ablak van nyitva, de ez régebben is így volt, és azért 8 GB RAM-nak elégnek kéne lennie 20-30 oldal egyszeri kezelésére, nem?
Bár gondolom ezen a BIOS/firmware frissítések nem nagyon segítenének úgye :F

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.