Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#52301) SeniorTilla válasza fecaga21 (#52300) üzenetére


SeniorTilla
veterán

húbazz... inkább hagyjuk :W :W :W

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52302) Pyttawrx válasza fecaga21 (#52296) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
nagyon jó noti, de nem cad-hez való a procija. Ez U procis, ez irodai alkalmazásokra/netezésre való
Egy ki segítség :D

Processzor jelölések:
M- mobil (cserélhető notebook)
QM- négymagos mobil i7 (ez is cserélhető)
U-alacsony fogyasztású (alaplapra forrasztott).
Van még a két leghírhedtebb jelölés
Nxxxx - avagy neveddmeg
(amd) E - ezlassú
:D
Ami te keresel, az:
HP Elitebook 8xxxw
HP Zbook, visznz ezek "nehezek/vastagok", mivel azért a teljesítményt hűteni is kell, plusz van bennük vmi quadro kártya is ami pont erre való, mivel vektorosan számít, ezek azért nem valóak játékra.
Konklúzió: Ha tervezésre keresel gépet felejtsd el a vékony künnyű notikat!
El kell döntened mire szeretnél lapost és mennyit szánsz rá. :)

[ Szerkesztve ]

(#52303) I02S3F válasza Pyttawrx (#52302) üzenetére


I02S3F
őstag

Plusz ehhez (hogy mit vegyen) van topic is!

(#52304) Pyttawrx válasza I02S3F (#52303) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:C :K

(#52305) phoenix64


phoenix64
őstag

Sziasztok. Adott egy HP Pavilion DV6 lapos, amiben van egy AMD HD 7400M GPU. A problémám az, hogy hiába állítom CCC-re egy adott programnál teljesítmény módra, akkor is az Intelt használja a gép... Gépházban a grafikus beállításoknál is az a helyzet, hogy mindkét opcióra hozza az intelt. Viszont ha letiltom eszközkezelőben az Intelt, simán megy az AMD. Valakinek bármi ötlete?

(#52306) SeniorTilla válasza phoenix64 (#52305) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ez már tizenéves öreg gép, lehet, hogy a win10 nem tudja rendesen kezelni a váltható VGA-t driver szinten

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52307) Truman


Truman
senior tag

Sziasztok!
Van egy HP ProBook 450 G6 laptopom. Miért csinálja azt néha, hogy a teljesen hideg laptop, amit akkor indítok be, is 1-2% CPU használattal is maxon pörgeti a ventilátort órákig?
Csak akkor tér észhez, ha kikapcsolom, majd újra be.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#52308) SeniorTilla válasza Truman (#52307) üzenetére


SeniorTilla
veterán

bios frissítést próbáld meg

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52309) Truman válasza SeniorTilla (#52308) üzenetére


Truman
senior tag

A legújabb van rajta. És nem minden indításnál csinálja, csak nagyjából minden 10-15. indításnál.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#52310) WaterWawe


WaterWawe
őstag

Sziasztok!

Van egy 2017-es HP Omen laposom, ami maximumra töltött akkumlátorral 5-10 perc után kikapcsol és addig nem haljandó visszakapcsolni amíg fel nem rakom töltőre. :F
Ez az 5-10 perc csak lightos netezés, semmi komoly igénybevétel. (Frissen újratelepített Win10-zel is ugyanezt csinálja).

Mit lehet ilyenkor tenni, kuka az akksi?

(#52311) SeniorTilla válasza WaterWawe (#52310) üzenetére


SeniorTilla
veterán

igen

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52312) I02S3F válasza WaterWawe (#52310) üzenetére


I02S3F
őstag

Kérdés, hogy az üzemidő romlás hirtelen következett-e be, vagy lineáris volt.

(#52313) SeniorTilla válasza I02S3F (#52312) üzenetére


SeniorTilla
veterán

tökmindegy, ez akkuhiba

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52314) WaterWawe válasza I02S3F (#52312) üzenetére


WaterWawe
őstag

Hirtelen. Új korához képest nyilván folyamatosan romlott, de azért egy hete még 1-másfél órát elment akkuról. :(

(#52315) Mufanatic


Mufanatic
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segitséget szeretnék kérni! Adott egy HP Compaq 15-h033 egyiknapról a másikra elkezdett minden nemű folyamat laggolni! Az touchpad, az egér...
újra lett telepitve! eredeti win 10 van rajta! Legfrissebb BIOS! HDD 100/100 sentinellel!
Esetleg van most a 10-nek valami kevésbé jól sikerült frissitése?
Mi lehet a gond? Köszönöm előre is!

(#52316) I02S3F válasza Mufanatic (#52315) üzenetére


I02S3F
őstag

Esetleg egy Live Linux alól próbálj meg böngészni. Az megmutatná, hogy a 10-el van a baj, vagy a géppel!

(#52319) SeniorTilla válasza WaterWawe (#52314) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Amúgy van akkuteszt a biosban, indításkor F2 - diagnosztika, és ott battery check. Az tutira megmondja.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52320) WaterWawe válasza SeniorTilla (#52319) üzenetére


WaterWawe
őstag

Köszi, ma később ránézek.

(#52321) WaterWawe válasza WaterWawe (#52320) üzenetére


WaterWawe
őstag

Hát azt írja “Weak” az akksi. (Talán a 30 a zárójelben azt jelenti, hogy 30%-os? :U )

Gondolom akkor ez az oka és nagyon nem lehet vele mit kezdeni, így jártam...

(#52322) Fikk_


Fikk_
friss újonc

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni! Van egy HP 15-BS154NH laptopom aminek bővíteni szeretném a memóriáját. A kérdésem az lenne, hogy milyen ramot vegyek bele?
Jelenleg ez van benne.

(#52323) SeniorTilla válasza WaterWawe (#52321) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A Weak azt jelenti, hogy gyenge, ezt gondolom te is tudod. Cserélj akksit, annyi a titka. :) Javítani nem lehet.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52324) WaterWawe válasza SeniorTilla (#52323) üzenetére


WaterWawe
őstag

Igen, csak az hogy gyenge elég relatív megfogalmazás. A 4 órás gyári állapothoz képest az 1 óra is lehet gyenge, de valóban az 5-10 perc is. :)
Köszönöm a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

(#52325) ontheground


ontheground
tag

Sziasztok. Frissen vásárolt 15s-fq1028nh notebookhoz (i3 10gen, 8GB DDR4, 256GB SSD, Freedos) a gyári support oldal a következőket írja a sorozatszám megadása után az illesztőprogramok keresésekor:

Nem tudok Win 10-et kiválasztani, mert nincs. Ennyire gané lett a HP support, hogy Freedos-os géphez nem ajánl fel Win10 illesztőprogramokat offline letöltésre, csak a Windows Update-re hagyatkozhatok?
Közben találtam egy "HP 15-f0000 Laptop PC "-t is google kereséssel, ez valami dummy lehet az összes Intel 10. gen notihoz, onnan pl. le bírtam tölteni a termékspecifikációban szereplő Kombinált Realtek RTL8821CE 802.11b/g/n/ac (1x1) és Bluetooth® 4.2, a chipset, és a cpu-ba integrált vga illesztőprogramját, de nem mindet a 20H2 verzióhoz.Még bios is van, 2021 jan 21-ei dátummal, de azt biztos nem merném lefrissíteni

Viszont ez manapság így működik? :D Ez a cég sem a régi.

(#52326) ontheground


ontheground
tag

Ujjlenyomatolvasóhoz/touchpadhoz is csak ott találtam - :))

(#52327) SeniorTilla válasza ontheground (#52325) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Dehogynem a régi. Vegyél gépet win10-zel, ahhoz jár support, freedos-hoz nem.

Egyébként nem, is kell, a win update hibátlanul megold mindent, ereszd rá :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52328) mrbego válasza SeniorTilla (#52327) üzenetére


mrbego
aktív tag

Az én 2015 végén vett Pavilion 15 gépem is FreeDos-os és mégis van hozzá support, letölthető driverek.
Meg azért legalább a BIOS fent lehetne, hiszen az OS független.

Meg ha belegondolok, hogy ha pl. régi gépemen lévő Reatil Win10-emet vinném egy új HP laptopra, akkor nyílván OS nélküli laptopot néznék. Szóval szerintem az nem lehet válasz a driver hiányára, hogy win nélkül adták el.

[ Szerkesztve ]

Üdv, P

(#52329) ontheground válasza SeniorTilla (#52327) üzenetére


ontheground
tag

Hát, régen nem így tolták, hanem úgy ahogy mrbego fórumtárs írja. Régen a Freedos gépekhez is voltak fenn driverek, bios, stb, Windowshoz is. Linuxhoz nem, de az egy egész más világ, sokszor nyíltforrású meghajtóprogramokkal.

Ekkora cégnél nem hiszem, hogy típusonként ne lenne 1-2TB tárhely a szerverparkban. Szerintem ez a gyakorlat egyébként EU kereskedelmi szabályokba is ütközik. Mondjuk a nagy cégek manapság sokmindent megengedhetnek maguknak.

A talált bios update exe egyébként 32 mega körüli, gondolom abban több géptípus biosa is benne van, mert a "HP 15-f0000" elnevezésű hp support gyüjtőoldalon rengetegféle driver van, csak tudnám, akkor mért nem dob át oda a 15s-fq1028nh-ról, ami meg üres. A Win update egyébként tényleg mindent leszedett, még olyanokat is, aminek se híre-se hamva nem volt még a gyüjtőoldalon sem, de az röhej, hogy a Microsoftra tolta a driversupportot Freedos-os gépnél a HP. Ezzel kilőve az esetleges offline Win telepítés.(mondjuk annak manapság nem sok létjogosultsága van, tényleg, lehet még Win-t telefonhíváson keresztül aktiválni?) :D

A Freedos is egyébként maga egy kiskapu, mert muszáj adni a géppel valamit a hatályos EU-s és magyar kereskedelmi szabályok miatt.

Összességében amúgy jó kis masina, 3 év hw garival, de azt hittem eddig, hogy a HP egy olyan cég ami normális supportot nyújt, főleg annak tudatában, hogy eléggé hardverzárasak a gépeik, nem vesznek be minden alkatrészt, sokszor csak a sajátjukat.

[ Szerkesztve ]

(#52330) SeniorTilla válasza ontheground (#52329) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Így igaz. De most már más világ van, ahogy írom, a win10 update elintéz mindent. Ettől függetlenül megtalálod a drivereket manuálisan is a HP oldalán, csak gyűjtőben. Azt én sem értem, miért nincs fent modellenként.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52331) SeniorTilla válasza ontheground (#52329) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Lehet win-t telefonon aktiválni most is

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52332) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok, tudnátok segíteni, hogy egy fő hdd-ként használt winyó optibayben történő használata miért olyan lassú egy HP 255 G4-ben?
Maximum 4-5 MB/s az írás nem is megy többel sajnos.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#52333) SeniorTilla válasza anonymus89 (#52332) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Mert lassabb az a SATA port, mint a belső.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52334) anonymus89 válasza SeniorTilla (#52333) üzenetére


anonymus89
addikt

Bakter akkor úgy látom ez sajnos nem megoldás ennél a laptopnál .....
Ez akkor nem is sata 2-es port?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#52335) SeniorTilla válasza anonymus89 (#52334) üzenetére


SeniorTilla
veterán

azt nem tudom, nézz utána a spec-ben

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52336) anonymus89 válasza SeniorTilla (#52335) üzenetére


anonymus89
addikt

Nem tudom, hol ellenőrzhetném még?

Köszi, ezt már néztem de semmi infó arról, hogy milyen sata portok vannak.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#52337) SeniorTilla válasza anonymus89 (#52336) üzenetére


SeniorTilla
veterán

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjz3_u17cbuAhXu-ioKHc6oBc0QFjAAegQIBRAC&url=http%3A%2F%2Fh10032.www1.hp.com%2Fctg%2FManual%2Fc04653881&usg=AOvVaw1B6VrLR1OnqoVbP3Uy2n5e

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52338) mrbego válasza anonymus89 (#52336) üzenetére


mrbego
aktív tag

Egy HD Sentinel megmondja szerintem, hogy milyen módban üzemel.

[ Szerkesztve ]

Üdv, P

(#52339) anonymus89 válasza mrbego (#52338) üzenetére


anonymus89
addikt

Ennyit igen valóban sata2 de azt is mondtja, hogy adatkapcsolati problémák vannak sorozatosan és 98% a teljesítménye.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#52340) Xterms


Xterms
tag

--- törölve, majd ujra jövök ha megint jelentkezik a problemam :D ---

[ Szerkesztve ]

A barátok olyanok, mint a hó…………ha rájuk pisilsz, eltűnnek.

(#52341) Magnat


Magnat
veterán

Üdv,

HP notiknál van esetleg vmi mód arra, h az akku ne töltődjön folyamatosan hálózatról? (Lenovonál tárolási módnak hívják ezt). Egy 15s-ről van szó egyébként.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#52342) mrbego válasza Magnat (#52341) üzenetére


mrbego
aktív tag

Szia
Az én gépemhez volt régebben egy HP AC Power control nevű program. Ezzel időszakot lehetett beállítani, hogy mikor töltsön/ne töltsön.
Nem tudom van e még ilyen progi.

Üdv, P

(#52343) SeniorTilla válasza Magnat (#52341) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A BIOS-t nézd meg, ott szokott lenni battery saver üzemmód

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#52344) Magnat


Magnat
veterán

Köszi a válaszokat, briósban sajnos nem találtam ilyet, megnézem ezt a battery savert.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#52345) akaido


akaido
addikt

Kérdés:
HP 8460P laptop BIOS-a admin pwd védett, amit természetesen nem kötöttek az orromra.
Eddig annyi tortént, hogy a HPBR USB boot pendrive-val próbálkoztam, de az előző ki tudja hanyadik tulaj a BIOS-ban valszeg letiltotta az USB boot-ot, mert egyetlen boot pendrive sem látszódik a boot menüben.
Fel lehet ezt a zárat oldani, vagy hagyjam a csodába? Esetleg alaplapi gomb elem kivétele segíthet?

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#52346) Pyttawrx válasza akaido (#52345) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Ha vetted, akkor küldd vissza, vagy a hp-nek írj, ha van számlád, vagy adásvételid, lehet küldenek neked egy smc-bin file-t, de lehet ez az opcióó megszűnt már. :)
ha céges gép, akkor rendszergazdi tilthatta le... stb

(#52347) akaido válasza Pyttawrx (#52346) üzenetére


akaido
addikt

Köcce a választ. :R
Már iskolai gép, céges felajánlásból hozzánk került évekkel ezelőtt. Eddig el volt süllyesztve egy raktár alja-végi dobozba. Tehát se számla, se adásvételi, az intézményi alapítvány bevételezte anno, amennyire rudom, hiszen valamennyire bevontak azaz sehogy. :) De most kellene egy plusz lapos, így most ebből a sz@ból kellene használható kacsalábonésforgót. szülni, de hát így telepíteni sem lehet.:) szerki: pardon van DVD olvasója!
A lényeg, mert eddig csak süketeltem: Ennek az smc.bin fájlnak utánakérdezek, hátha ott valaki még tud róla "egyáltalján".

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#52348) Surfym@n


Surfym@n
senior tag

Sziasztok. Nemrég kaptam egy céges elitebook 840 G6-t s hozzá egy TB-dokkolót.
Problémám vele az, hogy ha vezetékes hálózatkábel be van dugva, akkor a bluetooth-os eszközeim (egér, bill, hangszóró, füles) kapcsolata állandóan megszakad 30mp-5p időközönként. Wifin használva a gépet, ezek a problémák nem jönnek elő szerencsére, azonban banki környezetben sok adattárházból való letöltés nagyon be tud lassulni, ha nem vezetékes hálózaton lógok. Gépen win10 van telepítve, nem rendszergazdaként erősen le van korlátozva minden sajnos. Ticketes rendszer van nálunk, ha kell akkor esetleg megpróbálok igényelni újabb BT illesztőprogit a laposhoz. Szerintetek az megoldja a problémát? vagy van más ötlet, megoldás?

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#52349) Kbali válasza Surfym@n (#52348) üzenetére


Kbali
nagyúr

Dokkolóba vagy a gépbe van ilyenkor dugva a kábel? Ugye a dokkolóba?

Viszont nekem is lenne egy kérdésem: a nyűg: kikapcsol a bill. világítás, ha nem nyúlok egy ideig hozzá. Azt megtaláltam, hogy bios-ban kellene always on-ra állítani, viszont ez is céges gép, lejelszavaztott bios-szal. Van arra valami hack, hogy windows alól, nem rendszergazdaként ezt beállítsam? Elitebook 850 G5 a páciens.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#52350) Surfym@n válasza Kbali (#52349) üzenetére


Surfym@n
senior tag

Dokkolóba, igen (próbáltam persze közvetlenül a gépbe is dugni, akkoris fennállt a BT hibajelenség) :(

[ Szerkesztve ]

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.